Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Küzdelem az egészségüggyel egy 8 éves kislányért

Nők Lapja Cafe
Létrehozva: 2014. június 27. 11:18
Milyen az, amikor kiderül, hogy a gyerek nem teljesen egészséges? És milyen azzal szembesülni, hogy segítséget nem igazán kapsz a rendszertől, hogy jobban legyen? Velünk épp ez történik, már egy éve.

Nők Lapja Café: Küzdelem az egészségüggyel egy nyolc éves kislányért
  1. 2014. november 16. 07:2137.

    Ez attol fugg mennyire fejlett az eu az illetekes orszagban. itt mindenkinek aki az orszagban hivatalosan el ingyen ellatas jar es meghozza vilagszinvonalu.


    a maganbiztositas arra van ha az ember nem akar varni, magankorhazba akar menni teljes luxus ellatast akar sajat orvos valasztassal stb.


    minden orszagban mas  rendszer,  ahhoz ismerned kellene mindet hogy igy tudj nyilatkozni.

    előzmény:
    KN18 (5)
    2014-06-27  11:41
  2. 2014. november 15. 20:4536.
    Én is megkaptam, hogy "el van kényeztetve" (neurológus!!!), "szoktatás kérdése" (védőnő) stb., nyilván ezek miatt pörgött, még álmában is úgy, hogy izzadt a feje. Ha nem találok rá arra, aki az anyagcsere-vizsgálatot végül könyörgés nélkül elvégezte, biztosan megbolondultam volna. Három évünk ment rá - születése óta hajtottam, hogy nem bírja a tejet és ne kapjon cukrosat (anyagcsere-zavar: tej és különböző cukrok). Napok alatt lelassult a pörgés, és elmúlt a verekedés. A kisfiam pedig szemmel láthatóan hálás, hogy levettük róla ezt a terhet. Szerintem még van mit "javítani" rajta, de 3-6 hónap, mire kiürülnek ezek a szervezetéből. Egyetlen orvos(-természetgyógyász) mondta nekünk korábban, hogy "minden viselkedési zavar mögött van valamilyen ételintolerancia". Érdemes ezeknek is utánajárni, ha a gyerek "problémás".
  3. 2014. november 15. 08:3635.
    Sajnos egy anyagcsere- vagy ételintolerancia-vizsgálatért is évekig kell harcolni, pedig egy pár étel (cukrok, tej) kihagyásával sok "pörgető" tényező kiküszöbölhető. Nálunk a tejmentes (anyatej is!) diéta elkezdése után már három nappal átaludta a gyerek az éjszakát, életében először, és azóta is.
  4. 2014. október 2. 19:0934.
    előzmény:
    puminé (33)
    2014-10-02  16:41
  5. 2014. október 2. 16:4133.

    Javasolnám rögtön a Vadaskert megkeresését, ott hozzáértők csapata van, nem kell extra köröket futnod.

    előzmény:
    briga78 (32)
    2014-10-02  16:24
  6. 2014. október 2. 16:2432.
    sziasztok ,kérlek segítsetek hogy lehet felvenni a cikk írójával a kapcsolatot,vagy hogy a SOTE klinikán kihez kéne fordulnom, a kislányom pontosan úgy viselkedik ahogy a cikkben szereplő kislány. előre is köszi a facebookon ignátzné rovó brigitta néven megtaláltok
  7. 2014. június 30. 01:5231.
    Azt írta, hogy nem örült a terhességnek, valszeg véletlenül sikerült a kislány. Sokat kellett dolgoznia, vagy mert kellett a lóvé, vagy mert ilyen tipus és még el is vált, nyilván a válásnak is voltak előzményei... Nem tudott annyira figyelni mindeközben erre a kislányra, mint ahogy a nagy magyar, gyesen lévő, férj által eltartott mintaanyák. Én speciel utóbbi kategória vagyok, de így is a bölcsődében hívták fel a figyelmemet az autisztikus tünetekre, ahová viszont azért kényszerítette be 2,5 évesen a férjem a fiunkat, mert rajtam kívűl szinte nem is volt emberi kapcsolata - amiért persze családilag engem okoltak, de az autisztikusság addig fel sem merült bennünk, azt se tudtuk, mi fán terem.
    Amúgy,ami a tagadási fázist illeti, ilyen is van. Egy ismerősömnek a  28 éves fiára mondták, hogy autisztikus, azt mondta, hülyeség, csak lóvét akarnak kicsikarni belőle. (???) A srác most 28 éves, az anyja tartja el, elvileg egyetemista - 9. éve - és az anyja még mindig tagadásban van, pedig ordítanak a jelek. A topikindító hozzá képest nagy előnyben van...



    előzmény:
    asztanaviszta (30)
    2014-06-29  17:02
  8. 2014. június 29. 17:0230.
    Ez nekem is furcsa.
    Főleg úgy, hogy már második gyereke, tehát volt viszonyítási alapja.
    Még akkor is, ha tudjuk, hogy a gyerekek nem egyformák.
    előzmény:
    kella (27)
    2014-06-28  07:05
  9. 2014. június 29. 00:4229.
    Ha az óvónők sem találkoztak eddig autisztikus gyerekkel, Ők is csak azt mondhatták, hogy valami nem stimmel a gyerekkel. És való igaz, hogy első látásra nevelési hibának tűnhet... De azt hiszem, Ők nem is diagnosztizálhatnak, max. ajánlhatják a nevelési tnácsadót. Amit meg sokan alapból sértésnek vesznek, mert az Ő gyerekük nem hülye..
    Erről a Meixner módszerről hallottam már, de akkor most komolyabban is utánanézek.
    előzmény:
    kella (27)
    2014-06-28  07:05
  10. 2014. június 28. 07:1528.
    Az is lehet, hogy csak nem akart megbántani senkit. Az én személyes tapasztalatom az, hogy a védőnő az én nevelési hibámnak tartotta a gyerekem impulzivitását és öntörvényűségét. Az óvónők türelemre intettek, a pedagógiai szakszolgálat diagnózisa messze állt a valóságtól. Különösen egy lánynál nehezen felismerhető problémáról beszélünk!
    előzmény:
    kella (27)
    2014-06-28  07:05
  11. 2014. június 28. 07:0527.
    Azért számomra az elgondolkodtató,hogy a cikkben szereplő édesanyának 5(!) évig nem tünt fel,hogy problémás a gyerek,Illetve dehogynem ,de eltussolta magában,pedig nyilván jelezték az ovónők is.
    CSak akkor mentek segitséget kérni,amikor már a pedagógusok is napi szinten jelezték a problémákat,tehát a gyerek legalább 6-7 éves volt.

    Utána pedig 1 évnyi orvoshoz járkálást ,meg a vadaskerti várólistát rettenetesen hosszú időnek tartja....ami egyébként teljesen igaz,de hol van ahhoz az 7 évhez képest,amig ő egyáltalán semmit sem lépett,és ölbetett kézzel hagyta a gyerekét gyötrődni?

    Nem hiszem el,hogy nem jelezték az ovónők,hogy gond van.Feltünt neki is ,de nem ,homokba dugta a fejét,majd az iskolás korban lépett csak mert akkor nyilván már muszáj volt .

    Nem az eü-t védem,hiszem ebben igaza van.De könyörgöm ,neki is van abban felelőssége,hogy 7 évig ezzel a gyerekkel semmi,de semmi kezelés ,fejlesztés nem történt.

    Ahogy olvasom az korábbi hozzászólásokat...hát le a kalappal.Van aki főiskolát végzett,hogy minden segitséget meg tudjon adni a gyereknek,mások vitték ,foglakoztatták,fejlesztették.
    Na ők,ha akarják,akkor teljes joggal fikázhatják az eü-t.De a cikkben szereplő anya ne tegye,mert legalább annyira hibás mint a hozzá nem értő szakemberek.

    előzmény:
    Nők Lapja Cafe (1)
    2014-06-27  11:18

Címlap

top