Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Mellszívó dilemma

Torolt_felhasznalo_812476
Torolt_felhasznalo_812476
Létrehozva: 2014. július 16. 10:14
Sziasztok!

Első kisbabámat várom, és a mellszívók között kutakodom, így minden tanácsot nagyon, de nagyon szívesen veszek! Mivel szoptatni szeretném a babámat, ezért is fontos számomra, hogyha a sors úgy hozza, tényleg jót válasszak, de megkíméljem magam a bűntudattól, hogy a marketing csapdájának markába estem, és lett volna olcsóbb is, ami jó...
Nem azért akarom a "legolcsóbb" mellszívót, mert nem adnék meg mindent a gyerekemnek, de én inkább magamon spórolok majd, továbbá, nem mindegy, hogy meddig tudom használni majd, stb. Nagyon szeretném szoptatni a babámat, és inkább olyna eszközr adnék ki többet, ami nem zavarja meg a szoptatásban, ezért nézem ki a Calma etetőfejet. A Medela Harmony mellszívó, amihez adnak, legolcsóbban 17ezerre jönne ki, ha csak a fejet + üveget veszem az 7.000 ezért gondoltam, hogy így spórolok majd egy keveset :)

Szóval:
Mellszívót előre venni nem tervezek, hiszen nem tudom, hogy egyáltalán kell e, mekkora leszek akkor, csak szerenték jó előre utánajárni, hogyha eljön az ideje, és kell, tudjam, mit akarok rendelni, de rengeteg , tényleg túl sok termék van a piacon.

Elsősorban a kéziekkel kapcsolatban lenne kérdésem. Sokat olvastam már, sokan ajánlják az AVENT kézit, illetve a Medela termékeit, de érdekelne azért az is, hogy mi a helyzet az olcsóbb kategóriákkal. Olvastam, hogy van, aki szereti a Bertonit (bár évekkel ezelőtti témákban), és tényleg nagyon olcsó, de láttam egy képet google-n, mikor kerestem, ahol a címkéjét fotózták le, ami azt mondja, hogy "Ne főzze, ne sterilizálja". Emiatt pedig inkább lemondanék róla, mert én mindenféle vegyszeres, hidegen sterilizáló, környezetet biztosan nem kímélő löttyökbe nem raknám bele... EGy boltot meg is kérdeztem erről, ahol ezt meg is erősítették. Szóval, maradt pár márka, aminek nem tudtam utánanézni, így kíváncsi vagyok tapasztalaitokra. Ezen olcsóbb márkák pedig: Babybruin, Nuvita, Babyono, Nüby, Mebby, Momert. Sajnos, ezeknél nagyon honlapot sem találtam. TommeTippe pedig nem érdekel - akármennyire jó áron van a szettje -, mert láttam egy videót, ahol szépen szétszedte egy lány, és mutatta, hogy mi is képezi a vákuumot... A karos mellszívók érdekelnének egyébként ezek közül, pumpásak nem.

Nézegettem azért az elektromosakat is, hátha inkább arra lesz szükség, mert sok tejem lesz. A Pesztonkát sokan nem ajánlják. A Canpol, illetve SysiBabycare érdekelne, mert ezek az olcsóbbak.

De tényleg, bárkinek bármi + ötlete, véleménye, hozzászólása van, jöhet, mert nekem segít, még akkor is, ha más, másként gondolja. TUdom, hogy ez a téma is, kinek a pap, kinek a papné, de ha már van egy két plusz infó, nekem az segítség!

Előre is köszönöm szépen!
  1. Torolt_felhasznalo_812476
    Torolt_felhasznalo_812476
    2014. július 23. 10:3227.
    Szia!

    Nagyon köszönömöm Neked is!
    előzmény:
    aranyoss (26)
    2014-07-19  18:34

Címlap

top