Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Megvan a válasz: ki lőtte le a maláj gépet?

Nők Lapja Cafe
Létrehozva: 2014. július 24. 06:59
Tudom, nagyon naiv dolog azt kérdezni: tényleg vannak felnőtt emberek, akik a 21. században még a fegyveres harcban, ölésben, pusztításban mint megoldási eszközben hisznek? Nem érdekel, akkor naiv leszek: Tényleg vannak?

Nők Lapja Café: Megvan a válasz a kérdésre: ki lőtte le a maláj gépet?
  1. 2014. július 24. 15:3126.
    Akkor én is igyekszem elfogadhatóan megfogalmazni a véleményemet :o)
    Nem értem, hogy miért feltételezed azt, hogy a cikk írója felkészületlen, pláne azt, hogy alacsony az IQ-ja?
    Nekem éppen az tetszett a cikkben, hogy nem foglalt állást a különböző háborús konfliktusok kapcsán, hanem egységesen írt arról, hogy nem szabadna, hogy ennyi (és ilyen sok ártatlan áldozatot követelő) harc legyen a földön.
    Elhiszem, hogy a kép bonyolult. Sajnos el tudom hinni, hogy sok helyen a saját vezetőség telepít iskolát, lakóházat háborús részekre, hogy így a civil lakosságot mintegy pajzsként használva kivédje a csapásokat. Azt is el tudom képzelni, hogy 10-12 éves "gyerekek" már kiképzett gyilkológépek.
    De számomra semmi nem mentség arra, hogy emberek haljanak meg. Akkor sem, ha az egyik fél 75, a másik 25 %-ban felelős (már ha lehet valaha is felmérni ilyesmit).
    Senki nem bánthat, ölhet, kínozhat, alázhat meg egy másik embert. Slussz.
    előzmény:
    Sevy (20)
    2014-07-24  13:10
  2. 2014. július 24. 14:0225.

    Amerika nem forr, az amerikai nep nem akar haborut, gondolom, a magyar nep sem. Mellesleg, miota ember el a foldon, mindig is volt haboru,az egymas kiirtasa. Van,aki meg azt sem kepes elviselni, ha a masik retje zoldebb, olni tudna. Mareszt van sok ember, akinek a genjeiben van az oldoklesi hajlam. Ennek nincs lelkiismert furdalasa, meg sem banja, amit tett, az aldozat nem erdekli. Megolte es kesz, keresi a kovetkezo aldozatot. Addig is veszelyes, amig egyes embereket ol meg, de ha ez hatalommal na meg mental illness-el parosul....


    Kisfegyvert venni kisgyereknek, ja. Mikor kicsit nagyobb, mar komolyabb kispuskat. Apukaja oromere. Ki is lotte az egyik gyerek a kisoccse szemet, mindorokre. Mellelott a kis lelkem.

    előzmény:
    Nok (2)
    2014-07-24  06:59
  3. Torolt_felhasznalo_268437
    Torolt_felhasznalo_268437
    2014. július 24. 13:4324.
    Nem tudod, magyarul hogy mondják a játék fegyvert?

    Te sosem játszottál félig komoly grundháborút? Vagy számháborút? Területfoglalóst? Sakkot? Rizikót (Risk, ha nem értenél magyarul)? Call of Dutyt? Starcraftot? (Vagy bármilyen videojátékot, amelyikben nem virágszedés volt a téma?) Gazdálkodj okosan-t vagy Monopolyt? Mind a háborúról szól. Az utolsó kettő is. MINDEN arról szól.

    Egyébiránt mi a bajod a jelmezekkel? Te minek öltöztetnéd a gyereked? Kizárólag békegalambnak?

    Szerintem zúzzuk be a fegyvereket. Kezdjük a rendőrséggel!
    idézet:
    Catilina (23)
    2014-07-24 13:20:10
    Szerintem zúzzuk be a fegyvereket. Kezdjük a rendőrséggel!

    akinek baromság forog a fejében, azzal én nem akarok társalogni

    előzmény:
    Catilina (23)
    2014-07-24  13:20
  4. 2014. július 24. 13:2023.
    Nem tudod, magyarul hogy mondják a játék fegyvert?

    Te sosem játszottál félig komoly grundháborút? Vagy számháborút? Területfoglalóst? Sakkot? Rizikót (Risk, ha nem értenél magyarul)? Call of Dutyt? Starcraftot? (Vagy bármilyen videojátékot, amelyikben nem virágszedés volt a téma?) Gazdálkodj okosan-t vagy Monopolyt? Mind a háborúról szól. Az utolsó kettő is. MINDEN arról szól.

    Egyébiránt mi a bajod a jelmezekkel? Te minek öltöztetnéd a gyereked? Kizárólag békegalambnak?

    Szerintem zúzzuk be a fegyvereket. Kezdjük a rendőrséggel!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_268437 (19)
    2014-07-24  13:09
  5. Torolt_felhasznalo_268437
    Torolt_felhasznalo_268437
    2014. július 24. 13:1322.
    azt az elcseszett elfogultságot vetkőzi le kevés

    amitől hazugságokat írnak a saját nemük viselt dolgait nem látva
    előzmény:
    Trikó (18)
    2014-07-24  13:08
  6. 2014. július 24. 13:1321.
    szép gondolatok
    kicsit naív és idealista de ha többen gondolkoznának így-nemtől függetlenül-esélyes hogy kevesebb lenne az erőszak
    nekem tetszett
    előzmény:
    Nők Lapja Cafe (1)
    2014-07-24  06:59
  7. 2014. július 24. 13:1020.
    Igyekszem elfogadhatóan megfogalmazni a véleményemet Rólad, mint újságíróról, kedves Zita: szerintem te nem végzel elég alapos kutatómunkát, és ennek, valamint a feltételezhetően nem túl magas IQ-dnak köszönhetően rosszul látsz néhány dolgot. Stimmel, nem kéne háborúzni, rühellem én is, hát mondd meg a palesztinoknak (pl), hogy válasszatok liberálisabb női vezetőt (ott a nők is teljesen el vannak hülyülve, ők nem úgy szocializálódtak, mint pl Te). Meséld el nekik, meg a többi hasonszőrűnek, hogy embereket ölni azért, mert nem hajlandóak átvenni az ő hitvallásukat, bűn. Szerintük nem az, és hiába elégedetlenkedsz itt (jaj, miért vágnak vissza a zsidók, jaj, szegény palesztinok), ettől semmi nem fog változni. Ásd bele magad a témába, ha tényleg érdekel, olvass mindkét oldalon, nézd meg a fotókat, kövesd a tudósításokat (na nem a kormánypártit), vond le a megfelelő következtetéseket, és tudósíts pártatlanul. Minden háborúban minden oldalnak megvan a maga hibája, mindig lehet valamit kifogásolni, és természetesen nagyszerű, hogy nem veszel műanyag fegyvert, én sem tenném. Ezen a megállapításon túl azonban ilyen tájékozatlanul nem vonhatnál le messzemenő következtetéseket, amiket igeként terjesztesz, a sok birka meg benyalja. Tisztelet a kivételnek.
  8. Torolt_felhasznalo_268437
    Torolt_felhasznalo_268437
    2014. július 24. 13:0919.
    Baromság: a fegyver lehet jó móka.

    Amerikai katonának meg tehénpásztornak tényleg csak a surmó Amerika-majmolók öltöztetik be a gyereküket.
    idézet:
    Catilina (16)
    2014-07-24 12:57:14

    tudod mi a különbség a fegyver és a toys gun között, amiről itt szó volt?

    normális korban lőtéren, agyaggalamb lövészeten..

    ó persze a magyar soha nem öltözteti ilyenekbe a gyerekét

    csak betyár és huszár gúnyába dugja (mint ha az kevésbé lenne bunkó)
    előzmény:
    Catilina (16)
    2014-07-24  12:57
  9. 2014. július 24. 13:0818.
    Hát persze, hogy a férfiak....

    Kedves Nők Lapja!

    Felhívnám a figyelmet arra, hogy az emancipált nők mekkora áttörésnek érezték azt hogy lehetnek katonák és katonatisztek. Az említett Izraelben pl. minden nő teljesít katonai szolgálatot a társadalom egyetértésével egyébként.
    Számuk növekszik az amerikai és európai hadseregekben is. Akkor most ne ugorjunk ki a klubból, és ne jöjjünk ezzel a gyilkolás a férfiak játéka dumával! Jelezném, hogy a börtönökben is szép számmal akad nő, aki a fegyveres gyilkolásban látja a konfliktusrendezés hogyanját. Nem mellesleg a terroristák közt is.
    A háború ostobaság, bárki is politizál úgy, hogy a konfliktus odáig vezessen.
    Jut eszembe a politikában is egyre több a nő, amit személy szerint jónak tartok. De emlékeztetnék arra, hogy Merkel asszony a hadügyeket szintén nőre bízta. A hölgy kereszténydemokrata mellesleg.
    Akkor ez most baj, szexizmus, vagy a férfiak hülye kis játéka?
  10. 2014. július 24. 13:0117.
    Nagyon szép gondolatok, alapvetően egyetértek velük, de sajnos úgy tűnik, ezen nem lehet változtatni. Az ember, főleg a férfiak, a zsigereikben hordozzák az erőszakot, a háborúskodást. Aztán ehhez jön a hatalomvágy, az idegengyűlölet, a vallási türelmetlenség, a pénzsóvárság, ami egyenes út a fegyverkezéshez, és az értelmetlen öldökléshez. Ez azóta így megy, amióta a majomemberek hordákba tömörültek és folyamatosan harcoltak a területeiket védve a szomszédos hordák ellen. A csimpánzok is ezt csinálják, csak nincsenek tömegpusztító fegyvereik. Ez soha nem fog megváltozni, csak növekedni fog a mértéke. A pénz alapú társadalom megszüntetése talán csökkentene ezen a tendencián, és ha az erőszakra hajlamos férfiakat átnevelésre köteleznék ivarérett koruktól kezdődően, és betiltanák az összes erőszakos vallást. :) Az, hogy valaki szereti a fegyvereket, kisfiúként szeret katonásdit játszani, az szerintem nem feltétlenül baj, én is ilyen gyerek voltam, de egy háborút soha nem robbantanék ki, és elítélem a csoport alapú megkülönböztetés minden formáját.
  11. 2014. július 24. 12:5716.
    Baromság: a fegyver lehet jó móka.

    Amerikai katonának meg tehénpásztornak tényleg csak a surmó Amerika-majmolók öltöztetik be a gyereküket.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_268437 (15)
    2014-07-24  12:48
  12. Torolt_felhasznalo_268437
    Torolt_felhasznalo_268437
    2014. július 24. 12:4815.
    „Én mindenesetre soha, de soha nem fogok műanyag fegyvert venni a fiamnak – nem fogom azt mondani: ez csak játék.”

    Ez mekkora sületlenség! Ki ne szeretne például vízipisztollyal játszani?
    És ha nem veszünk neki fegyvert, akkor nem lesz agresszív? Ha veszünk, akkor az lesz? Ha nincs fegyvere, verekedni sem fog? Ha van fegyvere, biztosan verekszik is?

    Nem veszünk neki fegyvert, nem verekedhet. Kellően megtanítjuk a nőies viselkedésre is. Sosem fog erőszakot tapasztalni?

    Miért nem lehet egyszerűen beszélgetni vele, ahelyett, hogy nem játszhat erőszakos játékokat? A beszélgetés sokkal hatékonyabb, mint a tiltás, bár időigényesebb is, elismerem. De ha mindenről öszintén beszélgetünk vele (nemcsak magyarázunk: BESZÉLGETÜNK), akkor akármivel játszik is, nagy esélye van, hogy kiegyensúlyozott, erős, de nem agresszív felnőtt lesz (már ha abba az irányba tereljük).


    idézet:
    Catilina (14)
    2014-07-24 12:26:38
    beszél vele amitől normálisan fog gondolkodni és azért nem kell fegyvert venni a gyereknek

    gi joe-nak, cowboy-nak csak a surmók öltöztetik be a gyerekeiket
    előzmény:
    Catilina (14)
    2014-07-24  12:26
  13. 2014. július 24. 12:2614.
    „Én mindenesetre soha, de soha nem fogok műanyag fegyvert venni a fiamnak – nem fogom azt mondani: ez csak játék.”

    Ez mekkora sületlenség! Ki ne szeretne például vízipisztollyal játszani?
    És ha nem veszünk neki fegyvert, akkor nem lesz agresszív? Ha veszünk, akkor az lesz? Ha nincs fegyvere, verekedni sem fog? Ha van fegyvere, biztosan verekszik is?

    Nem veszünk neki fegyvert, nem verekedhet. Kellően megtanítjuk a nőies viselkedésre is. Sosem fog erőszakot tapasztalni?

    Miért nem lehet egyszerűen beszélgetni vele, ahelyett, hogy nem játszhat erőszakos játékokat? A beszélgetés sokkal hatékonyabb, mint a tiltás, bár időigényesebb is, elismerem. De ha mindenről öszintén beszélgetünk vele (nemcsak magyarázunk: BESZÉLGETÜNK), akkor akármivel játszik is, nagy esélye van, hogy kiegyensúlyozott, erős, de nem agresszív felnőtt lesz (már ha abba az irányba tereljük).


    előzmény:
    Nők Lapja Cafe (1)
    2014-07-24  06:59
  14. 2014. július 24. 11:3513.
    Kedves Újságíró, manapság ritkán olvasni ilyen jó cikket az nlc-n! Köszönöm. És tökéletesen egyetértek minden egyes szavával.
    Ennél többet és jobban nem lehet elmondani, amit most érzünk.
    Borzalmas ami történt.
  15. Torolt_felhasznalo_268437
    Torolt_felhasznalo_268437
    2014. július 24. 10:5912.
    ha a környezetében nem lát olyat és a tévéből, akkor nem pufogtat
    az anyja hasában azt nem tanulja meg
    előzmény:
    kosza78 (10)
    2014-07-24  10:47
  16. Torolt_felhasznalo_268437
    Torolt_felhasznalo_268437
    2014. július 24. 10:5711.
    ha azoknak azt sulykoljak a fejükbe, hogy övék az ország és a magyarokat és minden hitetlent nekik kötelességük kiirtani
    akkor semmi párbeszéd nem vezet eredményre

    harcolni nem mertek még a magyarok ellen
    de 500 év se volt elég a békés egymás mellett éléshez
    előzmény:
    kosza78 (9)
    2014-07-24  10:44
  17. 2014. július 24. 10:4710.
    Egyébként a kisfiúk, ha nem veszel nekik műanyag fegyvert, akkor egy talált botocskával fognak rohangálni és puffogtatni.
    Én abszolut pacifista vagyok, de nem kapok a szívemhez, ha egy 2-3 éves puffogtat. Mellettem úgyis megérti majd, hogy a valóságban ennek milyen komoly súlya van, és miért nem bántunk mást még szavakkal sem, nemhogy fegyverrel.
  18. 2014. július 24. 10:449.
    Nem értek veled egyet.
    Én is látom, hogy milyen komoly gondot jelent a roma kérdés nálunk (és máshol is). És ha azt tennék, amit a palesztinok, arra nem az lenne a legjobb válasz, hogy akkor írtsuk ki őket, vagy fenyítsük be őket azzal, hogy kisgyerekeket égetünk el.
    Azzal csak tovább mélyül a konfliktus.
    Asszimilációval, oktatással (mindkét népcsoport részére, már ovis kortól), kultúrával, TV szemléletformáló hatásával kellene küzdeni.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_268437 (7)
    2014-07-24  10:00
  19. 2014. július 24. 10:178.
    Az a legnagyobb baj, hogy teljesen mindegy melyik ország hatalmi tébolyban szenvedő vezetőjéről legyen szó, egyik sem jutott el arra a szintre, hogy felfogja, a fegyverkezés már régen túlnőtt azon, hogy belviszályokat oldjunk meg vele.

    Már nem arról van szó, hogy kicsit nyilazgatunk ,meg kardozgatunk stb, hanem egyetlen "roszz mozdulattal" vilgáméretű, kőkemény háború alakulhat ki.
    Vagy világméretű radírozás. Mondjuk akkor legalább lehetne tiszta lappal indulni.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_984024 (4)
    2014-07-24  08:39
  20. Torolt_felhasznalo_268437
    Torolt_felhasznalo_268437
    2014. július 24. 10:007.
    Én mindenesetre soha, de soha nem fogok műanyag fegyvert venni a fiamnak – nem fogom azt mondani: ez csak játék.

    jól teszed, nem vagy bunkó akkor

    az eszmefuttatásod meg szép, csak értelmetlen

    ha a magyaroszági cigányok évtizedek óta azt csinálnák mint a palesztinok
    nem lennél ilyen pacifista


    előzmény:
    Nők Lapja Cafe (1)
    2014-07-24  06:59
  21. 2014. július 24. 09:406.
    Telitalálat, minden szavával egyetértek. Sajnos még itt tartunk. :(((
    előzmény:
    Nők Lapja Cafe (1)
    2014-07-24  06:59
  22. 2014. július 24. 09:125.
    Igen, az emberek legnagyobb része békében szeretne élni. Csakhogy nem a többség dönt, hanem azok, akiknek sajnos érdekük a háború, mert abban hatalmas pénz van. A sok ártatlan áldozat meg nem izgatja őket.
    előzmény:
    Nők Lapja Cafe (1)
    2014-07-24  06:59
  23. Torolt_felhasznalo_984024
    Torolt_felhasznalo_984024
    2014. július 24. 08:394.
    Nők, szerintem sem erről szól ez a cikk, és nekem személy szerint nagyon tetszik és jól megfogalmazta amit érzek-gondolok ezzel kapcsolatban.
    De ha már szóba hoztad Izraelt, persze, nem kell ülni és várni a fejekre potyognak rakétákat, de Pl ki lehet fejleszteni még jobb rakétavédelmi rendszert,(megjegyzem Izraelnek van, a palesztinoké jóval gyérebb, így általában az áldozatok száma is jóval több palesztin oldalon) válaszcsapások helyett.

    A cikk lényege, hogy nem tesz különbséget civil és katonai áldozat között. Mert mindenki emberi lény, érzésekkel, félelmekkel, reményekkel, vágyakkal, tervekkel. Az emberek azonban fanatizálhatók, nem csak egy részük, hanem tömegek. Ennek megoldását viszont én az oktatásban látom, nem egyre erősödő fegyverkezésben, bár tény, a világ mai vezetői ezzel nem tudnák tovább gyarapítani a vagyonukat. De egy pillanatra képzelj el egy világot, amiben minden ma fegyverre fordított pénzt oktatásra, kutatásra fordítanának. És senkit sem érdekelne hol húzódnak a határok. Utópia, mert az emberi természet része -sajnos- a háború, illetve annak kiváltó okai: a birtoklási vágy, a bosszú, a félelem.
  24. 2014. július 24. 07:363.
    Kedves Nok!
    Te most éppen azt írtad le, hogy mivel lehet megmagyarázni az arab kisfiú halálra égetését. Semmivel!!!
    Ez volt a cikk lényege.
    Nem az, hogy ki kezdte (hiszen a konfliktus amiről írsz, nem is ott kezdődött, hogy három fiatal zsidót elraboltak az arabok...)
    Nincs felmentés SENKI számára, aki háborút kezdeményez, aki leadja az első lövést, és aki visszalő. Aki fegyverekkel támogat (ő talán a legalattomosabb és legszemetebb résztvevő, veszíteni valója nincs, érzelmileg nem érintett, csak a saját hatalmas hasznára gondol) és buzdít gyilkolásra.
    A világ lakosságának 99%-a BÉKÉT akar!!! Én is...
    Nyugodjon békében a harcok minden áldozata, hozzátartozóiknak pedig részvétem :o(
  25. Nok
    Nok
    2014. július 24. 06:592.
    Kedves Zita - en azert pontositanek, hogy a gazai konfliktus nem azzal kezdodott, hogy három izraeli szélsőséges elrabolt és halálra égetett egy palesztin tizenévest. Azzal kezdodott, hogy három ciszjordániai fiatal zsidót elraboltak es lelottek rogton az arabok . Igen, a szelsosegesek aztan bosszut alltak, amiert el is iteltek oket a birosagon. de aztan a Hamas kihasznalta ezt es elkezdtek loni. Izraelnek joga van megvedni a sajat lakossagat. Es megis hogy kepzeled, hogy ezt megtehetik, ha cask ulnek az orszag szelen es varjak amig elfogy a sok Hamas raketa, amit ugye nagy gyakorisaggal lonek Izrael fele es az izraeli gyerekek szinten meghalhatnak. Az egesz vilag for, oroszok, ukranok, szerbek, amerikaiak stb - nem kell rogton kihangsulyozni, hogy igen, mindez az izraeliek miatt van. Valahogy igy hangzott ez a cikk.

Címlap

top