Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Szellemjárat? Ennyien utaznak a 4-es metróval

Nők Lapja Cafe
Létrehozva: 2014. július 25. 07:06
Hétvégénként rendszeresen nagyokat hüledezek a 4-es metróban, ahogy a hatalmas, jól légkondicionált földalatti terekben csak lézengenek az emberek azóta, hogy idén tavasszal átadták. Közben a 3-as metrón tömeg van, kánikula és balesetveszély, úgyhogy be is zárhatják, ha nem kerül mégis valahonnan pénz a felújításra. Kíváncsiak voltunk, hogyan fest a három budapesti metró forgalma egymáshoz képest a reggel 8 és 9 közötti csúcsban hétköznap, ezért összepárosítottuk a képeket. A forgalmas állomásokat a forgalmasakkal hasonlítottuk össze és fordítva. A különbség tényleg látványos és elszomorító. A 450 milliárdért épült 4-es metró kihasználatlanságát a számok is igazolják: miközben a 3-as metrót naponta félmillióan, a 2-es metrót 350 ezren, az új, grandiózus metrót 100 ezren használják.

Nők Lapja Café: Szellemjárat? Ennyien utaznak a 4-es metróval
  1. 2014. július 25. 22:0576.
    A 4-es metrón utazva Európában érzi magát az utas.




    Pontosan ez jutott ma eszembe. Mintha Bécsben lennék.
    Ahol elég gyakran vagyok (a munkám miatt), és ott mindig is imádtam tömegközlekedni. Itthon meg autóval járok, mert nem bírom a bűzt-koszt-tömeget. :(


    előzmény:
    evidens (72)
    2014-07-25  21:27
  2. 2014. július 25. 21:5175.
    Tiszta orbáni mű, mint MINDEN alkotása:
    hihetetlenül drága, teljesen elhibázott, rossz, felesleges vonalvezetés, és képtelenül sokáig tartott (tudom, nem csak orbán idejében!)
  3. 2014. július 25. 21:4174.
    kaponya.
    Járom a világot és azt tapasztalom, hogy minden korszerűen gondolkodó modern nagyváros vezetése a földalatti közlekedést preferálja. Ezért is örültem a 4-es metró üzembe helyezésének. Ráadásul én utazom is vele és nekem ez napi 1,5-órás utazási időmegtakarítást jelent, korszerű tiszta kényelmes utazási körülmények mellett. Azt tapasztalom, hogy egyre többen használják, csúcsidőkben már semmi kivetnivaló nincs az utaslétszámban. Persze az utaslétszámot lehetne még növelni ehhez pl. be kellett volna fejezni a teljes beruházást. Mert a felszíni P+R parkolók nem készültek el ( különösen fájó ez a kelenföldi végállomásnál , gondoljunk az M7, M1-ről érkezőkre) , a Bosnyák térig történő építés pénzét működési költségre költötték el és így a tervezett nyomvonal teljes hosszában nem készült el, a felszíni párhuzamos közlekedést a tervekkel ellentétben nem szüntették meg . Végezetül csak remélem, hogy az ilyen ostoba cikket írók eltűnnek ebből az országból és nem azok mennek el akik fejében agy van és nem valami más.
  4. 2014. július 25. 21:3773.
    Járom a világot és azt tapasztalom, hogy minden korszerűen gondolkodó modern nagyváros vezetése a földalatti közlekedést preferálja. Ezért is örültem a 4-es metró üzembe helyezésének. Ráadásul én utazom is vele és nekem ez napi 1,5-órás utazási időmegtakarítást jelent, korszerű tiszta kényelmes utazási körülmények mellett. Azt tapasztalom, hogy egyre többen használják, csúcsidőkben már semmi kivetnivaló nincs az utaslétszámban. Persze az utaslétszámot lehetne még növelni ehhez pl. be kellett volna fejezni a teljes beruházást. Mert a felszíni P+R parkolók nem készültek el ( különösen fájó ez a kelenföldi végállomásnál , gondoljunk az M7, M1-ről érkezőkre) , a Bosnyák térig történő építés pénzét működési költségre költötték el és így a tervezett nyomvonal teljes hosszában nem készült el, a felszíni párhuzamos közlekedést a tervekkel ellentétben nem szüntették meg . Végezetül csak remélem, hogy az ilyen ostoba cikket írók eltűnnek ebből az országból és nem azok mennek el akik fejében agy van és nem valami más.
  5. 2014. július 25. 21:2772.
    "miközben a 3-as metrót naponta félmillióan, a 2-es metrót 350 ezren, az új, grandiózus metrót 100 ezren használják."

    100 ezer ember nem ember? Vagy napi 100 ezer alatt nem számít a kedves utas? Melyik MÁV vonal büszkélkedhet, nemhogy napi 100 ezer, hanem legalább 10 ezer utassal? Ennyire relatív a napi utaslétszám.

    Utazni mégis kell, ha lehet, kuturált körülmények között, ami jelenleg egyedülállóan a 4-es metrón lehetséges. A 4-es metró az egyetlen európai színvonalú járat a budapesti közlekedésben, és ezért igazán kár az utasokat szapulni.

    Ahol nincs tömegnyomor a járatokon, ott európaiak az utazási körülmények. A 4-es metrón utazva Európában érzi magát az utas. Vagy éppen az nem tetszik?
  6. 2014. július 25. 21:2671.

    Inkább fizeti a díjat mintsem vegyül a néppel. Néhányukat még a
    gondolat is kiveri hogy tömegközlekedni kelljen, hallottam olyat 30
    körüli csajtól hogy  "nem fogok metrózni és buszozni mert a sok
    lépcsőzésben és gyaloglásban tönkremegy a cipőm, miközben mi lesz ha meg
    is taposnak a tömegben a metrón.."


     


    Na, emiatt a hülye sznobéria miatt marad nekem a sok büdösbogár!


     


    Pedig amúgy csak annak éri meg (pénzben, időben) a csúcsforgalomban araszolgatnia, aki az elővárosokból vagy a külső kerületek pereméről jár be a belvárosba.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_418344 (45)
    2014-07-25  13:55
  7. 2014. július 25. 21:2570.
    "miközben a 3-as metrót naponta félmillióan, a 2-es metrót 350 ezren, az új, grandiózus metrót 100 ezren használják."

    100 ezer ember nem ember? Vagy napi 100 ezer alatt nem számít a kedves utas? Melyik MÁV vonal büszkélkedhet, nemhogy napi 100 ezer, hanem legalább 10 ezer utassal? Ennyire relatív a napi utaslétszám.

    Utazni mégis kell, ha lehet, kuturált körülmények között, ami jelenleg egyedülállóan a 4-es metrón lehetséges. A 4-es metró az egyetlen európai színvonalú járat a budapesti közlekedésben, és ezért igazán kár az utasokat szapulni.

    Ahol nincs tömegnyomor a járatokon, ott európaiak az utazási körülmények. A 4-es metrón utazva Európában érzi magát az utas. Vagy éppen az nem tetszik?

  8. 2014. július 25. 21:1169.
    nekem a félmillió ötöde volt a 100.000:-)
    előzmény:
    ardian (64)
    2014-07-25  18:47
  9. 2014. július 25. 21:0268.
    Ez nyilván nem így lenne, ha a 4-es metró útvonala a következő lenne:

    - a 2-es metró összekötése az Örs vezér terétől a 3-as metró újpesti végállomásáig a XVI. és a XV. kerületen való áthaladással

    - a 3-as metró meghosszabbítása Rákoskeresztúrig vagy a Reptérig

    - a 2-es metró vonalának meghosszabbítása a Déli pályaudvartól a jelenlegi 4-es metró kelenföldi végállomásáig.

    - a 2-es metró vonalának meghosszabbítása a Déli pályaudvartól a Bécsi út és a Vörösvári út találkozásáig.

    Mondjuk lehetne itt 10 metróvonal is, a kényelmetlensége miatt akkor is szívesebben utaznék a felszínen más járművekkel.
    előzmény:
    Nők Lapja Cafe (1)
    2014-07-25  07:06
  10. 2014. július 25. 20:4967.
    Strommer Nóra szerkesztő, rovatvezető, újságíró cikke nem más, mint a 4-es METRO szándékos lejáratása, valószínű, hogy a kormány megbízásából. A cikke egy aljas semmitmondó, nem tárgyias cikk. A fotósa és Ő kilesték azokat a pillanatokat, amikor már a vagonok ajtajai becsukódtak, így természetes, hogy nem látni egy embert sem a 4-esnél. Ha Orbán nem gátolta volna meg a 4-es METRO építését, akkor a tervezett végállomásig fele pénzből megépülhetett volna, és akkor biztos több utas utazna rajta, mint most ezen a rövid szakaszon. Ne felejtse el a Kedves Cíkkíró, vagy megbízója, hogy a 3-as METRO a leghosszabb vonal, ezért az É-D-i, ill. D-É-i irányú utasokkal van tele. A 4-et kárhoztatja a 3-as javára. Logikátlan az összehasonlítása, mert ő IS AZ! Jobban tenné, ha leszállna a 4-es pocskondiázásáról, de nem teheti, mert a megbízója jól megfizeti ezért!
  11. 2014. július 25. 20:4966.
    Ha Újpalotától menne Gazdagrétig, garantáltan nem lenne kihalt.
    Ennyi pénzből meg is lehetett volna építeni, ha nem lopnak annyit.
  12. 2014. július 25. 19:2965.
    Persze hogy kevés az utas, amikor kis túlzással nem vezet "sehonnan sehova". Nem értem hogy Demszkiék miért erőltették annyira ezt a 4-es metrót, főleg ezen az útvonalon.Legalább a Bosnyák térig menne. Akkor valamivel több volna az értelme.
  13. 2014. július 25. 18:4764.
    hatodannyi
    előzmény:
    kameleonlany (61)
    2014-07-25  17:24
  14. 2014. július 25. 18:4463.

    a nem fapados járatokra specializált repterek azért nem 50-100 km-re vannak a várostól


     


    metró jár általában, pl. Párizs, Róma, Zurich

    előzmény:
    cabron (57)
    2014-07-25  15:26
  15. 2014. július 25. 17:3762.
    Én évek óta álmodozom arról,hogy a kisföldalattit meghosszabitják Rákospalota felé.Olyan klassz lenne.CSinálhatnának egy jó nagy P+R parkolót valahol a mezsgyén az M3 mellett.Tehermentesitenék vele a városligetet,meg az M3 bevezető szakaszát.
    A mostani parkoló egy vicc.....
    Alig van pár hely.8 óra után esélytelen vagy parkolni,pedig rengetegen járnak az agglomerációból .Van egy csomó kihasználatlan terület a parkolóban,ahová viszont tilos állni,meg egy jó nagy üres placc mellette ami nem hivatalos parkoló ,hanem egy nagy semmire sem használt darab föld.
    Ha hiszitek ha nem,kerékbilincselnek.Nyilván nem nő rendesen a gaz meg a parlagfű az autóktól.
    P+R parkoló magyar módra

    Tele vannak a buszok ,villamosok a Mexikói felé vezető vonalakon.Csak a kisföldalattihoz mennek,de állitom többen vannak az emberek csúcsidőben,mint a 4-es metrón egész nap.


    Persze örülök,hogy sokatoknak jó a 4-es metró.Azért én álmodozom tovább.
    előzmény:
    Nők Lapja Cafe (1)
    2014-07-25  07:06
  16. 2014. július 25. 17:2461.
    Azért 100.000 ember is ember...Én nem vagyok fővárosi, de nemrég voltam Budapesten, s ahova el akartam jutni, elég bajos lett volna nekem, aki nem ismeri a buszokat, HÉV-eket a 4-es metró nélkül. Persze nyilván nem az örömködő, béna vidékieknek építették, de ha 100.000-en járnak vele, azt én nem nevezném lézengésnek. Még ha ötödannyi is, mint a 3-ason...
    előzmény:
    Nők Lapja Cafe (1)
    2014-07-25  07:06
  17. 2014. július 25. 17:0360.
    Néha komolyan nem értem ezeket az idióta bulvárfirkászokat! Miért ba...a a csőrét, ha valahol nincs tömegnyomor? Noooormáááális?
  18. 2014. július 25. 16:1359.
    Nekem vidékinek nagyon bejön a 4-es. A buszpályaudvar ott van közvetlenül a végállomásnál, a közlekedés emiatt jobb és gyorsabb.
    előzmény:
    Nők Lapja Cafe (1)
    2014-07-25  07:06
  19. 2014. július 25. 16:0558.
    Vagy pl. Berlinben a HÉV-szerű S-Bahn.

    előzmény:
    cabron (57)
    2014-07-25  15:26
  20. 2014. július 25. 15:2657.
    Inkább a vonat a jellemző.
    előzmény:
    ardian (56)
    2014-07-25  15:14
  21. 2014. július 25. 15:1456.
    jobb helyeken a reptérről metróval be lehet jutni a városba

    nem írt hülyeséget: Ferihegyre ki kellett volna vinni, az 1980-as Budapest fejlesztési tervben benne is van
    előzmény:
    tamtamtam (55)
    2014-07-25  14:58
  22. 2014. július 25. 14:5855.
    "mint látjuk a 3as se lett még befejezve, talán ferihegyet, vecsést is el kellene érnie"


    Aha, tehát nálad a "nem lett befejezve" azt jelenti, hogy nem megy el addig, ameddig te szeretnéd. Értjük.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_268437 (30)
    2014-07-25  11:53
  23. 2014. július 25. 14:4154.
    Nehogy már egy átszállás valami megvalósíthatatlan többletterhelés legyen...! :-DDD

    Egyébként születésem óta Budán élek.... Csak úgy mondom. :)

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_418344 (47)
    2014-07-25  14:00
  24. Torolt_felhasznalo_268437
    Torolt_felhasznalo_268437
    2014. július 25. 14:3753.
    azok vissza nem térítendőt attak
    a levegőszennyezés csökkentése kitétellel
    amihez az úgynevezett dugódíjat kell ezeknek határidőre bevezetni
    kitiltani a városból a kocsiforgalom egy részét

    viszont ha a 4 mertro forgalma megnövekszik
    rábaszás van a rövid állomások miatt
    ezek baromira előrelátóan építkeztek

    még a komcsik anno se voltak ilyen hülyék
    idézet:
    ügyintéző.autó (38)
    2014-07-25 13:21:02

    Tudok néhány embert aki semmien dugódíj ellenében  se ülne át a több milliós vagy tízmilliós autójából a 4es vagy akárhányas metróra.


    Inkább fizeti a díjat mintsem vegyül a néppel. Néhányukat még a gondolat is kiveri hogy tömegközlekedni kelljen, hallottam olyat 30 körüli csajtól hogy  "nem fogok metrózni és buszozni mert a sok lépcsőzésben és gyaloglásban tönkremegy a cipőm, miközben mi lesz ha meg is taposnak a tömegben a metrón.."


    Fizetős a parkolás a belvárosban mindenhol azért  is hogy ne legyen túlzsúfolt az autóktól a belváros. Az lenne a cél hogy aki a belvárosba indul a külsőbb részekről lerakja P+R parkolóban az autóját és üljön át a tömegközlekedésre. 


    Aztán mégis tele a fizetős parkolós belváros, alig lehet találni parkolóhelyet.


    Sajnos 24 évvel a rendszerváltás után sem sikerült átvenni a nyugati mentalitást...


    Mint Moszkva ahol a sötétített luxustelepjárók suhannak egymás után, a prolik meg csorok metroznak.

    idézet:
    despoina (45)
    2014-07-25 13:55:25
    itt lesz az egyik állomás a second avenue subway east 55 th street
    most ennyi állomás van körülötte

    kocsi helyett JÓ tömegközlekedés kell

    https://goo.gl/maps/y4vzT


    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_418344 (45)
    2014-07-25  13:55
  25. Torolt_felhasznalo_268437
    Torolt_felhasznalo_268437
    2014. július 25. 14:3652.
    azok vissza nem térítendőt attak
    a levegőszennyezés csökkentése kitétellel
    amihez az úgynevezett dugódíjat kell ezeknek határidőre bevezetni
    kitiltani a városból a kocsiforgalom egy részét

    viszont ha a 4 mertro forgalma megnövekszik
    rábaszás van a rövid állomások miatt
    ezek baromira előrelátóan építkeztek

    még a komcsik anno se voltak ilyen hülyék
    idézet:
    ügyintéző.autó (38)
    2014-07-25 13:21:02

    Tudok néhány embert aki semmien dugódíj ellenében  se ülne át a több milliós vagy tízmilliós autójából a 4es vagy akárhányas metróra.


    Inkább fizeti a díjat mintsem vegyül a néppel. Néhányukat még a gondolat is kiveri hogy tömegközlekedni kelljen, hallottam olyat 30 körüli csajtól hogy  "nem fogok metrózni és buszozni mert a sok lépcsőzésben és gyaloglásban tönkremegy a cipőm, miközben mi lesz ha meg is taposnak a tömegben a metrón.."


    Fizetős a parkolás a belvárosban mindenhol azért  is hogy ne legyen túlzsúfolt az autóktól a belváros. Az lenne a cél hogy aki a belvárosba indul a külsőbb részekről lerakja P+R parkolóban az autóját és üljön át a tömegközlekedésre. 


    Aztán mégis tele a fizetős parkolós belváros, alig lehet találni parkolóhelyet.


    Sajnos 24 évvel a rendszerváltás után sem sikerült átvenni a nyugati mentalitást...


    Mint Moszkva ahol a sötétített luxustelepjárók suhannak egymás után, a prolik meg csorok metroznak.

    idézet:
    despoina (45)
    2014-07-25 13:55:25
    ez van most és még ehhez jön ha elkészül a second avenue subway (0.4 miles)

     E, M, 6 at Lexington Av-53 St (0.4 miles)

    S, 4, 5, 6, 7 at 42 Street - Grand Central (0.6 miles)

    N, Q, R, 4, 5, 6 at Lexington Av-59 St (0.6 miles)

    E, M at 5th Av (0.7 miles)

    Ferry at E 34th Street Ferry Landing (0.8 miles)

    F at Lexington Av (0.8 miles)

    tehát ahol van jó közlekedés, ott sokszor hagy az ember a kocsit a garázsban


    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_418344 (45)
    2014-07-25  13:55

Címlap

top