Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Kulfold vagy otthon

pompom78
Létrehozva: 2014. július 27. 10:41
Sziasztok , kulfoldon elo 38 eves anyuka vagyok egy picivel. A parommal szakitottunk es egyedul elek a picivel. A dilemmam a hazakoltozessel kapcsolatos. Maradjak itt vagy koltozzek haza ? En magam sem tudom. Az apukaval megoldanank a lathasat mindket esetben.A korulmenyek:Itt van egy hazam amit ha eladnek , a hitel visszafizetese utan maradna annyi penzem hogy Pesten tudnek venni egy lakast hitelmentesen.Itt van egy jo allasom amit szeretek.De, itt nincs csaladom ...Amitol felek :Kapnek e munkat 38 evesen egyedulallo anyukakent Magyarorszagon?Talalnek e part aki elfogad gyerekkel egyutt es radasul meg szeretne is :) ? Ez kulfoldon nem olyan nagy dolog de otthon ez mennyire megszokott ? !3 eve nem elek otthon.Jot teszek e gyerekeemmel ha otthon nevelem fel ?Otthon lenne csalad, Magyarorszagon none fel itt pedig valoszinu tobb eselye lenne felnottkent.Vegzettsegem ebben az esetben nem hiszem hogy szmait, otthon 100 ezer ft korul keresnek bertabla szerint, valoszinu nem a szkamamban helyezkednek el. Talan angol nyelv ? de nincs ez iranu vegzettsegem.
  1. 2014. július 31. 09:55151.
    Nem harom eve hanem 13 eve nem elek otthon, csak veletlenul lett a felkualtojel belole. Hat en mar csak ilyen vagyok akkor ,szerelem nelkul nem elek egyutt senkivel :), aki barat az barat de nem elek intim kapcsolatban vele. Mindenki erre hegyrzi ki a temat ,pedig a lenyeg nem ebben van. Inkabb a munkakorulmenyek stb erdekelne, amugy a felvetesed nem rossz. A szulok kihozatala nem megoldhato, mert szeretnek a sajat kis otthonukban lenni a madik pedig hogy a hazam pont kettonknek eleg, nem nagy. De az alberlet felvetes jo.
    előzmény:
    hus (148)
    2014-07-31  06:20
  2. 2014. július 31. 09:48150.
    13 éve él kint.


    A ház az szerintem egy enyhe csúsztatás, inkább valószínű, hogy lakása van. 
    Ott egy ház legalább 100 millió ft, ahhoz már durván jó állás kell, hogy valaki maga összerakja
    ":Itt van egy hazam amit ha eladnek , a hitel visszafizetese utan maradna annyi penzem hogy Pesten tudnek venni egy lakast hitelmentesen."
    Inkább lakás az max egy sorházban van és nem panelben.
    előzmény:
    hus (148)
    2014-07-31  06:20
  3. Torolt_felhasznalo_268437
    Torolt_felhasznalo_268437
    2014. július 31. 07:10149.
    Koszi, megvan,megkertem online, elkuldtek postan. Nem tom, a Feher Hazba be akarunk-e majd menni?
    idézet:
    Sissi52 (141)
    2014-07-30 23:35:07
    azért szóltam, hogy ha igen, akkor azt előre meg kell szervezni, hirtelen felindulásból nem lehet bemenni
    a national museum of natural history van a Johnson IMAXŽ Theater
    baromi jo filmeket lehet látni 3d

    Island of Lemurs: Madagascar 3D
    Jerusalem 3D
    Titans of the Ice Age 3D
    előzmény:
    Sissi52 (141)
    2014-07-30  23:35
  4. hus
    hus
    2014. július 31. 06:20148.
    Nem ertem, hogy mi az, ami a kedvedre lenne.


    "

    Itt mar most lehetne parom ha akarnam ,de meg nem szeretnek most egy tartos kapcsolatot."

    Mert a nyitodban ezt irtad:
    "Talalnek e part aki elfogad gyerekkel egyutt es radasul meg szeretne is :) ? Ez kulfoldon nem olyan nagy dolog de otthon ez mennyire megszokott ? !3 eve nem elek otthon.

     


    Jot teszek e gyerekeemmel ha otthon nevelem fel ?"

    Ha te 3 eve nem elsz otthon (?), akkor orulj annak, hogy van annyi penzed, hogy mon. egy hazat tudnal venni.
    Ha ezt a helyzetedet megforditod, akkor tudnal-e annyi penzt osszerakni mon., hogy ahol elsz, ott ennyi , 3 ev alatt barhol hazat tudnal venni?
    Ha ilyen jol kerestel eddig, akkor megteheted azt is, hogy a szuleidet honapokra ki  tudnad vitetni magadhoz.
    A parkapcsolatodrol.
    Mi tart vissza egy not attol, hogy  legyen egy baratja? Nem kell annak komoly kapcsolatnak lenni, lehet az egy nagyon jo barati kapcsolat is. Inkabb egyedul elsz emiatt? Akkor mit akarsz mon. komoly kapcsolatot?
    Nem lesz "korai" ?  Vagy ugy gondolod, hogy mon. tudsz kialakitani magadnak egy kapcsolatot, ami sirig tarto?

    De, hogy erdemben is szoljak es pozitivat, ehhez mondom meg a velemenyem.
    "Amitol felek :Kapnek e munkat 38 evesen egyedulallo anyukakent Magyarorszagon?"

    Ha annyi penzed van, hogy egy hazat, lakast tudsz venni kp-ert, de nem vagy biztos magadba, akkor menj el alberletbe fel evig, es meglatod, hogy fog alakulni a sorsod. Ha nem alakul ki kedvedre, akkor menj vissza, mert meg mindig lesz annyi penzed, hogy tudj venni magadnak egy masik hazat.

    Mit tudnal veszteni?  Egy fel evet?  Fiatal vagy meg, barmikor be tudod hozni a kiesett penzt.
    Ha visszamesz, akkor allamvizsgazz le, legyen rola papirod, tobb lehetoseged lesz  munkat talalni.

    Sok szerencset. 

    előzmény:
    pompom78 (146)
    2014-07-31  03:30
  5. 2014. július 31. 03:42147.
    Koszonom a sok hozzaszolast , de a topik kicsit felrecsuszott. Inkabb olyan dolgokra lettem volna kivancsi, hogy pl. Ki mennyi ido alatt talalt munkat? Esetleg ,hogy ha valaki egyedulallo anyukakent keres munkat akkor honnan tudjak meg ,hogy van gyerem? Megkerdezik? Azert kerdezem , mert itt nem kerdezhetik meg. Magyarorszagon nagyon regen volt munkam ,teljesen kiestem. Amikor ott dolgoztam fiatal voltam es olyan munkakat vallaltam amihez nem kertek vegzettseget. Budapesten eltem es nagyon szerettem. A munkamat itt szeretem, ez teny. Az is ,hogy otthon nem fizetik meg, ezt tudom. Tehat inkabb az angol nyelvvel tudnek valamit kezdeni talan.
    előzmény:
    pompom78 (1)
    2014-07-27  10:41
  6. 2014. július 31. 03:30146.
    Szia, igen ugy erzem mindket eshetosegben van pozitiv es negativ dolog. A lathatast megoldanank, tehat szunetekben ,vagy akar hosszuhetvegere az apuka lathatna a gyermeket amikor szeretne ,az nem gond.A parkapcsolat reszet rosszul ertelmezed , eppen forditva van. Itt ahol elek, nem olyan nagy dolog ennyi idosen gyerekkel part talalni ,de otthon tudom ,hogy maskepp allnak a ferfiak a ggyermekes nokhoz. Itt mar most lehetne parom ha akarnam ,de meg nem szeretnek most egy tartos kapcsolatot.
    előzmény:
    Bagoly (137)
    2014-07-30  22:46
  7. 2014. július 31. 00:39145.
    Mit írhatnék erre, azon kívül, amit már leírtam?
    Kár, hogy nincs fejcsóválós szmájli.

    előzmény:
    KN18 (133)
    2014-07-30  19:28
  8. 2014. július 31. 00:22144.
    Nem, nem tudom, mi lehet a kemó, csak 63 éves vagyok, és a Holdon élek.

    Olvasd vissza, mire mit írtam, mert csak "beesel" a topikba, és máris támadsz, olyanokkal, ami nem igaz! (nem, mintha zavarna, mit írsz!)

    A hsz-eimet -ezt kivéve, és több nem is lesz- pedig nem Neked írtam, arra reagálj, ha lehet, amit NEKED címezek!
    előzmény:
    asztanaviszta (135)
    2014-07-30  20:35
  9. 2014. július 31. 00:14143.
    A "láthatás"...gondolom, nem baj, ha én válaszolom meg?

    Nos, a láthatás az, hogy a másik szülőnek -annak, akivel nem lakik együtt- is joga van kapcsolatot tartania a gyerekkel, vagyis találkozhat vele -"láthatja"-megállapított, vagy a két szülő közötti megbeszélt időpontokkban.

    Röviden, akár itt, akár ott él majd Topikindítóval a kicsi, az apja joga nem csorbul, láthatja a gyerekét, Topikindító-anyuka ezt megoldja/biztosítja majd.
    előzmény:
    Bagoly (137)
    2014-07-30  22:46
  10. 2014. július 30. 23:55142.
    Nem hiszem, olyan szepen, ertelmesen ir.

    előzmény:
    janiko12 (138)
    2014-07-30  23:07
  11. 2014. július 30. 23:35141.
    Koszi, megvan,megkertem online, elkuldtek postan. Nem tom, a Feher Hazba be akarunk-e majd menni?
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_268437 (129)
    2014-07-30  14:08
  12. 2014. július 30. 23:33140.
    Koszi, most nem irok tobbet, valahogy nem vagyok jol, van valami baj a gyomrommal. Jol csinalom, mi?
    előzmény:
    margaret3711 (131)
    2014-07-30  16:50
  13. 2014. július 30. 23:19139.

    Nem egeszen. Te nem hagytad abba. De remelem, mostanara mar megertetted, mivel mindenki arra ker. Eleg baj az,a rakegy rohadt ronda alattomos betegseg. Apam is rakban halt meg, oreg volt mar, es sem mutetet sem semmi kezelest nem kert. Csak a korzeti orvos biztosototta neki a legszuksegesebbeket.


    En tudom, mi a kemo. Az en gyermekem 11 eves volt, amikor a nagy okos toni vagy inkabb gyagyas todi nagy nagy porofesszor raknak nett egy egyszeru izomgyullaladast ez az o diagnozisa meg biopsziaja alapjan kezelteka gyermekemet 4 honapig kemoterapiaval rak ellen. Nekem senki ne magyarazza el. Akkor sokkal vadabb volt meg a kemo, a gyogyszerek, ma mar ezerszer egyszerubbek. Nem,nem kell a kemoval ott ulni allandoan a beteg mellett. En ott ultem, mert igy volt nekem jo.

    előzmény:
    KN18 (133)
    2014-07-30  19:28
  14. 2014. július 30. 23:07138.
    KAMU  az  egesz
    előzmény:
    Bagoly (137)
    2014-07-30  22:46
  15. 2014. július 30. 22:46137.
    Van hazad, van jo allasod amit meg raadasul szeretsz is. Azt kerdezed, kapnal-e otthon munkat es egy part, aki megszeretne - gyerekkel egyutt. Ezt ki tudna megmondani? 13 ev ota kulfoldon elsz, ennyi ido alatt sok minden megvaltozott. Mintha idegenbe mennel. Igaz, emlited, otthon lenne csalad, ugyanakkor beismered, hogy a gyereknek tobb eselye lenne felnott koraban ott, ahol vagytok. Ez bizony nehez kerdes, mert igy sem jo, ugy sem jo. Ha maradsz, akkor is megbanod, ha hazamesz megjobban. Azt gondolom, inkabb valami part keresel es azt hiszed, otthon konnyebben akad.
    Mi az a "lathasat" amit az apukaval mindket esetben meg tudnatok oldani?
    előzmény:
    pompom78 (1)
    2014-07-27  10:41
  16. 2014. július 30. 21:25136.
    Elnezest mindenkitol, a kicsim nem erezte magat olyan jol ma es egesz nap egyutt voltunk. probaltam elolvasni minden hizzaszolast es ugy erzem nagyon elment a topik a szuloi gondozas fele. ugy erzem, hogy csak azert hogy a szuleimet gondozzam nem mennek haza mert most mar van egy uj elet tele remenyekjel es nem tartanam fairnek hogy a gyerekem jovojet kockaztassam es termeszetesen a szuleim sem varnak el,hogy ezert koltozzunk haza hiszen mindketten meg egeszsegesek, a nagyapam 92 eves koraban halt meg, ha a jo Isten us ugy akarja akkor a gyerekem felno mire a szuleim gondizasra szorulnak. Ezert botorsag lenne hazakoltozni. sok hozzaszolas annak az iranyaba mutat hogy ne menjunk es sokat gondplkozok az igazi induttatason,hogy miert szeretnek menni. Inkabb erzelmi alapin dontenek Magyarorszag mellett de mivel felelos vagyok mar a gyermekemert igy nehezebb. Ha az o erdekeit nezem akkor az ittmaradas es gyakori hazautazas a megoldas.
    előzmény:
    pompom78 (1)
    2014-07-27  10:41
  17. 2014. július 30. 20:35135.
    Gondolod, vagy tudodd, hogyan működik a kemo?
    Voltál te vagy közvetlen családtagod ilyen helyzetben?
    Van tapasztalatod?

    Ha nincs, milyen alapon ítélkezel?

    Vagy csak szimplán a hozzászólásokat szaporítod.
    előzmény:
    csutak51 (109)
    2014-07-29  22:26
  18. 2014. július 30. 20:33134.
    Attól, hogy nagybetűket használsz, nem lesz érthetőbb, amit írsz.

    Ha nem akarsz vitázni, miért ragozod több hozzászólásodon keresztül ugyanazt?
    előzmény:
    csutak51 (132)
    2014-07-30  19:23
  19. 2014. július 30. 19:28133.
    Én csak leírtam, hogy a szülőket szokás ápolni öreg korukban, ti kezdtétek el kivesézni a témát!!!
    előzmény:
    csutak51 (132)
    2014-07-30  19:23
  20. 2014. július 30. 19:23132.
    Így sem tudok mit hozzáfűzni, legfeljebb azt, hogy lehetséges, hogy van oka, miért nem kísérgeti az anyukáját. Te meg pontosan tudhatod, hogy az mekkora teher, hiszen csinálod!
    Megteheted, megteszed, szép dolog. De másnak lehet olyan oka, amit nem tudsz.

    Hogy erről írsz, érthető kicsit, nem lehet ez könnyű Neked sem, hiszen az édesanyád súlyos beteg, fájdalmai vannak.
    Ekörül forognak a gondolataid, hát leírtad.....

    De anyaként gondolj abba bele, hogy ha a saját gyereked lenne Topikindító helyében, és kérne tanácsot, mit tegyen, megnehezítenéd-e a dolgát azzal, hogy plusz terhet raksz rá? Azzal, hogy RÁD legyen tekintettel, AZÉRT jöjjön haza?

    Ugye, nem?

    MOST szerencsére nem is ez a gondja TI-nek, hanem más, másban kért tanácsot.
    Ha hasonló ilyen gondja lesz, mint Neked, majd megoldja azt is, amikor valós lesz a gond. Most szerencsére nem az!

    Nem akarnék tovább a nem ebbe a topikba tartozó témán vitázni, remélem, Te sem!


    előzmény:
    KN18 (116)
    2014-07-30  08:28
  21. 2014. július 30. 16:50131.

    Kedves Sissi!


    Olvasom az elejetol,nyelvtudasom hianya miatt .


     


    Kellemes  talalalkozast es kirandulast kivanok.

    előzmény:
    Sissi52 (127)
    2014-07-30  13:47
  22. Torolt_felhasznalo_268437
    Torolt_felhasznalo_268437
    2014. július 30. 14:15130.
  23. Torolt_felhasznalo_268437
    Torolt_felhasznalo_268437
    2014. július 30. 14:08129.
    White House Visitor Center
    1450 Pennsylvania Ave. NW, U.S. Dept. of Commerce Bldg., Washington, DC 20230
    202-208-1631
    előzmény:
    Sissi52 (127)
    2014-07-30  13:47
  24. Torolt_felhasznalo_268437
    Torolt_felhasznalo_268437
    2014. július 30. 14:05128.
    valahogy én is így gondolom

    w.dc jó minden ingyenes a múzeumok is
    ha a fehérházba beakartok menni akkor hívd fel 202-456-7041

    nem tudom mi változott mostanában
    az ingyenes belépőért hajnal 5kor már sorba kellett állni
    előzmény:
    Sissi52 (127)
    2014-07-30  13:47
  25. 2014. július 30. 13:47127.

    Ezt tette anyam is a hugommal. Persze, vele tehette, hiszena hugom lusta, semmit nem csinal. Anyamat persze szerencsere nem kellett apolni. Este szepen elaludt, mint maskor es reggel nem es nem kelt fel tobbe. Megis a hugome a szuloi haz. O maradt vele.


    Ha valaki csak elgondolkodik valoban, ha valakivel megesik, hogy szuloje van, akkor aldozza neki  eletet? Dobja el, hanyagolja el az eletet, a sajat gyermekeit? A gyermekenek ne legyen elete?


    Igy igaz, a szulo nyugdijat oda kell adni az apolonak, ha nem eleg, a szereto gyermek kipotolja. Es megy a szereto gyermek,amikor tud, kulonben is azt tenne, nem?


    Legnagyobb onzes,amikor en beteg vagyok, a hozzatartozom aldozza fel ertem az eletet. En ugyis beteg vagyok, el vagyok latva, menj gyermekem es eld az eletedet. Ugyis jossz, ha tudsz, Ez a szeretet, nem?


    Egy baratnom buszke es boldog, milyen szep csaladi elete van a fianak. Egyetlen fia, akit imad. De. ha o megoregszik es apolasra szorulna, nevetve mondta, mars be velem egy oregotthonba, nem mindegy mar akkor nekem? Ki az a megaltalkodott szulo, aki arra vagyik, hogy a gyereke eletet tonkre tegye? Van a szulonek nyugdija, amiert cserebe apoljak, ellatjak. Vagy cserebe odaadja a hazat.


    Tenyleg, en is, aki szinte semmit nem kaptam,megis hol van itt a tartozik kovetel? Mi az egyebkent is hogy tartozik kovetel az allitolagos szereto csaladtagok koreben?


    Ideje volna mellesleg errol a temarol ebben a topikban leszallni. Nem hazank hose,aki jo oroksegert cserebe ellatja a segitsegre szorulo szulot. Kilog a lolab.


    En eljottem tengerentulra mert tenyleg jo itt elni. Lanyom meg Nyugat-Europaba ment,mert o meg ott talalta meg a szamitasat. Holnap jo ide hozzam megint es egyutt megyunk vasarnap Washington DC-be meg kornyekere kirandulni, most mert ezt meg nem lattuk. Errol otthon a masfeles panelben nyari 40 fokban meg almodni sem mertunk. Mertunk lepni, es az alom valosag lett.


    Szoval ideje atopik temajarol irni. Nekunk otthon nem termett es nem terem tobbe baber. 47 evig vartam,de csak rosszabb lett. Aki jo orokseggel inditott, es nem a nullarol, az biztosan mas szolamban enekel.


     


     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_268437 (125)
    2014-07-30  13:19

Címlap

top