Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

S.O.S. cumizavar

Torolt_felhasznalo_453770
Torolt_felhasznalo_453770
Létrehozva: 2004. július 2. 17:15
Sziasztok!
A barátnőm komplikált császáros szülés miatt csak jó néhány nap elteltével kaphatta meg a babáját. Ezalatt "természetesen" nagylyukú cumisüvegből táplálták szegénykét az amúgy bababarát(?) címet viselő kórházban. Most 3 hetes a kicsi, és fogalma sincs, mit kellene kezdeni a cicivel. Csak üvölt, és kicsúszik a szájából. Az anyukája fej neki szorgalmasan, de nem győz lépést tartani az étvágyával, így pótlást is ad.
Ismerek olyan anyukát, aki hasonló helyzetben volt, de nála is "csak" a fejés lett a megoldás. Van köztetek olyan, akinek sikerült leküzdeni ezt a problémát? Ha igen, hogyan? Kérlek, segítsetek!

A szülés utáni lelkiállapotára az sincs túl jó hatással, hogy míg ő fej, a babát a család többi tagja eteti, neki ebből az örömből kevés jut. Azon aggódik, hogy nem fog kötődni hozzá. Ismerek néhány anyukát, akiknek a babája szinte teljesen vagy kizárólag tápszert kapott, mégis ugyanúgy kötődnek, ezt el is mondtam neki. Ha rendszeresebb lesz idővel a napjuk, biztosan fogja tudni etetni is, de addig is szívesen továbbítanék neki ezügyben is bátorító történeteket.

Előre is köszönöm a segítséget!
  1. Torolt_felhasznalo_645033
    Torolt_felhasznalo_645033
    2005. október 8. 20:4657.

    Szia, ha vki erre jár:-)

    Most olvasgattam ujra, hogy egy éve miket irtam, milyen gondjaim voltak:-)))))

    10 hónapos elmult Maja, amikor abbahagyta a cicizést, nem mondhatom, hogy az már szoptatás volt, mert inkább a cici érdekelte, nem a tejcsi.

    Kicsit keserü a szájizem, mert se az eleje, se a vége nem ugy alakult, ahogy szerettem volna, de végülis ugy érzem megtettem mindent.

    Köszönöm, hogy drukkoltatok, hogy sikerüljön!!!

    Ha lesz még gyerekem, remélem megtapasztalom teljes csodájában is a szotatást, hogy nemcsak cumizni, hanem enni is szeret belőle majd!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  2. Torolt_felhasznalo_453770
    Torolt_felhasznalo_453770
    2005. február 8. 16:1056.
    Szia Csini!
    Csak most olvastam a hozzászólásaidat. Bár ilyen ödémás problémáról eddig még nem hallottam, és mellgyulladásom is csak a belövelléskor volt, én is megjártam a hadak útját. Fejés, cumisüveg, tápszeres pótlás, majd hatalmas elszántsággal mindezek kiiktatása, és boldog, könnyed szoptatás. Kíváncsi lennék, ennyi hónap távlatából hogyan értékeled, látod a dolgokat.
    Én a nehézségek leküzdése után, a sikeremen felbuzdulva úgy éreztem, másnak ugyanígy sikerülhet, ha megfelelő segítséget, bíztatást kap. Írtam egy szoptatási segédanyagot, amit az ismerőseim is és én is osztogatunk az anyukák között. (Itt az nlc-n is kint van. ) Amióta elkészült már sokszor bővítettem, kiegészítettem. A Te tapasztalataid is biztosan sokaknak segítenének, szívesen beleírnám. Egyébként engem - és ezzel tudom, nem vagyok egyedül - minden érdekel, ami szüléssel, szoptatással, babázással kapcsolatos. Ha van kedved, időd, kérlek, írjál róla!
    Gratulálok a kitartásodhoz és a sikeredhez!

    Még egy dolog: Én is ittam a Laktoherbet. Utólag úgy érzem, inkább pszichésen segített. Amikor abbahagytam sem lett kevesebb a tejem. A sört nem próbáltam, de többektől hallottam hasonló jókat. Nekem, ami igazán bejött, a gyakrabb fejés vagy szoptatás. Persze az eredmény nem órák, hanem néhány nap múlva jelentkezett.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_645033 (52)
     
  3. 2005. február 8. 15:5655.
    Ez nagyon jó, látod!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_453770 (54)
     
  4. Torolt_felhasznalo_453770
    Torolt_felhasznalo_453770
    2005. február 8. 15:5454.
    Sziasztok!

    Először is elnézést kérek minden lelkes segítőtől, hogy csak most jelentkezem. De most már végeredményről tudok beszámolni.
    Barátnőm babája végül nem tanult meg szopizni, ami szerintem a sok közvetlen tanácsadónak - védőnő, gyerekorvos, nagymama, dédi - köszönhető, akik folyamatosan "bíztatták": ne kínozd már azt a gyereket! Szerintem ha jóllakottan a meztelen cici közelébe emeli, az nem kínzás. Ugyanakkor ők azok, akik a lelki oldalát jobban látták a dolognak, tehát biztosan van igazság az ő álláspontjukban is.
    Ami a lényeg, a fejést nem adta fel. Ha tápszerres kiegészítésre volt is szükség, nagyobb részben anyatejet kapott a baba, és legalább sikerült megnyugodniuk. Ősszel folytatta az egyetemet, és nem sajnálva a fáradságot a konzultációs napokon is felkelt hajnalok hajnalán, hogy mielőtt elutazik otthonról, a Kicsilánynak lefejje a napi betevőt. Luca nemrég múlt 8 hónapos, kiegyensúlyozott, gyönyörű, mozgékony, mosolygós baba, és már nagyon jó étvággyal eszeget sokféle finomságot. Anyukája most hagyta abba a fejést, mert már nagyon kevés volt a teje. Ez nem is csoda, hiszen a nap minden percét Lucussal tölti, éjszaka meg tanul.

    Ha nem is volt teljes a siker, az, hogy Luca-baba eddig kaphatott anyatejet, a Ti érdemetek is. Nagyon köszönöm még egyszer!
    előzmény:
    rebusbaba (53)
     
  5. 2004. augusztus 24. 20:0253.
    :-)))))))))))
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_645033 (52)
     
  6. Torolt_felhasznalo_645033
    Torolt_felhasznalo_645033
    2004. augusztus 24. 19:2152.
    lányok 3. napja nincs táp:), már van olyan etetés amikor nem kell potlás!!!!!!!! még mindig nagyon lusti, mint egy szenvedélybeteg ugy ájul el a cicin:):(
    komolyan mondom, hogy az alkoholmentes sör tud vmit, reggelre göbös a mellem a tejtől, mert este sörözöm:)
    remélem majd ráérez azért ő is az izére és eljön az idő, hogy megtanul jó erővel szopizni!!!!!!!!!!!
    kérhetej majd jelszavakat tőletek a bemoldalatokhoz, az enyémhez nincs.
    Csenabi, köszi a mailt, majd még bizti lesz kérdésem, ha nem gond.
    Bolsaca nekem ha nem lenne net megőrülnék én ekkor netezem, de egyébként utálom, de ha nem tenném akkor lelkiismeretfurdakásom lenne, igy még gyözöm, csak ahogy irjátok is, megtérüljön:)
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     

Címlap

top