Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Férjhez mentem, nem cselédnek!

N?k Lapja Cafe
Létrehozva: 2014. augusztus 21. 08:39
Szép dolog a szerelem. Kölcsönös megbecsülés, tisztelet, hűség és odaadás. És bármennyire keresgélek az emlékeimben, nem találok olyan esküt, ahol a feleség ígéretet tett volna arra, hogy ,,csicskás" lesz. Pedig néhány, kívülről szépen felcicomázott férj nagyon is erre használja a nejét.

Nők Lapja Café: Férjhez mentem, nem cselédnek!
  1. Torolt_felhasznalo_397210
    Torolt_felhasznalo_397210
    2017. március 2. 13:0889.

    mivel az ember nem is monogám kapcsolatra van kódolva csak a papok erőltették rájuk az ami ma is trendy, azért nem valók csak kevesen egymáshoz párnak


    nem nagy talány ez


     

    előzmény:
    Sheriff-2 (84)
    2017-03-02  12:37
  2. 2017. március 2. 13:0888.

    Nekem ennyi elég volt a témából, nem vitatkozunk tovább, mielőtt valaki abba a tévedésbe esik, hogy házastársak vagyunk.

  3. Torolt_felhasznalo_397210
    Torolt_felhasznalo_397210
    2017. március 2. 13:0287.

    katt ráá

    előzmény:
    Nikita 666 (83)
    2017-03-02  12:22
  4. 2017. március 2. 12:5886.

    "Párkapcsolatban ez nem így működik, a párkapcsolat nem az üzleti, hanem a lelki összetartozáson KELLENE hogy alapuljon."


    Na tessék. Kijavítottam a tévedésed.

    előzmény:
    Nikita 666 (82)
    2017-03-02  12:20
  5. 2017. március 2. 12:4385.

    Lópikulát.


    A házasság is leginkább gazdasági érdek, igen még mindíg,nem csak az őskorban volt az.

    előzmény:
    Nikita 666 (82)
    2017-03-02  12:20
  6. 2017. március 2. 12:3784.

    Neked is meg ügyintézőnek is,


    Az én véleményem továbbra is ugyanaz mint eddig, mert a házasságban az önérdek az első, ezért szokták mondani hogy a szentnek is magafele hajlik a keze.


    Statisztika szerint, (amivel ki lehet mutatni bármit, és annak az ellenkezőjét is )..........


    Világviszonylatban az első házasságok kb. fele vállásban végződik, Indiában a legalacsonyabb, kb. 1%, de tegyük itt hozzá azt, hogy azért mert ott a férfi olyan tulajdonosa a nőnek, mint a bicskájának.


    A második házasságoknak pedig kb. 50-től 70%-ig válással végződik.


    Jelenleg még több a házas életet élők száma mint az egydűliek, de nagyon gyorsan változik. Talán nem több mint az utolsó 2 generáció ideje alatt történt, hogy a házas élet divatját multa.


    Első számú ok, ön/magán-érdek.


    Rengeteget lehet erről olvasni, talán csak 1-2 cikk.


             How to Understand Conflict in Marriage


        Carolyn Hax: Marriage has been poisoned by mistrust, self-interest - The Buffalo News


    Az én életem nagyon egyszerű, talán azért vagyok házas 42 éve, (hmmm, nem az első), mert csak 2 szabályt kell betartanom.


    Első szabály,---a feleségnek mindíg igaza van.


    Második szabály,---ha a feleségnek nincs igaza, tessék elolvasni az első szabályt újból-megint.


    A feladatokat pedig barátságosan megosztjuk.


    Pl. vásárlás közben a feleségem kiválasztja amit ő akar, én pedig kifizetem, oszt jónapot.


     


     

    előzmény:
    Nikita 666 (80)
    2017-03-02  12:10
  7. 2017. március 2. 12:2283.

    Ez mi ez???


    A szivitől kaptam egy új telót, azt nézegeti a gépemen

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_397210 (79)
    2017-03-02  09:04
  8. 2017. március 2. 12:2082.

    Ez így egy vadidegen emberhez való alkalmazkodás.


    Párkapcsolatban ez nem így működik, a párkapcsolat nem az üzleti, hanem a lelki összetartozáson alapul.

    előzmény:
    Sheriff-2 (75)
    2017-03-01  14:24
  9. 2017. március 2. 12:1581.

    Kutya és macska ... az emberek többsége így él. Alkalmazkodva, mert a párjaik igényét nézik. De hol maradnak az ő igényeik? Persze hogy egy idő után morognak, félrelépnek.

    előzmény:
    Sheriff-2 (76)
    2017-03-01  14:28
  10. 2017. március 2. 12:1080.

    Nem is kell hogy egyet érts velünk, azért magyarázzuk mert nem érted.


    Alkalmazkodni annyit jelent, hogy feladod önmagadat, és hallgatólagosan megalkudsz a másik személlyel abban, hogy egy élhető közös létet alakítsatok ki. 


    Valóban alkalmazkodtál mindkét esetben.


    De megkérdezlek, ha te mindenképpen a 11 órásra szerettél volna menni, és a pörköltbe beleöntöd a tejfölt, akkor nem lett volna balhé? Mert ha emelt hangon szóvá teszi mindkettőt, akkor ez az alkalmazkodás nálad azt jelentette, hogy ő nem fogadja el a te kérésedet, és kompromisszum helyett egyoldalúan döntött. Azt csak csendben jegyzem meg, hogy a párom is szeret olyan ételeket amelyeket én nem, de mivel a kedvében szeretnék járni, úgy főzök ahogyan ő szereti. És ha az ilyesmi kölcsönös, akkor abban az esetben nincs szükség semmiféle alkalmazkodásra. Ez a megértés, és elfogadás.


    Alkalmazkodni a másik ember szeszélyeihez szoktunk. Ahogy mondod, valaki hagyja hogy a másik uralkodjon felette. És ehhez nem szükségeltetik látványos dühkitöréses parádé, elég a csendes durci is. De ... velem van a gond, mivel nem vagyok emocionális beállítottságú, nálam nem az érzelem dönt semmilyen helyzetben. Könnyen lefogadok bármit, ami nincs a hátrányomra.


    Tehát, az emberek többsége úgy gondolkodik mint te, nekem ez nem újdonság. Sok nőtől hallom hogy a férjeik, fiaik nem szeretik X ételt, vagy Y fűszert, tehát nem tesznek bele. Nálam ez másképp működik, a pillanat tört része alatt átgondolom hogy az adott étel amit a párom kifundált emészthető-e, és onnantól nem érdekel a téma. De ha az adott étel megkívánja Y fűszert, a párom hiába mondja hogy ő másképp szokta akkor is beleteszem. Az első falatig valószínűleg ő is alkalmazkodik a dilimhez, utána már nem, mert rájön hogy igazam van. Nem is tudom, ez a talán az a változatosság (és nem csak az ételekkel kapcsolatban), ami egy idő után eltűnik az emberekből.


    Ne aggódj, a gyerekeim sem beszélnek jól magyarul, ki tudom hámozni a lényeget.


     

    előzmény:
    Sheriff-2 (74)
    2017-03-01  14:20
  11. Torolt_felhasznalo_397210
    Torolt_felhasznalo_397210
    2017. március 2. 09:0479.
    előzmény:
    Nikita 666 (73)
    2017-03-01  11:03
  12. Torolt_felhasznalo_397210
    Torolt_felhasznalo_397210
    2017. március 2. 08:5678.

    az üzlet az tök más


    ott ellentétes érdekűeknek, kell közösnevezőre jutni


    az egymáshoz való emberek nem azon réteg


     

    előzmény:
    Sheriff-2 (75)
    2017-03-01  14:24
  13. 2017. március 1. 14:4877.

    Kiváncsacsiskodtam, hogy mi a különbség a 2 szó jelentése között. Nem mintha én lennék a szőrszál hasogató.


                alkalmazkodik szinonimái - Szinonima Szótár


                          megalkuvó szinonimái - Szinonima Szótár


     

Címlap

top