Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Üdülési jog -megbántátok?

Torolt_felhasznalo_761747
Torolt_felhasznalo_761747
Létrehozva: 2004. július 3. 22:17
Szeretném megkérdezni, mi a véleményetek az üdülés jogról? Cserélhető? Jó feltételekkel? Mi van, ha a 6 fős apartmanba többen mennétek?
Fel lehet bontani a szerződést?
Asszem, hibát követtem el, mert nem elég kielégitő tájékoztatás után szerződést kötöttem velük. Csak éppen itthon bogarásztam át a szerződést, és találtam néhány nem-tetsző dolgot olyan dijakról pl, amiről szó sem volt... Mit lehet ilyenkor tenni? 50 000-et már kifizettünk. Az ugrott végleg? Vagy visszakérhetem? Vagy olyan jók ezek, hogy ne adjam fel? Jaj, ha tudnám, mit tegyek!
  1. Torolt_felhasznalo_294946
    Torolt_felhasznalo_294946
    2008. január 15. 14:4076.
    Szia! Évekkel ezelőtt vettünk Hévízen jogot, egyszer sem használtuk, mert mindíg nagy csapattal /búvárok 15 fő/, vagy teljesen magánszervezésben /Brazília/ megyünk, így nem tudom ebben az esetben ki tudnánk-e használni. Befektetésnek vettük, egyenlőre csak a pénzt viszi, mert az az érzésem, hogy egy ügyes szervezéssel még mindíg olcsóbban jövünk ki.Bár tévednék!
    Tavaly a párom rábeszélésére ismét vettünk egyet Karlsbergbe, azzal a kikötéssel, hogy eladják Hévizet, már abba is belementünk, hogy féláron,csak ne legyen vele gondunk. Szerződést is kötöttünk velük az eladásra /3hónap/, amit azt hiszem a hajamra kenhetek.
    Jelenleg kettő üdülési jogunk van, mind a kettő nagyon jó hét, állítólag.
    A második vételnél az igazgató úr még aranykártyát is ígért, amit azóta sem kaptunk meg. 2007. májusban történt.Jelenleg itt tartunk, nem tudom, hogy mit tehetnék, ha olyan anyagi, vagy erkölcsi helyzetbe kerülök, hogy nem tudom fzetni a fenntartási költséget? Elveszítem az eddigi befektetett pénzemet? Most tartok kb 3000Mft-nál, a második jogra 1000Mft részlet van, amit mos kell elkezdeni törleszteni. Van valami jó ötleted?
    előzmény:
    barczi1 (73)
    2008-01-13  09:51
  2. 2008. január 13. 17:5875.
    Mi vettünk üdülési jogot és egy cseppet sem bántammeg. Nagyon jól járunk vele, a nagy család olcsón nyaral, telel, illetve bármikor utazhat. Biztos vannak csalók - mint minden területen - de nem mind az.
    előzmény:
    szekine (71)
    2008-01-04  17:44
  3. 2008. január 13. 11:5174.
    Sziasztok!


    Én ebben a szakmában dolgozok és nap mint nap hallom ezeket a problémákat a családoktól hogy máshol mik történtek.hát meglepő sajnos minden szakmában vannak csalók és ez rontja a szakma hírét.pedig ez egy nagyon jó dolog ha korrekten el van mondva és a vevő tudja használni.ha a régi jogot nálunk pl. valaki leszeretné cserélni beszámítjuk.mindenkit el lehet érni,nem tűnnek el az emberek.ha valakinek tudok segíteni valamiben írjatok,megpróbálok!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  4. 2008. január 13. 09:5173.
    Igen, Ő az. Bármilyen információt köszönettel fogadok. A telefonszám nagyon fontos lenne és az is, hogy mivel kereste meg Önt,stb.
    Köszönöm.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_337824 (72)
    2008-01-09  20:50
  5. Torolt_felhasznalo_337824
    Torolt_felhasznalo_337824
    2008. január 9. 20:5072.
    Nálunk 2 nappal ezelött  jelentkezett egy ..... nevű illető,nem tudom,Ő-e az....
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  6. 2008. január 4. 17:4471.

    1994-ben építkeztünk. /Volt némi félretett pénzünk/.  Előtte néhány hónappal elhívtak bennünket egy ilyen bemutatóra. Akkor még nem telefonos zaklatók voltak a szervezők, hanem áruházakban állítottak meg bennünket a kérdezőbiztosok. Aztán elmentünk, gondolván: "Mi bajunk lehet?". Az egyik nívós szálloda egyik különtermében voltak 3 sorba elrendezve az asztalok. Minden asztalnál ült egy "rábeszélő ember" és a meghívottak. Aztán jött a filmvetítés, gyönyörű tengerparti üdülőhelyekről, aztán a "rizsa" az üdülési jogokról. Aki ezt szervezte, az az RCI nevű cég volt.

    Ami igen feltűnő volt, hogy amelyik asztalnál "nyélbeütődött az üzlet", ott nagy tapsolás tört ki és mindenkinek tapsolni kellett. A "sikeres üzletek" mindig csak az egyik szélen lévő asztalsorban kötettek.  Szerencsére a férjem a "smucig sváb gyerek", gyanút fogott és elviharzottunk. /Akkoriban még nem is hallottunk az ilyen fajta üzletkötésekről, csak valahogy nem volt szimpatikus az egész/. Kaptunk ajándékba egy gagyi noname walkmant, amit 1 hét múlva kidobtunk /

    Utólag derült ki, hogy mekkora mázlink volt, mert több helyen találkoztunk már sok negatív tapasztalatról beszámoló emberrel. Azóta nem hiszek az ilyen "bemutatós - rábeszélős" üzletekben.

    Szerintem aki már belemászott, ne fűzzön nagy reményeket, az ilyen tetvek már az Óperencián túl járnak a pénzekkel, amit sikerült a jóhiszeműségeteket kihasználva kicsikarni belőletek. 

    Köszönöm, hogy "meghallgattatok". 

     

    előzmény:
    mhajnuska (1)
    2004-07-03  22:17
  7. 2008. január 4. 15:0370.
    Tisztelt Fórumozók !

    Ha valaki tudja a telefonszámát annak a ........-nak, aki vagy a saját vagy a D. B. KFT nevében felkereste üdülési joga eladásának ajánlatával, kérem, legyen szíves megírni nekem.
    Én is károsult vagyok, de a régi telefonszáma megszűnt.
    Örömmel venném, ha írnának olyanok, akiket szintén megkárosított. Fontos lenne tudni, hogy jelenleg is folytatja-e még ezt a tevékenységét.

    Előre is köszönöm, ha valaki megtisztel azzal, hogy válaszol.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  8. Torolt_felhasznalo_598691
    Torolt_felhasznalo_598691
    2006. augusztus 18. 11:3769.

    Én személy szerint megbántam, hülye voltam amikor belementem az egészbe.

    Részletfizetést (kamatmentest! hahaha) is felajánlanak, csak hogy belemenj a buliba.Aláírsz mindenféle szerződést, még biankót is, aztán csak lesel,ha esetleg az eladásra szánod magad.

    Engem konkrétan anyagilag károsítottak meg, és ha jogi úton nem megy a dolog, akkor verőlegényeket fogadok, de ezt az aljasságot már nem nyelem le.

    Egyetértek mindenkivel, aki szidja a módszerüket a telefonos zaklatástól kezdve a többórás előadásokon át az ingyen(!) utazáson át, sok kamu duma, mézesmadzag egészen addig, amíg TE FIZETSZ. Márpedig te fizetsz, MINDIG!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  9. Torolt_felhasznalo_418312
    Torolt_felhasznalo_418312
    2006. június 6. 23:0668.
    15 napon belül visszamondhatod az egészet!
    előzmény:
    mhajnuska (1)
    2004-07-03  22:17
  10. 2006. Április 10. 14:1367.
    Figyelem!
    Szeretném olyan személyekkel felvenni a kapcsolatot akiket megkeresett a D. B. Kft-től .............és megbízási díj fejében , sőt szerződésbe irva, vállalta, hogy az üdülő jogát eladja, külföldön vagy belföldön. Ha többen vagyunk becsapottak, akkor a feljelentés egyszerübb. Köszönöm. evtrans@chello. hu-ra várom a jelentkezöket.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  11. 2004. október 3. 21:5066.
    Igen! :-))))
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_186219 (65)
     
  12. Torolt_felhasznalo_186219
    Torolt_felhasznalo_186219
    2004. október 3. 21:3465.
    Hát akkor ez volt a ritka kivétel. . .

    előzmény:
    kitty59 (64)
     
  13. 2004. október 2. 19:2664.
    Szia! A szállásfoglalást is ők intézték, igen. De csak ez a két helyszin volt, amit irtam. Asszem Tunézia nem volt.
    Semmiért nem fizettünk semmit sem, a foglalásért sem, de még reptéri illetéket sem. Sőt, még adózni sem kellett a nyeremény után.
    Kenyába csak akkor érdemes menni, ha perfect tudtok beszélni angolul, mert ott nincs magyar idegenvezető. Ott még félpanziót kellett volna befizetni. Bár, mint utólag megtudtuk, Tenerifén is lett volna rá lehetőség.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_186219 (63)
     
  14. Torolt_felhasznalo_186219
    Torolt_felhasznalo_186219
    2004. október 2. 15:5763.
    Kitty!
    És a két repjegy mellé náluk kellett foglalni a szállást is? Vagy azt hogy intéztétek, és mennyiért? Mert ez még nem mindegy!

    Egyébként én ma már csak abban bízok, amit mi magunk szervezünk meg, illetve amit esetleg interneten sokan megerősítenek, hogy jó - így mentünk például Tunéziába, ahol úgy választottunk szállodát, hogy előtte érdeklődtünk a neten, illetve fórumokon olvasott hozzászólásokból úgy gondoltuk, hogy oda bizton lehet menni.

    Miramar
    előzmény:
    kitty59 (62)
     
  15. 2004. október 2. 08:3762.
    Szia! Mi ugyan nem vettünk tőlük üj-ot, de azért egy pár szót szólnék a védelmükben. Két évvel ezelőtt még a szokásos Mo-i apartmanokat értékesitették és mi is kaptunk ajándékutalványt, amit egy éven belül lehetett felhasználni. Azon a bemutatón, ahol mi voltunk, még sorsjegyet is állitottak ki a jelenlevők között, amivel 2 repjegyet lehetett nyerni. Nos, pár hónap mulva felhivtak, h mi nyertük meg a repjegyet! A párom, még a repülőtéren sem akarta elhinni, h ez igaz, csak akkor amikor már a repülőn ültünk Tenerife felé. Még Kenyába lehetett volna menni, de mi ezt választottuk.
    Az igazsághoz tartozik még az is, h kint is részt kellett vennünk egy egész napos bemutatón, ahol taxival vittek el egy még most épülő apartmanszállóhoz, ott is teljeskörü vendéglátást kaptunk. Igaz, egy napunk erre ráment::-(
    Nem vettünk üdülési jogot, és soha nem is vennénk, hiszen, amint itt többen is irták, azon a sok járulékos költségen, amit még évente kell fizetni, egyszerübben is el tudunk menni nyaralni. Persze, nagyon szép, magas szinvonaluak a szállások. , de nem az átlag magyar fizetésüknek van ez kitalálva.
    Viszont, életünk talán legjobb nyaralásán vettünk részt! Tenerife gyönyörű, elbűvölő!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_199687 (61)
     
  16. Torolt_felhasznalo_199687
    Torolt_felhasznalo_199687
    2004. október 1. 21:4261.
    sziasztok
    érdeklődnék hogy mit tudtok a Kereknap Kft. -ről, aki szintén üdülési jogokat ad el, Horvátországi apartmanokba és egy ausztriai síparadicsomba. . . valaki vásárolt e már tőlük ü. j. -t, és mik a tapasztalatai?
    köszi
    Malena77
    előzmény:
    KisHelgus (59)
     
  17. 2004. október 1. 15:3560.
    Te mint ott dolgozo. . nem tudsz valami gyengepontot, hogy lehet ettöl megszabadulni??Nem nekem, de itt a többieknek esetleg segíteni. . .
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  18. 2004. október 1. 15:1259.
    Ne menjetek el ilyen "bemutatók" mert bepalizás az egész. Oké hogy ingyen nyaralást kaptok érte, de ha el akartok menni mégis nyaralni akkor mindenféle nemlétező hülyeséget kitalálnak , hogy CSAK a cég járjon jól!!!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  19. 2004. október 1. 15:0958.
    Sziasztok! Én dolgoztam egy üdülési jogokat áruló cégnél és tudom, HOGY NAGYON NAGY KAMU AZ EGÉSZ! Sajnálok tiszta szívből mindenkit akit sikerült bepalizni a cégnek!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  20. 2004. október 1. 14:5857.
    Figyelj, nem aszerzödéssel volt a baj. . Hanem azzal, hogy rengeteg embert bepaliztak, és nincs mögötte annyi hely amennyiaz igényeket kielégítené. . Mivel felajánlanak helyette egy a mi szempontunkbol szarabbat. . Mert mondom én, Olaszországba lemész, de a Svédekhez??Nem megfagyni akarok, hanem nyaralni. . Vagy Olasz helyett Thaiföldet, lehetöleg ne tudj elmenni, de ök a szerzödésben vállaltakat teljesítették. . Soha sem jutsz el Olaszországba, esetleg ha két három évvel elötte beadod az igényedet. . És hány ember egyáltalán nem jut el sehová sem!!!!És ez nincs a szerzödésben leírva. . Ott azt mondják, ahová akarsz, ezért a pénzért 5 csillagos szálláslehetöséget kapsz!!AHOVÁ akarsz!!!Mikor mi beléptünk ez még ujdonság volt, és nem sajnáltuk a háromszázezer forintot, azért, hogy egész életünkben luxus modon nyaraljunk. . Mikr ilyen örült tempoban emelkedik az utazás ára. . Manapság 3 százezer forintbol nem jutsz el sehová ha olyan ellátást igényelsz, mint amit ott ígértek. . . . Nem lett volna ez rossz dolog
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  21. 2004. október 1. 11:1956.
    Gyerekek, hány embert kell meg megkopasztaniuk ezeknek a szemeteknek? SEMMI SINCS INGYEN. Ha mást nem, az idődet, és a nyugalmadat rabolják el. Komolyan, én nem is értem, egyáltalán miért mentek el ilyen eszement bemutatókra. . . .
    Egy szerződést pedig el kell olvasni pontról pontra, akármi is az. Örülök, hogy visszaadták az előleget!!! Legalább ennyi pozitív van ebben a történetben.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  22. 2004. szeptember 30. 22:1255.
    MI már rég beléptünk az RCI-ba, de megléptek a pénzünkkel. . Hála Istennek, mert mi kétszer probálkoztunk, pl Olaszo-i uttal, és helyette felajánlottak egy Svédet. . Aztán egy Thaiföldit. Egyénileg leutazni oda kétszer annyiba került volna minha befizettünk volna egy komplett utra. . Mi dühünkben akkor voltunk az akkor még létezö Tanturával Thaiföldön. . .
    Az RCI egy hatalmas átverés, és megszabadulni nem lehet töle, ezért irtam hogy hál istennek a mi pénzünkkel megléptek. . . . Akik bent vannak eladni nem tudják, és mivel örökölhetö, és ez is becsapás mert örökösöket is cseszegetik, kötelezik a fizetésre. . . . ezért egy örök ÁTOK!!!Ezért írtam, hogy valaki úgy szabadult meg töle, hogy valamilyen ürüggyel kikérte a papírokat, és egyszerüen összetépte. . .
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  23. Torolt_felhasznalo_328926
    Torolt_felhasznalo_328926
    2004. szeptember 30. 13:2354.
    ÁTVERÉS AZ EGÉSZ !!! És befektetésnek is k@rva sz@r !!!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  24. Torolt_felhasznalo_186219
    Torolt_felhasznalo_186219
    2004. augusztus 5. 20:5553.
    Na most kiderült a turpisság!! Írtam nekik egy mailt, amiben nehezményeztem, hogy nem válaszoltak. Valahogy a neten böngészve találtam rájuk. . . Felhívtak itthon, de az is kiderült, hogy hétvégére nem lehet igénybe venni!!! Szerdától péntekig lehet. Hát nekem már ennyi szabim nem maradt, úgyhogy idén biztos nem - de egyébként is elmehetnek a fenébe, ezt a kishölgy a telefonban nem mondta, sőt, olaszországi apartmant is igérgetett, négy nap/3 éjszakára - na erről már szó sem volt a bemutató után.

    Felháborító egy társaság.
    előzmény:
    Silvereyed (52)
     
  25. 2004. augusztus 5. 15:3952.
    Felhívtuk őket, küldtek egy meghívót, aztán telefonon mondtuk melyik hétvége, Őket mondták, hogy NEM, és helyette egy másikat (nehogymámajdteválaszdki!). Aztán faxon a jelentkezés, és ennyi.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_186219 (51)
     

Címlap

top