Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Üdülési jog -megbántátok?

Torolt_felhasznalo_761747
Torolt_felhasznalo_761747
Létrehozva: 2004. július 3. 22:17
Szeretném megkérdezni, mi a véleményetek az üdülés jogról? Cserélhető? Jó feltételekkel? Mi van, ha a 6 fős apartmanba többen mennétek?
Fel lehet bontani a szerződést?
Asszem, hibát követtem el, mert nem elég kielégitő tájékoztatás után szerződést kötöttem velük. Csak éppen itthon bogarásztam át a szerződést, és találtam néhány nem-tetsző dolgot olyan dijakról pl, amiről szó sem volt... Mit lehet ilyenkor tenni? 50 000-et már kifizettünk. Az ugrott végleg? Vagy visszakérhetem? Vagy olyan jók ezek, hogy ne adjam fel? Jaj, ha tudnám, mit tegyek!
  1. 2010. március 12. 22:17101.
    Jajjjj! Pedig nemrég gondoltam rá, hogy újra frissítem a topicomat az én tavalyi kálváiámról, hogy mások ne járjanak úgy mint én majdnem. Jópár napom ráment mire elintéztem, de sikerült és még a pénzt is visszakaptam szerencsére. Úgy látszik tényleg ismételni kell,  mivel én spec. sosem foglalkoztam üdülési joggal, csak egy kedvezményes hétvégét akartam végre eltölteni. Sikerült aztán kikecmeregni a dologból? Szerintem, hogy van ez a net, rengeteg pénzt megspórolt nekem és álmatlan éjszakát.
    előzmény:
    maciga (100)
    2010-01-25  21:19
  2. 2010. január 25. 21:19100.

    Segítsetek! Újabb "marhákat"húztak be a az üdülési jog megvásárlásával a csőbe. Ezek most mi vagyunk a párommal. Engem sokat kellett győzködni, végül sikerült nekik. Ott és akkor láttunk benne fantáziát. Állítólag  a szerződéstől elállhatok a szerződés aláírása után 15 napon belül... Ma a harmadik álmatlan éjszakánkon vagyunk túl, megírtam egy elállási kérelmet, szeretném megkérdezni, kinek sikerült eddig az elállás???

    Vagy ügyvédi segítség is szükséges, mivel teljes bizonyító erejű magánokirati formában tett elállási nyilatkozatot kérnek a szerződésben elállás esetén. Ki találkozott már ilyen esettel?

    Segítségeteket előre is köszönöm!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  3. 2009. február 12. 12:5999.

    Kedves Ági!

     

    Azt hiszem, ugyanarról a B. A-ról van szó,  akivel mi is megbízási szerződést kötöttünk üdülési jogunk eladására még 2006-ban.

    Nem részletezem, csak annyit, hogy a mai napig nem fizette vissza azt a pénzt, amit a megbízási szerződésben vállalt, amennyiben 4 hónap alatt nem adja el az üdülési jogunkat.

     

    Kedves fórumozók!

    Kedves Ági!

     

    Kérem azokat, akik hasonló károsultak, mint mi, a "PRIVIT NEKI"-n keresztül írják meg, hogy hajlandóak-e nyivánosan, egy TELEVÍZIÓS MŰSORON BELÜL felvállalni problémájukat, amihez természetesen nev üket és arcukat kell adni.

     

    Továbbá hajlandóak-e arra, hogy az APEH felé bejelentéssel éljenek - velem és a többiekkel együtt .

    A bejelentés lényege az lesz, hogy adózott-e az általunk igazoltan neki fizetett összegek után?

     

    Ha már oly sok igérgetés után se hajlandó visszafizetni az összeget (én legalábbis számos esetben értésére adtam, hogy hajlandó vagyok csökkentett összegben kérni a tartozását, de erre sem történt semmi ), akkor SZÉGYENÍTSÜK MEG AZ ORSZÁG NYILVÁNOSSÁGA ELŐTT.

    Tudom, hogy vannak, akik feljelentették. Nem sok esélyt látok rá, hogy valaha is megkapják a pénzüket. Én azért nem választottam ezt az utat, mert reménytelen, hogy abból pénz lesz és a sok utána járástól legalább megkímélem magamat. 

    A "privit neki"-n belül természetesen bővebben is .kitárgyalhatjuk ügyünket, de ne adjuk meg neki azt a lehetőséget, hogy teljesen belelásson a "lapjainkba".

     

    Várom jelentkezéseteket .

     

     

      

     

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_200197 (98)
    2009-01-19  17:39
  4. Torolt_felhasznalo_200197
    Torolt_felhasznalo_200197
    2009. január 19. 17:3998.
    Sziasztok! Új hozzászóló vagyok. Levelemet azoknak írom, akik úgy érzik, hogy becsapták őket az üdülési joggal kapcsolatban és azoknak, akik pechükre kapcsolatba kerültek ........ A kettő ugyanis összefügg. Mi 2005-ben a Watermann Holiday Club "előadásán" vettünk részt. Ostobák voltunk és a beetetés sikerrel járt. Az üzletkötővel egy magyarországi gyógyüdülős apartman őszi befizetésében, megvételében egyeztünk meg. Mire az aláírásra került a sor, már egy horvátországi szigetre márciusi időpontban kaptunk helyet. Az igazgató hangsúlyozta, hogy megfogtuk az isten lábát. (1. becsapás) Én kijelentettem, hogy nem akarunk egy helyre menni, utazni szeretünk és nem egy helyen heverészni. Az igazgató megnyugtatott, hogy ezzel a joggal bármikor, bárhova mehetek. (2. becsapás). A következő kérésünk az volt, hogy egyben szeretnénk kifizetni az összeget, ezért várjunk a következő év februárjáig, addigra meglesz a teljes összeg. Az igazgató ragaszkodott az azonnali előleghez, és hangsúlyozta, hogy a banki kölcsön nekünk semmilyen plusz költségbe nem kerül. (3. becsapás). Természetesen 5 hónap alatt tetemes pluszköltség keletkezett az apartman eredetileg 3 milliós díján felül. Az első évben élni akartunk a választott üdülés lehetőségével, az általunk választott utazási lehetőséggel nem élhettünk, mert csak a világtól elzárt luxus apartmanokra lehetett volna üdülési jogunkat cserélni komoly ráfizetéssel. (4. becsapás). Szerettük volna a lányunkat elküldeni magunk helyett, erre csak az üdülési díj külön befizetésével lehetett volna módunk. (5. becsapás). Egyébként egyik gyerekünk sem kért ebből az üdülési jogból, tehát nincs értelme rájuk hagyni. 2007-ben a férjem súlyos autó balesetet szenvedett, amely miatt félévig mozgásképtelen volt, majd az egyik szemére megvakult. A rehabilitációja majdnem egy évig tartott. Kértem a céget, hogy vegyék vissza az üdülőt, mert nem tudjuk használni, de kérésemet elengedték a fülük mellett. 2008-ban megbetegedtem (rák), újból megkértem a céget, vegyék vissza az üdülőt, ki tudja , hogy mi vár rám és meddig élhetek. Kérésem továbbra sem hallgattatott meg. Ekkor interneten hirdetni kezdtük az üdülőhasználati jogot. Erre a hirdetésre jelentkezett 2008 február elején ......., akivel találkát beszéltünk meg. Két hónap alatt az eladási ár 10%-ért vállalta az üdülési jog eladását. Ostobaságunknak, naívságunknak hála, valamint tényleg megnyerő ábrázatának és modorának, "sikerült" megegyeznünk. 100 000 ft.-t fizettünk. Eleinte meglehetős gyakorisággal telefonált, s értesített bennünket arról, hogy sínen van. 2008 júl. 23.-án újból felhívott, hogy még 100 000 kell, és két héten belül eladja az üdülési jogot. Elhittük és fizettünk. Utoljára karácsony előtt 2 héttel keresett fel, s csak 40 000 Ft.-t kért, ami az eladási szerződés fordításához kellene. Azt ígérte, hogy karácsonykor a kezünkben lesz a pénzünk. Sajnos ezt nem fizettük ki, pedig, ha csak egy kis eszünk lett volna, rendőrrel várhattuk volna. Azóta hiába írok, telefonálok, semmi hír felőle. Nyilván rájött, hogy vége, belőlünk több pénzt nem tud kicsikarni. A fiam megtalálta a fórumon ezeket a leveleket, s most már mi is kénytelenek voltunk tudomásul venni azt, amit már korábban is sejtettünk: A. egy szélhámos. Ezek után ügyvédhez fordultunk. Ha bármelyik sorstársam velem együtt szeretne ....... nyomára jutni, és őt megfelelő helyen és kezekben tudni, valamint visszakapni a pénzét, írjon, válaszolunk. Ági
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  5. 2009. január 11. 12:3497.
    Leginkább sehogy sem tudsz megszabadulni tőle. Én csak azon csodálkozom egyfolytában, hogy erre még mindig be tudnak bolondítani embereket.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_262593 (95)
    2009-01-05  18:12
  6. 2009. január 11. 12:2296.

    s.o.s. Tudna e segíteni valaki nekem olyan internet címmel, ahol üdülési jog után lehet érdeklődhetek.

    Én úgy tudom, hogy ez örökölhető, és nem tudom meddig lehet befizetni az éves díjat sem.

    Ha nem fizetjük be az éves díjat, akkor "elúszik" minden?Sürgös lenne, ha valaki segítene. (Mennyi az éves díj?)!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  7. Torolt_felhasznalo_262593
    Torolt_felhasznalo_262593
    2009. január 5. 18:1295.

    Sziasztok!

    Nem tudom, hogy jó helyre írtam-e,és válaszol-e rá valaki,de szeretném megkérdezni,hogyan lehet megszabadulni az üdülési jogtól?

    előzmény:
    mhajnuska (1)
    2004-07-03  22:17
  8. Torolt_felhasznalo_508896
    Torolt_felhasznalo_508896
    2008. október 21. 07:1394.

    Sziasztok!

    Aki az előző hosszászólásokban hiányolta ...... elérhetőségét, annak lehet, hogy todok segíteni.

    Valaki esetleg ecsetelné tömören, hogy mi a helyzet az úrral? Vannak ...... pozitív tapasztalatok is??

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  9. Torolt_felhasznalo_186219
    Torolt_felhasznalo_186219
    2008. szeptember 8. 22:3993.

    Jesszusom, a hátamon feláll a szőr... nagggyon durva!

     

    Nekünk ilyen azért nem volt... 

     

    Mit szólnak ehhez a fogyasztóvédők? 

    előzmény:
    Atyna (91)
    2008-09-02  10:11
  10. 2008. szeptember 2. 10:1292.
     azt nem említettem, hogy ennek már 10 éve
    előzmény:
    Atyna (91)
    2008-09-02  10:11
  11. 2008. szeptember 2. 10:1191.

    Szia!

    Abbáziás élményem: Egy felújítás alatt álló épületben fogadtak! -a ház be volt állványozva kívülről, belülröl pedig festés alatt állott!

    Minden asztalnál egy "rábeszélő ember" A falak mentén szekrényhátú kopasz emberek sorakoztak kb 20-an!!!!

    Vetítés rizsa kamuzás-------> mehetnékünk támadt megköszöntük a lehetőséget és menni szerettünk volna

    EKKOR JÖTT A CSAVAR!!!!!!!!!!!!!!!!!!

    kOPASZ ÁLLATOK ODA LETTEK IRÁNYÍTVA KÖRÉNK 4 JÓSZÁG KÖZREFOGTA FÉRJEM !   -Javasolták, hogy hátul az irodában menjünk privát folytatni a beszélgetést! EKKOR FELPATTANTATM ÉS KIABÁLNI KEZTEM? HOGY ENGEDJENEK ELMENNI!!!! Díszkivilágítás lett s,akkor láttuk, hogy még egy másik asztalt is körbe vettek a kopaszok!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

    Mindenki megdöbbent, de végül elmentünk!!!!  Lépcsőházon át, mert a liftel 2 állat le akart kísérni!

    NEM BESZARI AZ URAM, de bevallotta, hogy annyi szekrényhátúval nem bírt volna el!!!!  Ja az ajó mellett álló őrnek vipera volt bedugva az övébe hátra!! Ezt egy másik pár vette észre és hangosan meg is jegyezte, ekkor láttuk mi is meg!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_820920 (0)
    2004-09-29  22:19
  12. 2008. szeptember 1. 13:5890.
    Nagy tétet mernék tenni rá, hogy nem véletlen az eltűnése.
    előzmény:
    barczi1 (89)
    2008-09-01  13:39
  13. 2008. szeptember 1. 13:3989.

    Sziasztok kedves fórumozók.

     

    Rég jelentkeztem, de most szükségem lenne segítségre.

     

    Ha valaki tudja, hogy hová költözött ....... vagy mi az új e-mail címe, kérem, írja meg nekem.

    Nagyon fontos lenne, mert a rési címére küldött tértivevényes levelem visszajött. Ugyanúgy visszajött az e-mail is, amit írtam neki, mert a régi e-mail címe már nem érvényes.

     

    Köszönöm, ha tudtok segíteni.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  14. 2008. június 12. 20:0988.

    Én is a nagyon megbánók közé tartozom.

    Az RSI tagsági díjat fizettem be.(120.000:-Ft)

    A hónap végéig kellene egy 4 személyes piros árát megfizetnem, de nem tudom sikerül e.

    Ha nem akkor fizethetem a kötbért és a 120.000.- .

    Nem értem, hogy a tagsági díjat ilyen esetben miért kell visszafizetni.

    Ha tud nekem valaki tanácsot adni nagyon köszönném

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  15. Torolt_felhasznalo_291510
    Torolt_felhasznalo_291510
    2008. Április 20. 22:3387.
    Mérget veszek, mert a fél családom és a leendő férjem ott él....nem ügynökök hangoztatták...
    előzmény:
    eimrow (85)
    2008-03-14  12:10
  16. 2008. március 14. 20:1986.

    Szia!

    Megtudnád írni, hogy melyik cég ellen indult eljárás?

    Köszi. Tina. 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_187442 (78)
    2008-03-05  13:51
  17. 2008. március 14. 12:1085.

    a nagy vizen túl pl majdnem minden 2. embernek van üdülési joga

     

     

     

    No erre azért ne vegyél mérget.

    Természetesen ezt hangoztatják a ts-ügynökök, de ez messze nincs így. Befektetésnek egy jó nagy bukta a TS, anélkül is körbeutazhatod a világot - sokszor olcsóbban. Pl. ha egy jó befektetésbe teszed a TS-re költendő pár milliót.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_291510 (83)
    2008-03-14  11:07
  18. Torolt_felhasznalo_291510
    Torolt_felhasznalo_291510
    2008. március 14. 11:1184.

    Szia Chest

    Itt nem csak arról van szó, hogy nem mindenkinek van rossz tapasztalata...esküszöm sosem lennék értékesítő én sem, de azért nem kellene automatikusan így ledegradálnod mások munkáját, és valamit, amit nem is ismersz csak a netes rossz tapasztalatokból.

    Ha tényleg rossz ajánlatot kaptak a szüleid, akkor őszintén remélem, hogy sikerül visszamondani! 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_967832 (77)
    2008-01-17  00:15
  19. Torolt_felhasznalo_291510
    Torolt_felhasznalo_291510
    2008. március 14. 11:0783.

    Sziasztok

    Giza, örülök, hogy pozitív élményeid vannak! :) Én nemrég voltam a Holiday Club (asszem) rendezvényén, nem volt kamu az ajándékuk, korrektül tájékoztattak, és persze nem kényszerítettek semmire. A Népszabiban megjelent valami cikk pont róluk...jellemző elégedetlen ügyfél, hát nem is tudom....

    Nekem az a véleményem, hogy aki úgy szerződik, hogy nem jár utána megfelelően a feltételeknek és szabályoknak, az magára vessen...nyilván az értékesítőknek az a feladatuk, hogy eladjanak, méghozzá minél többet és minél hamarabb, de az a mi felelősségünk mégis, hogy mit írunk alá!! 

    A páromnak egyébként van üdülési joga, és nagyon meg vagyunk elégedve a lehetőségekkel mi is. Ha valami nem OK arról nem feltétlenül maga a time share tehet...a nagy vizen túl pl majdnem minden 2. embernek van üdülési joga, és így utazzák körbe a Földet a csererendszer segítségével...

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  20. 2008. március 11. 15:0582.
    Nem tudom ki hol vett meg üdülési jogot. A férjemmel együtt 20 évig volt meg Bükfürdőn az üdülési jogunk. Másfél szobás apartman 2x2 hét évente. Imádtuk, a gyerekeknek nagyon sok élményük volt, még a mai napig is emlegetik. 3 éve adtuk el. Természetesen meg volt határozva évente a fenntartási költség, amit fizetni kellett. Maximálisan meg voltunk elégedve, korrekt módon mindig kikérték a tagok véleményét. Legelső üdülőszövetkezet volt az országba ami megalakult.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  21. Torolt_felhasznalo_412500
    Torolt_felhasznalo_412500
    2008. március 11. 12:1381.
    Engem tegnap húzott be a csőbe ezek szerint! A telefonszáma meg van ha valakit érdekel.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_820920 (0)
    2008-03-05  11:50
  22. 2008. március 5. 14:1480.

    Hogy jött ki neked a 20e ft/év?

    Beleszámoltad azt is, hogy ha a vételárat jól kamatozó betétben tartod, akkor kamatos kamattal mennyit hozott volna 99 (vagy akárhány) év alatt?

    Mert ezt sosem említik a TS ügynökök....

    Úgy már egészen más a leányzó fekvése, korántsem olyan rózsasízn, mint ahogy ők lefestik...

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_187442 (78)
    2008-03-05  13:51
  23. Torolt_felhasznalo_187442
    Torolt_felhasznalo_187442
    2008. március 5. 13:5379.
    www.rci.com itt keresd a cserét. Prospektust 3 évente egyszerr adnak.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_187442 (78)
    2008-03-05  13:51
  24. Torolt_felhasznalo_187442
    Torolt_felhasznalo_187442
    2008. március 5. 13:5178.

    Sziasztok!
    Én még 2001-ben vásároltam, 2 fős appartman, Hévíz, január.
    Eddig még mindig sikerült úgy elcserélnem (Dél-Olasz,Észak-Olasz,Spanyolország) hogy szeptember végén nagyon jól nyaralhattam és a 2 személyest mindig sikerült 4-5 személyesre, hogy a család jöhessen.
    Tehát:
    Üdülési jog ára évente 20.000 Ft
    Fenntartási évente       30.000 Ft
    RCI tagság évi              20.000 Ft
    Cseredíj évi                  25.000 Ft, összesen 95.000 FT, amiért nemcsak az apartmant kapom szeptemberben  (ami ára Olaszországban 120.000-nél kezdődne) hanem az ágynemű, törölköző, WC-papír, szalvéta, hajszárító, teraszgarnitura, parkolóhely, eseztenként saját beach, ingyenes napozóágyakkal. Ez az éves fenntartási díjért jár.
    Ha több a pénzed, repülős utakra, tényleg nagyon jól cserélheted.
    Persze, ha nem azzal a céggel szerződtél, akik ellen most indult eljárás.

     

     

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_820920 (0)
    2008-03-05  11:50
  25. Torolt_felhasznalo_967832
    Torolt_felhasznalo_967832
    2008. január 17. 00:1577.

    Sziasztok!

    Sajnos a szüleim most voltak egy ilyen remek előadáson, és persze a rábeszélés hatására aláírták a szerződést... Nevetséges hogy vannak emberek akik ezzel foglalkoznak, hogy ilyen üdülési jogokat árulnak. Szerintem csak a befolyásolható emberekre akarnak érzelmileg hatást brni, ezért ott rögtön helyben várnak választ. Ráadásul az ilyen értékesítéstől rosszul vagyok, tényleg mindent rá akarnak sózni az emberekre... Rossz lehet tükörbe nézni az ilyen embereknek .

    Na mindegy, szüleimet most billentettem fenékbe, hiszen a szerződéstől el lehet állni. Klassz, rákerestem a neten az ilyen cégekre, és máris több száz rossz tapasztalattal találkoztam.

    Esküszöm akik ilyen területen dolgoznak abból élnek hogy rábeszéljék az embereket a szarra. Még a mekiben is szívesebben dolgoznék, hogyha ilyen munkám lenne. Ja bocsi a telemarketinges (érts telefonon árulok minden flesleges dolgot sok pénzért mel&oacute egy szinten van vele.

    Ui: Ha valaki elégedett az üdülési jogával, attól előre is bocsánatot kérek!

    előzmény:
    nikoca22 (74)
    2008-01-13  11:51

Címlap

top