Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Miért kell megszülni ,,az ilyet"?

Nők Lapja Cafe
Létrehozva: 2014. szeptember 8. 10:37
Tapasztalataim szerint a fogyatékkal élő gyerekek anyukái egyáltalán nem olyan mimózalelkek, mint ahogyan gyakran gondolják róluk. Nem omlanak össze zokogva, ha valaki megkérdezi tőlük, mi a baja a gyereknek, miért nem tud járni, miért viselkedik furcsán. Ám van egy téma, ami kivétel nélkül mindegyiket felháborítja. Ha valaki odaveti nekik, mindez az ő hibájuk: miért is kellett bevállalniuk ezt a gyereket.

Nők Lapja Café: Miért kell megszülni ,,az ilyet"?
  1. 2014. szeptember 13. 22:08301.
    Banyek, az nagyon nem tűnik fel ( elvakultásgodat elnézve 5 cm-es betűkkel se fog sajnos ),hogy sokan a személyes körükből hoztak példákat arról, hogy egyes esetekben milyen hatással volt a sérült gyerek a családban lévő egészséges gyerekre például? Vagy magára a szülőkre? Tudom, hogy nem fogod meglátni, mert nem akarod. De itt a legkevesebben a tv-ből hoztak példát.
    előzmény:
    fallen angel (299)
    2014-09-13  22:02
  2. 2014. szeptember 13. 22:07300.
    Szövegértés??
    Nehezedre esik úgy látom.. 

    Bizonyára  Anya egy Hős. .. aki vállalja  a beteg- súlyosan fogyatékos gyereke gondozását.
    De ki kérdezi meg a  fogyatékos gyerek  testvéreit, hogy akarnak -e hősők lenni?
    Talán Te??

    ki az aki lelki-  szenvedésekkel teli életre itéli az amugy egészségesnek született gyerekeit is?
    Te biztosan igy tennél!!

    De ne itélkezz azok felett, akik viszont nem igy döntenek!
    előzmény:
    fallen angel (299)
    2014-09-13  22:02
  3. 2014. szeptember 13. 22:02299.
    Nyilván te sokkal jobban tudod, hogy ők mennyire boldogok. Ugye ti azt is sokkal jobban tudjátok, hogy azok az anyák mit éreznek, akik beteg gyereket nevelnek. Ti majd jól megmondjátok, hogy ők csak önigazolnak, és igazából kínok között tengetik életüket, hiába vallják magukat boldognak.
    Ti jobban tudjátok!
    Mert láttátok a TV-ben!
    Nézzetek is sok nyomikról szóló műsort, hogy tudjatok itt észt osztani azoknak, akik nem a TV-ben látnak ilyesmit, hanem a közvetlen közelükben. Nehogymá' kihűljön a TV, amikor épp nincs Barátok közt, vagy Családi titkok!
    előzmény:
    Lillaréka (296)
    2014-09-13  21:51
  4. 2014. szeptember 13. 21:59298.

    és láttam még mást is..


    láttam tönkrement szülőket a kórház intenziv osztályán.....


    én azért  voltam ott, mert baleset érte a kislányomat..


    De volt egy vele egykorú  kisleány... aki úgy született, hogy gyakorlatilag képtelen volt bármire...  nem tudott járni- beszélni-   azért hozta be akkor a mentő, mert  valami miatt  már a nyelésre is képtelen lett. addig cumisüvegből táplálták...   és hát..  ha akartam ha nem bizony hallottam ahogy a főorvos asszony könyörög anyukának, hogy engedje meg a szondát, hogy lehessen táplálni a kislányt. anyuka azt hitte.. :-(  hogy  továbbra is tudja  cumiztatni a kislányát . Szörnyű volt. Aztán a takaritónéni megsúgta nekem késöbb, hogy a kislány átlag havonta vendég  náluk az intenziven......


    8 éve már... azóta is gondolok rájuk.


    emlékszem volt a kislánynak egy kb 3 évvel idősebb bátyja...Sajnáltam szegényt.. milyen gyerekkora lehetett neki? soha semmi élmény.. csak a súlyosan beteg testvér.  Nem ragozom.. .-(( Te érted ugyis.


    és szándékosan  kattintottam a te hszdre.. szerintem amit  irtam,  pont a tiedhez kapcsolodott a legjobban.

    előzmény:
    saschamora (293)
    2014-09-13  21:32
  5. 2014. szeptember 13. 21:54297.
    egyetlen hsz.-t pazarlok rad, mert melosnickkel nem allok szoba! :-)
    neked ajanlom az elso sortuzet, mert vagy annyira gusztustalan, mint a magukat "maniakus eletvedok"-nek titualo veglenyek! :-)
    előzmény:
    fallen angel (295)
    2014-09-13  21:40
  6. 2014. szeptember 13. 21:51296.

    huuuuhhh---


    egyszer láttam egy dokumentumfilmet amit egy olyan intézetben forgattak ahol súlyosan sérült gyerekek ápolására szakosodott.


    érts... szobanövény szint... :-(


    Gyakorlatilag a dokumentumfilm célja az AB- ellenzése volt mindenáron... ill.. ebből az apropból készült..   régen volt már.. a rendszerváltás környékén...


    A riporter meg is kérdezte az egyik ápolót, hogy  -  és mondja.. ezek a gyerekek boldogok? mire az ápolónő azt válaszolta,... hogy persze.. a "maguk módján"


    - hát nem kicsit akadtam ki ezen a mondaton..- Maguk módján.. aha.. persze.


    és  eszembe jutott.. mi van a családdal?? ők vajon boldogok?



    Van egy nagyon jó barátnőm... és neki egy 45 éves nővére.. aki egy  kétéves kisgyerek szellemi szintjén él. Agyhártyagyulladása volt... kicsi korában.  Nem tudom elitélni a szülőket, akik még idejekorán kerestek a lányuknak egy intézményt ahol gondoskodnak róla. Igy is  rányomta a bélyegét a barátnőm gyerekkorára a beteg testvér.  Nagyon kicsi koruk óta ismerem őket.. és nagyon jól emlékszem mindenre. A barátnőm amint tehette.. messzire ment a szüleitől... előszőr csak Győrbe jött (nagyszüleink voltak testvérek egy faluban, itt koleszos volt) majd Miskolc következett- egyetem.. aztán Anglia. Most itthon van már. Itt lakik Győrben , rendszeresen látogatja a  testvérét...A szülők még idejében gondoskodtak mindenről..  ami kell.. hogy az egészséges gyerekük normális teljes élete lehessen,

    előzmény:
    saschamora (293)
    2014-09-13  21:32
  7. 2014. szeptember 13. 21:40295.
    Kicsit gondolkodjál már, mielőtt baromságokat fröcsögsz ide.
    Az milyen jövőt ad a gyerekének, aki megöli? Az aztán a szép jövő. Szépen éhenhalni/kihülni a kórházi hulladéktárolóban! Bravo!
    előzmény:
    saschamora (293)
    2014-09-13  21:32
  8. 2014. szeptember 13. 21:38294.
    Gondja annak legyen vele, aki bevállalta, mert mint tudjuk a kibicnek semmi sem drága. És mielőtt anya eltávozik ebből a világból, rendezze a dolgait és nem hagyjon másokra adósságot. Mert az már nem önzetlenség, hanem önzőség.

    Nekem nincs olyan gyerekem aki kényelmetlenséget okozott volna nekem, csak olyan gyerekeim vannak akik éltük első 10 évét sérült, beteg, fejlesztésre szoruló gyerekek között élték.
    Neked milyen gyerekeid vannak?

    Nem ismerünk, hisz épp most regisztráltál.

    Mesélj! Lehet tanulhatunk tőled



    előzmény:
    fallen angel (291)
    2014-09-13  21:23
  9. 2014. szeptember 13. 21:32293.
    a "maniakus eletvedo"-ktol felfordul a gyomrom. olyan szinten undorodom toluk, hogy megszolal bennem az "oserdo", de szerencsere akkora onkontrollom van mint egy oceanjaro, tehat meg az arcomon sem latszik hogy legszivesebben lehanynam oket. irom ezt ugy, hogy a csaladomban nincs, es nem volt human eredetu vegetalo leny. de a baratnom altal -aki egy hatalmas, fogyatekosokkal foglalkozo intezetben dolgozik- betekintest nyertem a kozep,-es sulyosan serultek vilagaba. en aztan nem vagyok egy hisztis tipus, de honapokon keresztul minden egyes alkalommal, ahanyszor elmentem ugralni a baratnom oraira, -mint moralis tamasz- halalra zokogtam magam, olyan pokoli emberi tragediakat lattam. 
    ezert ha nekem azt mondja a valaki hogy: o aztan bevallalja, es becsulettel apolja, neveli a beteg a gyereket (termeszetesen fugg a serultseg merteketol), nekem az villan be, hogy akkora egoista szemetlada, mint ide Lachaza, es hogy ugy elkuldenem abbaajoqr@nyjab@, hogy megemlegetne, mert egy "maniakus eletvedo"-nek ennel tobb jar. olyan kicseszettul maniakus eletvedo, hogy onmagan kivul, tehat EEEEEEEENNNNNNN bevallalom,  EEEEEEEEENNNNNNNNN nevelem, EEEEEEEEEENNNNNN felaldozom magam, EEEEEEENNNNN felaldozom a csaladomat (ha van), mert EEEEEEEEEENNNNNNNNN olyan, de ollllyan' nagyszeru vagyok, hogy az eletet vedem mindenek felett. undoritoan oncelu ocsmanysag, amit leontott a mai kor egy vodor csillogo rozsaszin takonnyal.  
    tudod, mint pl. az Edwards-szindromas topicban!! milyen marha jo is volt ugye, hogy az a kisgyerek 10 napot elt, es mekkora aszok voltak a szulok, hogy vilagra hoztak, hiszen elet az.... szepen megvalositottak egy human aldozat aran a "nagyszeruseguket", hiszen ok eletvedok, es biztos qrva ertelmes dolog a vilagra hozni azert, hogy aztan 10 utan belepusztuljon abba, hogy "rosszul volt osszerakva", amivel a szulok is tisztaban voltak!
    tessek mondani, a gyerekre, hogy NEKI MI A JO, KI GONDOL? nem a szulonek lenne a dolga? milyen szulo az, aki annyira primitiv, hogy csak addig terjed annak a ket neuronnak a kapacitasa, hogy csupan ELTET KEPES ADNI, DE JOVOT NEM? meg a jovo lehetoseget sem???
    SORTUZET AZ ILYEN PRIMITIV VEGLENYEKNEK, AKIK MAGUKAT MANIAKUS ELETVEDONEK NEVEZIK!
    előzmény:
    Babyface83 (279)
    2014-09-12  21:51
  10. 2014. szeptember 13. 21:32292.

    Azon gondolkodtam, biztosan normális  vagy -e és képes voltál -e értelmezni amit KN vagy Kandibaba irt....

    Már csak azért is, mert egy súlyos fogyatékosság esetén,  ha a beteg eléri a felnöttkort és a szülők meghalnak, akkor nem annak a  rokonságnak kell a beteget gondozni aki a beteg születésekor felnött volt, hanem a  beteg testvérének vagy éppen sógornőjének.


    Egészen magyarul.. anyuci a  saját egészséges  gyereke vagy gyerekei életét teszi tönkre ha  ekkora terhet  hagy rájuk.

    előzmény:
    fallen angel (291)
    2014-09-13  21:23
  11. 2014. szeptember 13. 21:23291.
    Akkor mi is a megoldás? Ha felmerül a gyanú, hogy beteg a baba, kérdezzük körbe az egész rokonságot, hogy megengedik-e, hogy ne öljük meg a babát? Aztán ha valamelyik tisztelt rokon kimondja a halálos ítéletet, mészároljuk le a gyereket, nehogymá gondja legyen vele valamelyik sógornőnek?
    Régóta megdöbbenve olvasom egyébként, amiket írsz, ahogy sajnáltatod magad a gyerekeid miatt. Miről szól ez az egész? Szeretnél visszamenni az időben, és eltenni láb alól a neked kényelmetlenségeket okozó gyerekedet?
    előzmény:
    KN18 (289)
    2014-09-13  21:04
  12. 2014. szeptember 13. 21:09290.
    Jó kérdést tettél fel..

    De miből gondolod, hogy  akiktől kérdezed azok válaszolni fognak??

    előzmény:
    KN18 (289)
    2014-09-13  21:04
  13. 2014. szeptember 13. 21:04289.
    Olvastad Kandibabá-t? 12 éve ápolja a most 62 éves sógornőjét, de jócskán lehet, hogy még örökségül hagyja a szellemi fogyatékos nagynénit a gyermekeinek. Mert az ilyen emberek nem stresszelnek, nem nevelnek gyereket, nem élnek párkapcsolatban, így gondjaik sincsenek, az egész család azon dolgozik, hogy, szegényke ne szenvedjen hiányt semmiben sem. Sem fizikai, sem szellemi téren nem kell megerőltetni magukat. Így lehet 90 évig is elélnek. 
    Az anya 50 évet áldozott fel az életéből, a sógornő lehet 30-at, de még így is juthat az unokának.

    Az élő lelkeket lehet gyilkolni?
    előzmény:
    nadrika2 (261)
    2014-09-12  14:31
  14. 2014. szeptember 13. 20:44288.
    Lehet tőle hányni, de attól még így működik ez.
    Nem ám egy fájdalommentes műtéttel altatják el és szedik ki a 24 hetes magzatot az anyából. Beindítják a vajúdást, 1-2 napon belül meg is születik az a szerencsétlen koraszülött magzat, ha túléli a procedúrát majd kiszenved miután bedobták az orvosi hulladékok közé. Az ilyen anyát, aki ezt műveli a gyerekével, mert azt mondták, hogy talán nem lesz egészséges, hősként, példaképként tiszteljük, tapsikolunk hozzá, hogy milyen önzetlenül döntött. Ha néhány héttel később szüli meg, és a kukába dobja, akkor az bűncselekménynek számít.
    Tudod mit, igazad van. Nekem is hánynom kell ettől.
    Beteg világban élünk...
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_277981 (270)
    2014-09-12  16:53
  15. 2014. szeptember 13. 20:23287.
    Masik meg, aki azon ordibal, hogy neki kell, egy Down szindromas gyerek, hat kelljen. Sokkal job lenne, ha ehelyett eloszor is melyebb kutatasokat vegezne a Down szindromaval kapcsolatosan. Nem mindenkinel enyhe, sajnos a legsulyosabb eset, ha a Down szindromas egyenlo vegetable-val, ahogy mar irtatok is. Senki ne ordibaljon ram, mert tapasztalatbol irom. Volt ket ilyen paciensem. Mindegyik agyban fekvo volt, termeszetesen pelenkazni az egyiket csovon taplaltak, a masikat etetni kellett, megpedig pure etellel (mechanical soft). Szallitasuk emelogeppel ki meg be az agyba/ speciais szekbe. Az emelogepet is ket embernek muszaj kezelnie, egy ember nem tudja.
    Az egyiknek abszolute semmi kapcsolata nem volt a vilaggal, a masik csak mosolygott, ha ismeros apolokat latott, de ennyi. Jo napot. Aztan aki az o ellatasukra vallalkozik, kosse fel a gatyajat, mert 24/7-es apolast kivannak. Hogy pelenkazza az oket, aki sajat magat sem tudja tokeletesen ellatni.
    Ha esely lenne ra, termeszetesen elvetetnek egy ilyen magzatot, es szulnek helyette egy egeszseges gyermeket. Ha ez masokat sert vagy nem, akkor is. Ki nem... le.
    Masik pedig: senki nem vallal be gyereket, csupan gyereket vallal.
    előzmény:
    Anda39 (285)
    2014-09-13  19:43
  16. 2014. szeptember 13. 19:52286.

    Milyen száz év??
    Már MOST ott tart a tudomány, hogy  eldönthetnék...... 


    Csak a törvények nem engedik.

    előzmény:
    Anda39 (285)
    2014-09-13  19:43
  17. 2014. szeptember 13. 19:43285.
    Nem tudom, milyen közvélemény-kutatás eredménye volt, amit írsz, de simán el tudom képzelni, hogy valaki egy ujj hiánya miatt meggondolja a baba megtartását. Vannak szélsőségek, de eddig itt azért ilyesmiről szó sem volt, ha már itt tartunk...

    Másfelől meg továbbvittem a gondolatot. Úgy száz évvel ezelőtt még azt sem tudták volna elképzelni, hogy magzati korban vizsgálhatók bizonyos fejlődési rendellenességek, genetikai hibák (szerintem még nem is tudták, mi fán terem az ilyesmi, de ha tévedek az évekkel, az azért van, mert nem számoltam pontosan utána, és nem ezt tartom a lényegesnek).
    Akkoriban még az is nagyon messze állt a legtöbb embertől, hogy lehetőség lesz arra, hogy eldönthessék, életet adnak-e egy olyan babának, aki súlyos betegségekkel fog a világra jönni. 

    Nekünk most ezek a dolgok a furcsák, de lehet ám, hogy száz év múlva már tényleg mindenről dönthetnek a leendő szülők: milyen legyen a gyerek szeme, fiú legyen-e vagy lány és hasonlók. 

    És én is válaszolok a kérdésedre, de egyébként én is leírtam már többször a hozzáállásomat a dologhoz: mivel egy nyúlszáj, egy ujjhiány nem élettel összeegyeztethetetlen rendellenesség, biztosan nem jutna eszembe az abortusz. Eleve nem is szűrnek ilyen dolgokra. 
    előzmény:
    Babyface83 (279)
    2014-09-12  21:51
  18. 2014. szeptember 13. 09:15284.
    A végtaghiány nem "kis" defekt! Persze kérdés melyik (több?) végtag és mennyire. A siketség, meg nyúlszáj nem öröm persze, de nem jelent akkora problémát, mint a rosszabbak. Utóbbi többnyire tökéletesen korrigálható. Azt meg azért nem hiszem, hogy az eggyel több ujj, esetleg 1 hiánya miatt  bárkiben is felmerülne, hogy elvetesse a magzatot.
    előzmény:
    Babyface83 (279)
    2014-09-12  21:51
  19. 2014. szeptember 13. 08:41283.
    Felsorolás akart lenni, kissé szétcsúszott. És elsősorban nem szellemi fogyatékosokra gondoltam, nézd meg milyen példákat hozott fel az, akinek ezt válaszul írtam. Pl a siketséget, vagy a végtaghiányt. Azért ezekkel többé-kevésbé lehet. Úgy hirtelen eszembe jutott pl az a volt kolleganőm, akit direkt siketnémaként alkalmazott az oep mint ügyfélszolgálatost, a hasonló fogyatékkal élők kiszolgálására. Vagy végtaghiányosok: van rá példa hogy fel lehet állni a padlóról, lásd paralimpikonok csak úgy példának, de ha köznapibb példa kell, akkor itt a sarki félkarú újságos, vagy ha ismét ismertebb példa akkor Deák Bill ( tudom, hogy nem így született, mielőtt ez lenne a következő ami miatt kapok a fejemre, de azt hiszem a hangjától és a tehetségétől ez független, születhetett volna akár úgy is ).  Tehát én elsősorban ezekre gondoltam, bocs ha félreérthető voltam az előbb.
    előzmény:
    KN18 (281)
    2014-09-13  08:13
  20. Torolt_felhasznalo_277981
    Torolt_felhasznalo_277981
    2014. szeptember 13. 08:31282.
    ha megnézed újra, ezt írta:
    ha olyan a betegsége, ami fejleszthető, aminek ellenére képes lehet többé-kevésbé élhet teljes és normális életet,
    Tehát felsorolás, nem pedig az egyikből a másik következik.
    előzmény:
    KN18 (281)
    2014-09-13  08:13
  21. 2014. szeptember 13. 08:13281.
    Én már erről írtam. Az, hogy egy gyerek fejleszthető még messze nem jelenti azt, hogy felnőttként önálló lehet.
    Egyrészről:Az esetek döntő többségében gyermekkorban eredményesek a terápiák, de ahogyan elérik a kamaszkort már stagnálás lép fel és aztán pedig folyamatos romlás. Magyarán egy gyerekkel adott esetben 7 évesen kevesebb gond van mint 20 éves korában. Csak míg egy 20-30 kilós gyermekkel elbír a 60 kilós anya, addig a 100 kilósra hízottal már nem.
    Másrészről: a szellemi fogyatékosok pedig fizikailag sokszor makk egészségesek, de mégsem képesek az önálló életre.

    előzmény:
    lady1986 (280)
    2014-09-12  22:06
  22. 2014. szeptember 12. 22:06280.
    Én például már leírtam, de legyen újra:
    megtartanám, ha olyan a betegsége, ami fejleszthető, aminek ellenére képes lehet többé-kevésbé élhet teljes és normális életet, ne adja isten még arra is meglehet az esélye, hogy ha segítséggel is, de jobbára önfenntartó legyen. ( Elvi síkon írom, már van kettő, 3. még egészségesből se lesz. Ennek ellenére ilyen szintűeket nézve a kettő közül bármelyiket megtartottam volna.Ez alól max az képzett volna kivételt, ha tudtam volna, hogy azokra az eszközökre, gyógyszerekre, fejlesztésekre nincsen pénzem, amit meg kéne kapnia ahhoz, hogy ne vegetációba fulladjon az élete. Mielőtt tökéleteseznél: a lányom nem tökéletes, asztmás, nem dobtam ki érte az ablakon, ha tudtam volna előre se kapartattam volna el.  )

    Nem tartanám meg: ha olyan betegségre lenne kilátása, amivel élete végéig csak szenvedés jutna neki, amivel élete végéig 0-24-es gondozásra szorulna. Egyrészt: nem tudnám nyugodt szívvel szemlélni, hogy szondán lóg, hogy gyógyszerekkel kell tömni, hogy ne érezzen fájdalmat stb, másrészt mert igen, vagyok annyira önző, hogy gondolok a család többi tagjára-> magyarán a halálunk esetén nem kívánnám se testvérre, se nagyszülőre, se más egyéb rokonra lőcsölni a gondozását, csak úgy majd lesz valahogy alapon, hogy ezzel más szerettemnek elszúrjam az életét. Az intézetet se tartom alternatívának, ahol gyógyszerekkel kábítva tartják őket kordában, meg hát azt is fizetnie kéne valakinek ugye a halálunk után, nem tenném egyik szerettemet se ilyen "szerencséssé " hogy ezt megtehesse helyettünk, ezzel a saját lakását, ételét, gyerekvállalását, akármijét kockáztatva.

    előzmény:
    Babyface83 (279)
    2014-09-12  21:51
  23. 2014. szeptember 12. 21:51279.
    Mániákus életvédő = nem okádja le azt, aki bevállal egy nem tökéletes gyereket, és becsülettel neveli, ápolja.
    Oké.
    Szerintem ezt a témát ne ragozzuk tovább, mert csak szajkózzátok ugyanazt megállás nélkül, anélkül, hogy értelmeznétek, amiről beszélünk.

    Mindenki csak a szobanövény-szintű fogyatékosságokról beszél, de vitassunk meg most már valami mást is. Közvélemény kutatások szerint a legtöbben elvetetnék azt a magzatot, aki az itteni vélemények szerint is csak kissé "defektes", pl. végtaghiány, siketség, stb. Sokan elvetetnék a nyúlszájú magzatot is, meg azt is, akinek mondjuk egy ujja hiányzik, vagy egyel több lábujja van. Sőt ha létezne egy olyan vizsgálat, amivel ki lehetne mutatni, hogy a magzat homoszexuális lesz, azt sem szülné meg a leendő szülők nagy része.
    Ezekkel kapcsolatban mi a helyzet? Ti az ilyen magzatokat megtartanátok, tehát itt mindenki kivétel?
  24. Torolt_felhasznalo_277981
    Torolt_felhasznalo_277981
    2014. szeptember 12. 20:42278.
    Gonosz leszek, de én nem vállaltam volna. Ez biztos.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_197000 (277)
    2014-09-12  19:18
  25. Torolt_felhasznalo_197000
    Torolt_felhasznalo_197000
    2014. szeptember 12. 19:18277.
    Igen, így történt, ahogy írod. 

    Akkoriban mérges voltam nagyon, de mit lehetett tenni? Maradjon vele itthon a férjem, és essen ki az ő jövedelme? Ráadásul mégiscsak egy nő a testvére, azért csak jobb, ha egy másik nő van mellette, bizonyos helyzetekben.

    Egészen off, de gondolhatod, mennyire ökölbe szorult a kezem, ha közben azt olvastam, hogy a börtönben 1 rabra mennyit költ az állam...

    Nonszensz...
    előzmény:
    KN18 (276)
    2014-09-12  18:45

Címlap

top