Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Ököllel verte tanárnőjét egy hatodikos

Nők Lapja Cafe
Létrehozva: 2014. szeptember 30. 16:17
Arcon ütötte, és hátba vágta pedagógusát az egyik szegedi általános iskola hatodikos diákja, az ügyben büntetőeljárás indult.

Nők Lapja Café: Ököllel verte tanárnőjét egy hatodikos
  1. 2014. október 2. 18:0963.

    Sajnos.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_383651 (61)
    2014-10-02  12:00
  2. Torolt_felhasznalo_383651
    Torolt_felhasznalo_383651
    2014. október 2. 12:0562.

    Innentől lesz érdekes.

    előzmény:
    antironia (60)
    2014-10-02  11:50
  3. Torolt_felhasznalo_383651
    Torolt_felhasznalo_383651
    2014. október 2. 12:0061.

    Tökéletes leírása a valóságnak.

    előzmény:
    antironia (60)
    2014-10-02  11:50
  4. 2014. október 2. 11:5060.

    Lehet Bayert utálni, sőt gyűlölni is, de megint nagyon pontosan látja a helyzetet...


     


    http://magyarhirlap.hu/cikk/6361/Ricsike


     


    Nem másolok be egyetlen bekezdést sem, mert az egész cikket be kellene.... Úgy teljes az egész.


    Tűpontos helyzetábrázolás.


     


    Sajnos.

  5. 2014. október 1. 20:2359.

    én 1984-ben kezdtem a pályát és már akkor se lehetett kiküldeni a gyereket óráról.


     


    De hát én is írtam, hogy ezzel tisztában vagyok!!!


     


     

    előzmény:
    ladybird65 (46)
    2014-10-01  16:59
  6. 2014. október 1. 19:1758.

    Ha a gyereked normális, épkézláb dolgokat művel, akkor a tanerő miért emelne rá kezet? Így jogos a felháborodásod. De ha nem bírnál a gyerekkel te sem, teljesen antiszoc lenne akkor te is megütnéd, sőt, a tanárt se jelentenéd fel ha egy hajtépés után pofont adna a gyerekednek. És azt se felejtsed el, a te jól nevelt gyereked mindig fog találkozni, érintkezni bizonyos szintig kis idiótákkal. Ha őket nem lehet testi fenyítésben részesíteni, a szóbeli pedig nem hat rájuk, akkor bármelyik jól nevelt gyerek céltáblájuk lehet. A kár a te gyereked is mehet úgy haza, hogy véraláfutásos, mert nem osztotta meg a ceruzáját hülye gyerekkel. És ha ez állandóvá válna, te sem finomkodnál velük szemben, jöhet a pofon ha nem bírnak vele az iskolában.


    Régen is volt, körmös is. Vonalzóval a körömre. De nem is mertek visszapofázni a tanárnak.


    Csak egy kérdés, a tanár amikor hazamegy, és a saját gyereke látja rajta a nyomokat, szerinted mit érez? Ők nem jelenthetnek fel senkit testi sértésért, mert CSAK tanárok? Alja nép lenne? Baccus, a kezük alatt nevelődik a következő generáció! Mi lesz ezekből a srácokból?


    Egy nagy szar.Az agyukat teletömik felesleges dolgokkal, miközben a lelkük üres.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_634765 (49)
    2014-10-01  17:28
  7. 2014. október 1. 19:0657.

    Pedig igaza van, ezt kellene visszahozni.


    A gyerekem külföldi suliba jár, ha a tanerő rászól, a kölök azt sem tudja melyik lábára álljon. És már egy kis udvarias férfi, megdöbbenve szemléli hogy a magyar iskolába járó gyerekek milyenek. Az ő szemében primitívnek tűnnek, agresszív kis sátánkák. Az önbizalmuk pedig csak lufi. Kihasználják azt hogy már ott tartunk, a felnőttek félnek tőlük.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_383651 (51)
    2014-10-01  17:41
  8. 2014. október 1. 18:5056.

    Pótlást értsd: be lettünk csukva az átmásolandóval együtt a könyvtárba ( igen, volt hogy belecsúsztam, igaz nálunk késésért is ez járt ), aztán időnként felnézett a tanerő, hogy hol tartunk, aki végzett mehetett, aki nem meg kivárhatta míg a tanár is elindul haza, ha nem volt kész, hopsz egy egyes...nem volt szabályos de középsuli másodikra nem is igen késtünk el, vagy dobálóztunk órán vagy bármi...

    előzmény:
    lady1986 (55)
    2014-10-01  18:47
  9. 2014. október 1. 18:4755.

    Egyébként nem tudom, annak idején nálunk büntetőmunka volt ( pl udvari szemétszedés ), vagy kivágtak minket a folyosóra beírás és igazolatlan terhe mellett ( akkor még lehetett??? ). Középsuliban meg nemcsak órai kivágás járt, de délutánra még benn is tartottak minket pótlandó a kiesett óra anyagát, ettől még az igazolatlan megmaradt.


    Hogy aztán ezek most mennyire lennének működő módszerek, azt nem tudom.

    előzmény:
    lady1986 (54)
    2014-10-01  18:43
  10. 2014. október 1. 18:4354.

    De, abban a korosztályban is van hidd el olyan, akitől lehet ilyen reakcióra számítani kb messziről süt róluk az agresszió.


    Cigaretta: régen is beszerezték, ahogy elnézem errefelé is az alig 14-15 éveseket most is beszerzik valamiképpen ( pl idősebb testvér ).


    Gyermekvédelem: küldd csak rájuk, legalább apuci és bemegy és szájba ver.


     


    Amit trivial írt a tankötelesség eltörléséről, oké, tartsák el a szülők...vagy ha már nem tartják el, legalább lesz belőle bűnöző. Nehéz ügy, mit lehetne velük csinálni az egyszer biztos.

    előzmény:
    Anda39 (53)
    2014-10-01  18:29
  11. 2014. október 1. 18:2953.

    Amit te elképzelsz, az ráillik a tizenöt-tizennyolc évesekre, és velük lehet, hogy tényleg nem kekeckednék én sem. De itt egy 13! éves gyerekről van szó! 


    Minden iskolában kell lenni olyan embernek, aki tartja a kapcsolatot a gyerekvédelemmel vagy mi, remélem utánajárnak, hogy honnan szerzett a fiú cigit egyáltalán? Ma már nem vehet boltban - tudom, régebben sem, de mégis adtak a boltosok.


    Egy ennyi időstől még nem várja azt a reakciót az ember, hogy majd jól odaüt, nem?

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_634765 (45)
    2014-10-01  16:57
  12. 2014. október 1. 18:2652.

    Én sem verem a gyerekeimet meg senkiét sem, de bizony volt már eset, amikor látva a másét azt gondoltam, hogy nem ártana egy saller a kölöknek, mert ez azért túlzás, amit művel!


    Nem azokról beszélünk itt, akiknek elég egy szóbeli figyelmeztetés és rögtön tudja, hol a helye és hogy kell viselkedni, hanem a szélsőséges esetekről, akik alapvető viselkedési normákkal sincsenek tisztában.


    Most eszembe jutott egy régi eset, nem is tudom, miért, de leírom: a metrón ültem, még állt az állomáson a szerelvény. Amikor indultunk, és éppen csukták be az ajtókat, egy gyerek (ránézésre 10 éves volt), aki a peronon állt hatalmasat köpött, be a kocsiba. Hát nagyon örültem, hogy engem nem talált telibe... De akkor azt gondoltam, hogy egy akkorát adnék neki, hogy lerepül a feje.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_634765 (49)
    2014-10-01  17:28

Címlap

top