Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Az okostelefont a hálóba vinni tilos!

Nők Lapja Cafe
Létrehozva: 2014. október 1. 22:35
A világháló életünk valamennyi talpalatnyi területét átszövi, még a takaró alatt is ott akar lenni - ha engedjük.

Nők Lapja Café: Az okostelefont a hálóba vinni tilos!
  1. Torolt_felhasznalo_277981
    Torolt_felhasznalo_277981
    2014. október 2. 13:219.
    Aki hülye, az okostelefonnal is hülye. Vagy még hülyébb.
  2. 2014. október 2. 10:078.
    Nekem van egy app telepítve, ami kezeli a wifi-t. Be van állítva, hogy este 10 - reggel 6-ig kikapcsolt állapotban legyen, valamint lekapcsol, ha nem vagyok wifi közelben (nem pazarolja az akkutöltést), bekapcsol, ha gyakran használt wifi közelében vagyok (pl. hazaérek). Stb. Nekem az ágyam mellett van mindazonáltal, részben mert ez az ébresztőórám is, részben mert ha éjjel nem tudok aludni, pár percet ránézek valamire, ez kizökkent abból, ami felébresztett és sokkal hamarabb visszaalszom.
  3. 2014. október 2. 09:247.

    Szerintem ennyire korlátoltember nincs, ez csak egy tanmese.

    előzmény:
    Nők Lapja Cafe (1)
    2014-10-01  22:35
  4. 2014. október 2. 09:026.

    Tanulsag: idonkent az okos telefon okosabb, mint a gazdaja :)


    egy telefont le is lehet nemitani, a csetet is ki lehet kapcsolni rajta. Egyszeruen nem valaszolni a csetre, s szamtalan megoldas van.


    En is beviszem a haloba, ebresztooranak pl. Ill azert, hogy ha fontos lenne valakinek tenyleg, akkor elerjen, felhivhasson. Mert normalis ember akkor hivja ejjel a masikat, ha tenyleg fontos. Pl korhaz vagy baleset.


     

    előzmény:
    Nők Lapja Cafe (1)
    2014-10-01  22:35
  5. 2014. október 2. 07:225.

    Otthon és a munkahelyen van számítógép, a mobilon netet főleg ezeken kívül van értelme használni. Mobil.


    Az életet eléggé megváltoztatja, régen ha valamivel kapcsolatban vita volt köztünk egy sörözésen nem tudtunk dönteni, most 2 perc múlva kiguglizzuk.


    Én éjszakára sem szoktam se kikapcsolni, se lenémítani. Az ismerőseim, barátaim vannak olyan kultúrlények, hogy nem emberi időben már nem zavarnak, csak akkor, ha élet-halál kérdése.

    előzmény:
    ÁgicaT (4)
    2014-10-02  06:39
  6. 2014. október 2. 06:394.

    Nekem sincs mobilnetem az okostelóhoz.


    Van wifi itthon, van wifi a munkahelyen. A kettő közti időt és távolságot (napi 2 óra) azt meg pont kibírom internet nélkül.


    Igaz, utazásnál egy picit hiányzik (főleg hogy nem sikerült még egy normális offline gps-appot találni), viszont garantáltan nem a telefon simogatásával töltöm el az időt így, hanem olvasok, kirándulok, pihenek. 


     


    A telefont pedig 21.00-kor repülős üzemmódba teszem. Akinek létkérdés, hogy elérjen, az felhív a vonalas telefonon (akinek fontos lehet, hogy elérjen, azoknak megadom azt is). Reggel 7.00 előtt pedig nem vagyok hajlandó visszakapcsolni. 


    És attól, hogy csipog, csörög, még nem kell felvenni. Elég hülye szokás lett sajnos, hogy felkapkodjuk a telefont, csak mert milyen szuper, hogy bármikor bárhol bárki elérhető. Francokat. Az elmúlt években már kitapasztaltam, hogy a munkahelyről ki az, aki azért hív, mert TÉNYLEG fontos - nekik felveszem, és ki az, aki csak azért hív, mert lusta dolgozni, keresni, kitalálni, egyszerűbb engem zargatni. 

    előzmény:
    régebb_óta_vagyok_az_nlc-n_mint_te (3)
    2014-10-02  02:08
  7. 2014. október 2. 02:083.

    ugyanis elkövettem azt a hibát, hogy nem kapcsoltam le a wifit az okostelefonomon.


     


    Okostelefon mobilinternet előfizetés nélkül? Egy balf@sz vagy.


    Egyébként meg nem az a hülye, aki éjszaka ír egy üzenetet, hanem aki válaszol rá.

  8. 2014. október 1. 23:422.
    Ennyire IQ-hiányos ember nincs!
    Megérdemled a sorsod, ha mégis...

Címlap

top