Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Segítség, nem figyel!

Nők Lapja Cafe
Létrehozva: 2014. október 18. 21:44
Nem teljesít jól, nem figyel, folyton nyüzsög, piszkál másokat, kimerítő vele lenni... Nem, nem rossz, nem is neveletlen, hanem ADHD-ja van. Vagyis hiperaktív és figyelemzavaros.

Nők Lapja Café: ,,Petikém, most megint nagyon pörögsz, lassulj le!"
  1. 2014. október 21. 12:55201.

    A pajzsmirigy betegséged (és egy csomó más betegség is), attól nem fog elmúlni, hogy nem eszel glutént, stb.


    A közérzeted jobb lehet, ami a gyógyulást is pozitívan befolyásolja, de megfelelő kezelés, gyógyszer is szükséges.


    Ahol jelentős javulást, egyes esetekben gyógyszer, terápia nélkül is el lehet érni, az az emésztőrendszert érintő megbetegedések.


    A gyerekkori ekcémát az esetek jelentős részében mindenféle beavatkozás, megszorítás nélkül kinövik a gyerekek.

    előzmény:
    rafi (184)
    2014-10-21  10:15
  2. 2014. október 21. 12:21200.

    Talán a zöldség lehet az, mert vitaminokat sem eszünk

    előzmény:
    cabron (199)
    2014-10-21  12:01
  3. 2014. október 21. 12:01199.

    Én nem vagyok híve a tablettás vitaminkészítményeknek, étrend kiegészítőknek, ezeken kívül szerintem teljesen mindegy, hogy mivel viszed be a szükséges dolgokat, a lényeg, hogy bevidd.


    Ha nem gyümölccsel, akkor mással.

    előzmény:
    kiarrra (197)
    2014-10-21  11:42
  4. 2014. október 21. 11:49198.

    Akár indíthatnék egy blogot is, ahol bebizonyítanám, hogy a gyülölcsfogyasztás egészségtelen.

    előzmény:
    kiarrra (197)
    2014-10-21  11:42
  5. 2014. október 21. 11:42197.

    Éppen ma cseszett le egyik kolléganőm, mert azt mondtam, hogy nálunk nincs otthon gyümölcs (nem nagyon szeretjük ugyanis, vagy inkább csak módjával). És közölte, hogy a gyereknek kellene, mert beteg lesz. Az én gyerekem kb. egy évben két napig beteg, plusz karácsonykor elkapja a hányós vírust, velem együtt. Soha nem vagyunk lázasak, nem fekszünk el egy kis vírustól, a lányom életében egyszer szedett antibiotikumot, tényleg szerencsések vagyunk. Úgyhogy számomra nem bizonyított, hogy aki nem eszik gyümölcsöt, az beteges lesz. De ez persze csak saját tapasztalat, semmi tudomány


    És a kutatások miatt sem fogom magamba tömni az almát!

    előzmény:
    cabron (196)
    2014-10-21  11:32
  6. 2014. október 21. 11:32196.

    Hát, most éppen tej, liszt, cukorfóbia van.


    Pár évvel ezelőtt a hús volt kikiáltva koporsószögnek, most meg ugye paleo étrend a trendi...Még véletlenül sem trendi a gondolkodás, az odafigyelés, a saját bőrünkön való tapasztalás.


    Élelmiszerlobbi+ megélhetés azoknak, akik megírják a különféle tanulmányokat. A fogyasztó meg olvassa őket és egyet kiválaszt, amiben hisz és aszerint éli az életét. Aztán vagy jó, vagy nem. :)

    előzmény:
    kiarrra (194)
    2014-10-21  11:24
  7. 2014. október 21. 11:30195.

    Tudod, az a helyzet, hogy ha ezekkel bárki is olyan áttörő eredményeket ért volna el, akkor azzal tele lenne az internet, és az orvosok, pszichiáterek is első körben ezt ajánlanák mindenkinek. Helyette emberektől (tehát nem sarlatánoktól vagy újságíróktól) azt olvasod, hogy kipróbáltuk az adhs-s vagy autista gyermekünknél, és semmi hatása nem volt. Elköltöttünk rá 3 hónap alatt 200 ezer forintot, de ennyit megért volna a gyógyulás, stb... Most meg ugyanott vagyunk.


    Ha egy túlsúlyos, magas vérnyomásos ember elmegy az orvoshoz, akkor az orvos azt mondja neki, hogy egyen kevesebbet és mozogjon többet. Mert ez ugyan egy egyszerű, de tudományos példa.


    Ha egy adhd-s megy el, akkor nem mondja azt az orvos, hogy ilyen-olyan táplálkozás, mivel ezt semmi nem bizonyította. Szégyen vagy nem, de engem nagyon nem érdekelnek a génekről, meg egyebekről ideírt bizonyítékaid. Mivel nem vagyok orvos, nem gondolom, hogy értenem kellene az anyagcseréhez (és ne aggódj, neked sem). De ha ezt egy orvos olvassa, az biztos megmondja, hogy hol hibádzik az elmélet, és miért nem ezt ajánlja a pácienseinek.

    előzmény:
    ancsa21 (185)
    2014-10-21  10:21
  8. 2014. október 21. 11:24194.

    Valószínűleg a tejtől volt ekcémája


    Ugyanis ekcéma bármilyen élelmiszertől lehet. Biokakaótól is!

    előzmény:
    rafi (184)
    2014-10-21  10:15
  9. 2014. október 21. 11:18193.

    Hehehe...


    Én valahol a két álláspont között állok, de jó, hogy pont az autoimmun pajzsmirigy rendellenességet hoztad fel.


    Saját tapasztalat: édesanyámnál úgy felborította az addig gyógyszerrel viszonylag rendben tartott pajzsmirigy értéket a glutén és tejmentes diéta, hogy ihaj.


    Antalvali mellett éppolyan káros ezt szent igeként hirdetni.

    előzmény:
    rafi (184)
    2014-10-21  10:15
  10. 2014. október 21. 11:18192.

    De hát ott vannak a bioboltok, biopiacok. Vagy akár el is költözhetsz olyan helyre, ahol megterem a zöldség. Ilyen apróságok miatt nem mérgezném és génpanipulálnám a családomat. Felelőtlen vagy, na, meg kell, hogy mondjam.

    előzmény:
    ancsa21 (171)
    2014-10-21  09:00
  11. 2014. október 21. 11:16191.

    Hát, valószínűleg sokkal-sokkal többet tudok az adhd-ról, mint te. Nyilván ez számomra nem is vitatéma. A többi antalvali féle, szerinted bizonyított, egyébként meg nem, dolog pedig nem nagyon hat meg. Mondom, számomra ő a szórakozást jelenti, nem a tudományt.

    előzmény:
    ancsa21 (165)
    2014-10-21  05:40
  12. 2014. október 21. 11:14190.

    Így van, elsősorban az orvosokra kellene alkalmazni ezt az elméletet. A jó és felelősségteljes orvosokra. Nem a kuruzslókra.

    előzmény:
    ancsa21 (162)
    2014-10-21  05:16
  13. 2014. október 21. 11:12189.

    És hogy állnak a nádcukorral? Múltkor még mindenki azzal sütötte a biosütit, azóta meg rengeteg helyen megjelent, hogy semmi tudományos alapja nincs. Csak kicsit az ára más, mint a sima cukornak.

    előzmény:
    ancsa21 (159)
    2014-10-21  04:56
  14. 2014. október 21. 11:11188.

    Gratulálok, ügyes vagy!


    Én rendszeresen olvasom antalvalit, tehát tudom, hogy miről beszélek. Unalmas óráimban rendkívül jól szórakozom a cikkein, és még jobban a híveinek a blogjain.


    A legjobban az tetszett, mikor egyik egészségtudatos antalvalifan elmesélte, hogy az apja olyan hátborzongató jégkrémet vett, ami a konyhapulton reggelre nem olvadt ki a sok tartósítószer miatt!


    De vannak még ilyen szösszenetek. Mindenkinek ajánlom egyébként, nagyon szórakoztató!!! Másra nem jó, de ha valaki nevetni akar...


     

    előzmény:
    ancsa21 (158)
    2014-10-21  04:49
  15. 2014. október 21. 10:47187.

    Az orvostudományban bakfitty a saját tapasztalat.


     


    Ez tipikusan az áltudomány képviselőinek vezérürüje :-DDDD


     


    A marketingesek által megírt hozsannázó "terméktapasztalatokhoz" hasonlóan...


     


    Nevetséges!

    előzmény:
    rafi (184)
    2014-10-21  10:15
  16. 2014. október 21. 10:41186.

    Azt írtad sem jó szóval, sem szigorral, sem semmivel nem lehet rájuk hatni, mégis hogyan eteted meg vele minden egyes nap a csontleves zöldséggel? 

    előzmény:
    ancsa21 (177)
    2014-10-21  09:27
  17. 2014. október 21. 10:21185.

    Ezek az írások ugyan homályt nem oszlatnak, de nincs is baj velük. Szerzőjük is csak a saját igazát próbálja elhinteni. Neki is joga van ehhez.


    Akinek meg baja van, vagy épp a gyereke van bajban, majd eldönti, hogy annak van igaza, aki tejívásra bíztatja a gyerekét, vagy annak, aki azt mondja, előbb hagyd el az irritáló ételeket, gyógyulj étellel, orvosi segítséggel, majd ha szerencséd van, akkor gyógyultan akár újra élvezheted az addig téged megbetegítő ételeket. Vagy sem... de legalább egészségesen tudsz majd élni.


    --------------------


    Na, közben elkészült a lekvárom, így mehetek más dolgomra. Irónia, különösen veled egy élvezet volt "beszélgetni" :-DDD


    Sziasztok, és legyetek egészségesek


     

    előzmény:
    antironia (178)
    2014-10-21  09:37
  18. 2014. október 21. 10:15184.

    Nevetséges vagy. Képzeld pl. a pajzsmirigy betegségekre, főleg az autoimmunra hatalmas javulást hoz a gluténmegvonás, ez saját tapasztalat semmiféle áltudományos sarlatánoskodás. Ezzel jól mellélőttél...


    És ez csak egy példa. De te biztos nem hallottál még róla, hogy a tejmentes diéta is sokmindenkinek megváltást hozott. Többek között a saját gyerekemnek akinek az ekcémája teljesen elmúlt. 


    Te véded a mundér becsületét? 


     


     

  19. 2014. október 21. 10:14183.

    Attól tartok, hogy akkor ettől a színt alatti színttől te meg fogsz őrülni... Nézd csak: "Put your heart into your mouth".... Ez tuti ki kell verje nálad a biztosítékot, hogy az ételeddel még szívproblémáid egy jó részét is helyre tudod hozni úgy, hogy vajat vajjal, cupákost cupákossal eszel... Attól is tartok, hogy látlak lelki szemeimmel miközben ezt olvasod :-DDD


    De figyizz csak... Nem elég, hogy ez a doki nem csak idegsebész, meg pszichiáter, de olyan alacsony a színtje, pölö hozzád képest, hogy még az oxfordi egyetemen is tanít. Ahonnét, okítása után, évente több száz diákja fog teljesen hülyén kikerülni...


     

  20. 2014. október 21. 09:58182.

    Igen. Tudom. 


     

    előzmény:
    Capuccino (179)
    2014-10-21  09:52
  21. 2014. október 21. 09:58181.

    Csirke vagy te jány, és a merszed is csak addig tart, míg tüdőből nyomatod. De mikor már valós dolgokról kéne beszélned, pláne dolgok ellenkezőjét bizonyítani, akkor megfutamodsz.


    Ez a te 'tudományos' hozzáállásod :-DD Így is lehet, csak épp közröhejbe fog fulladni igyekezeted. S a amivel épp azokat hozod helyzetbe, akiket tényleg ki kell vonni a forgalomból sarlatánságuk miatt.


     


     

  22. 2014. október 21. 09:53180.

    Irónia, minek szégyeníted meg magad, teljesen feleslegesen? De ha neked így jó, nekem semmi bajom vele.


    Nézd, ITT van azoknak a problémáknak a sorozata, ami azoknál fordul elő, akik szervezete, anyagcseréje, emésztése, bélfórája, stbije különféle problémáimiatt nem tud megbírkózni sem a gluténnal, sem a tehéntejjel. Sőt, azok fogyasztása miatt keletkeznek a komolyabbnál komolyabb problémái. Jobb esetben is csak azért, mert nincs nekije a tej fehérjéjét feltörni képes enzimje... (TUdom, hogy szereted az ilyen mondatokat, azért kaptad ;-))


    Azt meg csak remélni tudom, hogy egy pszichiáternek, aki naponta gyógyítja betegeit, és aki tetejébe még idegsebész is (az orvosok között csúcs kategóriának tekinthető foglalkozás ;-)) mondja el neked ugyanezt? Mert hogy én is tőle, meg persze több más, magasan kvalifikált orvostól tanultam. Mert van aki antalvalival bírkózik minden idejében, és van aki mással tölti az idejét ;-))


     


     


     

  23. 2014. október 21. 09:52179.

    azt ugye tudod hogy a tehentej emesztesehez szukseges mutacio tobb neocsoportban us megjelent egymastol fuggetlenul? ;)


    es ha birsz a mutacioval nincs tul sok... ha meg nembirsz sokkal kozvetlenebb hatasai vannak.


    istenkem... en hiszem hogy fontos az etkezes, de igy demonizalni dolgokat... amukor az ehesz adhdt meg a kitalaloja is elmeletnek tekinti csak...


     


     


     

    előzmény:
    ancsa21 (175)
    2014-10-21  09:18
  24. 2014. október 21. 09:27177.

    Jesszusom, miért is ne lenne helyük az iskolákban?


    Ahogy ezeket a gyerekeket leveszik az őket irritáló ételekről: glutén, tehéntej, gabonafélék, nightshade féle zöldségek (nem tudom mi magyarul a pontos nevük), majd helyettük az őket gyógyító ételeket kapják, napokon belül teljesen megváltoznak, és lesznek mint a többi, csintalanul normális gyerekek. Megint felhívom a figyelmet arra, hogy én az ADHD-s gyerekekről beszélek, és nem a neveletlen, vagy éppen elrontott hisztizőkről.


    Utána kell nézni és ki kell próbálni azt az étkezést, amit egyre többen javasolnak. Abba még senki nem halt bele, hogy néhány hónapon keresztül, esetleg 1-2 évig másfajta ételt kapott. Sőt, a szülő sem hal abba bele, főleg mikor az internet már tömegével ontja az ilyenféle recepteket, hogy x ideig másként főz, mint ahogy szokta. Pláne, ha ettől a gyereke nem csak jobban lesz, hanem még a felnőtt élete is sokkal egészségesebb lesz.


     

    előzmény:
    KN18 (168)
    2014-10-21  08:27

Címlap

top