Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Nemet mondunk az internetadóra

Nők Lapja Cafe
Létrehozva: 2014. október 28. 14:19
Ma este hatkor ismét tüntetés lesz az internetadó ellen. Nem érik be a szervezők a sarc korlátozásával, a tervezet teljes eltörlését követelik.

Nők Lapja Café: Nemet mondunk az internetadóra
  1. 2014. november 2. 07:45451.

    Na ez nem fog jot tenni neked itt az nlcen....


    en egy dolgot nem ertek. ha valakinem mondjuk akar tavolbol akar otthon elo valamelyik intezkedes szimpatikus vagy csak nem habzik a szaja attol ha a kormanyt emlegeti honnet veszik hogy az illeto "fideszes"? meg muszaj valamilyenesnek lenni?


    ha velemenye van az illetonek az mar elkotelezett hive valamelyik partnak? z teljesen megalapozatlan velemeny.


    itt mast se hallani mint fideszes meg komcsi meg libsi meg a franc tudja meg milyen. hat engem egyik se igazan erdekel de attol meg elmondhatom (el is fogom) mondani a velemenyemet ha akarom egy nyilt forumon.


    megmondom oszinten (ha mar lud legyen kover) hogy en rohadtul orulnek itt egy 10 % os rezsicsokkentesnek.


    viszont nagyon nem tetszene a 27 % os afa. nagyon nem.


    de ettol meg se fideszes se libcsi se mas nem vagyok. csak szerintem ha valaki kevesebbet fizet szamlakra mint tavaly az tuti hogy nem banja a dolgot. ez csak egy pelda volt persze mert ettol meg mas intezkedesek ugye lehetnek negativak.


    nekem a Gyurcsany mint ferfi, vagy politikus sokkal szimpatikusabb  volt mint OV . de attol meg nem vagyok a hive egyiknek se. es az ellensege se . plane ugy hogy nem is vagyok erintve.

    előzmény:
    Steampunk (371)
    2014-10-31  16:01
  2. 2014. november 2. 07:32450.

    azt hittem az elso hsz nem ment el azert irtam megegyet.

  3. 2014. november 2. 07:31449.

    en nem harcolok mert nem vagyok erintett.


    forumozni meg oda jarok ahova kedvem van, es mert magyarul csak itt tudok irni, de ezt mar mondtam par alkalommal.


    ja es meg valami. en tuti nem felelmemben jottem el hanem szimplan azert mert sokkal kevesebb munkaval akartam sokkal jobban elni. ugyanugy mint sokan masok csak en be is ismerem.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_163973 (367)
    2014-10-31  14:43
  4. 2014. november 2. 07:24448.

    En gondolom akkor harcolnek ha erintett lennek de szerencsere nem vagyok csak kivulallo szemlelo.


     


    parszor mar elmondtam de most neked is kulon elmondom hogy csak itt tudok magyarul irni mert nincs mas lehetosegem ra, nincsenek magyar kapcsolataim olyanok akikkel irasban is tudnek erintkezni.


     


    Ja es meg valami. en nem felelmemben huztam el hanem mert kevesebb munkaval sokkal jobban akartam elni. felelemrol szo se volt.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_163973 (367)
    2014-10-31  14:43
  5. 2014. november 1. 22:10447.

    De ez csak a nagyvárosokat érinti. Mert ott vannak multik.


    A kis falvakban, max. coop boltok vannak, és a kisboltok. Egy-egy faluban, mint pl. a férjem szülőfaluja szabolcsban, ott egy coop bolt (régen abc) van, és Nyíregyen van csak a tesco. Aki csóró az nem jár be vásárolni, mert nem telik neki, és a kisboltban veszi meg amire szüksége van.


    És én azt hiszem, hogy ma magyarországon azért mégiscsak több a kistelepülés. Szóval vannak területek, jóval több és nagyobb, ahol a kisboltokat nem tudja tönkre tenni egyetlen multi sem.


    És igen, ha csak a magyar boltokat hagynánk, és csak a magyar árukat, akkor megint ott lennénk, ahol a kaksi fakad, a hatvanas években. Én pedig rohadtul nem szeretnék évente egyszer karácsony előtt sorban állni a narancsért, és a banánért.

    előzmény:
    Ardian05 (445)
    2014-11-01  17:41
  6. 2014. november 1. 21:57446.

    Teljesen igazad van, a tesco-ban ugyanannyi a magyar áru, sőt, mondjuk az teljesen vicces, hogy pl. a német lidl-ben a magyar tej olcsóbb, mint a CBA-ban.


    Én régen nagyon sokat jártam a hozzánk közel eső kisboltba. De most már teljesen más bevásárlási szokásra álltam át. Egyrészt hetente egyszer megyünk vásárolni. A napi kenyeret megveszem a péknél, vagy megsütöm magam. Mivel a kisbolt drága, és korán bezár, ez az ördögi kör, ha kevesebb a vásárló akkor korábban bezár. Mivel csak a péktől tudja beszerezni a pékárut, ezért nem vesz nagy mennyiséget, és drágábban tudja megvenni. Egy tesco-ban, auchan, lidl, aldi áruházban helyben sütik a pékárut. Este zárás előtt kb. 2 órával, vagyis este 6-kor még sütnek egy adagot és abban sok az akciós! Nincs már a boltokban cigaretta, úgy hogy most már nem tudnak beugrani cigiért, és ha már ott vannak mást is venni.


     

    előzmény:
    Ardian05 (419)
    2014-11-01  15:56
  7. 2014. november 1. 17:41445.

    az élkisker 92%-a nagy láncokon keresztül folyik Maon


    innentől mindegy, hogy milyen nemzetiségű, egy magyar tulajdonú lánc is multiként viselkedik


    ez van, ez a hajó már elment, ezt nem lehet "visszacsinálni"... ha pl. kiebrudálnák a nagy láncokat, akkor ott marana a bolt, vki átvenné.. nem maradna üresen, ahogy a Cora-t is átvették


    az áru bennük (élelmiszer) 70-80%-a most is magyar, ami import, annyi kell a választék, szezonalitás miatt (mert pl. nálunk nem terem banán)


     


    nincs ezzel baj

    előzmény:
    mickamacka (444)
    2014-11-01  17:37
  8. 2014. november 1. 17:37444.

    ok, értem már Horváth miről beszélt. Azért az megnyugtató, h legalább ezek a multi kiskerek nem csalnak...


    A másik dologgal kapcsolatban: akkor ezek szerint nem kellene jobban támogatni a magyar vállalkozásokat?


     


    Nekem ugyan nincs sok bizodalmam a tescoval meg a többivel kapcsolatban...már ami a nyerstermékeket, zöldeket, gyümiket illeti...

    előzmény:
    Ardian05 (441)
    2014-11-01  17:26
  9. 2014. november 1. 17:34443.

    ui: egyébként látom, te a vasárnapi nyitvatartásról beszélsz... én meg az apróbetős részről, ami hipp-hopp felére csökkentheti a piaci szereplők számát...


     


    egyébként: nem csak az élkereket érinti, hanem minden mást. Barkácsláncokat, bútort, ruhát. És nem hinném, hogy ez kedvez a kicsiknek. Ha én pl. vmit venni szeretnék, akár nagy dolgot (bútort), akár egy új ruhát, akkor nyakamba veszem a várost és körbenézek több üzletben--- hótziher, hogy nem vasárnap fogok szoknyát venni, amikor csukva a Zara, H and M, még akkor sem, ha gyakran kötök ki a Dress-box-nál vagy Orsay-nál, ami 400 nm alatti. De szeretem látni a teljes választékot: ergo ez a kicsiknek is visszaesést okozhat.


    ami az élelmiszert illeti, az sem hoz forgalomnövekedést nekik, legfeljebb egy liter tejért szaladnak le, ha elfogyott... a vásárlási szokások fognak átalakulni, szombaton zsufi lesz.


    éspedig azért nem mennek a zemberek kiboltba vasárnap nézelődni, vásárolgatni, mert ott nem élmény a vásárlás.. oda csak akkor mennek, ha vmi feltétlenül kell


     

    előzmény:
    mickamacka (438)
    2014-11-01  17:16
  10. 2014. november 1. 17:28442.

    cigipiac: virágzik a feketegazdaság

    előzmény:
    mickamacka (438)
    2014-11-01  17:16
  11. 2014. november 1. 17:26441.

    ui: egyébként később Horváth ki is javította magát, hogy multi nagykerekről beszélt... határon átívelő (szlovák-magyar-román)tulajdonosi körökkel

    előzmény:
    Ardian05 (439)
    2014-11-01  17:21
  12. 2014. november 1. 17:24440.

    A másik kérdésedre, szerintem nem káros nekünk a multi kisker.


    Már nem.


     


    A fogyasztóknak egyértelműen jó, mert a verseny miatt maradnak alacsonyan az árak.


     


    Most már beszállítói oldalon is "beállt" a piac. Most interjúzunk, és már alig panaszkodnak az élelmiszeripati szereplők. Most már mindenki fizet 30nap alatt, nincsenek visszaélések.


     


    Voltak, de ezt többször szabályozták, és ha lassan is, de hatottak.

    előzmény:
    mickamacka (438)
    2014-11-01  17:16
  13. 2014. november 1. 17:21439.

    a pasi arra utalt, amire én az utolsó hsz-om zárójeles részében..


    csakhogy szerinted kinek áll érdekében ilyet szervezni? egy, az angol tőzsdén lévő angol cégnek, ami óriási presztíuzsveszteséget szenved, ha kiderül, ráadásul a magyar piac a 0,1%-a a bevételének?


    a német diszkontláncnak, aki olyan hatékony rendszert működtet, hogy röhögve megveri még az angol, amerikai multikat is?


    vagy azoknak a magyar kiskereknek, akik nem tudnak árban versenyezni a multikkal, csak így?


     


    én az utolsóra szavazok...


     


    amúgy: persze, a Tesco, A Spra, az Auchan is tudja, hogy amikor gyanúsan olcsón kínálnak neki egy árut, olcsóbban, mint közvetlenül a gyártó, akkor az áfacsalt termék... tudja, de nem ő csal, és nem tud olyan böcsületes lenni, hogy nem veszi meg, mert ha a versenytársa megveszi, neki bukta, mert odapártolnak a fogyasztók


    szóval: Horvbáth nem a Tescoról beszélt...

    előzmény:
    mickamacka (438)
    2014-11-01  17:16
  14. 2014. november 1. 17:16438.

    Amiről Horváth András beszél, arra gondoltam. Én ugyan erről semmit nem tudtam egész a pasi megjelenéséig, de nem csak a CBA-t lehet beleképzelni a történetbe...


    Akkor szerinted mi a megoldás arra, hogy vhogy mégis védjük a magyar vállalkozásokat?


    Mert ha engem kérdeznének, én ugyan nem támogatom a multik ilyen szintű hatalmát. És az egy dolog, h délen más a világ, de akkor is működnk a családi vállalkozások...és ez mindenkinek jó!


    Az árak, idő pénz stb stb érvekkel én is tisztában vagyok, de nem is úgy gondoltam, hogy márciusra beáll az új piac és rend.. valahogy az emberek kezdik megszokni a trafik rendszert is...pedig mennyit óbégattak (hozzáteszem, hányok az egésztől, de tény, h veszik a cigit a népek akkor is, ha el kell menniük a Nyugatiból a Délibe).

    előzmény:
    Ardian05 (419)
    2014-11-01  15:56
  15. 2014. november 1. 17:11437.

    persze, hogy nem!


     


    csak azt írtam, hogy akár magyar tej is lehet, ki tudja.. ahogy a Bunge-nak, Kaposvári cukornak is aláígérnek a gyári áruknak... és kapaszkodj: saját terméküket adják olcsóbban a nagykerek: a titok az áfacsalás


     


    nem véletlen, hogy a Kaposvári cukor, Bunge és Bonafarm alapította 2012-ben az Áfa-koalíciót, elkezdtek lobbizni a hatóságnál, hogy csináljanak már ezzel vmit...


     


    (azt persze nem tudhatjuk, ki hozza létre ezeket a nagykereket.. akár kiskerek tulajdonosai is lehetnek...)

    előzmény:
    WASP (436)
    2014-11-01  17:08
  16. 2014. november 1. 17:08436.

    Ezt nem egy kiskereskedő csinálja, abban biztos vagyok.


     


    ( sokkal inkább azok, akik felfedezték , hogy hogyan lehet megtömni a zsebüket, kijátszva a szabályokat)


    Ha egy kiskereskedő csinálná, az utolérhető, nevesíthető, sőt büntethető lenne. Ebben az esetben is fene tudja hány kézen megy keresztül mire egy üzletbe kerül.


     

    előzmény:
    Ardian05 (431)
    2014-11-01  16:54
  17. 2014. november 1. 17:07435.

    miért és kit tett tönkre a Tesco?

    előzmény:
    mickamacka (432)
    2014-11-01  16:58
  18. 2014. november 1. 17:05434.

    nem, nem tudna olcsóbb lenni


    a modern kiskereskedelem nem véletlenül jött létre


    először mindenki cwsreberélte a cuccost, majd lett pénz, vásárok, majd boltok, majd amikor elindult a nagyüzemi termelést (ami olcsósította az élelmiszereket, és nem, nem rosszabb a minősége, erről majd később), akkor közbeékelődött a nagykereskedelem, mert egy nagy üzem nem tudott elszaladgálni az áruval egyenként a boltocskákba, ezért szerveződött erre egy külön cég, a nagykereskedő


    a következő ugrást jelentette, hogy a kisker nőni kezdett, így már nem volt szükség nagykerre, egy profit-kivevő hely kiesett, csökkenni tudtak az árak


    majd a kisker is tovább fejlődött: logisztikai központokat hoztak létre, minimalizálva a szállítási ktg-eket, stb.


     


    ezzel egy kis bolt sosem tud árban versenyezni


     


    arról nem is beszélve, hogy a nagy kisker lányok erőfölénye a beszállítókkal szemben nekünk, fogyasztóknak kedvez (már ha verseny van a kisker piacon): a leszorított árakat átengedik a fogyasztóknak


    ezt vizsgálták, mérték, tény kérdés: ezért volt kisebb az infláció az élelmiszerek esetében az elmúlt 25 évben európában

    előzmény:
    mickamacka (432)
    2014-11-01  16:58
  19. 2014. november 1. 16:58432.

    Igen, én ezt jól tudom, értem is, de:


    van néhány fontos dolog, amiről elfeledkezünk, mégpedig az, hogyan alakulna másként a piac és hogy vannak igények és rések kiaknázatlanul.


    Ha nem vinné el a Tesco a vásárlók javát, talán a kisbolt is tudna olcsóbb lenni. 


    Ha nem hozza be a Tesco azt, amit itthonról is be lehetne szerezni nagy mennyiségben(!), talán olcsóbb lenne.


    Ha az itthoni termékeket jobban el lehetne adni, elkezdene pörögni a gazdaság....ezel mindenki jobban járna. Vagyis az, aki magyar. :) a Tesco biztosan nem. 


    Ha tételt tud árulni a kisbolt, lejjebb is tudja vinni az árait.


    Abban ugyan nem vagyok biztos, hogy a harácsoló mentalitás minderre rávenné a vállakozót, de bízom benne, hogy a piac kiforrja magát és beáll egy elfogadható szintre az ár is. 


     ha egy picit drágább is a kisbolt, de hosszú távon csak az szolgálja a javunkat, ha ez a módi működik,másképpen az olcsóbb ár jó ugyan, de nem visz sehova! És ez nem vezet jóléthez, csak vegetáláshoz.


    Nem beszélve arról, h a rossz minőségi élelmiszer hosszú távon drágább, ha aztán gyógyszerre megy el a pénz...


    Számomra ez a része volna a legfontosabb! Ezzel minden magyar nyerne hosszú távon!


    A Tescoék tették tönkre a gazdaságunkat...én ezt gondolom.

    előzmény:
    maszi (409)
    2014-11-01  14:06
  20. 2014. november 1. 16:54431.
  21. 2014. november 1. 16:54430.

    Nem olvastam... 


    De akinek csepp józan esze van, és követte a történéseket az magától is rájön. 


     

    előzmény:
    mickamacka (425)
    2014-11-01  16:44
  22. 2014. november 1. 16:52429.

    Ez így ebben a formában nem igaz.


    Egy jó magyar kisker nem is találkozik a termelővel. Egy magyar kiskereskedő nem tud felvásárolni, tárolni, eladni akkora mennyiséget, hogy alkuképes legyen. Mire a kiskereskedőhöz eljut a cucc , több kézen átmegy, mindegyik ráteszi a maga hasznát, ezért drágább egy kiskereskedőnél.

    előzmény:
    Ardian05 (420)
    2014-11-01  16:01
  23. 2014. november 1. 16:47428.

    van, amikor a magyar gazdától 100 ft-ért vett tej, kapaszkodj...


     


    de ha megutaztatják 3-4-szer a határon, 3-4-szer visszaigénylik az áfát, akkor így is megéri, keresnek is rajta, és még olcsón is tudják adni... csak nekünk, adófizetőknek kerül kicsit sokba

    előzmény:
    WASP (426)
    2014-11-01  16:45
  24. 2014. november 1. 16:47427.

    Én nem állítom, hogy nem azt csinál a profitjával amit csak akar, hisz írtam a német tulajdonos is azt csinál vele amit akar, ő is kiviheti a saját országából.


     


     

    előzmény:
    Ardian05 (422)
    2014-11-01  16:04

Címlap

top