Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Vádat emeltek egy otthonszülésnél segédkező bába ellen

Nők Lapja Cafe
Létrehozva: 2014. november 21. 10:05
Súlyos egészségromlást okozó, foglalkozás körében elkövetett gondatlan veszélyeztetés a vád az ellen a budapesti bába ellen, aki tavaly év elején Mendén segédkezett egy otthonszülésnél. Az újszülött meghalt, az anya kritikus állapotba került.

Nők Lapja Café: Vádat emeltek egy otthonszülésnél segédkező bába ellen
  1. 2014. november 21. 20:3451.

    par eve olvastam egy cikket, amelyben a Hollandiaban, az otthon szuletett gyerekrol szol. Europaban a legmagasabb szamu oxigenhianyos gyermek Hollandiaban, otthon szuletik. hat' ugye, ne terhejjjuk' ma' az eu.-t ilyen aprosagokkal, hogy a no a korhazban foglalja a draga agyat csupancsak' a szules kedveert, szuljon otthon, kap egy babat, oszt' kussoljon. a holland tarsadalom csuda cuki', elfogadja a "kis problemas" gyerekeket... ez ugyan tiszteletre melto, de nem abszurdum? ha korhazban szulettek volna, profi segitseggel, kevesebb oxigenhianyos gyerek lenne....

    előzmény:
    saschamora (48)
    2014-11-21  20:21
  2. 2014. november 21. 20:3050.

    Amikor kezdte- úgymond- a tevékenységét- akkor még szó sem volt otthonszülésről.
    Aztán valami miatt léket kapott a feje és előjött az ötletével.


    ill.. valahol olvastam, hogy voltak akik vele akartak szülni, de akkor már nem dolgozott Szegeden.
    és  ha-- jól emlékszem.. innen jött az ötlet,  hogy hoppááá szüljetek velem.. elvállalom- de akkor otthon.
    És aztán ennek valahogy hire ment.
    Huszonéve még elég  kevés helyen volt Room-ing és apás szülés. Geréb  pedig ezt egy az egyben megadta az otthonszüléssel.
    Valahogy igy indult.
    Átcsapott fanatizmusba.. ill  ledőltek a morális korlátok is... 

    És ha félreteszed a szülést..  nagyon is fanatizálhatóak az emberek. Nem mindenki persze...  De sokkal kevesebb a gondolkodó, az örökké kétkedő a felelősségteljes, az előrelátó, a szitánátlátó...
    Ezért lesznek hivők--  mindegy is szinte miben hivők.
    Lehet mindenkinek van olyanja amiben hinni tud és igazán mélyen tud hinni.


     


    Szerintem-
    A kismamát és a férjét is felelősségre kellene vonni.


     

    előzmény:
    saschamora (48)
    2014-11-21  20:21
  3. 2014. november 21. 20:2249.

    egyetlen terhes no sem lesz beszamithatatlan, hacsak elotte nem volt az.

    előzmény:
    Lillaréka (47)
    2014-11-21  20:19
  4. 2014. november 21. 20:2148.

    nem normalis tevekenyseg az, ha a civilizacios vivmanyt felredobva a primitiv idokhoz akar visszaterni.
    a reformacio oke, de nem az otthonszules. ha a korhazi reformacioert kuzdott volna, kalapomat emelnem. de ha a reformacio alatt azt erti, hogy "tedd ki magadat, a gyerekedet a kockazatnak, mert ugye, a fene tudja mi tortenhet a szules kozben", akkor egyszeruen le kell tepni a fejet. husz-harminc perc (mig mondjuk beernek a korhazba) iszonyat sok ido. az elet egy pillanat...

    előzmény:
    Lillaréka (44)
    2014-11-21  20:16
  5. 2014. november 21. 20:1947.

    NEm, nem minden terhes nő beszámithatatlan.


    Ez nő szerintem az.. ill--  terhesség alatt biztosan az volt,   azt- hogy most is az -e azt nem tudjuk.


    Én minden ilyen esetben megkérdezném a férjet is... hogy Miért??


     

    előzmény:
    saschamora (45)
    2014-11-21  20:16
  6. 2014. november 21. 20:1746.

    Aha.. ez pontos leirása a gerébfanok filozófiájának.

    előzmény:
    saschamora (43)
    2014-11-21  20:14
  7. 2014. november 21. 20:1645.

    na neeeee! csak nem azt akarod nekem bemeselni, hogy egy terhes no atmenetileg beszamitathatatlan???
    a hormonbomba oke. erzekenyebb, sirosabb, de hogy hulyebb mint szokvanyosan, azt nem hiszem. ez a no elmebeteg. nem alkalmas gyerek nevelesere.

    előzmény:
    Lillaréka (42)
    2014-11-21  20:12
  8. 2014. november 21. 20:1644.

    Mióta követed a "munkásságát" ??


     


    én 24 éve... 
    és akkoriban még egy csendes - normális nő benyomását keltette, aki szerette volna megreformálni a szülést.
    Aztán sajnos, pár év alatt átfordult fanatizmusba a tevékenysége és onnantól már nem volt hiteles.
    Aki kismamát- kisbabát veszélyeztet az számomra  nem normális, nem épelméjű.

    előzmény:
    saschamora (40)
    2014-11-21  20:07
  9. 2014. november 21. 20:1443.

    ha az a hulye 3.14csa a veszelyeztetett terhesseg ellenere sikeresen megszul, a gyereknek sem lett volna semmi baja, telekiabalta volna a netet, hogy lattttyatok'? en veszelyeztetett voltam, oszt' otthon szultem haboritatlanul, es minden nagyon szuper volt, szules kozben volt egy tucat orgazmusom is! es mekkora allatok vagytok tik', hogy a korhazba mentek szenvedni, hiszen ha nekem, -a kondicioim ellenere- sikerult, akkor ti, mit aggodtok? olyan hulyek vagytok mint szodas lovat, hogy akadalyoztatttttyatok' a termeszetet!
    mert ezek a farizeus fenekfejek ekkora barmok. pfujjjjjj.

    előzmény:
    saschamora (39)
    2014-11-21  20:03
  10. 2014. november 21. 20:1242.

    AZT  nem lehet előre tudni, hogy egy hormonjaitól  zavart állapotban lévő kismama, hogyan nevel majd gyereket.

    Te még sosem hallottál   olvastál ilyen fanatikus féléket vagy  hormonoktól hülyeséget beszélő  kismamákat??
    Néha  nem akarom elhinni, hogy amúgy értelmesnek látszó   kismamák-- anyák komolyan gondolják amit kiejtenek a szájukon.
    Ti alapból az értelemből indultok ki..
    Az pedig ebben az esetben nincs. 


    Az ilyen ember-- itt kismama--  nem képes józan döntést hozni. Nincs neki józan esze.
    Ezért kéne a környezet aki pedig észre tériti. ...


     


    Gondoljatok bele a kisfiúkat  halálra éheztető idióta szülőpárra. Emberi ésszel felfoghatatlan, hogyan tudott ebben segitkezni az anya és a nagyszülők.   Az ilyeneket én nemnormálisnak tudom csak titulálni.


    Számomra az összes fanatikus- mindegy miben az-  nem teljesen épelméjű.

    előzmény:
    saschamora (39)
    2014-11-21  20:03
  11. Torolt_felhasznalo_163973
    Torolt_felhasznalo_163973
    2014. november 21. 20:1241.

    Első gyerekét császármetszéssel szülte, másodikat otthon kezdte, de még idejében kórházba került és ott problémamentesen lezajlott a szülés.

    előzmény:
    Lillaréka (37)
    2014-11-21  19:59
  12. 2014. november 21. 20:0740.

    nekem soha nem volt szimpatikus GA, sot!
    az egyik legnagyobb civilizacios vivmany, hogy a nok korhazban szulhetnek, es azonnal ott a segitseg, ha valami baj van. (nem azt allitom, hogy a korhazi dolgokat nem kene egy kicsit megreformalni)
    aki nem kepes felfogni ezt a piszok nagy szerencset, az masszon vissza a fara, oda valo!

    előzmény:
    Lillaréka (37)
    2014-11-21  19:59
  13. 2014. november 21. 20:0339.

    mint professzionalis elem, igen, a babanak kotelessege lett volna korhazba hajtani azt a hulye 3.14csat, tehat igen, hasznalhatjuk az "elsosorban" kifejezest.
    de az anyara, arra a hulye fenekfejre is kotelezoen ervenyes -lett volna- az "elsosorban". hiszen a kovetkezo kb. 20 evben ra lett volna bizva, kilenc honapig hordta a hasaban, hat megis kinek a legnagyobb a felelossege, ha nem az ove? az o dontese volt, hogy ujra gyereket hoz a vilagra, es az is, hogy majd o megvalasztja a szules modjat, es meg az sem tantoritta el, hogy veszelyeztetett terhes volt, amibol automatikusan adodik, hogy nagy esellyel komplikalt szules lesz.
    ezert en ugy gondolom, hogy leges-leges-legeselso sorban, az anya dontese a mervado, hiszen az O GYEREKEROL VAN SZO.
    es ha nem tud jo dontest hozni, mar a szulest erintoen sem, hogyan tud gyereket nevelni?

    előzmény:
    Lillaréka (33)
    2014-11-21  19:36
  14. 2014. november 21. 20:0138.

    Én már tegnap olvastam, és PAFFFF lettem tőle, be is tettem a kókleres topikba....


     


    http://www.hir24.hu/bulvar/2014/11/20/szakralis-mehtiszt it ast-tart-soma/

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_827100 (36)
    2014-11-21  19:55
  15. 2014. november 21. 19:5937.

    Jó 20 éve még nekem is szimpatikus volt Geréb.
    Aztán átment fanatikusba,  és sajnos követőkre is talált.


    A kismama- én ebből  indulok most ki-- egy hormonjaitól megzavart  nő, talán korábbi kórházi rossz élményekkel... könnyen válik  agymosás áldozátává.
    Hol van közben a férj aki tud erről??    neki nincs hormontúltengése!!


    A bába  pedig vagy szintén fanatikus gerébhivő vagy csak nincsenek morális korlátai.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_827100 (34)
    2014-11-21  19:48
  16. Torolt_felhasznalo_827100
    Torolt_felhasznalo_827100
    2014. november 21. 19:5536.

    Jóságos ég...na ezt se az eszéért fogják emlegetni...


    De majd nézd meg, túljelentkezés lesz és meghirdeti az 5.-ét és a 7.-ét is, mert "még akkor érvényesül a telihold hatása". 


    Anyám...én nem ilyen lovat akartam...pffff


     

    előzmény:
    antironia (35)
    2014-11-21  19:50
  17. 2014. november 21. 19:5035.

    Ez az anyuka inkább menjen Somához szakrális méhtisztításra....


     


    http://www.borsonline.hu/20141119_soma_irjuk_ossze_azokat _akik_belenk_elveztek_

  18. Torolt_felhasznalo_827100
    Torolt_felhasznalo_827100
    2014. november 21. 19:4834.

    Olvastam eleget már...nekem valahogy kísértetiesen hasonlít ez az egész egy agymosó szektához. 


    Anno még szimpatikus is volt ez a Geréb nő...aztán amikor az eltiltása ellenére csinált dolgokat még ha jól emlékszem a szegedi kórházban? vagy valahol azon a környéken, na akkor elszakadt a cérna. És onnan kezdve sorozatban szembement minden szabályzattal, előírással csakazértis. Fel nem tudom fogni, egy ilyen ember hogy képes egyébként értelmesnek tartott felnőtt embereket tökéletesen megfordítani. Bár tényleg elég csak megnézni a szektásokat - valami hiányzik ezeknek az embereknek és az ilyen agymosók pontosan ezt játsszák meg, valószínű ezért tudnak szinte uralkodni az embereken. És ez tapasztalható sajnos nagyon sok téren...egyre több téren.


    Szomorú...nagyon szomorú.


     

    előzmény:
    Lillaréka (33)
    2014-11-21  19:36
  19. 2014. november 21. 19:3633.

    De attól.. hogy vannak felelőtlen félidióta emberek.. akik mindenfélét bevesznek..   attól még sokkal komolyabb a felelőssége annak aki ráveszi őket a hülyeségre.
    Főleg ha  az illető még   szakmáján belül követi el a felelőtlenséget.

    Az orvos azt mondta a kismamának menjen kórházba. mert veszélyzetett  terhes.
    A kismamának lehetett valami kapcsolata korábbról a gerébágitanitvánnyal....   aki ismerve a veszélyeztett terhesség tényét mégis rábeszélte a kismamát az otthonszülésre.
    Ezért elsősorban  kell őt elővenni. 


     


    Sokat lehet tanulni a személetről ha olvasol gerébfan irásokat.
    És a gondolkodásra képtelen emberek elhiszik, mert  úgy van megirva,  hogy  hihető az.
    Az összes sarlatánságnak ez a lényege.
    Ne magadból indulj ki!  Hanem a buggyantakból akik nem gondolkodnak.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_827100 (29)
    2014-11-21  19:02
  20. 2014. november 21. 19:2832.

    A felelősen gondolkodó emberen van a hangsúly.


    A  kismama NEM felelősen gondolkodó felnőtt ember.



    szerintem beszámitathatatlan.


     


     


    volt nekem is egy ismerősőm aki valami  irtó hajmeresztő magyarázatot  adott arra , hogy miért is nem akar kórházban szülni és miért megy  gerébágihoz.  Egy diplomás nő volt egyébként.
    Nem tartom felelősen gondolkodó embernek az ilyet.
    Nevezetesen felelőtlennek tartom.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_163973 (28)
    2014-11-21  18:59
  21. Torolt_felhasznalo_827100
    Torolt_felhasznalo_827100
    2014. november 21. 19:0831.

    Lehet...nem vagyok tisztában ezzel - bocs én kórházban, szülésznővel és szülészorvossal szültem.


    Egy biztos, akárhogy is hívjuk nem állt a helyzet magaslatán. Elgondolkodtató a szándékosság is ha érti a mesterségét azért (hisz akkor tudnia kellett, hogy ebből nagy baj lehet), ha nem akkor meg sarlatánságért.


     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_163973 (27)
    2014-11-21  18:57
  22. 2014. november 21. 19:0730.

    JaJJ EZ A SOK HÁRÍTÁS, MEG FELELŐSSÉG ÁTLŐCSÖLÉS,


    Egy magzatért az anyja felelős, ha ekkora primitív állat volt, hogy ezt megtette a egy gyermekével, akkor a gyámhatóságnak komolyan vizsgálnia kellene, hogy alkalmas-e egy ilyen személy gyermekek nevelésére.

    előzmény:
    Nők Lapja Cafe (1)
    2014-11-21  10:05
  23. Torolt_felhasznalo_827100
    Torolt_felhasznalo_827100
    2014. november 21. 19:0229.

    Pontosan ezért kérdeztem kétszer is rá Mozdonjtól, hogy ha mondjuk holnaptól a félszem a divat, akkor ő simán nyekk nélkül kitolja a sajátját? Normális felnőtt embernek reklámozhatnak, erőszakolhatnak hülyeséget, nem fog "ugrani rá", mert tudja hogy ostobaság, butaság. És itt jön képbe megint amit mondtam, hogy vagy értelmileg van gondban a kismama vagy tényleg felelőtlen. Mert értelmesen elmondta neki az orvos, hogy bármi van, azonnal a kórház, ennek ellenére ő hátat fordítva az orvosi javaslatnak, megy egy dúlához.


     

    előzmény:
    Lillaréka (26)
    2014-11-21  18:53
  24. Torolt_felhasznalo_163973
    Torolt_felhasznalo_163973
    2014. november 21. 18:5928.

    Lillaréka, ha te felelősen gondolkodó és cselekvő felnőtt ember vagy, akkor van az az ember vagy isten, aki téged rábeszél arra, hogy szülj otthon, ha veszélyeztetett vagy és még a doki is megmondta, hogy azonnal hívd, ha kezdődnek a fájások?

    előzmény:
    Lillaréka (26)
    2014-11-21  18:53
  25. Torolt_felhasznalo_163973
    Torolt_felhasznalo_163973
    2014. november 21. 18:5727.

    A bába és a dúla fogalma nem ugyanaz. Ez egy bába volt.


    Egyébként Lillaréka, a cikkben az áll, hogy a bába is megpróbálta megmenteni a gyereket, de miután az nem sikerült, akkor szólt a férjnek, hogy hívja a mentőket.


    Mondjuk a férj se egy észkombájn, na mindegy..

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_827100 (24)
    2014-11-21  18:41

Címlap

top