Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Hazudik a gyerek vagy sem?

galba
Létrehozva: 2015. január 19. 17:53

Sziasztok!


A véleményetekre lennék kíváncsi. A történet a következő, hétvégén a párom 8 éves 2. osztályos fiú gyermeke nálunk volt. Vasárnap leckét készített, segített neki a párom is és én is nagyjából délelőtt és délután is, mindent csinál csak tanulni ne keljen (pisilnem kell, szomjas vagyok, éhes vagyok stb...). Délután apuka hazavitte, és szólt az édesanyának, nem biztos, hogy minden leckét megcsinált a gyermek. Mire anyuka odahívta a fiát és megkérdezte, hogy apuka segített-e a tanulásban és a gyerek azonnal rávágta, hogy nem. Ezután az édesapja megkérte a gyerekét, hogy ne hazudjon és igazán itt kezdődik a probléma.


Az édesanya a gyerekük előtt, édesapát felszólította, hogy az Ő otthonában ne használjon ilyen durva szavakat, hogy a gyerek hazudik, mert ez nem igaz és az életkoránál fogva ő még nem hazudik. Mellékesen megjegyzem, hogy már nem egyszer rajtakaptuk, hogy nem mond igazat.


Most a felállás az, hogy édesapa nem tanul a gyerekkel, nem segít neki. Mindezek mellé a gyerek füle hallatára teremti le az apukát, hogy nem hazudik a gyerek. A két szülőnek teljesen más elképzelései vannak nevelés terén, nem tud evőeszközzel húst enni, nem tud orrot fújni, kakilás után kiabál, hogy töröljük ki, és mivel nem csináljuk akkora hiszti van, hogy az egész utca (kertes házban lakunk) zeng az ordításától, és mikor rákérdezünk anyukánál akkor elmondja, hogy igen ő kitörli a hátsófelét a gyereknek, elmondjuk neki a hisztit és azt kéri, hogy a hisztiző gyereket ölelgessük, szeretgessük meg.


Előre is köszönöm a tanácsokat mit tehetnénk.


 

  1. 2015. január 20. 08:3551.

    Nagyon köszönöm, minden egyes szavad megfelel a valóságnak.

    előzmény:
    Sissi52 (46)
    2015-01-20  00:54
  2. 2015. január 20. 06:1350.

    És az apja miért nem tanította meg késsel-villával enni, asztalnál rendesen viselkedni stb.? Otthagyta  a gyereket az anyjánál, két hetente elhozza, és sopánkodik, meg kiakad, hogy a gyerek ilyen, meg olyan. miért nem vállalta ő a nevelést, ha az anya alkalmatlan? Nem lehet túl szoros a kapcsolata a gyerekével, ha két hetente hozza el. elég szemét dolog messziről köveket dobálni az anyára, akire a hétköznapok nehézségei egyedül hárulnak. Nem mondom, hogy tökéletes, de ha ennyire szar anya, a párod miért nem harcol  a gyerek nevelésért??

    előzmény:
    galba (1)
    2015-01-19  17:53
  3. 2015. január 20. 05:5549.

    En nem ragaszkodnek ahhoz hogy a gyerek nalunk legyen hetvegen. esetleg nehany oras lathatas ha a parod ragaszkodik hozza, de egy gyerek akik az anyja ugyis az apja ellen es raadasul igy nevel nem sok oromet jelenthet lathataskor.


    a feneket meg torolje ki maga 8 evesen. ha nem hajlando ra akkor kakilas utan be a zuhany ala es lemosdatni.



    Hisztizo gyereket hagynam hisztizni es nem vennek rola tudomast.


     

    előzmény:
    galba (1)
    2015-01-19  17:53
  4. 2015. január 20. 05:4648.

    Nem hazudott, csak nem mondott igazat. Két fogalom nem azonos. A hazugsággal másnak akarunk ártani, vagy jogtalan előnyhöz jutni. Itt a gyerek önvédelemből nem mondott igazat , Sajnos ez nem ritka még házasságban élő gyermekeknél sem. Ilyen szituációban , ahol a gyerek a szülei válásának áldozata , nem várható el, hogy mindig el merje mondani az igazságot . Ő az a furkósbot, amivel szülei egymást ütik. Sajnos mivel élőlány , naki mindkét oldali ütés fáj

    előzmény:
    galba (1)
    2015-01-19  17:53
  5. Torolt_felhasznalo_808356
    Torolt_felhasznalo_808356
    2015. január 20. 05:3147.

    Kedves Galba---en  ugy  gondolom,  hogy le  kene  sozni  egy parat  annak  az  elkenyeztetett  gyereknek,  plane,  ha  nem  csinalja  meg  a  leckejet.

    előzmény:
    galba (40)
    2015-01-19  22:10
  6. 2015. január 20. 00:5446.

    Irtam, csak nem ment at.


    Hazi: ha lehetseges, hozzatok ne vigyen a gyerek hazit. Csinalja meg pentek delutan,es mikor hazamegy, vasarnap delutan meg atismetelheti. Mivel hogy nem nalatok el. Ha az anyja ebbe nem megy bele, akkor pisiles, eves, ivas, es leul hazit csinalni. Ti kimentek egy masik szobaba, es csak akkor segitettek, ha valamit nem ert. Innivalo lehet az asztalon es menetkozben kortyolgathat, az nem baj.


    Anyukat nem lehet megnevelni, o nem fog hinni a volt uranak, meg ha hisz, akkor sem, kerdezgetni fog a gyerekneveklesrol a gyerek jelenleteben, tehat apuka ilyenkor azonnal lepjen le es ne valaszoljon anyukanak. Ha apuka nincs ott, akkor is hazudik a gyermek, igenis hazudik,mert o mar nagyon is tud manipulalni, ahogy ki is derult a furdoszobaban valo alvasnal. O iranyitja az anyjat. Az anyja egyszeruen nem ert a gyerEkneveleshez, fogalma sincs rola, mi az. Vagy ill + szandekosan agyonajnarozza a gyerEket, megraGja neki meg az etelt is. RAtelepszik kinyalja a feneket. egyertelmuen a gyerek manipulalja az anyjat, az meg kimondom, elvezi ezt. MajomszEretet. Neki jo, ha gyereke megreked a fejlodesben, tonkreteszi a gyermeket.


    A gyermek nem hazudik, hanem manipulal. Egeszen pontosan mit csinal? O akar a kozeppontban lenni, hogy szegeny gyermeknek nem segitett az apja, aki lelepett toluk, es most ot az anyukanak ezert is ajnaroznia, sajnalgatnia kell.


    Nem veletek el, igy nem tudjatok megtanitani, de egy dolgot tehettek. otthon csinal, ami otthon szokas, nalatok meg, ami nalatok szokas. majd megtanulja es belejon. Akarmilyen hihetetlen,a gyerekek szeretika szabalyokat,es nem is tisztelik azt a felnottet, akinel nincsenek szabalyok. Tehat odateszed az evoeszkozt, es megmutatod, hogy kell vele hust enni, csak figyelje, ti hogy csinaljatok. Ha segitsegre van szuksege, segitesz. Ugyanigy orrfujasnal odaadod a zsebkendot, vagy tudja, honnan vegye el. Feneket torolni? szo sem lehet rola. Ha nem torli ki, ugy jart. Majd kitorli, ha zavarja, vagy csipi a kaka.


    Ha hisztizni kezd, akkor siman hagyjatok magara, menjetek ki a szobabaol, vagy ot csippentsetek at egy masik szobaba. Szomszed? ha semmi koze hozzatok, ne torodjetek vele. Ha ismeros vagy joviszonyban levo szomszed, akkor mondjatok meg, hogy megprobaljatok nevelni,mert el van kenyeztetve. (De nagyon am!)


    Az anyjaval soha nem beszeljetek meg semmifele nevelesi elvet,mert neki nincsenek. ne is alljatok vele szoba, folosleges. Ha esetleg o hajlando lenne a gyerek erdekeben kozremukodni, de nem fog. Szoval hisztizo gyereket dehogy olelgetunk.


    Legyetek nagyon hatarozottak, de mindenekelott kovetkezetesek. A gyerek erezze, hogy szeretitek, hogy fontos nektek. Nem irigyellek, nagyon kell szeretned ezt a pasit, hogy a gyereket kibirjad. Nevelni lehetne, de az alatt a par ora alatt, amit neveltek rajta, az anyuka szazszorosan lerombolja. A gyerek meg hazudjon neki, amit akar, ugyis neki hisz, nem nektek. Vagy nem hisz, csak elottetek csinalja a fesztivalt. Nektek magatoknak kellene szaktanacsot kerni, akar a gyerek tanitojatol is, hogy mit hogy csinaljatok,mert amit mi itt leirunk, nem eleg, nem vagyunk veletek allandoan. Ha konkret gond lesz, gyere vissza, es megtargyalhatjuk, hogy legalabb az elejen legyen tampontod. Ha ez igy megy tovabb, csak rosszabb lesz, hogy fogod birni? Szoval ne a farka mozgassa a macskat.  


    Meg egy peldat mondok: ha megis lecket visz, akkor beul az egyik szobaba, kijohet, szolhta, ha valamit nem ert. Ugy idozitsetek, hogy kb 30 perc mulva legyen valami jo film, vagy kedvenc fagyijanak evese, amirol lemarad, ha a lecke nincs kesz, ti megeszitek az osszes fagyit, vagy nelkule nezitek meg a filmet, helyettesitsd be barmivel, amit szeret.

    előzmény:
    galba (1)
    2015-01-19  17:53
  7. 2015. január 19. 23:1245.

    Nem olvastam a hozzászólásokat, csak a nyitót, ha valakit ismétlek, elnézést.


    Ez a gyerek hatalmas bajban lesz, - ha már nincs!, - az anyja idiotizmusa miatt.


    Nem szocializálta a korának megfelelően. Ami hat éves korig kimarad, az utána nem lesz soha tökéletes.


    Az apa, ha felelős szülő, akkor a gyerek érdekét nézi, és bizony jelzi a gyám ügynél, hogy gondok vannak, amin mielőbb változtatni kell a gyermek érdekében.


    Mert ők ketten nem fognak ebben a témában megegyezésre jutni, az biztos. Az anyának szakmai segítség kell. Ha úgy sem megy, akkor az apához kell kerülnie.


    Itt nem azon van a hangsúly, hogy a szülők milyen szinten viselik el, és hogyan gondolják helyesen, hanem azon, hogy mik a társadalmi elvárások egy ennyi idős gyermek viselkedés kultúrájában.


    A gyermek kirekesztettségét-, és elszigetelődését eredményezik, amik kihatnak egész életére.


     

    előzmény:
    galba (1)
    2015-01-19  17:53
  8. Torolt_felhasznalo_383651
    Torolt_felhasznalo_383651
    2015. január 19. 23:0644.

    Nem hazudik a gyerek.Csak Ő másképpen látja/érzéki/értékeli a helyzetet amiben van.


    Egyáltalán nem csodálkozom a gyerek viselkedésén.Egyszerűen  nincs nyugta annak a 8 éves gyereknek.


    Hogy miért, Te magad írtad le elég részletesen.Azonkívül a hétvége egyik napján - legalább - tényleges tanulásmentes/maceramentes szabad napot kellene biztosítani neki.Vagy akár az egész hétvégét is.Némi serkentés nem ártana neki, felkeltve az érdeklődését az olvasás vagy matek vagy  anyanyelv iránt,de csak türelemmel, beszélgetéssel és egy egészséges bizalmi viszony kialakításával kellene megtörni  a burkot amibe belekergették őt a felnőttek.


    Sajnálom ezt a gyereket.El sem tudom képzelni hogy normális családban egy  8 éves így viselkedik.

    előzmény:
    galba (1)
    2015-01-19  17:53
  9. Torolt_felhasznalo_569017
    Torolt_felhasznalo_569017
    2015. január 19. 22:4243.

    Én megmondom őszintén, nem bírnám.


     


    Jó, az ember így elméletben elpszichologizál, meg megfejti, mitől viselkedik gyökér módon a gyerek (nem az ő hibája, de akkor is), megmagyarázza pszichológiailag, hogy szegénykének elváltak a szülei és nem dolgozta fel meg regresszióban van és mifene van. De tök gáz a gyerek, ezt nagy hisztis, gusztustalankodik, hazudik, hát nem tudom....ezt nagyon nehéz elviselni, rendszeresen pláne. És akárhogy is szépítjük, ez a kapcsolatra is hatással van. Én (de ez én vagyok) tényleg elmennék otthonról vagy megoldanám valahogy, hogy nagyon ritkán kelljen a kölyökkel találkoznom. Apázzon, szervezzenek fiús programokat, nélkülem. A kapcsolatom érdekében. Ez hosszú távon tényleg nagyon durva.

    előzmény:
    galba (41)
    2015-01-19  22:16
  10. Torolt_felhasznalo_808356
    Torolt_felhasznalo_808356
    2015. január 19. 22:3242.

    Enimam,--------a felekezeti  privat  iskolakban  NINCSEN.


    Elneze'st,  hogy  nem  jatam  ne'pibe.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_827100 (37)
    2015-01-19  21:33
  11. 2015. január 19. 22:1641.

    Igen, egyetértek veled mindenben, de nagyon nehéz és néha fogytán van a megértés, amikor az ebéd kellős közepén az asztalnál elpukizza magát, és erre az a válasz, hogy otthon lehet.


    Ezt kibírni türelemmel, szeretettel nagyon nehéz.

    előzmény:
    hutchi (38)
    2015-01-19  21:37
  12. 2015. január 19. 22:1040.

    Azért csinál nálunk leckét, mert az anyukájával nem csinálja meg otthon. Vagy úgy gondolod, hogy hétfő reggel úgy menjen iskolába, hogy elnézést most nincs leckém mert apánál voltam?

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_808356 (32)
    2015-01-19  19:56
  13. 2015. január 19. 21:4539.

    A tanitot is komolyan irom, hogy vele is erdemes lehet elbeszelgetni, a tanitok is tanulnak pl gyerekpszichologiat a foiskolan es sokszor nagyon jol ralatnak a problemakra. Es meg a tanitojaval is tobb idot tolt ez a kisfiu, mint veletek......

    előzmény:
    hutchi (38)
    2015-01-19  21:37
  14. 2015. január 19. 21:3738.

    En mindenkepp azt gondolom, hogy csak szeretettel, figyelemmel, megertessel tudtok segiteni, azzal nem, hogy lehazugozzatok, es erzekeltetitek vele, hogy elitelitek a viselkedeset. Az sem segit ha megerzi, hogy az anyjara nehezteltek, vagy nem ertetek egyet a nevelesi elveivel. A gyerekek ilyen idos korban akkor "manipulalnak" ha nem kapjak meg azt amire szukseguk van (figyelem, szeretet) es altalaban azert mert nem is tudjak, hogyan mashogy probalhatnak az ertesetekre adni vagy megkapni azt amire szukseguk van. Tehat itelkezes es kemenykedes helyett inkabb azt kene sztem megtanitani a gyerekkel, hogy hogyan mashogy, milyen mas modszerekhez kell nyulnia a hatekony kommunikacio erdekeben. Magyaran helyes es hatekony viselkedesformakkal kell megismertetni es ezekre kell megtanitani, ezeket kell erositeni, jutalmazni. Legyetek vele oszintek es ereztessetek vele, hogy figyeltek ra, elfogadjatok, szeretitek. Ami persze nem azt jelenti, hogy mindig mindent ugy csinaltok ahogy o akarja, hanem azt, hogy mindig meghallgatjatok, megertitek es kozosen probaltok megoldasokat talalni. Pl en sem aludnek a kamraban vele, hanem megbeszelnem vele, hogy ha akar aludhat ott, de te nem leszel ott vele, mert a kamraban pl meg te felnel aludni, mit lehetne meg tenni a kamran kivul ami megnyugtatna es mindkettotoknek megfelel? Es amit FullMoon irt, az is egy nagyon jo otlet, hogy elmondjatok neki, hogy amikor melleultetek es probaltatok elmagyarazni neki a hazit, akkor segiteni probaltatok. Egyebkent ebben a korban a gyerekek mar nagyon jol tudnak alkalmazkodni, tehat ha ti mashogy figyeltek ra, es mashogy szeretitek, mint az anyja, akkor meg fogja erteni es el fogja fogadni, hogy nalatok mashogy van. Az iskolaban sem torli a tanito a feneket, esetleg kerdezzetek meg a tanitot, hogy o hogyan erte el, hogy neki nem cirkuszol a gyerek. Biztos tud jo tanacsokkal szolgalni a szamotokra. 

    előzmény:
    galba (30)
    2015-01-19  19:51
  15. Torolt_felhasznalo_827100
    Torolt_felhasznalo_827100
    2015. január 19. 21:3337.

    Nagyon okos. Mikor jártál iskolába vagy a gyerekeid? Hétvégi házi feladatról még nem hallottál?


     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_808356 (32)
    2015-01-19  19:56
  16. Torolt_felhasznalo_827100
    Torolt_felhasznalo_827100
    2015. január 19. 21:3136.

    Hát ez baj. Mármint hogy anyuka nem veszi komolyan a szakembert. Ezzel csakis a gyereknek árt. Te és a gyerek apja is hiába fogtok "pedálozni", ha anyuka még 10-15 év múlva is babusgatni fogja a kicsi fiát. Egyértelmű, hogy a gyerek anyuka mellett fog állni és azt fogja helyesnek tartani, hisz az az ő érdeke. Itt az anyukának kellene belátni, hogy nagyon nem jó amit csinál és egyáltalán nem segíti a gyerekét a továbblépésben. Valahogy az anyukát kellene rávezetni erre az egészre....de hogy? ezt nem tudom. Párod "ismeri" talán valamennyire, hátha neki lenne valami ötlete erre. 


    A gyereknek pedig tényleg le kell fektetni a saját házi szabályaitokat. Nem fog tetszeni neki, egyáltalán nem. De ha következetesen ragaszkodtok a megbeszélt dolgokhoz, lassan rá fog jönni hogy hiába veri magát földhöz, a helyzet nem változik. Nem buta - ez látszik az eddigiekből - csak lusta, kényelmes (amire anyuka még rá is erősít) és hát...igen, nosztalgiázik a régi, biztonságos családi fészek miatt.


     

    előzmény:
    galba (30)
    2015-01-19  19:51
  17. 2015. január 19. 20:0535.

    Szegény gyerek. Nehéz neki.


    Mindenesetre a fenekét ne töröljétek ki. Próbáljátok megmagyarázni neki, hogy már nem óvodás, egy ekkora gyerek már maga elintézi, sőt egyedül zuhanyozik is, kérdezze meg az osztálytársait.

    előzmény:
    galba (30)
    2015-01-19  19:51
  18. 2015. január 19. 20:0234.

    Te biztosan jártál iskolába hiszen írni tudsz, de nem biztos hogy eleget tanultál.


    Mivel hétfőn van iskola, hétvégén tanulni kell. Nem kötelező, de erősen ajánlatos.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_808356 (32)
    2015-01-19  19:56
  19. 2015. január 19. 19:5933.

    Bocs most olvastam, hogy ajánlottak szakembert és egyéb gondok is vannak.


    Az nem megoldás, ha ti keresnétek egy szakembert? Tudom csak hétvégén van nálatok, de valahogy talán meg lehetne oldani, mert ez magától nem fog megoldódni.

    előzmény:
    galba (30)
    2015-01-19  19:51
  20. Torolt_felhasznalo_808356
    Torolt_felhasznalo_808356
    2015. január 19. 19:5632.

    Azt  irod,  hogy  a HET-VEGEN  van  nalatok  a  gyerek,----ugye?


     


    M I E R T   akkor  csinalja  a  hazifeladatokat?  Miert  nem  het-kozben  csinalja,  amikor  az  anyjanal  van???


    A gyerekeknek  is  kijar  a nyugalom  es  a  hetvegi  pihenes!!!!!!!!!!!!


     


    Oszinten  szolva,  en  is  utalne'k  hozzatok  menni,  hogyha  lecket  kene  csinalnom!


     


    miert  nem  viszitek  setalni,  vagy  jatszani,   vagy szinhazba,  stb  stb  stb.


    TENY  az,  hogy  U T A L   hozzatok  menni  a  kis-srac,   azert  olyan  engedetlen.

    előzmény:
    galba (1)
    2015-01-19  17:53
  21. 2015. január 19. 19:5431.

    Ezek szerint anyuka mindent megcsinál helyette amit ő nem akar, a leckétől a fenék törlésig. Lehet hisztizni mert anyuka arra is vevő.


    Ez így volt az elmúlt 4 évben is? Ott vagy amikor a párod visszaviszi a gyereket?


    Nálunk az segített, hogy előttem nem mert az anyuka úgy viselkedni mit amikor csak ember ment érte vagy vitte vissza. Előttem normálisan viselkedett, engem nem intett le, ha mondtam valamit a gyerekkel kapcsolatban. Ugyan nem volt nagy élmény, de ha egy mód volt rá mentem emberrel pajzsnak. Igaz, nekem is volt egy hasonló korú gyerekem, tehát nem tudtam miről beszélek.


    Ettől függetlenül nálunk megvoltak a szabályok amikből nem engedtem, igaz nem arattam sikert eleinte, volt küzdés, sértődés, sajnáltatás stb., de végül megszokta, elfogadta, hogy nálunk másként van mit otthon. 4 évesen kezdtük.

    előzmény:
    galba (23)
    2015-01-19  19:38
  22. 2015. január 19. 19:5130.

    Kérték szakember segítségét a nyáron, aki leírta, hogy az anyukának a nevelési tanácsadóban kellene segítséget kérnie. Amire a mai napig nem került sor, mert azt mondja, hogy hülyeség amit az orvos mondott, mert ő nem látja át a teljes képet csak azt az egy órát amit nála eltöltöttek.


    Több probléma is volt, van még bár ezt nem tudom pontosan. pl. vihar idején fél ezért bezárkózik az ablaktalan fürdőszobába és ott van egész éjszaka.


    Az édesanyja pedig mellette tölti a fürdőszobában az egész éjszakát, sőt most már a gyerek szerint matracot is vettek és ott alszik. Tőlem is ezt kérte, csak a kamrába, mert nálunk azon nincs ablak.


    Az orvosnak pedig elmondta a gyerek, egy perc alatt, hogy nem fél a vihartól, csak azért csinálja ezt, mert olyan jó, hogy anya ott van vele, babusgatja.


     

    előzmény:
    hutchi (24)
    2015-01-19  19:43
  23. 2015. január 19. 19:4929.

    Ok, koszi, akkor megertettuk egymast! 

    előzmény:
    FullMoon (27)
    2015-01-19  19:45
  24. 2015. január 19. 19:4828.

    Ebben nem ertunk egyet, lsd elozo hsz-om. Pont a valas elotti idoszakhoz regresszal a kisfiu vissza, mert akkor volt, hogy az o kis vilaga kiegyensulyozott volt es kerek.....Ezzel minden ember igy van, hogy egy altala boldognak velt eletszakaszhoz szokott vissza"fejlodni" amikor komolyabb problemai adodnak. 

    előzmény:
    FullMoon (18)
    2015-01-19  19:33
  25. 2015. január 19. 19:4527.

    Ez szerintem telitalálat!

    előzmény:
    hutchi (24)
    2015-01-19  19:43

Címlap

top