Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Miért nem ingyenes?

AndiMeli
Létrehozva: 2015. január 24. 17:45

Miért nem ingyenes a bárányhimlő oltás, ha ilyen súlyos szövődményei vannak, ennyi kisgyerek hal bele, vagy szerez maradandó károsodást, betegséget? Sokan nem engedhetik meg maguknak, hogy kétszer 11000Ft-ért (mi ennyiért vettük, máshol lehet, hogy olcsóbb valamivel) plusz 2000 Ft beadási díjért oltassák a gyereküket és ők csak a szerencsében bízhatnak, hogy a gyerekük épségben megússza. A szegények gyerekei ennyire nem számítanak?

  1. 2015. január 27. 10:0426.

    Egyébként érdemes olvasgatni a témában. De nem egészségügyi oldalakon, mert ők abból kapják a pénzt, hogy minél több embert oltatnak be. Pénzéhesek, nem fogják veszni hagyni a hasznot. Olyanoktól informálódjatok, akiknek nem érdeke megvezetni!

  2. 2015. január 27. 09:5225.

    Jesszusom, ezt a demagóg oltásellenes dumát...


    Én oltattam a fiam. Hogy miért? Mert az öcsémékkel megtörtént az, amit mostanában egyre többször olvasok - a kisebbik lányuk (az unokahúgom) elkapta a nagyobbiktól a bárányhimlőt, és olyan súlyos szövődményei lettek, hogy a kislány 3 évesen a László Kh. gyermekintenzívjén kötött ki, több napig altatták, élet és halál között lebegett.


    Nem tudom, milyen következményei lesznek a későbbiekben az oltásnak. Azt viszont tudom, hogy kisgyermekként megóvtam a fiamat egy esetleges súlyos betegségtől, amibe akár bele is halhat.

  3. 2015. január 26. 09:3624.

    Ahogy olvastam ez nem kotelezo vedooltas, hanem ajanlott.


    akinek nem telik ra az nem adatja be es jonapot. Kezd az agyamra menni hogy a mai gyerekvallalasnal az egyik oldal cask akkor vallal ha mar a gyerek 3. diplomajanak a koltsege is bent van a szamlajukon es a 4 honaposnak mar van sajat lakasa, a masik fele meg utre fore potyogtatja az utodokat es egy vedooltas beadatasa problema. Mi van ha a gyerek szemuveges es evente vagy ketevente cserelni kell a szemuveget? az nem egyszeri befektetes es ha bonyolult a lencseje akkor nem annyiba kerul mint egy egyszeri vedooltas.


    ez arrol jutott eszembe hogy nekem van egy velemszuletett szembetegsegem es anno 30 evvel ezelott amikor masok cakk pakk fizettek 300 ft ot egy uj szemuvegert en kozel ezret fizettem mert kulfoldrol nevezetesen Nemetorszagbol kellett behozatni a lencset otthon nem tudtak elkesziteni. es bizony akarmennyire vigyaztam ra 3-4 evente kellett cserelni.


    na most egy nyavalyas vedooltas gond akkor mi van a szemuveggel, vagy netan fogszabalyzoval, az is sok gyereknek kell es nem lehet halogatni mert kesobb mar semmit se er.


     

    előzmény:
    asztanaviszta (22)
    2015-01-26  07:52
  4. 2015. január 26. 09:2823.

    Nem felnott korig szolo tartalekokrol van szo. egy vedooltas nem tartalek kerdese, ahogy nem tartalek kerdes ha kinovi a gyerek a cipot vagy beteg less es ki kell valtani a gyogyszert.


    a tartalek ott kezdodik ha mar csecsemokoratol gyujtenek a szamara, en nem errol beszeltem.


    a vedooltas a mindennapi elet koltsege. gondolom ha te megbetegszel akkor eloteremted a penzt a gyogyszerre es nem a hosszutavu terveid kozott szerepel egy doboz antibiotikum vagy mas kifizetese.


    azert nagyon furcsa hogy sokan a mindenkori kormanytol varjak el meg az ilyen koltsegeket is. tulajdonkeppen akkor ingyen kellene adni am sok mindent szerintetek pl. a fogamzasgatlot , az ovszert vagy eppenseggel a gyerekeknek az iskolaban a tanszereket.


    az elettel jarnak koltsegek akar felnottrol akar gyerekrol van szo, aki nem tudja eloteremteni az ugy jart. mindent nem lehet allambacsitol varni. egyebkent meg ahol van penz autot fenntartani meg moziba szinhazba jarni ott legyen a napi kiadasokra is. ha meg nincs akkor ugy jart. meg kell tanulni az embereknek hogy vege a szocializmusnak es itt a vart kapitalizmus ahol nem mondjak meg mindenkinek mit csinaljon sot penzt se lehet kunyeralni hozza.


    erdekes amikor a masik kormany volt akkor az vagott taccsra mindenkit. most meg ezek. hat legkozelebb el kell menni valasztani nem otthon ulni (tisztelet a kivetelnek) es valtoztani kell ha nem jo ami most van. 


     

    előzmény:
    AndiMeli (17)
    2015-01-25  07:24
  5. 2015. január 26. 07:5222.

    ha egy gyerekes családnak nincs 10 ezer forint tartaléka váratlan kiadásokra, ott tényleg felelőtlenség a gyerekvállalás.

    előzmény:
    AndiMeli (17)
    2015-01-25  07:24
  6. 2015. január 25. 17:2321.

    Szerintem ez abszolút nem draga Kullancs okozta agyvelőgyulladás ellen egy ev alatt harmat kell beadatni tizezer per db. Masreszt nalunk is volt az oviban járvány gyerek átesett rajta teljesen siman es a tobbi gyerek is direkt a fertozottekhez járt vendégségbe szepen elkaptak😊 Csak arra reagálnék hogy a tizbol negy gyerek szovodmenyes talan picit túlzás...

    előzmény:
    Paralelepipedon (3)
    2015-01-24  18:11
  7. 2015. január 25. 15:5320.

    Azért nem ingyenes,mert ez az oltás nem kötelező,csak ajánlott!


    A legtöbb fertőző betegségnek lehetnek szövődményei. Ez függ az illető egyéni érzékenységétől,immunrendszerétől,életkörülményeitől is.  


    Valamint van-e valamilyen más betegsége,ami érzékenyebbé teszi a szervezetét a fertőzésekre,szövődmenyek kialakulására.


    A gyakorlat azt mutatja,hogy az egészségesen táplált,átlag jó körülmények között élők ritkábban kapnak el fertőző betegségeket,könnyebben,rövidebb idő alatt gyógyulnak és ritkábban alakulnak ki náluk súlyos szövődmények is. 


    A legtöbb gyermekbetegség gyermekkorban szövődmények és egyéb probléma nélkül még manapság is tökéletesen gyógyul!


    Ez akkor is így van,ha a média felkap néhány kirívó,az átlagtól eltérő esetet és ezekkel riogatja a szülőket.


    Azt ugyanis soha nem írják le,ha az illetőnek,akinél szövődmények is kialakultak,esetleg meghalt,más komoly betegsége is volt,csak annyit,hogy xy gyerekbetegsége,fertőzése volt és "belehalt". Igen ritkák szerencsére a súlyos szövődmények és halálesetek. 

    előzmény:
    AndiMeli (1)
    2015-01-24  17:45
  8. 2015. január 25. 15:1319.

    Tízezer forintot egy kevésbé komoly betegségnél is kifizethetsz a gyógyszertárban.

    előzmény:
    AndiMeli (13)
    2015-01-24  19:37
  9. 2015. január 25. 15:1218.

    Alapjában nem veszélyes, de sajnos egyre több az olyan eset, aminek súlyos szövődménye lesz.


    Ezért javasolják a gyerekorvosok a védőoltást.

    előzmény:
    Gitta2 (2)
    2015-01-24  17:57
  10. 2015. január 25. 07:2417.

    Elég kevesen szülnének, ha csak az vállalna gyereket, akinek a gyerek felnőtt koráig elegendő tartaléka van. Amennyiben ez nincs meg, bármikor jöhet olyan helyzet, hogy a megélhetés is kérdésessé válik. Pl most is, ez a kormány sokakat taccsra vágott és még fog is. Na ők hová tegyék, akit már megszültek?

    előzmény:
    Amarynda (16)
    2015-01-25  05:42
  11. 2015. január 25. 05:4216.

    mint irtam aki annyira szegeny hogy egy vedooltas is gond akkor annak gond lesz kesobb az iskolataskatol elkezdve a tizoraiig az egvilagon minden.


    es nem, nem jarnak ezek ingyen. ha nem telik ra nem kell szulni.


    szimpla.

    előzmény:
    AndiMeli (13)
    2015-01-24  19:37
  12. 2015. január 24. 20:1115.

    Ha felszorzod, ez legalább kétmilliárd forint évente országosan. Lehet, hogy úgy kalkulálnak, hogy a bárányhimlő miatt nincs ennyi kiadása a társadalombiztosításnak és ezért "nem éri meg". Persze ha az externális kiadásokat is számításba vennék, lehet, hogy megérné. A viszketést persze nem lehet közgazdaságilag számítani, de a szülő kieső munkaidejét lehetne. 


     


    A két kisebb gyerekemet csak iskola előtt közvetlenül oltattam be, mert úgy gondolkodtam, hogy kisgyereknél annyira nem szokott veszélyes lenni. Két tapasztalatbeli okom is volt: magam 14 évesen estem át rajta és nagyon beteg voltam tőle bő két hétig, másrészt pedig a két nagyobbam óvodásként elkapta egymás után, ami nekem három hét kiesést okozott a munkából és emiatt egy komoly jutalomtól estem el... 


    (A két nagyobbam idejében még nem volt oltás, illetve nem volt a két kisebb. A nagyok egyébként 3 és 5 évesen meglehetős könnyen átvészelték.)

    előzmény:
    AndiMeli (1)
    2015-01-24  17:45
  13. 2015. január 24. 19:4014.

    Az, hogy a te gyerekeid gond nélkül átvészték, nem vigasztalja azt, akinek a gyereke belehal vagy majdnem belehal.

    előzmény:
    felicienne (8)
    2015-01-24  18:29
  14. 2015. január 24. 19:3713.

    Tehát aki szegény, annak a gyereke akár meg is halhat? Végül is biztos a gyerek hibája, hogy szegény a család.


    Ha nincs pénzfa, miből épül a sok stadion? Azt hittem pénzből...

    előzmény:
    antironia (7)
    2015-01-24  18:27
  15. 2015. január 24. 18:5612.

    Mert eltelt több évtized és az evolúció a vírusoknál is működik, mutálódnak, agresszívebbé válnak.

    idézet:
    AndiMeli (5)
    2015-01-24 18:21:42

    Az evolúciót lehet, hogy pont az oltásoknak köszönhetjük ebben az esetben.


    Csakúgy, mint hajdanán az antibiotikumok ész nélküli szedésével segítettünk a baktériumoknak rezisztenssé válni.

    előzmény:
    AndiMeli (5)
    2015-01-24  18:21
  16. 2015. január 24. 18:4811.

    Huszonéves gyerekeim vannak, annak idején még nem is volt ez ellen oltás...  Pár nap alatt túlvoltunk rajta.


    Pont ezért ezügyben nem is akarok állást foglalni. :)


     


     

    előzmény:
    felicienne (9)
    2015-01-24  18:31
  17. 2015. január 24. 18:3810.

    Korhazban sokmindent lathasz, sajnos. Pl. az influenzanak is lehet agyvelogyulladas a szovodmenye, megsem oltatjuk sorozatban magunkat minden evben, szkananderben sem jaratjuk a gyerekeket.


    Nem vagyok oltasellenes, sot!!!De mindenfele folosleges oltasnak nem tennem ki a gyermekemet. Radasuil evrol evre.


    Nyilvan, a te dolgod eldonteni, te hogy szeretned, nekem ez a velenynem.

    előzmény:
    AndiMeli (6)
    2015-01-24  18:27
  18. 2015. január 24. 18:319.

    Nem tartozom a brancsba, de az a velemenyem, hogy a baranyhimlo elleni oltas hulyeseg.

  19. 2015. január 24. 18:298.

    Amit mondasz, annak semmifele tudomanyos bizonyiteka nincs, pusztan feltetelezes. 


    Meg az en gyerekem is kisiskolas, nem olyan reg volt baranyhimlos, semmi problemank nem volt.


    Amikor az igen tapasztalt orvosunkat kerdeztem az oltasrol, akkor csak annyit kerdezett, szeretnem-e ha meg 90 eves koraban is (es addig is folyamatosan) rendszeresen ujra kelljen oltani. Nem oltattam be, siman atveszeltuk, mint minden mas gyerek az oviban.


    Egy anyuka volt -allitasa szerint- rettentoen beteg. O az oltas ellenere kapta meg a lanyatol. Utolag mar o is orult, hogy vegre atesett rajta.

    előzmény:
    AndiMeli (5)
    2015-01-24  18:21
  20. 2015. január 24. 18:277.

    Nincs ingyenebéd!


    Valakinek meg kell fizetni mindent. Nincs az államnak pénzfája, amiről lerázza a szükséges pénzt...


     


     

    előzmény:
    AndiMeli (1)
    2015-01-24  17:45
  21. 2015. január 24. 18:276.

    Sajnos az "egyesek" a fertőző osztály nővérei és orvosai voltak. Barátnőm kislánya ott feküdt rota miatt és tele volt az osztály bárányhimlő szövődményesekkel. A dokik szerint 10-ből négy gyerek náluk köt ki. Barátnőm mesélte, hogy volt egy óvodáskislány, aki agyvelő gyulladást kapott és bele is halt. Sokan tüdőgyulladással voltak ott. Én nem akartam oltatni, de emiatt tegnap megvettük az oltást. Csak iszonyú drága.

    előzmény:
    felicienne (4)
    2015-01-24  18:13
  22. 2015. január 24. 18:215.

    Mert eltelt több évtized és az evolúció a vírusoknál is működik, mutálódnak, agresszívebbé válnak.

    előzmény:
    Gitta2 (2)
    2015-01-24  17:57
  23. 2015. január 24. 18:134.

    "...ha ilyen súlyos szövődményei vannak, ennyi kisgyerek hal bele, vagy szerez maradandó károsodást, betegséget?"


    Nem is gondoltam volna, hogy egyesek ilyesmivel remisztgetik egymast.


    Amikor az en gyerekem baranyhimlos lett, tobben jelentkeztek vendegsegbe, hogy hatha sikerulne elkapnia a gyerekeknek tole, esssenek tul rajta.


     


     

    előzmény:
    AndiMeli (1)
    2015-01-24  17:45
  24. 2015. január 24. 18:113.

    Több helyen is 8713 forinton "fut". Persze a tized része is túlzás, maradhatna a kötelező sorban, úgyis tűpárnát csinálnak a gyerkőcökből:-(

    előzmény:
    AndiMeli (1)
    2015-01-24  17:45
  25. 2015. január 24. 17:572.

    Csak tudnám, hogy mitől lett a bárányhimlő ilyen veszedelmes betegség?


    Régen minden gyermek elkapta átesett rajta és jól van, maradt esetleg egy két kis heg a testén és kész.


    Jó üzlet az oltóanyag gyártás. :(

    előzmény:
    AndiMeli (1)
    2015-01-24  17:45

Címlap

top