Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Családi probléma :(

Torolt_felhasznalo_925109
Torolt_felhasznalo_925109
Létrehozva: 2015. március 22. 14:31

Sziasztok!


Kívülállók véleménye érdekelne. 


Nagyon el vagyok keseredve. A problémám a következő: az apámmal nagyon rossz a viszonyom. Nagyon szigorúan nevelt és sokat bántott, így mostanára oda jutott a kapcsolatunk, hogy alig kommunikálunk. Telefonon sosem hívjuk egymást, de időnként hazamegyek az anyám miatt. Vele jó a kapcsolatom és napi szinten kommunikálunk is, de ami igazán fáj, hogy mindig apámnak ad igazat, őt védi, bármit is csinál. 2 nappal ezelőtt csörgött a telefonom, az apám hívott. Annyi, hogy köszönt, és kérdezett tőlem egy piti kis információt, ami baromira nem is volt fontos, de engem hívott, mert tudta, hogy én tudom. Utána semmit se kérdezett, hogy vagyok, akármi, csak gyorsan lerakta a telefont. Nekem nagyon rosszul esett, hogy csak ilyenkor vagyok jó, egyébként soha eszébe nem jutna felemelni a telefont. Egész nap sírtam és rosszul éreztem magam, a páromat is sikerült megbántani, akit persze zavart, hogy más hülyesége miatt neki kell szívnia.


Mondjátok meg, bennem van a hiba? Tényleg normális, hogy érzékenyen reagáltam erre?


Az anyám persze megint őt védte, amire én ahhoz a lépéshez folyamodtam, hogy adtam neki 1 hét gondolkodási időt. Ez alatt sem telefonon, sem máshogy nem leszek elérhető, amitől tudom, hogy ki fog készülni, mert napi többször is szoktunk kommunikálni. De azt akarom, hogy gondolja végig, hogy fontos vagyok-e neki. Viszont most ott tartok, hogy még én érzem rosszul magam, amiért nem veszem fel a telefont. 


Mit gondoltok erről? Mit tennétek a helyemben? 


31 éves nő

  1. Torolt_felhasznalo_483234
    Torolt_felhasznalo_483234
    2015. március 25. 13:50101.

    Nagyon nem vagy tisztában fogalmakkal. 


    Szerinted azzal, hogy szakembert javasoltam(tunk) neki belerúgtunk? Olvasd már vissza a hsz-okat, ki rugdosott kit. Bár mint mondtam a ti kedves beszólásait már nem tudod - nagy kár érte.


    Egyébként kapargass amit akarsz - közöd hozzá kb. semmi. Spec. én és még nagyon sokan nem ide hozzák a magánéletüket még célzás erejéig sem. 


    És kérdeznélek akkor a tisztelet hangján - és pipacsot is -: mit segítettetek a ti-nak? Konkrétan. Mert eddig csak annyit lehetett olvasni tőletek, hogy de értsük már meg, milyen rossz szegénynek. Oké, elhiszem. Bár a világon nagyon sok embernek volt/van rossz gyerekkora, fiatalkora ésatöbbiésatöbbi, mégsem egy bulvárfórumra megy panaszkodni.


    És mit tettetek ti vagy mit tett ő a javulásért?


    Úgy gondolom többen azzal legalább valami irányt mutattunk, hogy szakembert ajánlottunk. Többet egy vadidegenért mit is kellene tenni?


    Ja...buksit simizni? Bocs de ez nem az én műfajom. Nem köpködtem, nem mocskoltam - ellentétben vele -, egyszerűen csak adtam egy általam elfogadható ötletet. Ha él vele oké ha nem, nekem úgy is jó. De hogy ezért viszonzásul kb. az anyánkat kezdte szidni nem kicsit minősíthetetlen hangnemben, az nálam nem a felnőtt emberre vall, hanem egy hisztérikára.


    Egy ilyen emberrel egy átlagember nem tud mit kezdeni. Ezért kell szakember segítsége. Még mielőtt mindenki elfordul tőle.


     

    előzmény:
    Sissi52 (96)
    2015-03-25  13:05
  2. Torolt_felhasznalo_569017
    Torolt_felhasznalo_569017
    2015. március 25. 13:39100.

    A ti .hoz a te sajnálgatós módszered áll közel, de téged pont annyira magasról ....r, mint mindenkit. Besértődött. Mondjuk nem nagy kár érte.


     


    Véleményeket kér laikusoktól, megkapja. Nem tetszik, hisztizik, mindenkit elmond mindennek, ,mert nem azt mondta, amit hallani akart. 31 évesen. Anyját zsarolja, hogy bizonyítsa be neki, hogy fontos neki.


    Ilyen családi káoszban lehetőleg javasoljunk mi kívülállók okosat, de úgy, hogy finom is legyen, adjunk is neki igazat, mert ha nem, akkor ordjtva küld el bennünket a ...ba. 


    És akkor erre mondjuk azt, hogy jaj szegény, szemét volt vele az apja gyerekkorában. 


     


    2 választása van: 


    1. szakember.


    2. marad, ahogy van/lejjebb csúszik a nagy önsajnálatban+ senki nem fogja elviselni.


    Aki jónak látja, sajnálja. Én pusztán elmondtam a véleményemet, ahogy kérte. Ő KÉRTE. Egy biztos, Az ilyen ember a sajnálója ellen IS  fordul az első pillanatban, amikor nem tetszik neki valami. Csak mondom.


     

    előzmény:
    Sissi52 (95)
    2015-03-25  12:57
  3. 2015. március 25. 13:1299.

    A kep nem mas. Aki lat,az latja. Egy megoldodoban levo problema van a kozpontban, ahhoz kene javaslat, hogyan. Ennyi. Jon aztan par szep szo, meg meg tobb rugas.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_569017 (85)
    2015-03-25  07:44
  4. 2015. március 25. 13:1298.

    Gondoltam, hogy valaszolni fogsz. En Sissivel ertek egyet es a nagyon komoly szakemberekkel akik azt mondjak, hogy sokszor 20 ev de neha egy elet is keves hozza hogy lelkileg valamennyire is meggyogyuljanak akik ilyen terhelt csaladbol jonnek.


    A ti.felnott, van munkaja, partnere.De 31 ev azert meg nem annyira sok, hogy ami 20 even keresztul  beleegett, azt nehany alkalommal a pszichologus majd eltunteti. 20-30 kozott  van munkakereses, bulizas ,pasizas.Hanyan jarnak ilyenkor komoly terapiara szerinted?


    Akkor utoljara: en tiszteletben tartom a velemenyedet, reszben egyet ertek /kerjen segitseget/, de a hangnemmel ,stilussal nem. Es ez meg mindig nem jott at.  Talan neked is lehet valami komoly serulesed , hogy semmi empatiat, egyutterzest nem vagy kepes mutatni?


    A ti . meg nem tudta elengedni azt a vagyat, hogy a szulei szeretetet soha nem fogja megkapni. Azert lassuk be ez nem is annyira konnyu .


    Ja, de . Azoknak, akiknek nincs ilyen problemajuk.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_483234 (94)
    2015-03-25  12:35
  5. 2015. március 25. 13:0997.

    Ebben tevedsz, mert ide is segitsegert es megoldasert jott. Es itt mit kapott? Apja helyett masok belerugasat. Meg fogja oldani, ne ijedj meg. Akik osztjak az eszt nyilvanosan, megkaparnam en az o hatteruket. Hogy menyi ember el nyomor kapcsolatban.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_483234 (94)
    2015-03-25  12:35
  6. 2015. március 25. 13:0596.

    Ugy tud, hogy van benne eletoszton. Es ehhez van szokva, hogy bantjak es azonnal vedekezik. Ahogy tud. Ha muszaj, ut vag. Ti belemartatok, o csupan visszamart. Arra van a legnagyobb szuksege, hogy meg masok is ot marjak,mert o egy sebzett ember. Hurra neki, hogy nem gubozik be,mert akkor az biztos lelki halal, akkor mar meg vedekezni sem tud. Ugy lenne nektek jo, hogy akit bantanak,az bujjon magaba es szegyellje magat? hat nem. Torjon csak ki. Vedje meg magat.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_483234 (89)
    2015-03-25  11:50
  7. 2015. március 25. 12:5795.

    Az enelce tenyleg mennyi mindenre jo. Meg arra is jo, hogy feje tetejere allitson elmeleteket. Pl egy gyermeket abjuzolo szulo- gyermek kapcsolatban a gyermek a vetkes. Biztosan hisztis picsa. A hisztis p gyermekeket is szereti a jo szulo.


    Leulni a gyermeket bantalmazo szulovel, na biztosan ott az igazsag. Ja persze. Az ilyen szulo nem is ismeri a gyermeket. Soha nem vette, veszi a faradsagot, hogy megismrje ot. Nem er neki annyit. Akkor mirol beszelsz vele, meg kirol?

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_925109 (1)
    2015-03-22  14:31
  8. Torolt_felhasznalo_483234
    Torolt_felhasznalo_483234
    2015. március 25. 12:3594.

    Tényleg kár ragozni, mert másként látjuk a dolgokat. Én azt vallom, az embernek akármilyen rossz gyerekkora is volt, talpra kell tudni állnia, meg kell keresni azokat az embereket - pontosabban csak észre kell venni őket -, akik segítenek ebben. Igaz nem azzal, hogy melléülünk sírdogálni.


    Ti már elvileg 14 éve nem él a szüleivel. Valahogy nehezen tudom elhinni, hogy ennyi idő alatt ne lett volna legalább egy olyan ember, aki tényleg segíteni akart volna neki és nem az együttsírdogálással. Azzal ugyanis csak tovább erősítik abban a hitben, hogy neki már semmi tennivalója, hisz az apja "elkapálta" egy életre.


    Tudod már csak azért is meg kellene mutatnia, hogy igenis képes megállni a lábán az ő segítsége nélkül is. Óriási elégtétel lenne számára. Igaz ehhez fel kell állni legalább egyszer és elindulni a megfelelő irányba. De ha kényelmesebb sajnáltatni magát, akkor sajnos tényleg nem fog kikerülni ebből a helyzetből, sőt egyre rosszabb lesz. És hidd el, el fogja mindenki hagyni. Senkinek nem cikk az, hogy 24 órában azt hallgassa, hogy a másik milyen szerencsétlen.


    Vannak ilyen ismerőseim nekem is...sajnos tényleg mindegyiknél ezt látni, hogy egyedül maradtak. És nem értik. Csak hajtogatják, persze neked könnyű...de egy szalmaszálat nem tennének keresztbe a saját érdekükben.

    előzmény:
    pipacs41 (92)
    2015-03-25  12:15
  9. 2015. március 25. 12:1993.

    Nem hiszem. Kb meg van 20 eve, mire teljesen megszabadul. Ha hiszed, ha nem. Erre egy egesz elet ramegy. Mas az, hogy kodositek, nem foglalkozom vele, elem a sajat eletemet. Meg felnott koraban az embernek is mindig ott vannak a szulei beszolasai ill viselkedese. Ha mar nem is ugy veszi az ember. Meg fogja oldani. Kar volt az enelcen kezdenie. Aki keres,az talal, marpedig o keresi a megoldast. Jo parszor fogja meg nem jo helyen vagy modon keresni. Pszickomokusnal akkor talal segitseget, ha jo szakembert talal, egyebkent penzkidobas. En egyszer mentem lelkidoktorhoz mas ugyben, aki semmi mast nem mondott, amit ne tudtam volna, es irt fel gyogyszert. Kivaltottam,mert olcso volt,de egybol ment a szemetbe.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_483234 (84)
    2015-03-25  07:11
  10. 2015. március 25. 12:1592.

    Tevedsz. Mas hozzaszolasokat is kitoroltek, pl Kefelefantet. En ezek utan irtam, pedig nem szokasom.


    Es ugye az NLC multjat ismerve itt mindenki felnott modjara kommunikal.Esz megall.


    Nagyon komoly sulyos kritikat is meg lehet fogalmazni a masik tiszteletben tartasaval, kulonosen, hogy segitseget kerni jott. Ez egyszeruen nem jon at sokaknak, kar ezt mar ragozni tovabb.


     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_483234 (89)
    2015-03-25  11:50
  11. 2015. március 25. 12:1291.

    Mindegy hogy nez ki a topic. Jol tettek ez egyszer, hogy a szemetseget toroltek. A csaj nem is idegroncs, csak meg nem tudta  feldolgoznia problemajat. Meg nem tudja, hol keresse a megoldast. Majd megtalalja, mert obelole nem veszett ki szerencsere az ero. En sem tapsikolnek, ha a verzo sebembe beleokloznenek.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_569017 (85)
    2015-03-25  07:44
  12. 2015. március 25. 12:0990.

    Csendike, teged abuzoltak a szuleid? Mert akkor maskepp latnad.


    Nem szit, csupan meg nem talalja a megoldast, ill nem jo helyen keresi, es ezt tudja is, hiszen segitseget keres. Remelem, meg tudja oldani. Minel hamarabb, annal jobb.


    Semmi egyebre nem vagyna szerencsetlen, csupan arra, amire mindenki, hogy ot miert nem szeretik a szulei. Egy gyermek meg alegrosszabb szulot is szereti. Es a gyermek az, aki 100%-osan ki van szolgaltatva, o mindig aldozat. Igen, o a szuleinek a gyermeke halalaig. Nekem szerencsem volt, mert 14 eves koromban elkerultem otthonrol, kollegiumba. Foiskolas koromban is kollegiumban eltem, utana meg regi szokas szerint ferjhez mentem.


    Te a leulest es beszelgetest javaslod. Mar mondtam, elmeletben tokeltesen egyetertek. De probalj meg szot erteni azzal, akinek mindig igaza van s itt a szuloi hatalomrol van szo. Folosleges. Szemtelennek nevezne egybol a kolkot.


    Hallgasd meg amasik felet. En veletlenul hallottam meg az akkori falubeliek velemenyet, kimentem sirva a buszmegalloba, amikor is anyam mar, amikor a kaput nyitottam, uvoltott ram, ma sem tudom, mi baja volt, es hiaba csititgattam, csak uvoltott, es idegen betolakodokent kezelt, ill levegonek nezett. Fogtam magam es kinentem a buszmegalloba, ott zokogtam, nem birtam abbahagyni hiaba kozterulet, hogy nincs itt semmi keresnivalom. Es akkor, ott, mivel nyar volt, nyitva volt a bolt ajto, es az emberek ott mondtak, hogy engem szegenyt mar megint bant a csaladom. Akkor szabadultam mega buntudattol, mert tudod, buntudata van a bantalmazottnak. En is, mint a TI jo kislany voltam, kitonot tanulo, a szuleim ohajat lestem, tudtak, de hiaba.


    Megkerdezheted a masik felet, csak hebegni tudnanak. Kerdezd meg, megerne, NEKED.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_383651 (86)
    2015-03-25  08:00
  13. Torolt_felhasznalo_483234
    Torolt_felhasznalo_483234
    2015. március 25. 11:5089.

    Kiragadtok egy-egy mozzanatot az egészből. Ez így nem korrekt.


    Összességében kell nézni a problémát - már amennyiben létezik a probléma.


    És nagyon-nagyon-nagyon nagy baj a moderátoroktól, hogy úgy moderálnak, ahogy. Jelen esetben kitörölték ugye a ti olyan hsz-ait, amiben előbújt a másik énje. Viszont az összes többi hsz-t bent hagyták, amik így gyakorlatilag teljesen értelmetlenek, más képet mutatnak mint ami valójában volt/van.


    Amit nem értek egyébként az ilyen embereknél mint a ti is, az az hogy egy meggyötört, megviselt ember hogy képes másokat köpködni, szidni úgy, ahogy a ti is tette a törölt hsz-aiban? Nem értem, mert ha nekem fáj valami, akkor inkább begubózok, elbújok a világ elől és nem bántok másokat, hanem próbálok túljutni a fájdalmamon. Illetve ha van mellettem valaki, aki segíteni próbál, nem rúgok bele csak azért, hogy nehogy már neki jobb legyen ha már nekem rossz.


    Nem írom alá, hogy egy felnőtt (elvileg...) embernek így kell viselkedni. Hogy - legyen akármilyen fájó, bántó, nyomorúságos múltja - a segítő szándékot, az általa kért véleményeket csak mert nem egyeznek az ő elképzelésével, egy hisztis hároméves szintjén kell lereagálni. Aki elejétől látta a topicot az azóta törölt hsz-okkal együtt, az tudja miről beszélek. A többiek a törlések miatt pedig nem igazán tudják reálisan megítélni.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_668535 (87)
    2015-03-25  10:33
  14. Torolt_felhasznalo_668535
    Torolt_felhasznalo_668535
    2015. március 25. 10:3688.

    Nyilván azért jársz ide, hogy ámulj a lehetetlen életeken és azt érezhesd, hogy a tiéd mennyivel szebb és jobb. Sajnos, nagyon szomorú és nehéz élet jut embereknek. De ezt te valószínűleg soha nem fogod megérteni. Jó neked. (???)

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_383651 (86)
    2015-03-25  08:00
  15. Torolt_felhasznalo_668535
    Torolt_felhasznalo_668535
    2015. március 25. 10:3387.

    "Egyébként úgy őszintén: mi a véleményed egy magát 31 éves felnőttnek valló emberről, aki csak mert haragban van valakivel, egy másik embert képes zsarolni, büntetni - akit állítólag szeret és jó kapcsolata van vele? Miért nem tudta vajon ennyi idő alatt megbeszélni legalább ezzel az emberrel, miért is vannak úgy a dolgok ahogy?"


    Ez egy nagyon összetett probléma, ha az egyik szülő szemét, a másik nem, de másik nem áll ki a gyerek mellett. És sok ilyen van valószínűleg. Na most akkor mi van? A gyerek (aki már lehet felnőtt) ambivalens érzéseket fog érezni, egyrészt haragszik a nem szemét szülőre, hogy miért nem áll ki mellette, miért nem védi meg, másrészt, mivel ez a szülő nem szemét, ezért szereti is. 


    Nem tudom, miért pont ez ütötte ki a biztosítékot, hogy a topiknyitó az anyukájával nem akar beszélni. Sokan az anyuka védelmére keltek. Miért is?? Valószínű, hogy egy sebzett ember logikus érzelmekre képes? 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_483234 (84)
    2015-03-25  07:11
  16. Torolt_felhasznalo_383651
    Torolt_felhasznalo_383651
    2015. március 25. 08:0086.

    Nos, igen.


    Csak erről az oldalról nézve látok dolgokat és ámulok a lehetetlen életeken és  éppen ezért mondom azt amit mondok.


    Továbbra is az a véleményem, hogy egyszer az életben álljon ki magáért a valós vagy vélt sérelmeivel kapcsolatban.


    Már ha igaz amit írt.


    Meddig fogja még magában  érlelni/szítani a nagy sértettséget, a mellőzöttséget?!


    Ez többek között pont az az eset, amikor nagyon is  jó lenne meghallgatni a másik oldalt is.


     


     


     


     


     

    előzmény:
    Sissi52 (77)
    2015-03-24  22:53
  17. Torolt_felhasznalo_569017
    Torolt_felhasznalo_569017
    2015. március 25. 07:4485.

    Az a helyzet, hogy a moderálás miatt teljesen más a kép, ami a topikból lejön, mint a valóság. A moserátorok benne hagyták azt az egy mondatot, amikor a ti jókislány módjára megköszöni és igen, el fog gondolkodni....majd kb 3 hsszel később hosszan , capslockkal üvöltözve küldött el mindenkit 3 hszen keresztül a ....ba. mi voltunk a beteg köcsögök, akik nem értik az ő naaagy problémáját. Ezeket az ő másik énjét megmutató hszeket törölték, de benne hagyták azokat, amik erre reagáltak, éljen a moderáció. Innentől az egész párbeszéd kb értelmetlen, mert a ti sokkal pozitívabb színben van feltüntetve. Hidd el, indulatait kezelni képtelen idegroncs a csaj, akinek nem elég a megértés, tényleg segítség kéne. De asszem túlragoztuk, éljen, ahogy akar.

    előzmény:
    Sissi52 (82)
    2015-03-25  02:34
  18. Torolt_felhasznalo_483234
    Torolt_felhasznalo_483234
    2015. március 25. 07:1184.

    Nagy kár, hogy mire te megjelentél a topicban, a moderáció kitörölte a ti "aranyos, kedves" hsz-át, melyben magából kikelve kiabálva gyökerezte, szidta a hozzászólókat, holott igazából egy ember hsz-a volt kritikán aluli, ő elegánsan általánosított és mindenkit kiosztott. Így nem igazán tudsz képet alkotni már a dologról.


    Te magad is azt írod: "En pszichomokus segitsegevel oldottam meg, mert ez az en dolgom." Pontosan ezt ajánlottuk többen a ti-nak, mert nem szakemberek vagyunk, csak szimpla mezei fórumozók - nem értünk annyit az emberi lélekhez, mint egy szakember. Ez lenne a rugdosás?


    Csupán ennyit kellene megfogadni a ti-nak. Nem rugdosta senki, mi több ő jött nagy mellénnyel, mert egy-két ember kivételével nem voltunk hajlandók bólogatni a viselkedésére. 


    Egyébként úgy őszintén: mi a véleményed egy magát 31 éves felnőttnek valló emberről, aki csak mert haragban van valakivel, egy másik embert képes zsarolni, büntetni - akit állítólag szeret és jó kapcsolata van vele? Miért nem tudta vajon ennyi idő alatt megbeszélni legalább ezzel az emberrel, miért is vannak úgy a dolgok ahogy?


    Még egy fontos megjegyzés a hsz-odból: "Ezek az emberek soha nem valtoznak. nekunk kell valtozni" . Te megértetted, talán a ti is megérti mielőbb. Már csak azért is jó lenne, mert az a gyerekes viselkedés amit itt előadott, egyáltalán nem felnőtt emberre vall. Talán tényleg képtelen kilépni a saját árnyékából, de ha igaz amit írt, hogy 18 éves korától nem él a szüleivel, hogy lehet az, hogy azóta egyetlen egy ember nem volt aki valóban segíteni akart neki? Vagy tényleg az önsajnáló típus, akinek az a jó ha sajnálgatják? Tényleg így akarja leélni az életét? Úgy gondolja, majd körbeveszik és babusgatják? (bár azt hiszem írta valaki, hogy az ilyeneket valahogy mindig megtalálják) Előbb vagy utóbb szépen mindenki le fog lépni mellőle, mert egy ilyen megkeseredett, állandóan panaszkodó, pátyolgatásra szoruló ember képes megkeseríteni a környezete életét is.

    előzmény:
    Sissi52 (81)
    2015-03-25  02:28
  19. 2015. március 25. 02:3683.

    előzmény:
    Utóélet (79)
    2015-03-24  23:26
  20. 2015. március 25. 02:3482.

    En ma rleirtam es nem neked, hanem neki. Ugyis itt vagy, olvass vissza. Ha raerek, neked is leirom, ha nem vagy megelegedve.


    Egyaltalan nem buksisimogatast kert. A jo tanacsokat megkoszonte. De tudod, aki bottal koszon, annak doronggal felelnek. Egyaltalan nem kritizalok es nem oktatok, kiket? Azoknak szolt, akik szemetul beszeltek vele es megdobbentek, hogy o is vissza tud valaszolni. Magadra ertetted, talalva vagy. Azt hittek talan, hogy egy bantalmazott serult ember olcso preda? O szerecsejere nem lett ennyire roncs, es nem belerughato.


    Akkor en pszichologus vagyok, mert hajamnal fogva huztam ki magamat.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_569017 (80)
    2015-03-24  23:34
  21. 2015. március 25. 02:2881.

    Nem kert dagonyazast. Olvass vissza, megkoszonte mindenki hozzaszolasat es azt is mondta, megprobalja mas szempontbol nezni a dolgokat. Ez haladas. Ezutan nem kellettek volna az ot leszemetezo kis nem tom minek nevezgetni. Targyilagos velemenyeket szivesen vett.


    Ha neked abuzolo csladod volt, van, akkor tudod, mirol beszelek, ha meg sosem volt, szerencsedre gozod sincs.


    Mindenkinek van problemaja.


    Ez esetben o a sajatjaval jott, es azert jott, mert erzi, hogy valami nem szazas, tulajdonkeppen segitsegert jott. Es ez haladas. Ha valakik segiteni jottek volna, ugy megtelhetett volna ez topic.


    Eriggy' pszichiaterhez, ne gyerekeskedj. Csernus is azt mondta. Hofi is megmondta.


    En pszichomokus segitsegevel oldottam meg, mert ez az en dolgom. Lehet eccer meg ravilagittatok. Batyam meg hatra van, hogy elmondanam neki az elmondanivalot. De mar nem is erdekes. Ezek az emberek soha nem valtoznak. nekunk kell valtozni. Te nem erted. Szerencses ember vagy.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_569017 (78)
    2015-03-24  22:58
  22. Torolt_felhasznalo_569017
    Torolt_felhasznalo_569017
    2015. március 24. 23:3480.

    Nem mi tudunk segíteni, hanem a pszichológus.


    TE, miután befejezted a fórumozók kritizálását és kioktatását, mit tanácsolnál a ti nak?

    előzmény:
    Sissi52 (77)
    2015-03-24  22:53
  23. 2015. március 24. 23:2679.

    Nahat, miert nem ertheto, hogy masok vagyunk? Miert nem vilagos, hogy nem mindenki Csernust akar?


    Miert hiszik oly sokan, hogy nekik kell felrazniuk? Meg megmondani, hogy nem "buksit simogatni" (WTF?) jöttek?


    Empatia.


    Együtterzes.


    Aki meg erre nem kepes, nem hinteni az iget, hogy dehat legyel marha eros.


    TI: privit azoknak,, akiktol segitseget remelsz. Ahonnan, meg semmit, azokat olvasgatni es tudatositani, hogy ok most neked nem fognak segiteni!

  24. Torolt_felhasznalo_569017
    Torolt_felhasznalo_569017
    2015. március 24. 22:5878.

    A földön fekvőbe tényleg nem rúgunk bele (itt nem is történt ilyesmi), de nem is fekszünk mellé dagonyázni. Megkérdezzük tőle mit akarsz? Ott maradni vagy akármilyen fájdalmas is, felállni? Segítek, hogy ne ülj s.ggre vissza, de nem fekszem melléd, hogy együtt fetrengjünk.


    Keresztje meg mindenkinek van, csak van, aki tudja csendben vinni, más meg óbégat és elutasítja a segítő szándékot is. Mi több, fel sem ismeri, mert ő együttfetrengést képes csak segítségnek értelmezni. Mint a ti.


     

    előzmény:
    Sissi52 (76)
    2015-03-24  22:40
  25. 2015. március 24. 22:5377.

    Nagyon latszik, hogy nem eltel agressziv csaladban. Ahol ki sem nyithatod a szadat.


    Ezert mondom, hogy olyanok szolnak bele, akik nem ertenek hozza.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_383651 (27)
    2015-03-22  20:12

Címlap

top