Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Gyerekből milyen felnőtt?

Csirkemutáns
Létrehozva: 2015. május 22. 17:13

Sziasztok! 


A véleményeteket szeretném kérni egy témában... nemrégiben elkezdtem olvasgatni néhány fórumot, ahol sok esetben felmerültek ilyen és ehhez hasonló kérdések:


- Engednétek-e a 17 éves lányotoknak, hogy a barátjánál aludjon?


- Engednétek-e a 15 éves gyereketeknek, hogy a barátnője házibulijába menjen?


- Ihat-e alkoholt a tini gyereketek?


Stb.


A kérdésem az lenne, hogy evidens, hogy aki "korán kezdi" - a szexet, az együttalvást, az alkoholfogyasztást, dohányzást, bulizást, vagy korán veszíti el a szüzességét, vagy aki "lázad", abból evidens módon buta, ostoba, semmirekellő felnőtt lesz?

  1. Torolt_felhasznalo_397210
    Torolt_felhasznalo_397210
    2015. május 27. 14:07155.

    nem jó a megközelítésed eleve


    mi az hogy engednétek??


    terrorizálás nem nevelés és csak ideig-óráig működik


    magamról mondhatom, nekem olyat nem mondtak, hogy ezt azt amazt NEM csinálhatok


    és még se csináltam olyan állatságokat, mint akiket az otthon palléroztak


    és úgy is sumákban csinálták


     

    előzmény:
    Csirkemutáns (1)
    2015-05-22  17:13
  2. 2015. május 24. 12:20154.

    Koszonom, en is ugy erzem hogy igazi anyat kaptam a nagymamaban, senkinek nem kivanok jobbat. nem eltunk konnyen nagyon szegenyek voltunk de megis olyan sok szep emlekem van es utmutato amit tole kaptam hogy ugy erzem nem voltam hatranyban azokkal szemben ilyen teren akiket a biologiai edesanyjuk nevelt fel. es hat ha ugy nezzuk ugye a nagymamam szinten versegileg is kapcsolodott hozzam.

    előzmény:
    Csirkemutáns (151)
    2015-05-23  17:46
  3. 2015. május 23. 21:34153.

    Pont ezt mondtuk mi is! A tiltással sokkal kevesebbre megyünk, mint a jó példamutatással.


    Ha a gyereket elverjük, ha ellopja a csokit a boltból legközelebb nem lopja el, ugye. De miért? Mert nem szabad, vagy mert elverjük érte? Ahelyett hogy a gyereket nevelnénk, tanítanánk, beszélgetnénk vele és nem magatehetetlen hülyeként kezelnénk, inkább tiltunk, parancsolunk, fenyegetünk, zsarolunk, korlátozunk.


    Szerintem ez nem jó hozzáállás.

    előzmény:
    KN18 (152)
    2015-05-23  21:30
  4. 2015. május 23. 21:30152.

    Ezeknek a kérdéseknek mi köze a felnőtté váláshoz?


    A gyereket születésétől 13 éves koráig kell szeretni és nevelni, onnastól elviselni.


    Olyan felnött lesz belőle amilyen példát otthon látott míg felnőtt, ha az számára elviselhetetlen volt, akkor pont az ellentettje.


    Aki korán kezdi a szexet az 30 éves korára kiég. Aki hajlamos a szenvedély betegségekre az inni és dohányozni fog, függetlenül attól, hogy ostoba, buta vagy épp született zseni.


    Semmire kellő az lesz, aki motiválatlan környezetben nő fel, vagy mindkét szülőnek csak teher.


     

    előzmény:
    Csirkemutáns (1)
    2015-05-22  17:13

Címlap

top