Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Elhagy a férjem?

addrika
Létrehozva: 2004. július 9. 13:42
Sziasztok, segitsetek.
8 éve ismerem a páromat, 4 éve a férjem. Igazi szerelem volt a kapcsolatunk és még most is szeret. De sajnos egy haramdik is felbukkant, a terhességem alatt. Most kiderült a dolog, közben a pici megszületett. Vagy én vagy a barátnő. Sajnos a férjem mindkettőnket szereti és most a döntés időszakát éljük meg. Tőle függ minden. Szeretném visszakapni a férjemet, ő szeretne maradni, de nem tudja, hogy képes lesz e rá? Mit csináljak?
  1. Torolt_felhasznalo_188222
    Torolt_felhasznalo_188222
    2004. július 9. 15:3451.
    Persze, ez abból fakad, hogy manapság nem "divat" a határozott készülés, szinte mindenki úgy mondja: ha jön a baba, hadd jöjjön, ha nem, az se baj, majd jön később:-) Ez a dolog oka. Amikor valaki elkezd tudatosan készülni rá, az már valamennyi sikertelenül eltelt idő után történik. No de a többiek. . . nem.
    előzmény:
    Gogocska (47)
     
  2. 2004. július 9. 15:3350.
    Én pl. azért nem ejtek róla szót, mert mert még arra is érdemtelen!Csinálta volna meg egy olyan kapcsolatban, ahol talán nem ekkora a tét!Így szét zúzni egy családot!A pasi meg használta volna a kezét!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_272671 (36)
     
  3. Torolt_felhasznalo_714950
    Torolt_felhasznalo_714950
    2004. július 9. 15:3349.
    Szép hétvégét Nektek, Addrikának meg sok jót és nyugalmat:)
    sziasztok
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  4. Torolt_felhasznalo_607447
    Torolt_felhasznalo_607447
    2004. július 9. 15:3048.
    a 32-. . . . . reagáltam!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_188222 (41)
     
  5. 2004. július 9. 15:3047.
    Pont most hallottam a rádióban Czeizel bácsit, hogy még a teherbeesés előtt kellene elkezdeni a babavédő vitamint, de itthon senki sem így csinálja. És túl sok folsavat etetnek a kismamákkal akkor, mikor már semmit sem ér a 10. héttől. POnt idáig kellene a vitamin.
    Kicsit elkanyarodtunk, de azért ez is jellemző, nem?
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_188222 (41)
     
  6. Torolt_felhasznalo_272671
    Torolt_felhasznalo_272671
    2004. július 9. 15:2946.
    Nem tudjuk, hogy az a 3. milyen jogállásu. :-))
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_472798 (40)
     
  7. Torolt_felhasznalo_719759
    Torolt_felhasznalo_719759
    2004. július 9. 15:2845.
    Sziasztok!

    Először is: ne a pasiban bízz, hanem MAGADBAN! Mert fiatal vagy, anyuka vagy, NŐ vagy! Nézz a tükrörbe, és kérdezd meg magadtól: nekem biztosan ez a férfi kell? Ha igen, miért kell, ha nem, miért nem kell. Magadnak merd bevallani, hogy túl tudod-e magad tenni a párod "botlásán"? Mert ha nem, akkor ne akard őt visszaszerezni, hiszen a további életedben a sérelmed bújkálni fog a lelkedben. Ha meg tudsz neki bocsátani, légy őszinte, csak semmi játszma! Önálló nő vagy, el tudod dönteni, mi az, amit meg kell vele beszélned.

    Ja, és a "botlás". . . annak bizony pofáraesés a vége. Ez törvényszerű. Hidd el: ha az emberek igazságtalanok, az élet igazságos lesz!!!!
    előzmény:
    bilibáncs (35)
     
  8. Torolt_felhasznalo_607447
    Torolt_felhasznalo_607447
    2004. július 9. 15:2844.
    Ezt akár én is írhattam volna. . . de ilyen klasszul nem tudtam volna megfogalmazni. . .
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_188222 (32)
     
  9. Torolt_felhasznalo_272671
    Torolt_felhasznalo_272671
    2004. július 9. 15:2843.
    Ebben a konkrét esetben nagyobb a pasi felelőssége. Ilyen esetekben a világ legnagyobb szemetei. De amúgy nem nagyobb a pasi felelőssége mint a nőé ha általánosságban beszélünk.
    előzmény:
    Gogocska (37)
     
  10. 2004. július 9. 15:2842.
    Én nem hiszem, hogy egy ilyen férfit mindenáron haza kell csábítani.
    Most a kicsivel kell nagyon törődni és megnyugodni, és eljön az idő, amikor egy másik társ után lehet nézni.
    Vannak férfiak, akik a más gyerekét is szeretettel és tisztességgel felnevelik.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  11. Torolt_felhasznalo_188222
    Torolt_felhasznalo_188222
    2004. július 9. 15:2641.
    De épp itt van az öröklött hajlam-tényező. Van 1 barátnőm, nemrég szült. Huszonvalamennyit szedett fel, pedig egy csini sportos típus. De náluk a családban mindenki ilyeneket hízott. Leadták utána, semmi gond, és a barátnőm is le fogja, hamarabb is talán, mint az 1 év, de attól még meghízott. Én speciel a terhességem kezdete óta 12 kilót fogytam (most vagyok 14-15 hét határán), de a családomban látom, hogy valszeg én is dagi leszek szülés után. Hogy utána lesz-e a baba mellett norbira ugrálni a videó előtt, majd kiderül.
    Ja, és fontos az is, hogy a népszerű terheseknek szánt multivitaminok is hozzájárulnak a hízáshoz állítólag. Én egyelőre nem szedek semmit. Nem emiatt, de ha nem parancsol rám a doki, nem is fogok. Inkább zőccség-gyümölcs:-)
    előzmény:
    Gogocska (34)
     
  12. Torolt_felhasznalo_472798
    Torolt_felhasznalo_472798
    2004. július 9. 15:2540.
    A "harmadikat" pedig most azért nem tesszük felelőssé, mert nem ő csalt, hanem a kedves férj. Ő akar otthagyni csapot-papot.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_272671 (36)
     
  13. 2004. július 9. 15:2539.
    Igen, a harmadik is hibás, bár elképzelhető, hogy mikor elkezdődött a dolog, mondjuk nem tudta, hogy nős az illető. . . utána meg már nehéz visszatáncolni, gondolom. Ezzel nem a harmadikat védem, de belegondolva, a férj az, aki választott valaki mást, tehát ő döntött, és így ő hibás, ő keverte meg a . . . . . az egészet.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  14. Torolt_felhasznalo_714950
    Torolt_felhasznalo_714950
    2004. július 9. 15:2438.
    Ebben egyetértek sajnos:( általánosítani nem lehet.
    Nem is szabad. A férjes hölgyek pedig számomra épp oly elítélendőek.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_272671 (36)
     
  15. 2004. július 9. 15:2337.
    Valahogy a 3. nők mindig azt hiszik, hogy majd nekik sikerül elcsalni az asszonytól, mert nehogy már!
    Versenynek fogják fel.
    Én is csináltam már, de nekem nem jött össze, bár ott nem volt gyerek a láthatáron sem. . . :)) (Most utólag örülök neki. )
    Valahol igazad van.
    De a pasin nagyobb a felelősség azért ezt be kell látnod.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_272671 (36)
     
  16. Torolt_felhasznalo_272671
    Torolt_felhasznalo_272671
    2004. július 9. 15:2036.
    Szomorú egy eset, az biztos. De egy ilyen férfi alapján nem kellene kiátkozni bennünket. Mégha ezek után új nicket is kellene használnom, a női nem is magába nézhetne. A fórumokon olvasottak alapján priviben keresem meg a szimpatikus hölgyeket, és mondhatom nem erkölcsi szilárságukról híresek. Ami megint szomorú (csak nem nekem :-)) ) szinte kizárólag férjes hölgyeket sikerült közös megelégedésre boldoggá tennem.
    Nem akarom offolni a témát, mert attól sokkal fontosabb
    de vegyék már észre, hogy míg a mi részünkről hírhettebbek vagyunk, a hírhedtséghez két ember kell.
    Sajnálom addrikát és drukkolok neki, de a harmadikat miért nem teszi senki felelőssé?
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  17. 2004. július 9. 15:1935.
    Egyébként "van egy másik nő a képben", vagy meg is csalt?
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  18. 2004. július 9. 15:1934.
    Azért, ha igazságosak akarunk lenni, a 20 kiló plussz nagyon sok.
    Bár csak légből vett az okoskodásom, mert még nem szültem, de nagyon sok kismamát láttam, aki ugyanúgy nézett ki terhesen, csak nagy hassal, mint azelőtt, szal max 5-8 kg hízott, az meg majdnem mind a gyerek volt.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_188222 (32)
     
  19. 2004. július 9. 15:1433.
    Rettentően sajnálom adolgot, mint ahogy mások is!Adhatunk rengeteg ötletet, de csak egyedül tudod igazán eldönteni, hogy melyik megoldás lenne a legjobb hármotok számára!Sok nő neveli fel apa nélkül a gyermekét, anélkül, hogy a gyermek megérezné az apa hiányát. Sőt lehet, hogy majd így találod meg életed párját. Persze azt kívánom neked, hogy térjen észhez a párod és boldogan éljétek tovább életeteket mind hárman.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  20. Torolt_felhasznalo_188222
    Torolt_felhasznalo_188222
    2004. július 9. 15:1132.
    Látszik, hogy nem itthon élsz, műtéttel:-) mondd, amikor a gyerek megszületik, és apa keresete, anya gyes-e plusz a családi pótlék összesen mondjuk 150ezer havonta, amiből mondjuk 50 a lakáshitel vagy az albérlet, plusz a rezsi, plusz pelus, közlekedés, főtt kaja, és itt a nulla, és ruhát még nem vett senki, mondd: MI A TÚRÓBÓL MŰTTESSE MAGÁT A SZOPTATÓ KISMAMA?
    És mondd: tényleg ez a legfontosabb? Hogy nézzen ki jól? Fogyókúrázzon, mikor szoptatnia kéne? Ne haragudj, de a pasit minősíti - méghozzá lefelé - az, ha emiatt lelép, vagy legalábbis félre.
    Képzeld el, hogy egy teljesen természetes biológiai folyamat valamint az örökölt génjeid hatására 20 kilóval vagy több, mint szeretnél, és teli vagy gátlásokkal, lassan már nem mersz levetkőzni a párod előtt, mert félsz, hogy nem tetszel neki. És ekkor mi történik? Az arcodba vágják, hogy van ám nálad szebb-soványabb is! És hogy el is vagy hagyva, és/vagy megcsalva! Jól éreznéd Magad? Kötve hiszem.
    Butaságot írtál. Egy nő nem a szülés után fél órával dobja le a baba miatt felszedett kilókat, hanem kb a baba első szülinapjáig. De rendszerint akkor sem lesz már ugyanolyan a teste. És ezért nem kéne hibáztatni, mert nem ok nélkül történt, ugyanis időközben adott a világnak egy emberi életet.
    előzmény:
    tomi1978 (22)
     
  21. 2004. július 9. 15:1131.
    Tomi!
    van igazság abban, amit írsz, hogy a sokszor hibásak vagyunk mi nők is, ha idővel hanyagol a párunk, mert előtérbe kerül az anyaság stb. De ne felejtsük el, hogy az átlag magyar férjanyag nem viszi túlzásba asszonya kisegítését a háztartásban, gyereknevelésben. Ezek után nem lehet csodálkozni, ha anya az egész napi munkahelyi gürcölés, utna bevásárlás, főzés, mosogatás, vasalás, esti gyerekfürdetés után elsődlegesen nem arra érez olthatatlan vágyat, hogy tündi kis csipkecuccban doromboljon az urának.
    előzmény:
    tomi1978 (22)
     
  22. 2004. július 9. 15:1130.
    Elég hitvány dolog félrekefélni. De a leghitványabb dolog akkor félrekefélni, amikor a nő, a feleség a közös gyermeket várja a szíve alatt.
    A várandósság alatt a szerelme jelével kellene elhalmoznia, dédelgetnie, segítenie.
    Ehelyett félrekefél. Milyen ember lehet az ilyen?
    És amíg szoptatsz, mit vársz? Nó cici, megyünk a szomszédba csöcsörészni?
    Nagyon sajnállak.
    De neked most magad és a bébid nyugalma legyen a legfontosabb, és csak kettőtökre gondolj.
    előzmény:
    addrika (1)
     
  23. 2004. július 9. 15:0929.
    Nagyon mélyen elgondolkodtat ez a dolog a mai világról. . .
    Mekkora görény pasik vannak a földön. . .
    De valahogy mégis mindig nekik jó.
    Agyam elszáll. . .
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  24. 2004. július 9. 15:0328.
    Ami a legszomorúbb az egészben, hogy ilyenkor a szemét pasi jár a legjobban. Mert ugye, bárkit választ, ő puhára esik, hiszen semmiképp nem marad egyedül.
    Rettentően sajnálom, hogy ezt kell mondanom, de az előttem szólóknak nagy igazsága vagyon abban, hogy a férfi megváltozni nem fog. Akkor pedig miben is bízunk?
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  25. 2004. július 9. 15:0227.
    Érdekes. . .
    De azt hiszem hogy amíg valaki nem volt hasonló helyzetben. . addig nem tudja elképzelni igazán, hogy mit tenne hasonló helyzetben.
    Az én esetem kicsit más volt. . . de: 8 hónapja voltunk együtt. . . nem éltünk együtt. . . amikor bejelentette, hogy nem tudja tovább titkolni, neki van egy élettársa. . . akit nagyon szeret. . . . de engem is. . ugyanúgy. . . . ezért hát az lenne a legjobb, ha mindhárman összeköltöznénk. . .
    Indítottam is akkoriban itt egy topicot ezzel kapcsolatban. . . de az ügy megoldódott. . . bár ez így nem igaz. . . szóval még mindig szeretem őt. . megismertem a másik lányt. . és végül ez a lány nem ment bele abba, hogy kipróbáljuk a dolgot. . . . de én ennek nagyon örülök. . mertén sem hiszem hogy komolyan gondoltam. . .

    Tehát: csak úgy kiszeretni nem fogsz már belőle, ha eddig nem sikerült. . . . szerintem Neked is olyan lehet ő az életedben, akire nem tudsz haragudni, főleg nem hosszú távon. . . még ha meg is bánt. . . ilyen mindenkinek van az életében. . .
    Valóban az idő fog mindent megoldani. . . . nem mindig az észérvek a legjobbak. . . .
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     

Címlap

top