Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Újra pelenka?

durmola
Létrehozva: 2015. június 25. 12:38

Sziasztok!


Mindig olyan jó tanácsokat írtok, most nagy dilemmában vagyok.


Gyerkőcöm 1 éve stabilan szobatiszta napközben. Alváshoz még kellett neki a pelenka, de egy jó hónapja azt is elhagytuk. Kibírja az éjszakákat, csak nagyon kell figyelnem a folyadék bevitelére, mert egyszerűen nem ébred fel, ha ki kell mennie. Viszont az elmúlt 6 napban 3x pisilt be éjszaka. Ma éjjel épp átjött a mi ágyunkba és hajnali 3-kor arra riadtunk fel, hogy "úszunk".Ő persze békésen aludt tovább.


Viszont nem ivott többet, nem is hagyom, hogy 1 órával alvás előtt, hogy igyon. Mitől lehet mégis? És ma éjjel már úgy jött át hozzánk, hogy már bepisilt, nem is volt rajta bugyi. (ez a hasonló eset történt meg múlt héten is)


Hallottam egy bizonyos hormonról, ami ha nem működik jól vagy hiányos, akkor az okozhat ilyen baleseteket. Tényleg létezik ilyen?


Mi tegyek? Újra húzzak fel rá éjszakánként pelenkát? Félek, hogy ez visszaveti majd.


Köszönöm, ha írtok!

  1. 2015. június 29. 19:36101.

    Ezzel én magam is így vagyok, pedig már nagylány vagyok, tudom tartani egy darabig. :-)

    előzmény:
    durmola (95)
    2015-06-29  13:09
  2. 2015. június 29. 18:13100.

    Csak érdekességképpen irom.. a nagyobbik lányom már nagyon korán szoba és ágytiszta volt... ő nem engedte magára a pelenkát kétévesen. éjjel sem. De a bilinek ott kellett parkolnia az ágya mellett.  hát.. volt, hogy úgy találtam meg, hogy  pisilt, és elaludt az ágyára félig felmászva...
    még  pelusos korában is.. olyan kétéves kora elött,  lefejtette magáról éjjel a pelenkát belepisilt a  bilibe és elaludt. félúton az ágy felé.. volt, hogy a bili mellett.
    Na.. a kisebbik.. ő is kétévesen szobatiszta volt de ágytiszta nem. Már 4 éves körül , volt, amikor közöltem vele, hogy nincs itthon pelus... -akkor már jó párszor ébredt szárazon.. ő megkereste, közölte, hogy hozott a papa pelust és igenis adjam rá éjjelre. Egyébként a kicsi mindig rendkivül mélyen aludt..
    sokkal nagyobb alvásigénye volt mindig mint a nagyobbaknak. 

    előzmény:
    Babyface83 (99)
    2015-06-29  18:04
  3. 2015. június 29. 18:0499.

    Jaj már, ne magatokból induljatok ki légyszi, nagyon távol áll tőlem, hogy olyan kicsinyes legyek, hogy "visszaadjam", hogy pár unatkozó hp beszólogatott nekem más topicokon, ráadásul nem is a topindító volt (legalábbis nem ezen a nickjén). Olyan nehéz elhinni, hogy tényleg zavar az, hogy egy gyerek nem kaphat inni akkor és amennyit szeretne? Nekem nagyon rossz lenne, ha mondjuk éjszaka felébrednék arra, hogy szomjas vagyok, és erre valaki azt mondaná, hogy nem ihatok, ittam napközben eleget, vagy esetleg nagy kegyesen hozzám vágna fél decit... És mindez egy 3 évessel történik, csak hogy ne kelljen rá pelust adni éjszakára... ráadásul nyáron!

    előzmény:
    vadmacs (97)
    2015-06-29  15:34
  4. 2015. június 29. 15:3898.

    Az enyémek rendszeresen pár kortyot isznak lefekvés előtt, pedig viszek egy pohárral ha kérnek. Komolyan ezen rágódtok?


    Akkor biztosan én is szadista vagyok, hogy azzal terrorizálom a gyereket, hogy utazás/indulás előtt pisiljenek.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_383651 (93)
    2015-06-29  12:30
  5. 2015. június 29. 15:3497.

    Jaj, Te!


    Téged is hányszor kaptak már le itt a 10 körmödről, most jól esik visszaadni? Ejnye, bejnye. Enyhén eltúlzod a dolgokat, nyilván tudja az anyja, hogy mikor csak kamu az inni kérés.


     

    előzmény:
    Babyface83 (90)
    2015-06-29  11:09
  6. Torolt_felhasznalo_634765
    Torolt_felhasznalo_634765
    2015. június 29. 13:2596.

    Én esetedben a szemétkedősök közé sorolom magam az eddigi véleményeim alapján, vállalom. Most megnéztem a régebbi topikjaidat, árnyalták a képet némiképp, szóval most nem szemétkedni akarok, csak egy halk megjegyzés: nyár jön. Meleg, tikkasztó nyár. Éjjel is felkelhet inni a gyereked akár többször is, és ez teljesen természetes lesz. Adj neki inni, kérlek szépen. Elalvás előtt is.


    (Ha egy gyereknek hányós-hasmenős korszaka van, a gyerekorvosok teljesen másképp állnak a témához, mint egy felnőtt esetén. Ha nem marad meg bennük még a víz sem, már a 3. hasmenéses széklet vagy hányás után befektetik a kórházba, infúzióra, míg a felnőttet talán csak napok múlva. Egyszerű az ok: nagyon kicsi még a tömegük, nagyon gyors az anyagcseréjük, gyorsan ki is száradhatnak. Nyáron a pici babáknak többet kell szopni, éjszaka is akárhányszor fel kell hozzájuk kelni és nem ringatással, hanem folyadékkal visszaaltatni őket, mert valszeg ettől ébrednek fel. Csak akkor a meleg az oka.)

    előzmény:
    durmola (95)
    2015-06-29  13:09
  7. 2015. június 29. 13:0995.

    Este, lefekvés előtt?? Mi ezzel a baj? Amikor már az elmúlt 14 órában megivott akár 2 liter is. És hidd el, bőven elég neki. Nem szokott reklamálni, hogy még,még,még!!


    És ez nem mindennapos, vacsorázunk fél 7 körül és utána természetesen iszik egy pohár vizet. Csak ritkán fordul elő, hogy még kérne.


    És nem azért mert nekem derogál pelenkát adni. Hanem mert már 1 éve nem pelenkás és ahogy írtam egy bő hónapja éjjel sem. És a napokban mikro volt rajta pelus, akkor is száraz volt.


    Amúgy ez olyan dolog, hogy, ha elmennétek tömegközlekedéssel vagy egy volánbusszal (direkt nem vonatot írok, mert ott van wc) egy hosszabb -teszem azt 1,5 órás- útra, akkor te is meg fogod mondani a kisfiadnak, hogy ne töltsön magába fél liter vizet, mert nem tudtok megállni pisilni. Ha megérkeztetek, akkor ihat. Szerintem ez teljesen érthető.

    előzmény:
    Babyface83 (92)
    2015-06-29  12:21
  8. 2015. június 29. 12:5494.

    Természetesen nem. Kultúrált formában normális véleményt fogalmazol meg.

    előzmény:
    Babyface83 (90)
    2015-06-29  11:09
  9. Torolt_felhasznalo_383651
    Torolt_felhasznalo_383651
    2015. június 29. 12:3093.

    Egy szomjas gyereknek adsz 1/2 deci vizet??????????

    előzmény:
    durmola (91)
    2015-06-29  11:29
  10. 2015. június 29. 12:2192.

    Fél deci vizet? Az kemény, vigyázz, mert még elkapatod azt a gyereket.. Nem akarok én belerúgni senkibe, csak sajnálom azt a gyereket, aki még vizet sem kaphat, hogy az anyjának ne okozzon annyi kellemetlenséget, hogy este ráadja a pelenkát. Amúgy korábban még azt írtad, hogy lefekvés előtt 1 (sőt, egyszer 2-t is írtál) órával nem kaphat inni.


    Tudom, hogy tök feleslegesen lovagolok a témán, de az ilyesmin nagyon ki tudok akadni, hogy ennyire alapvető dolgot, mint a víz korlátoz egy szülő a saját kényelme érdekében. Olyan ez, mintha éheztetnék, hogy ne nője ki olyan gyorsan a ruháit.

    előzmény:
    durmola (91)
    2015-06-29  11:29
  11. 2015. június 29. 11:2991.

    Kedves Babyface!


    Leírtam már sokszor: nem szomjaztatom a gyerekem, eszem ágában sincs!!! Kérlek szépen hagyd ezt abba, semmi értelme, hogy ilyeneket írsz! Tudom, jól esik belerúgni másba, persze, főleg így látatlanban. De fogdd fel végre, hogy a "kiscsillagom, ilyen későn már nem kéne inni, met bepisilsz" az nem egyenlő azzal, hogy elzáratom a csapokat, hogy a gyerkőc ne tudjon inni. És a "nagyon szomjas vagyok kérek szépen inni" felkérést sem utasítom vissza. Adok neki kb fél deci vizet.

    előzmény:
    Babyface83 (90)
    2015-06-29  11:09
  12. 2015. június 29. 11:0990.

    Nem tudom a szemétkedősekbe én is beletartozom-e szerinted, én csak azon akadtam ki, hogy egy felnőtt ember, egy szülő elvileg józan ésszel, hogyan juthat el odáig, hogy egy gyereket szomjaztatással (tudom-tudom, nem száradt ki, szomjaztatás alatt nem  feltétlenül azt értem hogy szomjanhal valaki, hanem azt is, hogy nem ihat egy pohár vizet este, ha épp akkor szeretne...) rászoktatni az ágytisztaságra. Nekem ez durva egy kicsit...

    előzmény:
    évi* (88)
    2015-06-29  10:50
  13. Torolt_felhasznalo_799254
    Torolt_felhasznalo_799254
    2015. június 29. 10:5889.

    egyetértek

    előzmény:
    évi* (88)
    2015-06-29  10:50
  14. 2015. június 29. 10:5088.

    Én továbbra sem értem, páran miért szemétkednek veled. Kérdésekkel fordultál hozzánk. Válaszolunk, ha tudunk, ennyi.


    Én teljesen érthetőnek tartom, ha valakiben kételyek merülnek fel, hogy az úgy rendben van, vagy nincs, főleg, ha első gyerek, és nem ez a szakmád. Szerintem nincs ezzel semmi gond.

    előzmény:
    durmola (87)
    2015-06-28  21:58
  15. 2015. június 28. 21:5887.

    Éppen ezért próbálok tapasztaltabb anyákkal beszélgetni. Tudom, hogy vannak dolgok amiket nem jól csinálunk, de szeretnénk kijavítani.


    Szerencsére egyre jobban megy.


    Az éjjeli balesetre visszatérva: visszaadtam a pelust: első este ivott előtte, tele volt. Azóta százazan ébredt. Édesanyámékhoz megy vidékre pár hét múlva 4 napra a gyerek, anyu azt mondta, ő már nem biztos, hogy ad neki pelenkát.

    előzmény:
    évi* (84)
    2015-06-28  11:36
  16. 2015. június 28. 21:5486.

    Nem vagyok sértődős, szivesen meghallgatom a VÉLEMÉNYEKET.


    Az előző topik után felkerestem egy gyermekpszichológust, el is mentem egyszer gyerekkel, egyszer nélküle. Ő azt mondta, nem érti miért jöttünk, nem tapasztal semmi rosszat a kisgyerekkel, azt mondta ezek életkori sajátosságok. Ne ijedjek meg.

    előzmény:
    Nikita 666 (85)
    2015-06-28  19:58
  17. 2015. június 28. 19:5885.

    Én végig a legutolsó mondatodat próbáltam meg burkoltan előadni!


    És ez  a hozzászólás Évának is szólt.


    Mondjuk topic indító ismételten vérig fog sértődni, de hááát...

    előzmény:
    Babyface83 (83)
    2015-06-28  11:17
  18. 2015. június 28. 11:3684.

    Ahogy én figyelemmel kísértem a másik topicot, ott nem a gyerek magatartászavaráról volt szó, hanem nevelési hibáról.

    előzmény:
    Nikita 666 (82)
    2015-06-28  08:21
  19. 2015. június 28. 11:1783.

    Nekünk ugyanezt mondta a gyerekdokink, mint amit Évi ír, és az orvosunkat egyáltalán nem tartom hanyag szakembernek. Nem fognak komolyabb kivizsgálást csinálni nála, ha nincs egyéb tünet, mert ez az állapot nem kóros, még egy hónap utáni visszaeséssel sem. A gyerek magatartási problémái pedig szerintem így a topikindító elmondása alapján nem igazi problémák, nincs semmi gond a gyerekkel ezek alapján, csak a szülők kezelnek "érdekesen" bizonyos életkorral járó, teljesen természetes dolgokat. Szóval szerintem felesleges kitenni a gyereket az orvoshoz járkálós macerának, és még tovább sulykolni bele azt, hogy vele nem stimmel valami.


    Ami esetleg hasznos lehet, hogy a szülők gyerek nélkül elmennek szakemberhez, aki tanácsokkal látná el őket.

    előzmény:
    Nikita 666 (82)
    2015-06-28  08:21
  20. 2015. június 28. 08:2182.

    Évi. Ennyit szerintem mindegyikőnk tud.


    Annyit viszont nem, hogy ha egy majdnem 4 éves gyerek már egy hónapja ágytiszta, és a gyerek magatartásával már ez előtt az eset előtt is gondok voltak, akkor el kell vinni orvoshoz, pszichológushoz. Egy jó orvos viszont szeretne minden más tényezőt kizárni, így kizárják a szervi okokat is. Egy hónap éjszakai nem bepisilés egy ekkora gyereknél már hosszú idő. Írhatjuk neki azt amit te, hogy 5-6 éves korig az eset normális, de akkor ül a babérjain. 5-6 éves korra pedig megjelenhet akár egy észrevehetetlen tikkelés is, amit nem biztos hogy észre fog venni, mert a tikkelések többsége rejtett, mások számára esetleg normális cselekedetnek tűnő, habár kényszeres.

    előzmény:
    évi* (81)
    2015-06-27  18:10
  21. 2015. június 27. 18:1081.

    "Éjszakai ágybavizelés



    Az enuresis nocturna, vagyis éjszakai ágybavizelés, éjszaka, alvás közben bekövetkező akaratlan bevizelést jelent. Kórosnak akkor tekinthető az enuresis, amikor lányoknál 5, fiúknál 6 éves kor felett is fennáll az ágybavizelés. Mivel a normál vizeletürítés, illetve a vizeletürítés gátlásának kialakulása általában 5 éves életkorra befejeződik. Ezért ha az éjszakai bevizelés 5 éves koron túl is fennáll vagy azon túl jelentkezik, akkor kivizsgálást igényel."


    Forrás:


    http://www.bethesda.hu/magazin/49-ha-beteg-a-gyerek/427- ejszakai-agybavizeles-


    Itt említett gyerek, ha jól emlékszem valahol 3 és fél éves kor körül jár.


    előzmény:
    Nikita 666 (77)
    2015-06-26  17:34
  22. 2015. június 27. 18:0780.

    ...és igen, igazad ban: igyon a gyerek, ha szomjas, de vizet és pohárból. Mert azon nem fog hobby-cummogni.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_634765 (75)
    2015-06-26  16:22
  23. 2015. június 27. 18:0579.

    Barátnőm fia is ilyen éjjel-bepisilős volt, ő is aggódott, vele végigjártuk a témát ,azért nem ajánlottam máris dokit (én magam csecsemő és gyeremekszakápoló vagyok, habár pályaelhagyó lettem.) 5 éves kor alatt nem foglalkoznak a kérdéssel, még pedig azért, mert a jelenség teljesen természetes. Még visszaesésekkel is.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_634765 (75)
    2015-06-26  16:22
  24. 2015. június 26. 18:4678.

    Én az aggódósabb fajta szülő vagyok, de 1 hónapja ágytiszta gyerekkel ilyennel én sem rohannék rögtön orvoshoz, már csak azért sem, mert úgy tudom 5-6 éves kor alatt nem foglalkoznak ezzel komolyabban, ha nincs egyéb tünet, csak a bepisilés.

  25. 2015. június 26. 17:3477.

    Ahogyan trivial is kifejtette, egy gondos szülő orvoshoz viszi a gyerekét, nem pedig fórumon konzultál, hogy mi lehet a háttérben, és milyen javaslatokat tudnak tenni.


    Egy majdnem 4 éves kisgyerek esetében, ha már egy hónapja ágytiszta, az éjszakai bevizelést komolyan kell venni.

    előzmény:
    évi* (73)
    2015-06-26  13:47

Címlap

top