Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Horvátország - checklist

Gina013
Létrehozva: 2015. június 27. 09:00

Sziasztok!


Segítséget szeretnék kérni. Elég precíz emberke vagyok, de a munkahelyemen most őrültek háza van... Hétfőn (nem most, a köv. hétfőn) Horvátországba utazunk a párommal és a 9 éves gyerekemmel. Ilyenkor már listát szoktam gyártani, hogy mi kell, mit ne hagyjak itthon, de erre most nem lesz időm.


Nagyon hálás lennék, ha vki tudna segíteni, talán vkinek van is a gépén mentve.


+ aki tavaly volt, szolgálhatna pár jó tanáccsal. Váltsak kunát, vagy inkább eurót vigyek és ott váltsak? Vagy kártyával fizessek?


A csapvíz ugye nekünk nem iható? Hogy mosogassak? Arra azért jó?


Most megyek és bevásárolok gyorstésztákból és konzervekből, ásványvízből, este megnézem, hogy küldetek-e vmit... Remélem Köszi, köszi, köszi :))

  1. 2015. június 28. 14:3626.

    Szia! Mi tegnap jottunk haza(medulin kb 600km)


    Ami meglepő volt hogy csak az autópályákon 600kunát fizettünk igaz kettes kategóriába tartoztunk de ha normál személyautóval mész akor is kb 150kuna..


    Csapvizet nem ittunk de azzal mosogattunk(miért mi mással lehet..?)


    Mindent ott vettunk meg az ásványvizet leszámítva kb hasonló áron volt minden a boltban. Sőt..amikor nem volt kedvünk főzni 25kunáért vettünk egy pizzát ami nekem és a két lányomnak bőven elég volt.


    Itthon váltottunk kunát és végig azzal fizettünk.


    Kellemes nyaralást

    előzmény:
    Gina013 (1)
    2015-06-27  09:00
  2. 2015. június 28. 10:4325.

    Nektek  úgy van végig autópálya...  ha jól emlékszem.. pesti vagy, ugye?


    no... nekünk el kell  menni Székesfehérvárig, ha  Rijekának megyünk....
    De Umag a horvát- szlovén határon van, igy A Bécs-  Graz-Maribor-Ljubljana- Koper  volt tavaly a legcélszerűbb. meg  máskor is ha Umagba mentünk.
    De pl  Pulának már  a Szfehérvár- Letenye- Rijeka.. a  rövidebb.


    Nekünk az Isztria a kedvencünk.. :-)


     

    előzmény:
    évi* (21)
    2015-06-28  10:32
  3. 2015. június 28. 10:3624.

    Gyerekeim azóta is emlegetik a fazont, aki magát "hajó-bácsinak" nevezve árulta az utat. :-)

    előzmény:
    Lillaréka (12)
    2015-06-27  21:37
  4. 2015. június 28. 10:3523.

    Egyrészt sétálsz a kikötő környékén, akkor tele lesz reklámtáblával + kezedbe nyomnak még cédulákat is.


    Sőt múltkor a strandon találtak meg: fazon kezében dosszié képekkel, nála lehetett időpontot is foglalni, előleget fizetni. Sőt alkkudtunk is.

    előzmény:
    Gina013 (11)
    2015-06-27  21:26
  5. 2015. június 28. 10:3322.

    Mindig kártyázunk, ahol csak lehet, így autópályadíjat is így fizetünk.

    előzmény:
    Lillaréka (9)
    2015-06-27  20:00
  6. 2015. június 28. 10:3221.

    Mi július 20-21-én leszünk a Plitvicei tavaknál, előtte tenger. :-)


    Mi nem szeretjük a szlovén autópályát, így Horváto-ban megyünk végig.

    előzmény:
    Lillaréka (8)
    2015-06-27  19:58
  7. 2015. június 28. 10:3020.

    Mérleg vagyok. Nézem a privit. :-)


    Muszáj volt, főleg amikor picik voltak, sose tudtam egy lendületből bepakolni, biztos, hogy valamiért abba kellett hagyni, azt se tudtam hol tartok, checklist alapján viszont ment gyorsan. :-)

    előzmény:
    Gina013 (7)
    2015-06-27  19:44
  8. 2015. június 28. 09:5719.

    hát.. akkor kénytelen leszel vele menni...
    Nagyon nagy élmény a búvárszemüveges- vizipipás merülés is..  úszkál a felszinen is nézi mi van a viz alatt, aztán ha lát valamit akkor lebukik érte... békalábbal ez könnyen fog neki menni.
    Te meg őrzöd közben...
    nekem mázlim van, mert a párom is imádja, igy ő ment velük.. most meg nagyok, vigyáznak egymásra..


     


    remélem idén is...
    Tavaly fantasztikusan jó volt.. jött az egész csapat, a szerelmek is. nagyon élveztük...

    előzmény:
    Gina013 (18)
    2015-06-28  09:47
  9. 2015. június 28. 09:4718.

    Igen, tudunk úszni :) Én csak mellben, de a gyerek jár úszni heti 3x-or a Spartacusba (bár már nem így hívják) Ettől függetlenül persze nem szeretném ha kikerülne az 5 méteres körzetemből

    előzmény:
    Lillaréka (17)
    2015-06-28  09:30
  10. 2015. június 28. 09:3017.

    amiben benne van, azt nem kell összeszedni.
    Ne olyan mély vizekre gondolj.. a parttól ahol már nem ér le az ember lába,  ott már vannak kagylóhéjak..
    a gyerekeim elmennek a strandoknál a sziklás részekre... ott búvárkodnak,,,  lehet találni kagylóhéjat.


    a csigaházakban szokott lenni  lakó.. apró rákok, akik ki is  másznak a  parton beszorulva a csigaházba és mennek a viz felé.  Őket visszaszállitjuk, ha  látjuk, hogy mozog benne valaki.


    De lehet találni mindenfélét.. rákpáncélt is..  volt amikor a teljes rákpáncél épen maradt, volt amikor csak az ollóját hozták fel.


     


    tudtok úszni??
    én sajna annyira mint az öregfejsze nyéllel...   igy még sosem  mentem be mélyre. De a család többi tagja nagyon élvezi.
    Volt olyan, hogy a legkisebből órákon át csak a szinesbugyit, meg a  vizipipa csúcsát láttam... fel- le úszott... épp annyira, hogy ne tévesszem szem elöl...időnként persze lebukott, hozta amit talált.

    előzmény:
    Gina013 (16)
    2015-06-28  08:57
  11. 2015. június 28. 08:5716.

    De abban még biztos benne vannak a lakók :)

    előzmény:
    Lillaréka (15)
    2015-06-28  08:51
  12. 2015. június 28. 08:5115.

    Ahol mi voltunk ott nem volt..


    búvárszemüveg, pipa. békaláb .... és  be kell érte  úszni.

    előzmény:
    Gina013 (14)
    2015-06-28  08:34
  13. 2015. június 28. 08:3414.

    Hohó!! Nagyon fontos kérdés! Kagylógyűjtés! Vannak reggelente a parton kagylók, amit össze lehet gyűjteni? (szuvenír, dísz, stb.)

  14. 2015. június 28. 08:1713.

    Szuper :)

    előzmény:
    Lillaréka (12)
    2015-06-27  21:37
  15. 2015. június 27. 21:3712.

    A hajóknál ki van irva.. de provokátor-emberke is  van, aki figyel a kikötőkben és leszólitja a turistákat.


    és  sokszor.. magyarul. Ez volt a legviccesebb, ahogy töri a magyart.. de azért mondja.


    A kisebb ladikosok..  meg a strandon próbálnak áldozatot szedni.. :-D-- és ők is próbálkoznak a magyarral....

    Nekem úgy tünt, hogy kb mindenhol megtanulták az udvariassági formákat és annyit magyarul, hogy üzletet kössenek...
    éttermekben fagyizókban és a kikötőkben is.

    előzmény:
    Gina013 (11)
    2015-06-27  21:26
  16. 2015. június 27. 21:2611.

    Köszi, írom a listára amit mondtál :)


    Még egy béna kérdés: honnan tudom hogy a csoportos hajók hová mennek? Ki van írva mint a Balcsin, hivatalos táblára? Vagy tart egy karton lapot a kezében?


    És az egy személyes emberke? Ül a csónakjában és óbégat, hogy "erre tessék?" :))

    előzmény:
    Lillaréka (8)
    2015-06-27  19:58
  17. 2015. június 27. 20:1510.

    Egyébként.. nekem  is szűz a csillagjegyem és  minimum 1 héttel korábban szoktam elkezdeni a pakolást.. és összeirom mi kell.. még előtte..
    és minden nap eszembe  jut valami ami nem maradhat itthon.
    A párom szerint egy pótkocsis teherautót is képes lennék telerakni.


     


    De ami ugye mindenképpen kell..  ruhából meleg is hűvös-esős időre való... és cipőből is.
    mindenkinek legalább 2 váltásnyi.
    annyi fehérnemű ahány napot leszünk és +2...  bármi lehet.
    és nem vagyok hajlandó mosni.
    aztán kell valami csini is.. amiben az ember  beül vacsizni.

    Fontos.. gyógyszer...   lázcsillapitó,  fájdalomcsillapitó,  gyomorrontásra való, (házipálinka),  . kötszer... allergiára vagy rovarcsipésre való... calcimusc is jó.
    ( a lányomat egyszer  megcsipte a medúza.. beúszott közéjük..  hát  rohanhattunk  egy ottani gyógyszertárba  mert feldagadt az arca ahol megcsipte. )
    Magas faktorú naptej és leégésre  Panthenol... de nagyon jó a forever Aloe-firstje is.


    Szerintem utobbiak semmiképpen sem maradhatnak ki a csomagból

    előzmény:
    Gina013 (7)
    2015-06-27  19:44
  18. 2015. június 27. 20:009.

    Hát.. ahol mi voltunk ott mindig iható volt a  csapviz...


    gondolom leginkább a szigeteken nem tanácsos csapvizet inni,


     


    az autópálya fizetőkapuknál mi nem biztunk annyira, hogy  bankkártyát dugdossunk bele.


    pénzt mindig ATMből vettük fel és kunát.

    előzmény:
    edilany24 (5)
    2015-06-27  19:36
  19. 2015. június 27. 19:588.

    no.. megfogtál,, Selce-ben még nem voltunk mi sem... Merre van? mihez van közel??


     


    Plitvice az kitünő választás. én is nagyon szeretnék  oda  is elmenni.
    Mi majdnem minden évben  Horvátországba megyünk, de a kedvencünk az Isztria... azon belül pedig Rovinj.
    Hajós úton is voltunk már... és tudtunk alkudni. igaz nem sokat.
    De erre sokféle  lehetőség van.. mert van olyan hogy kiránduló- hajó egész napos programmal és vannak olyanok is, ahol egy szál hajócska emberkével  és akkor bejárhatod a környező kis szigeteket.
    Tavaly nem hajóztunk.. heten voltunk a gyerekekkel, az már húzos lett volna...egyébként egy Umag- Rovinj-Porec- Limskij Fjordos  út...és kissé sokalltuk, igy inkább kocsival mentünk át Rovinjba és álltunk meg a Limskij Fjordnál.
    De voltunk már úgy is, hogy  búvárhajóval mentünk ki, és merülhetett a párom és a fiam... ők itthon megcsinálták a búvárvizsgát.


    Ha netán Szlovénia felé mennétek. Ljubljanának , akkor még a Postojna cseppkőbarlangot érdemes megnézni... gyönyörű.  kisvasút visz be és a barlangban  még jó másfél órás túra van idegenvezetéssel...  lehet nyelvet választani...magyar nem volt közte. no.. ennek emlékszem a tavaly belépődijára... 22euro volt a felnöttjegy.
    Mi azért mentünk erre, mert Győrből  Umag is volt a legközelebb...


    érezzétek jól magatokat.... 
    én is szeretek mászkálni,  rengeteg a látnivaló...


    még egy.. ha kirándulni mentek tengerparti  utak.. az csodálatosak.. én imádom és a párom  is...  csodásan vezet. de sokan félnek a  szakadékoktól .

    előzmény:
    Gina013 (6)
    2015-06-27  19:42
  20. 2015. június 27. 19:447.

    EGy ember, aki nálam is profibb :)) Nem szűz véletlenül a csillagjegyed?


    Küldtem privit :)

    előzmény:
    évi* (4)
    2015-06-27  18:14
  21. 2015. június 27. 19:426.

    Selce az úticél. Szigetre nem akartam menni, ez elfogadható árú volt, aztán miután lefoglaltam láttam, hogy elég sok magyar megy oda, ami nem baj, viszont a tömegnyomort nem kedvelem....


     


    Az a terv, hogy jövünk-megyünk, ha 10 napig kéne a parton lennem, tuti eret vágnék :)) Szóval szeretnék minden nap más strandokat felfedezni és jó lenne, ha legalább négy nap nem lenne túl meleg, mert szeretnék elmenni a Plviticei tavakhoz, Makarskára, stb...


    Kérdés: úgy tűnik vannak ilyen hajós utak... Kis szigetre, stb. Itt amit mondanak ár, az az ár, vagy alkudni kell/lehet?

    előzmény:
    Lillaréka (3)
    2015-06-27  16:52
  22. 2015. június 27. 19:365.

    mindenféle bankkártyával lehet autópályadijat fizetni, nem kell készpénzben!!!! Sőt vannak kifejezetten olyan fizetőkapuk (ez visszafelé érdekes, Zágráb előtt, ahol ha olyanba hajtasz be, csak azzal lehet fizetni. És ott nincs akkora sor. Odafelé azért nem érdekes, mert a kártya kihúzásáért mindenképpen sorba kell állni, kivéve ha van elektronikus autópálya fizetőrendszer a kocsidban...


    És nem iható mindenütt a tengernél a csapviz, mert van ahol nincs vizvezeték, hanem fúrt kutak. 

    előzmény:
    Lillaréka (3)
    2015-06-27  16:52
  23. 2015. június 27. 18:144.

    Ha küldesz egy mail címet, akkor küldöm a pakolós-listámat, én is az alapján csinálom, csak 3 gyerekkel. A táblázatomon mindig új fülre kerül a követekző út, így van téli / nyári / őszi / tavaszi / sátorozós / apartmanos / hoteles / wellnesses, minden. :-)


    Sőt van gyerek checklist képekkel, ami alapján a gyerekek maguk pakolnak. (5 - 6,5 - 8,5 évesek)

    előzmény:
    Gina013 (1)
    2015-06-27  09:00
  24. 2015. június 27. 16:523.

    Kunát mindenképpen válts! Kell az autópályára!!

    szerintem pár napi költőpénzt, autópályadij , és szállásdijra valót  válts át kunára, a többit  hagyd  a bankszámlán.


    szerintem a csapviz mindenhol iható.... de mi mindig innivalóból vittük a legtöbbet, mert az drága. 
    És még a húskészitmény is elég drága.... 
    De kenyeret  pl ne vigyél egy hétre előre, mert az felesleges.


    A gyümölcs viszont olcsó a piacokon és hatalmas a  választék.


    És érdemes azért megkóstolni a kajáikat étteremben, mert nagyon finomak. A Pizza  pl nagyon jó volt- bárhol ettük...
    De a halas kajáik is... egyébként az éttermekben rántott húst is ehetsz.


     


    Jó utat...
    merrefelé mentek??


     

    előzmény:
    Gina013 (1)
    2015-06-27  09:00
  25. 2015. június 27. 15:412.

    Sok helyen tudsz kartyaval fizetni. Kunat szerintem valthatsz, fagyira aprosagokra, ahol nincs kartyaelfogado. Tegnap Zadarban forintot is valtottak kunara az Exclusive Change-ben, igy en biztos nem valtanek HUF-EUR-HRK mert a valtassal is buksz.


    Attol fugg hova mesz, hogy ihato-e a csapviz. De mosogatni jo. Csak hagyd hogy szarazra szaradjon minden..


    hozz magaddal olyat, ami itt nincs de szerettek: Eros Pista, Tescos ropi, csipos kolbi. :-D en mindig ezeket veszem Mo-n...  

    előzmény:
    Gina013 (1)
    2015-06-27  09:00

Címlap

top