Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Görög helyzet

famima
Létrehozva: 2015. június 28. 22:04

Kedves utazni vágyók és jelenleg nyaralók!


Ebben a topicban gyűjtsünk minden információt azoknak, akik a közeljövőben utaznak Görögországba, hogy mire is számítsanak. Akik már ott vannak, írják meg tapasztalataikat, akik ismerőstől hallottak infokat, írják le, hátha segítünk azoknak, akik tartanak az utazástól. De keltsünk rémhíreket. Az megteszi a média...

  1. 2015. július 27. 11:4381.

    Sziasztok!
    Én július 6-án jöttem haza Zakynthosról családdal egy 2 hetes útról, és minden rendben volt.
    Első nap a melóhelyen mindenki ezt kérdezte, hogy mennyire volt durva a válság, de nekik is csak annyit tudtam mondani, hogy igazából fel sem tűnt.
    A görögök a turistákkal foglalkoznak. Persze jobban örülnek, ha kp-t adsz nekik, ha fizetsz, de ez sem egyértelmű. Mi júli 5-én gondoltuk úgy, hogy ki kéne még venni egy kis pénzt automatából, és simán engedte, semmi körülményes intézkedés nem volt.


    Annyit lehetett csak látni, hogy este a tavernákban esetleg egy-két helyen nem sportközvetítést néztek, hanem valamelyik görög hírcsatornát, de azt is csak nézték-hallgatták, és közben kedélyesen elcseverésztek egymással, itták az ouzo-t/frappét, vagy táblás játékot játszottak. Voltunk egy tavernában, ahol a 28 éves felszolgáló lány annyira kedves és figyelmes volt végig, ami Magyarországra egyáltalán nem jellemző. Majd fizetés előtt ráérősen leült mellénk és beszélgetni kezdtünk. Ő elkezdte ecsetelni a terveit, hogy lakást akarnak venni a barátjával, és már ki is néztek egyet, és lehet, hogy pár nap múlva már meg is tudnak egyezni az eladóval. De semmi pánik hangulat nem volt a hangjában, így azt gondolom, ez leginkább a nagyobb városokban (Athén, Thessaloniki) érzékelhető, a többi helyen a turistákkal foglalkoznak. Még a népszavazást sem lehetett észrevenni Zakynthoson, sehol egy plakát, vagy valahova igyekvő görögök...


    Szóval úgy gondolom, legyen elég kp, meg bankkártya a biztonság kedvéért, de a boltokban rengeteg az áru, drasztikus áremelkedést és áru felhalmozást pedig nem tapasztaltam semmiből.

    előzmény:
    famima (1)
    2015-06-28  22:04
  2. 2015. július 26. 11:5880.

    Szia! :)


    De jó, hogy írtál! Ó, tudtam én, hogy megoldódik a helyzet és nem lesz probléma!!! A média szokásos túlzása, riogatása. Nagyon dühös vagyok a sok felelőtlen, agyatlan, etikátlan "okosokra". Nem gondolnak bele, mennyi kárt okozhat a "mindegymitírunkcsaknagyotszóljon" hozzáállásuk.


    Örülök, hogy remekül sikerült a nyaralásotok, már mi is nagyon várjuk az indulást, a tengert, a görögök vendégszeretetét!


     


     

    előzmény:
    Messinia (79)
    2015-07-24  16:23
  3. 2015. július 24. 16:2379.

    Sziasztok, 


    úgy látom nem nagyon járt erre senki mostanság. :)


    Hazajöttünk, megígértem, hogy bejelentkezem, és mindenféle károgó emberkének üzenem, hogy Görögországban semmiféle pánik, vagy hasonló nem észlelhető, fantasztikus nyaralásunk volt!


    Van benzin, van élelem, tenger és napsütés! :)


    Mi nem is próbáltunk kártyával fizetni, vagy pénzt felvenni, de egy másik magyar házaspár több helyen is kártyával fizetett, tankolásnál főleg, és mindenhol elfogadták nekik. 


    Szóval, aki a görög helyzet miatt lemondta az útját, bár ide vágyott, az most bánthatja, mert hogy nincs görög helyzet. Illetve odakint semmit nem érezni belőle. Örülnek a turistáknak, és az eurónknak, mi meg örülünk, hogy ott nyaralhattunk. :)

  4. 2015. július 10. 10:4678.

    Akkor Ti is az északi régióban lesztek. :)


    Feltétlenül megosztom majd Veletek, hogy milyen volt az utunk és a nyaralás. 

    előzmény:
    NyuszóMusz (77)
    2015-07-10  10:31
  5. 2015. július 10. 10:3177.

    Sarti, egy hétre, szintén autóval. :)

    előzmény:
    Messinia (76)
    2015-07-10  10:27

Címlap

top