Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Nem akarjuk a gyereket

Ludmillabp
Létrehozva: 2016. október 19. 16:45

A férjemnek viszonya volt egy nőcskével. Nem tartott túl sokáig.  Fűt fát ígért és úgy döntöttem megbocsátok neki. Főleg mivel van három kicsi gyerekünk. Erre a csaj benyögte hogy csinált tesztet és olyan hat hetes terhes lehet. A férjem határozottan megmondta neki hogy vetesse el, mert semmiféle felelősséget nem vállal azért a kölyökért. És hogy csak úgy szülje meg ha egyedül vállalja, mert neki három gyereke van, sem több sem kevesebb. 


A lotyó viszont fenyegetőzik hogy majd a tartásdíjat fizethetjük. 


Mit csináljunk? Gondolom abortuszra nem kötelezhetjük de tehet a férjem írásban lemondó nyilatkozatot? Semmiféle formában nem kell nekünk az a gyerek. Nem szeretnénk azt sem, ha a családunk és a barátaink tudnának erről a kis malőrről. 

  1. 2016. október 27. 09:18426.

    A TI nek eszebe sem volt 352 hozzaszolasig elmondani hogy a gyerek szules kozben serult meg. csak annyit mondtott hogy egy 2 eves gyerek szintjen van es egesz eleteben sem lesz maskeppen.


    nem gondolod ha elmondja az elejen akkor nyilvan sem en sem mas egy pillanatig sem tartja felelotlennek amiert megszulte a gyereket?


    bar nekem eleg fura hogy ez az egesz valahogy ilyen sokaig nem volt fontos.... na mindegy.


    a mocskolodast, atkozodast , hianyos infokat o kezdte senki mas.


    ha elmegy nem lesz itt es kesz.

    előzmény:
    Jucigirl (363)
    2016-10-25  18:29
  2. 2016. október 27. 09:09425.

    De a tapintat nem az erős oldalad, azt azért leszögezhetjük :)

    idézet:
    iop (356)
    2016-10-25 17:44:42

    asztanaviszta ugyanolyan regi motoros itt mint en, es ahogy latom remek memoriaval van megaldva.


    BF nagyon szeretett mindig olyan dolgokkal el0jonni amit masokrol megtudott es ezt kulonfele topicokban elohozni. voltam en mar az o szemeben gyerekgyilkostol kezdve romlott ilyen olyan stb noszemelyig minden.


    Namarmost a fagyi visszanyal tipikus esete hogy en ha valaki nem hagy beken, ehhez tudni kell szazszor megkertem ne szoljon hozzam mert en soha nem szolok hozza nem kepes ra, szoval ilyen esetben az elsotol az utolsoig vegigtanulmanyozom az illeto NLC munkassagat meg az idot es a topic cimet is kiirom mikor es hol mit mondott es szembesitem vele.


    Nala is ez tortenik ha nem kepes leakadni rolam. Igen, boven van ra idom es kifejezetten nem allhatom a kedves forumtarsat.


    Azt azert meg hozzatennem hogy soha nem en kezdem a szemelyeskedest. de aki kezdi velem az igy jar, es igen fel tudok barmikor allni amikor ugy erzem most eppen ahhoz van kedvem.


    Majd megtanulja (talan) hogy probalja meg tulporgetni a hszolasaimat es akkor nem kap olyan megjegyzest ami rosszul esik neki. addig viszont minden egyes esetben azt kapja amit en jonak latok valaszolni.


    az eselye megvan en szaz evig se szolnek hozza o nem kepes megallni.


    akkor igy jart.


    Volt ido amikor ha megsertettek vagy megalazni probaltak hulye modon itt bogtem a gep elott. na ez elmult azota ujitottam a modszeremen es kovetkezetesen minden esetben az illeto fejere olvasom a sajat mondatait. eddig ugy tunik eleg sok sikerrel. kiveve az primitivebbeket akik nem birnak egyszeruen leakadni a szemelyemrol.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_613491 (356)
    2016-10-25  17:44
  3. 2016. október 27. 09:09424.

    Köszi, nem kell, nem akarom boncolgatni a döntését, nem tisztem. Ő tudja, hogy jutott erre a döntésre, és milyen orvosi felügyelet mellett tette. Ráadásul, ahogy megismertem innen, nem az ész nélkül gyerekpotyogtatós család...


    Nekem a heti bent lakásos iskola nagyon vad. Tudom, hogy volt / van olyan eset, hogy nincs más megoldás, de ha bármi lehetőségem lenne, akkor elkerülném.


    TI esetében ugyan a gyerek mindig is ellátásra szorul, de egy érző emberke, én megértem, ha nem tudja intézetbe adni, akkor is, ha így minden nap egy küzdelem. 

    előzmény:
    Amarynda (423)
    2016-10-27  09:01
  4. 2016. október 27. 09:01423.

    Mindenkinek megvan arra az esélye, hogy beteg gyereket szül.


    Gondolom, ő a megfelelő orvosi vizsgálatok elvégzése mellett tette, konkrétan jóval több vizsgálatot végeztek el nála, mint aki nem számít arra, hogy gond lehet.

    idézet:
    évi* (352)
    2016-10-25 17:32:05

    Ha akarod visszakeresem neked (nagyon jo vagyok ebben tudod) amikor azt irta nem lehetett pontosan megmondani hogy mi lesz csak azt hogy megvan az esely arra hogy a gyerek orokli a betegseget.


    En viszont ugy gondolom hogy egy onallo ember eletevel igy jatszani etikatlan, mert ha a gyerek beteg lesz es a gondozoja meghal akkor , na kosz viszlat a tobbit oldja meg mas helyettem.


    Egy ismerosunk nemreg szult 31 % volt a valoszinusege az elso vizsgalatoknal  hogy Down os lesz a gyerek. az anya erre ugy dontott hogy tovabbi vizsgalatot nem enged vegezni. a gyerek meglett Downos.


    Most ujra terhes  a mostani vizsgalat 40 % ot mutatott az elsonel. dontese ugyanaz nincs tovabbi vizsgalat. gondolom megint ilyen lesz az eredmeny, hacsak valami oriasi szerencseje nem lesz a gyereknek.


    Es ezek a beteg gyerekek nem keredzkednek a vilagra.


     A topicindito csak most irta meg hogy egeszseges terhessegbol szulesi komplikacioval szuletett a gyerek az egy teljesen mas kategoria, ezt senki nem latta elore. azt is csak most tudatta hogy a gyerek jatszik, jar , kommunikal, mert a bevezetoben ugye azt irta hogy 24 oras felugyeletre szorul es ez mindig igy is lesz.


    mindent0l fuggelenul regen sokszor meg a teljesen egeszseges gyerekek is voltak hetes bentlakasos napkozis iskolakban vagy ovodakban ha szulok pl. (ismertem ilyet) Misk0lcrol jartak minden masnap  Pestre dolgozni 12 oras valtomuszakokban.


    Koszegen pl. a vasutnal dolgozok gyerekeinek is volt bentlakasos altalanos iskola az orszag minden reszerol  akik hetvegen mentek es vakaciokban haza 5. osztalytol.


    szoval az ilyen elhelyezes nem borton es nem stigma szerintem se egeszseges se beteg gyerek eseten.

    előzmény:
    évi* (352)
    2016-10-25  17:32
  5. 2016. október 27. 08:52422.

    irtam hogy AKIT ERDEMESNEK TARTOK RA azt megkimelem a negative szohasznalattol.


    azt is irtam hogy ebbe itt paran nem tartoznak bele.;-)

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_613491 (348)
    2016-10-25  17:06
  6. 2016. október 27. 08:50421.

    azt elhiszem. sokszor ha valaki hazajon hosszabb utrol (baratnomek Franciaorszagban voltak 3 honapig) ket hetbe telt mire visszaalltak raadasul par hete allitottunk orat is.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_397210 (343)
    2016-10-25  16:46
  7. 2016. október 27. 05:56420.

    Hát ja... az senkire nincs ráírva, hogy intézetbe adta a gyerekét. De az elég sokfajta sérülésnél látszik, ha sérült a gyerek. 


    Én nem gondolom amúgy, hogy intézetbe adás akkora stigma lenne. Azt lelkileg magának az embernek nehéz feldolgozni, mások lazábban túllépnek rajta, ha tudják, akkor is.

    előzmény:
    Babyface83 (418)
    2016-10-27  02:31
  8. 2016. október 27. 05:54419.

    "rászül" :D elképesztően szórakoztatóak a primitív hozzászólásaid, amiket a vélt mély és megalapozott társadalomismeretedre alapozol.


    Az nyilván mindig hülye bugris, aki meg akarja mondani, hogy hogyan kell normálisan élni, mert fel se merül benne, hogy sokféleképp lehet normálisan élni.


    Az egyébként simán belefér a képbe, hogy férj szereti a feleségét, és még egy másvalakit is. A szeretet nem kizárólagos, nem feltétlenül vki "helyett" szeret vki vkit. Simán szeretheti az egyiket is, a másikat is. Viszont én azt hiszem nehezen, hogy ha vki szereti a családját, a 3 gyerekét, és mégis van mellette egy féléves kapcsolata, akkor az abból származó gyerek közömbös lenne neki. Nyilván ilyen helyzetben ha lehet, szeretné meg nem történtté tenni. De azt nehezen hiszem, hogy ha megszületik, akkor kibírná, hogy ne lássa - ne lássa soha, ne tudjon róla... 


    A férfi érzelmei tökre érthetőek. Hogy ezt feleségként hogyan lehet feldolgozni... hát az kemény dió...


    És ezért extra primitívség ilyen topikba jajszegényférfiak rizsát lökni. A jajszegényférfi vigasztalódott. Anélkül, hogy bárki firtatta volna, hogy esetleg a jajszegénynőnek segíthetett volna valaki. Mondjuk a jajszegényférfi azzal, hogy fizet egy bébiszittert, amíg kikapcsolódik a feleséggel. De ez itt már mind nem lényeg. Az előállt helyzettel kell mit kezdeni.

    előzmény:
    Nikita 666 (416)
    2016-10-26  23:33
  9. 2016. október 27. 02:31418.

    Nem tudom. Az is "társadalmi halál", vagy talán még inkább az, ha a családban van egy sérült gyerek, és mondjuk nem dugják el, hanem megpróbálnak a lehető legnormálisabban élni. Megbámulják őket, összesúgnak a hátuk mögött, lesajnálják őket stb. Szóval ha valakinek mások megítélése olyan nagyon fontos, így is úgy is találkozni fog megvetéssel, akkor is, ha intézetbe adja, és akkor is, ha nem.

    előzmény:
    saschamora (417)
    2016-10-27  00:26
  10. 2016. október 27. 00:26417.

    de azert ugye egyetertesz, hogy ez inkabb forditva szokott tortenni... sulyosan beteg gyerek specializalt intezetbe adasa=stigma. tarsadalmi halal.

    előzmény:
    Babyface83 (414)
    2016-10-26  22:11
  11. 2016. október 26. 23:33416.

    a legtőbb örül, hogy végre van pina és nem recska


    ja és cseléd az anyja után

    idézet:
    ugyintezo.a (322)
    2016-10-25 13:54:22

    Olvasgatom itt az asszonyságokat, és nem hiszem el amit látok.


    Adott egy nő (több is akár), aki átlag alatti kinézettel megismer egy átlag alatti palit. Szül neki egy fogyatékos gyereket. Teljesen mindegy hogy a gyerek miként sérült, súlyosan fogyatékossá vált. Erre, a férj kérésére még rászül egy másodikat, hogy a harmadikat ki erőszakolta ki, az rejtély.


    Nevelgetik a csöppségeket, apa szereti anyát, apa szereti a gyerekeit, főleg a fogyatékosat, és semmim pénzért nem válna meg tőle. Sem a kis családtól. Ebben a fene nagy szeretetben és összetartásban anyuka mégis valahogy leamortizálódik, de apuka még így is szereti anyát és a családot.


    Csak éppen félrelép. Csak éppen gyereket csinál házasságon kívül. De apa nagyon szereti anyát és a gyerekeit...


    És még azt sem lehet rájuk mondani hogy parasztok lennének az ilyen nők, mert egy parasztasszony az egyszerű eszével már régen feladta volna  helyükben ezt a hatalmas szeretetképet a családról.


    És ismételten kik a hülye bugrisok? Hát azok, akik meg merik mondani hogy hogyan kell normálisan élni. Ezeknek a libáknak csak az nem tűnik fel a hatalmas emancipált szívükkel és fene nagy okosságukkal, hogy szart sem érnek mint nők. Irigyek, házsártosak, panaszkodnak. Szerintük minden bajnak a férfi az okozója. Mi a francért kell ezeknek férj, gyerek?

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_397210 (322)
    2016-10-25  13:54
  12. 2016. október 26. 23:04415.

    Nézd, én egyikőtöket sem reagáltam le, mert nincs értelme.


    Gondolkozzatok el azon, hogy mitől vagytok ennyire ellenségesek olyannal szemben, akit nem is ismertek. Engem nem érdekel, isten őrizz hogy le is írjátok. Ja igen. El lehet filózni azon is, hogy ha ti mondtok rám valamit, az valóban úgy van? Ilyesmit csak a gyermekek hisznek.


     

    előzmény:
    tortura (408)
    2016-10-26  16:50
  13. 2016. október 26. 22:11414.

    Pont fordítva, ennek a mondatnak az volt az apropója, hogy az volt kb megkövezve, aki nem akarta intézetbe dugni a hibás gyereket...

    előzmény:
    saschamora (413)
    2016-10-26  20:42
  14. 2016. október 26. 20:42413.

    "Képtelen lennék együttélni a tudattal, hogy a gyerekemtől megszabadultam csak azért, mert úgy könnyebb..."


    ez a mondat feler egy atombomba pusztitasaval! nem azzal van a baj, hogy te ezt igy erzed, es nem azzal, hogy sokan masok is, hanem azzal, hogy ez egy kotelezoen elvart "modell" lett mindenki szamara, azoknak is, akik ehhez nem eleg erosek, vagy urambocsa', nem kivanjak az egesz eletuket aldozatkent leelni. termeszetesen nem kell ledobni a hegyrol a genetika altal megviccelt elolenyt, meg kell oldani. de nem lehet, mert az a draga okos nep, megkovezi azt, megoldana... nyomas ez, es mint olyan, pokoli. nem szeretet.

    előzmény:
    Babyface83 (276)
    2016-10-25  12:28
  15. 2016. október 26. 20:30412.

    Szóval sem mondtam, hogy könnyen kifizetné, feltehetőleg nem. De ha el akarja felejteni az egészet, annak ez az ára. Ha havonta utalgatni akar, meg mondom, a 20 most elég, de mi van ha neadjisten sérült lesz az a gyerek is (nem azért mert genetikailag esélyes, de előfordulhat bármi...), akkor anyuka tuti nem 20-at fog kérni, hanem kicsikét többet, nem tud visszamenni dolgozni stb stb. Igen, ehhez a nőnek bele kell menni, de erre mondtam, ha van esze belemegy, mert ennyi pénzt már lehet ügyesen úgy kezelni 20 év alatt, hogy az a havi 20 is meglegyen, meg a gyereknek a lakása is mire felnő... Ez valamelyest apuci lelkiismeretén is segíthet. Nyilván így is kifizeti ezt az összeget, ha havonta utalgat, csak akkor ezzel a hülye döntésével minden hónap 10-én szembesülnie kell. TI ezt nem szeretné. Erre adtam megoldási javaslatot, nem mondtam, hogy olcsó...


    "Dönthetnek a férfiak arról, hogy szeretnének-e apák lenni. Kétszer is. Először, hogy kivel fekszenek össze, másodszor, hogy védekeznek-e."


    OK, de a nőknek ezen felül van mégegy mérlegelési lehetőségük, a 2 csíkot követően. Ez az, ami a férfiaknak nem adatik meg. Igazságtalan, de ez van. A nő ugyanúgy mérlegelhet hogy kivel fekszik le és hogy védekezik-e. Sőt, ő tud duplán is..


    TI férjének javasolnék még egy vazektómiát, akkor tuti nem ismétlődik ez a szitu, gondolom 5. gyereket, főleg ezek után nem szeretnének...

    előzmény:
    asztanaviszta (410)
    2016-10-26  18:01
  16. 2016. október 26. 20:23411.

    az anyai szeretet osztonos, es nem racionalis. tehat tok mindegy ezen osztonos szeretet kereteben, hogy gyerek tomeggyilkos-e vagy sem, az anyai szeretet valtozatlan. es pont azert, mert osztonos. es azert osztonos, mert anyai. a racio itelkezik, disztingval, nem irja felul az osztont.

    előzmény:
    Carpaccio (375)
    2016-10-25  19:43
  17. 2016. október 26. 18:01410.

    Dönthetnek a férfiak arról, hogy szeretnének-e apák lenni. Kétszer is. Először, hogy kivel fekszenek össze, másodszor, hogy védekeznek-e.


    Egyösszegű tartásdíj megváltás akkor lehetséges, ha anyuka is beleegyezik. Legtöbbször ingatlannal szokták megváltani.


    T.i. esetében számoljunk 20 évvel, havi kb. 20-30 ezer forinttal. Ha kp.-ben fizetné k egy összegben apuka az 5-7 milliót jelentene.


    Szerinted ezt könnyen kifizetné?

    előzmény:
    FullMoon (389)
    2016-10-25  22:40
  18. 2016. október 26. 17:50409.

    Nem meglepő, hogy az állatok viselkedését hozod példának. Méltán ismerheted őket.

    előzmény:
    Nikita 666 (257)
    2016-10-25  11:47
  19. 2016. október 26. 16:50408.

    És még Mozdonjra mondják, hogy hivatásos troll.


    Most pont a saját szádból csináltál segget. Ha visszaolvasod a korábbi hsz-edet. Ott nagyjából az ellenkezőjét állítottad. Igaz, ha az eszedhez értjük, akkor stimmel minden.


    Szerencsétlen, nagyon unatkozhatsz a bűnöző cigány férjed mellett, hogy ennyi förtelem jön ki bűzös szádból. Már csak az érdekel, honnan van benned ez az eredendő és mindenen átgázoló nőgyűlölet?


     

    előzmény:
    Nikita 666 (145)
    2016-10-24  22:56
  20. 2016. október 26. 16:38407.

    Igen, ismerek pár ilyet. Mocsok dolog ez, kikészíteni valakit, aztán jóllakottan lelépni, hogy "mert idegbeteg lett".


    Kb. ugyanannyira undorító, mint a köv. eset. Egy pali mesélte el, agyon is ütötte magát nálam azonnal. Volt régen egy nője, x ideje együtt voltak, mikor a nő teherbe esett. Faszikám épp akkor nem akart gyereket, így a nő - nagyon szerelmes lévén - elvetette. A pasi egy darabig még vele maradt, utána elkezdett gondolkodni. Mi lesz, ha az abortusz után a nő már nem tud többet teherbe esni? Így aztán otthagyta a csajt és elvett mást. Ott lett is két gyereke. Közben a nő férjhez ment és Németországban él (hogy aztán lett-e gyereke van sem, nem tudom). Mikor emberünknek néha dolga van Németországban, felkeresi a csajt. Azt hiszem, nála is szokott megszállni. Ehhh....


    Olyan undorító dolog ez, hogy majdnem hánytam, mikor elmesélte.

    előzmény:
    évi* (165)
    2016-10-25  09:24
  21. 2016. október 26. 16:17406.

    De elöbb a túlszaporodott réteg elárasztja azok életterét, akik nem szaporodtak túl, és azért jobban élnek. Aztán már ott is túlszaporodottak lesznek.


    És elöbb-utóbb mindenhol nyomor lesz. És én örülök, hogy már vén vagyok, és talán már nem érem ezt meg.


    Bocs az off-ért.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_613491 (405)
    2016-10-26  15:47
  22. Torolt_felhasznalo_613491
    Torolt_felhasznalo_613491
    2016. október 26. 15:47405.

    De nem mindegy, hogy hol és kik szaporodnak túl. Földrajzi és társadalmi értelemben is. És amikor majd az a réteg, aki nem szaporodik túl, véglegesen vagy majdnem véglegesen kihal, a túlszaporodott réteg nem fogja tudna eltartani önmagát, tehát ők is ki fognak halni. Így vagy úgy, de az emberiség napja meg vannak számlálva (még ha a napokat itt esetleg évszázadokban mérjük is - az evolúciót tekintve egyébként még az is csak "napok").


    De egyébként nem igazán ez volt a téma :)

    előzmény:
    kistit56 (404)
    2016-10-26  15:23
  23. 2016. október 26. 15:23404.

    "különben tényleg kihal az emberi faj :)"


     


    Hát ahogy elnézem, az emberi fajnak nem az a legnagyobb problemája, hogy a kihalás szélén áll.


    Minden 0.222 másodpercben születik egy ember. Az idén már 116 és fél millió gyerek született. A népességnövekedés valami 70 millió. És még nincs vége az évnek.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_613491 (402)
    2016-10-26  12:41
  24. Torolt_felhasznalo_397210
    Torolt_felhasznalo_397210
    2016. október 26. 12:49403.

    nem rég, 1950ben még csak 2,7 milliárd ember volt


    és mára döbbenet


    főleg azért mert nem is kell, mert a robot dolgozik egyre több helyett


     

    előzmény:
    Jucigirl (398)
    2016-10-26  10:37
  25. Torolt_felhasznalo_613491
    Torolt_felhasznalo_613491
    2016. október 26. 12:41402.

    Annak idején még ultrahang sem volt, mégsem halt ki az emberiség.


    Hát ez azért nem ilyen egyszerű. Régen nem volt, vagy nagyon kezdetleges volt a fogamzásgátlás, ezért nagyon sok gyerek született egy családban. És minél több az utód, annál nagyobb esélye van egy fajnak a fennmaradásra. Nem is kell olyan messzire menni az időben: a nagymamámék még 8-an voltak testvérek. Ebből 2 gyerekkorában meghalt, de a maradék 6 megérte a szaporodásképes felnőttkort (most direkt biológiai értelemben nézem a dolgot). Ez a 6 utód pedig már elég volt gének továbbviteléhez. Azonkívül régen nagyon sok nő belehalt a szülésbe vagy a szülést követő szövődményekbe. Tehát az a nő, aki nem volt alkalmas arra, hogy termékenyen sok utódot hozzon a világra, nem is örökítette ezeket a "gyenge" géneket. Durván fogalmazva (és minél inkább visszamegyünk az időben, ez egyre inkább igaz) megtörtént a természetes szelekció, nem kellett hozzá ultrahang. Ahogy egyre profibbak lettek a fogamzásgátlók, egyre kevesebb gyerek született, közben természetesen az orvostudomány is fejlődött, a szemlélet is változott (lásd: minden élet értékes), ezért arra a kevés utódra már sokkal jobban kellett vigyázni, különben tényleg kihal az emberi faj :)

    előzmény:
    Jucigirl (395)
    2016-10-26  10:04

Címlap

top