Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Nem akarjuk a gyereket

Ludmillabp
Létrehozva: 2016. október 19. 16:45

A férjemnek viszonya volt egy nőcskével. Nem tartott túl sokáig.  Fűt fát ígért és úgy döntöttem megbocsátok neki. Főleg mivel van három kicsi gyerekünk. Erre a csaj benyögte hogy csinált tesztet és olyan hat hetes terhes lehet. A férjem határozottan megmondta neki hogy vetesse el, mert semmiféle felelősséget nem vállal azért a kölyökért. És hogy csak úgy szülje meg ha egyedül vállalja, mert neki három gyereke van, sem több sem kevesebb. 


A lotyó viszont fenyegetőzik hogy majd a tartásdíjat fizethetjük. 


Mit csináljunk? Gondolom abortuszra nem kötelezhetjük de tehet a férjem írásban lemondó nyilatkozatot? Semmiféle formában nem kell nekünk az a gyerek. Nem szeretnénk azt sem, ha a családunk és a barátaink tudnának erről a kis malőrről. 

  1. 2016. november 1. 14:12526.

    Látod?  Nem tartozik Rád és nem tartozik én rám sem. De mert egy Fórumon vagyunk, ezért mégis írunk  :)


    Talán észrevetted hogy nagyon csak a leírtakra reagáltam. Ami nincs leírva az csak találgatás, feltételezés, kitaláció, ezért nincs értelme beszélni sem róla.


    Nem gondolod hogy ilyen kapcsolatban  mindkettőjüknek célszerű védekeznie? ?


    Kétlem hogy egy nő aki egy gyerekszülést pénzkereseti forrásnak tekint, éppen egy három gyerekes férfit szúrjon ki magának. A magyar jog szerint a férfi fizetésének az 50 %-át lehet gyerektartással megterhelni.  3 vagy több gyerek esetén ez osztódhat gyerekekként. Ráadásul itt még beteg gyermek is van, neki magasabb százalék jár. Megjegyzem teljesen érthetően és jogosan. Ergo, ha ez a nő valóban terhes, biztos nem a gyerektartáson keresztül  akarja magának biztosítani a gondtalan további életét   :)

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_176902 (520)
    2016-11-01  09:26
  2. Torolt_felhasznalo_613491
    Torolt_felhasznalo_613491
    2016. november 1. 14:05525.

    Azt figyeltem meg, hogy ahogy egy fórumozó viszonyul a többi fórumozóhoz, főleg a fórumozók "múltjához", abból nagy bizonyossággal meg lehet állapítani a korát, de legalábbis a korosztályát. A múlt, a múlt... A múlt bizony nem enged. Ha egy korszak miliője megérintett valakit, az beleég egy ember idegeibe, zsigereibe, és nem szabadult tőle akkor sem, ha a világ másik végébe menekül. Tulajdonképpen senkinek nem kell hazudnia a koráról. Mert a szavak hazudhatnak, de a tettek sosem hazudnak.

    előzmény:
    Amarynda (517)
    2016-11-01  08:29
  3. 2016. november 1. 13:57524.

    Érdekes módon hol engem támadsz, máshol éppen hogy erősítesz.


    Na nézzük. Először is leszögezném hogy az én felfogásom szerint is mindenki úgy él ahogy akar. Akár házasságban, akár azon kívül. Mindaddig amíg mást nem bánt meg vele. Ebben az esetben az asszonyka szegény igen meglepődött hogy férjének külső kapcsolata van. Nem tartom gerincesnek az olyan embert aki otthon előadja a jó apát és a még jobb férjet, miközben fél éve szeretőt tart. Nem csak a hűtlenségével van bajom, de a felelőtlenségével is.  Hűtlenségével megbántotta azt az asszonyt akit valamikor szeretet és aki talán még most is szereti. Mos, főz, takarít rá, aki ellátja őt és közös gyerekeiket. Ugyanakkor felelőtlen is hiszen ezt úgy teszi hogy nem használ gumit. A váratlan gyerek egy dolog. De guminélküliségével akár nem várt betegségeket is haza szállíthat az asszonyának! S ha egyszer házasságban él, abba bizony beletartozik a hűség is.  De ezt gondolom az együttéléses kapcsolatokról is, kivéve ha korábban nem állapodtak meg nyitott kapcsolatban. Akkor mindenki úgy dug és azzal és annyiszor ahogy akar. De itt a leírtak alapján nem erről szól a fáma.


    Természetesen ha számodra egy együttélésnél nem alap a hűség adása és annak elvárása, annak alapján is alakítod ki a véleményed. Nem baj ez, hiszen nem gondolkozhatunk egyformán. Nincs is ezzel semmi baj.


    Visszatérve a gerinctelenségre. Nem tudhatjuk hogy a férfi és a szeretője között mik történtek. Nem tudjuk ki kinek mit mondott. Én ezért ebbe bele sem megyek hiszen csak feltételezések lennének.  Ha ténynek vesszük viszont a váratlan gyerek érkezését akkor viszont nem tartom a férfi részéről gerinces dolognak kijelenteni hogy őt nem érdekli az a gyerek és nem is fog gondoskodni róla. Azért nem gerinces, mert a nőt nem a ihlet szállta meg, hanem a férfi élvezkedésének az eredménye IS. Tehát felelősséggel tartozik a gyerekkel szemben, akár tetszik neki akár nem.


    S végezetül. Nagyon nem érdekel egyikük magánélete, nemi élete sem . De ha valaki ezt egy fórumba kiírva azt közzé teszi akkor  kíváncsi mások véleményére. Nekem meg ez a véleményem, Neked és másoknak meg más. Ennyi  :)

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_176902 (518)
    2016-11-01  09:07
  4. 2016. november 1. 11:10523.

    Én,miért?..nem áll szándékomban pályát módosítani...:)


    20 éve egy  m.helyen dolgozom,amúgy se vagyok már én se mai csirke, épp azért írtam...Sok topikba megfordultam, valamit csak olvasok néha,és egyre többe van az amit tapasztaltam...:(


    Elkeserítő,hogy egymás segítése, jó tanácsok helyett,megy a szapulás, beszólogatás..


    Pedig valaha nem volt ez rossz kis oldal...

    előzmény:
    Sissi52 (522)
    2016-11-01  10:38
  5. 2016. november 1. 10:38522.

    Javaslom, jelentkezz rendorakademiara. Ez itt egy topic. Valaha megemlitettem, azt sem tudom, melyik masik topikban, reg lehetett, tavaly voltam San Diegoban, es itt felhozzak es az orromra dorgolik. Meg hogy en hova tehetek milyen jelecskeket. Kesz rohej.


    Szoval lazulj es nevess te is rajtuk, ez a legjobb megoldas. Jokat lehet am itt derulni is, vagy sajat valasztasod alapjan bosszankodni, kar.

    előzmény:
    mazsola7 (521)
    2016-11-01  09:42
  6. 2016. november 1. 09:42521.

    Ne haragudjatok,de egyre undorítóbb lett ez a topik... (is)


    Személyeskedés,egymás, ill. a TI szapulása, versengés, ki él jobban, ki hol jár külföldön, ki hogy él....stb.


    Nem csoda, hogy végül elmenekül innen mindenki,és végül a szokásos "csapat " marad meg...


    Ha meg nyílik egy új topik, oda csődülnek.


    De meglepő, hogy hsz .-ik alapján fiatal ,vakmerő,sőt  fafejűnek gondolnék itt egyeseket, meglepően éltesebb,idősebb emberek kinyilatkoztatásait olvasom csodálkozva...


    Na, lehet most már engem is szidni, kiforgatni a mondataimat,egyenként idézni, elemezni, cáfolni.


    (Ha lesz mondanivalóm, inkább privátban írom meg az érintettnek,TI: nak.)

  7. 2016. november 1. 09:26520.

    Miert nem vedekeztek ?
    Ez lenne a kerdes , amit feltennek , ha ram tartozna... de nem tartozik ram...

    Megis azon tokolodom, hogy ha van itt "gerinctelenseg" , az valami olyan cucc, hogy melyikuk nem vedekezett ?
    Ugy nez ki, hogy a ferfi nem akart gyereket : meglepeteskent tudta meg..
    Ha a ferfi nem akarta, akkor a no "titokban" nem vedekezett ?
    Csak ugy mondom, hogy volt ilyen eset itt birosagon, Franciaorszagban , //most nincs idom, de majd keresem// , es bizony nem az alsagosan teherbeesett no nyerte meg... ez valahogy tul egyszeru penzkeresesi forma a mai munkanelkuli , bizonytalan idokben...

    előzmény:
    kavics a homokban (512)
    2016-10-30  15:05
  8. 2016. november 1. 09:10519.

    Ki nem ejti le a hulye bosszuvagyadat es az idetlen fenyegeteseidet ?
    Ez miert tartozik a topikba ? Offolsz ?
    Rolad van-e itt meselnivalo ?
    Milyen anya voltal? 
    Tanits mar ki minket, hogyan kell csinalni ?
     

    előzmény:
    Amarynda (517)
    2016-11-01  08:29
  9. 2016. november 1. 09:07518.

    En nem ertem, mi a gerinctelenseg ebben.
    A "hazassag szentsege" birizgal ?
    Maaaaaaaaaaaa ? - amikor a "parok" tobbsege nem hazasodik ossze ?
    Ezelott 30-40  evvel megkoveztek es leribancoztak a leanyzot, aki hazassag nelkul nyitotta szet a combjait...
    Hol van az mar...
    Nehany bigott hulyegyerek hiszi csak azt, hogy a mai tarsadalomban a hazassag az biztonsag , révbeérés , tronuson ülés... s gyerekkel ajandekozni "urat" , a termeszet kiralyat , az meggyalazhatatlan "szentseg".
    Ez az ember maradt a csaladdal .
    Ra tartozik.
    Ha ugy jo neki , legyen...
    Nem akar öszülo fejjel egyedul levest fozni este... meg osszekeresni mosas utan a zoknikat... Ennyi
    Tudja, hogy a csaladjat segiteni fogja.
    Egyszer kioregszik , mint mindenki , a testisegbol , mert a nemiszervunk  az azert megis azert adatott nekunk, embereknek s allatoknak , hogy utod legyen es nem az anal/oral es a sextoys hasznalat miatt . 45-50 eves korig a ferfiak kedvenc idotoltese a dugas / lenne, ha nem lennenek massal elfoglalva=munka es egyeb tennivalok/
    Egy ido utan a normalis embereknel ez az utodhagyas miatti  tyukravadaszo  oszton lelohad ...
     Szepen arany oregkort fog elni a megszokott intelligens parjaval es olvastam ezt a topikindito holgyet , //most eppen keseru, ez itt nem a legjobb oldala , de ez egy jo ember//... el fogja fogadni a kis jovevenyt .
    Nehogy mar az legyen a hazassag, hogy "huseg" , "eletfogytiglani szerelem" stb...
    A hazassag az egy egyszeru parkapcsolati forma. Regen a kozerkolcs resze volt, ma meg nem.
    Ma a hazassag olyan, mint akarmilyen mastipusu egyuttelesi forma .
    Pont.
    Meg akkor sem lenne gerinctelen ez az ember , ha elhuzott volna , vagy ha sajatnemuvel all parba hirtelenjeben.
    Ma ugyanis a nemi eletben egyetlen "kotelezo" es torvenyvedte cucc van: az a gyerek , amit csinal .
      A torveny vedi a gyerekeket azzal, hogy ha megcsinalta valaki , akkor fel kell nevelnie.
    Pont.
    Ezen kivul mindenki azt csinal , ott es ugy,  a nemiszervevel ma , MA, ahogy az neki tetszik .
    Akarhova , akarkivel  huz el , meg ha sajatnemuvel all  is ossze , akkor sem tartozik senkire a nemi elete , de ha a nemi elete utoddal aldja meg, akkor fizet.  

    előzmény:
    kavics a homokban (512)
    2016-10-30  15:05
  10. 2016. november 1. 08:29517.

    Kb kokemeny 5 percembe kerult amig "atneztelek". 300 topichoz szoltal hozza kb. es a hozzaszolasaid legtobb esetben 1-3 alkalommal tortentek.


     a maximalis egy volt ott 9 esetben szoltal hozza egy masikban pedig 8 alkalommal.


    mivel a szemelyed kulonosebben nem erdekelt igy most nem olvastam bele hogy miket irtal csak azert tettem be ide hogy ha osszehasonlitod az elozo hozzaszolasommal kb. ennyi idombe telt megnezni a lapodat. ez pedig  nem 24/7 -t igenyel ugye?


    ha erdekel valami Akkor specifikusan ranezek kijelolom amit irt a datummal es a cimmel ez par katt es ennyi.


    van meg kerdesed? Javaslatod?

    előzmény:
    Olasimbo (477)
    2016-10-28  20:55
  11. 2016. november 1. 08:20516.

    "..az elsotol az utolsoig vegigtanulmanyozom az illeto NLC munkassagat meg az idot es a topic cimet is kiirom mikor es hol mit mondott es szembesitem vele..."


    Ez most komoly???? Ilyen letezik?


    Juj, ez beteg, nagyon BETEG dolog. Hogy valakinek arrol szol az elete, hogy 24/7 a szamitogep elott ul, es meg vissza is olvassa 10-12 evre visszamonleg az emberek hozzaszolasait, sot meg kiirja, jegyzetel is...


    Brutalis!!!


    Girl, get a life!


    Eld az eletedet, UTAZGASS, elvezd a napokat, perceket, mindent. Az elet tul roved arra, hogy ilyen baromsagokra pazarold!

    idézet:
    Olasimbo (477)
    2016-10-28 20:55:58

    Namarmost ugy gondoltam reagalok. az utobbi pl. 3 napban nemhogy nem NLC  tem hanem a gep elott sem voltam. ha valaki valamiert nem tetszik vagy ellentmondasokba keveredik akkor  szimplan max 1 ora alatt at lehet nezni az osszes olyan hozzaszolasat ami erdekli az embert, ui. nem kell az egesz topicokat vegigvenni csak a "sajat hozzaszolasok" ra kell rakattintani es legtobbszor abbol 1-2 van.


    azonkivul: nem szeretek utazni, sokkal inkabb olvasni, tvt nezni kezimunkazni idonkent osszejovunk baratokkal stb.


    szoval pont olyan eletem van amilyent en szerettem volna magamnak es ehhez csak hab  a tortan hogy mivel 30 eve dolgoznom sem kell az osszes hobbijaimat akkor muvelhetem amikor kedvem van hozza. Van egy csomo allatom akikkel a nap jo reszet toltom van ferjem haztartasom stb.


    az nlc egy mellekes szala az eletemnek amibol kb heti 3-4 ora az amit itt toltok . ugyhogy a "get a life" tanacsot valaki masnak adjad.


    en nagyon boldogan elek es azt gondolom majd akkor kerek valakitol tanacsot  ha nem tudom eltolteni az idomet vagy kudarcba fulladna a 40 eves hazassagom. kulonben elboldogulok magam is ez igy OK neked?


    have a nice day!

    előzmény:
    Olasimbo (477)
    2016-10-28  20:55
  12. 2016. október 31. 08:07515.

    Most volt itt eppen egy adas, es azt targyaltak, mi a fene utott a nokbe. Egyikuktol a masikhoz koringyal egy himnemu es a nok egymast ekezik, a pasi artatlan, vagy mi a fene? Tehetetleb artatlan bab, akit csak ugy sodor a szel es buksisimogatast meg rozsaszin szalagot erdemel a hajaba? Tejbepapit, madartejet mamucikaktol?

  13. 2016. október 31. 00:02514.

    Izlestelenseg meg le is irni,hogy legyen abortusza a nonek akivel a ferfinek 6 honapig volt viszonya,nem inkabb a ferjet kellenne ivartalanitani?Aki egyszer felrement ,az fog is s jovoben,hany picinyet akar meg nemzeni,mert ugy latszik gumirol nem hallott......


    Es a szegeny feleseg sajat magat okolja,hogy igen mar nem vagyok olyan sexi,hat elment sexi nohoz,ezt tenyleg nem kellenne szaporitani.....miert o megmaradt csabito adonisznak?

    előzmény:
    kavics a homokban (512)
    2016-10-30  15:05
  14. 2016. október 30. 16:23513.

      az utolso nehez heteimben nlc-en  logok. Teljes egyertesben vagyok,en  maradtam volna ferjed erkezeseig.Mikor szabadulsz a gipsztol?

    előzmény:
    évi* (507)
    2016-10-30  11:06
  15. 2016. október 30. 15:05512.

    Ha velem történik, biztos nem nevezném "kis malőr"-nek.  Nekem nagy dolog lenne.


    Bár örömmel megtennétek, de valóban nem kötelezhetitek abortuszra. Bocsi, de ez a gondolat már önmagában is nevetséges. Ahogy a gyerekről  való lemondó nyilatkozat is. Ha erre jogilag lehetőség lenne, nem olvashatnál soha gyerektartási perekről.


    A hölgy akit Te 'lotyó"-nak nevezel, nem fenyegetőzik hanem tényt közöl. Ha valóban terhes a férjedtől, bizony lehetősége van tartásdíjra beperelni a férjed.


    Miközben írtam az előző mondatot az fordult meg a fejemben, hogy a férjedet milyen jelzővel illeted??  Neki akkor kellett volna igen határozottnak lennie amikor kigombolta a gatyáját. Azt meg hogy a férjednek hány gyereke van, azt majd a Bíróság eldönti.


    Mindenesetre kívánom hogy az a nő még se legyen terhes, de főleg ne a Te férjedtől. Gereinctelen embereket nem kellene szaporítani. Nem ismerem,  tehát nem mondom hogy az. De a leírtak alapján az én szememben mindenképp!

  16. 2016. október 30. 11:47511.

    ...de mindenképp megnyugtatóbb, mint egy keresővel...

    előzmény:
    FullMoon (509)
    2016-10-30  11:30
  17. 2016. október 30. 11:47510.

    Menni fog, nyugi! :-)


    Én is 3 gyerek és 6 év után mentem dolgozni. Persze, rendszeres az időhiány, de kezelhető. (Azért összeteszem a kezem, hogy olyan a munkahelyem, amilyen, szóval azért tudom, hol a helyem...)

    előzmény:
    FullMoon (509)
    2016-10-30  11:30
  18. 2016. október 30. 11:30509.

    Nem kell sokat visszaolvasni csak kb 10 hsz-t.. Nem arról írtam hogy ha lelep az apa hanem hogy ha "történik vele valami" mert valaki itt írta hogy micsoda felelőtlenség otthonlétre berendezkedni sok gyerekkel... Erre írtam.


    A hogyant nem tudom de én most épp újrakezdésben vagyok, 3 gyerekkel, 9 év itthonlét után, úgyhogy lehet ilyet csak rohadtul nem egyszerű. Egészséges gyerekekkel sem. De azt gondolom 2 év azért elég lesz talpra állni..


    TI-nak meg azért -jelen helyzetben- nem is ez volt a problémája.. Még persze lehet, de ne legyen.

    előzmény:
    york (506)
    2016-10-30  08:24
  19. 2016. október 30. 11:18508.

    Bocs az off-ért.

    előzmény:
    évi* (507)
    2016-10-30  11:06
  20. 2016. október 30. 11:06507.

    Biztos egy barom vagyok, de nekem első az elsősegély nyújtás.  Nem nézek órát. 


    Reméljük, sose szorul senki a segítségedre...

    előzmény:
    Carpaccio (479)
    2016-10-29  11:19
  21. 2016. október 30. 08:24506.

    3 gyermekkel  (sajnos egyik beteg, sokkal több figyelmet igényel),  anyuka lelkileg (talán testileg is) romokban.  Nem tudjuk igazából apa döntését, ha mégis terhes a barátnője, mit lép. Ha nem is a híd alatt, de nagyon nehéz lesz az anyának további élete sok-sok évig.


    Szerinted 1-2 év alatt hogyan rázza gatyába kicsi családját - esetleg apa nélkül?


    Sok mindent nem tudunk, pl. valóban terhes-e a barátnő, apa döntését, ha mégis terhes, és meg is tartja.


    Így csak ötletelünk.. 

    előzmény:
    FullMoon (505)
    2016-10-30  07:49
  22. 2016. október 30. 07:49505.

    Hát évtizedekig nem, de addig hogy újraszervezze az életét 1-2 év alatt nagy megborulás nélkül, arra azért elég. Nyilván megváltozik onnan az élet de nem kell hogy egyenes út vezessen innen a híd alá...

    előzmény:
    Carpaccio (504)
    2016-10-30  00:11
  23. 2016. október 30. 00:11504.

    A nagy magyar valóságban ritka az az egyedüli családfenntartó, aki olyan életbiztosítást tud kötni, hogy halála esetén (tegyük fel, az ingatlan kipipálva jó állapotban) a hátra maradt 3 gyereke a feleségével vígan el tud élgedélni évtizedekig. Ja, ebből kettő a jelen álláspont szerint élete végéig csak otthon vegetál. Hacsak nem valami ritka felső rétegbe tartozik egy pár mindkét tagja, szerintem felelőtlenség az állandó otthon létre alapozni, és szerintem a mentális létre egészségtelen hatással van az a helyzet, amiben a TI él.

    előzmény:
    FullMoon (502)
    2016-10-29  20:32
  24. Torolt_felhasznalo_785782
    Torolt_felhasznalo_785782
    2016. október 29. 21:19503.

    Ja, a királyi többes... az én akaratom a te akaratod is, tehát nem akarjuk a gyereket.


    Az igazat nem tudhatjuk, de még a fejleményeket sem. Van gyerek vagy nincs, ha van, akkor megtartja-e stb. 


     


     

    előzmény:
    Carpaccio (500)
    2016-10-29  19:26
  25. 2016. október 29. 20:32502.

    Mármint mi bármi történik....? Felelősségteljes családfenntartó (de mindkét szülő) köt életbiztosítást... mert ugye ha a "munkaképtelen" (jelenleg a családot működtető: gyerekeket óvodába-iskolába hurcoló, sérült gyereket 7/24-ben ellátó, háztartást vezető) anyával történik valami, a család akkor is gondba kerül, mivel apuka nem tud tovább ugyanúgy dolgozni mint korábban és az így kieső jövedelmet pótolni/a "munkaképtelen" anya munkáját kb. 2 alkalmazottal helyettesíteni kéne valamiből... Szerintem 4 gyerekes családnál ezt vehetjük alapnak (reményekedem) és nem ettől lesz a gyerekek környezete elcseszett, hogy anyu otthon van és nem dolgozik.

    előzmény:
    Carpaccio (489)
    2016-10-29  13:58

Címlap

top