Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Elvették a babát.

Kamilla73
Létrehozva: 2017. január 7. 16:16

Sokat gondolkodtam hogy leírjam-e azt ami egy kolléganőnkkel történt.Sokan fogják itt bántani,megkövezni,leköpni és hasonlók de megfulladok a tehetetlenségtől és a dühtől,hogy ilyen van.Szerencsétlen teremtés teherbe esett az akkori pasijától.(itt hozzátenném gyógyszer mellett lett terhes)A pasi megígérte,hogy segít neki az anyagiakban de terhessége alatt még egy szem ennivalót sem vitt neki nemhogy pénzt!A babának sem vett semmit és nem is volt hajlandó a babáról beszélni amíg terhes voltKolléganőm egyre jobban pánikbeteggé vált,pszichológushoz járt,kétségbeesetten sírt napokig a vállunkon hogy mi lesz vele.Nem tudja magát fenntartani egy kisbabával,egyre nagyobb adósságai lettek amit már nem bírt kifizetni.Enni is mi vittünk neki más kollégákkal segítve.Folyamatosan rettegett mi lesz velük.A védőnő is csak flegmán megjegyezte,hogy majd megoldja.Ott a csed meg a családi pótlék.Ja csak összesen kb. 40 ezer forint lett volna amit kézhez kap mert 4 órás bejelentés  mellett kellett dolgoznia.A szülés után már vártak rá a kórházban.A pszichológus,családvédelmisek.Szegény annyira kikészült  idegileg,hogy a babát sem tudta ellátni,összeomlott.És ez érdekelt valakit?Segített valaki? Senki.Tovább kínozták,hogy mi a terve a babával,ki fog segíteni otthon,szedje össze magát mert így nem lehet gyereket nevelni.Egészséges lelkületű,kiegyensúlyozott anyára van szüksége a gyereknek nem idegroncsra.Könyörgöm,hogy szedje össze magát amikor éjjel-nappal arra kell gondolnia,hogy mit fog enni,miből fizeti be a fűtést,lakbért,gyereknek a gyógyszereket,egyéb dolgokat,mikor nincs segítsége, az út szélén hagyták.Mondják azt más is van így aki egyedül marad mégse rémül meg attól,hogy mi lesz velük.Egy kisbabát nem lehet veszélyeztetni.Ha nincs pénz befizetni a gázt,kikapcsolják,ha nincs pénz áramra kikapcsolják ha nem tudod a boltban kifizetni a napi reggelit nem adják oda ingyen mert neked gyereked van és így tovább.Honnan szedjen össze még pénzt azon felül amit kap?Apuka azt közölte,hogy gyerektartásra ne is számítson mert nem veszi a nevére és senkinek a rezsijét nem fogja kifizetni és ha bíróságra megy nem fog célt elérni mert tudja úgy intézni a dolgait,hogy ne tudják letiltani a fizetéséből.Nahh  szép egy apuka mondhatom ésne essen pánikba  a szerencsétlen mikor ilyen szöveggel fenyegetik?. . A vége az lett,hogy az apát behívták a hivatalba,elmondták neki,hogy az anyuka pánikos,nem tudja mit csináljon a babával,nincs pénze eltartani,folyton azon sír mi lesz vele és a gyerekkel,és alkalmatlan a gyereknevelésre a pánik miatt.Az apa magához vette a csecsemőt,nem beszélte meg az anyával mi legyen,hogy legyen,nélküle intézett el minden hivatali dolgot.Szívtelen,érzéketlen.A kolléganő nem tudott mit csinálni belenyugodott,hogy az apa fogja nevelni a gyermeket.Sajnos elég messze laknak egymástól és ha apuka úgy gondolja nem engedi a gyermek láthatását,arra hivatkozva,hogy más dolga van nem tud elmenni hozzájuk (legutóbb szórakozni ment! és vigyorogva dicsekszik mindenkinek milyen fasza apuka ő,hogy egyedül felvállalta a gyermeket!)Nem tudjuk,hogy mi áll a papírokban mert az apa nem mutatott semmit.Nem tudjuk milyen státuszban van nála a gyermek.Az anyuka menni akar a gyerekhez de azt sem engedi.Nem mehet be a házba a csecsemőjéhez.Heti egyszer egy-két órára elviszi a babát,ezzel elégedjen meg a nyomorult ha már nem bírja eltartani-volt a válasz! Heti egyszer??? Az nagyon kevés , nincs eltiltva a gyerektől,joga van látni,találkozni vele.Karácsonykor sem vitte el hozzá. Nem tudok neki segíteni,tanácsot adni ezek már jogi dolgok.Az a bűne,hogy kevés a pénze és megijedt egy nagyon-nagy felelősségtől,pánikba esett,nem tudott dönteni.Szereti,imádja a babát,nem mondott le róla,könyörög az apának,hogy láthassa minél többet,ám mindig van valamilyen dolga amiért nem viszi,őt viszont nem engedi be a házba.Ehhez nincs joga szerintem.Én megrendültem a munkatársam szomorú sorsától,ezt nem érdemelte meg,hogy elszakítsák a gyermekétől.

  1. 2017. január 7. 21:1151.

    Joe Navarrot is figyelmedbe ajanlom Jon Kabat Zinn mellett .Na meg a topic inditojanak is .


    Egy nagyon fontos szakvizsgara mentunk. Azt kerdezte a vizsgaztato a tetel kezbevetele utan. : Na es mit olvasott ?


    Megmondtam: Mire azt valaszolta en is ismerem., nagyon jo olvasmany : akkor elemezze a tetelenek megfeleloen :-) 


    Ugyhogy nem indok a tanulas .


     " Love and Responsibility "  = Szerelem es felelosseg Karol Wojtyla  

    előzmény:
    ElCid2016 (47)
    2017-01-07  21:04
  2. 2017. január 7. 21:0750.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_383651 (46)
    2017-01-07  21:02
  3. 2017. január 7. 21:0549.

    ".... A dr Gergátz Elemeér tanítványa vagyok. Ő azt vallja, hogy az élet a fogantatással kezdődik  "


    ebben egyetertunk . " Love and Responsibility "  Karol Wojtyla konyvet olvastad ? Minden ember szexualis leny ugyanakkor racionalis lenynek is kell lennie es a  magunkat es masokat szeretni  /az erenyek / keszseget ugyanugy kell tanulni ,gyakorolni mint egy uj sportot .


    Off: En Joe Navarro es Jon Kabat Zinn  "tanitvanya " vagyok. 


     


     


     

    idézet:
    terdszelikatica (42)
    2017-01-07 20:57:37

     " Love and Responsibility "  / Szerelem es felelosseg / Karol Wojtyla 

    előzmény:
    terdszelikatica (42)
    2017-01-07  20:57
  4. 2017. január 7. 21:0448.

    Konnyu megmondani a tutit. A no nem kell, a gyerekrol viszont gondoskodik. Vagy koteles elete vegeig azzal maradni, akivel jo volt a hetyepetye? Komolyan mondod? A pasi felelosseget vallal 'tette' kovetkezmenyeert. A not nem engedi be a hazaba? Biztos nem hianyzik neki a rinya az otthonaban. A no kerhetne latogatasi engedelyt, ha fizetne a gyerektartast.

    előzmény:
    ElCid2016 (39)
    2017-01-07  20:57
  5. 2017. január 7. 21:0447.

    Sok könyvet olvastam, de az övé nincs közte, mert szerettem, szeretek, szeretnék olvasni. Csak mostanság tankönyveken kívül más nem jut a kezembe. Mellette ott a munka, a háztartás, nyaranta a kert. Ja és kellene egy nyelvvizsgát is csinálnom tavasszal (csak felugrottam, s ha már itt voltam gyorsan megírom a véleményemet, hogy mit gondolok).

    előzmény:
    terdszelikatica (42)
    2017-01-07  20:57
  6. Torolt_felhasznalo_383651
    Torolt_felhasznalo_383651
    2017. január 7. 21:0246.

    ---várj csak.Lesznek itt még olyan részletek, hogy belezöldülünk.......

    előzmény:
    antironia (40)
    2017-01-07  20:57
  7. Torolt_felhasznalo_383651
    Torolt_felhasznalo_383651
    2017. január 7. 21:0045.

    Kettőn áll a vásár, kicsikém.


     


    te is akartad, hát így jártál.


    Aki férfivel fekszik össze, gyerekre is számíthat.Mégis mit gondoltál egy 4 órás fizetéssel mire fogsz menni?


    Kapd össze magad - már ha van vér a pucádban - és mutasd meg hogy te is mindent megteszel a gyerekedért - ha idáig nem is tetted.


    Gyűjts zsózsót, dolgozz úgy ahogy több százezren ezt teszik.A gyerekért a világ végére is el kell mennie egy anyának!!!!!!!!!!!!!!!!

    előzmény:
    Kamilla73 (29)
    2017-01-07  19:58
  8. 2017. január 7. 20:5944.

    Előfordulhat ám ilyen is. Csak a környezetemből vagy két ilyen példát tudnék mondani.

    előzmény:
    antironia (40)
    2017-01-07  20:57
  9. 2017. január 7. 20:5843.

    Miert? A csaladja csinalta a gyereket?

    előzmény:
    antironia (40)
    2017-01-07  20:57
  10. 2017. január 7. 20:5742.

    ".... A dr Gergátz Elemeér tanítványa vagyok. Ő azt vallja, hogy az élet a fogantatással kezdődik  "


    ebben egyetertunk . " Love and Responsibility "  Karol Wojtyla konyvet olvastad ? Minden ember szexualis leny ugyanakkor racionalis lenynek is kell lennie es a  magunkat es masokat szeretni  /az erenyek / keszseget ugyanugy kell tanulni ,gyakorolni mint egy uj sportot .


    Off: En Joe Navarro es Jon Kabat Zinn  "tanitvanya " vagyok. 


     


     


     

    előzmény:
    ElCid2016 (36)
    2017-01-07  20:36
  11. 2017. január 7. 20:5741.

    A no fizikailag is, mint irod, meg mentalisan is beteg. Munkaja nincs. Penze nincs. Adossaga viszont van. Magat sem tudja eltartani, fenntartani, gyerekkel meg foleg nem. De azert kellene minden. Mire fel? Hogy? A pasi neveli a gyereket? O a gonosz? En noparti vagyok, de igaz, ami igaz, itt a pasinak van igaza. Vele maradni egy novel, mert szexeltek es becsuszott egy gyerek? Akkoriban igert a nonek. Ma valtozott a szitu, en nem tudom, miert. De a pasi a gyereket tenyleg nem hagyja magara.


    En a not nem sarozom, de a helyedben feneken billentenem, hogy tegyen valamit a sajat erdekeben, ne ridogaljon, annak mar elmult az ideje. Ha meg nem akar semmit, akkor uljon meg a feneken.


     

  12. 2017. január 7. 20:5740.


     


    Ja-ja.... És szegénykének a családja olyan mint egy állatorvosi ló. Mindenki meghalt, szülők, nagyszülők, testvérek......


     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_383651 (27)
    2017-01-07  19:33
  13. 2017. január 7. 20:5739.

    Az, hogy mindketten benne voltak az unga-bungában az egy dolog. De! Ha már becsúszott védekezés mellett is a gyerek, s persze a "pasas" megígérte az anyagi támogatást az akkor még csak leendő anyának, s utána megszegi az adott szavát, az milyen ember is valójában?


    Hasonló esetben én bizony nem hagytam volna cserben a hölgyet.


    MOndjuk nem véletlen az a riasztó statisztika, hogy Mo-on a gyerekek vagy fele csonka családban nő fel. Sok nőnek inkább a jóképű lukvadász kell. A konzervatív értékrendű, normális férfi meg nem kell nekik, mert uncsinak találják......

    előzmény:
    Sissi52 (38)
    2017-01-07  20:49
  14. 2017. január 7. 20:4938.

    A hetyepetyeben mindketten benne voltak.


    A gyerek becsuszott.


    A pasinak MA a no nem kell. A gyereket viszont o neveli.


    Kerdes?

    előzmény:
    ElCid2016 (36)
    2017-01-07  20:36
  15. 2017. január 7. 20:4737.

    Aszongya, a no menne, de a pasi nem engedi be a hazaba.

    előzmény:
    Dnanga1 (33)
    2017-01-07  20:23
  16. 2017. január 7. 20:3636.

    Katicaácska. Én minden esetben kizárólag tartós kapcsolatot kerestem (több-kevesebb sikerrel). De én nem hagytam volna cserben, ha megtörtént volna ugyanez a "baleset" vele. Sőt én megtartaás mellett lettem volna. A dr Gergátz Elemeér tanítványa vagyok. Ő azt vallja, hogy az élet a fogantatással kezdődik. Márpdeig én hajlamos vagyok az ő nézeteit vallani.

    előzmény:
    terdszelikatica (32)
    2017-01-07  20:20
  17. 2017. január 7. 20:3335.

    Könnyű hegyibeszédet tartani, amíg nem kerülsz ugyanebbe a helyzetbe. Saját káromon tapasztaltam meg, hogy a való életben a másik ember a leggyengébb láncszem Másik ember szavában nem szabad bízni, bármilyen közeli hozzátrartozó is.


     

    előzmény:
    Dnanga1 (30)
    2017-01-07  20:14
  18. 2017. január 7. 20:2934.

    Végigolvastam. Szerencsétlen kolléganőd jól ráfizetett. Bedőlt egy jóképű lukvadásznak. Milyen "férfi" az ilyen, ki megígéri a támogatását, aztán megszegi az adott szavát? Milyen "apa" az ilyen? Már, ha apának lehet nevezni az ilyen alakot. Ahogy olvastam a kisbabát sem tekinti másnak, mint holmi tárgynak, mivel szerinte tetszése szerint rendelkezhet. S persze élvezi, hogy a kolléganődet sakkban tarthatja, megfélemlítheti, megzsarolhatja így.

    előzmény:
    Kamilla73 (17)
    2017-01-07  18:33
  19. 2017. január 7. 20:2333.

    ""Az nagyon kevés , nincs eltiltva a gyerektől,joga van látni,találkozni vele.Karácsonykor sem vitte el hozzá. ""


    Miért az apának kellett volna vinne? Miért nem ment el érte, hozzá ő maga???????? A saját gyerekemért elmennék hat faluval arrébb is ha látni akarom.
    Gondolkodjunk: vagy az apa cihelődik télen hidegben a gyerekkel, vagy az anyja kapja magára a kabátot és elsétál hozzá.

  20. 2017. január 7. 20:2032.

    "... Használták,eldobták mint egy koszos zsebkendőt.."


     Igy is fel lehet fogni a dolgokat, meg ugyis hogy donteskepes emberek dontesuk utan mennek egy kapcsolatba es ha az vegetert 


    nem okoljak egyertelmuen a masikat.


    Minden emberi kapcsolatban benne vagyok en es benne van a masik. Nincs csak rossz es nincs csak jo. 

    előzmény:
    Kamilla73 (29)
    2017-01-07  19:58
  21. 2017. január 7. 20:1831.

    Mossa ki.


    Mi az, hogy hasznaltak? Csak odatartotta valakinek, vagy mi? Vagy o is benne volt a hetyepetyeben?


    Felnott embernek tudnia kell, ha dug, abbol gyerek lehet. Mindnefele vedekezes ellene is, ha nincs szrencseje. Es ezt a neki nincs szerencseje-t is bele kell kalkulalni. Egy nonek azt is, hogy egyedul is meg tudjon elni.


    Mars kulfoldre dolgozni, ha nincs lehetoseg, ha kell a gyerek, ha meg nem, csak kellene, akkor tessen tovabb ridogalni.


    A gyereknek vegulis jo dolga, jo helye van, az egyik szulojevel van, aki el tudja tartani, ha a masik nem is.

    előzmény:
    Kamilla73 (29)
    2017-01-07  19:58
  22. 2017. január 7. 20:1430.

    4 órás bejelentéssel tudhatta a kolléganő, hogy mennyi is lesz majd a gyese. Úgy őszintén, mit várt még melléje? Egy férfit, aki eltartja, vagy gyerektartást? Vagy mit? Úgy néz ki a helyzet, hogy világra jött egy kisgyerek, akinek az anyja nem tud mást, csak sírdogálni, mert ettől is fél, attól is fél,  pánikrohamol, tördeli a kezeit és várja hogy mások majd segítenek. Mert tulajdonképpen csak ennyire képes. Szíre szóra nem szokták csak úgy elvenni a gyerekeket az anyjuktól. A helyzet úgy néz ki, a világra hozott egy gyermeket, de maga sem tudja hogyan tovább. Eddig tartott a tudomány. Tudod az okosok azt mondják a gyereket megszülni a legkönnyebb. A neheze a következő 18 évben lesz. Minden okoska később jön rá, hogy ez mennyire igaz. És tudom, hogy ez most rosszul érint téged, de annak a kicsinek jelen helyzetben az apjánál van a legjobb helye. Az talán meg tudja neki adni azt, amit az anyja nem. Mehet perre. Ez igaz. Mit tud felmutatni? Egy pánikrohamos labilis múltat, amíg az apa talán éppen rendezett hátteret.
    A másik meg az, hogy eddig csak a te verziódat hallottuk.

  23. 2017. január 7. 19:5829.

    Nem én vagyok a kolléganő. Használták,eldobták mint egy koszos zsebkendőt..

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_383651 (23)
    2017-01-07  19:22
  24. 2017. január 7. 19:5428.

    Ha mindegy lenne, nem irtal volna ide.


    Olyan jol el lehet magyarazni, hogy mit miert NEM. Ha nem akar semmit tenni, akkor tenyleg a legjobb megoldas, ha tovabb ridogal a masok vallan, amig ehen nem hal. Na, mi az a nagy nagy betegseg? Szivatultetesen esett at es nem cipelhet 200 kilos embereket? En meg azt is megtennem, ha az egyetlen gyermekemrol lenne szo.

    előzmény:
    Kamilla73 (24)
    2017-01-07  19:25
  25. Torolt_felhasznalo_383651
    Torolt_felhasznalo_383651
    2017. január 7. 19:3327.

    Nagyon kilóg a lóláb.


    Mindig megdöbbenek hogy mások mennyire tudják mások teljes magánéletét, érzéseit.A csillagos égre esküsznek hogy az tuti így volt, úgy volt.

    előzmény:
    antironia (26)
    2017-01-07  19:27

Címlap

top