Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

1 szem antibiotikom után?

normalize
Létrehozva: 2017. augusztus 17. 20:25

Sziasztok.


 


Bevettem 1 szem antibiotikumot, és most abbahagynám. Nem szeretném végig csinálni a kúrát. Egy köröm melletti bőr begyuladt nekem, és arra írta fel a háziorvosom, de nem látom értelmét erre ezt szedni. Lázas nem vagyok, pici van bedagadva, piros a bőr, néha lüktet, és néha fájdogál is ugye. Egyelőre szívó kötés van rátéve. Arra ondoltam inkább csak valami kenőcsöt használnék. Szóval 1 szem után még nem gond ha most abbahagyom?

  1. 2017. augusztus 18. 15:3226.


    Nem,nem muszáj és,mint ahogy az itt okoskodó laikus cabron nicket nem is lehet!

    előzmény:
    terdszelikatica (25)
    2017-08-18  15:25
  2. 2017. augusztus 18. 15:2525.

    En sem kaptam levegot az indito olvasasa utan, de lassan ugy vagyok vele, hogy gyozzon a termeszetes szelekcio.


    Muszaj nekunk mindenkit megmenteni ?

    előzmény:
    Lédienn (22)
    2017-08-18  15:13
  3. 2017. augusztus 18. 15:2424.

    Kiszabadította a benőtt köröm csücsköt. Megtisztította és kapott Betadinos kötést. Mondjuk nem vártam meg hogy a genny bugyogjon belőle, hanem akkor elvittem, amikor látszott, hogy ne jó irányba megy és nem tudom megoldani.

    előzmény:
    cabron (21)
    2017-08-18  14:52
  4. 2017. augusztus 18. 15:2223.

    Tenyleg mi a foglakozasod ?


    Amit leirsz az nem egy kis fertozes eredmenye, amibol nagyobb baj is lehet. Hogy biralod felul az orvos utasitasat ? Irod kenocsot szivesebben hasznalnal. Szerinted a kenocs hogy hat ? 

  5. 2017. augusztus 18. 15:1322.

    Nevetségesek az "érveid" a témával kapcsolatban és ahogy hatalmas,buta arccal vitatkozol,ahogy előadod az "okosságaid". Mert te tudod,mert neked is volt ilyen,te tudod,mit,hogy kell gyógyítani,jobban,mint egy orvos és amúgy is ugye,rajtad kívül mindenki más hülye.


    Te vagy az a korlátolt páciens,akire rá kell hagyni! 


    A nem múló torokfájásra a doki nagyon korrekten a szakma szabályai szerint járt el.


    Antibiotikum + helyi torokfertőtlenítő (ez a Strepfen)+ fájdalomcsillapító amit kaptatok.


    A gyógyszertári torokfertőtlenítőt azért írhatta,hogy legyen választási lehetőségetek és biztosan elmondta,hogy vagy azt,vagy a Strepfent vegyétek meg és használjátok.  Tehát vagy-vagy,nem a kettőt együtt!


    Sokan utálnak gargalizálni és /vagy nem is tudnak,ezért ajánlják inkább a "szopogatós" torokfertőtlenítő tablettát. Meg a szopogatós tablettát egyszerűbb is használni.


    Az orvos csak jót akart,de te ezt sem érted,inkább kritizálsz,mert lövésed sincs az orvosláshoz,csak hatalmas arccal köpködni tudsz.


     

    előzmény:
    cabron (16)
    2017-08-18  14:11
  6. 2017. augusztus 18. 14:5221.

    Végül mit javasolt?

    előzmény:
    évi* (20)
    2017-08-18  14:41
  7. 2017. augusztus 18. 14:4120.

    Én szakmám szerint csecsemő és gyermekszakápoló vagyok, és nem szaladgálok viccből orvoshoz, ennek ellenére múltkor vittem a középső fiamat hasonló panaszokkal. (Nyilván én sem tudom, a TI-nek mennyire milyen és azt sem, hogy a Tiéd mennyire milyen). Azt láttam, hogy ezt nem fogom tudni megoldani egy kis Betadinos kötéssel. Viszont ha felírt volna AB-t, akkor ott helyben rákérdeztem volna, hogy biztosan szükséges-e, és mi a kockázat, ha nem kap?

    előzmény:
    cabron (19)
    2017-08-18  14:35
  8. 2017. augusztus 18. 14:3519.

    Ezt én sem értem. Amit leírt, az alapján gondolom, hogy milyen lehet. Nekem is volt már ilyenem. Az viszont tuti, hogy sok orvos antibiotikum mániás.

    előzmény:
    évi* (17)
    2017-08-18  14:29
  9. 2017. augusztus 18. 14:3318.

    De ilyen esetben ott helyben vissza lehet kérdezni, hogy doktor úr, miért látja jónak, hogy 2 féle mittodoménmit szedjek? Mi a kockázata annak, ha nem szedem? Meg lehet ezt beszélni.


    Nekem nagyon hülyén jön ki, hogy ott bólogat a beteg, majd saját hatáskörben eldönti, rosszabb esteben kontroll során még kamuzik is, hogy beszedte.

    előzmény:
    cabron (16)
    2017-08-18  14:11
  10. 2017. augusztus 18. 14:2917.

    Te láttad ezt a konkrét gyulladást? Elég széles skálán mozoghat a történet.


    Azt nem értem, hogy mi a francnak megy az ember orvoshoz, ha utána felülbírálja a döntését? Akkor oldja meg otthon, ha jobban ért hozzá.

    előzmény:
    cabron (14)
    2017-08-18  12:28
  11. 2017. augusztus 18. 14:1116.

    Leírta, hogy mi a gondja, tudom miről beszél és nem egy nagy durranás. A dokik meg köztudottan szeretnek gyógyszereket felírni, ha kell, ha nem.


    Én szűrni szoktam.


    Saját példa. Nem múló torokfájás, irány a doki. Torokgyulladás, antibiotikum. Ez oké, amikor szükséges, akkor szükséges. Felírt mellé patikában kikeverős torokfertőtlenítő cseppet. Ez szintén oké.


    De e mellé felírt még egy amúgy nem vényköteles Strephen szintén torokfertőtlenítő spray-t, és egy doboz Algozone-t.


    Na most a Strephen minek a másik torokfertőtlenítő mellé? Azon kívül, hogy mocsok drága és jó buli a dokinak jutalék ügyben. Az Algozone meg ugye Algopiryn, ami volt otthon.


    Na, most, ha a férjem ezeket azonnal ki is váltja, 4 ezer forintnak huss.

    előzmény:
    Lédienn (15)
    2017-08-18  13:00
  12. 2017. augusztus 18. 13:0015.

    Mázlid volt! 


    A T.I. elment az orvoshoz,ugyanis nagyon valószínű,hogy nem "egy piti kis körömágy melletti gyulladása" van. Az orvos is úgy ítélte meg,hogy ez nem csak egy kis banális gyulladás,ezért is adott antibiotikumot,de te simán felülbírálod. Sic!


    Nem semmi,ahogy gyakorlatilag lehülyézed azokat,akik szerinted csak piti kis problémával orvoshoz mennek és nem otthon próbálkoznak napokig házinkencékkel,mint te,valamint megítéled az esetet látó és gyógyító orvost(!) is és azt bizonygatod,hogy "szerinted ilyen kis körömágy gyulladásra nem szokás(!) antibiotikumot adni". Sic!


    Te már csak tudod!


     


     


     

    előzmény:
    cabron (14)
    2017-08-18  12:28
  13. 2017. augusztus 18. 12:2814.

    Ezt mondjuk én sem értem, de nehogy már egy szaros körömágy melletti gyulladásra azonnal antibiotikum. Az ilyesmit a szervezetnek tudnia kell kezelni. Nyilván, ha nem javul, rosszabbodik, akkor doki.


    Lehet én vagyok a "felelőtlen", de én még egyszer sem mentem dokihoz ilyenekkel.

    előzmény:
    antironia (13)
    2017-08-18  12:08
  14. 2017. augusztus 18. 12:0813.


     


    Nem is értem... miért ment el egyáltalán orvoshoz, ha nem akarja beszedni a felírt gyógyzsert...??? 


     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_383651 (10)
    2017-08-18  11:10
  15. 2017. augusztus 18. 12:0712.

    Ja-ja, az ilyenek szoktak síránkozós topikokat nyitni a magyar egészségügyről, ahol szidják-fikázzák az orvosokat, eü. személyzetet....


     


     

    előzmény:
    Lédienn (9)
    2017-08-18  10:37
  16. Torolt_felhasznalo_383651
    Torolt_felhasznalo_383651
    2017. augusztus 18. 11:1011.

    előzmény:
    antironia (5)
    2017-08-18  09:49
  17. Torolt_felhasznalo_383651
    Torolt_felhasznalo_383651
    2017. augusztus 18. 11:1010.

    Milyen aljadék az az orvos, aki téged gyógyítani akar!


    Itt tart ma az egészségügy! Bementél a rendelőbe, az a mocskos doki meg megvizsgált és  kaptál olyan gyógyszert ami az állapotodban szükséges.Ugyanis nem hiszem el, hogy komoly baj nélkül ma anitbiotikumot felírnak.


    Különösen  érhetetlen  a doki gondoskodása , amikor te minden további nélkül felülbírálod  a diagnóziát.


    Igaz is, elfelejtettem hogy te  varrónő/kéményseprő/lakatos/házmester ..... létedre ehhez jobban értesz!!!!!!!!!!


     


     

  18. 2017. augusztus 18. 10:379.

    Azon mindig jókat mulatok,amikor laikusok próbálnak meggyőzni és kioktatni a szakmáról. 


    Egy enyhe kis bőrfertőzést lehet otthon is sikeresen kezelgetni,de azokat a tüneteket,amiket a topikindító leírt,már komolyabb problémát jeleznek.


    Igen gyakori,hogy pl. benőtt köröm otthoni kivágása,"kioperálása" és az általad bizonygatott házi terápia után a sebészeten köt ki az illető. De az sem ritka,amikor manikűrözés után jönnek a betegek a T.I.-hez hasonló problémával,dagadt,lüktető ujjal. 


    Mindenki azt tesz a saját testével,egészségével,amit akar! Csak a következményeket is viselje és ne az orvost,egészségügyet okolja a saját hülyesége miatt!

    előzmény:
    cabron (7)
    2017-08-18  10:09
  19. 2017. augusztus 18. 10:128.

    Ráadásul, ha egyáltalán nem kezdi el szedni, azzal csak magát nyírja ki, így viszont tevőleges érdemeket szerezhet a gyógyszer-rezisztens kórokozók fejlesztésében... Előre a világ ellen!

    előzmény:
    Lédienn (6)
    2017-08-18  09:59
  20. 2017. augusztus 18. 10:097.

    Lédienn egy kicsit túltolta a dolgot.


    Nekem is volt már ilyen, nekem eszembe sem jutott azonnal orvoshoz menni. Éjszakára bekentem körömvirág krémmel, rátettem vizes rongyot, rá folpackot és arra száraz rongyot.


    Reggelre semmi baja nem volt. De, ha másnapra nem múlik el, akkor érdemes még egy éjszakát végigcsinálni ugyanezt, ha akkor sem múlik, vagy rosszabodik, akkor kellhet az antibiotikum.


    Gondolom nem vagy annyira hülye, hogy ha látod, hogy elég gáz a dolog, nem lépsz. Azért a csonthártya gyulladáshoz és ujj levágáshoz ennél több kell. :)

  21. 2017. augusztus 18. 09:596.

    Miért nem az orvost kérdezed,aki felírta neked a gyógyszert?


    Legyen annyi vér a pucádban és mondd el neki,hogy te laikusként baromságnak és feleslegesnek tartod,hogy a leírt tüneteid alapján is egy kezdődő csonthártya gyulladásra,továbbterjedésének megakadályozására antibiotikumot írt fel!


    Mondd el neki,hogy a szövetek közötti gennytől feszülő,fájdalmasan lüktető,gyulladt ujjadat antibiotikum szedése helyett inkább csak valamilyen kenőccsel kúrálnád!


    A párakötés következtében kifakadhat és dőlhet a gennyes,véres váladék az ujjadból. Ha mázlid van,akkor kiürül és nem alakul ki ott sipoly és orvosi kezelés,antibiotikum hiányában visszatérő gennyesedés,gyulladás lehet.


    Ha nincs ekkora mázlid,akkor a kezdődő csonthártya gyulladásod tovább terjed és,ha nagyon nagy mázlid van és időben elmész orvoshoz,akkor csak egy-két ujjpercedet kell esetleg amputálni és még antibiotikumot is fogsz kapni,de akkor már injekcióban!


    De próbálkozhatsz még tehénlepénnyel,pókhálóval,fokhagymával is,ahelyett,hogy elfogadnád az orvosi kezelést.


    Sok országban napokig mennek az emberek,mire orvoshoz jutnak és hálásak a gyógyszerekért,a gyógyításért.

  22. 2017. augusztus 18. 09:495.

    Felülbírálja az orvos tanácsát, aztán csodálkozik, ha nem kap egyetértő hsz-okat...


     


     

    előzmény:
    Bagoly (4)
    2017-08-18  00:52
  23. 2017. augusztus 18. 00:524.

    Egy szem nem segit. Az orvos azert irta fel, hogy a fertozes teljesen elmuljon, szedd, amig el nem fogy. Miert mentel, ha nem akarsz hallgatni ra?

  24. 2017. augusztus 17. 23:173.

    Köszönöm a semmit mondó választ. Erre mondják ha nincs érdemi, inkább a csend, igen bölcs tanács jól mondják.

  25. 2017. augusztus 17. 21:392.

    ha felnőtt, ivarérett egyén vagy, el tudod dönteni. 


     


     

Címlap

top