Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

1 szem antibiotikom után?

normalize
Létrehozva: 2017. augusztus 17. 20:25

Sziasztok.


 


Bevettem 1 szem antibiotikumot, és most abbahagynám. Nem szeretném végig csinálni a kúrát. Egy köröm melletti bőr begyuladt nekem, és arra írta fel a háziorvosom, de nem látom értelmét erre ezt szedni. Lázas nem vagyok, pici van bedagadva, piros a bőr, néha lüktet, és néha fájdogál is ugye. Egyelőre szívó kötés van rátéve. Arra ondoltam inkább csak valami kenőcsöt használnék. Szóval 1 szem után még nem gond ha most abbahagyom?

  1. Torolt_felhasznalo_383651
    Torolt_felhasznalo_383651
    2017. augusztus 19. 14:0251.

    Én meg azt mondom, hogy az aki orvos szájába ad ilyen baromságot, az tényleg pusztuljon.


    Természetes szelekciózzon...., nem kár érte......


     






     



    Nehéz de sokszor ez van. Van az úgy, hogy nem lehet mit kérdezni. Ha az orvos azt javasolja, hogy egyek 2 hetes döglött macskát teliholdkor, és attól majd meggyógyulok, mit kérdezzek? Max annyit, hogy nőstényt vagy kandúrt :)


     


    előzmény:évi* (40)2017-08-18  17:28














    előzmény:
    sabangela (49)
    2017-08-19  13:17
  2. 2017. augusztus 19. 13:1950.

    Antibiotikum nem egy cukorka. Olvass utana, ha ezt eddig meg nem tetted meg.

  3. 2017. augusztus 19. 13:1749.

    "... Mert ebben az országban lassan csak olyan orvosok maradnak, akik máshol nem kellenek (még mindig tisztelet a kivételnek)..... "


    Teny es valo hogy a magyaroknak van valami ertekrendi defektjuk es rengeteg baromsagra koltenek milliardokat rendre. Svajcban mar az is kiutotte a biztositekot hogy a homeopathias keszitmenyeket gyogymodokat az adofizetok penzebol tamogatjak, nemhogy milliardokat tapsolnak el felesleges baromsagokra .       

    előzmény:
    Babyface83 (45)
    2017-08-18  19:59
  4. 2017. augusztus 18. 23:4048.

    Nem tudom hol olvastál tőlem olyat, hogy az orvosok mind hülyék. Nagyon sok orvosnál megfordultam már, és sokuknak nagyon hálás vagyok, akik valóban hozzáértőek, alaposak, esetleg empatikusak. Azt állítottam, hogy sajnos praktizálnak hozzá nem értő orvosok is, és sajnos a körülmények miatt ebben az országban egyre magasabb az arányuk. Ráadásul jellemzően ők azok, akik nem tűrik, ha a beteg visszakérdez, és kéri, hogy magyarázza el, hogy miért az adott gyógymódot javasolja. Rengetegszer előfordult, hogy az egyik orvos ugyanabban a témakörben az ellenkezőjét javasolta, mint a másik. Akkor az egyiküknek valószínűleg nincs igaza, nem? Például nemrégiben előfordult, hogy egy ismerősömnek, akinek az enyémhez hasonló korú gyereke van, és ugyanolyan, viszonylag egyszerű és nem túl komoly egészségügyi problémája volt a gyerekének, mint az enyémnek. Az ő orvosa rögtön egy drasztikus és fájdalmas beavatkozást ajánlott, ami ugyan megoldotta a problémát, de elég nagy traumát okozott ezzel a gyereknek. A mi gyerekorvosunk pedig javasolt egy lassabban ható ámde fájdalommentes kezelést, ami szintén beválni látszik. Tájékoztatott a másik, drasztikusabb beavatkozásról is, de állítása szerint mostanra elavult dolog rögtön azzal kezdeni és "ágyuval lőni a verébre". Szerencsénk volt, hogy a mi gyerekorvosunk nem csak a sok évvel ezelőtt használatos gyógymódokat, rutinokat ismeri, hanem tájékozódik és tovább képzi magát. De sajnos nem mindenki ilyen és szerintem ez elég nagy probléma.

    előzmény:
    Lédienn (47)
    2017-08-18  20:56
  5. 2017. augusztus 18. 20:5647.

    Ha értően,megfelelő tudással olvastad volna a cikket és nem az a cél lebegne a szemed előtt,hogy ideköpd,az orvosok úgy hülyék,ahogy vannak,akkor számodra is kiderült volna,hogy a cikk olyan képtelen csúsztatásokat tartalmaz,amelyeket egy orvos,még a legképzetlenebb sem mondana. Tőlem sem korrekten idéztél,csak kiemeltél a szövegkörnyezetből egy mondatot,megváltoztava ezzel a mondandóm értelmét és csak arra reagáltál.


    Fő célja az itteni firkászoknak mint mindig,a provokáció,hangulatkeltés,olyan kommentelőket megcélozva ezzel,mint te. Minden tudatlan,rosszindulatú nick ilyen provokatív cikkekre ugrik,jönnek a vérszagra és gondolkodás nélkül nyomják a hülyeségeket,de ezzel éppen önmagukat járatják le. Persze ennek felismeréséhez is tudásra,intelligenciára volna szükség.

    előzmény:
    Babyface83 (44)
    2017-08-18  19:48
  6. 2017. augusztus 18. 20:0246.

    Nehéz de sokszor ez van. Van az úgy, hogy nem lehet mit kérdezni. Ha az orvos azt javasolja, hogy egyek 2 hetes döglött macskát teliholdkor, és attól majd meggyógyulok, mit kérdezzek? Max annyit, hogy nőstényt vagy kandúrt :)

    előzmény:
    évi* (40)
    2017-08-18  17:28
  7. 2017. augusztus 18. 19:5945.

    Na látod pont ezért írtam amit. Nem érdemes kérdezni, magyarázni, érvelni... Meg kell próbálni pofavágás nélkül végighallgatni a hülyeséget aztán ésszel cselekedni. Mert ebben az országban lassan csak olyan orvosok maradnak, akik máshol nem kellenek (még mindig tisztelet a kivételnek).


    Amúgy a gyerekem 2 kilóval született, tehát nem lett óriásbébi a vitamintól. Szerencsére pont abban az időben ment Czeizel műsora, amiben dühöngött, hogy még mindig sok orvos nem javasolja a vitamint, holott mennyi problémát kivédhetne. No, rá azért hallgattam :)

    előzmény:
    asztanaviszta (37)
    2017-08-18  17:21
  8. 2017. augusztus 18. 19:4844.

    "Amúgy a cikk iskolapéldája,a magyarok egészségkultúrájáról szól. És a tudatlanság bizony nem függ az egyén iskolázottságától sem! Ezt több évtizedes szakmai tapasztalatom alapján állítom."


    ... Aminél már csak az említett orvos tudatlansága elkeserítőbb (már ha valóban az hangzott el a szájából, ami oda le volt írva). 

    előzmény:
    Lédienn (35)
    2017-08-18  16:49
  9. 2017. augusztus 18. 18:3843.

    OFF En is ugy vagyok vele lassan mint semiramis  volt. Vakulj paraszt en megmondtam !!!!


    ha Te nem akarod megerteni az nem az en bajom , Az en mottom :  "Maturity is knowing you were an idiot in the past. Wisdom is knowing that you'll be an idiot in the future. Common sense is knowing that you should try not to be an idiot now. " / J. Jacques /

    előzmény:
    antironia (42)
    2017-08-18  18:11
  10. 2017. augusztus 18. 18:1142.

    Én hátradőlve szívesen végignézem a természetes szelekció működését.... :-D


     


     

    előzmény:
    terdszelikatica (28)
    2017-08-18  15:33
  11. 2017. augusztus 18. 18:0041.

    Ööö, ez nagyon erős csúsztatás. A vitamint szedőknél összességében kevesebb kis súlyú baba születik, a statisztikád erre utal. Mindenesetre én ijesztőnek találom, ha egy orvos le akar tiltani egy kismamát a vitaminról. Ha mondjuk folsav hiány miatti nyitott gerinccel születik a baba, akinek az anyját lebeszélték, akkor talán elgondolkodna a doki. Vagy akkor sem...

    előzmény:
    terdszelikatica (34)
    2017-08-18  16:35
  12. 2017. augusztus 18. 17:2840.

    Nem vitázni, csak kérdezni. Mert úgy elég nehéz gyógyulni, hogy azon agyalok, hogy mit tartsak be, és mit ne...

    előzmény:
    Babyface83 (27)
    2017-08-18  15:33
  13. 2017. augusztus 18. 17:2639.

    Valahogy így.


    Elmegyünk az orvoshoz, pedig szerinte mi mindent jobban tudunk, hisz tájékozódtunk különböző "tudományos fórumokon".


    Ha úgy érzem, hogy az adott témában jártasabb vagyok valakinél, akkor nem megyek el hozzá tanácsot kérni. Nem értem, hogy az ilyen képzett emberek egyáltalán miért mennek orvoshoz.

    előzmény:
    évi* (17)
    2017-08-18  14:29
  14. 2017. augusztus 18. 17:2338.

    Az orvos helyében megkérdeztem volna, ha mégis mindent jobban tud nálam, akkor egyáltalán miért van itt?

    előzmény:
    Babyface83 (30)
    2017-08-18  15:43
  15. 2017. augusztus 18. 17:2137.

    Ha jobban tudod mint az orvos (meg tudod állapítani, hogy nettó hülyeségeket beszél), miért nem kúrálod magad? Rengeteg gyógyszert lehet recept nélkül kapni, a neten jobbnál-jobb gyógymódokat olvashatsz.


    A magzatvédő vitaminnal kapcsolatban nem biztos, hogy hülyeséget beszélt az orvos. A túlzott szedése is okozhat problémákat.

    előzmény:
    Babyface83 (27)
    2017-08-18  15:33
  16. 2017. augusztus 18. 16:5136.


    De hiába magyarázol itt is,semmi értelme! 

    előzmény:
    terdszelikatica (34)
    2017-08-18  16:35
  17. 2017. augusztus 18. 16:4935.

    Olvastam a cikket. Meggyőződésem,hogy a cikkíró a nagyobb hatás érdekében szokás szerint csak erősen ferdített és olyan dolgokat adott az orvos szájába,amit az sosem mondott,vagy nem úgy. 


    Amúgy a cikk iskolapéldája,a magyarok egészségkultúrájáról szól. És a tudatlanság bizony nem függ az egyén iskolázottságától sem! Ezt több évtizedes szakmai tapasztalatom alapján állítom.


    Lehet pro és kontra példákat hozni hülye orvosok és csak okoskodó,keményen vitatkozó,a legalapvetőbb egészségügyi kultúra,tudás nélküli betegekről. De ennek nem sok értelme van,mert szokás szerint itt is csak gyűlölködő vitát,veszekedéseket generál,de ettől még semmi nem változik.


    El kell/ene fogadni,hogy laikus,tudatlan és csak neten,szomszédasszony által "képzett" okoskodó beteg,kontra tanult orvost mérlegre téve,tudatlanságban,butaságban még mindig a laikusok felé billen erősen a mérleg nyelve.


    Az orvos a legjobb tudása szerint csak gyógyítani,tájékoztatni,ajánlani tud,amit a beteg saját döntése alapján vagy elfogad,meghallgat,betart,elhisz,vagy nem. 


    Csak az együttműködő beteget lehet biztonsággal,hatékonyan gyógyítani!

    előzmény:
    Babyface83 (32)
    2017-08-18  15:51
  18. 2017. augusztus 18. 16:3534.

    ".......Mert ha megszólalok, csak azt mondhattam volna, hogy amit állít, az nem igaz, egy régi városi legenda, hogy a vitamintól nagy lesz a baba feje, viszont az kutatási eredményeken alapuló bizonyított tény, hogy  kivédhetek vele különböző fejlődési rendellenességeket, ezért én szeretném szedni. Na most szerinted mit reagált volna a doktorbácsika, aki vagy 30 éve elfelejtette magát tovább képezni, ha én, mint laikus helyreteszem a fejében a dolgokat? "


    Erdekes lenne azt hallani amit az orvos mondott. Ugyanis a terhessegi multivitamint szedoknel gyakoribb a magzat  sulynovekedese / + 4 uncia  = 4X 28,349 g/ Nem nem mondott hulyeseget. Pontosabban leegyszerusitette a tenyt. 


     




     


     
    előzmény:
    Babyface83 (30)
    2017-08-18  15:43
  19. Torolt_felhasznalo_383651
    Torolt_felhasznalo_383651
    2017. augusztus 18. 15:5733.

    Nincs olyan hogy orvos _ beteg kommunikacio a magyar egeszsegugyben? Celzott ertelmes kerdesekre erteles valaszt kell adni az orvosnak.


    Nem vitazni kell!!!!!!!! hanem  ertelmes ertheto kerdeseket feltenni.


    Kulonben is egy kepzettlen laikus nem lehet egy szakember vitapartnere.

    idézet:
    terdszelikatica (29)
    2017-08-18 15:37:05

     



    Így van!Csak oda kellene figyelni mit mond az orvos.Kérdezni, hiszen  - elvileg - mindenki azért megy hogy segítséget kapjon.


     


    Pipa vagyok az ilyenekre: elveszik az időt a valóban gyógyulni akarók elől.....

    előzmény:
    terdszelikatica (29)
    2017-08-18  15:37
  20. 2017. augusztus 18. 15:5132.

    Olvastad ezt a cikket? Nem tudom mennyi igaz ebből a konkrét írásból, de a jelenség létezik és mivel a normálisabb orvosok menekülnek az országból (tisztelet a kivételnek... akiket igazából nem is értek), egyre gyakoribbá válik. Érdemes átolvasni, hogy a nagy tudású doktornő milyen cinikusan, arrogánsan, lekezelően fogalmaz, miközben akkora orbitális baromságokat állít, hogy az ember nem hisz a szemének. (különösen ajánlom azt a részt, amikor gúnyos poénkodással megnyugtatta a hozzá forduló srácot, hogy tuti nem lesz terhes a barátnője...)

    előzmény:
    terdszelikatica (29)
    2017-08-18  15:37
  21. 2017. augusztus 18. 15:5031.

    Anyukám egy ilyen "szaros körömágymelletti gyulladással" nem ment időben orvoshoz, aztán rohant, mert elindult a vérmérgezést jelentő csík a karján. Mindjárt jó erős antibiotikumot kapott. Meg épp szerencséje volt. De mivel te ilyet még nem láttál, szerinted a doki hülye. 

    előzmény:
    cabron (14)
    2017-08-18  12:28
  22. 2017. augusztus 18. 15:4330.

    "Nincs olyan hogy orvos _ beteg kommunikacio a magyar egeszsegugyben?"


    Sajnos sokszor nincs.


    Ok nem vitázni kell, de például az általam leírt szituációban te mit reagáltál volna? Ez tipikusan az a helyzet volt, amikor valamit vagy szó nélkül hagyunk, vagy belemegyünk egy értelmetlen vitába. Mert ha megszólalok, csak azt mondhattam volna, hogy amit állít, az nem igaz, egy régi városi legenda, hogy a vitamintól nagy lesz a baba feje, viszont az kutatási eredményeken alapuló bizonyított tény, hogy  kivédhetek vele különböző fejlődési rendellenességeket, ezért én szeretném szedni. Na most szerinted mit reagált volna a doktorbácsika, aki vagy 30 éve elfelejtette magát tovább képezni, ha én, mint laikus helyreteszem a fejében a dolgokat?

    előzmény:
    terdszelikatica (29)
    2017-08-18  15:37
  23. 2017. augusztus 18. 15:3729.

    Nincs olyan hogy orvos _ beteg kommunikacio a magyar egeszsegugyben? Celzott ertelmes kerdesekre erteles valaszt kell adni az orvosnak.


    Nem vitazni kell!!!!!!!! hanem  ertelmes ertheto kerdeseket feltenni.


    Kulonben is egy kepzettlen laikus nem lehet egy szakember vitapartnere.

    előzmény:
    Babyface83 (27)
    2017-08-18  15:33
  24. 2017. augusztus 18. 15:3328.

    Felülbírálja az orvos tanácsát, aztán csodálkozik, ha nem kap egyetértő hsz-okat...


     


     

    idézet:
    antironia (5)
    2017-08-18 09:49:23

    En mindig mondtam hogy rohadt nagy baj lehet a magyar oktatassal  Dunning _Krugel effekt 


    minel kevesebbet tud valaki egy adott dologrol, annal inkább hajlamos tulbecsulni a sajat tudasat, hajlamos tulbecsulni sajat  "kepzettseget "


    Muszaj nekun mindenkit megmenteni ?

    előzmény:
    antironia (5)
    2017-08-18  09:49
  25. 2017. augusztus 18. 15:3327.

    Na azért sok esetben meg kell gondolni, hogy az ember leálljon vitázni az orvossal, vagy akár csak visszakérdezni merjen-e. Függ az orvos személyétől, meg attól, hogy könnyedén orvost lehet-e váltani, ha szükséges. A jelenlegi helyzetben elég gyakran megesik, ha az ember örül, ha legalább eljutott egy orvoshoz, akármilyen is. Ha folyamatosan egyértelműen nettó hülyeségeket beszél a doki, akkor is, mert például csak neki van "hatalma" a receptíráshoz. Ilyen esetekben meg a legokosabb megoldás, ha az ember birka módjára bólogat, miközben végighallgatja a dokit, aztán ha van elég esze hozzá, eldönti, hogy mit fogad meg és mit nem. Nem ideális megoldás és nem veszélytelen, de sokszor ez van. Engem például egy idős nőgyógyász terhesen leszidott, hogy minek szedem a magzatvédő vitamint, amikor ilyen kicsi vagyok, mert az megnöveszti a gyerek fejét és majd nem fog bennem elférni. Visszatartottam a röhögést meg az idegbajt, és szégyellősen mondtam, hogy ok, akkor nem szedem többet (de). Most álljak le vele vitázni? Mi lett volna annak a vége?


    Mondjuk az is baromság, ha valaki beszed 1-2 szem antibiotikumot, és aztán abbahagyja. Ezzel többet árt, mintha egyáltalán nem szedné, vagy ha végigszedné akár feleslegesen is.

    előzmény:
    évi* (18)
    2017-08-18  14:33

Címlap

top