Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Hazudozik a párom:-(

k0506
Létrehozva: 2004. augusztus 10. 08:57
Rájöttem,hogy a párom rendszeresen hazudik nekem.Van olyan,hogy csak mellé beszél,nem mond el dolgokat,de olyan is van,hogy komoly dologban nem mond igazat.Mit csináljak?Megváltozhat egy ilyen ember?Vagy valamit én nem csinálok jól,hogy nem tud velem őszinte lenni?
  1. 2004. augusztus 10. 17:05301.
    Pedig kellenek a külön megélt élmények is, nem beszélve, h az ember ezekből is tud töltödni és csuda jó utána hazamenni a közös fészekbe és odabújni a kis szuszogi mellé:)Természetes, h van igényed közös progikra, de akkor se dőljön össze a világ, ha néha más emberekkel is szeretne találkozni.
    Nekem is van igényem a barátnőimre, h néha beüljünk dumálni vagy megnézzünk egy jós kis leértékelést vagy egy romantikus filmet vagy mittudomén:) Nem szabad ilyen beszűkűlten élni, mert megöli a kapcsolatot!
    előzmény:
    queency (294)
     
  2. 2004. augusztus 10. 17:05300.
    Nem tudom. Annyira össze vagyok kavarodva már, hogy nem tudom, hogy én öltem-e meg, meg lovalltam bele magam, meg nagyítottam fel a dolgokat, vagy tényleg igazam van.
    előzmény:
    dili (298)
     
  3. Torolt_felhasznalo_916056
    Torolt_felhasznalo_916056
    2004. augusztus 10. 17:05299.
    Akkor hagyd ott!!!!!!!
    előzmény:
    queency (297)
     
  4. Torolt_felhasznalo_722253
    Torolt_felhasznalo_722253
    2004. augusztus 10. 17:05298.
    Akkor az egész almás, nem?
    előzmény:
    queency (297)
     
  5. 2004. augusztus 10. 17:04297.
    Úgy érzem hogy már nem.
    előzmény:
    dili (296)
     
  6. Torolt_felhasznalo_722253
    Torolt_felhasznalo_722253
    2004. augusztus 10. 17:03296.
    Ha szereted, akkor vannak ézéseid. Ne azt ird ami volt, hanem ami van. Most szereted-e?
    előzmény:
    queency (291)
     
  7. 2004. augusztus 10. 17:01295.
    igen, ezt elismerem. De szerintem a barátom nem ezért viselkedik így velem. Azok a hibák amik jelentkeztek nála, szerintem ezektől függetlenek.
    előzmény:
    szszilva (292)
     
  8. 2004. augusztus 10. 17:00294.
    vannak barátnőim, de nekem már nem arra van igényem, hogy külön menjünk 30 évesen. Együtt szeretnék járni, és nem lebujokba, hanem moziba, színházba, étterembe. . .
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_916056 (290)
     
  9. Torolt_felhasznalo_801529
    Torolt_felhasznalo_801529
    2004. augusztus 10. 16:59293.
    Egyebkent ez a hapsi is egy bunko, szoval hagyd ott meg akkor is, ha jol all anyagilag, Te nem kapsz belole. . .
    előzmény:
    tomorrows (288)
     
  10. 2004. augusztus 10. 16:59292.
    Azt látom, hogy nem rosszindulatból, de biza pénzéhes vagy és követelődző! És ezt te magad sem veszed észre, legalább is nem tudatos ez nálad. Természetes. És ezen van a hangsúly, mert hidd el, hogy ez nem természetes!!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  11. 2004. augusztus 10. 16:58291.
    Igen, nagyon szerettem, de úgy érzem megölte az érzéseimet. És a pénz igazából csak bezavar, mert úgy érzem, hogy ez a különbség köztünk okozza a legtöbb problémát. Az ő családjának nagyon fontos, úgy érzem, és nem kezelik egyenlőnek azokat, akiknek nincs annyi. Pedig én sem panaszkodhatom, van egy kétszobás lakásom egy nagyon szép helyen egy négyemeletes házban (gázfűtés, tégla). Normális állásom, két diploma. . . De nincs BMW-je a szüleimnek, meg nincsenek milliótkat érő képeik. . . És egy kicsit régimódiak. De a családkért elég sok mindent tettek.
    előzmény:
    dili (287)
     
  12. Torolt_felhasznalo_916056
    Torolt_felhasznalo_916056
    2004. augusztus 10. 16:58290.
    Sziasztok!

    Bocs, queency, de bosszantó, ahogyan a barátodról írsz! Miért? Nem szereted? Akkor miért nem hagyod ott? Nagyon nagy gondot csinálsz egészen apró problémából! Ha NEKED kell autó, add el a lakásodat! Ne a párodtól várd el, hogy ő áldozzon érted. Van lakásotok, hiszen nála éltek. Ha ő is szeret, nyilván nem fog az utcára rakni. Azt írod, kell az autó, hogy külön is tudjatok mozogni. Add el a lekásod és vegyél egy autót. Mit problémázol ezen? Legyél már független nő! Az én olvasatom szerint te, hogy finoman fejezzem ki magam, nem tartozol a jómódúak közé, míg párod bizony nincs szűkében a pénznek. A tesvéred talált egy férfit magának, aki szereti őt, a családja is elfogadta, támogatják őket, mert azt látják, a tesódat nem a pénz motiválja. Ezzel szemben te még azon is felháborodsz, hogy a párod szülei mire költik a pénzüket! Ne csodálkozz, hogy féltik a fiuk pénzét (is) tőled! Szeretnél azonos színvonalon élni, mint a testvéred. Neked nem a barátod fontos, hanem a pénze, nekem ez jött le az írásaidból! Nincs barátnőd? Miért nem mész el csavarogni vele, amikor párod is mulat? Akkor nem ülnél otthon, és görcsölnél azon, mit tesz ebben a pillanatban a kedves. . .

    Dili kérdésében minden benne van. Ha most igennel válaszolsz, akkor azzal az eddigi hozzászólásaid teszed kétségessé. . . .
    előzmény:
    queency (282)
     
  13. 2004. augusztus 10. 16:57289.
    Először is: minden tiszteletem a szüleidé. nem szeretnék ítélkezni, ez az én külön bejáratú véleményem.
    De: azt írtad, hogy ez, ahogyan te elképzeled a dolgokat, neked természetes, emrt azt láttad, hogy minden közös, hogy a nővéred, a sógorod, anyu, apu. . . .
    Vagy ha nem is ezt láttad, biztosan ezt hallottad, vagy én nem tudom. Szerintem ez nem normális felfogás.
    És magadnak is ellentmondasz, mert. . "adjon bele mindenki, amit tud. . . ez pontosan mit is jelent neked?
    Adjon bele mindkettő(+ párod szülei) amje van. . (magyarul ő mindent, te "semmit" hiszen neked ez van.
    Vagy közösen, egyenlő részben vegyétek ki a szerepeteket a közös életetek összehozatalában?
    Huhh! Ebbe belekeveredtem egy csöppet, remélem azért érthető
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  14. Torolt_felhasznalo_801529
    Torolt_felhasznalo_801529
    2004. augusztus 10. 16:56288.
    Nem fortyogok, es bele neztem az irasaiba is. csak a penz korul forog neki minden, es a fiu szulei eleg okosok, hogy ezt meglassak. A masik oldalrol abban igaza van, hogy a pasinak mar nem kellene gondolkodnia ebben a korban, viszont sokszor lattam mar peldat arra, hogy valakit ellenallova tesz, ha nagyon a penzere utaznak. Az egyik baratnommel ez a szitu most, hogy a penzeert ment hozza egy pasihoz, aki viszont eszbe kapott es elvagta az aranytojast tojo tyuk nyakat. Szoval a dolgok tulzott eroltetese ezt is kivalthatja.
    előzmény:
    macskoszka (284)
     
  15. Torolt_felhasznalo_722253
    Torolt_felhasznalo_722253
    2004. augusztus 10. 16:56287.
    Szia!

    Elolvastam (majdnem) az egészet, és csak egyvalamit nem látok Töled. Azt hogy szereted-e? Pénz nélkül, kocsi nélkül, csórón, csak egyedül Öt?
    előzmény:
    queency (286)
     
  16. 2004. augusztus 10. 16:51286.
    Szerinted miben mutattak rossz példát?
    előzmény:
    szszilva (285)
     
  17. 2004. augusztus 10. 16:50285.
    Hagyd ott szerintem is.
    Ez most nem azt jelenti, hogy egyetértek veled, mert azt hiszem, számodra is kiderült, hogy nem.
    De azt már megtanultam, bár gyakorolni én sem tudom, hogy igenis, azt kell nézned legelőször, hogy neked mi a jó!
    És hiába nem értek egyet, vagy esetleg nincs is igazad, ha neked ez nem jó, akkor ki kell lépned. . . persze könnyű ezt mondani, tudom!
    Ennyire igenis legyen önző az ember a párkapcsolatban.
    Ha te úgy érzed, neked igazad van, és téged bánt, ahogy a párod viselkedik, akkor ne hagyd senkinek, hogy megmagyarázza, hogy nem így van, nem bánt, csak te vagy a hülye.
    Ha igazad van, ha nincs igazad, te így érzel, ahogy. És így is fogsz, mert ezt láttad a szüleidtől( szerintem elég rossz példát mutattak). És esetleg még ha te fogsz változtatni. . . . akkor is így fogod érezni, csak nem fogod mondani. És az megint csak neked lesz rossz, mert forrtyogsz magadban.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  18. 2004. augusztus 10. 16:45284.
    Azért olvass csak tovább, mielőtt tovább fortyogsz. . ez azért ennél bonyolultabb. . Felületesen ítélted meg a problémakört:(
    előzmény:
    tomorrows (281)
     
  19. 2004. augusztus 10. 16:43283.
    Hagyd ott! Ez a kapcsolat már csak elvesz belőletek és adni alig ad valamit:( Ritkán mondok ilyet, de a panaszáradatodat végigolvasva azt gondolom, h rendesen belekeseredtetek ebbe az egészbe.
    Nincs egy pozitív megnyilvánulásod róla.
    előzmény:
    queency (280)
     
  20. 2004. augusztus 10. 16:43282.
    Ráadásul mindent megbeszélnek a haverokkal, hogy a nőknek hogy kéne viselkedniük otthon. pl. az egész baráti társaság ki van akadva az egyik srácon, aki összejött egy lánnyal, aki egy bárban dolgozott (olyanban). A lány otthagyta az állást a srác kérésére mikor összejöttek, most nincs munkája. A srác 1 hónap után összeköltözött vele, most meg ki van akadva, hogy a csaj egész nap othhon van, nem dolgozik, és nem csinál semmit. És ők ezt megbeszélik. Mintha úgy dobálnák az állásokat az emberhez. ja, és ezt pont az mondja, aki nem dolgozik 30 évesen, mert anyuciék eltartják, most végzi levelezőn az informatika szakot, mindent aláraknak, van egy 6 éves kapcsolata, ahol mindent külön csinál, külön mennek bulizni, külön nyaralnak, nem költöztek össze, stb.
    előzmény:
    queency (280)
     
  21. Torolt_felhasznalo_801529
    Torolt_felhasznalo_801529
    2004. augusztus 10. 16:43281.
    Elolvastam e kezdo hozzaszolasodat es jol fel is haboritottal. Milyen jogon kered te szamon a szuloktol, hogy mit csinalnak a penzukkel es az autojukkal? Miert nem kersz egy uj autot a TE szuleidtol? Arra sem lenne jogod, orulj annak amit maguktol adnak es dolgozz kemenyen ha tobbet akarsz!!
    előzmény:
    queency (280)
     
  22. 2004. augusztus 10. 16:40280.
    Az a baj, hogy mikor változtatok, akkor azt úgy kihasználja, nem pedig értékeli. Úgy érzem magam, mint egy középkori kapcsolatban. Az asszony dolga, az asszony kötelessége. . . A férfiak. . . A férfiak szerda este beülnek sörözni. Ilyeneket mond. Borsódzik a hátam tőle.
    előzmény:
    macskoszka (277)
     
  23. 2004. augusztus 10. 16:38279.
    jac. változtass
    előzmény:
    macskoszka (277)
     
  24. 2004. augusztus 10. 16:38278.
    Ez most nem az, most arra értettem, mikor veszekszünk és velem ordítozik. Lehúzott ablaknál. Állandóan attól rettegek, hogy pont meghallja egy ismerős.
    előzmény:
    szszilva (276)
     
  25. 2004. augusztus 10. 16:37277.
    (270):mindenki így van ezzel, csak az ember egy idő után mérlegre teszi a jó és a rossz dolgokat. . . és nálatok már nagyon elbillent az utóbbi javára:(

    Magadat meg ne hibáztasd! Vagy, ha tényleg hibásnak érzed magad, akkor változtas!
    előzmény:
    queency (270)
     

Címlap

top