Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Iskolakezdés!

vera70
Létrehozva: 2004. augusztus 14. 09:38
Sziasztok!Mint először iskolába menő gyermek anyukája érdeklődnék a tapasztaltaktól kinek milyen iskolatáska jött be pontosabban a gyerkőcnek ?Milyen tipus a jó?a nagyságára nézve és az esztétikum sem mellékes...Köszönöm a segitségeteket!!!!!!üdv.vera
  1. 2004. augusztus 25. 15:1576.
    Most találtam erre a topicra. A lányom negyedikes lesz, tehát nem vagyunk "kezdők". Én nem szoktam előre megvenni semmit, mert egyrészt az iskolában az évnyitókor kapjuk a könyveket és a füzetcsomagot is (az önkormányzat fizeti), és aznap a szülőin elmondja a tanító néni, hogy esetleg mi kell még. Nem is tervezek semmit venni, csak iskolatáska kellene esetleg. Annakidején a Tesco-ban vettük, és gyönyörűen kibírt három évet, és még mindig teljesen jó, csak már mondogatta a lányom, hogy cikik rajta a százegy kiskutyák. Úgyhogy nézegettem táskát, de el vagyok keseredve. Ragaszkodnék a fektetett formátumúhoz, mivel abban fektetve elférnek a nagyalakú füzetek-könyvek, állítva pedig simán két oszlopban a füzetek. Namármost ilyet egyáltalán nem kapni, van valami tippetek, hogy esetleg hol??? Illetve valahol láttam Barbie-sat, dehát az cseberből vederbe lenne. Kényszerből megnéztem én is a budmillokat, hát az valami katasztrófa! Mivel a kapcsolójának egyik része sincs fixen rögzítve a táskához, csak valami "madzagon" lógnak, csak két kézzel lehet bekapcsolni meg kinyitni, illetve még úgysem, nekem nem sikerült. Olyan jó ez a százegy kiskutyás, ezt egy kézzel is simán lehet nyitogatni.

    Szóval hol láttatok esetleg fektetett táskát, rögzített kapcsolóval?? (Bp-en. ) Köszi.
    előzmény:
    vera70 (75)
     
  2. 2004. augusztus 25. 14:3175.
    Halló!Mindenkivel minden rendben van?gyerkőcök várják a sulit???????))))))))
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  3. 2004. augusztus 18. 19:5574.
    Remélhetőleg a csatoknál nagyobb bajod nem lesz!:))))
    Általában a cipőkötéssel szokott lenni-bár abban is segítenek egymásnak!!!!:)
    Még harmadikban is gond. . . erre rendeztem-már többször-olyan versenyt, hogy kinek sikerül. . .
    Azt látni kellett volna!!!! Mint a villám!!! Az eddig legügyetlenebbnek látszó gyerek:NANÁ, hogy megnyerte!!!
    Azért ne túlozzunk. . akkor. . . aztán megint nem ment, de akkor már mindenki egyemberként segítette!:)
    előzmény:
    csigabiga (73)
     
  4. 2004. augusztus 18. 17:5373.
    Az jó:-)))) Azt hiszem mi nagyon kifoghattuk azt a szériát, mert tényleg nagyon nehéz volt nyitni-zárni:-(( Még szülőértekezleten is említette a tanító néni, hogy ilyen nehezen nyitható csatokkal még nem találkozott, pedig jó pár éve tanít már!! Biztos kifogtunk vmi rossz szériát. Törtek is rendesen a műanyag csatok:-((
    De amúgy tényleg könnyen belejönnek a gyerkőcök:-)))
    Nnnnaa, ennyit a csatokról:-))))))))
    Sziasztok!
    :-)
    előzmény:
    csokeszi (68)
     
  5. 2004. augusztus 18. 17:3372.
    Sziasztok!Végre megjöttem!A táska csatjával nincs gondunk már a közápsőre is rá kellett szólni hogy ne piszkálja. . . üdv. vera
    előzmény:
    csokeszi (71)
     
  6. 2004. augusztus 18. 16:4071.
    Köszi mindkettőtöknek a bíztatást!
    Olyan érdekes, hogy az ember mi minden miatt bír aggódni, ami az iskolakezdést illeti. . . :o)))))
    előzmény:
    netiti (69)
     
  7. 2004. augusztus 18. 15:1170.
    Igaza van a kolleginának!:))) Nem lesz ez akkora gond! Nagyon hamar megtanulják, és tényleg segítenek egymásnak is!!! Természetesen a tanító néni úgyszintén!!!:)) Ne izguljatok!!! Mások ám más helyzetben egymás között, mint otthon! Komolyan!!!:)))
    előzmény:
    csokeszi (66)
     
  8. 2004. augusztus 18. 14:4869.
    Tanító néni vagyok én is.
    Ne izgulj a táska csatja miatt! Hamar meg fogja tanulni a kisfiad. Addig biztos segít a tanító néni, a többi gyerek. (Pl. észre sem veszem mikor kapcsolok ki/be egy táskát, zárok be egy tolltartót, emelek fel a földről egy ceruzát, stb. . . A munkámhoz tartozik. )
    előzmény:
    csokeszi (68)
     
  9. 2004. augusztus 18. 14:3168.
    Ez nem jól hangzik, közben rávettem a fiamat, hogy gyakorolja, és már 3x!!!! sikerült ki/bekapcsolnia. . . . :o))))

    Remélem hogy visszafejlődni már nem fog benne!
    előzmény:
    csigabiga (67)
     
  10. 2004. augusztus 18. 12:2767.
    El foglak keseríteni csokeszi! Tavaly kezdtük a sulit Budmil táskával, majdnem az egész osztálynak Budmil táskája volt. SENKI nem boldogult vele. A tanító néni nem győzte ki-be kapcsolgatni a táskákat. Végül meguntuk, (meg a lányom is teljesen elkeseredett) és vettünk egy tök egyszerűt:-))) A 10. 000. - Ft-os Budmilra meg rá se tud nézni:-(( :-)))))
    előzmény:
    csokeszi (66)
     
  11. 2004. augusztus 18. 12:1566.
    Sziasztok!

    Vera, mi is Budmil táskát vettünk, mint ti. A te nagyfiad gond nélkül ki tudja nyitni a csatját? Mert az enyém nem, erőlködik vele, aztán hagyja. . . . . Mi lesz így? Én próbálom rávezetni, de a kudarc őt mindig eltántorítja. Eddig még nem kellett ilyen csatot nyitogatnia, és elég "erős" az a csat, a többi gyerek vajon szenved vele ennyit?

    Szoprán, te mint tanítónő, hogy tapasztaltad ezt a táska nyitogatási "problémát"? :o)))
    előzmény:
    vera70 (64)
     
  12. 2004. augusztus 17. 15:2765.
    Olyan aranyosak vagytok:kezdő iskolás szülők!!! Csak azért írtam, hogy el ne szontyolodjatok!!! Ezzel mindenki épp így van!:))) Legközelebb már könnyebb lesz-reméljük!!!:)))
    előzmény:
    vera70 (64)
     
  13. 2004. augusztus 17. 13:3364.
    Szia!Végre beestem. . . . nálunk két ált. iskola van én az államiba irattam mert a másik iskola helyzete bizonytalan a főiskola körül kialakult helyzet miatt. . . a kezdőcsomagot amit az iskola állittat össze a beiratkozáskor meg lehetett venni én éltem ezzel. . . igy erre nincs gondom a tankönyveket 25-én osszák ki. . . .
    előzmény:
    csokeszi (63)
     
  14. 2004. augusztus 17. 09:3563.
    Köszi, majd megnézem akkor az íróasztalt másik Auchanban, vagy tényleg a telefon a legjobb megoldás.

    Ti akkor ott helyben fogtok suliba járni, gondolom, itt nálunk elég siralmas a helyzet egyenlőre, már oviba sem ide jártak, hanem Gazdagrétre.
    Nektek mondtak valamit arról, hogy első nap mit kell vinni a suliba?
    előzmény:
    vera70 (62)
     
  15. 2004. augusztus 17. 09:0862.
    Szia!Mi a Budaőrsiben voltunk. . . Mi Zsámbékon lakunk. . . .
    előzmény:
    csokeszi (61)
     
  16. 2004. augusztus 16. 15:3061.
    Jaj, melyik Auchan volt az? Mert akkor másikba kell mennünk. Köszi!
    Nekem a középső 5 lesz novemberben , a kicsi 2 szeptemberben. Ti hol laktok? Mi Érden.
    előzmény:
    vera70 (60)
     
  17. 2004. augusztus 16. 15:2860.
    Szia! Akkor hasonló cipőben járunk és szivesen megosztom veled is a tapasztalatokat egyébként azért nyitottam a topicot mert nem akartam a vakvilágba elindulni vásárolni mert a tapasztaltabbakra érdemes hallgatni. . . . az én fiaim 7éves, 3, 5éves és egyéves a pici neked mekkorák???
    Az Auchant szerintem hivd fel mert mi tegnap voltunk és az utolsót hoztuk el az iróasztalból. . . . üdv. vera
    előzmény:
    csokeszi (58)
     
  18. 2004. augusztus 16. 15:1959.
    A Corában láttam egyszínű tornadresszt. Nézd meg ott!
    előzmény:
    mmoncsi (53)
     
  19. 2004. augusztus 16. 15:1858.
    Sziasztok!

    Vera, hasonló cipőben járunk, nekem is 3 fiam van, és legnagyobb most lesz elsős. Örültem a topicnak, végig is olvastam, mert sok kérdés felmerült bennem és sokra választ is kaptam, ötleteket meríthettem. Korábban is kérdezgettem már nálam tapasztaltabb anyukákat az iskolakezdésről, mert én is izgulok, mi hogy alakul, hogyan fog tetszeni a fiamnak a suli. Ez a topic arra is jó lehet, hogy beszélgethessünk a suli kezdés nehézségeiről, amikor eljön az ideje.
    Mi is nagyjából megvettünk mindent, még az íróasztalt kell, de én is az Auchanosat néztem ki. Máshol a fenyő asztalok jóval többe kerülnek.
    előzmény:
    vera70 (55)
     
  20. 2004. augusztus 16. 15:0557.
    Nagyon szépen köszönjük!!!!!!!
    előzmény:
    szoprán (56)
     
  21. 2004. augusztus 16. 14:5956.
    Okosan csinálod, sok örömet kívánok Nektek!!!:))))
    Így lesz is!:)))
    előzmény:
    vera70 (55)
     
  22. 2004. augusztus 16. 14:5655.
    Szia! Köszönöm a hozzászólást. . . a fiam hál istennek úgy van nevelve hogy tud örülni a fűszálnak is és most csak az alapvető dolgokat szereztük be . . . az egyebek menet közben kiderülnek úgyis én is a praktikusságra megyek és nem a divat hóbortoknak és az anyagiak sem mellékesek mert még van két öccse is a gyereknek . . . a középső most megy oviba. . . az első körön most túl vagyunk. . . hajrá a többi. . . üdv. vera
    előzmény:
    szoprán (54)
     
  23. 2004. augusztus 16. 14:0454.
    Tudod, egy fél pillanatig nem irigyellek se Téged, se mást! Mármint a kiadások miatt! Annál inkább a jóérzésért, ami végülis ezzel jár!!! Ügyesek legyetek! Nem kell semmiből extra, , hisz hamar tönkremegy! Megunják. Tudjátok milyen a gyerek! Az új varázsa!!!(Szerintem az a fontosabb!)
    Ne vegyetek meg semmi feleslegeset a nagy lelkesedés miatt. . . van idő!!! Akkor tanulja meg becsülni is ám, ha nem rögtön kapja amit épp akkor szeretne.
    Nem akarok okoskodni, de ez tapasztalat! A sok kicsinek jobban lehet örülni, mint az egy nagynak. . .
    Kellemes készülődést!!!:)))
    előzmény:
    vera70 (52)
     
  24. 2004. augusztus 16. 14:0053.
    Sziasztok!
    Segítsetek! Nagyon egyszerű felszerelést nem kapok a lányommak. Tornaruhát :-( A Tescoban néztem ma. Hol vettetek Ti? Teljesen egyszerű , egyszínűre gondoltam.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  25. 2004. augusztus 16. 13:4652.
    Nos!Visszajöttem /én inditottam a topicot. /Bevásároltam a kisfiamnak. . . az Auchanban voltunk. . . . Budmil táskát vettem neki . . . sötétkéket ez tettszett neki a legjobban és rábólintottam fakkos és elég strapabirónak tűnik. Találtunk iróasztalt is fenyőből nagyon szép kivitelű 14900ftért. . . hozzá sima széket vettünk 2900ért. a kezdőcsomagot nekünk az iskola adja ők állitják össze és a vállalkozo leszállitja. . . a többit meglátjuk. . .
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     

Címlap

top