Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Kedves c@fésok!

azott
Létrehozva: 2003. június 28. 01:13
Zsu, nem nezned meg, bele van-e irva a csillagokba, hogy leszek-e en valaha urino, vagy inkabb ezt szokjam meg, ami van???
  1. 2015. május 8. 05:4427501.

    Valikam, nem mondok ujat, probalj meg lazitani :) En hulyere ki tudom magam kesziteni amikor elkezdem diktalni a fejemben hogy mi mindent kene meg csinalni.


    Ma mi is vettunk paradicsomot, viragzik a cserepben de csak jatszasibol foglalkoztunk vele mert a mokusok  eddig minden evben gyorsabbnak bizonyultak nalunk a szuretelesben, nem hiszem hogy ez pont az iden megvaltozna. Es ok a zold paradicsomot is szeretik.


    Rozsam orulok a jo hireknek. Vali, minden jot, ugyes legyel, hetfore mar ketlaki leszel :)

    előzmény:
    coryk (27500)
    2015-05-07  08:30
  2. 2015. május 7. 08:3027500.

    Sziasztok!


    Szombaton már kezdjük a költözés egy részét, mert a garázsba pakolhatunk az új házba. A dobozoktól már nem látom át a káoszt. A házunk haragszik ránk. Elromlott az elszívó. (szerencsére van tartalék motor) Beragadt a búvár szivattyú. Párom most ezekkel "játszik". A szigeten már el kellett volna ültetni a paradicsomot, paprikát. Remélem más már nem lesz. Kolléganő vizsgára készül, szabin van, nem tudok itthon maradni. Szorítsatok!


     

    előzmény:
    coryk (27499)
    2015-05-04  09:09
  3. 2015. május 4. 09:0927499.

    Sziasztok!


    Köszönöm.


    Rózsám így igaz, ez kisebb, de a megoldás már a fejemben van. Már csak meg kell valósítani. Azt már eldöntöttük, hogy a garázs nem lesz garázs. Közvetlen a házhoz van építve. Fűthető is. 24 nm-es. Van még, az előző építkezés terveinél megvett 18 nm kőlapom, veszek még hozzá, hogy leburkolják. Ráadásul a mosógépem sem fér el a fürdőszobába, ezért ott lesz a helye. A másik tervem, hogy készül egy faház amiben a kertész dolgokat tároljuk, meg amit télen nem hagyunk a szigeten. Szóval van feladat. Tegnap kisebbik leány eljött segíteni csomagolni. Haladtunk, de még mennyi minden van. Na majd jövök, hogy mire jutottunk.

    előzmény:
    rozalindaa (27498)
    2015-04-30  14:56
  4. 2015. Április 30. 14:5627498.

    Helló lányok, alakul a helyzetennyikezeléstől :-)


    Vali, kicsig utólag de boldog névnapot  fb csak a születésnapokra figyelmeztet.


    elsőre felismertrm,hogy ez rgy másik konyha, de hogy fogdz elférni a sok sütés főzéssel? Én piszkosul ki tudok pakolni:-) a masik konyhám kisebb volt mégis elfértem  itt meg sokszor kevés a helyem :-)


    Ili itt dul már a nyár, a parkok szebbnél szebb tulipánokkal va tele. Ilyen szépeket élőben még nem is láttam. Hollandiaban jártunk lekéstük, addigra elvirágzott, helyette sajt piacra vittek minket...azért az nam ugyan az..


    az a virággal diszitett papucscipőt választottam, de találtam egy masik modellt is....még meggondolom :-)


    Kellemes hosszú hétvégét, és jobbulást kivánok nektek

    előzmény:
    azott (27497)
    2015-04-29  16:57
  5. 2015. Április 29. 16:5727497.

    En is pont a konyhabutor miatt gondoltam, hogy a regi haz van a foton, de azota elolvastam a szoveget is Vali, milyen erdekes, nekem is a fulem fajt tegnap, ramragadt rolad vagy miazordog???


    Rozsam, ezek szerint  sikeres az udules, ha a cipello maris megvan ;)))) Megneztem am, tetszenek, tudnek valasztani kozuluk en is.


    Hat akkor most gyakorolhatod az orosz nyelvtudasodat ha szukseged van megegy emberre, azt mondjak ahany nyelv annyi ember... a heviziek gondolom boldogok ha igy fellendult a forgalom. Erezzetek jol magatokat!


    Jelentem, hozzank is megerkezett a tavasz, vegre - valahara 15 fok korul van a homerseklet. Kiskertunkben kibujtak a viragok , ott allunk es bamuljuk oket mint egy csodat! :)))


    Vali, de jo lesz a gyerekeknek az a trambulin, te jo eg! :) Emlekszem, nekunk tanacsolta anno egy termeszetgyogyasz, hogy a gyereknek vegyunk egyet es ugraljon mert jol beinditja a nyirokrenszer mozgasat....  vagy mit ;)))) A mienk kisebb volt, elajandekoztam azota, Rozsam, nem hiszem el hogy ugralni akarsz Mondtad mar a csipos orvosodnak a remek otletedet????


    Na, megfoztem, megyek dolgozni, nehogy lemaradjak;  pa , csok a homlokotokra

    előzmény:
    coryk (27496)
    2015-04-28  11:32
  6. 2015. Április 28. 11:3227496.

    Sziasztok!


    Rózsám teljesen hasonlít az itthoni konyha bútorra. Kicsit kisebb a pakoló rész. Tegnap a garázst pakoltuk. Sor került egy csomó felesleges dolog kidobására. Május vége előtt adják át a házat. Akkor költözünk. Most éppen valami vírus piszkálja a fülemet, torkomat. Ma ágy nyugalmat parancsoltam magamnak. Holnap majd folytatom a pakolást, de csak módjával.

    előzmény:
    rozalindaa (27495)
    2015-04-28  10:52
  7. 2015. Április 28. 10:5227495.

    Sziasztok!


    Láttam, hogy ez már az új ház, de a konyha stilusa emlékeztet a régire ugye ?


    Elfoglaltuk helyünket Hévizen, de mintha nem is Mo lennénk, tele van a város oroszokkal ukránokkal.Sok üzletet, nyaralot vásátoltak fel. Közelben van a sármelléki repülőter, szinte rájuk épült.


    A cipő meg van  pont az amit kinéztem (Ara) a neten 1 pár volt és pont a méretem :-) Tovább maradunk a tervezettnél, igy javasolta az orvos.Remélem használ a kúra újra fitt leszek


    Vali a trambulinra én is mindig vágyakozva néztem  olyan jó volna feszültség levezetésként egy kicsit ugrálni. Az unokákat szoktuk az ugrálóba vinni. Pusz, vár a következő kezelés.

    előzmény:
    coryk (27494)
    2015-04-27  16:34
  8. 2015. Április 27. 16:3427494.

    Szia Azottom!


    Ez az új házunk. Tami már számolgatná, hogy mikor jönnek a szigetre. Tegnap 1.5 órát skypoltunk a kis csajokkal. Vettünk nekik egy trambulint (energia levezetésre). A szomszédban van és mindig olyan vágyakozva nézegették. Megfűztem a párom és tegnap megvettük. Rohadt nehéz. Alig tudtuk betenni a furgonba. Lehet, hogy majd én is kipróbálom titokban. Megyek dobozolni. Pusz

    előzmény:
    azott (27493)
    2015-04-24  16:18
  9. 2015. Április 24. 16:1827493.

    Jo reggelt, jo napot , joszerencset! :)


    Roz, ez a konyv-kereskedes szerintem mindenki szamara komplikalt, en is nagy orommel vasarolok konyveket meg szeretem azt is amikor korulvesznek, jo erzes, aztan amikor el kell pakolni oket, akkor vitatkozom onmagammal hogy megis... ami sok az sok. El szoktam oket vinni a konyvtarba vagy a hasznalt targyak boltjaba, az se jo, amig lepakolom a hozott anyagot, maris visszaveszek onnan is legalabb annyit mint amit elvittem, ott meg plane olcso, par dollarert egy halom konyvet lehet venni.... Rendszerint az Amazonrol vasarolom a konyveket es  igyekszem Kindle formatumban megvenni, de nem mindig sikerul , a  szarka termeszetem sokszor felulkerekedik es gyozoget hogy inkabb kezzelfoghato kiadasban vasaroljak. Jol le vagyok foldelve en is a konyvtarammal. Igazad van Rozsam, tele a levego informacioval, idealis helyzetben lekapjuk oket a gepunkkel es passz.....en meg regimodi vagyok es halmozom oket.


    Vali, en  ugy gondoltam, hogy ez a regi hazatok, na most akkor melyik??? :)


    Ja hat az idojaras,  nalunk tegnap is esett a ho, most egy fokkal feherebb a fu ;) Nincsen nagyon hideg de mar tele a tokunk vele..... Rozsam nalad mar lassan viragba borul a balkon ;) En meg hiaba nezegetem a tavaszi cipelloimet,  csak diszelegnek itt a jo kis szandalok, nem valok meg a labamra, beleugrok a hocipombe minden reggel.


    Kellemes pihenest kivanok Rozsam, ket het udules, micsoda luxus! Valikam, hurra! Jobb lesz ha mi pedig csipkedjuk magunkat es a sok sot amit a husra pazarolsz, inkabb a farkunkra kenjuk, hatha segit ;)


    Kellemes hetveget kivanok, az enyem melos lesz, majd az ablakbol nezem a hoesest ;))



     

    előzmény:
    rozalindaa (27492)
    2015-04-23  11:10
  10. 2015. Április 23. 11:1027492.

    Sziasztok Lányok!


    Köszönöm szépen a jókívánságot. Francba már megint 1 évvel öregebb lettem. Ki kellene valami féket találni, ne rohanjon ennyire az idő.


    Vali ez az új ház? Nagyon jól néz ki, látszik, hogy új építésű. Megsúgom, a becsomagolás a könnyebbik rész, kicsomagolni és a helyére rakni mindent az lesz majd bűvészet. :-)


    A könyvek egy részét eladtam a neten, illetve Eszter segített eladni őket. A bestsellereket gyorsan elkapkodták. Egy része anyukámékhoz egy része pedig Eszterékhez került. Elég rendesen megfogyatkozott a könyv állomány. Örültem, hogy a lexikonoktól megszabadultam. Minek, itt a net egy pillanat alatt minden leír.


    Ili a balkonnövényeket 2 hete elültettem :-) Meg vannak elégedve a helyükkel mert már szépen fejlődnek. Múlt héten volt itt pár nap, amikor azt hittük, hogy megjött a nyár. Adj hálát az égnek, hogy  Iszi ilyen ügyes a konyhában. A pogácsákat eleinte mindig kiszárítottam, idő kellett mire rájöttem, hogy nem kell agyonsütni. :-)


    Ma délután indulunk Hévízre, 2 hét rehabilitáció. Május 1-ét ott töltjük. Viszek, zászlót a felvonulásra


    Jó lesz, pihenni, olvasni és sétálni szeretnék. A lábam sokat javult, de nem az igazi. A magasságon egyértelműen javított az orvos. Olyan kor fáj amikor felállok, elindulok, a hajlatba iszonyú éles fájdalom hasít bele. Biztos valami idegszál. Remélem a kezelések, gyógyvíz használni fog.


    A cipőt már kinéztem magamnak a neten, talán Hévízen kapok ott van egy olyan márkabolt. Végignéztem a cipőállományom és megállapítottam, hogy kevés cipőm van, hiányos a készlet


    Judit hívott néhány napja, nagyon jó volt hallani, hogy jól vannak, mindenkivel csupa jó dolog történt.


    Kellemes hétvégét,  költözést,  jó időt


    Pusz mindenkinek.


     


     

    előzmény:
    coryk (27491)
    2015-04-21  09:07
  11. 2015. Április 21. 09:0727491.

    Rózsám én is boldog születésnapot kívánok!


    Ezen a héten szabadságon vagyok. Folytatódik a csomagolás. 35-ik doboznál tartok és még mennyi van. Most azon sakkozok, hogy a szobabútor, hogyan fog elférni. Már van rá koncepcióm. Van egy régi komódom amit nagyon szeretek, de a párom nem igazán. Most azt kell majd lebokszolni, hogy maradhasson. 2 nagy doboz könyvet már rásóztam a lányomra, hogy vigyázzon rá. Előtte meg vagy 10 doboznyi cuccot.  Itt szar az idő, bár Azott azt mondaná, hogy ez már a nyár.


    Tegnapelőtt sikerült olyan sós lasagnét készítenem, hogy nem tudtuk megenni, még a kutyáknak sem adhattam oda. Ma ismétlés következik, kevés sóval.  Most már olyan hangulatom van, hogy itthon vagyok meg nem is.


    Pusz mindenkinek.

    előzmény:
    azott (27490)
    2015-04-16  15:56
  12. 2015. Április 16. 15:5627490.

    Rozsam, boldog szuletesnapot kivanok, erot, egeszseget, viragozont a balkonodra  ; par  uj cipot ;))))


    előzmény:
    azott (27489)
    2015-04-15  00:51
  13. 2015. Április 15. 00:5127489.

    Jo estet!


    Vali, nagyszeruen hangzik a recept, kiprobalom en is. Ma toportus pogacsat sutottem, jo eros lett, gondolom legkozelebb kevesebbre veszem a tolteleket mert igy ahogy most van, inkabb kolbasz ize van ;) Lanyok, miota az Iszi ilyen aktivan sutoget, en is kedvet kaptam ujra a konyhaban mozogni, pedig mar joparszor kivonultam onnan elozoleg, sot idonkent muteremme alakitom at es attol eppencsakhogy hozza lehet ferni a vajaskenyerhez meg az almahoz ha valaki esetleg megehezik ;))


    Jelentem megjott a tavasz, Halaszom kiskertje egyre zoldul, mar kibujt ket krokusz meg .... mittudomenmi, majd meglatom amikor kicsit megno . Andi mondta ma hogy kinyilt a hoviraga, na mit szolsz, Roz te, aki mar a mult heten a balkon novenyeket akartad telepiteni ? ?? ;) Szoval a hovirag az mar egy fokkal jobb mint a jegvirag.


    Vali te most hova fogsz ultetni???? Talaltal mar helyet, vagy csak ne cseszegesselek?? ;))))


    Jo ejt kivanok nektek, holnaptol dolgozom megint harom napig  ugyhogy kanalist kell valtanom, a bekes kis motoszkalas hova lesz??? ;))))


     

    előzmény:
    coryk (27488)
    2015-04-10  16:15
  14. 2015. Április 10. 16:1527488.

    Sziasztok!


    Jaj lányok csomagolom a lakást. A tököm tele van. Nagy dilemmában vagyunk, hogy építsünk vagy vegyünk. Még nem kaptunk eddig egy normális árajánlatot. Van aki még mindig ül rajta. Megnéztünk jónéhány házat, most szombatra maradt még 3 ami szóba jöhet és akkor nem építkezünk.


    Rózsám tök egyszerű ez a szedres torta,  de ennek akkora sikere volt, hogy azóta mindenki ezt csinálja.


    Zabpehely kekszet aprítógépben összedaraboltam és olvasztott vajjal összekevertem, ha egy kis olvasztott csokit is keverek bele akkor még jobb a tartása. A 24 cm-es tortaforma alját kibéleltem folpackkal úgy, hogy lent a felesleg kilógjon.


    A keveréket belenyomkodom a torta forma aljába. Egy pohár aljával lenyomogatom. Megy a hűtőbe kb. egy órát.


    A Lidlben vettem 1 kg pilos vödrös sajtkrémet és 40 dkg natúr joghurtot. Beáztattam hideg vízbe 7 lap zselatint ( 10 percre) és joghurtot felmelegítettem, abba belekevertem a zselatint. A sajtkrémhez szederből készítettem egy szószt cukorral. (bármilyen lekvárral jó) Összekevertem a lekvárral. Cukrot kóstolással ellenőriztem. Ezután a zselatinos joghurtot és szedres sajtkrémet összekevertem. Ráöntöttem a keksz alapra és ment a hűtőbe. Minimum 4 óra, de legjobb egy éjszakára.


    Fehér csokit olvasztottam és azzal díszítettem. Tálalás előtt pár órával rátettem a fagyos szedret. Mire felszeltük kiolvadt.


    A szedret nyáron a kertből szedtem és lefagyasztottam.


     A próba torta a kávés volt. Az is elfogyott.


     


    Rózsám örülök a jó hírnek. Egész télen rendben volt a csípőm. Most pár napja megint elkezdett fájni fekvéskor. Lehet, hogy megerőltettem.


    Csók mindenkinek. Priviben majd megküldöm a képek elérését és akkor nézegethetitek.

    előzmény:
    azott (27487)
    2015-04-10  05:30
  15. 2015. Április 10. 05:3027487.

    Rozsam, hat vodorbol ittunk oszt azert ;))) Kubaban nincs pohar ;) Fel akartam tolteni egy ananaszos kelyhet tele neduvel, aranycseppekkel, de tul nagy a kep, aszondja az NLC. Ma is kaptam eppen egy emailt a kis kubai tancoslanytol, irja hogy tul meleg van. Majd ot is megkerem hogy fujjon, osszekeverjuk kicsit a legvonulatokat es mindenkinek jo lesz :)) Megmondom azert oszinten, hogy a tavalyi hotelunk jobban tetszett, a gyerekek viszont ezt preferaltak. Halaszom meg en jobban elvoltunk a nepviselettel :) Es estenkent tobb eloadas volt ott, ezeket a tancosokat is lattuk mar,  most uj programmal utaznak. Ez a lany pedig, aki nekem irogat azota is, lehuzta a cipomet ;) Halaszom odapenderedett hozza hogy fenykepezzem le vele, es jo szeme van, ennyi ido kellett neki hogy kiszurja a cipomet, volt egy par profi balettcipom, amit en otthonkanak hasznaltam, mert allandoan megyek es a legfinomabb borbol keszult, nagyon kenyelmes es ez  a Jitta odaszaladt hozzam, megkerdezte hogy en is tancos vagyok-e. Ez volt a legjobb kerdes amit hallottam az elmult par honap alatt ;))) Szoval levetettem szepen es odaadtam neki, mondtam hogy nala sokkal jobb helyen van. Aztan az eloadasok utan mindig leszaladt a szinpadrol es korbepuszilt bennunket.


    Rozsam, ez nagyon jo hir, hogy javult a csipod, kepzeld milyen sokat jelent majd es mennyire megkonnyiti a tartasodat az hogy hosszabb lett! Nagyon orulok neki. Meg ne szokjad a nagy csondet , mert az pillanatok alatt meg tud valtozni! :))) Ugye, mennyi oromet lehet szerezni egy tortaval? En is ezt szeretem benne a legjobban. Na meg magat a tortat is azert....  Mi tegnap este / ejjel a fondant rozsa keszitest tanulmanyoztuk a Pipivel, meg nem pont olyan mint amilyennek elkepzeltem, de kozeledunk , kozeledunk... ;)))


    Remelem, a gyerekek meggyogyultak mar.... itt nalunk is korbe - korbe jarnak kulonbozo virusok, az oregeink is mind betegek. Az idonk nagyobb reszeben ugy dolgozunk mint a marslakok, maszkban, kesztyukben,  sarga kopenyekben. Ijesztoen nezhetunk ki, oszinten szolva, dehat ez a szabaly.


    A pajzsmirigyed is szuper! Legyozhetetlen lettel! Mondd, sokat kellett gyakorolni hozza??? ;))))


    Valikam, mizujs, hogy vagytok? Nekem is tetszik a szedres torta, majd lenyulom amikor Roznak a kerdeseire mindre valaszolsz ;))


    Nalunk a hetvegen megint Husvet lesz. Szerencse hogy nem harom vagy tobb csaladi hatterrel jovunk, hanem csak kettovel ;) Most en mit is mondjak a konyharol meg a fakanalrol, Roz? ;)


    Jo ejszakat kivanok, szep almokat, nyuszik orkodjenek felettetek


    Gondoltam, beteszek valami szenvedelyes szmajlit de most nem talalok mast, csak ilyent


    Kitakarithatnak mar innen ezeket a karacsonyi meglepeteseket


    Jo ejt!

    előzmény:
    rozalindaa (27486)
    2015-04-09  17:17
  16. 2015. Április 9. 17:1727486.

    Sziasztok!


    Ili visszatartottam a fújókámat :- ) volt itt elég fújás, kaptunk bőven a böjti szelekből. Felháborító, a téli dzsekit elő kellett szednem. Mára javult a helyzet, indítom újra a fújókát, nehogy már a nyakatokon maradjon egész nyáron az a sok hó :-))) Azért csak kaptatok egy kis napsütést Kubában, biztos szuper volt. Viszont hiányoltam a kezedből a koktélos poharat :-)


    A születésnapi torta meglepetés volt még a lányomnak se mondtam el. Kornél nagyon örült. Szuperül működött a fondatjól lehet vele dolgozni. Mindenkinek ízlett, főleg, hogy a belseje tele volt tejszínes mascarpne krémmel.


    Volt nagy jövés-menés nálunk az elmúlt 2 hétben. Húsvétkor is csak fel- és leszedtem az asztalt. A menüt kicsit megnyirbáltam, kiderült így is pont elég volt minden.


    Kedden újabb vendégek jötte, Azuram osztrák unokaöccse akik Új Zélandon vannak. Mára mindenki elment, furcsa is ez a csönd. Úgy volt, hogy  a hétvégén jönnek a fiamék, de Flóra lebetegedett, szegénykémnek középfül gyulladása van. Majd a jövőhét végén jönnek.


    Az itteni csibéim is egy kicsit betegeskedtek, természetesen a tavaszi szünetben, de szerencsére gyorsan rendbe jöttek. Voltam én is pajzsmirigy ultrahangon és a jó, hír minden rendben, visszaállt a régi nagyságára. Göbök, gyulladás eltünt.


    Vali jöhet a többi kép. Igazán szépek voltatok. Engem roppant érdekel az a rózsaszínű torta. Az próbagyárott szedertora?  Miből van a dísz? Ránéztem az sütőgetős oldaladra, hátha fent van, de látom időhiányban szenvedsz, már régen írtál beszámolót. Belegondolva, hatalmas munka egy ház  felépítését végigcsinálni. Nálunk "csak" felújítás volt - igaz szinte csak a falakat hagytuk meg - mégis mindketten a végére kissé belerokkantunk.


    24-től megyünk 2 hétre Hévízre, rehabilitációra. Nagyon remélem, hogy felgyorsítja a gyógyulásom. A nap végére elég rendesen ki tudok fáradni. Nem az igazi még a csípőm. Azt viszont érzem, hogy sikerült javítani a hosszán, nincs akkora eltérés mint az előző műtétem után.


    Na elég hosszú voltam :-) főzni nem főzök. Egyelőre elegem van a fakanálból és a konyhából. Láblógatást szavaztam magamnak .


    Legyetek jók, időnként jelentkezzetek  a homlokotokra

    előzmény:
    azott (27485)
    2015-04-07  16:10
  17. 2015. Április 7. 16:1027485.

    Jo reggelt


    Vali, hogy erzed magad miota bekotottek a fejedet? ;)


    Rozsam, hogy mult a szulinap es hogy sikerult a torta?


    Lennel szives kicsit feljebb csavarni a fujokadat mert itt megint esett a ho a hetvegen, most meg.... a fene tudja hany fok van, de nincs meleg az biztos. Andi Floridan van, kavezgat az ocean mellett. Es en pedig fozok , csak koszonni jottem ;)))


    Szep napot kivanok mindenkinek

    előzmény:
    azott (27484)
    2015-04-04  23:38
  18. 2015. Április 4. 23:3827484.

    Vali, koszi szepen hogy megosztottad velunk a kepeket :) Baratom, Petu mar nagylany lett! Kesz, passz :) Ok, a kis Pipi sem marad le eleganciaban mogotte :) Es az epertortad sem ;))) Csak abban remenykedem tovabba, hogy elokerul a beszamolod is az eterbol, egyszercsak hipp-hopp itt terem :)


    Akkor most husveti lazitas kovetkezik, vagy mi?? Megmondom oszinten, ez a mi kis kiruccanasunk jol osszezavarta a fejemet, ugy elengedtem magamat hogy most alig tudok kozpontositani es osszpontositani, az agyam meg jobban zokni lett. Nincs is kedvem visszavenni a madzag veget ahol otthagytam ----> majd inkabb ujat kezdek ;)  Kesz a sonkam- tojasom, eddig jutottam el a Husvetezessel is , Pipi beigert nekunk is egy tortat vegre, ne csak nezegessuk a keszitmenyeibol hanem egyunk is belole vegre-valahara.


    Kellemes Unnepeket kivanok nektek, remelem, kegyes hozzatok a nyuszi ( is ;)))))

    előzmény:
    coryk (27483)
    2015-04-03  09:57
  19. 2015. Április 3. 09:5727483.

    Megint szarakodik, de remélem sikerül.

    előzmény:
    coryk (27482)
    2015-04-03  09:49
  20. 2015. Április 3. 09:4927482.

    Sziasztok! 


    Írtam tegnap, de elszállt az éterbe.


    Hoztam pár képet.

    előzmény:
    azott (27481)
    2015-04-01  03:40
  21. 2015. Április 1. 03:4027481.

    Gratulalok Vali, sok boldogsagot kivanok ! Nagyszeruen neztek ki es nagyon elegansak vagytok mindketten. VB ruhad volt/van?? :) Nagyon tetszik! En is remelem, hogy lesz meg tobb keped :) Rozsam, gratula a kisunokadnak is , ugyes legy azzal a fondannal, hogy micsoda idegeitek vannak, nekem eszembe sem jutna  ilyen alomtortakat kesziteni, jatektortat, Barbit, labdat, o, egek!! :)))) Na kezembe vettem a sampitet es kitapasztaltam, koszonom a receptet, Vali, a zselatint lecsiptem belole, de tojasfeherjebol kertek a habot es nem tejszinbol. Szoval oda kevertem bele es all most hegyesen :)


    Mi megjartuk Kubat miota nem talalkoztunk ;) Most rogton becsomagolok a jovo evi utazasra is, amig jol emlekszem, mire volt szuksegem es mire egyaltalan nem volt! ;)) Jol ereztuk magunkat, az ido is nagyon szep volt, furdiztunk az oceanban a nagy hullamokban, most nyugodt leszek egy evig ;)


    Balkon novenyeket Rozsam, igazan??? Ez jo hir, nalunk is majdnem elolvadt a ho....:D  :D


    Megprobaltam kabat nelkul jarni de meg nem megy igazan....

    előzmény:
    rozalindaa (27480)
    2015-03-26  09:08
  22. 2015. március 26. 09:0827480.

    Éljen az ifjú pár


    Gratulálok Vali, figyelek, hogy mikor is lesz a nagy esemény erre már túl is vagytok rajta :-) Nagyon csinosak vagytok a foton, de ennyivel nem úszod meg :-) kérünk szépen még még....


    Tengetem tovább a kissé bezárt életem. Kornél holnap lesz 7 éves. Vasárnap tartjuk a születésnapját. Újra megcsinálom neki a foci labda tortát. Meglepetés lesz a lányomnak se árulom el. Csináltam egy új fondatot, porcukor, zselé,méz és vaj kell bele. Állítólag jól kezelhető. Most a hűtőben várja a sorsát, de biztos ami biztos beszerzek marcipánt is nehogy kifogjon rajtam. Régen pillecukorból csináltam a fondatot, jól kezelhető és nyújtható. Nem kaptam fehér színűt csak hupikék törpikés, volt az üzletben. Az igazi  foci labda meg ugye fehér és fekete.


    A csípőm lassan javul, nagyon lassan. Napok óta nem szedek fájdalomcsillapítót, mert már elegem van a gyógyszerekből. Próbálok minél többet mozogni, tornázni, előszedtem a szobabiciklit is. 


    Jön a jó idő örülök, ha kicsit kimozdulhatok. Lassan be kell szerezni a balkon növényeket.


    Csók a homlokotokra, küldök Túl az Óperenciára is néhány plusz fokot :-)


     


     

    előzmény:
    coryk (27479)
    2015-03-23  19:16
  23. 2015. március 23. 19:1627479.

    Sziasztok!


    Pénteken meg volt a nagy esemény. Nagyon jól sikerült fergeteges volt a hangulat. Az étterem is rendben volt. Egy személyes zenész volt, de nagyon jó hangulatot csináltunk. Mellettünk lévő teremben is esküvő volt, ott DJ szolgáltatta a zenét, de a pincér mesélte, hogy elég fagyos hangulat. Nálunk jobb szeret lenni. GYerekek is itt voltak. Most csak egy képet teszek fel, mert le kell kicsinyíteni és az idő.


     


    Azottom a 1.tejszín legyen nagyon hideg, lehet mélyhűtőbe tenni félórát.


                      2. 2 dl tejszínhez 5 gr zselatint 3-4 evőkanál vízben felmelegítünk, nem forraljuk. Hozzáöntjük a tejszínhez és így verjük fel 2 evőkanál cukorral. A kristály cukrot az elején tesszük hozzá, a porcukrot a vége felé.


    Sok sikert Iszinek, nagyon ügyes lány.


    Rózsám az én lányom is rossz evő volt kiskorában, de ez megváltozik. Úgy kellett belemesélnem az ételt. Már régóta nincs ilyen gond.


    MAjd jövök még.

    előzmény:
    azott (27478)
    2015-03-22  21:11
  24. 2015. március 22. 21:1127478.

     Jo lesz, Rozsam, ha a jovo heten  kuldom a Pipit etetni a Torpoket?? Fenygyereket fenypostaval ;) Most nagyon elfoglalt :D Harom tortarendelese volt , ugyesen megcsinalta. A sampite nem sikerult, az csak probara keszult, ahogy elnezem, lesz meg egy par probakor vele. Vali, nincs veletlenul egy tuti recepted hogy a hab ne lottyanjon ossze masnapra? Este meg all mint Katiban a gyerek, azran reggelre kanalazhato :D


    Roz, hogyhogy nem adjak azt a torzsvasaro kartyat mi meg az ordogbe kivanjuk itt sokszor, majd minden uzletben nyosztetnek vele, ha kicsit ellazulsz, mar tele is szedted a penztarcadat mindenfele kartyakkal, csak gyozzed aztan hasznalni. Szemmel lathatoan minden pontnak van ellenpontja is  a fold masik oldalan ;)))


    Ugyeske. Vigyazz a futassal! ;))))

    előzmény:
    rozalindaa (27477)
    2015-03-18  17:09
  25. 2015. március 18. 17:0927477.

    Sziasztok!


    Akkor kérem szépen kicsit kölcsön Iszit :-) hátha meg tudná etetni a törpöket, Kornél szépen nagyfiúsan eszik, de Izabellának könyörögni kell minden falat miatt. Sokszor mintha nem érne rá enni.


    Vali nem semmi vagy :-) nem elég, hogy magadnak csinálod az esküvői tortát, még próba sütést is csinálsz! Akkor mikor is lesz a nagy nap ?


    Elkezdtem autózni, tegnap is, ma is programot szerveztem magamnak. Végre túl vagyok egy kis "tatarozáson". Az egyik mankót azért biztos ami biztos alapon vittem magammal. Kell még ....  Így is elfáradok, pedig én is kedvet kaptam egy kis shoppingolásra. Nem volt sikeres, nem kaptam amit akartam. A helyi Triumph üzletben már régóta próbálkozok törzsvásárlói kártyát szerezni, de mindig valamivel elutasítanak. Most éppen, nincs nyomtatványuk amit a cégnek kell elküldeni ....???? A weboldalon pedig egyértelműen fent van a helyi üzlet címe is. Jó volna, mert ma egy normális melltartó már egy vagyonba kerül.


    Izabella holnaptól nálam lesz, 2 napja belázasodott, most felmentése van az óvodából.


    Mára ennyit, kellemes estét, Túl az Óperencián, meg kellemes reggelt :-)

    előzmény:
    azott (27476)
    2015-03-18  04:12

Címlap

top