Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Minden ami Karácsony.....

nyuszik@
Létrehozva: 2004. november 9. 12:47
Sziasztok!

Cirka 6 hét s újra jön a Jézuska. De addig egy háziasszonynak rengeteg dolga van. Kezdve a nagytakarítástól az ajándékvásárláson keresztül a menü összeaállításig. Ki ,hogyan oldja meg a tökéletes karácsony nevű projektet?:-))) Ötleteket várok minden karácsonnyal összefüggő témában. Pl. hol olcsóbb a szaloncukor, kinek melyik fajta izlík, mi lesz a menü szenteste stb....
  1. 2009. december 3. 19:4533526.

    Csak annyit tudok mondani, hogy tágra nyílt szemmel bámulom a monitort, és elhatároztam, ha nagymama leszek, egyszer meglepem ilyennel az unokáimat!

    Szupernagyi vagy!

    előzmény:
    csitar (33503)
    2009-12-02  21:53
  2. 2009. december 3. 19:4233525.

    Nagyon sajnálom, de biztosan más anyagokkal dolgozhattál, vagy nem tudom, miért történhetett ez. (Ráadásul kellemetlenül érzem magam, mert én írtam be a receptet, amit Dém hsz.- éből mentettem.)

    Egyébként én azóta más 2. adagot is főztem, szintén sikerrel.

    De az előbb jöttem föl a pincéből, ahol a csokilikőrt bújtatom. (Ha a közelemben lenne, már csak az egyik adag lenne! ) A tetején valóban keletkezett 1 "dugó", de azt össze lehet rázni, és az enyém továbbra is folyékony. Mondhatnám, hogy én is antialkoholista vagyok, de inkább csak majdnem. Kb 1,2 l lett a csokilikőr, amiben a 2 dl rum szinte elveszik. (Ízre és alkoholtartalomra is.) De írtam, hogy én még + cukorsziruppal "hígítottam". 

    Nagyon sajnálom, és ne haragudj, hogy biztattalak!

    előzmény:
    tmira (33502)
    2009-12-02  21:45
  3. 2009. december 3. 16:5833524.

    Szép jó estét!

     

    Csitar, neked még nem is gratuláltam a mézes-kastélyhoz, elképesztően ügyes munka!

     

    Eszakisark, borzasztóan tetszenek azok a házacskák.

    A kacsás recept elkészíthető csirkével vagy pulykával is, de szerintem elsősorban kacsa illik hozzá: tudod, a narancs és a rozé miatt. Csirkéhez inkább citromot és fehérbort, pulykához pedig almát, mézet és muskotályos bort használnék.

     

    Venita, a 21 nappal teljesen rám hoztad a frászt :)

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  4. 2009. december 3. 15:2533523.

    Valamelyik évben a magazinban volt, most vettem ki belőle.

     

    Sziasztok!

     

    21 nap  16 óra és 35 perc! Nem vagyok mániákus, csak a férjem talált nekem egy widgetet. 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_889740 (33520)
    2009-12-03  14:10
  5. 2009. december 3. 14:2733522.

    Sziasztok!

     

    Snöcy: tetszik a virágtartód,

     

    Tmira, szép képeket hoztál, egyébként én is írtózom a békáktól

     

    Babci:klassz dolgokat készítettél

     

    Katicácska: szép a koszorú,

     

    Északisark, Pjudith és Sarapod gyönyörű a díszítésetek,

     

    Venita ügyesek voltatok a fiaddal,

     

    Marcsux és Manokamoka: Köszönöm !

     

    Nona: jó hogy újra vagy!

     

    Pihe: Gyógyulj!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  6. Torolt_felhasznalo_889740
    Torolt_felhasznalo_889740
    2009. december 3. 14:1733521.

    Nagyon jol neznek ki ezek a hoemberek!!!!

     Meg a pingvinek is!

     

    CSITAR: szep a mezes betlehem! Egy evben en is csinaltam meg az iden is keszulok, vettem is a KIKAban kiszurokat es meg tevem is van.

     

    CSIBECSODA kepeit en is hianyolom nagyon!!!!!!!!! mindig olyan szepeket hozol!

     

     

    előzmény:
    Marcsux64 (33505)
    2009-12-02  22:47
  7. Torolt_felhasznalo_889740
    Torolt_felhasznalo_889740
    2009. december 3. 14:1033520.

    VENITA. ez az Ubulos napszamlalo csucs!!! en Garfield rajongo vagyok ugyhogy nalam nagyon bejon!

    Tegnap kenytelen voltam venni egy csokis adventi kalendariumot is, mert egyszeruen nem fogja fel manokam, hogy naponta EGYET lehet kinyitni. A hazikokat amit en csinaltam reggel nyitjuk a csokisat meg a delutani alvas utan. Majd jovore jobban megy

    előzmény:
    venita (33490)
    2009-12-02  12:56
  8. Torolt_felhasznalo_889740
    Torolt_felhasznalo_889740
    2009. december 3. 14:0733519.

    Haliho!

     

    BABCI: majdnem az eszaki sarkrol irok. Maga a sarkkor vagy 300km tolunk, szoval ennel eszakabbra mar nem szeretnek koltozni.

     

    Megszuletett a nagy dontes is, azaz maradunk itt es koltozunk uj lakasba. A svajci munka nagyon csabito volt meg a fizetes is de azert a penz nem minden. Szoval ma magyunk unnepelni. Az uj lakas nagyon klassz, hatalmas belso telikert innen van a bejarat is. Majd hozok egy kepet rola.

     

    Csinaltam par kepet a manom adventijerol. Nem a legjobban sikerult mert csak gyorsan a telefonnal keszult, de azert latszik rajta. A kis adventi fenyojet o maga diszitette fel

     

    DEMETER: ez a kacsa recept istenien hangzik. Csirkevel mukodne??? Esetleg pulyka???

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_905186 (33465)
    2009-12-01  19:16
  9. 2009. december 3. 11:5433518.

    Nona-Nona-Nona!!!! :))) Éljen-éljen!

     

    A jövő hétnek is tisztára fogok örülni :))

     

    Amúgy szép jó napot mindenkinek.

     

    Tegnap a tojáslikőrös tortához megsütöttem a vaníliás-rumos piskótalapokat és összetörtem a grillázst. Ma összerakom - majd hozok fotót, ha szép lesz :)

     

    Amúgy a kacsát elősütöttem - szemtelen módon nem úgy, ahogy tegnap előre leírtam, hanem néztem, néztem, nem volt kedvem vöröshagymát pucolni - tehát leraktam egy üvegtál aljára sok-sok bacont, ráfektettem a kacsaszeleteket, körészórtam a pácból a fokhagymát, megszórtam tengeri sóval, borssal, rákarikáztam egy narancsot, meglocsoltam narancssziruppal, és kapott egy pohárnyi rozét. Hát ne tudjátok meg, micsoda illata van :)))

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  10. 2009. december 3. 11:3933517.
    Sziasztok! Kérem szépen a recijét, jól hangzik! És nagyon szeretném a narancsos csoki likőr recijét is, de nem bírok annyit visszaolvasni. Írjátok már meg nekem legyetek kedvesek! Köszönöm.
    előzmény:
    manokamoka (33508)
    2009-12-03  07:15
  11. 2009. december 3. 09:1433516.

    Szia,

     én sima vizbázisú (acryl) hobby festékkel festettem. Nem lakkoztam, és így is tartós volt, éppen a minap dobbtam ki eg y10 éves (!) csillagot, mert lecsorbult a csücske. Mondjuk jobb, ha lakkozod, úgy nem koszolódik a festés. Szerintem fújhatod is, vagy lekenheted a dékupázshoz használt lakkal is (ez utóbi talán azért is jobb, mert lehet kapni matt változatot, ha éppen nem szeretnéd fényesre az elkészült művet)  És ha már lakkozod, akkor szerintem temperával is festheted.

     Sok sikert!

     

    előzmény:
    tttimi (33515)
    2009-12-03  08:15
  12. 2009. december 3. 08:1533515.

    Sziasztok!

     

    Szeretném a segítségeteket kérni só-liszt gyurmázással kapcsolatban. A kiégetett gyurmákat milyen festékkel lehet festeni és a festéket lehet e hajlakkal fixálni. 

    Köszönöm:

     

     

    Timi

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  13. 2009. december 3. 08:0233514.

    Sziasztok Manók!

     

    Vagyok, élek (még!), de olyan sokat dolgozom kb még 1,5-2 hétig, hogy belerockanunk! Otthon meg nem enged fel az nlc :-(!! Azért esténként olvaslak benneteket!

     

    Dém! Bocsi, még a telómat is elhagytam a mamámnál! Igen, jó a jövő héten egy meggyes összefutásnyira!

     

    Than Kedveském! Ne haragudj, mindenképpen jelentkezem (előbb-utóbb!), vendégem vagy egy naaaaagy forrróóóó csokira!!!! :-))

     

    Tudatom: Pihe beteg (gyermekbetegségei vannak) Innen is jobbulást Neki!

     

    Tmira után szabadon, megyek mert vár a bányásztársadalom :-))

     

     

    Pusza Nektek, majd jövök!!!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  14. 2009. december 3. 07:5833513.

    Babci:Tényleg nagyon fincsik a hóemberek!

    Az Ázsia boltba még most menj vásárolni mert Sherpa szerint januártól már nem fog üzemelni!Én is jövőhétre tervezem,hogy "bevásárolok" náluk!!!

     

    Kuccanat:Nagyon szívesen megosztom az alapreceptet.

    Ez különben a krémes kókuszpingvin receptje csak én gondoltam,hogy át lehet tenni télapóra vagy .....hóemberre is! A télapó nem sikerült,de lehet csak túl fáradt voltam! Szóval a recept és a hozzátartozó fotó is!

    (Kb. 25 darabhoz)Hozzávalók: 15 dkg keksz, 15 dk g vaj, 15 dkg kókuszreszelék, 8 dkg porcukor, 1 vaníliás cukor, 1 evőkanál sütőrum.

    A krémhez: 10 dkg vaj, 2 evőkanál kakaópor, 5 dkg porcukor, 2 evőkanál sütőrum.

    A díszítéshez: 25 db kerek keksz, 75 g ét csokis tortabevonó, 10 dkg fehér csokis tortabevonó, 5 dkg mandula, 5 dkg marcipán massza, pár csepp piros és sárga ételfesték.

    A krémhez keverjük simára a vajat, a rumot, a kakaóport és a porcukrot. A masszához sodrófával törjük finomra a kekszet, és tegyük egy tálba. A vajat picit hagyjuk megpuhulni. A por- és vaníliás cukorral, valamint a kókuszreszelékkel együtt keverjük a morzsához, ízesítsük a rummal, majd az egészet gyúrjuk sima masszává. A tésztát osszuk 25 részre és mindegyiket formázzuk kúp alakura. Egy fakanál nyelével alulról fúrjunk lyukat beléjük és töltsük meg a kakaós masszával, aztán helyezzük őket a kekszre. Hűtőben pihentessük.

    A fehér csokis tortabevonót gőz fölött olvasszuk fel, mártsuk bele a pingvinek testét, majd hagyjuk megdermedni. Ezután az ét csokis tortabevonót megolvasztjuk, és ebbe mártjuk a pingvinformák felét. Rögtön ragasszuk az oldalukra a mandulát, ez lesz a pingvinek szárnya. A marcipánt az ételfestékekkel színezzük meg és ebből lesz a pingvinek csőre. A szemüket étcsokoládés masszával fessük meg.

     

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_905186 (33506)
    2009-12-02  23:43
  15. 2009. december 3. 07:4833512.

    Jó reggelt szorgos karácsonyvárok!Én már a kávénál tartok és mindjárt indulok is,csak szokás szerint gyors kukk!

     

    Babci:Akkor bocsi,hogy Téged zargatlak és most akkor szólok az illetékesnek is!

    Rágica:szeretném elkérni Tőled a Florentin,Hótallér,és Stollen receptjét vagy a fellelhetőségi helyét!

    Köszi!

     

    A barátnőm küldött fotót Angliából.Ott is díszben van már a város!Hoztam ízelítőt!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_905186 (33506)
    2009-12-02  23:43
  16. 2009. december 3. 07:2133511.
    ez csúúúúúúúúúúúúcs!!!!!!!!! :))))))))
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_889740 (33462)
    2009-12-01  15:32
  17. Torolt_felhasznalo_681208
    Torolt_felhasznalo_681208
    2009. december 3. 07:2033510.
    te főzöd???
    előzmény:
    manokamoka (33509)
    2009-12-03  07:17
  18. 2009. december 3. 07:1733509.

    ááááááááááá!

    jó is, hogy itt járok, mert meg kell csinálni a karácsonyi pálinkát!! Áááááááááá! majdnem elfelejtettem :O

    előzmény:
    manokamoka (33508)
    2009-12-03  07:15
  19. 2009. december 3. 07:1533508.

    hát ez igazán csodálatos!!!:))))

     

     

    Sziasztok lányok!

     

    Hétvégén csináltam két adventi koszorút, egyet a munkahelyemre, egyet itthonra, hát el vagyok ragadtatva annyira szépnek találom őket :))))))))))) majd hozok fotót. Felraktam az erkélyvilágítást, igaz, hogy a fele már nem világít, de idén nem lesz új égősorom az tuti! :D

    ritkán tudok jönni mert nagy a hajtás a melóhelyen is, de mindig gondolok rátok :)

     

    Csináltam narancsos csokival töltött bonbont, óriási sikere volt!

     

    Sok puszi mindenkinek !

    előzmény:
    csitar (33503)
    2009-12-02  21:53
  20. Torolt_felhasznalo_653344
    Torolt_felhasznalo_653344
    2009. december 3. 06:5233507.

    Szia!

    Ne haragudj a zavarásért, de ezeknek a kis hóemberkéknek  a receptjét elkérhetném?

     

    Válasod előre is köszönöm:

    Réku

    előzmény:
    Marcsux64 (33505)
    2009-12-02  22:47
  21. Torolt_felhasznalo_905186
    Torolt_felhasznalo_905186
    2009. december 2. 23:4333506.

    Drága Marcsux,

     

    Azért nem írtam le a recepteket mert én sem tudom, rágica listája volt A stollen muffin receptjét én is nagyon várom ám

     

    A hóembereid nagyon "édesek", valószínüleg kívül és belül is

     

     

    Tényleg, Csibecsoda és a szebbnél szebb képei merre lehetnek? Olyan jó igazi angolszász képek szoktak lenni, ami nekem a "fejlövésem".

     

    Lányok voltatok már a vámház krt-i vásárcsarnokban idén? Van vmi újdonság az ázsia boltban? Szeretnék pár új dekorációs finomságot, tavalyról van még arany, ezüst gyöngyöm,és hópelyhek.

    előzmény:
    Marcsux64 (33501)
    2009-12-02  21:19
  22. 2009. december 2. 22:4733505.

    1128:

    köszönöm a segítségedet.Én valami sütéshez való különleges cukorra gondoltam mint ,nád vagy barna cukor.Persze,hogy magát a zselés édességet ismerem!

     

    Csitár: Csodaszépek lettek a házikóid és a farm is !

    Én most fejeztem be hóembereimet.Igaz télapót akartam de ez lett belőle! Kicsit bénák deeeee természetesen ehetők/töltöttek és fincsik! 

    előzmény:
    tmira (33502)
    2009-12-02  21:45
  23. 2009. december 2. 22:2233504.

    Kedves Marcsux64!

     

    Igaz nem Sherpa vagyok, de igyekszem válaszolni Neked. A zselés cukor  azaz édesség, amit zsacskóban, különböző ízesítéssel lehet kapni, vagy mint a zselés szaloncukor. Mivel itt nem kell sütni, a szeleteléskor szépen látszódnak a különböző színek, nekem sütéskor ezek a cukrok eltüntek a püspökkenyérben, de lehet, hogy a cukor minőségével volt baj.

    előzmény:
    Marcsux64 (33501)
    2009-12-02  21:19
  24. 2009. december 2. 21:5333503.

     

     

    Sziasztok!

     

     

     

    Holnap visszaolvasok, de most szeretném veletek megosztani az örömöm. Végre elkészültem a kislányok adventi ajándékával, amit pénteken el is viszünk hozzájuk. Ott lesz a végleges helye, így még a finomítás ott vár rám. A kastélyba kerül be a  hercegnők és hercegek  kartonra ragasztott figurája. 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  25. 2009. december 2. 21:4533502.

    En is itt vagyok, nemreg ertem haza a banyabol. Tisztara kipurcantottak, de tovabbra is onkent vigyorogva lapatolok es szolgalom a tarsadalmat.

     

    Lenne egy fontos kerdesem. Ma este ugy gondoltam osszerazom egy kicsit a csokoladelikort. Erre megdobbenve tapasztaltam, hogy betonkent fekszik az uvegben. Mi a manoert kell nekem olyat krealnom, amihez nem ertek?! Mit csinaljak vele? Gondolom eloszor is mikroban fel kellene olvasztanom. Ossze lehet azt meg fozni tejszinnel, mert elegge izlik a rum markans ize. Ez utobbi lehet csak nekem nem izlik, mert antialkoholista vagyok. Volt mar valaki ilyen zoldfulu?

     

    Csibecsoda, milyen adventi diszt csinaltal az iden? Neked tavaly is olyan vagany minimalos lett.

     

    Ma este az egyik tevecsatornan interjuvoltak az embereket, hogy elo vagy mu fat vesznek? Akik mufat valasztottak azzal erveltek, hogy nem pusztitjak a fakat. Erre az egyik tudos azt mondta, hogy a mufaval jobban szennyezik a kornyezetet, mert ezek 200 (!) ev alatt bomlanak le.

     

    Sarapod, nekunk van kinti konnektorunk a haz ket oldalan, ezt elore terveztek a haz epitesekor. A mozgaserzekelo valahogy a villanyzsinorral van osszehozva, ott nincs konnektor. En csak a kinti konnektorba tudnam dugdosni a fuzert, de ezt apjok nem tamogatja biztonsagi okokbol. Jovore majd megkeresem a sarkam es raallok.

     

    Eszakisark, orulok, hogy irtal bekaugyileg. Neha mar azt hiszem, hogy csak en misztifikalom tul a dolgokat, de amikor otthon jarok es latom az unokatesom szemeben a rettegest, amikor este ki kell mennie, megnyugodom. Szerencsere a mostani helyunkon nincsenek gekkok (na azok meg gusztustalan dogok), igy csak foldi tarsukkal kell megkuzdenem. Nemreg talaltam egy ultrahangos keszuleket tavoltartasukra, csak az a baj, hogy a kutya hallasat is zavarja. Eddigi legjobb megoldas a vipera elleni spray, csak az ontozoberendezes ejszakankent elmossa.

     

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     

Címlap

top