Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Karácsonyi ötletekSK-2004

Torolt_felhasznalo_170090
Torolt_felhasznalo_170090
Létrehozva: 2004. november 12. 07:44
Sziasztok!

Tudom,hogy voltak már hasonló témájú topikok tavaly, de gondoltam itt újra ötleteket gyűjthetnénk egymástól.

Kreatív karácsonyi ajándék ötleteket várnék, minden korosztálynak.

Köszi mindenkinek előre is a hozzászólásokat, remélem sikerül egy jó kis topikot összehozni.

Kata
  1. 2004. november 12. 10:4226.
    Senki nem készít fűszerolajat?
    :((((
    help!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  2. Torolt_felhasznalo_714950
    Torolt_felhasznalo_714950
    2004. november 12. 10:4025.
    sziasztok, én már évek óta csinálok sk. ajándékokat. Kedvencem a decoupage, de ilyenkor üveget is szívesen festek.
    Pár száz forintért lehet kapni üvegvázát a hobbiboltokban, amit idén úgy díszítek, hogy matricafestékkel csinálok egy szép motívumot és azt teszem rá. Már van egy majd lefotózom.
    Idén azt találtam ki, hogy két kislányomnak, egyik 18 másik 12, csinálok egy sk. szakácskönyvet. Első szakácskönyvem a mamától címmel.
    Természetesen figyelembe fogom venni a korosztálybeli különbségeket.
    Ezt is valami jópofa könyvecskébe tervezem, amit én készítek. De ez még álom a fejemben is:)
    Egy-két oldalt ajánlanék Nektek

    www. decoupage. lap. hu
    www. uvegfestes. lap. hu
    és a saját oldalam:
    www. gportal. hu/kcsil

    kellemes böngészést, ha kérdésetek van, nyugodtan tegyétek fel, ha tudok válaszolok:)
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  3. 2004. november 12. 10:1524.
    Sziasztok!
    Csak egyetlen kérdés: a fűszerolajból mondjuk 3 hét állás után ki KELL venni a fűszereket, vagy maradhat benne?
    mert gondolom ahogy tovább áll, akkor mindig erősebb lesz a fűszerezése.

    Olyan jól néz ki, ha benne van valami rozmaringág vagy valami. .
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  4. Torolt_felhasznalo_988605
    Torolt_felhasznalo_988605
    2004. november 12. 09:5123.
    Sziasztok!
    Ha van varrógépetek otthon akkor szép tányéralátéteket is készíthettek, nem kell nagy varrástudás hozzá. Én idén ezt készítek anyósomnak és szalvétatechnikával fogom diszíteni.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  5. 2004. november 12. 09:5022.
    Babák kéz és/vagy lábnyomata következö modon örizhetö meg:

    1 doboz kell, 6-7 cm mély, ebbe 4-5 cm vastagon a massza.
    Massza: 5 dl forrjon a viz forroságu viz, 4 dl liszt, 2 dl so, 4 evökanál olaj. Ezt elkeverni mikor langyos lábikot v kezét 2-3 cm mélyen belenyomni.
    Gipsz sürübbre mint szokás, 2/3 gipsz, 1/3 viz, picit dagadjon és önteni a formába.
    (Akasztot, ha falra lesz, nem elfelejteni:))) )
    Néhány ora mulva leszedni a so-liszt masszát rola.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  6. 2004. november 12. 09:4521.
    Gipszkeverési helyes arány 3 dl vizbe beleszorni 3, 5 dl gipszet. (ill arányosan amennyire szükség van) Figyelem: lefolyoba gipszet önteni nem jo, részben dugulást okozhat, valamint környezet károsito.
    Olyan edénybe kell keverni ami kicsit puha, pl egy nagy tejfölös doboz, a beleszáradt maradék kiüthetö belöle. Tortakeverö kanállal viszont jol kiszedhetö a kevés gipsz is. Én a nagyobb mellett kis formát is tartok készenlétben (pl adventi naptár müanyagját) és abba öntöm kidobás helyett.

    Lehet venni kicsit nagyobb öntöformákat is, én csináltam már néhány gyumölcsöt, zöldséget, falra akaszthato.

    Kaphato mécses öntö forma is. Oldalamon megnézhetitek, üvegfestéshez, matricához is van sok link rajta: http://gportal. hu/portal/lingon/

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  7. Torolt_felhasznalo_456907
    Torolt_felhasznalo_456907
    2004. november 12. 09:4220.
    Szio. Hát nem csak előregyártottba lehet, de abban vannak viszont jó minták. Azokba biztos nem köt bele. de mindenképpen meg kell várni míg jól kiszárad. A bemlapomon van egy világítótorony és egy madár, azokat formából csináltam, utána akrilfestékkel kifestettem.

    (meg láttam olyat hogy tejfölöspohárba öntöttek gipszet, utána belenyomtak egy másik poharat és így száradt meg, végül mécsestartót csináltak belőle)
    előzmény:
    Tavaszmező (13)
     
  8. 2004. november 12. 09:3319.
    Az üvegfestéshez elég jó árban lehet kapni festéket a Tescokban. Te választhatod ki a a színeket, amiket használni akarsz, külön vannak + a kontúr színét:)

    Én szeretem az üvegmatricát is. Nagyon szép és le lehet szedni, ha elmúlt a karácsony, lehet csinálni tavaszi díszt az ablakra, tükörre. Mondjuk mécseshez nem jó. És lemosható.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  9. Torolt_felhasznalo_170090
    Torolt_felhasznalo_170090
    2004. november 12. 09:3118.
    Jaj, de jó! Na ilyesmikre gondoltam.
    Nagyon köszi az eddigieket, és várok még további ötleteket.

    Most mennem kell, de beugroma hobbiboltba is! A hűtőmágnesnek még ma nekiállok :)) Szerintetek fényképet lehet beletenni valahogy?
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  10. Torolt_felhasznalo_644225
    Torolt_felhasznalo_644225
    2004. november 12. 09:3017.
    Szerintem nagyon jó dolog az üvegfestés. Kell hozzá kontúrfesték, amivel megrajzolod a formát, és kell hozzá különböző színű festék, amivel kiszínezed. Elég drága, de ha apránként megveszed, akkor nagyon klassz és színes dolgokat lehet vele csinálni.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_758697 (10)
     
  11. Torolt_felhasznalo_644225
    Torolt_felhasznalo_644225
    2004. november 12. 09:2716.
    Van egy pár könyvem az üvegfestésről. Ez a házikós kép a Lakásdíszítés üvegmatricával című könyvben volt. A Szalay könyvkiadó adta ki. Anyósom árulta régen ezeket a könyveket az iskolában. 500 Ft körül vannak. Nagyon jó dolgok vannak benne.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_758697 (11)
     
  12. 2004. november 12. 09:2615.
    Egy még amatőrebb hozzászólás:)

    Milyenek az arányok a sólisztben? Nem emlékeszem hogy kell csinálni. :(
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  13. 2004. november 12. 09:2514.
    én idén szappanöntéssel próbálkozom. eddig még nem találtam olyan szappant, ami felolvadt volna rendesen, hiába reszeltem le. ha vkinek sikerült találnia, akkor szóljon. a hobbi boltban kapható alapanyagot túl drágának találtam (798, -Ft/200g), de azt hiszem más megoldás nem lesz. egyébként innen 1 tavalyi szappanöntés topikban találtam tippeket.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  14. 2004. november 12. 09:2413.
    Szia!

    Ha ismered a gipszöntést, segítenél? Csak előre gyártott öntőformába lehet gipszet tenni? Gondolom, nem, de akkor nem köt az öntőformához a gipsz? Vagy van valami, ami megakadályozza ezt?
    köszi
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_456907 (7)
     
  15. Torolt_felhasznalo_381172
    Torolt_felhasznalo_381172
    2004. november 12. 09:2412.
    Hűtőmágnest lehet gyurmából is. Én tavaly mindenkinek azt csináltam :-) Idén megpróbálkozom a szaloncukorgyártással. Azt is szép papírba lehet csomagolni + mellékelem a receptet is hozzá.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  16. Torolt_felhasznalo_758697
    Torolt_felhasznalo_758697
    2004. november 12. 09:1811.
    Ja, látom nincs is bemed :-)
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_758697 (10)
     
  17. Torolt_felhasznalo_758697
    Torolt_felhasznalo_758697
    2004. november 12. 09:1810.
    Nem fetenni a bemedre?

    És milyen könyved van? Én most szeretnék először festeni üvegre, de fogalmam sincs milyen kellékek kellenek hozzá. . .
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_644225 (9)
     
  18. Torolt_felhasznalo_644225
    Torolt_felhasznalo_644225
    2004. november 12. 09:069.
    Sziasztok!
    Én az idén olyat csináltam, hogy vettem dekorboltban üvegpoharat / kb. 8 cm magasat/. Üvegfestékkel készítettem egy karácsonyi képet / egy kis házikót ábrázol fenyőfákkal, hold és csillagok vannak rajta. Egy üvegfestékes könyvből vettem a mintát. Ezt tettem rá a pohárra. És végül egy teamécsest raktam bele. Nagyon szép lett. Szép színesen világít.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  19. 2004. november 12. 08:558.
    hobby-boltban lehet kapni lapos mágnes és rengeteg féle öntőformát hűtőmágneshez!
    előzmény:
    buba (5)
     
  20. Torolt_felhasznalo_456907
    Torolt_felhasznalo_456907
    2004. november 12. 08:377.
    Gipszöntés (hűtőmágnes)
    1. lépés
    A vizet edénybe töltjük, majd finoman tenyérből szórjuk bele a gipszport. Dísz és ajándék tárgyak készítésénél modellgipszet használjunk. (Finom szemcséjű, tartós, könnyű vele dolgozni. )
    2. lépés
    Ha a beszórt gipszpor és a víz felszín között kb. 1cm-es víz réteg van, hagyjuk 2-3 percig állni.
    3. lépés
    Ezután addig keverjük míg híg kefirhez hasonló massza nem lesz. A keverést finoman végezzük, hogy a gipszből s légbuborékok a felszínre jöjjenek.
    4. lépés
    Kb. 4 percnyi keverés után öntőformába töltjük a masszát. Egy ecsettel a formába öntött gipszet igazítsuk el, hogy az öntés közben kialakult légbuborékok feljöjjenek a felszínre.
    5. lépés
    A gipsz, kötés közben felmelegszik. Ha ismét hűvössé válik, kivehető a formából. Ez kb. fél óra. A friss, még vizes gipszminta könnyen faragható, javítható. Teljes száradás után, ami a figura méretétől függően 1-2 nap, a minta festhető. Festéshez az akril festéket ajánljuk.
    6. lépés
    Az öntés során használt edényeket, szerszámokat lehetőleg a gipsz megkötése előtt mossuk le, később már csak levakarni, vésni lehet.
    7. lépés
    Ha a kész mintára (ha nem túl nagy a minta) öntapadós mágnesszalagot ragasztunk egyedi hűtőmágnest készíthetünk.

    http://www. hobbybolt. hu/technikak/?tech=3
    előzmény:
    Karácsony2 (3)
     
  21. Torolt_felhasznalo_589927
    Torolt_felhasznalo_589927
    2004. november 12. 08:366.
    Bocsi az articsóka technikába beletöröltem. Szóval hungarocel formára kell rögzíteni kicsi szalagokat gombostűvel. Tényleg nagyon szép. :)
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_589927 (4)
     
  22. 2004. november 12. 08:355.
    Lehet kapni lapos mágnest ilyen célokra? Mert tök jól hangzik ez a hűtőmágneses dolog. :-)))
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  23. Torolt_felhasznalo_589927
    Torolt_felhasznalo_589927
    2004. november 12. 08:354.
    Szia!
    Felsorolok néhány ötletet ami szerintem jó karácsonyra:
    Mézeskalácsokat sütni, szépen becsomagolva ajándéknak. Kisebbeknek, olcsó, de klassz ajándék.
    Aztán nagypapának, ha szereti az alkoholt, veszel egy szép üveget, vagy használt borosüveg is jó, és üvegfestékkel személyes sort írsz rá, vagy festheted.
    Női barátnak, rokonnak sokféle lehetőség van. Gyertyát dekupázsolsz szalvétával (leírását nem tudom de a dekorboltok mindenben segítenek). Üveg vagy müanyag karácsonyfadíszt, gömböt festesz, dekupázsolsz. . . rengeteg a variáció.
    Tavaly nagyon bejött nekem az articsóka technika, amit kis darab gombostűvel. pepecselős, de gyönyörű.
    Aztán csinálhatsz sólisztből kis koszorút, gyertyatartót is.
    Végtelen a lehetőségek száma. Jó kis könyvek vannak a dekorboltokban, mind használható. Jó munkát!
    Bézi
    előzmény:
    Karácsony2 (3)
     
  24. Torolt_felhasznalo_170090
    Torolt_felhasznalo_170090
    2004. november 12. 08:263.
    Szia!

    Jó hogy írtál, éppen erre gondoltam. VAnnak szerintem akik még nem annyira járatosak ezekben dolgokban, mint pl. én is.

    Olyan ötleteket is várnék, ahonnan azt lehet megtudni, mit hogyan kell megcsinálni, mi kell hozzá? Pl. a dekupálás? Azt sem tudom, mi fán terem. :(((

    Ez a hűtőmágnes ötlet is nagyon tetszik, hogyan kivitelezed?

    Bocsi, hogy ilyen "kötözködő" vagyok, de szeretnék ilyen dolgokat megtanulni, csak honnan?

    Kata
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_992411 (2)
     
  25. Torolt_felhasznalo_992411
    Torolt_felhasznalo_992411
    2004. november 12. 08:132.
    szia,
    én mindent dekupálok, de mivel szeretném, ha nem csak az ünnepek alatt tenné ki az illető, ezért nem feltétlenül választok karácsonyi mintát.

    Lehet, hogy készítek gipszből hűtőmágnest, vagy üvegfesték és szalvéta kombinációjából, mert az megmarad alapban is a hűtőn.

    Jó ötletelést!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     

Címlap

top