Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Jézus, a pártus herceg

Torolt_felhasznalo_552993
Torolt_felhasznalo_552993
Létrehozva: 2004. december 19. 18:48
Jöjjön ide mindenki, aki ismeri Badiny Jós Ferenc eme kötetét, és beszélgessünk róla.
Aki még nem olvasta, nagyon melegen ajánlom, mert sok tévhitet eloszlat - mármint abban, aki egyáltalán az igazságot keresi Jézussal kapcsolatban.

Mindenről beszélünk ezen a fórumon, csak éppen Jézusról nem.
  1. 2013. február 18. 19:34745.

    Olyan sokan idéztek itt már más fórumokról, szerintem nem rendes dolog, de most én is megteszem, mert nagyon tetszik valami miatt: (mentségemre szóljon, hogy ez is régi---ezek a témák hullámokban jönnek elő?)

    "Azért ne feledkezzünk meg Móricz János bácsiról sem (gyengébbeknek Juan Moricz), neki is van egy-két aranylemezbe cizellált delfinábrázolás a titkos Ecuadori barlangokban ,de csak max. Deniken láthatja , na meg az Otavalo indiánok (aki ODAVALÓk !). "Több mint 10.000, igen 10 ezer magyar tájneveket mutat fel, és ott az ekuadori erdős részeken, még mai napig is élnek, magyarok, és magyarul is beszélt velük. Ez volt 1960-ban." Kár, hogy 1993ra ebből semmi nem maradt, az ecuadori zsidók beolvasztották őket az inkákkal együtt a suárokba, a maradékból pedig zanzát készítettek."

    Na, mint tudjuk, Däniken sem látott semmit, az idézet vége pedig figyelmeztetés azokra a hsz-ekre, amiket itt töröltek. De van valami érdekes és jellemző: valószínűleg , hogy csak hülyült a hsz-írója (egyszerűen nem tudom elképzelni, hogy valaki ilyent leír komolyan), de az összes bizonyíték amit eddig láttam, mind ehhez hasonló volt: otavalo= odavaló. No meg jut eszembe: Il-di sumer királylány vagy kicsoda> na kicsoda a párja? Hát Ildikó, az a bizonyos...

  2. 2013. február 18. 19:14744.

    "Én lennék zavaros, arrogáns...és nekem nem szabad, csak szembemondani azt, amit gondolok- mert rólad írtam volna másnak stikában?" Tényleg érthetetlen vagy, vagy te nem érted meg amit írok: arra gondoltam, hogy leszóltad elég csúnyán egy sok éves hsz íróját, aki már nincs itt a fórumon, hogy védekezzen. Hogy jön ide a mondatod kérdés része?

    És milyen szót kiáltottál pusztába? De tényleg....  a 736.hsz-ed valóban nem elég érthető, ui képtelenség kibogozni belőle, hogy miért is írtad, azon kívül, hogy örülsz a témafelvetésnek, de persze (később) írod) nem lényeges Jézus származása. Következő hsz-ed amiről írtam, utána következőben pedig Ardiant toltad le. Van hsz ebben  a topikban, amivel egyetértesz? Mondjuk nagyon sokat töröltek...

    előzmény:
    szárnyasló (742)
    2013-02-18  18:15
  3. 2013. február 18. 19:02743.

    Ha végigolvasod  a topikot, akkor talán ilyen csonka formájában is rájössz, mit hoz ki az emberekből a téma...(és ha nem érted, én nem fogom elmagyarázni) Nyiss egy újat, tiszta lappal. Ha neked mindegy Jézus nemzetisége, akkor miért ezt a régi topikot nyitottad meg?

     

    "mert semmit nem vagy hajlandó tudni.

    Viszont ez nem alap ahhoz, hogy véleményt alkoss egy ismeretlen témáról vagy rólam.

    Szívfacsaró, elkeserítő ez. Tényleg az.

    De a remény hal meg utoljára. Amíg élek, amíg élsz- addig változhat az igazság befogadására tett hajlandóság.

    Sokat kell tanulni, sokat kell tudni minderről, hogy merjek bármit is leírni. Érted?

    Te mit tettél az ügy érdekében? Mire alapozod a véleményedet?"

    Na most amit aláhúztam, azt bizony kikérem magamnak. A halálomra való utalást nem kérem ki, mert elég idős vagyok ahhoz, hogy bármikor meghaljak, viszont őszintén remélem, hogy már eddig is az igazságot kerestem és ha valamit annak tartok, az így is marad, ha csak nem hülyülök meg vénségemre. Rólad nem alkothatok véleményt, mert nem ismerlek, a témát viszont ismerem, nem idegen és valószínűleg előbb hallottam róla, mint te.

    Kivastagított kérdésed: mégis, mit kellett volna tennem? Hírdetni szanaszét, hogy húúú, mit olvastam Jézusról, meg arról, hogy minden nyelvnek őse  a magyaroké---vagy azt hírdetni, hogy ez mind marhaság és véleményem szerint nem igaz?

    Mondom, ha  a téma érdekel valamilyen formában, nyiss egy újat. Nem megyek oda ellenkezni, megigérem, mindenki a saját igaznak vélt elveit terjeszti.

     

    előzmény:
    szárnyasló (741)
    2013-02-18  18:08
  4. 2013. február 18. 18:15742.

    Én lennék zavaros, arrogáns...és nekem nem szabad, csak szembemondani azt, amit gondolok- mert rólad írtam volna másnak stikában?

    És a te felém-viszonyulásod? Mi lehet zavaros olyan témában, amiben te nem vagy hajlandó mozdulni egy mondatig sem, én pedig ....pusztába kiáltom a szót.

    Mellébeszélsz. Tragédia. Nem ostoba vagy. Hihetetlen, amikor minden alap nélkül kijelentesz- bármiről bármit. Én állítok, te leszólsz- de sem nem cáfolsz, sem nem fáradsz, csak úgy zavaros az egész és gyalázatos tőlem- nem érzed az egészben a reménytelen egymás mellett elbeszélést?

    Én valamiért beszélek, nem valami vagy valaki ellen.

    Te miért? Kiért? És mit mondasz? Nem én vagyok a topik tárgya-úgy mellesleg.

    ......olvass........ne engem.....hanem a témáról, amiben felszólalsz.

    előzmény:
    eda-1952 (740)
    2013-02-18  18:02
  5. 2013. február 18. 18:08741.

    ....sajnos, aki ellenséget akar látni mindenben, ami nem az ált. iskolai tananyag volt- az azt fog látni.

    Én gőgnek az írmagját sem használom, sem leszólásra, sem hivatkozásra. Én valódi tudósok valódi műveit kínálom azoknak olvasásra, akik szeretnének arról tudni, amiről eddig nem tudhattak.

    Én nem ítélkezem, nem írom, hogy mi Jézus nemzetisége- nem mindegy?- és elkeserít az emberi ostobaság. A te beszólásod az alaptalan felém, a gőgön kívül-vagy riasztó az újság? (150 éve sem volt újság) -semmit nem mutatsz fel. Csak engem minősítesz, mint nem tetsző pofát.

    Én tisztességesen alátámasztom minden megszólalásomat. Te ezzel szemben azt mondod: gőg.....és gondolod, hogy most ez így korrekt eljárás részedről?

    Én minden oldalt tanulmányoztam, fáradtam vele, végigolvastam (jó, ez a hivatásom is) mindent, amit írtak a témával kapcsolatban. Azt írom le, amit tudok. Amit biztosan tudok.

    Te szubjektív és demagóg véleményt közölsz, mert ......mert semmit nem vagy hajlandó tudni.

    Viszont ez nem alap ahhoz, hogy véleményt alkoss egy ismeretlen témáról vagy rólam.

    Szívfacsaró, elkeserítő ez. Tényleg az.

    De a remény hal meg utoljára. Amíg élek, amíg élsz- addig változhat az igazság befogadására tett hajlandóság.

    Sokat kell tanulni, sokat kell tudni minderről, hogy merjek bármit is leírni. Érted?

    Te mit tettél az ügy érdekében? Mire alapozod a véleményedet?

    előzmény:
    eda-1952 (738)
    2013-02-18  17:56
  6. 2013. február 18. 18:02740.

    "Először azt gondoltam, leírom pár mondatban, miért ostoba és szánalmas a tudatlanságod"

    Hogy a tiéd miért az, azt meg tudnám mondani: először is leostobázni valakit csak szemtől szembe illik, olyant nem, aki már nem olvas téged. Menj nyugodtan végig a topikon, ha jól emlékszem, még halottat is lesz alkalmad leostobázni.

    Másodszor: nem fogod elhinni, ha valaki az általad felsorolt írókat olvasta, attól még nem vallja a zavaros elveidet vallásról, magyarok kivételezett származásáról.

    előzmény:
    szárnyasló (737)
    2013-02-18  17:23
  7. 2013. február 18. 17:57739.

    A Bach-huszárok jó munkát végeztek.

    Rákeresel a neten: azért találsz egyoldalúan rossz választ, mert...

    De inkább olvass olyat, akit érdemes. Nem kóklerek, ha magyartól eleve nem hiszed el, hát némettől, angoltól, olasztól, franciától...

    Soroltam szerzőket.

    Varga Zsigmond, Bakay Kornél, Alinei (etruszk-magyar), Götz: Keleten kél a nap. Ez utóbbi talán bőven elég is. És nagyon megállja a helyét.

    (az MTA tagja nem lehet olyan, aki nem finnugró- tudtad?)

    De hol van Finnugria?

    Mikor volt ott?

    Vannak hasonló szótövek- de melyik nyelvben nincsenek?-elárulom: mindben vannak.

    A sumér -magyar közös ősnyelv bizonyítottan közös, és ezt olyan részletesen és sokan, olyan ?-ezhetetlenül igazolják, aki kicsit figyel és hajlandó olvasni értelmesen....az érteni, sőt tudni fogja. Tudhatná.

    Hivatalos computeres kutatással vizsgálták a nehezen fejthető, confluáló nyelven nem értelmezhető ősnyelvet, ami ragozó, szótövek, nyelvtani szabályok , nyelszerkezet és logika téren betáplálva minden ma beszélt nyelvet hasonlítva vele az eredmény:

    angolszász-indogermán azonosság: 6-7 %, héber: 12 %, latin 15 %, török 27 %, magyar 85 %.

    Aztán persze sok-nagyon sok érvelés született pro és kontra.

    De a tények makacs dolgok. A ragozó , egyedülálló, rokontalan magyar szigetnyelv  kiugróan nagy azonossága a Sumérral egyszerűen biztos. Ezt nem figyelembe venni, a németbe, héberbe beletörni a régi szövegmaradékokat, ill. logikátlan, a confluáló nyelvüeknek értelmetlen szöveget ragozó, egyedülállóan rokontalan nyelvnek tulajdonítani...nem a tudomány nevében történik.

    A reménytelen finnugristáknak: 15 millió magyar, a közben kiszállt-nem vállalja a tudomány mai állása szerint a finnugrást a FINN 5 millió, az összes többi (manysi, lapp, zürjét, osztyák cseremisz stb) összesen 1 milliót sem tesz ki. A finnugor Finn nélkül végülis 15 mill. magyar és 800.000 az összes többi aprónép. Ezt nagy nyelvrokonságnak akkor sem tekinthetné senki tisztes alapokon, ha a "finnugor" -magyar hasonlóság legalább 30 %-ot elérne. De nem éri el- ez bizonyított mégis...

    a sumér -magyar azonosság 78-82 % borúlátóan is azonos - ez nem bizonyít semmit.

    Akkor mi? (a magyar német, magyar angol, magyar latin, görög , török, latin azonosság is több egyenként , mint a manysi-cseremisz- moldvin stb. (800.000 max) -magyar . Ez mit bizonyít és kinek?

    2003-ban hivatalosan elfogadták Fr. Alinei olasz professzor etruszk-magyar azonos tőről fakadását- elfogadták, biztosan (talán mert nem magyar írta, talán mert annyira egyértelmű) .

    A germánok a Grimm-féle hangzósítási (a Grimmek találták ki!) törvényre hivatkozva bizonyítónak vélik a saját verziojukat. A magyar ősiséget nem újvilági mesterek kíntörvényei igazolják.

    DE abbahagyom, mert aki tudni akarja az igazat, az ennek az egytizedétől is utánaolvas és akkor tudja majd, mi igaz, aki nem akar hallani sem magyarról, mint ősi nyelvről- annak az isten is hiába nyilatkoztatná ki.

    Pedig ha tudná mindaz a magyar, aki nem keresi a gyökereket, nem fárad a NYUGAT-tal szemben, úgyis ők a jobbak, több az aranyuk- azok nem is fogják fel, mit veszítenek.

    előzmény:
    ardian (725)
    2004-12-28  10:50
  8. 2013. február 18. 17:56738.
    Kérdezhetném, hogy érted is minden sorát, annak, amit leírtál? Érzed  a gőgöt (én is magyar vagyok , tehát megkérdezhetem) abban, hogy   egy Jézus feltételezett pártus származásán vitatkozó, agyon moderált topikot úgy folytatsz, hogy már nem csak Jézus magyar, hanem a magyar az ősnyelv, meg etruszk...na, Badinyi mellé mikor érkezik Juan Moricz?Ilyesmiktől igazából szomorú vagyok....ezektől nem leszünk többek.
    előzmény:
    szárnyasló (736)
    2013-02-18  17:03
  9. 2013. február 18. 17:23737.

    Tudod, mi a tragikus, kedves finnugriában leragadt mama?

    Hogy már ezerszámra tehető azoknak a hiteles bizonyítékoknak a száma- nyelvtudósok, régészek, történészek írták, de te egyetlen egyet nem fáradtál elolvasni, így a totálisan ostoba demagógián kívül, amit 100 féleképpen cáfol meg bárki- semmire nem vagy képes értelmesen reagálni.

    Először azt gondoltam, leírom pár mondatban, miért ostoba és szánalmas a tudatlanságod és az ezzel való okoskodás, de most fáradt vagyok hozzá.

    Mi lenne, ha olvasnál....egy művet min.

    Varga Zsigmond

    Varga Géza

    Obrusánszky Borbála

    Molnos Angéla

    Oppart

    Oppenheimer

    J. Browing

    Götz László

    Baráth László

    G. B. Shaw

    Prof. Dr. Francasco Alinei

    Körösi Csoma Sándor

    Marácz László

    Kolozsvári G. E.

    és nem folytatom, bár koránt sem értek a végére (László Gyula)

    Sebestyén Gyula

    Lenormant

    Alinei

    (francia, német és angol tudósok fáradtak sokan, hogy okítsák a szívósan leragadtakat- őket ugye nem lehet kifejezett magyar-pártolással gyanúsítani-nem is ezért írtak, fáradtak a témával, hanem mert le akarták írni az igazságot....mert tudósok- akinek füle van hallja, aki siket, olvassa, aki ostoba: az ne szóljon bele baromságokat, mert égés!)

    ÉRTED? TRAGÉDIA RAGASZKODNI valamihez, ami a magyarság eltüntetéséről szól. A magyarnak tragédia.

    előzmény:
    SzabreMama (690)
    2004-12-26  21:56
  10. 2013. február 18. 17:03736.

    Jó lenne, ha nem fulladna ez a topik ...méltatlan helyre, grat. a témaindításhoz.

    (nem éppen ehhez kapcsolódik, de világszenzáció volt az első óvilági ősnyelv szövegének folymatos lefordítása, ami Rawlinson érdeme- de ő még leírta: ez a fordítás nem jött volna létre, ha Rónay Jácint nem segít megfejteni az "indoeurópainak " keresztelt nyelven meg nem érthető szerkezetű nyelvet- az egyiptomi hieroglifákat is ideértve. Ezt szívesen minden  NY.-i TUDÓS elfelejti-és van folytatás.

    A legújabb-2003- F. Alinei olasz nyelvésztudós bizonyította az etruszk nyelv magyarból való ágazását.

    És sokan bizonyították-mégsem számit-hogy az ősnyelv, a legősibb írások- egyazon magyarul érthető , NY nyelven nem magyarázható , fraktáló, ragasztó, nem sémi, nem confluáló nyelv volt.

    Jézus: a Júdeo-keresztény vallápolitika eleve beszél magáról- vallás- ami kötelező, intoleráns, arrogáns- mint Mózes URA. Ez az ÚR semmiben nem hasonlít a Jézus Éli (Illés) Istenéhez. Mózest nem a Teremtő Isten vezette, hanem az asszír SEREGEK URA. Földi tulajdonságú, bosszúlló, megbánó, gyilkos haragó, követelőző és sokszor igaszságtalan ÚR- nem a szeretet EGY ÉLŐ ISTENE.

    A Mózesi nagyok életfilozófiája, harcmodora, fellépése, a 10 parancsolathoz való totál közömbös viszonya....mélyen alulmúlja Jézus Istenét, filozófiáját, hitét.

    Jézus nem a bűneinket lemosni jött ide. Csak ez elég logikus az ótestamentumi haragvó ÚR bosszúszomját nézve.

    Jézus útmutató- a Miatyánk addig tart, -ne vígy minket kísértésbe, szabadíts meg a gonosztól- de ez is félrefordítás.

    (a tiéd az ország, hatalom, dicsőség mindörökké: nem része az ősi imának- ilyesmire a teremtőnek nem is lenne szüksége- MINDEN az övé)

    Jézus azt mutatta meg: az anyagi lét átmeneti rövid örömökből és egy csomó fájó, bántó, szomorú dologból áll, nem szabad a lelket az anyagi kísértésért eladni- mert a lélek nem a teremtés része, mint az anyag, nem is mulandó- de aki nem képes a földi örömöket, kinek mi jó benne- elengedni, annak a lelke nem képes az EGY ŐS lényeget, ISTENT felfogni. Jézus nem kapaszkodott földi hívságokba, önként ment át, hátrahagyva kínok árán is a porrá váló testet, a lelke örök élete, szabadsága, A valós BOLDOGSÁG , TUDÁS stb. kedvéért.

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_552993 (51)
    2004-12-19  20:49
  11. 2005. január 9. 19:31735.
    Sajnos én nem tudtam végig olvasni a fúrumot, asszem Jézusról szól. Mindenkitől bocs, ha nem. Akkor lássuk a tényeket. Jézusról korabeli feljegyzések vannak, tehát él. A lélek tudományos kisérletekkel bizonyítottan létezik. Akkor mért baromság? Szerintem tiszteletben kéne tartani mások véleményét, és ha nem tetszik, nem muszáj olvasni a topicot.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_683537 (736)
     
  12. 2005. január 9. 19:12734.
    Áruld el, te ezt tanultad, vagy így születtél? És mindenről ilyen fejetlenül fejted ki a fejted ki a véleményedet, hogy meg sem nézed az éppen pocskondiázott hozzászóló hozzád képest melyik oldalon áll?. . . )))) Most aztán bajban vagyok, mert a stílusod kísértésbe hozott, hogy ellentmondjak a mocskolódásaidnak, csak az a baj, hogy az én oldalamon káromkodsz. . . . ((( Na, kivéve a 734-es hozzádühöngésednek az utolsó mondatát.
    Hm-hm. . . kellemetlen gondolatom támadt a kilétedet illetően. . .
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_683537 (734)
     
  13. 2005. január 1. 14:03733.
    Elfogyott a pezsgő, elhalkult a trombita
    Hidd, hogy ez az év lesz éveid legjobbika!
    Dolgozz szeress és kerezsd a szépet!
    Adjon a Jóisten
    BOLDOG ÚJ ÉVET MINDENKINEK
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  14. 2004. december 30. 20:51732.
    Bocs, kenytelen vagyok kiallni a tevek mellett. . .
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_683537 (746)
     
  15. 2004. december 30. 19:44731.
    Nézd, régóta fórumozok, ezért tisztában vagyok azzal, hogy néha bizony elszabadulnak az indulatok. Ennek ellenére olyan hozzászólást, amit "amistar" produkált itt, még nem olvastam.

    A magam részéről természetesen eleve nem szeretem, ha csúnyán elfajul egy eszmecsere, ez esetben viszont olyasmi történt, amit még itt az nlc-n nem tapasztaltam - nem csodálkoznék, ha ezzel a véleményemmel nem lennék egyedül.

    (Itt azért megjegyzem, hogy a különböző elképzelésekkel rendelkező fórumozóktól volt itt is, ott is olyan hozzászólás, amelyek lehettek volna kevésbé gúnyosak, vehemensek stb. , de ennyire gusztustalanra egyik beírónak sem sikeredett a mondandója. )
    előzmény:
    eda-1952 (730)
     
  16. 2004. december 30. 19:28730.
    Abban tökéletesen igazad van, hogy a világot a másként gondolkodók vitték előre!
    Abban is igazad van, hogy meg kell (illik) válogatni a szavainkat. . . .
    Azt viszont nem értem, hogy miért csak. . . . hm. . . . átellenben veszed észre az ide nem illő szavakat. (Sajnos nincs halk jel, de csendben jegyzem meg, hogy nem emlékszem, egyszer is kikeltél volna G. lehengerlő, szitkozódó, mindenkit taposó stílusa miatt. . ) Nekem pl az ilyen stílus akkor is visszataszító, ha egyébként a közlendő közel áll (-na) a véleményemhez.
    előzmény:
    Jyll (729)
     
  17. 2004. december 30. 18:49729.
    Kifejezetten érdekes az az indulat, ahogy támadsz. Talán a Heinrich Schliemann-t gúnyolók ugyan idáig nem merészkedtek, viszont azt el tudom képzelni, hogy Giordano Bruno-tól félhettek ennyire "bírái". Nyilván Te is szívesen máglyahalálra ítélnéd azon gondolkodókat, akik nem helyeselnek, hanem helyette kutatnak. (Mint az köztudott) az ilyen emberek vitték előbbre a világot, különben még mindig a fákon tanyáznánk, sőt mi több, ki sem jöttünk volna a tengerekből. . . Haladás és tudományellenes személyek viszont mindig is voltak - sajnos -.

    (Azért megnézném, hogy mit írsz pl. a természetgyógyászos, ezoterikus, szellem-járásos és egyéb témákban. Bár azon sem csodálkoznék, ha csak ez az egy zavarna. . . )

    Magát pedig az szégyellhetné, de alaposan, aki semmibe véve az (internetes) etikettet képes ilyen stílusban írni.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_683537 (746)
     
  18. 2004. december 30. 18:41728.
    Már idéztél!. . . . )))) És köszönöm, mert én nem ismertem! Most már tudom, amit sejtettem, hogy hihetetlenül emberi szövegeket pocskondiázol. . . . (((( Szóval, ha lehet, ne köss bele a saját szövegedbe. . .
    Ellenben már megint nem válaszoltál, mert kérdeztem is: van olyan vallás, párt, ateizmus, bármi, amire azt mondhatod, hogy igen, ez az enyém, ebben hiszek!!!!
    Vagy egyedül vagy a Földön. . . . . .
    előzmény:
    GÉGÉ (854)
     
  19. 2004. december 28. 12:09727.
    "Ha téged sorozatosan leköpnek, akkor letörlöd és megköszönöd nekik. . . . . . . . . . . ?"

    Talan igen, ha eppen Jezusrol van szo.
    előzmény:
    GÉGÉ (848)
     

Címlap

top