Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Nem kell mindig kaviár:)

Torolt_felhasznalo_924485
Torolt_felhasznalo_924485
Létrehozva: 2005. január 21. 15:48
ugye ti is így gondoljátok? most hideg van, süvít a szél... itt ülök, gőzölög a tea a bögrémben, de nincs hozzá semmi nasi:( miket nassolnátok ebben az időben, ha éppen nincs kaviár és pirítós kézközelben?
  1. Torolt_felhasznalo_924485
    Torolt_felhasznalo_924485
    2005. május 23. 22:052601.
    sziasztok! spenót-krumpli főzeléket főztem babónak. imádja!! igazi kis popeye! sütöttem búvár túrósat, aszalt sbarackot tettem bele. nagyon klassz lett!!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  2. 2005. május 23. 20:562600.
    Persze, hogy jó!!! :))) De hol vannak a többiek? Kaviárosok? Hol vagytok? Csak nem mindenki a konyhában áll? :)))

    Ma sütöttem szardellás kiflit:

    *Szardellás kifli-Eper*

    30 dkg liszt
    4 tojássárgája+1 tojássárgája
    1 élesztő
    2 dl tej

    10 dkg vaj
    10 dkg vaj+1 szardíniakonzerv
    3 főtt tojás

    Két deci langyos tejben megfuttatjuk az élesztőt. A lisztből, vajból, a 4 tojás sárgájából, sóból és a felfutatott élesztőből közepes állagú (se nem lágy, se nem kemény) tésztát gyúrunk. Letakarva a duplájára kelesztjük. Ezalatt kivajazunk egy tepsit. Mikor megkelt a tészta kinyújtjuk, kis kockákra vágjuk, melyekből kis kifliket formálunk, és lerakosgatjuk a tepsibe. Letakarjuk, és megint kelni hagyjuk. Ha a duplájára nőtt a tojássárgájával megkenjük a kifliket. Míg sülnek (15 perc 160-170 C-on), addig a szardíniakonzervet kikeverjük a vajjal, és megfőzzük a tojásokat, ha kihűltek felszeleteljük őket. A megsült, kihült kifliket ketté vágjuk szardíniával megkenjük, egy-egy főtt tojás szeletet teszünk bele.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_271043 (2599)
     
  3. Torolt_felhasznalo_271043
    Torolt_felhasznalo_271043
    2005. május 23. 14:292599.
    látod, jó az öreg a háznál:)))
    előzmény:
    eperlevel (2598)
     
  4. 2005. május 23. 11:442598.
    Oh, most jut eszembe Gemelos, hogy írtad, egy kis bolognai kész ragu is kiolvadt, ahhoz csak tésztát kell kifőzni, és az lesz a gyors hamim, míg a többivel ekészülök sem maradok éhes :)))
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_271043 (2597)
     
  5. Torolt_felhasznalo_271043
    Torolt_felhasznalo_271043
    2005. május 23. 11:152597.
    sziasztok!

    én a néhány napja beirt "nagyivű"terveket valósitom meg szép sorjában, ma a bolognai makaróni/spagetti lesz soron, a mártás már készen van.
    előzmény:
    eperlevel (2596)
     
  6. 2005. május 23. 10:152596.
    igen, néha észnél kell lenni! Sajnos! :(((

    Ma a kiolvadt darált húsokból fasírtokat fogok alkotni valamilyen szószos tésztával, a szinténkiolvadt túróból citromos-túróst fogok sütni. A zöldségekből és szalonnából meg csinálok egy ragut.
    Csak győzzem hová elosztani a sok kaját :)))
    előzmény:
    coryk (2595)
     
  7. 2005. május 23. 06:302595.
    Szia!
    Semmit, úgy magában ettük, mert nem ártana egy kis súlyfeleslegtől megválni.
    előzmény:
    eperlevel (2594)
     
  8. 2005. május 22. 21:512594.
    Leengettem a mélyhűtőt, így a végén a lazac mellé párolt zöldség lett, és csináltam hozzá lime szószt.

    Egy csomó mindent kiszortíroztam a fagyasztóból, és így holnap főzhetek. Van darált húsim, túróm, minestrone levesem, zöldségeim és szalonnám. Na ezekből kell holnap alkotnom.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  9. 2005. május 22. 18:262593.
    Úgy látszik, ma halas nap van :))) Mit csináltál a rántott halhoz?
    előzmény:
    coryk (2592)
     
  10. 2005. május 22. 18:102592.
    Sziasztok!
    Hát a halacska ma készült el, mert tegnap elmentünk vásárolni A Broco Storéba. Most sül a rántott hal. Délben senki nem kivánt enni, szerencsére ma nagyon jó idő van.
    Vittem a párom édesanyjának is mert magának 1 szwemélyre úgy sem csinál.
    előzmény:
    eperlevel (2591)
     
  11. 2005. május 22. 16:192591.
    Szintén szép napot kívánok!

    Végre jó idő van :))) csak azt sajnálom, hogy egy piacra sem jutottam el a hétvégén. Így semmi friss nincs itthon. Bár van egy fej salátám, és némi zöldségem még itthon.
    Készítettem egy vegyes salátát. Ehhez lazacot csinálok, de nem spenóttal, azt majd holnap csinálok frissből, Sherpa segítségével (mármint az ő elmondása alapján, sajnos nem élőben). Most lett kész az egyszerű mazsolás sütim.

    És megcsinálom estére Nigella MOZZARELLA IN CARROZZA-ját Répalány beírása alapján.

    Kellemes vasárnapot!
    Eper

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_282287 (2590)
     
  12. Torolt_felhasznalo_282287
    Torolt_felhasznalo_282287
    2005. május 22. 10:442590.
    Szep napot Kaviarosok!

    Tegnap vegyes gyumölcslevest föztem magamnak nehany napra.
    Mindig bevasarolok , mindenutt amerre jarok finom gyumölcsökböl, -ez a gyengem :))), -aztan nem fogy el , igy a vegen gyumolcsleveskent vegzi, amit nagyon szeretek es napokig szivesen eszem.

    Utana savany sertescombot jo vekonyra kivertem es beleteve 1 szelet sonkat es 1 szelet sajtot , -összehajtottam es parizsiasan kisutöttem. Aztan keszitettem valami bolondsagot is , felhasznalva a maradek panirozo palacsintateszta anyagot:)))
    A baratnöm kertjeböl kaptam friss lestyanlevelet , azt beletettem egy kettehajtott sonkaszeletbe 1 szelet sajttal egyutt, megfuszereztem es lisztbe forgattam , majd a panirozo palacsintatesztaba . Majd hirtelen kisutöttem.
    Ha mar ettetek finomat!!!!! :))) Legalabb is az en izlesemnek 100%-osan megfelelt!!!
    Mindehhez köretkent vegyes görögsalatat keszitettem balzsamecettel es mogyoroolajjal leöntve.

    Ezeket folytatom ma is csak salata helyett zöldseges rizset keszitek köretnek!

    Mindenkinek joooo ebedet kivanok!
    Udv/Brill
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  13. Torolt_felhasznalo_271043
    Torolt_felhasznalo_271043
    2005. május 21. 15:072589.
    szia!
    én pedig ponTY most megyek ki a kertbe, ezer a dolog:)az ebéd töltött paprika volt, finomra sikeredett. ha a kertben végeztem majd sütök valamit, és a bolognai szószt is oda kéne tenni főni. . . nem akarom már lefagyasztani a hust, inkább majd a mártást készen.
    és napsütéses hétvégét mindenkinek!
    előzmény:
    coryk (2587)
     
  14. 2005. május 21. 13:382588.
    ponttyal
    előzmény:
    coryk (2587)
     
  15. 2005. május 21. 13:082587.
    Sziasztok!
    Na egyelőre a kertből elég, elfáradt a derekam.
    A mai ebéd halászlé lesz rántott pontyyal. Az alaplét régebben lefagyasztottam mikor halászlét csináltunk bográcsban. Most csak a szeleteket és a haltejet kell belefőznöm.
    A pontyot pedig a bátyám fogta, a Dunán Angyaliba.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  16. Torolt_felhasznalo_271043
    Torolt_felhasznalo_271043
    2005. május 20. 16:422586.
    és sziasztok! a mai ebéd vöröslencse leves volt (a tejszines verzió) és diós tészta. délután még valamit sütnikék:)
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  17. Torolt_felhasznalo_271043
    Torolt_felhasznalo_271043
    2005. május 20. 16:412585.
    a bodzát már én is lesem:)
    előzmény:
    bedke (2583)
     
  18. 2005. május 20. 14:562584.
    35. Bárányvese madeirában

    Bárányvese. vaj, madeira, demi-glace. só. Bors

    Személyenként két-két bárányvesét (vagy egy borjúvesét) veszek, lehártyázom, megtisztítom, sózom, borsozom, és vajban nagy lángon megpirítom, mégpedig egy olyan serpenyőben, amiben tálalni is lehet. Ügyelek rá, hogy rózsaszín maradjon belül. Két meleg tányér közé szedem, a visszamaradt vajba egy deci madeirát öntök, felére beforralom, ekkor hozzáöntök egy deci demi-glace mártást, ezzel két percig forralom, majd egy darabka friss vajat adok hozzá, beleteszem a vesét, és azonnal tálalom.

    A következő recept.
    Majd beszkennelem hozzá a végén lévő magyarázatokat.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  19. 2005. május 20. 12:462583.
    Szia Lányok :))

    Jól eltűntem, de azért 1-2 naponta sikerül elolvasnom benneteket.

    Nagy itt a hajtás és a magáncégem dolgait is intéznem kell, közeleg a mérleg-beadás.

    A héten nem nagyon főztem, tegnap a férjem összedobott egy túrós tésztát. Holnap munkahelyi kirándulásra megyünk a kolléganőmhöz a Pilisbe, ahol malacot sütnek nekünk kemencében.

    Ez úgy történik, hogy mi elmegyünk kirándulni és mire visszaérünk, kész a sült malac és terülj asztalkám fogad minket. Az erdőben szoktunk szalonnát és egyebeket sütni.

    2 féle sütit is csinálok ma este, az egyik egy túrós, nagyon könnyű és finom recept, a másikat most próbálom majd ki, az egy citromos lesz.

    Ráadásul nyílik a bodza és mivel én minden évben nagy mennyiségben gyártom belőle a szörpöt, a kiránduláson megszedjük az idei adagunkat, így nem kell külön elmennünk és sok segítségem is lesz :))))

    Vasárnapra még nem tudom, mit főzzek, de majd csak lesz valami.

    Szép hétvégét kívánok mindenkinek: Bedke
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  20. Torolt_felhasznalo_271043
    Torolt_felhasznalo_271043
    2005. május 19. 18:432582.
    szia, ma helyettem is más főzött. napközben randevuztunk a férjemmel és egy kis vendéglőben ebédeltünk. hazafelé bevásároltam, nagyjából összeállt, hogy a következő napokon miket fogok főzni. van még egy üveg eltett tölteni való paprika paradicsomostól, igy lesz töltött paprika. régen volt bolognai makaróni, az is teritékre kerül valamelyik nap. kaptam tofut, igy Istar receptjei közül kipróbálok ezt-azt, abból vacsora is kerekedhet. lesz csirkepaprikás és nagy kondér husleves. a férjem sztrapacskáról és diós tésztáról ábrándozik, azt is beiktatom, és lesz spárgaleves, póréhagymakrémleves, és vöröslencse leves, de még nem tudom, hogy az Izmiri féle vagy a nemrég olvasott tejszines-krémes változat. sütni is fogok valami túrós sütikét (buvár?)szóval, ez a hétvégére meg a jövő hét első felére elég ötletnek. . .
    előzmény:
    coryk (2581)
     
  21. 2005. május 19. 17:532581.
    Sziasztok!
    Ma nem volt főzés, mert nyomda lett a konyhából. Elmentem a közeli kifőzdébe és most onnan hoztam ebédet.
    Gomba pörköltet rizzsel, zúza pörköltet, sajttal-sonkával töltött pipimellét. Desszertnek máglyarakást.
    Holnap is valami ilyesmi lesz. Tehát más főz helyettem.
    A soros recept.

    34. Bárányhússal töltött hagyma
    Bárányhús, hagyma, olaj,
    (frölt fahéj, római kömény, 56, hétbors-keverék, mirelit spenót, tojás, citrom, zsemlemorzsa, paradicsomlé

    Veszek nyolc nagy hagymát, aljukból-tetejükből levágok egy szeletet, majd mindegyiket kivájom úgy, hogy egy centis fala maradjon. A kivájt hagymákat forró vízben öt percig blansírozom, kiszedem, és hagyom leszáradni. A kivájt belsőket összevagdalom.
    Serpenyőben igen kevés olajon megdinsztelem az aprított hagymát, majd hozzáteszek negyed kiló darált bárányhúst, megpárolom, közben némi őrölt fahéjat, római köményt, gorombára törött hétbors. keveréket szórok bele, és persze sózom is. Ha már puha, hozzáteszek egy csomag kiolvasztott és lecsöpögtetett mirelit spenótot, egy beáztatott és kinyomkodott zsömlét, egy tojást, kevés citromlevet. Mindezt a hagymákba töltöm, a megtöltött hagymákat szorosan egymás mellé állítva sütőtálra rakom, megszórom zsemlemorzsával, leöntöm
    paradicsomlével, és megsütöm.

    előzmény:
    eperlevel (2580)
     
  22. 2005. május 19. 14:342580.
    Szép napot kívánok!

    Sehol senki? Délután 1/2 3-kor? Hol vagytok Kaviárosok?

    Végre sikerült tegnap csak annyit főzni ami aznap vacsira, és már a Macinak ebédre elég volt. Elfgyott az eperkrém-leves és a cukkinis rizottó. Maradt a start piskótából viszont, amihez vaníliaszósszal csináltam. Megszórtuk almával, leöntöttük a szósszal, úgy ettük. Ma is még ez lesz az édesség. Most összedobom gyorsan a gombát vadasan a knédlivel, és rottyantok egy brokkoli krémlevest is. De most úgy főzök, hogy holnapra bőven kitartson, mert vizsgázom, és csak estére érek haza! Mamilikámnak tegnap volt a szülinapja, hozzá megyünk szombaton ünnepelni, így aznap sem főzök. Legközelebb már csak vasárnap fogok!

    Nálatok mi lesz ma a hami?

    Szép napot Mindenkinek! Eper
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  23. 2005. május 18. 20:472579.
    na jól van, ezt jól összekutyultam :))))
    A te tejhabosítód elég bonyolultak hangzik :)))

    Répalány, akkor holnap minannyian vadasozunk! :))
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_271043 (2577)
     
  24. Torolt_felhasznalo_271043
    Torolt_felhasznalo_271043
    2005. május 18. 20:132578.
    hú, de jó illatok lehetnek!!!!!!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_924485 (2575)
     
  25. Torolt_felhasznalo_271043
    Torolt_felhasznalo_271043
    2005. május 18. 20:122577.
    Eper:) én a hálózatot a kém szövegedre irtam válaszul:))szóval nem Brill, hanem én, és nem a tejhabositóra:))a többi stimmel. az a habositó, ami nekünk van, egyébként nem elemes habverőcske, hanem egy rozsdamentes fém bögre, aminek teteje van, és a teteje át van furva középen, felül műanyagból egy gömb alakú fogó, alul pedig egy finom hálóból készült tárcsa. na, ezzel kell köpülni a zárt edényben a megmelegitett tejet, aztán a kávéra kanálkázni a habot:)na, megyek árvizet szüntetni. . .
    előzmény:
    eperlevel (2572)
     
  26. Torolt_felhasznalo_271043
    Torolt_felhasznalo_271043
    2005. május 18. 20:082576.
    hát. . . nem tudom, leselkedek kifelé, de ugy esik, mintha köd lenne, nem látok semmit. remélem azért valami marad a kertből. nyugtatóként frissen sült csokimorzsás muffint eszem, és keritek egy vödröt, mert beázunk. . de a muffinnal még valahogy az is elviselhetőbb:)
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_924485 (2575)
     
  27. Torolt_felhasznalo_924485
    Torolt_felhasznalo_924485
    2005. május 18. 19:572575.
    szia lányok:) remélem, nem teszi tönkre a kertjét senkinek ez az óóóóóriási eső! jó-jó, mert a májusi eső, ugyebár, aranyat ér, de tán most már ennyi elég, nem?
    nálunk fő a marhahúsleves, kb. kondérnyi, holnap vadas lesz a húsból és a zöldségekből, zsemlegombóccal (a la me!)
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  28. 2005. május 18. 17:512574.
    Igen, itt van InterSpar, majd megnézem! De jó, hogy mondod! Köszi :))))
    előzmény:
    coryk (2573)
     
  29. 2005. május 18. 17:502573.
    Sziasztok!
    Nekem is van és tényleg jó. Az hiszem az Inter Sparban vettem 900 Ft körül.
    A rák jó lett unokám csak úgy falta. A halas dolgokat szereti.
    előzmény:
    eperlevel (2572)
     
  30. 2005. május 18. 17:062572.
    Szia Brill, örülök, hogy újra vagy! Jól elkirándultál!!!
    Azok nagyon finomak azok a krémek! Nyami!! Mi ezt a fajta eperlevest minidg hidegen esszük, és mi is egy kis tejszínnel a tetején fogyasszuk! :))) Úgy finom!

    Igen itthon is lehet kapni, de nekem nincsen! Valahogy én sosem látom sehol, de a barátaimnak van! Olyan mint egy minihabverő, csak elemes, ugye?? Ahogy brill írta, kiterjedt nemzetközi hálózat, csak valahogy még hozzám nem jutott el :(((

    Gemelos, nagyon jók a recik, mentettem! Bár pont a múlt héten csináltam valamelyik nap ricottas tésztát, igaz az nem volt lazacos!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_282287 (2566)
     
  31. Torolt_felhasznalo_282287
    Torolt_felhasznalo_282287
    2005. május 18. 15:242571.
    Szia Ŕ. kösz a jotanacsot , megprobalom fahejjal is. :))) Biztos pikans! :)))Ugye kakaot ill. azt a speci csokiport mar regebben is ratettem a tejszinhabos kaffantyura.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_271043 (2569)
     
  32. Torolt_felhasznalo_271043
    Torolt_felhasznalo_271043
    2005. május 18. 15:032570.
    kiterjedt nemzetközi hálózat!:)))
    előzmény:
    eperlevel (2558)
     
  33. Torolt_felhasznalo_271043
    Torolt_felhasznalo_271043
    2005. május 18. 14:592569.
    szia Brill!
    nálunk a reggel fénypontja, amikor a kávé készül:)jó ideje használunk egy ilyen tejhabositó ibriket, fém bögre, tej bele, épphogy felforr, aztán lehet "köpülni":), és remek tartós tejhab lesz belőle. . kis fahéj vagy kakaó rá. . . hmm:))
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_282287 (2566)
     
  34. Torolt_felhasznalo_271043
    Torolt_felhasznalo_271043
    2005. május 18. 14:552568.
    SERPENYŐS BÁRÁNY (CSIRKE) -WOKBAN

    35-40 deka bárányhust hideg vizzel leöblitünk, leitatjuk és vékony csikokra vágjuk. Összekeverünk 2 tk sherryt, 4 tk szójaszószt, és egy tk szezámolajat és a hust legalább husz percig ebben a marinádban tartjuk. a hust kivesszük, a marinádot eltesszük. 2-3 ujhagymát megtisztitunk, ferdén felkarikázzuk, három gerezd fokhagymát nagyon apróra vágunk. Wokban 2 ek olajat forrósitunk, a hust beletesszük, és megkeverjük. egy perc után a marinádot hozzáadjuk, és tovább keverjük. ujabb egy perc után hozzáadjuk az ujhagymát, fokhagymát, és egy tk apróra vágott friss gyömbért is beledobunk. 5 percig keverjük, forrón tálaljuk.

    jázmin rizst csináltam hozzá. nagyon izletes a hus, én még bárányt életemben nem főztem, nem is ettem, igy csirkemell volt az alapanyag. a receptben megadott marinád mennyiséget felszivta a hus, igy gyorsan összekevertem egy fél adagot, hogy legyen mit a megkapatott husra önteni. mig készül, a rizs megfő, az egész készen van 30 perc alatt. ha sima serpenyőben készül hosszabb a sülési idő!!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  35. Torolt_felhasznalo_271043
    Torolt_felhasznalo_271043
    2005. május 18. 14:422567.
    sziasztok!

    hoztam két receptet, amit a napokban próbáltam ki, és finomak lettek.

    FETTUCCINE FÜSTÖLT LAZACCAL, RICOTTÁVAL ÉS RUCOLÁVAL (Váncsa mester, 829. )

    egy- másfél deci tejszinben lassan megolvasztok husz deka ricottát, sózom, meghintem frissiben gorombára törött fekete borssal, beleöntöm eg y narancs frissen kifacsart levét, szerecsendiót reszelek bele, összekeverem harminc deka felcsikozott füstölt lazaccal, 15 dekányi apróra vagdalt rucolával és a megfőtt lecsöpögtetett tésztával, azonnal tálalom.

    (kieg:narancs hiányában kb fél citrom leve ment bele, és 10 deka lazac felhasználásával is isteni:), viszont hálistennek a rucola a kertben nő mint a bolond. . . )
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  36. Torolt_felhasznalo_282287
    Torolt_felhasznalo_282287
    2005. május 18. 14:322566.
    Sziasztok Kaviarosok!

    Az unnepi roncsokat eszegetem még most is es közben mosok , mint egy mosomedve egesz nap.
    Most fogok egy cappuccinot inni a finom epres sutivel , amiböl szinten 1 szelet arra var hogy felfaljam.

    Tudjatok , hogy bevalt az a kis tejhabosito masina !!! :))) Elöször gyerekjateknak hittem . . . mar vagy 2 eve megjelent itt , ra sem neztem! Most banom , hogy nem vettem hamarabb , mert a meleg tejjel keszult kavet ugy felturbozza, mintha tejszinhab lenne a tetejen. :)) Tegnap mar vettem is extra 2 db-t ajandekba , ha megyek haza MO-ra, -bar gondolom ott is lehet kapni .

    Coryk, szepen haladunk a Vancsa könyvvel , a vegen tán mar nem is kell megvegyem MO-on. ?!

    Szia Eperke, az epres specialitasod fini lehet hidegen , melegen egyarant.
    Tudod , hogy itt dobozokban, ugy mint a tej, - vannak ilyen kremek , amit föleg az ovodasok es kisiskolasok kapnak leveskent a napköziben. Felmelegitve tejszinhabbal a tetejen isteni, -felnötteknek is! :)))

    Udv/Brill
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  37. 2005. május 18. 14:142565.
    Nagyon köszönöm!:) A fehérbor egy pohárnyi legyen?
    előzmény:
    eperlevel (2562)
     
  38. 2005. május 18. 13:572564.
    bocsánat, eelfelejtettem válaszolni, én kiszoktam annyira engedni, hogy legalább már turmixolni lehessen!
    előzmény:
    Lianna (2561)
     
  39. 2005. május 18. 13:522563.
    Nagyon köszi!Szerinted olvasszam ki az epret?
    előzmény:
    eperlevel (2562)
     
  40. 2005. május 18. 13:482562.
    Persze, hogy lehet. Én többféleképpen csinálom, most éppen a következő változatot fogom elkészíteni: Az 50 dkg epret néhány szem kivételével összeturmixolom, tejjel felöntöm, annyira, hjogy még ne lepje el, 1-2 dl fözőtejszínt rakok bele, egy kis fehérbort, vaníiláscukrot, cukrot és összefözöm. Ennyi. Egy kis reszelt citromhéjjal megőrjítem. A tetjére mentát és a visszamaradt epreket felszeletelve beledobom.

    Szoktam főzés nélkül is csinálni, ennyi eperhez egy nagyon friss banánt bele turmixolok, tejjel összekeverem, cukrozom.
    előzmény:
    Lianna (2561)
     
  41. 2005. május 18. 12:522561.
    Szia!
    Szerinted lehet fagyasztott eperből is csinálni?Előtte olvasszam ki?
    Előre is köszi:Lianna
    előzmény:
    eperlevel (2558)
     
  42. 2005. május 18. 10:462560.
    Szia! Hogyan készíted az eperkrém levest? Köszi:Cirka
    előzmény:
    eperlevel (2558)
     
  43. 2005. május 18. 10:452559.
    Eljutottunk a meleg előételekig. Most azok következnek.

    33. Aggódó finánc

    Hagyma, olaj, gomba, vaj, sherry, marhahús, só, bors,
    fokhagyma, tejszín, rizsliszt, Pecorino Romano vagy Parmigiano-Reggiano sajt; Pita

    Ez egyfajta sűrű, húsos. gombás. tejszínes mártásféle, amit az ember borozgatás közben kitunkol. Mondjuk pitával, minthogy jobb üzletekben az is kapható, török büfékben meg pláne, de persze lehet tunkolni mással is.
    Olajon megdinsztelek két fej finomra vágott vöröshagymát, majd rádobok negyed kiló szeletelt gombát. Néhány percig kevergetem, majd száraz sherryt öntök rá, és készre párolom, addigra a sherry csak. nem teljesen elpárolog. Egy másik edényben vajon megdinsztelek fél kiló darált marhahúst, majd azt is felöntöm sherryvel, és puhára párolom. Ha kész, a két lábos tartalmát összekeverem, sózom, borsozom, ízlés szerinti, mennyiségű zúzott fokhagymát rakok bele. Közben egy kis lábosban felforralok fél liter tejszínt, szép fokozatosan beleszórok öt csapott evőkanál rizs lisztet, ügyelve, hogy meg ne csomósodjon, majd ugyanennyi (vagy több) frissen reszelt parmezánt. Mindezt beforralom a harmadára, majd a hús-gomba keverékbe öntöm, összekeverem, összeforralom. Megfelelő mennyiségű pitát mellékelek hozzá.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  44. 2005. május 18. 10:452558.
    Sziasztok!

    Nálunk eperkrém-leves lesz ma, Kira cukkinis rizottóval. És Latsia start piskótája. Holnapra meg gomba lesz vadasan Gemelostól, és hozzá Stalex knédlije, Bedke után szabadon.
    -ha ezt egy idegen elolvassa azt hiszi, hogy kémek vagyunk :)))-

    Ti mi jót főztök? Lesz ma kaviár?

    Nálunk kaviárkrém volt a nyerő reggelire, több tubussal hoztunk Svédből. Kellene belőle spórolni, de nem megy! :((( Olyan finom!!!

    Szép napot!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  45. 2005. május 18. 09:552557.
    Köszönöm lányok. Majd beszámolok az eredményről-
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_924485 (2556)
     
  46. Torolt_felhasznalo_924485
    Torolt_felhasznalo_924485
    2005. május 17. 22:312556.
    sziasztok:) coryk, a rákocskákat fel kell engedni mindenképpen. általában plusz jégréteg van minden egyes darabon. én tésztaszűrőbe teszem, pár percig folyatom rá a hideg vizet, majd hagyom csurogni. 15-20 dekányi kb. félóra alatt enged fel így.
    előzmény:
    coryk (2554)
     
  47. 2005. május 17. 20:542555.
    Én felengedném. DE persze, lehet, hogy nem kellene. Csak félnék, hogy túl vízes lenne, és lehűtené az olajat.
    előzmény:
    coryk (2554)
     
  48. 2005. május 17. 20:242554.
    Szívesen!
    Ma én sem főztem maradt még borsóleves, azt ettük délben. Voltam a Pólusban és két szelet sajtos pizzát bevágtam. Ma ismét munka dandárja volt, van.
    Kérdés: Lefagyasztott rákot, ha liszt-tojás keverékben akarom kisütni, előtte fel kell teljesen engedni?
    Sosem csináltam még rákot, de vettem múltkor és megszeretném csinálni.
    előzmény:
    eperlevel (2553)
     
  49. 2005. május 17. 14:282553.
    Coryk! Köszönöm!

    Nem tudom ti hogy vagytok vele, de nálunk annyi maradék van, hogy ma még nem kell főznöm.

    Tegnap előtt megcsináltam a békítőkifliket teljeskiörlésű búzalisztből, ha csak nem muszáj, inkább ne próbáljátok ki, finomnak finom, de fényévnyi távolságtól van a fehérlisztből sütöttből! Éppen ezért a helyi bioboltba be is viszem, hogy osztogassa el a hölgy. . .

    Estére azért egy kis tejbegrízt készítek, hogy legyen valami desszert is, főleg, mert szegény Macim jól lebetegedett. Nagyon megfázott.

    Szerintetek a spárgát le lehet fagyasztani?
    előzmény:
    coryk (2551)
     
  50. 2005. május 17. 10:242552.
    Szia Lányok :))

    Remélem, mindenkinek jól telt a hosszú hétvégéje, én nem sértődnék meg, ha minden hét ilyen rövid lenne, mint a mostani lesz.

    Szombaton - még mindig a régi krumpli jegyében - paprikás krumpli volt, szalonnával, galuskával.

    Vasárnap Anyukám főzött, tyúkhúsleves, rántott hús és csirke, krumplipüre, friss saláta , és trüffelkrémes torta volt a menü.

    Hétfőn úgy volt, hogy kirándulni megyünk, ezért vasárnap este megfőztem a vadast és a Stalex - féle knédlit. Eddig mindig azt hittem, hogy milyen bonyolult (szalvétába kötni, gőz fölött főzni), de a Stalex - féle változat nagyon egyszerű .

    A kenyérsütő gépben kevertettem meg a tésztát, ott is kelt meg.
    Maradt még leves, abban főztem ki a knédlit, így aztán tényleg ízletes lett. Nagyon-nagyon finom és tényleg egyszerű elkészíteni.

    Végül a barátaink lemondták a kirándulást, így otthon tettünk-vettünk és délután sétáltunk egyet a kutyánkkal.

    Gemelos, sokszor én is innen veszem az ötleteket, mivel hiába van rengeteg receptem, néha nincs időm végignézni és kitalálni előre, mit is szeretnék főzni.

    Szép hetet kívánok mindekinek: Bedke
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  51. 2005. május 17. 07:032551.
    Sajtos kockák (finom, kiadós)

    Hozzávalók:

    450 g liszt
    180 g vaj
    kellö só
    tejfel
    1 tojás
    reszelt sajt (minimális)

    A tojás és a sajt kivételével összegyúrjuk, annyi tejfelt adunk hozzá, amennyit felvesz, hogy lágy tésztát kapjunk. Keksz vékonyságúra nyújtjuk, megkenjük tojással és megszórjuk finomra reszelt sajttal, majd rádlival (derelyeszaggató) kis négyzeteket vágunk belöle.
    Elömelegített sütöben 200 fokon sütjük, hamar meglesz.

    Ezt a gyorsan elkészülőt.
    előzmény:
    eperlevel (2550)
     
  52. 2005. május 17. 00:072550.
    Milyen sajtos kekszet???
    előzmény:
    coryk (2544)
     
  53. Torolt_felhasznalo_486524
    Torolt_felhasznalo_486524
    2005. május 16. 10:092549.
    lám lám nem is gondoltam rólla :))
    előzmény:
    eperlevel (2548)
     
  54. 2005. május 15. 23:332548.
    nem csak svédül van jelentése a nevednek, hanem magyarul is:)))
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_486524 (2547)
     
  55. Torolt_felhasznalo_486524
    Torolt_felhasznalo_486524
    2005. május 15. 22:092547.
    na hallod amennyit tudok bakizni :))
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_486524 (2545)
     
  56. Torolt_felhasznalo_486524
    Torolt_felhasznalo_486524
    2005. május 15. 22:082546.
    jah és nem vagyok sértödös semmi gond ne izgulj :))
    előzmény:
    eperlevel (2543)
     
  57. Torolt_felhasznalo_486524
    Torolt_felhasznalo_486524
    2005. május 15. 22:072545.
    nem nem a bakis ebben az esetben nem a bakit takarja akár mennyire is kaptam nevem :))

    Baka = sütni :)) az s az brtokot vonz magával na erre a skanditopikon igy kereszteltek el = Bakis-nak :))
    előzmény:
    eperlevel (2543)
     
  58. 2005. május 15. 21:462544.
    Sziasztok!
    Tegnap esküvőn voltunk, ma vendégeink voltak kerti sütögetésre.
    Bélszín pácoltam be, újkrumplit a sütőben sütöttem, görög salátával.
    A barátnőm epertortát hozott. Jóféle vörösborocskákat iszogattunk hozzá.
    Minden nagyon finom lett. Ja és sajtos kekszet sütöttem borkorcsolyának.

    32. Westminster-pirítósok

    Stilton, vaj, portói, dió

    Robotgépben összekeverek fél kiló stilton sajtot tíz deka puha vajjal és egy-másfél deci portóival (tawny), majd beledolgozok három deci darált diót. A kész massza a hűtőben két hétig is eláll. Pirítós rákenve fogyasztható, olyan, mint a zsíros kenyér, csak sokkal finomabb; ennek megfelelően kissé drága is.

    előzmény:
    eperlevel (2543)
     
  59. 2005. május 15. 20:042543.
    Szia! Remélem, legközelebb amikor megyek Svédbe, akkor Brillhez is eljutok, és talán megvendégel bennünket is :))) A sok baki miatt kaptad a neved? :)) (remélem, nem bántottalak meg!)
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_486524 (2542)
     
  60. Torolt_felhasznalo_486524
    Torolt_felhasznalo_486524
    2005. május 15. 19:562542.
    azt meg is hiszem hogy jódolguk van a vendégeknek a Brillnél , magam is kiproszálltam , sziasztok :)) Halawa vagyok nem rejtözködöm senkitöl se nem szórakozok csak át kereszteltek a Skandipartyn :))igy eeztúl Halawa helyett Bakis vagyok :))
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_271043 (2535)
     
  61. 2005. május 15. 18:492541.
    Ugye? Nem lehet megunni, ezt nem lehet. . .
    Viszont Brill almás linzere helyett Szilikon-féle sárgabarackos süti lesz. Mert a vegyes gyümilevesbe elment az alma. Na majd legközelebb. . .
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_942699 (2540)
     
  62. Torolt_felhasznalo_942699
    Torolt_felhasznalo_942699
    2005. május 15. 18:122540.
    Sziasztok :-))

    Szia Eperke - a békítő kifli nagyon jó ötlet, ez lesz nálunk is!

    További szép Pünkösdöt Mindenkinek!
    előzmény:
    eperlevel (2539)
     
  63. 2005. május 15. 16:312539.
    Sziasztok!

    Én a hétvégén ezidáig egyáltalán nem főztem. Maci dolgozott és kaját rendelt, én meg a barátnőmnél vendégeskedtem. Ma fogok főzni estére, illetve holnapra, mert a barátnőmék holnap jönnek ebédre. Ma estére egy kis tarhonyásvirslit készítek. Holnapra meg megrendelésre vegyes gyümileves lesz, perui csirkével és újkrumplival. Sütök békítő kiflit, és Brill-féle almás linzert vaníliásszósszal.

    Kellemes hosszú hétvégét Mindenkinek!
    Eper
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_282287 (2534)
     
  64. Torolt_felhasznalo_942699
    Torolt_felhasznalo_942699
    2005. május 14. 19:142538.
    Hali, sziasztok :-))

    Finom lehetett az ebéd nálatok, Gemelos!

    Nálunk sem panaszkodott azért senki - spárgakrémleves volt, utána pedig csirkemájas+szíves tarhonya (a rizseshús mintájára).

    És sütöttünk újra sárgabarackos kekszet - azt tényleg csak össze kellett keverni, majd tepsire rakosgatni a halmokat és be a sütőbe.
    Pikk-pakk készen volt, csak az a baj, hogy már nincs belőle egy morzsányi sem. Az intelligens krémest emlegetik egyre gyakrabban itthon - gondolom, enyhe célzás gyanánt . . . . .

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_271043 (2536)
     
  65. Torolt_felhasznalo_282287
    Torolt_felhasznalo_282287
    2005. május 14. 18:222537.
    Szia, iiiiigen! :)))
    Megerdemlik , mert igazi baratok!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_271043 (2535)
     
  66. Torolt_felhasznalo_271043
    Torolt_felhasznalo_271043
    2005. május 14. 17:322536.
    és jó hétvégét mindenkinek!

    a mai ebéd

    HAGYMÁS CSIRKE vala RIZSBEN

    1 kg csirkehus
    2 dl rizs
    3 nagy fej vöröshagyma
    2 dl tejföl
    1 ek ételizesitő
    1 mk örölt szerecsendióvirág
    izlés sz só

    a csirkét kisebb darabokba vágom. a rizst átmosom lecsöpögtetem. a hagymát megtisztitom, karikákra vágom. tűzálló tálban elsimitom a rizst, megszórom az ételizesitővel, ráboritom a megsózott csirkedarabokat. betakarom hagymakarikákkal, megszórom szerecsendióvirággal, annyi vizzel öntöm fel, hogy kétujjnyival lepje el a hust. a tálat szorosan lefedem és előmelegitett forró sütőben kb 50 percig párolom. a lének teljesen el kell főnie, a rizsnek , megduzzadnia. a tetejét leveszem, rálocsolom a tejfölt, és fedetlenül megpiritom.

    ki ki alakithat rajta kedve szerint, zöldséggel, sonkakockákkal, reszelt sajttal, husleves használatával viz helyett . . . stb.
    nagyon finom hozzá a paradicsomsaláta!!!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  67. Torolt_felhasznalo_271043
    Torolt_felhasznalo_271043
    2005. május 14. 17:242535.
    Szia, Brill, igazán jó dolga van nálad a vendégnek!!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_282287 (2534)
     
  68. Torolt_felhasznalo_282287
    Torolt_felhasznalo_282287
    2005. május 14. 11:232534.
    SZiasztok Kaviarosak!

    Sok elmaradasom van innen a topikrol , hogy elolvassam es hogy lementsem a jooo kis recepteket a Vancsakkal egyutt , amik szepen szorgalmasan jönnek Coryktol es gyulnek nekem is.

    A heten nem sokat fözöcskeztem 2 nap nem is voltam itthon , de most bepotolom.
    Kacsat sutök holnapra , ma fogom elökesziteni.
    Daniaban vetten , - mert szerdan ott voltam a bartnömmel.

    Hagyomanyosan fuszerezem soval- borssal kivul -belul es a belsejebe sok majorannaval , meg egy savanykas almaval.
    Igy sutöm egy csereptalban turelmesen elöször 100 fokon , majd 180-on. Közben megnezem es leöntöm rola a felesleges zsirt es vizet amit engedett.
    Ha puha lesz , akkor kiteszem tepsire es grillel mind a ket oldalat közepes pirosra sutöm. Lehet hogy feldarabolom es ugy fogom kipiritani , mert a barataim szeretik a ropogos kacsat! :)))

    Melle ujburgonyat hejastol cikkekre vagok es lapostepsin megsozva , meglocsolva kacsazsirral sutök meg. Aztan a hagyomanyos dinsztelt almas-vöröskaposzta lesz meg a körites.
    Egy felszaraz Chillei vörösborom van utana , ami gondolom jol elrepiti, leöbliti a kicsit zsiros szarnyast :)))

    Leves helyett a kacsa elött töltött kifli es friss vegyes salata balzsamecettel es olivaolajjal meglocsolva kerul elenk , amihez jooo hideg dan sört Faxet fogunk inni. . .

    Nyomtateknak keszitek egy egyszeru sutit. Leveles-vajasteszta, - amit keszen veszek, - megsutve alapnak, ra egy eperpuding kikeverve , fellazitva tejszinnel es vastagon elkenve rajta , majd felbe -negyedbe vagott friss eperrel kirakva a teteje. Aztan be a hutöbe!

    Cappuchinot fogok csinalni kave helyett, vettem egy olyan csuda kis habositot , most lesz felavatva. Es egy kis osztrak Mövenpick kremfagyit fogok meg tejszinhabbal meglepeteskent talalni. Ez a marka ide nagyon ritkan jut el!

    Na ennyi minden dolgom van ma !
    A tervem kesz csak meg kell valositani!!!

    Nektek is joooo fözöcskezest kivanok !
    Udv/Brill
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  69. 2005. május 14. 10:052533.
    31. Vorarlbergi aszpikos pulykamell

    Pulykamell, libamáj, főtt füstölt nyelv, főtt füstölt comb, majonéz, tejföl, citromlé, mustár, aszpik

    Kulturáltan megsütök egy kisebb pulykamellet, ügyelve, hogy ki ne száradjon. Megsütök egy kisebb libamájat is, mindehhez veszek negyed kiló főtt füstölt nyelvet meg ugyanennyi főtt füstölt combot. Az egészet félujjnyi széles, hosszúkás szeletekre vágom. Négy-öt tojássárgájából majonézt keverek, adok hozzá néhány evőkanál tejfölt, némi citromlevet, kevés mustárt és negyedliternyi, még folyékony aszpikot. Ezt jégen együtt addig keverem, amíg dermedni kezd, akkor hozzáadom a húsokat, és teljesen megdermesztem, utána tálra borítva fölcicomázom.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  70. 2005. május 14. 10:032532.
    Sziasztok!
    Tegnap vettem új zöldborsót abból leves lett, és egy darab marhahúst abból is az lett.
    Most egy részét lefagyasztom.
    Vettem spenotot, hát azt úgy dobtam ki majdnem ahogy volt. Elkezdtem tisztogatni és az egész egy összepállot valami volt. A zöldségesnél ezt nem lehetett látni. Na úgy látszik piacjárás lesz.
    Ma esküvőre megyünk nincs főzés.
    A húslevesbe főzők grizgaluskát oszt kész.
    Holnap a marhahúshoz csinálok paradicsomszószt és krumplit főzők hozzá.
    Jó hétvégét mindenkinek.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_924485 (2531)
     
  71. Torolt_felhasznalo_924485
    Torolt_felhasznalo_924485
    2005. május 13. 21:432531.
    de régen voltál itt!! itt a nyár, megint lehet jó kis mediterrán salátákat, grill-partikat csinálni:)))
    előzmény:
    Feather (2529)
     
  72. Torolt_felhasznalo_924485
    Torolt_felhasznalo_924485
    2005. május 13. 21:422530.
    sziasztok. ma bolognai spagetti volt.
    gemelos és apoletta, íme a recept, vagyis ahogyan én előadtam!

    Fokhagymát meghúzattam olajon, rádobtam a felkockázott csirkemellet, jól lepirítottam. Megszórtam borssal, pici curryvel és sok-sok kaporral. Rádobtam némi garnélát (negyedrésznyi, mint a csirkemell!), sóztam, pár percig együtt pirítottam, majd felöntöttem főzőtejszínnel. Összeforraltam (míg sűrűbb lett picit) az egészet és rizst adtam hozzá. Ennyi!!

    (A receptet egy szakácstól tanultam, ő a fogas kárpáthi módra alapján készítette ezt a csirkés változatot. )
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_271043 (2528)
     
  73. 2005. május 13. 21:392529.
    Sziasztok! Jó nagy ugrásokkal reagálunk egymás írásaira. De azért jó olvasgatni Titeket. Nálunk holnap húsleves lesz (már megfőztem), csirkecomb és pulykamell salátákkal, és valami barackos süti és túrós rétes.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_271043 (2528)
     
  74. Torolt_felhasznalo_271043
    Torolt_felhasznalo_271043
    2005. május 13. 20:202528.
    hogy a hétvégén mi lesz nálunk azt még nem tudom:), de most sül a citrommázas kuglóf. holnap fogok reggel bevásárolni, majd hajnalban kitalálom mit fözök.
    előzmény:
    eperlevel (2527)
     
  75. 2005. május 13. 19:152527.
    Ugye-ugye Gemelos, milyen jó egy ilyen társaságban lenni :))) Én is ezért szeretek ide járni! Gemelos, ez a laacos tészta nagyon jól hangzik. Mi imádjuk a lazact! Ki is fogom most próbálni!

    Most értem haza, így csak most megyek vásárolni, attól függően, hogy mit látok, kapok atttól függ mit fogok főzni. Majd beszámolok.

    Kinél mi lesz hétvégén?
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_271043 (2526)
     
  76. Torolt_felhasznalo_271043
    Torolt_felhasznalo_271043
    2005. május 13. 17:002526.
    és, sziasztok,
    hoztam is valamit. eddigi legfinomabb lazacos tésztámat sikerült előállitanom, egy kedves barátnőmtől kapott csudálatos szakácskönyvből, ami nemes eccerűséggel a "The pasta Bible" cimet viseli:)

    FETTUCCINE AL SALMONE

    1 csésze tejszin
    1 kis chili paprika apróra vágva
    egy csipet frissen reszelt szerecsendió
    reszelt citromhéj
    fél tk só, frissen őrölt fekete bors
    füstölt lazac szeletelve-kockázva
    4 evőkanál hideg vaj, kis darabokra vágva
    1 ek. apritott citromfű vagy menta

    a lazac mennyiségét nem véletlenül hagytam ki a felsorolásból:)eredetileg ugyanis 45 dekát ir a recept:), de 10 dekával is finom lett, nekem ugyanis ennyi volt itthon:), de lehet próbálkozni többel is:))
    ami viszont fontos az a jó minőségű tészta, (ha valaki gyúrásra szánja magát ez az egy egész tojás+7 tojás sárgája tipusu tészta), vagy a celofános Barilla.

    tegyük a tejszint, a chilit, a szerecsendiót a citromhéjat sót, borsot egy nagy mély serpenyőbe és takarékon lassan forraljuk be addig, mig kb. 3/4-ére sürüsödik. ezalatt vágjuk a lazacot kis kockákra, vagy ha szeletelve van, vékony csikokra. főzzük a tésztát sós forrásban lévő vizben al dente állagura. a vajat adagoljuk a szószhoz darabonként, és jól keverjük el. vegyük le a serpenyőt a tűzről, és keverjük bele a lazacdarabokat. szűrjük és csöpögtessük le a tésztát, és keverjük el teljesen a szósszal. tálaljuk előmelegitett tányérokba, és szórjuk meg citromfűvel vagy mentával.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  77. Torolt_felhasznalo_271043
    Torolt_felhasznalo_271043
    2005. május 13. 16:322525.
    na, úgy látszik mindenkitől kapok jó ötletet, Eper a spárgát juttatta eszembe, Feather a madártejet, te pedig a töltöttpaprikával azt, hogy van még a befőttek között egy adag tölthető paprika paradicsommal:))hová lennék nélkületek:))
    előzmény:
    bedke (2522)
     
  78. Torolt_felhasznalo_271043
    Torolt_felhasznalo_271043
    2005. május 13. 16:282524.
    szia, Istar!

    köszi, mentettem a recepteket, ki is fogom őket próbálgatni!a csokis pitén ugyan jól elcsodálkoztam:)de kalandvágyó vagyok:)
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_942699 (2515)
     
  79. Torolt_felhasznalo_271043
    Torolt_felhasznalo_271043
    2005. május 13. 16:222523.
    szia, Feather, de rég láttalak:)meg madártejet is. . . :)jó ötlet!!
    előzmény:
    Feather (2510)
     
  80. 2005. május 13. 13:572522.
    Sziasztok!

    Ági, milyen lett az új konyhád? Felavattad már valami finomsággal?
    Brill is eltűnt megint :)))

    Tegnap megfőztem a töltött paprikát és a lecsót. Még nem az igazi az íze, ahogy megjósoltátok, de az illúzió megvolt. Maradt mára mindenből, így ma szabad a délutánom, el is megyek fodrászhoz végre.

    Holnapra és hétfőre még nem tudom, majd este kiötlöm, de vasárnap az Anyu meghívott minket ebédre, az az ebéd már biztos. Hétfőre egy kis kirándulást tervezünk, úgyhogy előre kell valamit főznöm.

    Küldött egy tortalapot is, mert már megvette, hiába ajánlottam fel, hogy sütök, úgyhogy azt hiszem trüffel lesz a tölteléke, vagy ha kapok holnap a piacon finom epret, talán abból alkotok valamit.

    Szép hétvégét kívánok mindenkinek, pihenjetek is kicsit: Bedke
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  81. Torolt_felhasznalo_942699
    Torolt_felhasznalo_942699
    2005. május 13. 13:392521.
    Szia, tofut bioboltokban lehet kapni, és nagyobb élelmiszerüzletekben is: Interspar, Kaiser, G'Roby.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_523367 (2520)
     
  82. Torolt_felhasznalo_523367
    Torolt_felhasznalo_523367
    2005. május 13. 12:282520.
    Most már csak a beszerzési helyét kell megtalálnom.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_942699 (2518)
     
  83. Torolt_felhasznalo_523367
    Torolt_felhasznalo_523367
    2005. május 13. 12:202519.
    Köszönöm a részletes felvilágosítást, igy már tiszta előttem is.

    Megköszöném, ha küldenél recepteket, ha kérhetem priviben, de csak azért, mert nem mindig van időm visszaolvasni.

    Szia
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_942699 (2518)
     
  84. Torolt_felhasznalo_942699
    Torolt_felhasznalo_942699
    2005. május 13. 12:132518.
    Szia Gymary - nem sértődtem meg, ne gondolj ilyet :-))

    A feta és a tofu nem ugyanaz.

    "A feta kecske- vagy juhtejből, vagy a kettő keverékéből készült, saját savójában érlelt görög sajt.
    Sok görög receptben szerepel - legjobban juhgomolyával, gomolyával vagy Anikó sajttal helyettesíthető. "
    meglehetősen sós ízű, nagyon finom sajtféleség.

    " A tofu pedig a szójababból készült túró. Nagyon egészséges élelmiszer, csak sajnos önmagában nem ízletes. Ezért némi zöldséggel, gyümölccsel és fűszerekkel meg kell kissé "bolondítanunk".
    Ezt a teljes egészében növényi élelmiszert a sárga szójababból nyerik. Péppé gyúrják, kisajtolják és kocsonyásítószerrel készítik el. A kocsonyás masszát tömbökbe sajtolják -hasonlít a sajthoz. "
    Lehet kapni natur és füstölt kivitelben.

    Van még receptem, ha lesz időm, beírogatom őket :-))

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_523367 (2517)
     
  85. Torolt_felhasznalo_523367
    Torolt_felhasznalo_523367
    2005. május 13. 11:542517.
    Elnézésedet, nem igy akartalak megszólítani, de lemaradt az első betű, de ha belagondolok ez is lehetne, mert nem sértő igy sem:
    star = csillag ?????
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_942699 (2515)
     
  86. Torolt_felhasznalo_523367
    Torolt_felhasznalo_523367
    2005. május 13. 11:522516.
    Helló star !

    A "mindenki"-ben én is benne vagyok tehát mindenki nevében köszönöm a tofus recepteket, ki is nyomtattam már őket.

    Lenne egy kérdésem a tofu és a feta vagy fetaki nem ugyanaz ugye ?
    Vagy mégis ? Mivel még csak most akarom elkezdeni készíteni nem vettem még belőle, ezért kérdezem. Tudod az én fiam nem eszi a hust, (nem vega, de még sem eszi) ezért szeretném ezeket alkalmazni.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_942699 (2515)
     
  87. Torolt_felhasznalo_942699
    Torolt_felhasznalo_942699
    2005. május 13. 11:232515.

    Sziasztok újra :-))

    Ezek viszont finomak, párszor már szerepeltek nálunk az étlapon:

    TOFUS KELKÁPOSZTATEKERCS (nlc recept)

    Hozzávalók 4 személyre:
    1 kis fej kelkáposzta, 2-3 közepes sárgarépa (elhagyható), 1 közepes hagyma, 4-5 evőkanál vaj, 100 g köles (vagy rizs), 350 ml zöldségleves (vagy leveskocka felfőzve), só, bors, 10 dkg tofu, 1 tojás, kevés kurkuma vagy curry, 100g tejszín, 2 ek vagdalt metélőhagyma (szárított is lehet)

    A kelleveleket óvatosan szétszedjük és sós vízben megfőzzük. A répát (ha van) szintén megfőzhetjük ugyanabban a lében. Ne főzzük szét! A kockára vágott hagymát 2 evőkanál vajban megpároljuk, majd belekeverjük a kölest. Felöntjük a zöldségleves felével, sózzuk, borsozzuk, majd kb. 25 percig főzzük.
    A kölesmasszát összekeverjük a kockára vágott tofuval, felvert tojással és kurkumával. A sütőt 200 fokra melegítjük. A kölesmasszát 2 egymásra fektetett kellevélre halmozzuk, beleteszünk egy hosszában félbe vágott sárgarépát, majd felcsavarjuk, cérnával összekötözzük. Egy tűzálló tálat kivajazunk, a tekercseket beletesszük. A maradék vajat a tetejére daraboljuk. Ráöntünk egy kis maradék zöldséglevet. A sütőben kb. 20 percig sütjük. Közben a zöldségleves utolsó maradékát összekeverjük a tejszínnel, sóval, borssal. Felforraljuk, majd a metélőhagymát beleszórjuk. A megsült tekercsek mellé, szószostálban tálaljuk.

    Mi rizzsel szoktuk készíteni és benne van a sárgarépa is.

    TOFUS MEDITERRÁN LECSÓ - Keldeneker György receptje

    Egy nagy lábasban forrósítsunk fel pár evőkanál olívaolajat, adjunk hozzá két nagy fej felkarikázott vöröshagymát.
    Pároljuk pár percig, és utána tegyük bele a következő zöldségféléket: felkarikázott paprikát, cukkinit, padlizsánt, gyenge tököt, apró gombafejeket, hámozott és darabolt paradicsomot.

    Sóval, oregánóval, bazsalikommal, kakukkfűvel és kevéske őrölt borssal fűszerezzük. Lefedve pároljuk körülbelül 10-12 percig, majd tegyük bele a felkockázott füstölt tofut és egy pohár tejfölt, forraljuk fel együtt.

    Ezt pedig csakis és kizárólag vállalkozószelleműeknek - egyébként ha el tudtok tekinteni attól a ténytől, hogy tofu van benne, akkor nincs vele semmi gond:

    CSOKOLÁDÉS TOFUPITE - Kaldeneker György receptje ez is

    Egy csomag édes kekszet tegyünk egy konyhai gyorsvágó gépbe, adjunk hozzá 10 dkg szobahőmérsékletű vajat, majd daráljuk finomra.
    Egy kisebb kerek, kivajazott és liszttel megszórt sütőformába tegyük a kekszes keverékünket. Kezünkkel egyenletesen nyomkodjuk az aljára és oldalára.

    200 g keserű csokoládét olvasszunk fel vízgőz felett. Konyhai gyorsvágó gépbe tegyünk egy csomag összekockázott natúr tofut, az olvasztott csokoládét, 1 dl tejet vagy szójatejet, 120 ml mézet és egy csomag vaníliás cukrot. A gép segítségével készítsünk sima krémet az alapanyagokból.

    Töltsük a csokoládés masszát a keksszel kibélelt formába, majd előmelegített sütőben 140 fokon süssük 30-35 percig.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_271043 (2512)
     
  88. Torolt_felhasznalo_942699
    Torolt_felhasznalo_942699
    2005. május 13. 10:412514.
    Szia Kedves Gemelos és Mindenki :-))

    Még néhány recept TOFU-ra, a vegetarianus. hu-ról vannak, ők lesznek a legközelebbi "próba-alkotásaim" - így ránézésre nagyon jónak tűnnek, nagyobb baj nem lehet velük. Választékbővítésnek gyűjtöttem be őket:

    TOFUMAJONÉZ VAGY TOFUNÉZ

    Hozzávalók:
    30 dkg tofu
    1 dl víz
    fél dl citromlé
    5 evőkanál olaj
    3 evőkanál mustár
    5 evőkanál szójaszósz vagy egy kevés reszelt vöröshagyma
    A hozzávalókat turmixban finom krémmé pépesítjük.

    TOFUSALÁTA

    Hozzávalók
    30 dkg tofu
    25 dkg sárgarépa
    fél db uborka
    1 csomag újhagyma
    3 db kínaikel-levél
    tengeri só vagy szójaszósz
    1 csokor petrezselyem
    15 dkg tojásmentes tarhonya
    1-2 evőkanál szezámkrém vagy sós mogyorókrém
    1 teáskanál 5 %-os almaecet
    olaj
    salátalevelek.
    A tofut kockára vágjuk, kevés olajon megpirítjuk, majd hagyjuk kihűlni. A tarhonyát megfőzzük, szintén kihűlni hagyjuk. A zöldséget felaprítjuk és a tofuval, tarhonyával összekeverjük. A szójaszószból, szezámkrémből, almaecetből, olajból és az apróra vágott petrezselyemből kevés vízzel öntetet készítünk.

    EGYSZERŰ TOFU SALÁTAÖNTET

    150 g tofut összetörünk, 30 ml olajjal, 1 evőkanál citromlével, 1 evőkanál mézzel, 1 teáskanál mustárral, kávéskanál ecettel, kevés sóval mély keverőtálban, nagy fordulatszámon simává, krémszerűvé keverünk. Különféle salátához, illetve fűszeres, pikáns mártások alapanyagául használhatjuk.

    TOFU SASLIK

    300 g tofut kockára vágunk, 200 g cukkinit és 150 g sárgarépát, 200 g gombának a kalapját 2-3 cm-es szeletekre vágunk, mély tálba helyezve kevés olajjal, teáskanál curry-porral, sóval, borssal megfűszerezzük, kb. 1 órát állni hagyjuk. Ezután tetszés szerinti sorrendben nyársra húzzuk, és aranysárgára grillezzük. A mártáshoz 1 fej apróra vágott hagymát kevés olajon megpirítunk, 2dl vízzel felengedjük, hozzáadunk 2 evőkanál földimogyorókrémet, 1-2 kanál curry-porral, fél citrom levével, és ízlés szerint mézzel ízesítjük. A megsült tofu-saslikot a nyársról lehúzzuk és a mártással leöntve, körettel tálaljuk.

    ÁZSIAI RIZSES TOFU

    Egy tofu (300 g) felét kockára vágunk. Forró olajban barnára sütjük, majd az olajból kivéve félretesszük. Ugyanebben az olajban 1 közepes fej apróra vágott vöröshagymát megpirítunk, hozzáadunk 200 g apróra vágott gombát. Fedő alatt néhány percig pároljuk, majd hozzáadunk 200 g zöldborsót, 2 evőkanál szójacsírát, és a sült tofukockákat. Tovább párolva hozzákeverjük a villával összetört másik fél adag tofut. Gyakori kevergetés mellett addig hagyjuk a tűzön, amíg a levét elfövi. Közben 250 g rizst puhára főzünk, majd az eddig készítettekkel elkeverjük és 2 evőkanál szójaszósszal elkeverve tálaljuk.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_271043 (2512)
     
  89. Torolt_felhasznalo_456907
    Torolt_felhasznalo_456907
    2005. május 13. 09:532513.
    szia Timi, hogy készül a csirkemell kárpáthi módra? tetszik a neve :)
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_924485 (2505)
     
  90. Torolt_felhasznalo_271043
    Torolt_felhasznalo_271043
    2005. május 13. 09:502512.
    szia!először nem értettem mire bátoritasz, de aztán "leesett"!:))
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_942699 (2511)
     
  91. Torolt_felhasznalo_942699
    Torolt_felhasznalo_942699
    2005. május 13. 09:362511.
    Szijja :-))

    Csak bátran, nem olyan borzalmas :-))
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_271043 (2496)
     
  92. 2005. május 13. 06:192510.
    Szép jó reggelt! Még nem tudom, mi lesz ma az ebéd. tegnap sárgaborsó főzelék volt füstölt tarjával és madártej. Ma biztosan sütök rétest, de a többit még el kell dönteni. Sajnos mennem kell. Szép napot Mindenkinek!!!
    előzmény:
    eperlevel (2509)
     
  93. 2005. május 12. 23:132509.
    :DDD én is elszoktam felejteni az alapanyagokat. Most gyorsan a fejessalátából még nekem is meg kell holnapra csinálnom a majonézes salit :))
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_271043 (2508)
     
  94. Torolt_felhasznalo_271043
    Torolt_felhasznalo_271043
    2005. május 12. 23:092508.
    a jótett helyébe jót várj már teljesült is, mert h a nem irod be a spárgalevest elfelejtem holnap megfőzni a csomag spárgát, amit vettem:))
    előzmény:
    eperlevel (2506)
     
  95. Torolt_felhasznalo_271043
    Torolt_felhasznalo_271043
    2005. május 12. 23:072507.
    ennyivel nem uszod meg:)milyen az a csibecici kárpáthi módra??
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_924485 (2505)
     
  96. 2005. május 12. 22:582506.
    Sziasztok!

    Nálunk tegnap spárgaleves volt, spenóttal és bundáskenyérrel. Ma a maradék leves volt, ricottás tészta a la Eper.

    A fetát én is nagyon szeretem grillezve, köszi Gemelos az ötletet!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  97. Torolt_felhasznalo_924485
    Torolt_felhasznalo_924485
    2005. május 12. 22:472505.
    sziasztok:) kukoricakrémleves, csirkemell kárpáthi módra, rizs, csokis mufli. ezek voltak ma.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_271043 (2504)
     
  98. Torolt_felhasznalo_271043
    Torolt_felhasznalo_271043
    2005. május 12. 16:212504.
    szia!

    eredetetileg a fetát szoktam igy grillezni, de a tofu is elkészithető igy:

    a sajtot szeletekre vágom, olivaolajat csöpögtetek rá, és grillen vagy teflonos serpenyőben (a legjobb az, aminek "rácsos" az alja)átsütöm. a feta mellé adok salátát és fokhagymás kenyeret, a tofut pedig sózom, borsozom, szójaszósszal izesitem, mehet mellé saláta, barna rizs. (a sóval óvatosan, mert a szójaszósz is sós. )
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_267451 (2503)
     
  99. Torolt_felhasznalo_267451
    Torolt_felhasznalo_267451
    2005. május 12. 14:192503.
    hm, ez a grillezett tofu jól hangzik! Elárulnád, hogyan készül?? Én is kedvelem a tofut, de csak 'nyersen' szoktam enni, zelleres fűszersóval meghintve.
    köszi
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_271043 (2495)
     
  100. 2005. május 12. 12:502502.
    Igaz, hogy a spanyol nem annyira édes, de árban sajnos ő a nyerő , ráadásul nálunk csak én eszem meg cukor nélkül, a fiúk a mézédes epret is megédesítik :)))

    A magyar már szerintetek szabadföldi, még csak most virágzik az eper, úgyhogy valószínűleg ez is fóliás. Mégis ízletesebb, mint a spanyol.

    Olaszországban egyszer kimentem a piacra paradicsomért és gyümölcsért (július végén).
    Gyönyörű piros paradicsomot vettem, de azt a savanyú ízt soha nem felejtem el. A gyümölcsökkel sem jártunk sokkal jobban.
    Miért nem jó ízű az érett paradicsom és gyümölcs ott, ahol rengeteg a napfény és öntözik a földeket?
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     

Címlap

top