Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

TESCO - gazdaságos

ashababy
Létrehozva: 2005. február 15. 10:46
Mérgezett eledeltől pusztulnak a macskák

Békés megyében az egyik állateledeltől tömegesen pusztulnak a macskák. Étvágytalansággal kezdődött, hányással, hasmenéssel folytatódott a cicákat tizedelő betegség. Az állatok iszonyú kínok között pusztultak el. A gazdák a bűnösnek tartott 1200 g-os, TESCO gazdaságos állateledelt Békéscsabán vásárolták.
Az állatorvosok több állatot felboncoltak, mindegyiknek a veséje és a mája károsodott. A szakemberek szerint a táp egy szériájába a tartósítószer többszöröse kerülhetett. Megkeresésünkre Danks Emese, TESCO üzletlánc kommunikációs igazgatója elmondta: szúrópróbaszerűen ellenőrzik a termékeket. A vizsgálatok ennek ellenére folynak. Ha az állateledel a bűnös, azonnal leveszik a polcról. A Békés megyei állat-egészségügyi állomáson mintát vettek a gyanús eledelből, eredmény két hét múlva várható.
(Reggel című napilap, mai szám.)
NO COMMENT!
  1. ane
    ane
    2005. február 15. 14:0751.
    Most nem is tudom dokihoz vinni a cicámat, mert egyedül vagyo a kisfiammal , aki éppen alszik és ráadásul beteg. De ha a férjem hazajön, akkor megpróbálom gyors dokihoz vinni!

    Anikó
    előzmény:
    JutiInSky (50)
     
  2. 2005. február 15. 14:0450.
    Azonnal állatorvoshoz a cicával!!!
    Lehet, hogy nincs semmi baja, de ha mégis: talán át tudja mosni infúzióval a veséjét!!!!
    Remélem, semmi baja nem lesz!!!

    előzmény:
    ane (49)
     
  3. ane
    ane
    2005. február 15. 14:0149.
    Sziasztok!
    Csak most keveredtem ide! Olvastam a békéscsabai Tesco macsakmizériát! Ez nagyon komoly???? Most ahideg rázott ki!
    Ugyanis én Békéscsabán vásároloka Tescoban mivek itt lakom. A cicámnak is ott veszek kaját! Ma vettem észre hogy hasmenős alelkem. Nagyon imádoma cicámat és most Hülyén érzem magam! Igaz én nem az 1200 grammos kaját vettem neki, hanem a kicsit, de mi lenne a kettő közt a különbség????
    Amúgy semmi mást nem szoktam venni TG-t csak a macskakaját! Ki is hajítom a francba! vagy megtartsam és mutassam meg a dokinak????

    Egy elkeseredett cicmicc gazdi Békéscsabáról!!!! :((((
    Anikó
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  4. 2005. február 15. 13:5948.
    voltam a Corában. . többször is. . .
    arra vagyok kiváncsi tényleg lesz-e győrben.
    mert többször is mentünk be, ha pesten jártunk a corába vagy az Auchanba. . és jobban tetszett.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_472798 (47)
     
  5. Torolt_felhasznalo_472798
    Torolt_felhasznalo_472798
    2005. február 15. 13:5547.
    A Cora kicsit azért drágább, de össze sem lehet hasonlítani a kettőt. . .

    És nem lesznek tele a polcok piros-kék-fehár csíkos TG termékekkel!!! :))
    előzmény:
    Lillaréka (44)
     
  6. 2005. február 15. 13:5246.
    Nekem a TG-termékekkel egy oltári rossz élményem van csak. A milánói makarónit löncshúskonzervből szoktam csinálni és a pápai löncshús nagyon jó (mint minden pápai hústermék). Egyszer nem kaptam és vettem Tesco gazdaságost. Hagyma olajon dinsztel, rá a villával összetört löncshúst. . . . hát olyan büdöset még életemben nem éreztem. Jött a párom is, hogy mi ez az undormány. . . Fúúúúj, úgy dobtam ki a vécébe hogy csak na!
    :-((((((((
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  7. 2005. február 15. 13:5145.
    És nem mondtad neki, hogy írni-olvasni tudsz, csak számolni nem ezért kell a számítógép?? ;-)
    Na jó, ez csak poén volt, tényleg elkeserítő, de az Auchan műszaki osztályán se jobb a helyzet. . .
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_401939 (40)
     
  8. 2005. február 15. 13:5044.
    Láttam már pár topikon. . . sajnos nálunk csak tesco van. . . de állitolag lesz majd cora. . . kiváncsi vagyok.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_472798 (42)
     
  9. 2005. február 15. 13:4943.
    Hááát!
    fejétől büdös a hal is. . .
    a személyzet pont azt engedi meg magának, amit megenged neki a vezetőség. elvégre ők veszik fel az embereket.
    tisztelet a normális Tescos dolgozoknak.
    De amit MRSlo ir. . hogy a műszaki osztályon hozzánemértők dolgoznak. azért az durva. . .
    előzmény:
    JutiInSky (41)
     
  10. Torolt_felhasznalo_472798
    Torolt_felhasznalo_472798
    2005. február 15. 13:4842.
    Sajnos több topicon is arra jutottunk már, hogy a Tesco egy nagy rakás sz*r.

    És ez nem a dolgozókra vonatkozik. . . :)
    előzmény:
    Lillaréka (39)
     
  11. 2005. február 15. 13:4641.
    Szerinted? Én csak annyit tudok, hogy a tesóm ott volt karácsony előtt diákmunkán, és bár semmi egészségügyi könyvet, vagy ilyesmit nem kértek tőle, ő is pucolta puszta kézzel a halat. És ha Ebolája lett volna???
    előzmény:
    Lillaréka (39)
     
  12. Torolt_felhasznalo_401939
    Torolt_felhasznalo_401939
    2005. február 15. 13:4540.
    Én nem azért nem bántom a személyzetet, mert az öcséd ott dolgozik.
    Viszont az eladókkal vannak gondok.
    Példának csak. Valamit akartam venni a műszaki osztályon, kérdezem az ott dolgozó eladót az áruról. Elkezdi felolvasni a szöveget a dobozról. Könyörgöm. Ha számítógéphez vesz valaki valamit, akkor miért feltételezik, hogy analfabéta? Olvasni én is tudok.
    előzmény:
    JutiInSky (37)
     
  13. 2005. február 15. 13:4339.
    olvaslak benneteket. . . .
    valaki azt irta. . . hogy vizsgálják. . és ha tényleg rossz volt, a kaja, akkor majd leveszik a polcokról. addig is, hadd haljon meg még néhány cica???? miért nem vonják be egyből a gyanús gyártmányt.
    Felmerül bennem, az emberkajára is ennyire figyel a Tesco??
    előzmény:
    ashababy (36)
     
  14. Torolt_felhasznalo_401939
    Torolt_felhasznalo_401939
    2005. február 15. 13:4238.
    Nem mindegy, hogy kutya, vagy macska.
    Más az összetétele, más az igénye egy macska és egy kutya szervezetének.
    előzmény:
    ashababy (36)
     
  15. 2005. február 15. 13:4237.
    Igen, de nem a személyzet tehet erről, hanem a gyártó és az, aki engedélyezte a forgalombahozatalát. Ahhoz képest, hogy állítólag megyünk Európába, a minőségellenőrzés elég alacson yszínvonalú. . .
    A személyzetet ne bántsd, mert az öcsém is ott árufeltölt diákmeló gyanánt. . . ;-)
    előzmény:
    ashababy (36)
     
  16. 2005. február 15. 13:4036.
    nekunk regen a whiskasra voltak rakattanva, de az nekunk eleg sokba kerul. a masfel kilos whiskas helyett most inkabb 2 kilos friskest esznek, ugyanugy izlik nekik. mas: nem tokmindegy hogy kutya vagy macskakaja? attol meg hogy vki kutyakajaval eteti a macskait, nem kene, hogy elpusztuljanak. biztos van egy csomo olyan idos neni, aki szanalombol befogadja szegenyeket, megveszi nekik a kutyakajat, mert az gazdasagosabb. es akkor orul, ha marad magara vmi a kis nyugdijabol. (es erre meg meghalnak szegeny cicai). en nagyon sajnalom akinek a Tg miatt halt meg a macskaja, az tuti, ha ez velem tortent volna meg, kibeleztem volna mar az egesz teszko szemelyzetet!!!!!
    előzmény:
    JutiInSky (35)
     
  17. 2005. február 15. 13:3035.
    Igen, ez nálam is így van: Pocok (a cicám) annyira válogatós, hogy egy ilyen TG-s tápra csak a mancsát rázná meg (úgy szokta). Szerintem valahol ösztönösen tudja, mi jó neki. ( :-) A múltkor beleevet a fitness gabonapelyhembe. . . )
    Ez persze kétélű, mert ha rákattan egy macskakajára, akkor az szinte biztos, hogy drága, ezen már túltettem magam, de az is várható, hogy előbb-utóbb ellátási problémák lesznek. :-((
    előzmény:
    ashababy (33)
     
  18. 2005. február 15. 13:2534.
    Nem olvastam végig, csak az indító hozzászólást, ezért lehet, hogy már valaki említette, de 1200 grammosban csak kutyaeledel van, a macskakonzervek mind 400 grammosak, a száraztáp meg egész kiló vagy 40 deka, de nem ekkora. Lehet, hogy a spórolós gazdik kutyakaját adtak a macsekoknak, mert az effektíve olcsóbb.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  19. 2005. február 15. 13:2433.
    en is eleg sok nyers hust adok az allataimnak. mi nem eszunk hust, de az o kedvukert tulteszem magam ezen :)) en altalaban marhat szoktam nekik adni, imadjak!! nekunk amugy nemhogy a macska, de a kutya sem ette meg a TG allateledelt, pedig egy falank dog.
    előzmény:
    JutiInSky (32)
     
  20. 2005. február 15. 13:1432.
    Tudom, nem erről indult a topic, de szerintem összefügg a két dolog. A cicám nem tehet arról, hogy bizonyos gyártók felelőtlenek, de ha nem figyelek oda, hogy mit adok neki, veszélyeztethetem. Ezért inkább nem veszek meg neki bármit. tudom, nem mindenki engedheti meg magának a prémium minőségű állateledelt, de szerintem egy tisztességes üzletben (én ilyen helyre járok!) meg tudják mondani azt is, hogy a középárfekvésű termékek közül melyik jó és melyik nem. pl. : Whiskas száraztáp: tele van salakanyaggal, ami terheli az álat veséjét, ha hosszú távon kapja.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_401939 (30)
     
  21. Torolt_felhasznalo_401939
    Torolt_felhasznalo_401939
    2005. február 15. 13:0831.
    Ja és a kisrókát se hagyd ki :o)))
    előzmény:
    JutiInSky (29)
     
  22. Torolt_felhasznalo_401939
    Torolt_felhasznalo_401939
    2005. február 15. 13:0730.
    Ha megszelídítesz egy állatot, felelős vagy érte.
    előzmény:
    JutiInSky (29)
     
  23. 2005. február 15. 13:0529.
    Lehet, hogy sokan kiakadnak most, de én ezért nem értem, ha valaki nem engedheti meg magának, hogy normális kaját vegyen a cicájának-kutyájának, elvigye állatorvoshoz, stb és mégis tart állatot.
    Ahogy a Kis hercegben volt: Felelősek vagyunk a rózsánkért, kutyánkért-cicánkért, azzal, hogy vállaltam őt, "megszelidítettem", bizalmat építettem ki benne felém, vállaltam azt is, hogy gondoskodok róla legjobb tudásom szerint. Ez így tisztességes, nem???

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_401939 (25)
     
  24. 2005. február 15. 13:0128.
    A legegeszsegesebb szerintem a rendes fott etel a kutyaknak. . . . jobb izu is szerintem. . . . . . en a macskaimnak nyers hust is adok allandoan. . . . korlatolt ismerosok jajgattak is hogy megolom oket mert azt mondjak a tudosok. . . stb. . . . . . ugyan mar. . . . . minden allatom makkegeszseges. . . es milyen idosek mar. . . . . 15, 13. 7. . . . . . . . . nem mondom hogy konzerv etelt nem kapnak neha, meg a szaraz eleseg mindig ki van teve. . . . . de csak azon elni nem egeszseges. . . . . .
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_314348 (27)
     
  25. Torolt_felhasznalo_314348
    Torolt_felhasznalo_314348
    2005. február 15. 12:4427.
    Na látjátok ezért etetem a kutyámat házi koszttal. Abban tudom, mi van.
    Csak végszükség esetén kap tápot ill. konzervet.
    TG termékeke szoktunk venni, mert van köztük jó is.
    Viszont már olyan is volt, hogy volt olyan termék, ami olcsóbb, mint a TG termék.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     

Címlap

top