Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Kertészkedők IDE!

Torolt_felhasznalo_411882
Torolt_felhasznalo_411882
Létrehozva: 2005. március 30. 12:09
Sziasztok!
Nem tudom, ti hogy vagytok vele, de alig várom, hogy lehessen végre tevékenykedni a kertben.
Nagyon szeretek növényekkel foglalkozni, de ez eddig a szobanövényekre korlátozódott. Szeretném szépítgetni a kertünket is.
Milyen ötleteitek vannak egy amatőr számára ? Eddig annyit tettem, hogy kitaláltam, hol legyenek virágok a kertben, és vettem különböző virágmagokat.
Üdv.
N
  1. 2013. szeptember 15. 20:2231351.

    Első ránézésre hasonlít. Köszönöm, hogy segíteni próbálsz! 

     

    előzmény:
    liventa (31350)
    2013-09-15  20:08
  2. 2013. szeptember 15. 20:0831350.
    Ó, de kár! A fotókon baloldalt középtájt van olyan vadabb változata, arra gondoltam -- ezek szerint benéztem...
    előzmény:
    kaleva (31349)
    2013-09-15  19:28
  3. 2013. szeptember 15. 19:2831349.
    Drága Öreganyám,  sajnos annak más a levele, most  néztem meg! 
    előzmény:
    liventa (31348)
    2013-09-15  19:03
  4. 2013. szeptember 15. 19:0331348.
    Kedves Szomszédasszony, szerencséd, hogy öreganyádnak szólítottál, így elárulom Neked, hogy ez bizony Astilbe lehet.
    előzmény:
    kaleva (31347)
    2013-09-15  14:17
  5. 2013. szeptember 15. 14:1731347.

    Kedves Kertészkedős Lányok!

     

    Ti vagytok a reménységem! Fiatal rokonaim vettek egy kis telket valahol messze, elhagyatott kert - és van benne egy szép cserje, és kérdezték, mi lehet az. Sajnos nem tudom, bár már találkoztam ilyennel, most tőletek kérdezem, ismeritek-e ezt a növényt?

     

    Nagyon reménykedem, hogy Ti tudjátok, mi ez!  

  6. 2013. szeptember 13. 19:1331346.

    Na én már délelőtt föl akaartam jönni, hogy cicanacit veszek a mackó alá, mert átjárta a fagyos szél az ízületeimet. De inkább fogtam egy plédet, hónaljtól bokáig beletekertem magam, és úgy szabdaltam a hullott körtét-almát a cefrébe -- így már mégse grappa lesz, hanem jó kis vegyes pályinka. Én csak a reggeli kávémba cseppentek egy kanálkával, de az hiányozna az ízéből, ha nem lenne.

     

    A mángoldot én is csak szedem-szedem tavasz óta és vagy kicsit blansírozom és zacsiban megy a frigóba (kisgyerekünknek is jó), vagy úgy készítem el, mint a spenótot -- ha egy vájdlinggal szed le az ember, úgyis összeesik maroknyira, így nem probléma.

    Más zöldekkel, sajtokkal betuszkolom valami fölsliccelt pipimellbe, megfestem vele a krumplipürét vagy csak úgy odadobom mellé kis vajon megpárolva a leveleket -- szóval fogy. 

    És a zöld levelek nagyon jó antioxidánsok és ásványianyag források meg minden... 

     

     

     

    előzmény:
    mandy44 (31345)
    2013-09-13  16:50
  7. 2013. szeptember 13. 16:5031345.

    Nahat ezt a szivast )))))))

     reggel kibaku hoseg derult kek eg  Marikaneni kimegy locsolni  mert porzik a kert , de le kellett furdo ruhara vetkozni mert nagy volt a meleg ..

     delre vegeztem de akkor meg jott a hirtelen lehules felhos eg es 16 fok lett  sot be kellett korcolni annyira faztam .

     Most meg azt nezem kethelyen is jegeso esik,, HMMM namostmar elhallgatok ))) jo hogy nem itt ...

     

     Megsohasem ultetettem mangoldot .. na tavassazl igen ,, KAPITALIS menynisegben es minosegben terem meg locsolas nelkul is ,, egyszer foztem magamnak belole a csalad kikopte )))

     Miatokot csinaljak vele?? megparolva  lefagyasszam ?? HATALMASAK gyonyoruek halvanyzold levelek ..

  8. 2013. szeptember 13. 08:0331344.

    Marikám, köszönjük, Nektek is szép őszeleji hétvégét!

    Nekem meglesz, mert tegnap végre átjutottam a "másik" kertbe és beájultam, mert annyi szüretelni-való volt, hogy elég edényt se találtam hirtelen.

    Leszüreteltem a szőlőt és itthon le is bogyóztam -- indítottam egy grappának való cefrét vele. Hozzá szüretelem az itthoni lugasokat és mégis lesz valamennyi pálinkánk a hosszú télre . A jövő héten segítek szüretelni barátoknak, kapok törkölyt is hozzá.

    Fölszedtem kb. 40 liter almát, rázással rá is segítettem a hullásra, hogy jobban bírják a maradékot  fák -- szép épek, de azért ma válogatom.

    Aztán lett még körte, leszedtem az elérhető birseket is, mert mire legközelebb arra járunk, már csak elbarnult tetemeket találnánk a földön.

    Meglepetésemre az egyik diófa termése is kipattant és hullott már, és valamennyi mandulát is levertem és begyűjtöttem.

    A hazahurcolásban kedves szomszéd segített a kis autójával, kapott terményt érte. 

    A nagy csalódás: az óriási fügebokor tele van szilvaméretű zöld terméssel, de egyetlen szem érett volt csak rajta. Nem tudom, ez hogy lehet, mert a szomszéd 2 bokra állandóan roskadásig van és rohamokban érik -- nem győzünk versenyt futni a hangyákkal. 

    előzmény:
    Marika07 (31343)
    2013-09-13  06:25
  9. 2013. szeptember 13. 06:2531343.

    Köszönöm én is Nektek!

     

    Nagyon szép hétvégét kívánok!

  10. 2013. szeptember 12. 23:5431342.
    Természetesen SZÍVESEN, mert természetesen SZERETÜNK!
    előzmény:
    mandy44 (31341)
    2013-09-12  19:46
  11. 2013. szeptember 12. 19:4631341.

    NAHAT MEGILYENT )))))))))) kicsordult a konnyem ,, olyan szep volt KOSZONOM

     Marikanak amiert elkuldte es LiSANAK amiert nezhetove tette ))))))))))))))

     Aranyosak vagytok KOSZONOM A KOSZONTEST

  12. 2013. szeptember 12. 09:1531340.

    Dehogynem! Itt van a zene Marikától Mandykának!

    (Ha nem így link-ként teszed föl, csak átmásolni lehet a címet a fejlécbe: ctrl/c -- ctrl/v) 

     

    Mandy, Marika, mindkettőtönek sok-sok boldog névnapot kívánok szeretettel! 

    előzmény:
    mandy44 (31339)
    2013-09-12  08:55
  13. 2013. szeptember 12. 08:5531339.
    Nem baj ))) igy is nagyon orulok hogy eszedbe jutottam  koszonom a koszontest PUSZILLAK
    előzmény:
    Marika07 (31336)
    2013-09-11  16:54
  14. 2013. szeptember 12. 08:5331338.
    MARIKA napon szerettel koszontlek es sok sok jot es szepet kivanok .
    előzmény:
    Marika07 (31337)
    2013-09-12  07:04
  15. 2013. szeptember 12. 07:0431337.

    Sajnos nem jött össze a zene küldés.

     

    Akkor beszéljenek a szavak:Kívánok boldog névnapot!!! Ilyen tettrekészséggel,jó egészségben örülj a mindennapoknak!!!

  16. 2013. szeptember 11. 16:5431336.

    Mandy!!!

    Szeretettel Neked.http://www.youtube.com/watch?v=Bvo3GBaMaNw

  17. 2013. szeptember 9. 07:5331335.

    Marika nem felejtettem el megvannak a gepeben ,,, lESZ FOTO csak varjal most megyunk gyorsan az Áztato -ba )) mert meg itt delelott joido lesz ..majdjovok csokombokomnektek

     

     

  18. 2013. szeptember 8. 21:2331334.

    Halihó kertészek!

    Egy darabig csak olvasó üzemmódban voltam időnként. a kertemmel nem nagyon dicsekednék, küzdöttünk a szárazsággal mi is. Nem is tudom mikor esett utoljára eső, mert a porját sem elverő csapadék nem sokat ért. Talán a jövő héten. 

    Liza! Én tavaly tavasszal kaptam a szomszédasszonyomtól pár mocsári hibiszkusz magot, akkor elvetettem, lett 4 tő, 1 már tavaly is virított közülük.  Most szedtem éppen tegnap magot, ha van türelmed kivárni, hogy virítson, szívesen küldök belőle. 

    előzmény:
    liventa (31330)
    2013-09-08  09:58
  19. 2013. szeptember 8. 17:5231333.

    Mandy! Irigyellek a bérletért, élj vele, valóban egyik legjobb alakformáló az úszás, de nem akarok papolni, nagyon egészséges.

    Mennék én is szívesen. A legközelebbi lehetőség számomra meglehetősen messze van.

     Majd meglátod megszabadít néhány kilótól is, tehát hajrá!!!

     

     

    előzmény:
    mandy44 (31331)
    2013-09-08  15:18
  20. 2013. szeptember 8. 17:4131332.

    Szép estét kívánok!!!

    Ha jól azonosítottam be, akkor nekem van mocsári hibiszkuszom?

    Első kép.

     

    Fehér színű virágú is van.

    Mivel mocsári, nagy víznyelő.

    Lizám , mivel akad kisebb példányom, szívesen küldök ,majd a tavasszal.

    A cserepes hibiszkuszaim is szépek, őket is teleltetnem kell, no meg a Margótól kapott szerelemvirágomat is.

     

    Lencsevégre kaptam néhány kedves növényemet, megosztom Veletek.

     

    Mandy, Te még adós vagy! Tudod.

  21. 2013. szeptember 8. 15:1831331.

    Lisenka  ha latsz valahol,parkban mocsari hibiszkuszt vagy valakinek van a kornyekeden szedhetsz JOL !!!!beérett magot is , ultesd el es lesz neked is csak varni kell ra , ha surgos akkor elegdragan adjak ,

     

    nem kenyes csak eleinte kell mig kicsi , vedeni de egybekent kell neki a hidegsokk, akkor viragzik es csak majusban bujik ki a hajtasa ...

     

     sajnos nalam csak meddo mert a mag nem fejlodik ki ,,  ezeket vettem es kaptam ,,,

     nezzel szejjel,, 

     

     

     ÓÓa berletnek nagyon orulok , mert igy hatetszik hanem menni kell ,, nincs mellebeszeles .. DENAGYON DÖGÖS  es en is az vagyok tole

    előzmény:
    liventa (31330)
    2013-09-08  09:58
  22. 2013. szeptember 8. 09:5831330.

    Az én többéves lestyánom is kihalt, volt szednivaló a szomszédtól (az enyémről ültette), de most látom éppen, hogy nála is 1 szál levélke árválkodik. Be kell újítanom, mert a frigóban is fogytán van és anélkül nincs húsleves, gulyás.

     

    Nem tudom, hogy mocsári hibiszkuszt mikor szerezzek be magamnak, most vagy jobb lesz tavasszal? Mert nagyon megkívántam.

     

    Mandy, az úszásbérletért nagy dícséret!Most már úgysem lesz annyi munkád a kertben (persze majd csinálsz magadnak).

    Sajnos nálam nincs a közelben úszáslehetőség, pedig nagyon ráférne a középső testrészemre...

     

    Legyen szép nyári napotok! Én még egy kicsit határidőzök, aztán kirakom magam a napra, hogy begyűjtsek még némi D-vitamint a télre. 

    előzmény:
    mandy44 (31329)
    2013-09-08  08:46
  23. 2013. szeptember 8. 08:4631329.

    Sziasztoki SOK A MELO ... csak taviratilag .

     Jol vagyunk,  a kertem el, meg mindig .. Marika mastol is hallottam ITT hogy kidoglott a lestyan ...

     

    en ugy oldom meg a teletetest ami nagy arrol csinalok kicsit es azt ujra nevelem  NEMBIRJUK mar a nagyokat 

     

    Lisa a mocsari JOOOOO nekem is van mulcsozd a tovet .. akkor kevesebb viz kel neki 

     

     nincs eleg dolgom   vettunk uszoberletet heti 3x

     

    MAJD JOVOK  PÁÁÁÁ

     

  24. 2013. szeptember 7. 11:0231328.

    Marikám, nálam is örökzöld probléma a helyhiány. Azért van csak 2 leánderem, mert a szomszéd szívesen befogadja őket a garázsába, de még ahhoz is segítségre kell várnom, hogy áthurcoljam őket.

    A temérdek muskátlit, aloét a padlásra hordom majd föl -- nem lesz kis munka. 

    Viszont nagyon-nagyon tetszik a mocsári hibiszkusz az óriási tölcséreivel, amiről csak most derült ki a számomra, hogy ki lehet ültetni és nem kell behurcolni télre. Viszont lehet, hogy sok vizet igényelnek...? 

    Az idő gyönyörű és lenne is mit kotorásznom a kertben, de itt bent a nap nagy részében. Azért szakítok időt, hogy eltakarítsam a földről a tegnapi szőlőnyesedéket -- vödörszám hordtam a szemétbe a rothadó fürtöket. Helyenként tudtam rajta hagyni néhány fürtöt, ami még egészségesnek látszik, de lehet, hogy csak idő kérdése. Már majdnem érettek.

     

    Az aug. 28-i nagy eső után újra kihajtottak a mángoldjaim, ebédre szüretelek belőlük + padlizsánból, sajtokból, baconból barkácsolok magamnak valami finom ebédet. A szénhidrátokat mellőzöm. 

    Szép napot Mindnyájatoknak, és gyertek, amikor csak tudtok! 

    előzmény:
    Marika07 (31327)
    2013-09-07  09:07
  25. 2013. szeptember 7. 09:0731327.

    Legyen örömteli a hétvégétek!!! Az időjósok szerint az időjárás besegít!!!

     

    Mi a borsóval próbálkoztunk, igaz kis területen, és bejött.Egy főzésre való friss borsó összejött.

     

    Salátaféléket ősszel el lehet vetni, de az már tavasszal örvendeztet meg korai finomsággal.

     

     

    Nagy bajban vagyok, sok az átteleltetésre váró növényem.Három leander, murvafürt,Gyönyörű fikuszok,amik lassan kinövik a lakást.

    Bizony töröm a fejem, hogy mi legyen velük.

    Nekem nincs olyan  helyem, mint nektek van.

    A pince, egy kis előtér és slussz.

    előzmény:
    liventa (31322)
    2013-08-31  09:25
  26. 2013. szeptember 6. 20:2431326.

    Lizám!

    Rám is számíthattok, ki nem hagynám a lehetőséget, hogy közösen kertészkedjük.

     

    Bánatomra  haldoklik a lestyánom.Olyan gyönyörűséges volt minden évben.Gondolom valami nagyon nem tetszik neki.

    Ne szomorkodj a rózsák miatt, a szárazság még inkább próbára teszi a próbálkozásainkat.

     

    A héten olyan finom dinnyéket kaptunk, de a körte, szőlő is mindennapos az asztalunkon.

    A paradicsomról nem is beszélve.

    Maradék barnarizzsel csináltam salátát, paradicsom, uborka, kis kukorica, pici joghurt.

    Olvaslak, hogy Te is kreálsz időnként nagyon jó ennivalókat, saját kútfőből.

     

     

    Sokat dolgozom, renbe teszem a kertet, készülök az őszre.

     

     

     

    előzmény:
    liventa (31325)
    2013-09-06  08:42
  27. 2013. szeptember 6. 08:4231325.

    Ha már csak így kettecskén maradtunk, Mandy, elmondanám, hogy a vadnövényeim mellett koncentrálok a meleg- és szárazságtűrő növényekre: füge, rozmaring, levendula további elszaporításán ügyködöm, ezek itt tényleg jól bírják a kiképzést.

    Át kellene ballagni a másik kertbe is fügét szüretelni, de már a szomszéd 2 bokrán termettekkel se tudunk mit kezdeni -- én is tele vagyok már és a hűtőink is.

    Azt nem is merem remélni, hogy más gyümölcsöt is találok odaát. Talán a 3 almafa, de azok később érnek be. És valamennyi dió és mandula is várható. 

     

    Marikám (ha erre jársz valaha): az eddig ledugott sárga rózsák mind elszáradtak, most újból próbálkozom, hogy gyökereztessek Neked. De lehet, hogy frissen levágott dugványokat kellene küldenem és nálad több sikerrel megerednének. 

    Szép napot / hétvégét! 

    előzmény:
    mandy44 (31324)
    2013-09-01  08:17
  28. 2013. szeptember 1. 08:1731324.

    JAJJJNEKEMTUTTAMELORE

     Aligbirom leloni ...magam hogy ugyanezt ne tegyem meg

     

     csak a foldet turtam el rola de latok kemeny gumot ,, hogy alatta meg mivan??????

     nem altatom magamat tulsagosan nehogy nagyot taknyoljak a csalodastol ... )))))

     

      de ne gondold azt hogy en nem vagyok ILYEN en ket sargadinnyet TURTAM LE az indajarol,, addig fogdostam mig leszakadt )))))

     

     

     

     

     

     

    előzmény:
    liventa (31323)
    2013-08-31  13:40
  29. 2013. augusztus 31. 13:4031323.

    Hurrá! Befúrtam a kezemmel az egyik batátatő alá és képzeljétek, beleütköztem valamibe, ami sajna le is törött: egy kb. 12 cm hosszú és 1,5 cm átmérőjű gumó volt -- "volt", mert leöblítettem és amúgy nyersen meg is ettem (ha már teszt, legyen alapos). Hát nagyon igazi volt, csak még cseperedniük kell kb. 1 hónapot.

    Tovább nem mertem furakodni, nehogy kárt tegyek a termésben (ha netán több is van)... 

    előzmény:
    mandy44 (31321)
    2013-08-30  13:10
  30. 2013. augusztus 31. 09:2531322.

    Kedves egészségedre!

    Ma reggel meg arra gondoltam, hogy olyan rövid tenyészidejű zöldségeket ilyenkor talán újra érdemes lenne elvetni, hosszú meleg őszben még tán szüretelhetők lennének. Leginkább leveles zöldségek jöhetnek szóba, gondolom (bár az idén is főleg leveleim voltak -- hááát, az is jó, antioxidáns meg minden).

    Csalamádéhoz valókat kellene lassan beszerezni, én a hagyma-paprika-káposzta-zöldparadicsom-uborka kombinációt szeretem némi s.répával.

    Ebben a szép időben most  van, de holnap talán ellátogatok a bolhapiacra.

    Szép hétvégét nektek is és minden erre járónak! 

    előzmény:
    mandy44 (31321)
    2013-08-30  13:10
  31. 2013. augusztus 30. 13:1031321.

    AMITCSAK lehet elmentek en is telire hala az egnek van mit  eskuszom a korai inditasra ,, mindent amit lehet mert kesobb mar semmi se lesz .. erre mondja  magyar hogy aki koran kel aranyat lel,

     

    Van ugyan panaszom de lenyeszo  ahhoz merve , ami van .

     Most a hullott ......mert sajnos erosen hullik az alma ---almas suti van a porondon , nagyon szeretjuk .

      Most jottunk meg a botozasbol es sikerultkikapni akcios reteslapot   65 ftert a lidliben .. nalesz a hetvegen almasretes .. ettol olcsobban nem lehet ))))))))))))))))

     

    Meg vettunk dinnyet--77-- amig lehet ,, en CSAK azzal meg lecsoval elvagyok ))))

     Megyek dinnyezni csokacsaladnak MM

     

      

    előzmény:
    liventa (31320)
    2013-08-29  09:20
  32. 2013. augusztus 29. 09:2031320.

    Bizony akkor én is valami főnemesi rangban vagyok már rég... Pedig akkor se lennék tétlen, ha a számláimat már valaki más fizetné (és nem fordítva lenne).

    Na mind1, fő, hogy tegnap jött még egy nagy eső és így minden edényem színig lett az éltető nedüvel és egy ideig nem is kell használni, ha a vasárnapi eső is bejön -- így meg kitart a tél kezdetéig.

    Betakarításra, tárolásra nekem nincs gondom az idén. Csak a vad növények bírták ezt a kiképzést: a bodza, csipkebogyó, tüskés szeder idén is hozza a formáját. Őszintén szólva ezeket becsülöm egyébként is a legtöbbre. Meg a szinte gyom-számba menő fűszer- és gyógynövények, bár ezen a nyáron még a mentám is kiszáradt volna, ha nem locsolom néha.

    Most viszont süt a langymeleg nyárvégi napocska, igyekszem kifele.

    Legyen szép, mérsékelten dolgos napotok! 

    előzmény:
    mandy44 (31319)
    2013-08-28  14:04
  33. 2013. augusztus 28. 14:0431319.

    NNAVVEGREEEEEE)))) megaztal egy kicsit ,, jon a kovetkezo ..nefelj nem maradsz elazas nelkul ...

     

    nezem en is az idokepet es latom hogy nagy esok jonnek bementettuk az erett paradicsakat es a szilvat ,, laposladakba raktam es holnap lesz a feldogozas ,,ma kortet foztem be,, meg szilvat felbevagva ...

     

     eleg is volt elfaradt a neni )))

     

     hogy miatököt tudunk ennyit dolgozni )))))

     

     nem is tudom mi a jobb??? csakUGY el lenni az eletben vagy melozni nonstop )))))))))))))))))))))))))))

     

     jajj most jut eszembe )) hogy MUNKA NEMESIT  en meg mar tul is vagyok nemesitve )))))

     

     ja meg az is hogy neulj le nefekeudj le mert ugy maradsz ))))))))))))))))

    előzmény:
    liventa (31318)
    2013-08-28  10:33
  34. 2013. augusztus 28. 10:3331318.

    Végre dörgött-villámlott és szakadt az eső! Nem tudom, mennyi ideig, mert mire fölébredtem addig a nyitva hagyott padlásajtón ömlött be a víz és attól tartottam, leszivárog a nappaliba -- de egyelőre nem tette. Minden esetre a növényeim -- már akik még egyáltalán kivárták -- örvendenek és a m3-es tartályom is félig megtelt.

    Én még nem értem rá örvendezni, mert szorít a mai határidőm, de már a nap is kisütött.

    Hasonló jókat kívánok nektek is!

  35. 2013. augusztus 27. 07:3431317.

    OFF...OFF...OFF

    nem ide tartozik de leirom , 

    sosem nezek , vagyis csak igazan elvetve sorozatokat 

     

     meg tavasszal belekaptam egybe ami török es KIVALO ))) mint pl Sulejman . Sherezade..jaj ezt sem lehet kihagyni

     

     na az enyem mar az ismetles es kiraktak nekem  akezdest hajnali ötre ))))

     na kerem ezert tudok en hajnalban levelezni , es azert rohantam el mert kezdodott )))) vensegemre bolondulok meg

     

     SZOVAL visszterve a rendes kerekvagasomba ,  johet a kert 

     a langyoshazamrol a nyar elejen a vihar a regi --mar ocskan raktuk fel probabol-- leszagatta a vihar a foliat es az ujat nem raktuk meg fel.

     

     Egesz nyaron csak   raselhalo volt rajta igy mostmar fazik a paprikam es nem akar noni ,, a heten lehet hogy ma ? felkene rakni a foliat .

     

    IGY utolag ragondolva ,  NAGYON JOL teljesitett a házam ,  JOL hozta jol teljesitette a tole  elvartakat . Sokat tanultam , es jovore mar MÉG tudatosabban fogom hasznalni .

       a magas agyasokat pedig csinaljatok meg , AZ IS  nagyon JOÓÓÓ ha nem rakjatok teljesen tele folddel akkor tavasszal meg emelt folia nelkul is takarhatjatok ,, az a lenyeg hogy csak nagyon koran kell elkezdeni mert igy megtudjuk az aszalyt elozni .

     a magas agyast nem csak fabol lehet hanem pl bontott maradek teglabol is .

     ERRE meg visszaterunk .Mar most lehet szetnezni kinek van felesleges bontott teglaja  a szomszedoknal es kerjetek el .

     

     

     

     

    JA a batat virag --levan fotozva -- ket virag volt de csak ketnapos ...

     

     udv a kertembol, alljatok mindenhez!!!!!! CSAK JO KOZEL ES POZITIVAN !!!,,

  36. 2013. augusztus 27. 05:0231316.

    Joreggelt szep napot fenyeset es meleget

     Nahat nahat azert nalam sem szazas minden .

     

     Itt jokis eso esett ketszeris , mondjuk hogy a hordok telelettek es JOL megazot a kert is , Mondjuk a repedesek meg megvannak , de mar tulelesre jo az esely .

     

    A megorzott futozoldbabok -- csak ezt erdemes ultetni , atveszeltek a szornyu idoket es most ujra hajtanak viragoznak JO eselyem van egy ket adag habartbabra )))

    sajnos a mesteri krumlim volt ugyan alatta de sok ragott van benne ,,, ---lotetvek--

     

    mad betoltom mar a fotokat es utolag megnezhetitek a nyari kertemet .

     Ami most a legnagyobb lazban tart aza fugedomping  MOST ernek ,,

    jjajjazt imadom . 

     a ferjem mindig ostoroz erte hogy minekaz ,,, de most amikor erni kezd nagyon nagy az oromom ,, es neki is tetszik. 

     Meglepi egy fajta a fiamszomszedjatol kaptam  kiultetve meg nem sikerult enni rola mert mindig lefagyott , de neveltem kontenerben AZ BEJOTT es egy lapos rozsszin fajta nagyon edes . 

     Nalunk CSAK kontenerben erik be , nem baj igy is jo eppen 15 van . hAHAHA erheto a ferjuram morgasa amikor ki be kell szallitani oket

    Ami sok a kertemben az a korte

    na abban nem lehet csalodni , irdatlan mennyiseg van minden evben , mindig elajandekoztam ,

     

    de egy ideje atalakitottuk a fakat torpefakka es igy csak annyit engedunk nekik teremni ami nekunk kell. 

    szinte megnyugtato hogy nem kell hazalnom  hogy ugyan fogadjak mar el, ,,, mert sajnalom kidobni .

     Volt egy ido amikor eladtam de tobbe kerult a szallitas helybe es a kereskedo meg sz--ert h-..ert vetta at .. Na ENZEKNEK intetettunk be .

     

    Kimondottan szepek a kicsire metszett majdnem torpefak 

     

    hihihi  azt lehet mondani hogy gyumolcsfabonsaik  )))))

      PA mennem kell majd meg jovok 

     

    előzmény:
    liventa (31315)
    2013-08-26  12:13
  37. 2013. augusztus 26. 12:1331315.

    Mandy barátném, nagyon jó olvasni a pozitív beszámolóidat -- szerintem is csak a nagyon intenzív termesztés lehet sikeres ilyen inséges időkben: kicsi, de védett, trágyázott és öntözött terület minden négyzetcentijét teleültetni. A szabadföldi növénytermesztés nagy sor- és tőtávolságokkal már sehová se visz.

    Mondom, most is esegetett vagy 10 percig és ennyi... 

    Most megyek "reggelizni" azután folyt. 

    előzmény:
    mandy44 (31310)
    2013-08-24  05:52
  38. 2013. augusztus 26. 12:0631314.

    Marikám, a Te kerted még gyönyörű. Nálam csak kb. 10 percig esett valami esőnek látszó csapadék (épp csak amíg a ruhákat teregettem volna ki)...

    Legyen sok finom paradicsomotok a télre! 

    előzmény:
    Marika07 (31313)
    2013-08-26  10:05
  39. 2013. augusztus 26. 10:0531313.

    Szép hetet!

     

    Remélem kaptatok esőt!

    Itt 3mm estt, de ennek is nagyon örülünk.

    Itt is hűvösebb lett, de sebaj, jön a mi időnk és még sok szép nap vár ránk.

    Most leginkább és folyamatosan a paradicsomok befőzése.

    előzmény:
    liventa (31312)
    2013-08-25  08:53
  40. 2013. augusztus 25. 08:5331312.

    Szép napot Mindnyájatoknak!

    Tegnapi és mai "kertészkedésem" kimerül abban, hogy levagdosom az elszáradt kóróimat (amik egykor virágok/cserjék voltak) és gereblyézem össze a lehullott száraz leveleket, mint ősszel.

    A lugasról is le kellene dobni a penészlő fürtöket, hogy a néhány még épnek látszó megmaradjon ----- de minek....??!! Azt hiszem, beveszek egy Lesz_rom tablettát...

    Eső egy csepp se (bár szürke az ég), tegnap is csak addig szemerkélt, amíg a boltba caplattam... 

    Nektek vidámabb napot kívánok! 

  41. 2013. augusztus 24. 07:5531311.

    Nem dobódtam fel a  a leírtakon.Igazad van Mandy,túl kell járni a természet eszén, igaz van neki bőven,de mégis.Az örökös locsolás nem megy, sőt egy idő után" falra hányt borsó ".

     

    Azért kárpótlásul Lizám, mert annak biztos örülsz, hogy nálam legalább még úgy mutatják a gyümölcsfák, szőlő,hogy ehetjük terméseiket kedvünkre.

     

    A cserepeseket is alig győzöm megőrizni.

    Az bioztos, hogy az általam nagyon kedvelt pistike nem vált be, annyi vizet kíván, aztán meg nem hálálja meg a gondoskodásom.

     

     Összegezve, nagyon szép nyaram volt,gyakran voltak itthon a gyerekeim, sok időt tölthettem az unokáimmal.

    Tőlük és velük sok erőt kaptam, a majdani "tsúnya", ahogy Beni mondja- idő elviseléséhez.

  42. 2013. augusztus 24. 05:5231310.

    ...folyt ... hatalmas erofeszites a 15 db konteneres fugemet  ---JOL belemarkoltam -- de nem birok ellenallni nekik , na ok most vannak abban az allapotban hogy a nyareleji kostolgatas utan MOST dömping lesz beindultak.

     De irdatlan mennyisegu vizet kivannak sok tapanyagot es a csrepeket takarom a tuzo nap ellen , kulonben kiegnenek .

    DE ? megeri mert kivaloan teljesitenek .

    A legnagyobb oromomre . Szbadfoldben sajnos megint nem fognak beerni . kevesaz itteni ido ra , Itt keson tavaszodik es koran oszul .

     

     Latom a deldunantulon intenziv esozes van , halistennek . a hugom ott laki most vegre fellegezhetnek de mar keson .. nemhogy a konyha kert mar a diszkert is a nihilbe fordult ...

     

    HIÁBA locsolt .

     Na nekem rengeteg cukkinim termett , ez is korai inditas!!!! volt , mostmar a nagyokat a szomszed viszi el a tyukjainak reszeli a daraval keveri  azt mondja ugy telezabaljak  magukat hogy felborulnak akkora begyuk )))de tojnak is rendesen ,NEMNEKEM ((((

     

    Azoka gyumolcsfak amik tele vannak termessel, pl alma korte azoknak a lombjat locsolom naponta slaggal a foldet nem gyozom , igy segitem oket egy kicsit ...de sajnos sok gyumolcs a fa latt leperegve vegzi .

     

     Elviragzott a batatam a langyoshazban ket viragja volt levan fotozva a gepben van ,, majd megmutitom . Kivancsisag bennem oriasi vajjon mit produkalnak a fold alatt. lesz e termes ..

     

    Visszaterve  az aszalyhoz azt hiszem hogy at kell alakitani a dolgainkat a kertben es rakeszulni hogy ezentul hasonlo nyarakban lesz reszunk .. mar par eve igy megy ,, tul kell jarnunk a termeszet eszen ))))

     

    JA RENGETEG paradicsomom van de nehezen erik, pedig igyekszem mindent megtenni ,, pl a fa paradicsa tetejet visszavegtam hogy NE ARRA menjen a tovek ereje hogy ujabb es ujabb hajtasokat es zoldpardicsakat neveljenek ,

     

    Remelem meg lesz annyi idejuk hogy egy kicsit edesedjenek a bogyok ugyan pirosak mar de meg savanyak (( 

     ugyan van mar befozve husz liter de jo lenne MÉG !!!)))

     

     

     ennyi....egyenlore udv a kertembol MM

     

  43. 2013. augusztus 24. 05:3531309.

    Hali es udv nektek ))) nemvagyok igazan feldobva

     Hozzank is begyuruzott a szarazsag, mar csak itt ott tartom fent azokat a novenyket amit muszaly .

     tegnap a ferjem "FUVETNYIRT vagyis a gazt ami szarzsagturo es akkora portvert fel hogy csak lestem ...

    mar nem locsolom mert nincs is ertelme .

     

    Jol kihasznalom  a foldi repedeseket --ez szerintem ujitas ))))--a fak altt a repedesekbe szorom   a mutragyat , es ha jon az eso akkor kozvetlenul a gyokerek kapjak a naftat .

     

     EZT mar eljatszottam ket- harom eve es MUKODIK !!! Igy nem kell kulon felasni a fak alatt - Regeben lukat szurtam a foldbe es ugy tragyaztam ,, de igy egyszerubb .

     

     HATIGEN fel ell keszulnunk a kovetkezokben erre az aszalyos nyarakra.

     EZ Spanyolorszagban termeszetes ))))

     

     Na ezert kell igyekezni KORAN tavasszal letrehozni mindent ami kell  amig megfelelo a klima , mert kesobb mar semmi....

     

    Talan ezert is jo azokat a magasagyasokat is letrehozni, es  a pl nalam a bontott ablakokbol krealt langyoshaz --EZ NAGYON BEJOTT!!!!!

    szinte majdnem mindent meglehet termelni az asztalra,

     

     ott bent nincs aszaly 

     

     Most a paprikakal kiserletezem , --ma leis fotoztatom magamat vele ))))

    kepzeljetek el van olyan paprika tovem ami magasabb mint en en  170 cm vagyok   most tanulom hogy kell oket magasra noveszteni , --mondjuk fajtakerdes is ))) mert nem a sokszaz apro paprika kell nekem hanem , hanem keves de nagy ))))

     

    Jaj mit veszitetetm hogy nem hamarabb lett megepitve ez a hajtato langyoshaz .... NAGYOROM ...

     

  44. sea
    sea
    2013. augusztus 23. 14:5931308.

    Halihó Kertészek,

     

    hosszú idő után most ülök ide a géphez, volt nyaralás, rohangálás, konyha-nappali felújítás meg 1000 dolog az utóbbi időben.

     

    A kertet megviselte a szárazság, de az utóbbi napokban kaptunk esőt, zöldül újra.

    3 év után a hortenzia is megemberelte magát, az öntözés meggyőzte és szépen virágzott (rózsaszíes árnyalat). Paradicsomot főztem be, otthonról kapottat, de van csemegézni való is a kertből.

    N.sárga virágot hozott a cana tropicana, bordó levelű, előtte olyan jül mutat a halv n sárga leander.

     

    Szaporítottam a korallkákat, öröm nézni, hogy fejlődnek és élvezik a napos teraszt. Bnőm ígért sárgát a piros és ciklámen mellé. Télen betegeskednek, de most harsány zöldek a levelek.

     

    Az idén nem lesz cukkinim, tököm, lerágták a csigák csontig..., pedig tavaly adogattam jobbra, balra.

     

    1,5 hét csavargás után előkerült Kitti cicánk, a tigris csíkos, már nagyon hiányoltuk.

     

    Az idén még vár egy darab ,,domb,, - kitermelt föld, hogy egy kis kertet csináljak belőle. Könnyen karbantartható évelő, örökzöld növényeket képzeltem el, zöld-szörke színekben, mulccsal, kövekkel, egy kis japán lámpással (lehet h egy szikla db lesz belőle). előtte egy paddal. De meg fog várni, majd alakul vhogy...

     

    Eszembe jutott Feather, rég nem jelentkezett, szerettem olvasni írásait.

     

    Életet hozó esőt mindenfelé,

     

    üdv

    előzmény:
    liventa (31307)
    2013-08-22  09:27
  45. 2013. augusztus 22. 09:2731307.

    Tudjátok, már csak 1 problémám van: hogy gyakorlatilag nincs is kertem.

    Mert minek nevezzem azt a száraz fűmaradvánnyal borított, kiszáradt zöldségekkel, lankadó cserjékkel és a sokhetes szárazság ellenére szürkepenészes szőlővel körülvett teret, ami körülvesz?!

    Mert itt most se hullott egy csepp eső sem, hiába mutatta az Időkép (illetve bocsánat, kb. 10 csepp hullott az erkélyemre). 

    VALAKI ezt valahol nagyon rosszul intézi -- és talán még jót derül is rajtunk...

    előzmény:
    mandy44 (31306)
    2013-08-21  09:29
  46. 2013. augusztus 21. 09:2931306.
    jjaj nehogy eltapossatok egymast a nagy igyekezetben
  47. 2013. augusztus 14. 13:1431305.
    MMMMMMMMm szepek a viragaid ))))))))))))))))))))))))
    előzmény:
    Marika07 (31302)
    2013-08-13  13:43
  48. 2013. augusztus 14. 13:1331304.

    MARIKA LESZFOTO !!! varjal megegy kicsit a gepemben vannak ))))))))))))))))

     

     levagtam a batata hajtasokat ... egesz pofas lett

     

     KOZBEN NEM OTT hanem a langyoszoldhazamban levo utolagosan odadugott batatak  egyiken meglattam egy csokor BIIIIMBBBOTTTT!!! HUHH egezsen izgalomba jottem ,, majd jelentkezem .. )))))))))))))))

     

    KINT SEMMI :

     

    ..legyetek szepek es egszsegesek puszi a kertembol MM

  49. 2013. augusztus 14. 08:2231303.

    Ránk fér a szurkolás, Marikám, köszünjük!

    Eső még mindig csak fönn a fellegekben, amelyek befedik az eget, de csak néhány csepp hullott belőlük ide hajnalban. Már beletörődtem, hogy majd pótolni kell a kiszáradt cserjéimet, nem is lenne olyan nagy ügy, csak én nagyon tudok ragaszkodni a növényeimhez -- mindegyiknek megvan a maga története, nem ezt érdemlik...

     

    Már most kívánok vidám hosszú hétvégét Nektek; nálam már ma indul a család, megint teltház lesz -- aztán már vége is a nyárnak. Komolyan mondom, nem sajnálom, már rég nem a kedvenc évszakom. 

    előzmény:
    Marika07 (31302)
    2013-08-13  13:43
  50. 2013. augusztus 13. 13:4331302.

    Szurkolok Nektek batáta ügyben!

    Remélem a tojózás sikeres lesz .Ahol "vetnek, arassanaK" is!!!

     

    A kertemben már szélmalomharcnak nevezhető amit csinálok.Egyre fakul, jelentékzelenedik az én csillogó kertem.

    Már nem is győzöm, idővel, sem pénzzel a locsolást.

    Itt van pedig az én kis  segítőm, ha meglátja a locsolót a kezemben, azonnal csatlakozik.

     

     

    A virágzóaimból kötöttem egy csokorra valót.

    Mandy! Ígérted a képeket.Nem elfelejteni!!!

     

    Lizá,! Kényeztetem magam a kertem füveiből készült teákkal.

    A citromfűből készült a kedvencem. de a mentás citromos jeges  egyveleg is nagyon jó.

    A csalánból készültet meg napi rendszerességgel iszom.

    Sokkal jobb a közérzetem.

Címlap

top