Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

MENEDÉKHÁZ Középkortól ..

Buriburi
Létrehozva: 2005. május 2. 13:38

Szervusztok régi és Új Barátaim, Ismerőseim!
Azt gondolom, hogy legalább egyszer az életében már mindenki érezte magát úgy, hogy szeretett volna elbújni egy kicsit a világ szeme elől.
Szeretett volna álmairól, titkairól beszélni valakivel, tanácsot kérni, vagy csak egyszerűen pihenésre vágyott.
Szeretett volna új emberekkel megismerkedni, segíteni másoknak, ha tud.
Szeretett volna mély fájdalmaira vígaszt találni, vagy valakitől jó szót, dicséretet, símogatás kapni.
A Menedékház befogad és oltalmaz Mindenkit, aki "jó szándékkal" érkezik. Az nem baj, ha valakinek más a véleménye! Itt, csak 1 szabály van: " nem szabad egymást megbántani!"
Sajnos a technika ördöge és a kelet-európai munkamorál megrtéfált, és a beígért időpontra nem tudtam kinyitni a HÁZ virtuális kapuját.
Így viszont több időm jutott a Vendégek fogadására! :)
Szépen feldíszítettem orgonával, violával és tulipánnal a házat, behűtöttem a pezsgőt, megsütöttem a krumplis pogácsát és a tortát, előkészítettem az esti gulyáspartihoz a bográcsot. Fát raktam a kandalló elé, ha kell, hát bedurrantunk! :)
Gondoltam az idősebbekre és a gyerekekre is, Nekik meleg takarót tettem a szobájukba.
A Menedékház ablakából messzire ellátni. A gyönyörű napsütésben mintha már látnék is valakiket felfelé kapaszkodni az eredei úton. Vajon kik ők? Rendszeres látogatók, vagy csak alkalmi kirándulók, akik eltévedtek? Netán egy "vihar" elől menekülő? Talán régi Barátok?
Akárkik is legyenek, szeretettel fogadom Őket! :))
A MENEDÉKHÁZ kapuja NYITVA áll!!
  1. 2018. november 10. 19:30281351.

    Jó estét, mindjárt 7 perc és 7 óra van.


    Ekkor kezdem a hsz-t. 


    Reggel 8-kor keltem, már korán ébren voltam, de visszaaludtam.


    Tehát tegnap semmit sem írtam, csak olvastam.


    Szívesen a Mistyt, sajnos még nem jelent meg a köv. rész fordítása, tegnapra szólt volna.


    Voltam kezelésen tegnap, ma nincs Annuskám, hiába van szombat, nem írtak ki engem a mai napra. Már csak 5 db van.


    A  bevett  gyógyszer jót tett, reggel is megettem egyharmad port. Használt, gyulladásgátló is van benne.  Leviszi a vérnyomásom, ezért a reggeli  vérnyomás csökkentőt kihagyom. Csak egyik félét veszem be. Majd most este is csipek egy kicsikét, mert az éjjel fájt. Mondjuk teljesen nem vagyok fájdalom nélkül, de sokkal jobb.


    Sacikám mondanék a cipelkedésre egy  ejnye-bejnyét, ha nem ugyanazt követtem volna el. Azért nem bántam meg, mert minden kellett amit el tudtam hozni. 


    Anikótól megkívánva.... ma főztem töltött paprikát, tegnap este pedig sütöttem  kókuszos csigát. Nagyon kívántam már.


    Magdi, ugye milyen nehéz  találni szerelmes filmet. Keresed, keresed, minden jön, azt hiszed jó lesz, aztán mégsem. Most én sem tudok ilyet. Legtöbbször a kosztümösben van. Nemrég a My Mistert, és a The Last Scandal-t töltöttem le. Állítólag mindkettő jó, a második egy régebbi sorozat. 


    Most Joo Jin Moos sorozatot nézek. Nagy méret nem küldhető, és sehol sem találtam meg máshol, csak az Avistazon. Ez sem az amire vágytam.  Wooktól elment a kedvem, pedig el sem kezdtem. Te hogy vagy vele Magdi? 


    Anikó, örülök, hogy lányod Anikó haza ment. Remélem minden utasítást betart.


    Jó nevettem Erika, méghogy Borsika kutyálkodik? Igazán szellemes mondás, nagyon tetszett.Köszönöm az észrevételt a fotóval kapcsolatban. Ma próbáltam még  a lámpás festeményen javítani, először jónak is láttam, aztán már nem annyira. Majd holnap még megnézem milyen, valahogy minden nap más, inkább rosszabb, mint jobb lenne. Még nem fotóztam ujra, majd holnap. 


    Délután alapoztam egyet, egy nagyméretű farostot, és egy kicsi fa szeletet kentem le. Azóta itt vagyok és megnéztem két rész filmet, hogy fogyjon. 


    Julika, miből vannak a dobozkák, fa az alap, és bevonva valami filcszerüvel, amit kihímeztél? Nem írtál róla. Amúgy szépek.Jobbulást neked is.


    Pötyi ezek szerint lesmirglizted az ujjad, most olyan  szép sima lett. Nekem is kéne  pil.ragasztóznom, de csak húzom az időt, maj, majd, meg ugye majd holnap.  Ma már többször is írtam ilyet. 


    Volt akivel nem találkoztam, de talán később. 


    Ha már annyit írtam a holnapról, és a majdról.......... két idézet. 


     


    Ha rájössz, mire van igazán szükséged, majd azt is kitalálod, hogy szerezd meg.


    Nora Roberts


     


    Ha elhiszed, hogy jobb lesz a holnap,
    rájössz majd, az élet szép.


    Kovácsovics Fruzsina


     


    Két kép a filmből.


     


     

  2. 2018. november 10. 18:00281350.

    Szervusztok.


    Reggel egy kis takarítással kezdtem, azután sütöttem lapokat, és krémmel töltöttem, csokimáz a tetején, remélem holnapra bepuhul, a csokimáz  egyéb mással együtt nem az erősségem, olyan amilyen, el szokott fogyni.


    Ma nem kellett főzni, a gyerekek átmentek Szlovéniába, este meg a Márton napi vigasságra mennek, ahol vacsora is lesz. Holnap a barátok /3 fő/ akik velük jöttek, már visszamennek, és az enyémek délután jönnek majd. Anikót hazaengedték a kórházból.


    Julika jobbulást kívánok. Gyönyörűek a dobozkák.


    Pötyi, Dalmáéknak nagyon jó nyaralást kívánok. Várom én is a képeket, a babákról is, nagy türelmed van.


    Jó vendégeskedést, fájdalommentes szép hétvégét MINDENKINEK.


     

  3. 2018. november 10. 17:27281349.

    Itt volt a lányom az előbb. Kérdezgette tegnap a gyerekeit "ki jön haza"..egyik se jelentkezett ..erre ma mind haza állított. Szegény..főzhet, ráadásul Veszti mára belázasodott, nyomja az ágyat.


    Lesúroltam a konyhabútoromat..a ragasztó egész jól lejött az ujjaimról...meg ráfért a bútorra is a súrolás.

  4. 2018. november 10. 16:14281348.

    Sziasztok!


    Már megint sötétedik ...és még 4 óra sincs.


    A mai napom  jövés-menés.Reggel voltam a Lidlben:úgy jártam mint Saci ...még ezt még azt.. Igaz nagyon ki voltam fogyva mindenből.Ez a hét egyébként is a határok feszegetéséről szólt ....nem bírtam magammal. Most délután a gyógyvízben jól kiáztattam a fáradtságot.Igaz .....tűrőképességem semmi....a medencében két "vénember" / biztos fiatalabbak voltak nálam/ olyan diskurzust folytatott....olyan hangerővel ...már majd szét durrant a fejem.Mellettem "lógott" egy fiatalabb férfi  , egyszer csak megszólalt: " én süket vagyok ....de ez még nekem is hangos". Szerencsére lejárt az idejük ...és maradt időm regenerálódni.


    Ildikém ...merre vagy ?Folytattam a Sommethinget....csak mert nem találtam mást..azt hiszem "jegelem"....ínséges időkre.Találtam jókat .....de nincs kész a fordítás.Most keresgélek .....csak találok valami szerelmeset.


    Pötyi ...ezt a lenkeséget ismerem. Nekem szétdurrant a tubus....a tenyerem is kapott.Örülök, hogy jobban vagy.


     


    Erika ...jó volt olvasni az írásod...már működik a "sasszem".


    Anikó ...ma folytatod a főzést? Lányodnak jobbulást...ezzel nagyon kell vigyázni.A kutyus megfér a macskákkal?


    Julika ...a mai napod a pihenésé legyen.


    Saciéknál már biztos ott a vendégsereg.Jó beszélgetést estére.


     


     


    Gondolok mindenkire ...szoktam szólni hozzátok.


    Megyek mert a csoki bevonatot még meg kell csinálnom a kuflógra.B. ezt kért.Már unalmas ....de mindig ugyanazt kérik.

  5. 2018. november 10. 15:57281347.

    Szervusztok


     Kipp kopp kopogok, mert olyan csend van.


    Julika, jobbulást. Remélem ágyban vagy és gyógyulgatsz. Kár, hogy nem tudtál elmenni. A dobozok, nagyon szépek. Örülni fog neki aki kapja.


    Erika, jó, hogy jelentkeztél.Anikó, sok munkád lehetett, de biztos örültek a finomságoknak.


    Pötyike, jó hir, hogy jól vagx. Dalmáéknak szép utat és kellemes időt kivánok.


    Hiűányolom a többieket. Ildike, biztos kezelésre mentél. Magdika,. merre jársz. Ja azt hiszem B haza ért. Biztos ott vagy. Borsika, jelentkezz. Marika. erösődsz?


    Kellemes hétvégét.

    előzmény:
    BiriBiri (281346)
    2018-11-10  12:20
  6. 2018. november 10. 12:20281346.

    A kép talán nem egyértelmű, ezek dobozkák. 

    előzmény:
    BiriBiri (281345)
    2018-11-10  12:18
  7. 2018. november 10. 12:18281345.

    Szervusztok!


    Ma a libás tanyára készültem de tegnap reggel jól megfáztam amikor a kórházba mentem. Nem vettem sapkát és bizony nagyon fázott a fejem. Mára fájt a torkom, rekedt voltam. Már este is rázott a hideg de azt hittem kirúgom magam. Nem mertem elindulni az egész napot a szabadban tölteni. Még napközben elment volna, de fél 4 kor kezdik a tombolát és nagyon nagyon sokáig tart tavaly a telefon világánál néztük a számokat és fáztam. Na, ezt most nem reszkíroztam. Pedig nagyon készültem, László Attila énekes jön, tudjátok, ő nyerte meg a Csillag Születik műsort. Mondtam Zsuzsinak, hogy holnap ha jönnek énekeljék el és táncolják el a műsort. 


    Timi ma dolgozik délig, reggel kerékpárral ment mert dél körül hétvégén nagyon rossz a buszközlekedés. Most már elviselhető az idő, süt a nap, nem fog fázni..remélem. 


    Most ilyesmit csinálok. 

  8. 2018. november 10. 10:49281344.

    Sziasztok!


    Köszönöm jól vagyok! Hogy meddig azt nem tudom..ezért gyorsan végig takarítottam egy kicsit.


    Lenkéskedtem egyet..pillanatragasztóval ragasztottam valamit..nem vettem észre, hogy kicsorgott máshova is és pont ott fogtam meg..úgy, hogy az egyik kezem öt ujjbegye használhatatlan. Még szerencse a bal kezem. Ezt lemosni nem lehet..majd ha lekopik lejön.


    Ma nem főzök, van maradék. Viszont vannak félbemaradt varrni valóim..most kellene megcsinálni, amíg ide süt a nap a szobámba és világos van, mert négykor már sötétedik és villanynál meg nem látok rendesen.


    Persze, hogy kaptok fényképeket...majd ha én is kapok!Majd csak az is eljön. Mennek nászútra Egyiptomba 10 napra. Nem tudnak hosszabb időre..ezért nem mennek Ausztráliába..meg, hát olcsóbb is.


    Borsika...már rég meg akartam írni és lehet azóta már tudod..a novemberi nyugdíjjal együtt kapjuk a nyugdíj prémiumot. Az Erzsébet utalványról csend van.

  9. 2018. november 10. 09:52281343.

    Szervusztok! Szép napot!


     


    Itt kicsit hűvös van, de már szépen süt a nap......Nem is tudom hol kezdjem, annyi minden történt a házunk táján.....de így jár aki ritkán látogat a menedékbe....


     


    Annuskánál kezdem, ő már megírta, hogy meglátogattam. Nagyon jó volt beszélgetni vele, feldobott az együttlét!


    Anikó lánykádnak mielőbbi jobbulást. Nagyon vigyázzon magára.


    Saci mennyi mindent készítettél, pedig vigyázni kéne magadra. Nem erőltetni....de ezt könnyű mondani....


    Julika nagyon szépeket csináltál, nekem a kalaposom tetszik a legjobban. Talán azért, mert az az enyém....Csinosak vagytok a képeken!


    Pötyi remélem jobban vagy......a babáid biztos elkelnek karácsonyra......


    Francika már megint szépet alkottál.....ehhez tehetség kell. Nekem már az is csúcs ha pálca emberkét rajzolok......


    Magdi nagyon feszegeted a határokat, csak még egy kis ásás, csak még egy kicsi.....azért vigyázz magadra..


    Marika jó hogy jelentkeztél a diófánál......vigyázz magadra!


    Borsikám te is vigyázz, öltözz fel ha kimész kutyálkodni.....


    Nekem sűrű napjaim voltak.....be kellett hozni egy csomó lemaradást, de csak óvatosan, Ernővel közösen.....hajolás, emelés kizárva. El tudjátok képzelni milyen kevés munkát végeztem.......


    Ma csak főzés lesz, a marha hús leves már majdnem kész, csigatészta kifőzve.....csak fokhagyma szósz lesz mellé.....bár lehet én inkább a tormát választom. Saját gyártmány, jó csípős....


     


    Legyen szép napotok!


     

  10. 2018. november 9. 18:28281342.

    Szervusztok.


    Most vitték el a kaját a gyerekek, nem időzhettek, mert a cicák a csomagtartóba voltak, és már hosszú volt az út eddig is. Jó éhes a társaság, mindjárt kézbe kapták a hajtoványt, azt hiszem nem lesz maradék.


    Anikó holnap hazamehet, ha minden rendben lesz reggel. Már felkelhetett, járkálhat, de semmi erőltetés, lépcsőzés.


    Saci a cipekedéssel én is úgy vagyok, hogy nem bírom, ezért kell olyan sokszor menni, sok az elvesztegetett idő emiatt. Kellemes vendégeskedést.


    Julika szép és kellemes  napod volt tegnap, nagyon csinosak vagytok mint mindig. Amióta eljöttem nyugdíjba, az én cégem nem hallatott magáról, már nem járulok hozzá a sikeréhez, nem is törődnek velünk.


    Magdikám biztos értékeli B. hogy gondoltál rá a fügével, nálunk nem szeretik a gyerekek csak az aszaltat.

  11. 2018. november 9. 17:22281341.

    Szervusztok


     Már teljes a sötétség itt is.


    Magdika, a kisördög addig hajtott mig  felástad az egész kertet. Izmos csaj vagy. Remélem izomláz nincs. B. biztos örülni fog a fügének.


    Sacika, gondolom kimondottan neked való volt a cipelés ugye? Utána nem volt jaj? Jó lett a nadrág? Ugye milyen ügyesek és okosak az unokáink, kisegitenek és ki okositanak minket. Sokat és finomakat föztél. Nagyon elfáradtál?


    Ildike, csak ovatosan azzal a porral, sok a mellékhatás. Voltál ma kezelésen, vagy inkább kihagytad? Remélem enyhült a fájsz.


    Pötyike, javulgatsz? Várjuk a képeket.


    Julika, szép napod volt és a vendéglátás finom lehetett.Sajnos a pénz minden hol csökken. Még nálatok viszonylag jól összehozzák.


    Ma mosást rendeztem, de a száritás már nagyrészt itt bent történik. Egy kis rakottburgonyát csináltam, levesem volt.Valahogy nem igazán müködnek a végtagjaim. Na, de biztos az idő az oka.


    Erika, csöppögtetsz rendesen és nem emelgetsz ugye?


    Marika, hogy vagy? Neked is vigyázzni kell és lassan visszatér az erőd is.


    Anikó téged ma nem láttalak. Biztos föztél .Lánykád hogy van?


    Borsika, mivel már elég csalfa az idő, ugye felöltözzől rendesen?


    Ma már péntek és megint lassan vége a hétnek. Ugy szaladnak a napok.

    előzmény:
    harangvirag08 (281340)
    2018-11-09  16:01
  12. 2018. november 9. 16:01281340.

    Sziasztok!


    Már megint kezd sötétedni,pedig ma nagyon szép idő volt.Kihasználtam ....még tettem egy kört/csak kicsit/ Tómalomra.Hazafelé a városnak jöttem ...akartam krumplit venni.Nem tudom mi van erre ....aranyáron és olyan minőség ...elképesztő.


    Pötyi várjuk a képeket.Nálunk sajnos az a helyzet...én csak abban vagyok biztos ami az én gépemen van ...mire valami idekerül lemegy a nap.


    Jó lesz majd nézegetnetek....felidéződnek a szép percek.


    Julika szép ünnepségen voltál,csinosan. A sógornőd is nagyon jól néz ki.A tál szerintem nem rossz....biztos valami jobb porcelán.Azért rólatok csak-csak megemlékeznek.


    Saci el tudom képzelni milyen nagy készülődésben vagy.Mennyi finomság készül.Szuper a menüsor.Jó beszélgetést Zitával.

  13. 2018. november 9. 12:10281339.

    Szép napot Mindenkinek!


    A reggeli köd után szépen kisütött a nap....jó lenne kinn sétálni, de most benti feladat van....


    Julika.....szép napotok volt tegnap, jó, hogy így megbecsünek, megünnepelnek benneteket.....csinos vagy, mint mindig.....a kapros túróval töltött rántott hús nagyon jól hangzik, ha előbb tudom beépítem a hétvégi főzésembe....


    Pötyike.....azért valamikor  majd  nekünk is tudsz ugye mutatni képeket?Jobbulást..


    Annuska.....jó, hogy ilyen ügyes a fiad és azonnal tud sgíteni ha kell.....múlik e a létrázás hatása?


    Ildikó.....kösz a filmet.....remélem kicsit kevesebb a fájdalom nálad......nekem a tegnapi cipekedés nagyon visszaütött.....szent elhatározás, hogy soha többet....inkább több forduló...


    Teljesen átmentem kifőzdésbe......ma csak egy gyors túrófánk a tegnapi bableveshez......Holnap viszont már itt lesz fele vendégem......készül vargányakrém leves, vörösboros marhapörkölt dödöllével, párolt lila káposztával.....ezeket nem rég csináltam és jól sikerültek, innen az ötlet.....ma minden elkészül, csak a dödöllét fogom holnap frissen pirítani.........Vasárnapi terv húsleves sokféle húsból-csontból és töltött káposzta....sok. Lucsi csinál tiramisut és vésztartaléknak van gesztenyemasszám....bocs, hogy ennyi t "főztem", kicsit kiírtam magamból az izgalmamat..


    Különben nagyon örülök a látogatóimnak....jön unokatesóm a Zita, lánya  Gabi a férjével .....szeretem őket.....és itthon lesz "A" Lajos...alvóra nálam csak a Zita, na az esti nagy beszélgetést várom legjobban..


     

  14. 2018. november 9. 10:19281338.

    Ildi!


    Köszönöm a linket!!!

  15. 2018. november 9. 10:08281337.

    Szervusztok!


    Tegnap későn jöttem haza az ünnepségről. Bizony egyre szegényebb az "eklézsia", az ünnepeltek már nem órát kaptak, hanem egy  fehér porcelán tálat, lila orgona díszíti, és a "Szabó Mihályné "Aranydiploma " szöveg a szélén, apró betűkkel, feketével. Mit mondjak! Örülök, én még órát kaptam. Szép arany lapos, gyönyörű gravírozással.  Tudom, van ahol még ennyit sem adnaknem szeretnék szerénytelennek látszani. Ja, és az intézményvezetők sem kaptak jutalmat..legalább is nem ilyen ünnepélyes keretek között, mint eddig volt. de azért nagyon jó volt..hatalmas ovációval fogadtak, tavaly a fülem miatt nem mentem. Megértőek, kedvesek voltak..én meg elég jól hallottam, hallóka nélkül is. lehet, hogy ez a súlyfürdő segít valamit? És a tangentor erős sugarú masszázsa? Így legyen. Az ünnep után átmentünk a Fluméba, ott valami isteni újházi tyúklevest ettünk, olyat amilyet csak a lakodalmakban szoktak. Hárman kaptunk egy nagy tállal, kétszer mertema második kapros túróval töltött tántott hús, somlói galuska...és italok igény szerint. Üdítők, borok..Én úgy ki voltam száradva a nagyteremi ünnep után, hogy alig vártam mondják azt a pohárköszöntőt és ihassak, akkor még csak pezsgő volt, de hozták az üdítőt én 2 nagy pohárral fel is hajtottam. Az ebédre fröccsöt ittam, vörös borból. tehát szavunk nem  lehet..és még az is lehet, hogy az a tál valami neves művész alkotása, majd megkérdezem Doritól, nézze meg a hátulját. 


    Reggel a kórházba mentem, várakozáson felül gyorsan haladt az ügyintézés csak bénáztam egy kicsit, nehezen találtam meg a CT-t, de aztán minden gyorsan ment, még a laborban is. 


    Farkas éhesen jöttem haza, zöldborsós csirkeszárnyat ettem, már meg is ebédeltem, nem bírtam ki


    Ja és reggel nagyon hűvös volt, szokatlanul..megyünk az igazi őszbe? Most már kiderült ragyog a nap, le kellett húzni a cipzárat .


    betegek gyógyuljak, egészséges vigyázzanak magukra


    1 Sógornőmmel..kevés volt a fény és "ügyetlen" férfi kezek csinálták


    2. Két vezető óvónő társammal.az őszt már ismeritek, az iker egyik fele..a másik Szarvason él. A középső Péter Erika , óvónő, költőnő, gyermek verseket ír. Értekezleteken már lapos kúszásban kerültük el mert mindig elakart adni nekünk könyvet..vettünk is, de azért nem vittük túlzásba..ahogy ő szerette volna.


    3. Dóri sógornőm az ajándékkal 

  16. 2018. november 9. 09:53281336.

    Sziasztok!


    Köszi az együttérzést, javulgatok.


    Igen, a babákhoz kellett vásárolnom anyagokat, varrogatom őket..remekül kikapcsol, a filmezéshez mostanában nincs türelmem ill. nem is az a baj, hanem sokat kell Lajos mellett lennem akkor nem tudok filmet nézni, de varrogatni igen.


    Ma zöldséges babos tésztát főzök..leves ötletem még nincs.


    Tegnap át kellett volna menni a lányomékhoz, Dalma hozta az esküvői képeket (pendrajvon) és a lányoméknak olyan nagy tv-jük van a falon..nagyobb mint a mienk..azon akarták levetíteni.


    De nem mentünk...Dalma meg is sértődött, este 7-kor szóltak...én sem vagyok 100-as..Lajos se volt a legjobb formájában, meg a másik..a lányoméknál olyan hideg van..már elszoktam a 19-20 fokos szoba hőmérséklettől.


    Több száz kép van..mondtam szépen válogassák ki a legjobbakat és majd akkor megnézem..ha áthozzák..


    Ildikó köszi..töltöm a filmet..a tiedet, ez a kényelmesebb. Bár a múltkor rám szólt az Avista..hogy maradok-vagy megyek? Gyorsan letöltöttem valamit és maradtam.

  17. 2018. november 8. 18:38281335.

    Kedves Lányok, tudom, hogy van tapasza a Flectornak, de sajnos nem használt. Ilyenkor mikor semerre nem mozdulhatsz, mert még a hasad is fáj tőle, akkor az  már nem jó. Különben is,  tudom, hogy el lehet vágni, de hogy tenném ennyi helyre. 


    Ebből 3/4 elég volt, nem mondom, hogy semennyit sem fáj, de nagyot segített. nem fogom össze-vissza enni, de ma kellett egy lórugás. Ha az egészet bevettem volna, akkor biztos  zavart volna, így csak aludtam tőle egy kicsit. Így legalább megfeküdtem azt az időt, amit kell. Ez a mit bevette, Flector retand volt. Már gondolkodtam, hogy holnap lemondom a kezelést, mert nem tudok elmenni. Nagy öröm kicsi fájdalommal lenni.  A befejezetlen lámpás képemet is  kicsit megreparáltam, még holnap, ha tudok, és lesz kedvem, akkor befejezem. 


    Sacikám, már rádfér a javulás, remélem eljön az idő. Én most nem tudok cipelkedni,  mert annyira húzza a két csipőmet, hogy  akkor nagyon fáj. 


    Annuskát én teljesen megértem a létrázás miatt. van amikor az ember nem várhatja, hogy  más csinálja meg helyette. Én nem is szoktam várni, mert úgysem érnek rá. Ma fekvés közben láttam a pókhálókat, a függönyt, hogy pár húzás után biztos elengedi a csipesz.  Majd meglesz, ha így haladék, ahogy ma, /persze ez most van csak így/ akkor  elhinném, hogy meggyógyulok. 


    Anikó örülök, hogy  jobban van egy kicsit Anikó, és a töltött paprika is biztos jólesett neki.


    Julika, már biztos  hazafele tart az ünnepségről. 


    Magdi, nagyon ügyes vagy az ásással. Én nem fogok, mert azzal csak rontanék, igaz nemrég kifürészeltem egy barackfát, nagyon örültem, hogy nem látom ott, most kettő nő helyette.


    Erikát nem láttam, de Annuska beszámolóját köszönöm szépen. 


    Marikát sem láttam, remélem minden rendben van. 


    Borsom, mintha láttalak volna, vagy csak vízió. 


    Feldobom nektek a 10 rész filmet, akinek nem kell nem tölti le.


    Szép estét. 


    Ami eszembe volt mindent megírtam. 


     


     

  18. 2018. november 8. 17:38281334.

    Szép estét Mindenkinek!


    Látom milyen fájós lett a csapatunk.....mindenkinek jobbulást......melléje Annuskának egy ejnye-bejnye a létrázásért...


    Magdi ügyes voltál, hogy elvégezted amit akartál.....jutalom lesz Barbara látogatása...


    Anikó...sokat jöttél mentél te is és még főztél is....reméljük Anikó lassan jobban lesz, bár egy jó darabig kímálni kell..


    Ildikó....én is Flector tapaszt ajánlanám.....a por hatásos, de a mellékhatása rémes....


    Pötyi....neked is elég gyakran visszatér a fájás...új babákat fogsz készíteni, ahhoz vásároltad az anyagot?


    Az én inj.kúrám majd a jövő héten jár le....talán használ... három hónap után már várható lenne....bár ma kicsit túlterheltem magam.....pedig ketten mentünk  csarnokba vásárolni, de nagyon sok minden kellett.....alig bírtam a részemet hazacipelni.....ha már ott voltam elmentem a fodrászhoz is.....ideje volt, a loboncos haj nem igazán áll jól ilyen őszanyónak.....


    A buszomig volt még egy kis idő...hirtelen felindulásból vettem egy nadrágot, elég jól néz ki, de próba nélkül hoztam el....nagyon kedves volt az eladó...ha nem jó kicserélik vagy levásárolom, sok jó dolog van náluk, de  idő kellene körülnézni..


    Lucsi nálunk van....a tegnap esténk jó későig ráment, hogy rendet tegyünk a letöltéseim közt....minden egy helyen volt régóta.....elfelejtettem hogyan rakjuk mappába.....a régi gépemen rendbe volt, pedig ezen sokkal egyszerűbb...már így útólag...most derült ki, hogy sikerül eltüntetnem film részeket...felíratokat.....szerencsére visszavarázsolta......nagyon örülök neki...


    Délután a vásárolt dolgaimat, húsokat adagoltam, készítettem a hétvégi főzéshez is.....vendégeim lesznek...nnagyjából kitaláltam miket főzök.....szombat  és vasárnap is itt lesznek....remélem bírni fogom a gyűrődést...


     


     


     

  19. 2018. november 8. 17:11281333.

    Sziasztok!


    Még 5 óra sincs és tök sötét van.Igaz az egész nap ilyen búbánatos volt.Délelőtt azért kimentem Tómalomra....befejeztem az ásást ....ami nagyon nyomasztott.Most még a ribizlibokrok meg a két fa alatt kellene...de az már  ha elmarad sem nagy baj.Gyöngyi jött a déli busszal.Kiültünk a teraszra, kávéztunk ,közben beszélgettünk....egyszer csak annyira elkezdtem fázni, majdnem dideregtem.Magamra kaptam egy felsőt ...majd szedtünk almát....amit elvitt magával ....és jöttünk haza.


    Ma végre sikerült 14 db fügét leszednem.Elhoztam,.. B. jön holnap a szüleivel Pestről..legalább kostolja meg.D-nak is jutott pár szem a múltkor.


    Ildikém a Flectornak van egy tapasza....azt nem próbáltad?


    Enyhülést kívánok a fájásokra...olyan jó lenne ha megszűnnének.


    Elég nehezen írok...majd ha otthon leszek talán helyreáll a rend.


    Puszi mindenkinek.

  20. 2018. november 8. 16:16281332.

    Szervusztok


     Már megint sötétedik, és hűl a levegő is.


    Julika ez aztán kellemes meglepi lehetett. Érezd jól magad.


    Anikó, mégegyszer jobbulást lánykádnak. Nagyon vigázzon ha haza mehet, mert ez alatomos  baj és könnyen vissza jöhet. A sok menés és fözési feladatokmellett azért pihenj is.


     Magdika, jó sok mukád volt. remélem sikerült az éjjel pihened.


    Ildike, nekem az első rajz- szeme olyan kifejező- tetszik. Kösz, hogy feltetted. A munkákat csak módjával. Sajnálom, hogy ennyire fájsz. Azért azzal a porral ovatosan!


    Pötyike, jobbulást. Ujabb baba készül, azért kell az anyag?


    Mindenki vigyázzon magára, mert ez az idő már nagyon csaloka és könnyen jön a baj. A betegeknek, gyengélkedőknek jobbulást kivánok.


    Nálam nem sok történt. tegnap este elaludt a kazán örlángja . Nem is gondoltam, hogy a fütés hiá nya miatt hült ki a lakás annyira. Aztán ma amikor észre vettem, ment az SOS a fiamnak. Jött is, és beinditotta ujra, Muszáj lesz megnézetni a kazánt, mert már másodszor csinálja ezt. Közben egy kis gezemice leves is elkészült. Azért igyekeztem valami hasznosat is csinálni. A szerszámos kamrát egy kicsit összerámoltam. Sőt egy kicsit létráztam is. Na ez utobbinak meg is lett a böjtje, mivel utána alig tudtam a lábamra állni. 

    előzmény:
    ancsa46 (281331)
    2018-11-08  15:32
  21. 2018. november 8. 15:32281331.

    Szervusztok.


    Délelőtt városmenet volt, Anikó nem volt a helyén, elvitték vizsgálatra, megvártam, nem soká jött, örült a kajának, az előbb beszéltem vele, pont olyan ebéd volt amit nagyon nem szeret, pedig nem válogatós. Utána még boltba mentem, amiért igyekeztem azt nem kaptam. Tegnap vettem egy pincepörkölt csomagot, már tegnap felraktam, de még ma is kellett főzni, most lett kész. Felraktam főni a holnapi vacsorát a gyerekeknek, az majd holnap lesz befejezve, közbe 1 órára fodrászhoz van időpontom, 5 óra utánra várom Őket, addig majd még sütök egy hajtoványt is. Szóval van terv és feladat.


    Sajnálom, hogy ennyire fájtok, azt is,hogy én fájok, ma is fájdalomcsillapítóval indultam el.


    Ildi integettem a hátadnak, akkor szálltam le a buszról amikor mentél haza a temetőből, láttam, hogy fájdalmasan mész.


    Remélem Julika jó eredménnyel jön meg a dokitól.


    Annuska jó napotok  volt Erikával, olyan jó, hogy Ő ilyen mozgékony, fitt.


    Saci használt az injekció? Ez egyszeri, vagy kúra lesz?


    Borsika megint a ház ura leszel, kell a pihenés a fiataloknak is.


    Mindenkire sokat gondolok, vigyázzatok Magatokra, riogatnak, hogy erős influenza járvány lesz az enyhe idő miatt.

  22. 2018. november 8. 13:50281330.

    Szia Pötyi.


    Nagyon sajnállak, hogy fájdalmaid vannak. Már nehezen tűrhető, ha több hete tart. 


    Mondd csak el nekem itt vagyok. 


    Az én derekam, sarkam is ma nagyon fáj. Kénytelen voltam olyanhoz nyúlni, amit nem szoktam, vagy más gondot is okozhat.


    Flector por. Csak kicsit mertem bevenni belőle, mert ha fulladozok tőle, nem tudom kinek szólhatok. Csak magamnak. 


    Ha egy kicsit segít és nem ront, akkor később beveszek belőle egy fél tasakkal. Aztán majd kikisérleteződik........


     általam.


    Kéred a Mistyt? vagy letöltöd magad?  Küldeném ma. 10 részt még reggel feltöltögettem. 


    Még a temetőt megjártam, vissza  is jöttem, de már fájdalmasan. De most teljesen elromlott. Megmasszíroztam egy géppel, nem lett jobb, feküdtem rosszabb lett.  Na most itt tartok. 


    Nem főztem semmit, a tervbe vett dolgok közül, csak a temetőjárat lett teljesítve. 


    Na akkor lépjünk. Erre vagy arra, mindegy merre,  igyis, úgy is  fáj.


    Puszi. 


     


     

    előzmény:
    potymama (281329)
    2018-11-08  11:34
  23. 2018. november 8. 11:34281329.

    Sziasztok!


    Fáj a hátam..és attól a fejem..csaj úgy mondom, nincs kinek panaszkodni


    Azért becaplattam a belvárosba némi rongyokért a varráshoz.


    Mennyit írtatok, tegnap nem voltam gépközelben..voltunk sétálni Lajossal...ő élvezi, én elfáradok. Aztán úgy elszaladt a nap, lám már megint mindjárt dél van.


    Reggel korán összeállítottam egy fasírozottat, legalább összeérnek az ízei csak egy kis krumplit főzök hozzá és van gyümölcs levesem. (most ez olyan mint Erikáéknál a paradicsom leves, Ernőnek mindig azt kell csinálni, Lajosnak meg gyümölcs levest)


    Nincs különösebb újság..a fiatalok mindig dolgoznak, ritkán látom őket..a kutyát is inkább a lányomhoz viszik..nagyon szeret a kertben bogarászni, meg hát ott van a szerelme.

  24. 2018. november 8. 08:22281328.

    Jó reggelt.


    Én is korán ébredtem, azóta itt matatok a neten.


    Nem akarok zörögni, de lassan  munkára kell fognom magam.


    Hogy mi fáj? Ami szokott. azt hiszem, most 10 percre vissza az ágyba és felöltözöm.


    Már kávéztam, ettem egy vajas zsemlét. 


    Netes keresgélésem  eredménye egy 2008-as sorozat, amit most töltök le. 15 %-on tart most, még egy darabig töltődik. Visszatölteni nem kell orosz oldalról jön.   Ujabban sokkal jobban szeretem a régieket,mint a mostani újakat. 


    Julika, kellemes délelőttöt, a délután meg úgyis jó lesz. 


    Ebédem van tegnapról.Most talán vasalni kellene, sok mindent nem tervezhetek, mert határt szabnak a fájdalmas részek. Tegnap virágok elhasznált földjét töltöttem fel, hogy lassan behozhassam, mert bizony jön a hideg. Az almafánk is lassan elengedi a lombját. Egy részét tegnap összeszedtem. Volna még a kertben sok dolgom.... de h át, ami telik tőlem megteszem. Temetői járatom is lenne,majd meglátom...... megyek-e vagy nem. Közben majd helyreáll a sorrend. 


    Megpróbálom nektek töltögetni a Mistyt, legalábbis a filmet. 


    Alapoznom is kellene egy  farostot, még mindig tartozom a szomszédnak egy festeménnyel. 


    Nem is olyan régen, ezeket mind megcsináltam szépen sorban, most be kell osztani. 


    Szép napot kívánok. 


     


    Rajzom rajzlapra festemény kartonra.  


     

  25. 2018. november 8. 06:52281327.

    Az agyunk legjobb barátja a mosoly!


    Az orvos azt mondja, hogy az emberi agy legjobb barátja a természetes mosoly, amely minden ember számára elérhető és megvalósítható. Ezért nagyon fontos, hogy képesek legyünk hamar megszabadulni a szomorúságtól, a monotonitástól, és képesek legyünk örülni a kis dolgoknak is.

Címlap

top