Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

MENEDÉKHÁZ Középkortól ..

Buriburi
Létrehozva: 2005. május 2. 13:38

Szervusztok régi és Új Barátaim, Ismerőseim!
Azt gondolom, hogy legalább egyszer az életében már mindenki érezte magát úgy, hogy szeretett volna elbújni egy kicsit a világ szeme elől.
Szeretett volna álmairól, titkairól beszélni valakivel, tanácsot kérni, vagy csak egyszerűen pihenésre vágyott.
Szeretett volna új emberekkel megismerkedni, segíteni másoknak, ha tud.
Szeretett volna mély fájdalmaira vígaszt találni, vagy valakitől jó szót, dicséretet, símogatás kapni.
A Menedékház befogad és oltalmaz Mindenkit, aki "jó szándékkal" érkezik. Az nem baj, ha valakinek más a véleménye! Itt, csak 1 szabály van: " nem szabad egymást megbántani!"
Sajnos a technika ördöge és a kelet-európai munkamorál megrtéfált, és a beígért időpontra nem tudtam kinyitni a HÁZ virtuális kapuját.
Így viszont több időm jutott a Vendégek fogadására! :)
Szépen feldíszítettem orgonával, violával és tulipánnal a házat, behűtöttem a pezsgőt, megsütöttem a krumplis pogácsát és a tortát, előkészítettem az esti gulyáspartihoz a bográcsot. Fát raktam a kandalló elé, ha kell, hát bedurrantunk! :)
Gondoltam az idősebbekre és a gyerekekre is, Nekik meleg takarót tettem a szobájukba.
A Menedékház ablakából messzire ellátni. A gyönyörű napsütésben mintha már látnék is valakiket felfelé kapaszkodni az eredei úton. Vajon kik ők? Rendszeres látogatók, vagy csak alkalmi kirándulók, akik eltévedtek? Netán egy "vihar" elől menekülő? Talán régi Barátok?
Akárkik is legyenek, szeretettel fogadom Őket! :))
A MENEDÉKHÁZ kapuja NYITVA áll!!
  1. Torolt_felhasznalo_101801
    Torolt_felhasznalo_101801
    2015. március 27. 09:06232701.

    Borsikát sok szeretettel köszöntöm a születésnapján!


  2. Torolt_felhasznalo_101801
    Torolt_felhasznalo_101801
    2015. március 27. 09:03232700.

    Jó reggelt, szebb napot mindenkinek!


    Nekem nagyon bosszúsan indult a napom. Nem látok a pipától. Tegnap elhatároztam, hogy lencsefőzeléket főzök. Laci közölte, hogy ahhoz nem elég a főtt tojás, füstölt hús kell. Noszogattam, hogy induljon el érte, mert sok időbe telik, mire megfő. Nem tetszett neki már ez sem. Aztán megjelent egy bazli nagy kötözött sonkával. Mindig egy darabka nyúlját szokott venni. Persze én füstölögtem, ez húsvétra való, de mivel a lencse nem ehető füstölt hús nélkül Laci szerint, kiboncoltam a vákumcsomagolásból és a hálóból és feltettem főni. Miután ez megtörtént, mégis csak tegyem el húsvétra. Már elkezdett fortyogni... Nem látok a pipától, most már meg fogom főzni. Eszünk belőle, ha ebédig megfő, aztán meglátjuk, mi marad húsvétra. Teljesen ki vagyok a pipától, remeg a gyomrom. Nem is tudok mit írni... csak nektek jobb napot kívánni. Nem is szeretjük a kötözött sonkát, mert nagy lutri, hogy mi van benne. Ha nem jó, kidobott pénz.

  3. 2015. március 27. 08:41232699.

    Nem értem!


    Valamiért lemaradt a szöveg, Nikidnek kívántam nagyon boldog születésnapot, és megköszöntem a gratulációdat!


    Az nlc megette!

    előzmény:
    erry (232688)
    2015-03-27  08:04
  4. 2015. március 27. 08:39232698.

    Köszönöm szépen, Évike!

    előzmény:
    BORS (232692)
    2015-03-27  08:21
  5. 2015. március 27. 08:38232697.

    Csupa nagyszerű hírt hoztál, Julika, gratulálok hozzájuk!

    előzmény:
    Picivirág1 (232690)
    2015-03-27  08:14
  6. 2015. március 27. 08:36232696.


    előzmény:
    erry (232688)
    2015-03-27  08:04
  7. 2015. március 27. 08:34232695.

    Borsika, kívánok nagyon szép, örömteli szülinapot. Isten éltesen sokáig.

  8. 2015. március 27. 08:33232694.

    Nem felejtem el!

    előzmény:
    fili48 (232684)
    2015-03-27  07:27
  9. 2015. március 27. 08:30232693.

    Jó reggelt.


    Nálunk meg volt az este az első igazi nyári zivatar, és  sajnos a fejem sem felejtette el a bevált szokást, alaposan megfájdult.


    Szép húsvéti szokásokat írtatok, én most idő hiányában kihagyom a miénket,/mármint a mesélést/, nagyjából hasonló volt nálunk is.


    Az este hazaértek Beatrixék, ma érkezik Peti, én meg megyek a konyhába. Holnapra terveznek valami sütést-főzést, majd az idő eldönti, ahhoz járulok hozzá a magam módján. Mennem kellene kórházi beteglátogatóba is, az éjjel megműtötték bélelzáródással a volt szomszédasszonyomat, lehet hogy majd inkább holnap reggel befutok hozzá, az első nap mindig nehéz.

  10. 2015. március 27. 08:21232692.

    Drága Veronika


    köszönöm szépen a grarulációdat. Nagyon tetszett az megható idézet, amit kaptam. A csokrot és a tortát az ünnepi asztalra tettem.  Öleléseket is küldök.



    Én is szívből kívánok Larácskának és Hajnitoknak boldog névnapot, neked pedig jó egészséget.

    előzmény:
    veracsek (232683)
    2015-03-27  07:23
  11. 2015. március 27. 08:14232691.

    OTata Árpika, jóreggelt kívánok  és nagyon szépen köszönöm a szülinapi jókívánságot meg a szép csokrot is. Jó egészséget kívánok.

    előzmény:
    otata (232685)
    2015-03-27  07:30
  12. 2015. március 27. 08:14232690.

    Szervusztok!


    Először is köszöntöm Évikét!!!!!!


    Boldog születésnapot kívánok.


    Tegnap nem későn értünk haza, csak annyi volt az örömködés, a látni való, hogy nem tudtam jönni.


    Nagyon kellemes volt a kirándulás, a szállás és az ellátás első osztályú. Reggel nagyon sokat ettünk, és finomakat,  hogy legyen erőnk a túrázáshoz. Sajnos a kiadós reggelei sem tudta feledtetni, hogy nem nagyon való már nekem a hegymenet. De megcsináltam. Megkóstoltuk a finom a pisztrángot, a kézműves sört.  Mindent megnéztünk, amit meg lehetett nézni. A négy napra kaptunk 2 üveg bolt, azt osztottuk be az estebédre. Mert olyan jó a félpanzió, hogy akkor eszel, amikor akarsz. Mi általában fél 4 kor ebédeltünk, fantasztikus étel költeményeket. Aztán egy pihi és mentünk le a wellneszbe. Pezsgő fürdő, sószoba, infra szerepelt az én programomban. rengeteget nevettünk, nagyon jó volt.


    És egy nagyon jó hírt is kaptam. Timikémnek sikerült bejutni a békési rendelő intézetbe, gyógymasszőrnek. Már másfél hónapja izgulunk, volt interjún, próba masszázson, és végre eldőlt,  a sok jelentkező közül őt alkalmazzák.


    Békésen híres gyógyfürdő van, Csabától 9 kilométer. A fürdőben van a reumatológia, a balneológia. Ott fog dolgozni. Április 1 től. Szerencsére még próba idős volt a valuta váltóban, így felmondhatott. Ma és hétfőn még ott dolgozik. Kedden intézi a formaságokat, és aztán végre azt fogja csinálni amit mindig is szeretett volna.


    Nemsokára elmegyek, megyek megbeszélni, mikor lehet a nyílászáró csere.


     


     

  13. 2015. március 27. 08:06232689.

    Nem is tudok írni rendesen, mert alig látom a könnyemtől a betűket.  Ilike köszönöm, a különverset és a nekem címzett fréziás gyönyörű képesapot. (A videót csak nézem és meghatottan olvasom, csak töredezett hang van. Majd beállítom vhogy fejhallgatóra. )


    Köszönöm szépen drága Ilike! 

    előzmény:
    fili48 (232681)
    2015-03-27  07:07
  14. 2015. március 27. 08:04232688.

    Napsugaras jó reggelt!


     


    Drága Borsika barátnőm! Születésnapod alkalmából kívánok Neked minden jót, erőt, egészséget és hogy teljesüljön minden álmod, vágyad!!!!!!!!!


     


    Vera Larájának és anyukájának boldog névnapot!!!!!!!Gratulálok a tánceredményhez és az aranyos kiskutyához is!


     


    Julika szeretettel köszöntelek itthon. Várom a képes beszámolót....a pihenésről és az itthoni fogadtatásról......


     


    Gabi, gratulálok, hogy ilyen szépen sikerült levinni a cukrodat. Meglátod egy két hónap és már rutinszerű lesz. A krumplit pedig nem kell teljesen száműzni. Előtte egy jó tányér leves és jöhet egy kevés krumpli, garantáltan jól laksz. Érdekes, hogy Ernőnek a tészta jobban felviszi a cukrát, mint a krumpli.....


     


    Magdi, Ilike olyan szépen írtátok le a húsvétot. Nálunk pestiek lévén ilyen kertbe eldugós nem volt. Itt a panelben dugdostam el a tojásokat.


    Francika a locsolkodást és sem szeretem, szerettem......Nálam csak az kapott piros tojást, aki a kupakot rajta hagyta a kölnisüvegen.


     


    Nálunk holnap lesz ünneplés, Nikim betölti ma a 20. évét.........hogy elrepült az idő......öregszenek a gyerekek.


     


    Tegnap nem értem ide, mert ahogy bekapcsoltam a gépem, már jelentkezett Betti és két órán keresztül beszélgettünk......Nagyon boldog volt, mert befizettek egy török útra és megvette élete első autóját.....


     


    Mindenkinek kellemes szép napot!!!!!!!!

  15. 2015. március 27. 07:54232687.

    Csak sírdogálok örömömben már reggel óta. 


    Most, suliba-menés előtt a kisfiúk is megöleltek és 


    megajándékoztak. 


    Ildike megkönnyeztettél a kedves verssel, köszönet érte. 


    Meghatódtam, ..milyen jók vagytok és figyelmesek!


    Az otthagyott pogit kimásoltam, majd  összegyúrom és otthagyom.

    előzmény:
    franci47 (232668)
    2015-03-26  19:24
  16. 2015. március 27. 07:38232686.

    Lemaradt BORSIKÁNAK  készített albumom...


    Egyik kedvenc virágod fotóit kötöttem csokorba neked szeretettel erre a napra.


    Teszem pedig ide azért,hogy bárki végig nézhesse,akinek kedve van hozzá!


    Ha akarod (innen nem tudod elmenteni a linket)Évikém elküldöm emailben is,csak szólj.


     


    2015. március 26.Fréziák Borsikának - Ilona Fazekas - Picasa Webalbumok

  17. 2015. március 27. 07:30232685.

    Bors  Évikének kívánok szeretettel nagyon sok boldog születésnapot, jó egészségben!

  18. 2015. március 27. 07:27232684.
     

    Jókedvet adj és semmi mást, Uram!
    A többivel megbirkózom magam....
    Hadd mosolyogjak gondon és bajon,
    nem kell más, csak ez az egy oltalom,

                 Garai Gábor: Jókedvet adj


     


    És ahogy a földi Nap is minden reggel fölkel és eloszlatja a sötétséget, úgy föl kell hozni a belső napunkat is."


     


    ​Legszebb dolog a barátság,...
    többet ér,mint minden királyság.​

     


     


    ​                                  Csukás  István​
     
     
       Szép márciusi reggelre ébredtem! Kívánok hasonló élményt minden kedves menedékes barátomnak,barátnémnak!Ugye ma fájdalom nélkül ébredtetek?

    Ha ma nem is,de holnap mindenképpen kész lesz a nappali festése,...és onnantól egy ideig nem sokat jelentkezem majd,-nem lesz nyugodt -"úgy sincs mit csináljak ebben a rumliban"mottójú   időm ide ülni,-így már előre elnézéseteket kérem. Biztos szakítok majd annyi időt,hogy képben legyek,de a reagálásaim rövidek lesznek,ha lesznek.

    Ildikó!
    Nálunk a sonka kiegészítőjeként a felsoroltakon kívül még nem hiányozhatott a hónapos retek sem. Magát a locsolást,mint olyan,én is utáltam,mindig megfájult a fejem a keverék illatoktól,de mosolyogva fogadtam-a vele járó kellemes élményekért.A húsvétot mindig fejmosás követte. Sokszor bevállaltam volna inkább a kútnál egy vödör vízzel való öntözést,mint 1-2 cseppet némely "márkás" kölniből!
    Na de térjek a lényegre...
     
      Ma  :  2015  március  27  péntek  van,  (Borsévi szülinapja)
    Hajnalka,Ágosta,Archibáld,Auguszta,Marót,Rupert  napja.
     
    Ismételten köszöntöm Vera menyét,hogy el ne felejtse majd átadni!
    előzmény:
    franci47 (232680)
    2015-03-27  06:05
  19. 2015. március 27. 07:15232682.

    Köszönöm szépen, Ildikém!

    előzmény:
    franci47 (232679)
    2015-03-27  05:48
  20. 2015. március 27. 07:07232681.

    Mindenek előtt,és fölött  BORSIKÁNKNAK  Kívánok  BOLDOG  SZÜLETÉSNAPOT!!


     


    Boldog Születésnapot!

    Születésnapod alkalmából írom én e verset.
    Ezzel adnék én most egy szép új emléket.
    Ám ha művem nem tetszik, csak nyomj egy deletet,
    De kérlek, azért ne felejtsd el a nevemet.

    Ma reggel tán még hó lepi az utcát,
    De azért hallhatod néhány madár dalát.
    Én küldtem őket, hogy átadják neked
    A BOLDOG SZÜLETÉSNAPOT! - üzenetemet!

    Ha nem értek még oda,
    jól ráfáztam volna.
    De mentem én a helyzetet
    És írok egy szép levelet:

    Kedves É


    ​v​

    i!

    Legyen ez ma a te napod,
    S teljesüljön minden álmod!
    Boldog, Boldog Születésnapot!


     


    ▶ Boldog Születésnapot - YouTube


     

  21. 2015. március 27. 06:05232680.

    Jó reggelt mindenkinek.


    Nem tudtam aludni, kidobott az ágy. Már régóta forgolódok. 


    Elállt az eső már az este, most fúj a szél. Nem lehet hideg kint. Megraktam a tüzet a kazánban,mert Bence  felkel tanulni. Tegnap nem fejezte be.  Én már iszom a kávém,bár pár napig nem ittam, de mégis hiányzik.


    Hoztam nektek is.


    Remélem jól aludtatok és mindenki fitten frissen ébred.


    Julikám örülök, hogy haza tértél, hiányoztál, kipihented magad és ma már kicsit mesélsz is.


    Ilike, bocsánatos bűnöm van, én sem szeretem a locsolókat. Én is el szoktam bújni. Míg a városban laktunk rendszeres  locsolóim voltak, férjem főnökei, barátaink, sógorom, de a beesőket, nagyon nem szerettem. 


    Mára már  nem nagyon maradt. Nem is igényeltem soha, és mindig terhes volt ez a fajta tisztelet.Munkahelyemen a második főnök is meg szokott locsolni, elfutni nem illett és nem is tudtam hova, a titkárságra nyílt az ajtaja, de ő nagyon élvezte, hogy én mennyire nem akarom. De ezt már előre tudtam,csak azt a pillanatot nem mikor fogja megtenni. Jót röhögtünk utána mindketten, és persze mindenki tudta később az illatról, hogy megtörtént. 


    Húsvét reggelén  szoktuk enni a sonkát a feldíszített tálról, amin tojás, paprika, paradicsom, uborka, zöldhagyma, töltött tojás, és természetesen a húsvéti cipó /amit Bea süt/ szokott lenni.  Na jó kis magyartalan kifejezés. Erre még ma is jön Tomi és Anita, mert ők is szeretik.


    Most mennék is mert sokat írtam.


     

  22. 2015. március 27. 05:48232679.

    Vera, sok szeretettel köszöntöm Larát, és Hajnit.


    Kívánok nekik sok boldogságot, Larának még külön sok sikert a tánc és minden más terén is.


    A kiskutya nagyon aranyos, látom már most  is   kényeztetik,mint általában a szeretett állatokat.


     


     

  23. 2015. március 27. 05:46232678.

    Borsikának sok szeretettel:


     


                                           gondoltam egy szülinapi versre
    szép volt...
    csak a gondolat persze
    mert csak gondolat maradt
    hisz nem találtam az oda illő "szavat"
    ami jól elmondhatná az elmúlt "akármennyit"
    meg a következő "legalábbennyit"
    nehezen találni egyetlen szót is
    hát még egy "költeménnyit"


    Kedves  BorsÉvike! Születésnapot alkalmából sok szeretettel köszöntelek és kívánok neked minden szépet és jót.

  24. 2015. március 26. 21:58232677.

    Folytatás:

  25. 2015. március 26. 21:56232676.

    Átadtam az üdvözleteket, köszönik, és küldtek fotókat:

  26. 2015. március 26. 21:34232675.

    Köszönöm, megmondom mindenki üdvözletét!

    előzmény:
    silinga (232670)
    2015-03-26  20:36
  27. 2015. március 26. 21:34232674.

    Erről a témáról én is tudnék Magdikám minimum trilógiát írni,-annál inkább,mert nálunk csak nem rég van olyan-amilyen húsvét félhivatalosan. Tudjátok,hogy a románság zöme ortodox,vagy hívő,...így szinte soha nem esik egybe a két húsvét,...és ez nem is volt ünnep a mi cocolista korunkban!


    Helyi ajándékozási szokásaink is kimerültek a férjeknek,fiainknak 1-.1 üveg kölniben,-a lányainknak meg besegítettünk a díszítésbe,vendégfogadásba,sütemények ételek elkészítésébe,amit kínálgattak. Itt locsolót visszautasítani,ajtót zárva tartani,lánynak asszonynak nem otthon lenni durva sértésnek számított,...és ez az ünnep,amit csak úgy "féltitokban" tartottunk meg,semmiképp nem a családról szólt! Ilyenkor locsolás ürügyén minden fiú,férfi (kíváncsi) bárhová bemehetett,illemtudó viselkedés mellett,ahol egyébként motiváció híján nem lett volna keresnivalója.(Például:-kíváncsi volt egy beosztott,hogy él a "főnök" otthon,hát illemtudóan becsengetett meglocsolni az asszonyát).


    Voltak olyan húsvét hétfőink,-mert délelőtt dolgoztunk ugye?,-késő éjszakába nyúlók,-hogy nálunk gyűlt össze éjfél felé pár jó barát,kolléga,-telefonáltak az asszonyokért,és reggelig buliztunk,-táncoltunk,-például a Saragosa Band,Baccara,...stb. és társai zenéjére,-majd innen mentünk munkába másnap reggel.


    A kisfiúk a mieink is,-annak örültek,hogy elmehettek (ha már elég nagyocskák voltak,úgy 4-6 évesek) önállóan meglocsolni kedvenc lányismerőseiket,szomszédokat,nagymamákat,és azok barátnőjét,nagynénit,...és úgy fogadták őket,mint kis hercegeket. Trakta,piros tojás,és még némi apró,vagy nagyobbacska pénzérme is kijárt a locsolónak,attól függően mennyire volt közeli hozzátartozó,ismerős,. ...én is ezt csináltam. Olykor egy fél átlagnyugdíj is kevésnek bizonyult mai mércével számítva a kedves fiúcska ismerőseim gesztusainak ellentételezéseként,a piros tojás mellé,-és a kedvesebbeknek illet névre szóló hímes tojást ajándékozni,lehetőleg egyedi csomagolásban.


    A húsvéti sonka?...-na az mindig a húsvét hétfős locsoláson kívüli FŐ menü volt retekkel,-zöldhagymával,főtt tojással,...de előfordult gyakran,hogy a sonka nem érte meg a húsvétot követő kedd reggelt.


    Jééé...Tele a lap,pedig m

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_568468 (232665)
    2015-03-26  17:20
  28. Torolt_felhasznalo_101801
    Torolt_felhasznalo_101801
    2015. március 26. 21:28232673.

    Szia Pici! Örülök, hogy itthon vagy és bejelentkeztél. Várjuk az élménybeszámolót. Kivételesen tudtam, hogy ma jössz, csalódtam volna magamban, ha tévedek. Sikerült kiszámolni, hogy 4 éjszaka vasárnaptól és az ötödik nap a hazautazás. Elég későn értetek haza, bár attól függ, mikor indultatok. Igaz, nem kis utat kellett megtennetek. Bizonyára elfáradtál.

    előzmény:
    Picivirág1 (232667)
    2015-03-26  19:23
  29. 2015. március 26. 20:48232672.

    Gabi!


    Én is be szoktam szárítani,...akarom mondani megszárítani,de csak miután kijöttem a fülkéből,és megtörölköztem,fürdőköpenyt öltöttem...


    Eldicsekedtem délután,hogy van ebédem holnapra. Kár volt,...az az nem is volt kár,mert szívem-lelkem melengető délutánom volt,...és Árpinak is.


    Történt ugyanis,hogy a legutóbbi hsz-t még el sem küldtem,jött Dórika,...a suliból ugyan,de egy hosszabb séta után (orvosi javaslatra). Jött,látott,győzött,-egészséges nekiállással elfogyasztotta a holnapi ebédünk nagy részét (friss galuskát készítettem neki),-majd jó nagyot beszélgettünk. Hiányzik neki az "itthon mamáéknál" és a kajám...-hmm...-kicsit csodálkoztam,hogy miért is,hisz mindenki a saját anyja főztjét szereti a legjobban,...és akkor eszembe jutott,hogy mindhárom lány csecsemőkortól 10,tizenéves koráig itt volt "otthon". Ide hozták (vagy mentem érte,-lásd Emese) reggel,innen vittem oviba,iskolába,ide hoztam "haza" őket,míg értük nem jöttek délután,-vagy este,esetleg másnap. Szóval gusztus szempontjából én vagyok a ludas,-az én főztömet szokták meg,-gondolom azért szeretnek olyan nagyon itt ebédelni vasárnaponként is ,ha össze jön.


    Ma nagyon jól jött,hogy májat is főztem a paprikás csirkébe,mert ezt külön ajánlja neki az orvos. Legyengült,-sápadt,...még mindig nincs igazán jól.Sokat,jól kéne ennie,de az étvágya sem az igazi.Ma viszont meglepődve tapasztaltam mit tud "étvágytalanul" elfogyasztani egy növésben lévő kamasz. Pedig hogy tudtam máskor,míg itthon voltak a fiaim!!


    Szóval: nagyon jól esett,hogy jött Dorka,és olyan bizalmas dolgokat is megbeszélt velem,mint a "ballagási" ruha,-a nyári külön kirándulás búcsúként kedvenc osztálytársaival,...és még sok mindent. Kérdezte,hogy jöhet-e máskor is ugyanígy? Mely napokon és meddig vagyunk a klubban?


    Pötyike!


    Figyelj!   Alakul ez nálunk is!...-már mint hogy ezentúl az unokák is csak úgy berobbannak,és fejtetőre állítják a jól megtervezett hétköznapot!!...és ettől lesz igazán szép!


    Zsoltiékat szeretettel üdvözöljük,-épp most gondoltam rá a kipakolásnál,-a kengurus boros flaska zsákocska kapcsán...Legyen szeretetteljes,örömteli az együtt lét.


    Magdikám!


    Ez kicsit a helytelen gumó teleltetés következménye is. 2 héttel ezelőtt már a fűtött nyári konyhában,-ládában teleltetett,-kihajtott kardhagymát ültette el a nászasszony. Csak meg akarta nézni,hogy teleltek át,és már volt köztük arasznyi csírával,gazdag gyökérzettel rendelkező is.Kénytelen volt elültetni,ha nem akarta,hogy tönkre menjenek.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_101801 (232664)
    2015-03-26  17:10
  30. 2015. március 26. 20:43232671.

    Szia Sacikám.


    A pogácsához még nem írtam oda, hogy a tejföl két kis pohár legyen. Hagyományos régiről van szó.


    Jó sokat főztél, biztos elfáradtál. Én is. Zegen voltam. Meglátjuk mi lesz az éjjel.


    Jó éjt.

    előzmény:
    silinga (232669)
    2015-03-26  20:26
  31. 2015. március 26. 20:36232670.

    Verácska.....gratulálok Larának a szép eredményhez és egyben boldog névnapot kívánok neki......és Hajninak is minden szépet és jót....

  32. 2015. március 26. 20:26232669.

    Szép estét!


    Julika....üdv. a fedélzeten....pihenjél jól a saját ágyikódba....aztán majd holnap gyere mesélni a kirándulásról és az itthoni9 fogadtatásról..


    Ildikó....ezt a pogácsa receptet én is elmentem magamnak, nagyon jónak tűnik...


    Annuska....te miket sütsz husvétra és Ricsinek elvivősre?


    Ilike.....az elmaradt József napot ünnepeljük....Nagyon elfáradtam a készülésbe, ma már nem csinálok semmit.....A menü a következő: zöldborsós csirkeaprólék leves /könyökemen jön ki, de szeretik/, rakott zöldbab/nászuram kedvére/, a kipróbált tejfölbe pácolt csirkemell borzas krumplival, diós, mákos , lekváros hájas..... Árpádodnak  kevesebb fájdalmat....


    Borsika....a húsvét nálunk még mindig olyan, Magdikáéké volt....fészekkel, kereséssel...mig szeretik a gyerekek, addig nem hagyjuk abba......Az időpont nem akar összejönni úgy, hogy mind a két család egyszerre legyen itt....már arra is gondoltunk, szombaton tartjuk a közös ünnepet......bár én mondtam, hogy akkor vegás ebéd lesz......nálunk régen a feltámadás előtt nem lehetett húst enni....


    További jó pihenést mindenkinek...

  33. 2015. március 26. 19:24232668.

    Jó estét.


    Itt hatalmas eső volt  dörgéssel, villámlással.


    Bizony  csak úgy locsogott, a kutya minden villámlást, dörgést megugatott. Most lett csend.  Bekapcsoltam a gépet.


     


    Borsikám, nem biztos, hogy ez a pogija Pötyinek, az enyém ez, amit a sógornőmtől tanultam.


    Soha nem sikerült pogi, ez mindig jó lett.


    1 kg liszt, 1 cs élesztő, 2 pohár tejföl, 2 db ráma, 25 dk túró, sót nem merek írni, mert minden só más-más, 5 db tojás sárga.


    Az élesztőt felfuttatjuk egy 1 dl tejben pici cukorral.


    Az lisztbe elmorzsoljuk a két rámát, a 25 dg túrót, a sót és beletesszük az élesztős tejet, valamint a tojások sárgáját.  Összegyúrjuk.


    Ezzel össze szokott állni, és nem kellett bele semmi,de ha kemény lenne, hát  lazíthatod, pici tejföllel még.


    Összeállítás után én kisodrom egy kicsit, utána feltekerem mint a rétest, és hagyom egy keveset állni /kb negyed órát/


    Ezután kisodrom nagyra,/a vastagság a szaggatótól függ/  és  kiszaggatom  tepsibe rakom. Letakarom.Mielőtt sütöm, lekenem tojással  a tetejét, és megszórom reszelt sajttal, vagy amim van/ pl. magvak/  és  amikor gondolom kisütöm. Sütöttem már ki azonnal is, és órák múlva is.


    Ha soknak gondolod felezd meg a mennyiségeket.


    Este nem érdemes legyúrni, mert akkor esetleg megszáradhat, és a sütőben nem jön fel megfelelően. Előre lekenésnél is ugyanez lehet a helyzet, csak akkor kend és szórd meg sajttal, ha már  beteszed a sütőbe.


    Én a sütőbe minden kelt tésztához teszek egy kis edénykébe vizet, hogy a tészta ne száradjon ki. Mondjuk nekünk hagyományos sütőnk van, nem légkeveréses.A légkeverésest nem ismerem.


    Leírva sok, megcsinálni pofon egyszerű. Világosra süsd, az utolsó tepsivel nálam már kicsit barnább lesz, mert nem figyelem eléggé.


    Ha jönne Pötyi,majd kiválasztod melyik szimpatikusabb. Valahol volt képem is róla, ha megtalálom felteszem.

  34. 2015. március 26. 19:23232667.

    Szervusztok!


    Itthon vagyok. !!!!majd holnap jövök.

  35. 2015. március 26. 18:25232666.

    Köszönöm, hogy elmesélted. Szép lehetett a régi nagy családi  ünneplésetek. Most is nagyon jó lesz biztosan! Megkoronázza Barbitok 18. szülinapja. Legyen szép idő is az  eljövendő ünnepre. Mindenkinek kívánom. 


    Idén én is szeretnék elmenni a Feltámadásra. Nagyon megható szokott lenni.  


     


     


     


     


     


     


     


     


     


     


     


     


     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_568468 (232665)
    2015-03-26  17:20
  36. Torolt_felhasznalo_568468
    Torolt_felhasznalo_568468
    2015. március 26. 17:20232665.

    Évikém nálam az idén érdekesen alakul a Húsvét. Mióta egyedül vagyok.. most leszek először itthon .Minden évben Pécsre szoktam menni és onnan Ófaluba.A Régi szép időkben , amikor még élt a Nővérem ott volt a bázis nagyszombaton.Mi a gyerekekkel Kvárról mentünk/ általában Húsvét előtt egy héttel elhoztuk őket/, Juditék meg Sopronból jöttek. Ilyenkor mindenki hazajött, még Németországból is.Elszoktunk menni a feltámadásra és utána volt a nagy sonka vacsora.Aztán eljött az az idő amikor minden megváltozott.


    Most itthon maradok, mert Barbara 18. születésnapját ünnepeljük húsvétvasárnap.Nem tudom, hogy alakul a program...Judit annyira elfoglalt ....azt mondta .."messze van az még."Annyit tudok, hogy vasárnap náluk lesz az ebéd.A szombatot-mivel nem szoktam itthon lenni - nem tudom tartják e.Én minden esetre főzök sonkát ---már megvettem.Ha olyan kedvem lesz elmegyek a feltámadásra majd meglátom.Hétfőn , meg a locsolást elkerülendő , mindenki megy amerre lát.Engem ugyan ilyen veszély nem fenyeget .....de ha jó idő lesz Tómalomra megyek.A Férjemmel ilyenkor szoktunk veteményezni, nem csináltunk nagy ügyet a másnapból.


    Ajándékot mi Húsvétra csak a gyerekeknek adunk.A nagycsaládban  van 3 kisebb gyerek ....ők majd valami jobb minőségű nyulat v. csokit kapnak.A mi "kettőnknek " pedig egy csoki mellé szoktam tenni egy kis "pénzmagot"Régen mi is a bokrok közé tettük az ajándékot, Ófaluban nagy kert volt ....időbe tellett míg megtalálták.Felnőttek lettek ....és racionálisak.Azért reménykedem, hogy emlékezni fognak a régi Húsvétokra ....és talán visznek is belőle valami tovább .....majd a saját családjukban.


    Úgy gondoltam ....majd Húsvét után valamikor csinálok "póthúsvéti" ebédet....mivel a hétfő kiszámíthatatlan.


    Jaaaj ....megint regényt írtam.

    előzmény:
    BORS (232662)
    2015-03-26  16:55
  37. Torolt_felhasznalo_101801
    Torolt_felhasznalo_101801
    2015. március 26. 17:10232664.

    Mivel nem lett hajmosás, majd a reggeli tusolásnál kipróbálom. Lehet, hogy erre kell áttérnem. Mivel én be is szoktam szárítani, elég időigényes. Majd valahogy megoldom. A kádba hajolás már nagyon nem esik jól... Tényleg jobb lesz, ha nem külön macera.

    előzmény:
    fili48 (232655)
    2015-03-26  13:55
  38. Torolt_felhasznalo_568468
    Torolt_felhasznalo_568468
    2015. március 26. 16:55232663.

    Nálunk olyan meleg van, hogy a postáról jövet majdnem rám sült a ruha.Persze nemrég  még a hideg miatt jajongtam.Éjszakára meg szélvihart jósolnak.


    Ilike ....elképedve olvasom, hogy már bújik a kardvirág, az enyém még  papír zacskóban van ....szerintem húsvét előtt már nem kerül földbe.Árpinak tartós javulást kívánok.


    Julikám ...merre vagy.... útban hazafelé???


    Pötyiéknél már biztos megtörtént a találkozás.Nagyon szép együtt töltött időt kívánok!

  39. 2015. március 26. 16:55232662.

     


    Szia Magdika, hogy vagy? Remélem jól. Hogy szoktatok tenni Húsvétkor, ..mész át a gyerekekhez, ..aztán te visszahívod őket? Ajándékoztok édességet, v. már nem? Nekem ma mondta a kisebbik lányom, hogy a fiúkák nem örülnek már a csokiknak. Régen valamelyikük kertjében eldugtuk a bokrok közé, és olyan jó volt együtt örülni. 


    http://www.nosalty.hu/ajanlo/2-nevetsegesen-egyszeru-


    fotttojaspucolo-trukk


    Csak úgy megmutatom a tojáspucoló trükköt, hátha  érdekel Titeket is. Ma találtam, .... igaz,  még nem próbáltam ki.  


    Tegnap nézegettem a Pennyben a kötözött sonkákat és az árukat. 1000.- Ft. alatt van. Nagyon sápadtkák voltak és kissé zsírosak.  Amikor még élt Á.-dom, Ő szerette megvenni - csak piaci hentestől vette és jó füstöltet. 


     


     


     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_568468 (232653)
    2015-03-26  12:23
  40. 2015. március 26. 16:17232661.

    Igen Ildike, kérem szépen a pogi receptet. Ma este ottfelejteném, kora reggel kisütném. Köszönöm. Pötyikének most lehet éppen elég dolga a készülődés, főzéssel. Gyógyszerek: én úgy szoktam ha nagyon telítődik a gyomrom  velük, akkor 1-3 napot kihagyok. Észrevettem azonban, hogy akkor viszont gyatrább   a teljesítőképességem, és az emlékezetem is gyengébb. Szóval még sem igazi ez az én módszerem.


    Most pld. több órát aludtam. Majd éjjel nem tudok. Viszont olyan gyönyörű emlékeket álmodtam. Mintha minden most történt volna, nem a fiatal éveimben. 


    Ildike jobbulást a lábadnak. Melengesd, ha az jó neki. 

    előzmény:
    franci47 (232654)
    2015-03-26  13:01
  41. 2015. március 26. 14:48232660.

    Az ügyes kertészkedő Tibi a lányokkal,-no meg a spenót,kardvirág,-tényleg Incimamát dicséri. (piacra is szokott vinni belőle). Incié az udvar és a rengeteg virág,-kerti,ládás,akasztós,cserepes vegyesen.Inci anyukája aki később besegít a kapálásba,egyelésbe,paradicsom kötözésbe,kacsolásba-hogy ne mondjam,olykor meg is csinálja mire haza mennek,csak "szakirányú" feladatot nem vállal.Azt csinálja meg,aki ért hozzá,-mondja Tibinek.


    Külömben tudod?..ez nem csak az ügyességen múlik! Nálunk mindig enyhébb,naposabb,szélmentesebb az idő mint felétek.Igaz,-sokkal kevesebb a csapadék is,de ők locsolnak.


    Én is mondom,ha a kívánságaimon múlna,már rég nem fájna semmitek!!!


    Sárikám!


    Én is kíváncsi lennék,hogy kit köszöntenek a nászék? Elmaradt a részükről a Józsi nap,-vagy valami olyan alkalom közeledik,amit nem jegyeztem föl? Kíváncsian várom,mit fogsz készíteni nekik holnapra?


    Annuska!


    akkor megint lesz pár szép unokás napod!...-de legalább is óráid!...-meg az idő,amit a rá való készülődés,a várakozás tölt ki.

    előzmény:
    franci47 (232654)
    2015-03-26  13:01
  42. 2015. március 26. 14:45232659.

    MINDENKINEK NAGYON SZÉPEN KÖSZÖNÖM A JÓ KÍVÁNSÁGOKAT! (eLNÉZÉST, HOGY NEM KÜLÖN, NÉVSZERINT, DE ANNYIAN ÍRTATOK, HOGY TELE LENNE AZ OLDAL! ÁT FOGOM ADNI, HA TALÁLKOZUNK!

  43. 2015. március 26. 14:42232658.

    Az én noteszomban sincs bent, csak úgy, hogy Larissza, de annak a megfelelője ez is.

    előzmény:
    fili48 (232656)
    2015-03-26  14:17
  44. 2015. március 26. 14:26232657.

    Szép napot kívánok.


    Minden kedves ünnepeltünket szeretettel köszöntöm.


    Ma igazán szinte meleg lett, igaz hogy a felhők jönnek-mennek. Én meg a városban voltam, de már nagyon elegem volt, alig vártam hogy haza érjek, végre sikerült mindent beszerezni ami a hétvégére kell.


    Veronika, Larának gratulálok a szép eredményéhez, és még nagyon sok szép sikert kívánok.


    Pötyi, meghitt boldog együttlétet kívánok.


    Ilike, Árpádnak fájdalommentes mielőbbi gyógyulást kívánok, még jó hogy az injekció segít valamit. Köszönöm a reggeli pogit.

  45. 2015. március 26. 14:17232656.

    Már egy fél órája keresem a net segítségével is a Lara névnapot,-állítólag 7 is van egy évben,-de csak egy netes névnapkereső tesz említést a márc. 26-iról. Naptárakban,évkönyvekben nem leltem,-de ez nem is számít! Fő hogy szóltál róla!


    Szívből kívánok  BOLDOG  NÉVNAPOT  LARÁNAK !...és GRATULÁLOK AZ ELÉRT TÁNCEREDMÉNYÉHEZ szeretettel !


    Kérlek szépen alkalom adtán add át neki,...és Hajnalkának is a névnapi jókívánságaimat!


    Legyen egészségük,sok örömük az életben.


    Mindjárt megpróbálom bejegyezni Larát erre a napra,hogy legalább már jövőre tudjam!

    előzmény:
    veracsek (232646)
    2015-03-26  09:40
  46. 2015. március 26. 13:55232655.

    Gabi miért kell hajolva hajat mosni?...-én sohasem teszem (kivéve ha épp festéket kell lemosni a hajamról az esetleges melírozás után). Egyszerűen elintézem tusolás közben. Eszemben sincs hajlongani,és külön tortúrában kényeztetni a fejem.


    Erika!


    Árpi nem rég kapta meg az injekcióját,most úgy néz ki,csitult a fájdalom,mert elaludt. Pótolja a fájdalom okozta kialvatlanságát.


    Én csirkepaprikást óhajtottam ma,-Árpi rábólintott,...így 2 szárnyából(rántott falatkáknak voltak előkészítve 4 darabban) és 4 csirkemájból azt készítettem galuskával,leves na mi volt?-paradicsomlevesházi tarhonyával. Leves és paprikás maradt holnapra is,-csak egy kis krumplit kell mellé főznöm. A nagy fej salátát is ketté osztottam,így holnap nyugodtan várakozhatunk a labor eredményre és a dokinál is. A festés halad,-most is dolgozik még ez a jóember. Csak ebédelni ment ma haza,-itt lakik a szemközti tömbházban.


    Nálunk felhő sincs,és nyárias meleg van, + 25 fokot mutat a webkamera hőmérője.


    GaraSalonta


     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_101801 (232645)
    2015-03-26  09:27
  47. 2015. március 26. 13:01232654.

    Sziasztok!


    Túl vagyok az ebéden, még a tegnapi maradékot ettem meg.


    Nem mondom, hogy nagyon odavoltam érte,de megettem.


    Olvasom Árpádnál tetőfokán lehet a fájdalom. Jó lenne, ha már  kicsit szűnne.


    Én különben mindig így járok a gyogyókkal, sajnos,csak a minimumot tudom megenni, most kivételt képezett, mert a "szabadulásom" úgy gondoltam ettől függ. Nagyon érzékeny vagyok minden gyógyszerre, még jó, hogy eddig kitartottam.Ma még csak a régi szokásosat ettem meg.


    Gratula Larának, nagyon ügyes kislány.


    Pötyi köszönöm a linkeket, nagyon érdekesnek találom. Örülök a találkozásotoknak, kellemes együttlétet.


    Annuskám biztos nagyon várod Ricsidet, biztos marad a nagyira is ideje, bár a rendelkezésre álló idő kevés.


    Borsikám, valamikor közzétettem az ottfelejtett pogimat, ami biztos siker, nem tudom ugyanez-e Pötyié, azt tudom hozni, ha akarod. Majd írsz egy sort, hogy akarod,akkor felteszem.


    Sacikám, jó szórakozást kívánok neked, - még Józsi köszöntésére jönnek? -


    Erika, aludtam talán, de reggel felé nyugszik el a lábam, a meleg ágy nagyon kellemes.


    Ilikém, ki ez az ügyes kertészkedő? Gondolom Inci anyukája lehet.


     


     


     


     

  48. Torolt_felhasznalo_568468
    Torolt_felhasznalo_568468
    2015. március 26. 12:23232653.

    Sok szeretettel köszöntöm az ünnepelteket!


    Minden-minden jót kívánok!


     


     


    Larának gratulálok a tánc eredményhez ....és a kutyushoz. Legyen sok öröme vele.

  49. 2015. március 26. 12:10232652.

    Szervusztok


     Itt hol süt a napocska, hol ekbujik. Játszik velünk. 


    Pötyikém nem tenne jót egy kis feketenadálytő krém?


    Boldog és szeretet teljes találkozást kivánok.  Érdekes a két cikk. Kicsit furcsa számunkra.


     Magdikám, Ricsiért szombaton megy az apja és a növére. Husvét vasárnapig lesz itthon.Különben Ricsinél is a rántotthussal kezdödik az igazi étel.


    Ildike, sajnálom, hogy igy jártál a gyogyokkal. Remélem azért már jobban vagy.


    Veronka Larának nagyon sok boldogságot és további sikereket kivánok. Az ezüsthöz gratulálók.


    Erika, jó neked, már kész vagy mindennel és most gyönyörködhettek munkátók eredményében.


    Ilike, azok a péksütit nagyon hivogattak. Vettem is belöle köszi.


    Minden gyengélkedönknek jobbulást kivánok. Ha a jókivánság valósággá tudna válni biztos már meggyogyultatok volna.


     


     

    előzmény:
    veracsek (232651)
    2015-03-26  11:08

Címlap

top