Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

MENEDÉKHÁZ Középkortól ..

Buriburi
Létrehozva: 2005. május 2. 13:38

Szervusztok régi és Új Barátaim, Ismerőseim!
Azt gondolom, hogy legalább egyszer az életében már mindenki érezte magát úgy, hogy szeretett volna elbújni egy kicsit a világ szeme elől.
Szeretett volna álmairól, titkairól beszélni valakivel, tanácsot kérni, vagy csak egyszerűen pihenésre vágyott.
Szeretett volna új emberekkel megismerkedni, segíteni másoknak, ha tud.
Szeretett volna mély fájdalmaira vígaszt találni, vagy valakitől jó szót, dicséretet, símogatás kapni.
A Menedékház befogad és oltalmaz Mindenkit, aki "jó szándékkal" érkezik. Az nem baj, ha valakinek más a véleménye! Itt, csak 1 szabály van: " nem szabad egymást megbántani!"
Sajnos a technika ördöge és a kelet-európai munkamorál megrtéfált, és a beígért időpontra nem tudtam kinyitni a HÁZ virtuális kapuját.
Így viszont több időm jutott a Vendégek fogadására! :)
Szépen feldíszítettem orgonával, violával és tulipánnal a házat, behűtöttem a pezsgőt, megsütöttem a krumplis pogácsát és a tortát, előkészítettem az esti gulyáspartihoz a bográcsot. Fát raktam a kandalló elé, ha kell, hát bedurrantunk! :)
Gondoltam az idősebbekre és a gyerekekre is, Nekik meleg takarót tettem a szobájukba.
A Menedékház ablakából messzire ellátni. A gyönyörű napsütésben mintha már látnék is valakiket felfelé kapaszkodni az eredei úton. Vajon kik ők? Rendszeres látogatók, vagy csak alkalmi kirándulók, akik eltévedtek? Netán egy "vihar" elől menekülő? Talán régi Barátok?
Akárkik is legyenek, szeretettel fogadom Őket! :))
A MENEDÉKHÁZ kapuja NYITVA áll!!
  1. Torolt_felhasznalo_101801
    Torolt_felhasznalo_101801
    2016. május 25. 18:52250151.

    Ezt még el kell meséljem, aztán dugulok, ma túltengtem.


    Gizi szomszédasszonyom hogy járt... Tegnap este úgy látta, hogy eldugult a mosogató. Szegény férje, aki sztrókos volt, lement a pincébe szétszedni a könyökcsövet, hogy megpiszkálja, hátha ott van elakadva benne valami. Bár csak ne tette volna! A fejmagasságban lévő csőből a visszafolyó csatorna telibe vágta. Rohant fel, aztán ketten nagy nehezen visszaillesztették a csövet, de akkorra már bokáig jártak a trutyiban. Egész éjjel azt takarította... Úgy fürödtek le, hogy a zuhanytálban is megállt a víz... Hát így éldegélünk itt ebben a csodás, élhető városkában, ahogy a Szigethalmi Híradóban írják. Sokat tettek azért, hogy élhető város legyen.

  2. Torolt_felhasznalo_101801
    Torolt_felhasznalo_101801
    2016. május 25. 18:45250150.

    Igen Évikém, jól emlékszel, Veronka jól írta. Pontosan 13 unokám van, ebből az egyik a dédunoka, aki az elején nem aratott nagy sikert, már ami a születését illeti. Azóta már megbékéltünk, mi mást  is tehettünk volna? A fiamtól 2 unokám van, a lányomtól 8, + még Laci első házasságából hozott 2.

    előzmény:
    tűzvihar (250148)
    2016-05-25  18:03
  3. 2016. május 25. 18:18250149.

    Gabinak tényleg van egy lánya is, akinek több gyermeke van, és az egyiktől unokája, de egy fia is, akivel együtt laknak.

    előzmény:
    tűzvihar (250148)
    2016-05-25  18:03
  4. 2016. május 25. 18:03250148.

    Gabi, miért nem ujittatod meg a jogsid? Használjátok az autót, és a vezetés kész idegnyugtató.
    Én sem, s a férjem sem ujittatta meg igaz, de nekünk nem lesz már gk., lacim utálja a vezetést is, a fenntartási költségből inkább társasutazunk. Hát, ha neki ez jó, nem vitázom, úgy sem győzném meg.


    Én azt hittem, lányod van, s neki van több gyermeke, s ott volt pár éve, hogy az egyiknek kisbabája lesz, ami nemigen aratott nagy sikert
    De hát az agyam tompul.-
    Küldök egy adag napocskát, hogy száradjatok.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_101801 (250145)
    2016-05-25  17:02
  5. 2016. május 25. 17:59250147.

    Nem jött levél, Annuska, és ma megint rosszabb. Délelőtt nem fájt, de déltől elég erősen.

    előzmény:
    Nusimama (250140)
    2016-05-25  16:35
  6. 2016. május 25. 17:50250146.

    Sziasztok!


    Hú, mennyit írtatok!


    Felénk nem volt olyan nagy eső mint Gabiék felé....szegények megküszködnek azzal  csatornával (és a kéménnyel) minden évben.


    Domaszéken is ellenőrizték, hogy ne legyen bekötve a szennyvízbe az esővíz, de amikor nagyobb eső volt ott se nyelte el a csatorna..szerencsére csak kluttyogott, de nem fojt vissza.


    Az együtt élésről; nem egyszerű dolog...anyósomnál laktam 5 évig.


    És ez elég volt, hogy tudjam "soha többé..senkivel"..az, hogy idős korukra hozzám került nyukám és anyósom is sokat...az már más volt.


    Volt egy alkalom amikor a lányomék mögött eladó volt egy kis ház...teljesen be voltak zsongva, hogy vegyük meg..Lajos már rá is állt volna de én elleneztem.


    Meg is sértődött a lányom, mert után mindjárt megvettük a Domaszékit.


    Az, hogy idős korunkra ha leesünk a lábunkról hova kerülünk az a jövő zenéje, majd megoldódik ha itt az ideje.


    Gabi


    nem küldöm vissza a gombácskát amit tőletek kaptam!!!!


    Én is beledobálom a kétszázasokat ám!!!


    Nagyon jó módszer, főleg ez, mert nem átlátszó  és kellemes csalódást okoz, mert megsaccolni se tudom mennyi lehet benne és amikor felbontom mindig több az összeg mint amire gondoltam.


    Általában januártól gyűjtögetek benne karácsonyra.


    Viszont nagy önuralomra van ám szükség, hogy az ember ne dézsmálja meg!!!


     

  7. Torolt_felhasznalo_101801
    Torolt_felhasznalo_101801
    2016. május 25. 17:02250145.

    Annuska, jót mosolyogtam azon, hogy ha kocsiba ülsz, nem érzed a szédülést. Lacinak sem fáj akkor a térde... Vérbeli autós vagy! Kár, hogy én ezt nem mondhatom el magamról... már a jogsim sincs megújítva.... Nyunyi vagyok...

    előzmény:
    Nusimama (250140)
    2016-05-25  16:35
  8. Torolt_felhasznalo_101801
    Torolt_felhasznalo_101801
    2016. május 25. 16:59250144.

    Annuskám, annak idején az is felmerült, hogy Anikóékat fogadjuk be, akkor még csak 3 gyerek volt, de a vejem ragaszkodott a kecskeméti rendőrséghez. Anikó azóta is bánja... talán akkor még erről a rengeteg gyerek vállalásáról is le tudtam volna beszélni... Gábor meg velünk élt, csak a ház felépülte után nősült meg... Természetes volt akkor, hogy ide hozta a feleséget... még örültünk is neki, aztán jöttek az unokák... csak Ági ne lenne ilyen rideg, magába zárkózó természet. Olyan mint egy sündisznó, pedig sokáig próbálkoztam azzal, hogy közelebb kerüljünk egymáshoz. Még soha sem volt ilyen, hogy valaki ilyen távolságtartó maradjon, pedig voltak ismerősök, barátok, munkatársak. Én nem hiszem, hogy bennem van a hiba, mert elég nyitott vagyok és ez a másikat is fel szokta oldani.

    előzmény:
    Nusimama (250140)
    2016-05-25  16:35
  9. Torolt_felhasznalo_101801
    Torolt_felhasznalo_101801
    2016. május 25. 16:45250143.

    Annuskám, ez természetes! Ugye milyen jó volt, hogy hozzá tudtál nyúlni? Én sem tudnék százezreket összegyűjteni, nem is keresek olyan nagy edényt. Még jól is jönne, ha legalább a kétszázasokat kivenném a bukszából, mert rengeteg apró össze szokott gyűlni, lusták vagyunk a pénztárnál guberálni, meg nem is látjuk jól az aprót.

    előzmény:
    Nusimama (250141)
    2016-05-25  16:37
  10. Torolt_felhasznalo_101801
    Torolt_felhasznalo_101801
    2016. május 25. 16:41250142.

    Örömhír! Mostanra süllyedt a csatornaszint odáig, hogy lehetne használni a lefolyót. Én viszont már elmosogattam az udvaron. Mindent kihurcoltam, kivittem a vájdlingot, aztán a kerti csapnál elöblítettem. Nem úgy, mint régen, hogy két vájdling volt, a másodikban öblítettünk és mire a végére értünk, már olyan habos volt, mint a mosogatólé. Ehhez persze egy kis lábmosás is járult... Olyan erős széllökések vannak, hogy a szárítóállványról elrepült egy műanyag tálca... mondtam is a magamét... Aztán visszahordtam mindent, szerencsére semmi sem tört el...

  11. 2016. május 25. 16:37250141.

    Gabi csak ugy ne járj mint én. Én is gyüjtöttem, vagy 10e.Ft össze is jött, aztán egy alkalommal  nyugdij előtt nagyon kellett pénz, hát elköltöttem mind. Nálam az egyik váza volt a persely.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_101801 (250139)
    2016-05-25  16:22
  12. 2016. május 25. 16:35250140.

    Szervusztok


     Itt tegnap is hatalmas eső volt. A homokon álélt a viz.sbizony még reggel is csatakos volt minden. Ma viszont meleg szép idő van.


    Kellően elvacakoltam az idöt. Reggel a kertet szemléztem, majd irány a házi doki receptet iratni és a UH beutalot vissza adtam. Közölte a doki, hogy igaz már 2 hónap eltelt lés nem tudtam időpontot kapni, de ha fizetek akkor soronkivül megcsinálják.


    Pötyikém, nálad aztán fene jó dolga van Dezsőnek. Igazán kényelmes helye van.


    Veronka, hogy vagy? Levél nem jött? A napinditó 2. része a miénk.


    Ildike, sikerült kiharangozni Bencét az ágyból? Mikor tudja meg, hogy sikerült az előérettségi? Az a sok finomság ott az asztalon. Jaj, elcsapja a hasunkat. A film minden része letöltve már bele is néztem. Köszi.


    Ilike, gratulálók. gondolom egy kis ir a fájásokra.


    Anikó, a festési gondok nálam is  teljesitésre várnak, de egyenlőre csak a tervezésnél tartok.


    Gabi igazán pechesek vagytok. Az együttélésre meg én is azt akartam irni, hogy hiszen lányod van, na és......? De Magdika már megirta.


    Magdika, ne is csodálkozz, ez bizony igy van. Tudomásul kell vennünk, hogy az erőnk szép csendesen, de fogy és a teljesitményünk napról, napra csökken. Én is megszoktam beszélni magammal, hogy a terv és a realitás miért lett más, de megvigasztalom magam, hogy legalább még ennyit megtudok csinálni, s ami a lényeg nem vagyok a gyerekekre szórulva. Persze vannak olyan müszaki, s egyéb dolgok ami már tényleg meghaladja az erőmet.


    Julika, Te jutottál az eszembe ebédnél. 3 napig ettem a paprikásburgonyát, amit két nagyszemü krumpliból csináltam.


    Nagyon untam már. ettől függetlenül én is szeretek enni , igaz ma már kevesebb fogy, mint régen, föleg azért mert akkor ketten ültünk az asztalnál, s az már mint egyedül enni.


    Ja még csak annyit, hogy én 3 évig éltem egy fedél alatt, egy lakásban, anyósommal  és két sógorommal. Megértéssel, megbeszéléssel minden konflitus elkerülhető és megoldható volt .Ráadásul akkor  született a fiam.


    Na hosszú lére eresztettem a mondanivalóm. Még csak annyit Ildike, hogy álls a szédüléssel? Nálam még regeszkodá, de érdekes, ha a kocsiba ülők és vezetek nem érzem.


    Minden fájosnak jobbulást, az elfáradtaknak jó pihenést kivánok.


     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_568468 (250137)
    2016-05-25  15:41
  13. Torolt_felhasznalo_101801
    Torolt_felhasznalo_101801
    2016. május 25. 16:22250139.

    Dehogy hagynám ki! Örülök, amikor írtok magatokról! Ez a 200-asok gyűjtése nem is rossz ötlet, neki is kezdek, csak még egy alkalmas edényt keresek, bár a befőttes üveg is megteszi!

    előzmény:
    silinga (250133)
    2016-05-25  14:54
  14. Torolt_felhasznalo_101801
    Torolt_felhasznalo_101801
    2016. május 25. 16:12250138.

    Igen Magdikám, van lányom, számára  én vagyok az etalon... Szegénykém néha tőlem kér nevelési tanácsokat. Ha tudná... nekem soha sem volt ennyi gyerekem, főleg nem lányom...de azért igyekszem segíteni neki.  Szerinte én az ő kamaszkori problémáit olyan ügyesen megoldottam, ő meg tanácstalan... Az biztos sokat szenvedtem vele, de örülök, hogy úgy látta ügyes voltam. Igyekeztem mindig megérteni.Csak hogy én a fiammal élek együtt, vagyis rajta keresztül a menyemmel... Sajnálom szegény fiamat, mert mindenkinek meg akar felelni, nekünk is és a feleségének is. Áldatlan állapot. Én ezért is választottam a hallgatást, konfliktus kerülést, mert neki ártok vele. Inkább nyelek.


     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_568468 (250137)
    2016-05-25  15:41
  15. Torolt_felhasznalo_568468
    Torolt_felhasznalo_568468
    2016. május 25. 15:41250137.

    Szép napot Mindenkinek!


    Nemrég értem haza...jólesően elfáradtam.Ma "világosodtam"meg, hogy közel sem bírok már annyit mint egy évvel ezelőtt.Érdekes módon máskor beidegesedtem, ha valamit elterveztem és mégsem sikerült elvégeznem .....most meg tudomásul veszem.


    Gabi ....az biztos,hogy attól van ez a zűr felétek, hogy sokan rákötötték az esővizet a szennyvízcsatornára. Ez szigorúan tilos.Mindig akkor írsz dugulásról ....ha nagy eső volt. Igazából az esővíz és a szennyvíz nem is találkozhat a csatornában.Semmi mást nem kellene csinálni a vízműnek ....csak egy ellenőrzést.Én is csak azóta vagyok "ilyen okos"mióta a használatbavétel miatt a vizesek jöttek ... ez volt az első kérdésük .... meg is nézték.Nálunk rendben van ....de azt mondták sok helyen van szabálytalanul bekötve.


    Erről ennyit....az egy házban /vagy közös lakásról meg már megírtatok mindent.Gabi azt írod:kár,hogy nem lányaim vannak...én lennék az etalon.Memóriafrissítés ...hiszen van lányod.


     


    Ildikém m...köszönöm a filmet.Az éjjel fejeztem be az Autum Tale-t...fájdalmasan szép volt.


    Julika....jó lenne üldögélni a diófa alatt...úgy mint akkor este.


     


     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_101801 (250134)
    2016-05-25  15:02
  16. 2016. május 25. 15:05250136.

    Gabi!


    A húslevest, csontlevest, én is úgy főzöm, hogy felforralom, majd leöntöm, lemosom és tiszta vízben teszem föl. Állítólag így a húgysav egy része eltávozik, ami káros a köszvényre. ..most már tényleg megyek..pá!!!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_101801 (250134)
    2016-05-25  15:02
  17. 2016. május 25. 15:03250135.

    Dehogy hagyható ki..olyan jó megismerni, hogyan is éltek a barátaink, anno. Én is tudnék mesélni, de ma már annyit írtam, hogy vissza vonulok..teret engedve másnak

    előzmény:
    silinga (250133)
    2016-05-25  14:54
  18. Torolt_felhasznalo_101801
    Torolt_felhasznalo_101801
    2016. május 25. 15:02250134.

    Ez a FB már megint írt egy okosságot! A húslevest nem jól készítjük el! Úgy kellene, hogy külön vízben megfőzzük a húst és leöntjük róla a vizet. Külön vizben megfőzzük a zöldségeket és összerakjuk, mivel a húsból káros anyagok főnek ki. Állítólag nyugaton már több helyen így főzik. Eldobom az agyamat ettől a sok hülyeségtől.


    Ugyanakkor meg tele van minden az út szélén található csodaszerekkel, amik lefogyasztanak, visszaadják a fiatalságot, megóvnak minden betegségtől.

  19. 2016. május 25. 14:54250133.

    Szép napot Mindenkinek!


    Végre végig értem a lakástakarítással.....most minden szép tiszta...de meddig......


    Most kicsit pihenek aztán este felé megnézem milyen a föld eső után és ha lehet kertezek......A párom által lesózott paprikák nem bírták a kiképzést, pótolni kelll....még jó, hogy ért hozzá--


    Az együttélés nekem sem idegen.....A gyerekek születésekor költöztek hozzánk a szüleim....kb 30 évig éltünk egy háztartásban....a költségekhez nem kellett hozzájárulniuk...igaz anyumnak nem volt nyugdíja.....amit apám kapott abból ajándékoztak és gyüjtöttek a temetésükre........Nagy alkalmazkodás kellett szerintem mindegyikünk részéről.....de utólag is úgy érzem jó volt együtt, ha nem is duskáltunk anyagiakban.....Akkor még hatan éltünk együtt....aztán szép lassan elfogytunk , nekem hiányzik a nagy család....


    A másik, hogy a családi házra szinte mindig van kiadás.....amit  nekünk kell fizetni ha élünk együtt, ha nem.....bizony a váratlan kiadásokra kell egy kis tartalék, bármilyen kis bevételből is........mi most eléggé lenulláztuk....kerítés festés, lábazat javítás, üvegház felújítás....de bizakodok, hogy egyenlőre nem jön más...


    A gyerekeknek is volt Fundamentájuk nagyon rég óta és abból sikerült a lakásbővítés......most is újra kezdték, de azt mondják már nem olyan jó, mint régen, de még mindig ez a legjobb szerintük....


    Ami nem lenne létszükséglet.... a nyaralásunkra is gyüjtök minden évben, havonta nem annyira vesszük észre .....költőpénznek meg felbontom a kétszázasok gyüjtődobozát, remélem nem csalódok az összeget illetően...


    Egész regényt sikerült írnom....kihagyható...


     

  20. 2016. május 25. 13:25250132.

    Gabi nekem sem ismeretlen az együttélés, mi is laktunk együtt, sőt közös háztartásban, illetve a mi háztartásunkban éltek ők. A lányom még főiskolás volt, a vőm hétfői nap szerelt le a katonaságtól, szombaton már esküdtek, mentek vissza Pestre /Szigethalomra albérletbe/, ez ment még 2 évig a mi költségünkön, és így jöttek haza hozzánk lakni, akkor volt a lányom 3 hónapos terhes, és még évekig együtt laktunk. Az ő részükről mindenféle költség-hozzájárulás nélkül, de mi választottuk. Még sokáig sorolhatnám, itt már hiányzik az a bizonyos DIÓFA. Ne gondold hogy valamivel is jobb lenne ha lányod lenne, ez nem kötődik a nemekhez.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_101801 (250129)
    2016-05-25  11:42
  21. 2016. május 25. 13:13250131.

    Szervusz Ancsa!


    Bizony, mi is 4 évig gyűjtöttük a pénzt a szennyvízre. Kellett az önerő. A takarékszövetkezetbe kellett befizetni , csoportos beszedéssel gyűlt.  Így épültek az utak is. Nekem "szerencsém"volt, mert előttem ment, megy el a busz, sokáig csak ez az egy utca volt szilárd burkolatú. 


    Az együttélés nagy toleranciát igényel minden fél számára...de valamit valamiért. ha ez ára, hogy van fedél a gyerek és a szülő feje felett akkor így kell élni.


    Gabi!


    Gondolj bele, ha Gáborék belemennek olyan valuta alapú kölcsönbe,  mint  Krisztiék, és az országban sok sok fiatal, most más miatt fájhat a fejed. Ha ugyan fájna a gyereked sorsa. mert fájna...úgy mint nekem. felvettek 9 millió kölcsönt és 13 millió még hátra van..pedig 10 éve fizetik. Fizetnek két lakás kasszát, hogy ha nyugdíjasok lesznek, addig ki tudják így fizetni. 

    előzmény:
    ancsa46 (250128)
    2016-05-25  11:23
  22. Torolt_felhasznalo_101801
    Torolt_felhasznalo_101801
    2016. május 25. 11:52250130.

    Picikém, az ötleted nagyon jó, de erre mi alkalmatlanok vagyunk. Ági tudom, hogy tesz félre pénzt váratlan dolgokra, de a saját céljukra. Minden hónapban elkülönít a rezsire 30 ezer forintot. Ezt csak néha éri el a téli hónapokban, amikor magas a gázszámla, a többiben van belőle megtakarítása. Nem szólhatunk bele, hogy a ház karbantartására adjon belőle... Mi pedig... mindig hozzá kellene nyúlni, mindig van valami. Persze meg lehetne beszélni azt az 1-2 ezer forintot, de ki kezelné? hihi... Laci nem adná ki a kezéből az irányítást. Ez is a baj, hogy két dudás van egy csárdában, sőt ez a legnagyobb baj. Gábor nyuszi, mint én, ők pedig irányítanak, de a közös ügyekben nem mindig értenek egyet.

    előzmény:
    Picivirág1 (250126)
    2016-05-25  10:18
  23. Torolt_felhasznalo_101801
    Torolt_felhasznalo_101801
    2016. május 25. 11:42250129.

    Anikó megnyugtatlak, ha együtt laknál a gyerekeddel, aki már családot alapított, akkor is ugyanannyit dolgoznál. Ők élik a maguk életét, eljárnak otthonról dolgozni, saját céljaik, terveik vannak. Mi nyugdíjasok otthon vagyunk, időnk mint a tenger, csak se pénzünk, se egészségünk, és minden ránk marad. Hidd el, akkor is ugyanennyit kellene dolgoznod. Esetleg hétvégenként besegítenének, feltéve ha nem lenne más programjuk. Viszont legalább az anyagiba beszállhatnának, mivel a rezsi feléért sehol sem lakhatnának. Még a panelben is van közös költség a rezsin kívül. Ildi is a te utadat járja, hiába van ott a család. Ha azt akarja, hogy valami meg legyen csinálva, megcsinálja, vagy lemond róla, senki sem csinálja meg helyette. Sajnos ez van. Ha viszont lerobban az ember, akkor sem számíthat rájuk, hiszen nincsenek is otthon egész héten. Csak a hétvégi együttlét, amit meg lehetne oldani külön lakva is. Amikor belevág az ember, akkor csak azt nézi, hogy segítsen a gyerekén. A következményekbe nem gondoltunk bele. Jön egy idegen, aki nem a mi gyerekünk, nem dobog együtt velünk a szíve, máshová húz. A kötelező tisztelet meg van, mert azt belenevelték, de ez kevés. A gyereke meg őrlődik. A fene enné meg az egészet... Kár, hogy nem lányaim vannak, ők az enyémek maradnának életük végéig. Én lennék az etalon... akár méltó lennék rá, akár nem...

    előzmény:
    ancsa46 (250128)
    2016-05-25  11:23
  24. 2016. május 25. 11:23250128.

    Szervusztok.


    Már túl vagyok a délelőtti lóti-futin, nem a városban voltam csak itthon tettem a dolgom, a kerítést alját javítgattam ki, hogy ha stabilabb lesz az idő csak neki tudjak állni a festésnek.


    Gabi nem egyszerű egy családi házat karban tartani, főleg ha még rajtatok kívülálló tényezők is bejátszanak. Annak idején amikor nálunk vezették a szennyvizet, bizony nem kis összeggel kellett hozzájárulni a lakosságnak is. Biztosan jobb lenne külön a fiataloktól, de belegondoltál hogyha Te maradnál végül egyedül, mit is csinálnál? Én sem , és egyikőnk sem, aki egyedül maradt, azért dolgozik annyit mert nagyon sok az energiánk, hanem túl kell élni a nehézségeket, és meg kell oldani valahogy. Na elég belőlem!!!!!!!


    Nagyon rosszul aludtam, hajnali  3,30-kor aludtam el, és már 7 óra előtt felkeltem. Lehet hogy lefekszem ebéd után, még ha nem is tudok aludni.

  25. Torolt_felhasznalo_101801
    Torolt_felhasznalo_101801
    2016. május 25. 10:28250127.

    Milyen szerencsére gondolsz Erikám? Talán lottónyereményre? Itt hagynánk ezt az egészet a fiataloknak és vennénk egy saját kis házat valahol... Vagy feldobjuk a talpunkat? Nekünk már néha ez is szerencse lenne, annyi baj van mostanában...

    előzmény:
    erry (250124)
    2016-05-25  09:24
  26. 2016. május 25. 10:18250126.

    Még valami, ma olyan okoskodós hangulatban vagyok.


    Mi lenne, ha létrehoznátok egy közös költség alapot. Havi 1-2 ezer ft félretételével..a váratlan kiadásokra, ami kizárólag a házzal kapcsolatos. Minden társas házban van ilyen..és társas lakók vagytok.


    Én fiatal koromban nem örültem, hogy az anyukám ilyen "okosan gazdálkodó" volt. Azt mondtam magamban majd én..majd én egy egész tábla csokoládét fogok felbontani és semmire nem fogom "sajnálni" a pénzt. Aztán rá kellett jönnöm, hogy nem a sajnálatról volt szóŐk Szlovákiából települtek át egy olyan országba ahol nem hogy rokonuk, még ismerősük sem volt. Mindent elölről kellett kezdeni..ráadásul a nagymamám  német származású volt..ők meg tudjátok milyenek,anyukám is olyan spórolós lett..és én is

    előzmény:
    Picivirág1 (250125)
    2016-05-25  09:24
  27. 2016. május 25. 09:24250125.

    Gabi!


    Még annyit! Komolyan gondoltátok, hogy a ti részetekből tudnátok venni egy kertes házat? Olyat, amin semmi felújítani való nincs? Vagy emeletesbe mennétek? Nem olyan régen még arról áradoztál, hogy mindig ezt szerettétek volna, ülni az udvaron, szívni a jó levegőt. 


    A fiatalok sem tudnának annyi pénzből új fészket rakni...Gábor annyit dolgozott rajta, hogy olyan legyen amilyet szeretnének. És ha ti már nem lesztek, a gyerekek megöröklik, , Gáborék kifizetik a testvéreket és a két kisfiúnak lesz ideig, óráig lakása..vagy valamelyik oda is költözhet, aztán Gáborék is megtapasztalhatják milyen a fiatalokkal együtt lakni

    előzmény:
    Picivirág1 (250123)
    2016-05-25  09:15
  28. 2016. május 25. 09:24250124.

    Szép jó reggelt!


     


    Szép az idő.......enyhe szél fúj, de nincs se eső, se hideg......


    A tegnapi csajos napunkat elmosta az eső.....lesz esőnap!


    Ma vásárlás lesz, kell venni egy fűnyírót......a régi tönkrement.....tavaly is egy barátunk adott kölcsön egyet, de annak nem volt fűgyűjtője....Ha már nem akarjuk eladni a telket, muszáj beleinvesztálni ennyit.......Nem hiányzott a kiadás, mert most lesz az autó vizsgája és az éves kötelező díja is......apad a buksza.....A mai vásárlás során megnézem a kuszkuszt, már annyit írtatok róla, ki szeretném próbálni, de meg kell nézni a szénhidrát tartalmát......


    A főzésem félig kész, borsóleves, mert szeretjük......ez kész, az új krumpli megpucolva, ha hazajöttünk megcsinálom, és natúr szeletet sütök mellé.......saláta van......Még új fejes káposztát veszek, salátának, mert ezt is szeretjük....


     


    Magdi nagy örömmel olvastam az élménybeszámolót.....ez a taposómalom engem is meglepett, azt hittem ez csak egy szólás.....jók a képek, köszönöm, hogy veled lehettem......


     


    Gabi a te élménybeszámolódat nem olvastam örömmel...borzasztó ez az évek óta tartó állapot....részvétem!!!!!!!De lehet, hogy szerencsétek lesz!


     


    Mindenkire gondolok, főleg a fájósakra.......Ti nem panaszkodtok, pedig gondolom lenne rá ok.....


     


    Legyen szép napotok!

  29. 2016. május 25. 09:15250123.

    Gabi!


    Az emberek fegyelmezetlensége is hozzá járul, hogy nem bírja a rendszer. Lehet, hogy nagyon szakszerűen volt megtervezve, de egy városnyi embert már bír el. A polgármesternek nincsen pénze...nem akarom védeni, de egy csatornázás hatalmas beruházás, akkor már mindent olyan korszerűen kell csinálni ami már túlhaladta a ti rendszereteket. Az, hogy régen polgármester valamit jelez, valószínű az emberek szeretik, hiszen nem szavaznának rá annyinak, hogy újra válasszák. Ebben a térségben sem az önkormányzat finanszírozta, EU pályázat volt. valami ilyesmit kellene , vagy lobbizni...vagy mit tudom én, de egyenlőre visszacsapó szelepet kell vegyetek, mert azt tényleg kell. Már eddig is kellett volna. Tudom, a pénz hiány, meg a közös ló...sajnos egy családi ház eszi a pénzt. Én azért indítottam egy újabb lakás kasszát, hogy 4 év múlva legyen pénz a felújításokra, mert bizony addigra megint jelentkeznek hiányosságok, felújítani valók. Állítólag tervezik, hogy az új belépéskor már nem adják az évi 72 ezer forint prémiumot. Én  ezt nem hiszem, mert olyan vagyok. Ennek ez a lényege, ez ösztönzött engem is ara, hogy kössek..hol kapok ennyi plusz pénzt? + a betét 3 %-os kamattal jár. Ez a reklám helye volt..bocsánat, csak érzékeltetni szerettem volna, nekem is így van pénzem a családi ház gondozására. 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_101801 (250121)
    2016-05-25  08:50
  30. 2016. május 25. 09:03250122.

    Ildikém!


    Itt a diófa... én már "üldögéltem alatta"..rend van a lelkemben....ha ráérünk üljünk alá..mindmert ez hiányzik mindenkinek

  31. Torolt_felhasznalo_101801
    Torolt_felhasznalo_101801
    2016. május 25. 08:50250121.

    Nagyon jól látod Picikém a helyzetet! Sajnos a város túlnőtte a kereteit és még most is sorban bukkannak ki a lakóparkok egymás után. Az infrastruktúra pedig nem tudja követni. Pénzhiány és a hozzáértés, tervezés hiánya. Még abban sem vagyok biztos, hogy jó helyre kerül a pénz. Hiányzik az elkötelezett, önzetlen vezetés. A jelenlegi polgármester már 25 éve van meg, ideje lenne lecserélni. A fél város az ő tulajdona, felvásárolta az ingatlanokat. Valamiért lehetetlen a székéből kirobbantani és még csak nem is fideszes, független...


    A csatornások arra hivatkoznak, hogy a tiltás ellenére a csatornába vezetik az esővizet és ez okozza a problémát. Szóval hibásak a háztulajdonosok is.


    Egyelőre a wc-t is óvatosan húztuk le, mosogatni nem tudom, hogy fogok majd délután. Mosásról szó sem lehet, hiába lesz napsütés. Az utcai csatornafedlapokon is kijött a szennyviz, tócsában állnak. A gyönyörű napsütésben pikáns csatornaszag lengedez... 


    Laci most néz visszacsapó szelepet a neten, ami meggátolná a visszaáramlást.  Ha kap elfogadható áron, megveszi. Sajnos közös lónak túrós a háta, ezeket a közös beruházásokat közösen kellene finanszírozni, amiből tegnap lett is egy vita. Nem csak Gábort kell meggyőzni, hanem Ágit is, ő a pénzügyminiszter... Már majdnem minden házban van visszacsapó szelep, csak mi panaszkodunk. Reggel bokáig érő szennyvizben szálltak be a kocsiba... nem csak a mi érdekünk lenne. Minden fillérért könyörögni kell, ami a ház karbantartására kell, egyedül pedig nem bírjuk. Ilyen olcsón sehol sem lakhatnának, csak a rezsi felét fizetik, persze, hogy nem egyeztek bele a ház eladásába! Már nagyon bánjuk, hogy ekkora házat építettünk.

    előzmény:
    Picivirág1 (250116)
    2016-05-25  06:07
  32. 2016. május 25. 08:12250120.

    Hűha!


    Azt az édességes tálat kicsit megdézsmáltam.


     

    előzmény:
    franci47 (250118)
    2016-05-25  07:18
  33. 2016. május 25. 07:25250119.

    Napsugaras jó reggelt kívánok kedves mindnyájatoknak!


    Itt enyhén borongós az idő,még csak nem is hideg. Eső alig esett,és szelet sem kaptunk,-igaz előre jelezték,hogy délkeleten egy sávocska kimarad az égi áldásból. Na! ez lettünk mi.


    Olvastam mindent,még tegnap,amit nem azt ma reggel,-köszi a wikis filmnézés alapos leírását is,-a 16 részesből még csak 6-ot töltöttem le,mert tegnap nem volt időm,majd ma.(nyugdíjas társnőnk tette tiszteletét,és végig mutogattam neki az elmúlt évek közös képeit,videóit-nincs gépe,nem foglalkozik informatikával...  :-) ).


    Tegnap nyertünk,-igaz Árpi csak bronzot,de az is szép vörös!


    Gabi! sajnálom,hogy már megint minden fekete nálatok,körülötted. Nem csak,hogy a vizsgálaton nem vagy túl,de még másik sz@...ügy is közbejött!


    Ma még nem tudom mit csinálok főzésen kívül,-de majd jövök a restanciát behozni.(pár mondat válaszért kiállt a tegnapi hsz.-ekből).


     


      Ma  :  2016  május  25  szerda  van,


    Orbán,Gergely,Madléna,Magda,Magdolna,Márk,Urbána napja.  -nem a mi Magdink!

  34. 2016. május 25. 07:18250118.

    Jó reggelt. Óracsörgésre ébredtem.


    Ma nálam van az ásó, hogy Bencét kiássam az ágyból. Hangszóró is vagyok, mert mindig szólnom kell, pedig szegény gyereket ágyban hagynám még délelőttre.


    Julikám! "Az elküldtem" kicsit később következett be,  még utána be kell másolgatni a linket az elküldő levélbe. Bocsánat, de nem a kérésedre történt, hanem akkor jött össze a mutatvány. /először feltöltögetem a citromélre, akkor  azt elküldöm a gmailbe, mivel  nem akarom egyesével beírogatni a címzetteket, így egybegyűjtöm, és ezután másolom be a mellé a feliratokat.


    Én is mondhatnám, kérdezhetném, hogy  miért csak velem van baj?  Ha 10-ből  7-vagy 8 letöltés lesz,/ennyi a létszám/ akkor még mindig marad 3 pótlásra, akinek elsőre nem sikerül.


    Örülök, hogy megírtad, de már talán mindent értünk - hiányzik az a nagy diófa, ott minden tisztázódna, tudnánk mennyire értelmetlenség amiről beszélünk.


    Én csak akkor töltöttem le egyszerre két filmet, amikor a netről töltök, amit küldeményben kapok azt nem.


    Ma nem tudom mit találok ki magamnak, minden sáros kint, most süt a nap, hegyre is kellene menni.


    Filmnézés is érdekelne, mostanában napi egyet tudok megnézni, ezt meg különösen, mert nehéz.


    Legyen szép napunk és ne idegeskedjük el  a mai napot.


     


     

    előzmény:
    Picivirág1 (250116)
    2016-05-25  06:07
  35. 2016. május 25. 07:00250117.

    Szervusztok!


    Napindítók:


    Nem szabad elmondanod a barátaidnak, hogy ők valójában mit tesznek, mert nem kértek meg rá. A te dolgod az, hogy elfogadd őket olyanoknak, amilyenek. Ne próbáld megváltoztatni őket, mert az nem a te tiszted.


    Csernus Imre


    Ha önmagaddal jóban vagy, akkor béke él benned, és ez azt jelenti, hogy az egyedüllét is pozitív számodra.


    Csernus Imre


     
  36. 2016. május 25. 06:07250116.

    Szervusztok!


    Szervusz Ildi!


    Örülök,  hogy a szereteted irántam megmaradt, az értetlenkedésem ellenére is. Nekem csak ma reggel tudatosodott, hogy mit jelent az , a 10 ből 7-8 letöltés lesz. Ez azt jelenti, annyi ember tudja letölteni? 


    Amikor 17.23 kor azt írtad, hogy elküldted az összeset és nekem 18.50 kor nem volt ott azt hittem kimaradtam, mert az írtad  az összeset elküldted. Én nem kerestem, nem is voltam türelmetlen, mielőtt kikapcsoltam volna a gépet belenéztem, és láttam nincs ott. Ezért írtam, hogy nem kaptam meg Most magyarázkodok össze vissza, és hiába mondom, hogy elolvasom amit írsz, mindig csak azt kapom, hogy nem olvasom el. Ezek a szakszavak megtévesztenek, illetve össze keverem, hogy  a feltöltés még nem jelenti azt, hogy el is küldted. Köszönöm, hogy azonnal reagáltál a kérésemre, küldted a filmet és én azonnal hoztam a formámat, amivel mindig kiborítlak egy kicsit  Azzal a filmnézéses linkkel sem tudok mit kezdeni, nem értek hozzá. Én csak olyan filmet tudok nézni amit itt küldtök.


    Gabi!


    Most olvasom, hogy megint el vagytok árasztva...fekáliás lévelRemélem vissza húzódott az ár, szegény Laci takaríthatja a munkahelyét. Én úgy gondolom, hogy amikor ezt a rendszert  kiépítették még azt hitték, üdülők épülnek majd , és az a rendszer el fogja bírni azt. És nem így történt, lakások épültek, sok sok ember költözött oda és a fejlesztés elmaradt. Talán majd egyszer arra is sor kerül. Itt most minden kis tök falu kapott szennyvíz elvezetést és ezek az új beruházások már a tényleges igény alapján épülnek. Nem tudom milyen fórumon kellene fellépni, hogy ez nálatok megváltozzon...de valahol erélyesen kell fellépni. Mondom én innen, a partvonalól. 


    Őszies az idő, olyan palántázásra való. Még virágokat fogok átültetni, ritkítom a sort. Nem tűz a nap, remélem nem sínyli meg a gyenge palánta. Aztán jöhet a filmezés. Lenne bent is teendő, a szekrényem már megint rend után kiállt, de hiába...ha kiveszek egy pólót már úgy is borul a sor

    előzmény:
    franci47 (250104)
    2016-05-24  19:11
  37. Torolt_felhasznalo_101801
    Torolt_felhasznalo_101801
    2016. május 24. 22:06250115.

    Szigethalom már megint sz@rban van! Kiöntött a csatorna, elárasztotta a műhelyt. Mai program: éjszakai szivattyúzás, értékek mentése. Volt egy kis eső... és sajnos még lesz is... Lacinak jó kis munkaterápia Gáborral együtt... Mai fürdés elmarad... Nem is értem, miért nem hagyják a fenébe... szivattyúzzák és jön az utánpótlás. Ha megbirkózott vele az átemelő, majd visszahúzódik. Az akna, ahol dolgozik, már telik, de nem ám csak esővízzel, amiben holnap dolgoznia kell... bűzlik az egész város.

  38. 2016. május 24. 20:22250114.

    A múltkori "slambucos" paprikás krumplim..a vaslábosomban, ami olyan nehéz alig bírom megemelni. Van egy nagyobb is!


    Retró..orosz gyártmány, biztos a beolvasztott tankokból van.


    De jó ízűt lehet benne főzni.


    Dezső meg üdvözöl benneteket..itt fekszik mellettem mindig a gépem mellett egy kis asztalkán van a kosárkája..kicsit bő neki, a Botitól örökölte.

  39. 2016. május 24. 20:16250113.

    Amúgy elküldtem nektek a vikis filmnézést is.


    Aki nem tudja, annak legyen segítség. 


    Semmi rosszat nem akarok, csak valahogy így sül el.

  40. 2016. május 24. 20:14250112.

    Jaj Picikém, ne aggódj már.


    Nem láttad, csak a linkekre figyeltél.


    Nem tudtam egyszerre feltölteni mindet, mert akkor nekem is nagyon kell figyelnem, vigyáznom, hogy ne legyen benne hiba, minden meglegyen.


    Pötyi is több részletben küldi el, még sincs semmi baj.


    Nem gondoltam, hogy te keresed, én csak akkor küldtem a második eresztést, amikor kész lett. Addig nem mentem ki az udvarra, itt vártam.


    Nem baj, biztos elég lesz a letöltés, ha mégsem írjon akinél már nem müködik és feltöltöm újra.


    Ugye jó lesz így.


    Tudod, hogy szeretlek, nyugodj meg. Remélem elolvasod.


     

    előzmény:
    Picivirág1 (250109)
    2016-05-24  19:43
  41. 2016. május 24. 19:45250111.

    Én is most töltöm az utolsó részt..mert délután elmentem a lányommal egy távolabbi nagy Tescóba.


    Csak aztán nem tudtunk kijönni...akkora nagy zuhé jött.


    Kész ráfizetés volt, mert ott kóvályogtunk a sorok között és mindig találtunk valamit amit megvettünk.

  42. 2016. május 24. 19:45250110.

    ui. minden filmkérésem egy kudarc, mindig velem van a baj...tényleg hülyülök? Elnézést 

    előzmény:
    Picivirág1 (250109)
    2016-05-24  19:43
  43. 2016. május 24. 19:43250109.

    Ildike!


    Akkor én biztosan hülye vagyok, mert  nem érettem amit írtál.


    Amikor megjött 11 film és 16 felirat, jeleztem.. köszöntem....igyekeztem, nagyon!!!


    És amikor megláttam 18. 56 kor, hogy mindent elküldtél 17.23 kor. akkor láttam, hogy nekem nincsen ott. Azonnal írtam és te azonnal küldted, vagy éppen akkor érkezett? Tényleg nem értem, most milyen hibát követtem el? 


    Tehát 7-vagy 8  letöltés lesz a 10-ből.  Remélem nem lesz gond. Ezt nem értettem..vártam, és amikor láttam még nincsen itt szóltam. Mindig igyekszem elolvasni, amit írsz, annyira igyekszem, hogy már görcsölök bele..


     

    előzmény:
    franci47 (250104)
    2016-05-24  19:11
  44. 2016. május 24. 19:28250108.

    Én mindig elolvasom!

    előzmény:
    franci47 (250104)
    2016-05-24  19:11
  45. Torolt_felhasznalo_101801
    Torolt_felhasznalo_101801
    2016. május 24. 19:26250107.

    Ez elég rossz hír Annuskám... Nem tudom, Laci gyomra bírja-e majd...

    előzmény:
    Nusimama (250103)
    2016-05-24  19:10
  46. 2016. május 24. 19:20250106.

    Köszönet Neked is , és Cintiának is.

    előzmény:
    franci47 (250099)
    2016-05-24  15:54
  47. 2016. május 24. 19:12250105.

    Pötyike, nálam is nagyon lassan töltödött.

    előzmény:
    potymama (250094)
    2016-05-24  15:00
  48. 2016. május 24. 19:11250104.

    Julika, én mindig írok a küldött filmhez, hogy mi megy, és mi van hátra.


    Sajnos soha nem olvassátok el.

    előzmény:
    Picivirág1 (250102)
    2016-05-24  19:02
  49. 2016. május 24. 19:10250103.

    Itt is most vonult el a vihar. Ez már a mai nap a harmadik volt.


     Ildike, köszi a film  megérkezett és már le is töltöttem.


     Anikó, nekem a tavalyról bentmaradt tátika tövek virágzanak. Ezeket gyötörte meg ez a ronda idő.


    Gabi én kaptam ezt a bogyót a gerincemre és a térdemre. 2 doboz után abbahagytam, nálam nem vált be és a gyomrom is megkinozta.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_101801 (250090)
    2016-05-24  14:18
  50. 2016. május 24. 19:02250102.

    Ebben a pillanatban jött meg. Köszönöm!!!!

    előzmény:
    Picivirág1 (250101)
    2016-05-24  18:56

Címlap

top