Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

MENEDÉKHÁZ Középkortól ..

Buriburi
Létrehozva: 2005. május 2. 13:38

Szervusztok régi és Új Barátaim, Ismerőseim!
Azt gondolom, hogy legalább egyszer az életében már mindenki érezte magát úgy, hogy szeretett volna elbújni egy kicsit a világ szeme elől.
Szeretett volna álmairól, titkairól beszélni valakivel, tanácsot kérni, vagy csak egyszerűen pihenésre vágyott.
Szeretett volna új emberekkel megismerkedni, segíteni másoknak, ha tud.
Szeretett volna mély fájdalmaira vígaszt találni, vagy valakitől jó szót, dicséretet, símogatás kapni.
A Menedékház befogad és oltalmaz Mindenkit, aki "jó szándékkal" érkezik. Az nem baj, ha valakinek más a véleménye! Itt, csak 1 szabály van: " nem szabad egymást megbántani!"
Sajnos a technika ördöge és a kelet-európai munkamorál megrtéfált, és a beígért időpontra nem tudtam kinyitni a HÁZ virtuális kapuját.
Így viszont több időm jutott a Vendégek fogadására! :)
Szépen feldíszítettem orgonával, violával és tulipánnal a házat, behűtöttem a pezsgőt, megsütöttem a krumplis pogácsát és a tortát, előkészítettem az esti gulyáspartihoz a bográcsot. Fát raktam a kandalló elé, ha kell, hát bedurrantunk! :)
Gondoltam az idősebbekre és a gyerekekre is, Nekik meleg takarót tettem a szobájukba.
A Menedékház ablakából messzire ellátni. A gyönyörű napsütésben mintha már látnék is valakiket felfelé kapaszkodni az eredei úton. Vajon kik ők? Rendszeres látogatók, vagy csak alkalmi kirándulók, akik eltévedtek? Netán egy "vihar" elől menekülő? Talán régi Barátok?
Akárkik is legyenek, szeretettel fogadom Őket! :))
A MENEDÉKHÁZ kapuja NYITVA áll!!
  1. 2016. július 21. 11:00252251.

    Sziasztok!


    Kezdődik a kánikula megint, itt már nagyon meleg van.


    Ilikénkkel ébredtem gondolatban, szegény ma kapja a kemót.


    Én is annyira ráhagyatkoztam az ünnepeltek nyilvántartásában..magamtól csak a saját családomat tudom.


    Erika ennyi mindent kaptál?


    A "kicsi" fiadnak gratulálok a szülinapjára..elképesztő..ilyen fiatal anyukának ilyen "öreg" gyereke!!!


    Telefon meg bogrács?..Használd egészséggel mindegyiket.


    Gabi


    azért nem szeretném látni a futár arcát..a sok 200 -as láttán.


    Váltasd be Lacival!


    És nincs tokban a telefonod? Nekem is először olyan szilikonos volt rajta, de a kinyitható kis tok sokkal praktikusabb amire lecseréltem.


    Danikának boldog névnapot kívánok.


     


     

  2. 2016. július 21. 11:00252250.

    sziasztok.


     


    Nagyon szorítok Ilikéért, hogy minden rendben menjen és használjon is a kezelés.


    Amúgy Anikónk is most ment kontrollra, érte ugyanez, mert nagyon fontos, hogy   ne romoljanak az eredmények.


    Tehát a kettőért külön,  és mindnyájunkért.


    Én is most jöttem haza az orvostól, tegnap az állapotom miatt nem tudtam visszamenni. Nagy beszélgetésünk volt a dokival, szóval a Ibuprofen nem lehet, még tablettában sem. Pedig annyira használt arra, amire kértem, de akkora volt az ártalmas része, hogy tegnap összepakoltam a kórházi táskámat is. Remélem mai gyogyóm nem fog Ilyen állapotba hozni.


    Mindenkinek köszönöm, aki említett ebben az ügyben és gondolt rám.


     


    Szeretettel köszöntöm  a szüli és névnaposokat. /kicsit lemaradtam/


    Szerintem maradjon Ilikénél a  nyilvántartás, most kicsit  kimarad egys-más, de ha jobban lesz örömmel fogja csinálni, hisz eddig is szerette. Mit gondoltok lányok? Ugye így van? /Eddig sem befolyásolta az ünnepelteket a kis elmaradás./


    Mindenkinek szép napot.


     


    /Julika, írok majd a skípodra/ valamikor nézd meg.


     


     

  3. Torolt_felhasznalo_101801
    Torolt_felhasznalo_101801
    2016. július 21. 10:43252249.

    Majd hétvégén, ha az idő is megengedi, ki fogjuk próbálni a párakaput! Már működik, én nem visítottam, hanem prüszköltem alatta, már a látványára is. Szerintem a BB-k majd fognak visítani!


    Hát igen, sajnos mindent meg kell beszélni, és nekem érvelni, stb. A párakapu az ő ötlete volt, a telefontok meg az enyém. Nekem is kell egy kis sikerélmény. Már ki is szállították. Kiengeszteltem azzal, hogy ha tetszik neki az enyém, akkor neki is rendelek, természetesen a 200-asokból fogom fizetni. Amióta egybecsaptuk a nyögdíjunkat, ez van, nehéz megszokni, de azt mondja, hogy nem lehet kétfelé húzni a szekeret. Van valami igaza, viszont így, hogy én nem tudok önállóan elmenni vásárolni, pénzt költeni, nincs is ebből sok probléma. Nekem kényelmesebb, mert az igaz, hogy amire kell, arra marad pénz. Nem az én gondom... és a békesség is meg van.

    előzmény:
    Picivirág1 (252246)
    2016-07-21  09:31
  4. 2016. július 21. 10:27252248.

    Ilike, Árpádka, Isten éltesse Brigiteket, szülinapjára kívánok minden szépet és jót, ami csak elképzelhető. 


    Bocsánat, nem tudok semmi szépet küldeni az ünnepelteknek, ...nem működik, sajnos. 

  5. 2016. július 21. 10:24252247.

    borsévi is megjött, 


    elmondani, hogy féltően,  és szeretettel gondolok a mi Ilikénkre,


    aztán: Erika fiának boldog kerek évfordulót kívánok,  ...örülök, hogy van új telefonja. Biztos sokat tud!


    Gabi unokájának Danikának gratulálok neve napja alkalmán.


     


    Eddig menőkém volt, Lidliben voltam a lányommal. Most meg térülök-fordulok, munkát keresek. Már locsolnom is kéne. Meg aztán főzni egy kis ebédkét.


    Ildikém, hogy vagy ma? Veronika köszönöm szépen a reggelit. Meg a bölcsességeket is. 

  6. 2016. július 21. 09:31252246.

    Óóóóó, ha Lacinak nem tetszik az ötlet, nem utal ki a kasszából rá pénzt???Még jó, hogy vannak a 200 Ft-ok. Nekem is gyűlik..lesz Timinek születés napja, Krisztinek névnapja. meg annyi mindenre kellenenagyon elcsodálkoztam a párakapun...eszembe sem jutott volna ilyet venni..az enyémek a kerti csapot használták ilyesmire, de a pára kapu kíméletesebb..de azalatt nem lehet visítani

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_101801 (252243)
    2016-07-21  08:33
  7. 2016. július 21. 08:39252245.

    Szervusz Erika!


    Nagyon sok boldogságot kívánok a fiadnak, szép kerek kort ünnepelhettek!


    Az új telefonodat pedig használd egészséggel!


    A mai kórházi program remélhetőleg simán, és pozitívan fog lezajlani!

    előzmény:
    erry (252237)
    2016-07-21  07:44
  8. 2016. július 21. 08:36252244.

    Jó étvágyat!


    Én kelbimbónak nézem.

    előzmény:
    Picivirág1 (252236)
    2016-07-21  07:24
  9. Torolt_felhasznalo_101801
    Torolt_felhasznalo_101801
    2016. július 21. 08:33252243.

    Jó reggelt!


    Először is köszönöm mindenkinek aki már köszöntötte és aki még ezután fogja Dániel unokámat.


    Mi a névnapokat nagyon futólagosan ünnepeljük. Ha éppen elénk kerül a nevezett, akkor egy kis fülhúzás, puszi és el is van intézve. Danikát majd a fb-on köszöntöm.


    A születésnapok nekem szerepelnek kivétel nélkül a google naptáramban, ami minden alkalommal email-üzenetet küld. Annak idején a megkért adatok alapján meg is csináltam a nyilvántartást. Így nem feledkezhetek meg róla. Ha Ilikém ránk hagyja az ezekre való figyelem felhívást én szívesen vállalom. Amikor reggel jelentkezem, elsőként köszöntöm az illetékest és lehet követni. A fel- és lemenőket nem vagyok képes nyilván tartani, jó, ha a nevüket tudom és ezt nem is vállalom. Természetesen, ha az illető megemlíti, akkor köszöntjük őt is. Sajnos Ilikénk precíz nyilvántartását senki sem pótolhatja, de nem akarnánk ezzel terhelni. A névnapokat, mivel nem egyértelműek, sokból több is van, én nem tudom nyilván tartani. Aki akarja, tegyen róla említést.


    Pici hajszínével kapcsolatban: nagyon érdekes dolog, hogy ki mit tart fiatalosnak, Saci szerint öregíti, szerintem pedig éppen, hogy fiatalítja. Van a szőkének egy un. aranyszőke változata, ami sárgásba hajlik, szerintem ez az, ami öregít. Az ezüstös szőke fiatalít, mondom én, aki ugyebár már alaposan ezüstös... Ha Pici jónak tartja ezt a színt, szerintem mindig ilyen legyen.


    A reggeli kikapálás is hasznos dolog, de ha másra gondolunk, akkor az is, sőt szerintem fontosabb, hogy jól induljon a napunk. Amióta vashiányom is van, és szedni kell a Neo Ferro Folgammát, ezzel is nehézségeim vannak... A napi két adagot egyre csökkentettem, most jobb egy fokkal. Most kuncogok magamban... mi lenne, ha úgy jelentkeznénk, hogy jól aludtam és .... szóval a többit gondoljátok hozzá!


    Na megyek ráncba szedni magam, mert csomagot várok. Rendeltem a mobilomra egy szilikon hátlapot, hogy ne sérüljön, ha ide-oda rakosgatom. 3000 Ft szállítással együtt, jelezték, hogy 8-10 között érkezik. A 200-asokból fogom fizetni, mit gondoltok illik ez? Mivel Lacinak nem tetszett az ötletem, így ebből a spórolásomból fizetem ki, talán nem lesz gond a futárnál.


    Ma csirkeszárnyakat sütünk a boronában.


    További szép napot mindenkinek!


     

  10. 2016. július 21. 08:11252242.

    Olyan barátságosan, bizakodva nézünk a jövőbe..reméljük jó lesz az a "jövő"

    előzmény:
    Picivirág1 (252238)
    2016-07-21  07:50
  11. 2016. július 21. 08:10252241.

    Szia!


    Reméljük a "kutyabajod" megmarad. 


    Élvezzétek a tanyasi életet, majd ősszel meg bejöttök, téli álmot aludnisemmit csinálni, csak nekünk írogatni

    előzmény:
    erry (252237)
    2016-07-21  07:44
  12. 2016. július 21. 07:54252240.

    Szépek voltatok...vagytok.......


    Most néztem meg az új hajszíned.....nagyon jó.....olyan fiatalos

    előzmény:
    Picivirág1 (252238)
    2016-07-21  07:50
  13. 2016. július 21. 07:52252239.

    A macik lemaradtak........Kellenek, hogy Ilikének erőt adjanak......

  14. 2016. július 21. 07:50252238.

    Most találtam a Fb-on..milyen szépek, fiatalok voltunk??? De jó, hogy felhívták rá a figyelmem, ilyen kép is van

    előzmény:
    erry (252237)
    2016-07-21  07:44
  15. 2016. július 21. 07:44252237.

    Napsugaras szép reggelt!


     


    Itthonról köszöntelek benneteket..........tegnap hazajöttünk, de nem volt időm a gép elé ülni.......vásároltunk, gazoltunk, takarítottam.......aztán délután elmentünk a fiamat köszönteni. Megöregedett a gyerek, szombaton lesz ötven éves......Este pedig későn, nagyon későn értünk haza.......Közben meglepetés is ért......a fiú unokámtól kaptam egy új telefont (sokat panaszkodtam a másikra).......be is üzemelte......Remélem evvel tudok majd jelentkezni a tanyáról is.......Bár sok mindenről nem tudok írni, mert olyan csendesen telnek a napok......


    Ez nem igazán nyaralás, csak környezetváltozás.......de nagyon nagyon élvezzük......hétvégeken mindig jön valaki, hétközben meg elvagyunk kettecskén......A mostani hétvége is jó lesz, jönnek a lányomék, fiamék......bográcsozunk........ugyanis kaptam egy bográcsot az ellopott helyett........


    Azért minden nap elolvastalak benneteket és válaszoltam is, persze csak fejben, de gondolom éreztétek, hogy gondolok rátok! Ilikére az én drága nővérkémre nagyon nagyon sokat.....kívánom, hogy ma megkapja a kemóját és hasson is!!!!!!!!


    Most indulunk a kórházba az áprilisban megadott időpont szerint ma lesz a vizsgálat..........kutya bajom, de ha már meg van a beutaló, akkor elmegyek......


    Délután, a vissza út előtt még megpróbálok jelentkezni.......addig is vigyázzatok magatokra.....A betegeink gyógyuljanak és mielőbb legyen betegségmentes övezet a Menedékház!!!!!!!


     


    Szép napot!

  16. 2016. július 21. 07:24252236.

    Szia Vera!


    Köszi, gyorsan össze kaptad. Persze, hogy jó lesz az a hely..azt a jénaisat elteszem ebédre...rakott brokkoli lenne? 

    előzmény:
    veracsek (252233)
    2016-07-21  06:52
  17. 2016. július 21. 06:56252235.

    Napindítók:


    "Az élet mindenkinek nehéz. Akkor is, ha teszünk azért, hogy jobb legyen, és akkor is, ha csak sodródunk. És ha már így van, akkor inkább mi irányítsuk!"
    (Katus Attila)


     

  18. 2016. július 21. 06:53252234.

    BOLDOG DÁNIEL NAPOT KÍVÁNOK!

    előzmény:
    Picivirág1 (252232)
    2016-07-21  06:51
  19. 2016. július 21. 06:52252233.

    Szervusztok!


    Máris hozom:

    előzmény:
    Picivirág1 (252231)
    2016-07-21  06:46
  20. 2016. július 21. 06:51252232.

    Ránéztem a naptárra...Iluska meghagyta, hogy nézzük, figyeljük. Nos, DÁNIEL nap van. Gabinak van Dani unokája. Külföldön nem divat névnapot köszönteni. Elza nem is érti, miről beszélünk?Én gyerekkoromban alig vártam, hogy névnapom legyen. Mindig kaptam valami könyvet. Egyszer a JULIKA c. lányregényt...a címlapon egy nagyon szép szőke kislány volt. Úgy képzeltem  az én vagyok, és  olyan szép vagyok

    előzmény:
    Picivirág1 (252231)
    2016-07-21  06:46
  21. 2016. július 21. 06:46252231.

    Jó reggelt, szép napot kívánok!


    Várom a reggelit!


    Úgy tűnik kellemes lesz a mai idő, korán kimegyek a kertbe mert tegnap délután nagyon meleg volt. Gyorsan kikapálom magam és vissza vonulok a rezidenciámra. Most azon mosolyogtam, vajon lesz aki a kikapálom magam szót máshogy olvassa? Én a film nézés közben a nagymama rizs főzdéjét rezsi főzdének olvastam. El is csodálkoztam..már ott is az a legfontosabb kérdés? Biztosan a legolcsóbb a környéken

  22. Torolt_felhasznalo_101801
    Torolt_felhasznalo_101801
    2016. július 20. 21:46252230.

    Még ehhez a kamaraerdei táborhoz jutott eszembe a lényeg: Mi a Pöttyös u-i lakótelepen (volt Valéria (nyomor) telep) nagyon szennyezett levegőjű helyen laktunk, ez köztudott volt, több kimutatást is láttam erről. Az itt lakó gyerekeknek elintézte az önkormányzat, hogy magasabb térítés ellenében biztosítanak helyet a kamaraerdei (Budán lévő) jó levegőjű táborban. Mondanom sem kell, nagyon kevesen tudták igénybe venni... mi sem...Ez akkor nekem nagy szívfájdalmam volt.  Azóta bizonyára már sokat változott a helyzet. Ez maradt meg bennem, fogalmam sincs arról, hogy más táborok milyenek, de ha javult a színvonal annak örülök. Amikor meghallottam, hogy a BB-k az iskola szerint, ahová járnak Kelenföldön, oda tartoznak, nagyon megörültem.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_101801 (252224)
    2016-07-20  18:53
  23. Torolt_felhasznalo_101801
    Torolt_felhasznalo_101801
    2016. július 20. 21:36252229.

    Van aranyom rengeteg, sűrűn kell cserélni, minden patroncserénél, vagy ha elgörbült a kemény hasizmom miatt.... Viszont nem tudtam, hogy ez is lehet selejtes. Azt sem tudtam, hogy az inj. tűk belül lyukasak, mint egy cső... Ez hajszálvékony tű, hogy lehet benne lyuk? Persze logikus, azon megy keresztül a lé... Ezen a tűn meg nem volt. Eggyel több tapasztalat... A gyártás során bele kerülhetett valami... Remélem, most már mindent kitapasztaltam, nem érnek meglepetések.

    előzmény:
    BORS (252227)
    2016-07-20  20:19
  24. 2016. július 20. 21:02252228.

    Itt nyári tábor..Leonának meg téli szünete van..

  25. 2016. július 20. 20:19252227.

    Gabink kedves, legyen tartalék inj.tűd otthon. Vigyázni magadra!!  Mosolyogtam, hogy Balázska szerelmes. Te jó ég, nem régen még baba volt! A nyári tábor nem drága, 3x étkeznek és sok helyre viszik őket. A Szilikénk is megy karate-táborba. 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_101801 (252208)
    2016-07-20  09:02
  26. 2016. július 20. 20:12252226.

    Sacika szia, 


    a kötelező: Irving Stone: Michelangelo regényes életrajza  A tartalom kell "csak", kb. 620 oldal. Egyébként nagyon érdekes. A másik  pedig: J.W.Goethe: Az ifjú Werther szenvedései. Ez kb 150 oldal. Ez utóbbiba belekezdett már az ifjuság, ez nagyon ígéretes. 


    Szilike rendben hazaérkezett, tényleg ügyesek, bátrak ezek a mostani srácok. Remélem Lilikétek tud fürödni, már kicsit melegebb  lett. 


    Lányok, igen, túl vagyok a vérvételen, köszönöm a kérdéseket, jól vagyok és bátor is voltam. 


    Pötyike, elképesztő mik történnek veled is. Állandó veszélyben forogsz, ...akarom mondani: "fekszel" a 2 kutya közt!! Szegénykém, még jó, hogy csak ennyivel megúsztad.  A nagyobbik eb  azt hitte, hogy játszani fogtok? Háááát.. nem semmi!  Olyan jól leírtad a sütid történetét is, tényleg megkavartad a sorrendet! Na, majd legközelebb sikerül, ahogy mindíg is szokott.  


     


     


     

    előzmény:
    silinga (252222)
    2016-07-20  17:36
  27. 2016. július 20. 20:11252225.

    Elcsendesedtünk...jól tettük. Pihenjetek..aki nézi, ma Szulejmán. Én a doktoros filmet néztem..várom a többi részt. Addig is van mit nézzek. Spájzoltam. Jó éjszakát!!!!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_101801 (252224)
    2016-07-20  18:53
  28. Torolt_felhasznalo_101801
    Torolt_felhasznalo_101801
    2016. július 20. 18:53252224.

    Ez a kamaraerdei tábor már akkor jó hírű volt, amikor még az én gyerekeim is kicsik voltak. Már akkor is lehetett volna oda vinni őket jó pénzért, bár nem oda tartoztak. Ez maradt meg bennem, azóta már lehet, hogy más táborok is felzárkóztak hozzá árban és színvonalban is. A lényeg, hogy nagyon szeretnek oda járni, jól érzik magukat.

  29. 2016. július 20. 18:14252223.

    Gabi!


    Mit takar az, hogy elit tábor? A mi gyerekeink is olyan iskolai és önkormányzati táborba voltak. 22 ezer ft fejenként 10 nap. Vitték őket kirándulni, strandra, voltak programok, versenyek. Az egész országban 22 ezer Ft egy ilyen tábor. 

  30. 2016. július 20. 17:36252222.

    Lassan én is ideértem....üdv. Mindenkinek!


    A reggelit ma lekéstem, pedig Vera igencsak finomakat hozott...


    Ildikó...látom beálltál a betegek sorába, neked sajnos nehezti a gyógyulást, hogy sok mindenre érzékeny vagy....találtatok e a dokival valami megoldást ...és jobban vagy e,


    Anikó.....nagyon ügyes vagy, amit eltervezel mindig véghez viszed.....


    Pötyike.....igazán hős vagy, amit a kutyákkal elkövetsz.....én biztos ott halok meg...bár te is gyógyitgathatod a sérüléseidet.......A sütidről annyit, bizony néha van ilyen....nem lehetett volna valahogy javítani, Esetleg lerakni valamivel, vagy elmorzsolni?


    Gabi....a mi Lilink is  élvezi a tábort....ez nem elit, nívós tábor....közönséges iskolai  mezei Balcsis....ott van a barátnője és sok iskolatársa....jövőre talán a tesója is megy....most is lehetett volna, de ő még kicsit kajla és féltették a szülők a víztől...pedig jól úszik...


    Annuska.....itt is nagyon meleg van és a sok esőt már majdnem kiszárította szél......van e sok termény a kertedben?


    Julika....a gaz bizony mindig nől....nekem is illene ritkítani....de ma szerintem valami van a levegőben....elfáradtam a semmitől....és én is elbóbiskoltam újságnézés közben...


    Borsika....mik a kötelezőitek? Hogy ment a vérvétel?Az unokád már szerencsésen haza érhetett...


    Magdi....jó lehet a sok csivitelő gyerek közt...és te szereted is ezt csinálni...


    Erika...még nem jár le a nyári szabadságod? Biztos nagyon jól érzitek magatokat a csend és nyugalom világában , ezért nem, igyekeztek haza...


    Ilike....ma is gondoltam ám rád....és holnap különösen fogunk valamennyien....


    az én táborozóm

  31. 2016. július 20. 17:33252221.

    Szervusz Iluska!


    Ne is fáraszd magad magad az olvasással. Pihenjél!!!!!! Mindenki ezt kéri tőled.

    előzmény:
    fili48 (252219)
    2016-07-20  17:19
  32. 2016. július 20. 17:30252220.

    Ezer örömmel,de a gondolataimban itt vagytok!  


    Ildikóm! Gyógyulj,használjon az az injekció. Én is igyekeznék,de még messzi...


    Borsikám,-úgy néz ki egyelőre fokozottan csökkenő figyelmet fordítani,-1-2 mondatot leírni isnehéz

    előzmény:
    Nusimama (252188)
    2016-07-19  17:56
  33. 2016. július 20. 17:19252219.
    Jókedvet adj és semmi mást, Uram!

    A többivel megbirkózom magam....
    Hadd mosolyogjak gondon és bajon,
    nem kell más, csak ez az egy oltalom,

                 Garai Gábor: Jókedvet adj


     


    Igen Julikám!


    Ma péntek van-tegnap Brigi 12. szülinapja volt,hétfőn Bence és Erika fia ünnepli a születésnapját.


    Holnap Dániel napja,pénteken Magdolna napja,utána Anna,Anikó és Judit  napja.


    Remélem nem hagytam ki senkit,és köszönteni sem felejtem el,sorra ahogy következik. Ma nagyon rossz napom volt,lehet,hogy ma elmarad az olvasás is.


     


     

    előzmény:
    Picivirág1 (252186)
    2016-07-19  17:52
  34. 2016. július 20. 15:25252218.

    Annuska!


    Azért reggel sikerült. Most olyan izzó meleg van..kint voltam egy kicsit, a rohadt paradicsomokat dobtam ki, kötöztem, ilyen ronda még nem volt a kert, és úgy kifáradtam, leizzadtam...ide ültem filmet nézni és ülve elaludtam. ..na, csak egy kicsi bóbiskoltam..megyek az ágyikómra, ott majd elmúlik a fáradtságom. 

    előzmény:
    Nusimama (252217)
    2016-07-20  15:06
  35. 2016. július 20. 15:06252217.

    Szervusztok


    Először is betegeinknek, gyengélkedőinknek jobbulást kivánok


    Ildikém sajnos nálad nem ez az első eset, hogy a gyógyszer többet árt mint használ.amint olvasom Pötyike is hasonlóan van és én is beállhatók a sorba.  Nagyon rémisztő lehetett az injekció hatása.Remélem ma már egy kicsit jobban vagy?


    Veronka, finom ennivalóval kényeztettel minket.  Jók a képek. Szegény Somló, nyugodjon békébe. Nagyon sietett Eszterházy után.


    Pötyike, Te aztán jól kikutyáztad magad. Most   -képletesen- nyalogathatod az esés okozta  fájó foltjaid.Nem elég, hogy izgalmakkal teli volt a kutya felügyelet.


    Julika, itt sem lehet permetezni. Mióta esett, állandóan fuj a szél.


    Magdika, a munka mellett gondolom jól is érezted magad a fiatal korosztály között. Már csak azért is, mivel a Te unokáid is már nagyok és sokkal más gyerekek között lenni, figyelni öket.


    Borsikám, tul vagy már a vérvételen? Azért nem kell izgulni Szilikéért. A mai gyerekek olyan talpra esettek, ügyesek.


    Kivánom, hogy tűnjön már el minden baj és fájdalom a topikunkról és csak a vidámság és jókedv uralkodjon.


     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_101801 (252215)
    2016-07-20  13:52
  36. 2016. július 20. 14:54252216.

    A süteményem olyan szar lett..hogy szerintem még a kacsák is kihányják!


    Ez tuti


    Tiszta szalonnás sűrű bodega!!!


    Mindjárt szólok a lányomnak jöjjön fel és vigye el valamelyik hős állatnak.

  37. Torolt_felhasznalo_101801
    Torolt_felhasznalo_101801
    2016. július 20. 13:52252215.

    Majd tájékoztass a süti eredményéről! Kíváncsi vagyok... valahogy majd csak besűrűsödik az alja is. Szerintem lassan kell sütni, és takard le a habot a tetején. Aztán tűpróba... Kár, mert az összetevők szerint finom lenne.

    előzmény:
    potymama (252210)
    2016-07-20  12:50
  38. Torolt_felhasznalo_101801
    Torolt_felhasznalo_101801
    2016. július 20. 13:48252214.

    Azt hiszem Pötyikém, hogy ez a mai nap nekem sem jön be! Délig még csak el voltam, aztán délben amikor be akartam adni az inzulint, láttam, hogy a tű görbe. Nyilván a reggeli beadásnál görbült el. Valószínűleg izomba adtam, mert eléggé fájt is. Jól megszadiztam magam korán reggel... Semmi gond, tűcsere. Már ezerszer csináltam. Aztán amikor légteleníteni akarok, semmi. Nyomom 1x, 2x, többször, semmi, nem jön. Most voltam frászban! Nem tudom beadni az inzulint? Szétszedem, összerakom, semmi. Ugrasztottam szegény Lacit, nyomás be a rendelőbe, még találok ott egy nővért, aki segít! Találtam is, tudjátok mi volt a gond? Selejtes, gyári hibás volt a tű!!!!!! Ki gondolta volna, hogy ilyen is van? Most már erre is számítani fogok... Annyira felizgattam magam, hogy hosszú időbe telt, mire lenyugodtam. Mi lett volna, ha ez hétvégén, vagy rendelési időn túl történik? Azért szörnyű, hogy egy ilyen kis ketyerének van kiszolgáltatva az ember... Most már semmi gond, majd ezt is bekalkulálom legközelebb...

  39. 2016. július 20. 13:28252213.

    Ez a sztori így leírva elég röhejes, csak ne estél volna úgy, hogy ennyire megsérültél, mert az borzasztó!!!

    előzmény:
    potymama (252211)
    2016-07-20  13:16
  40. 2016. július 20. 13:23252212.

    Pötyi?????? Te egy hős vagyA családod nem is tudja, mit köszönhetnek neked..mert ilyen kutyák gondozására nem találnának mást mint egy szerető családtagot,,már mint kutyát és családot szeretőt.

    előzmény:
    potymama (252211)
    2016-07-20  13:16
  41. 2016. július 20. 13:16252211.

    A lenkeségről jut eszembe..ezt még elmesélem.


    A múlt héten, ahogy átjártam kutyára vigyázni..a fő szempont az volt..a két verekedőset nem összeengedni.


    Ez a francia buldog és az újfundlandi.


    Ez úgy működött az egyik bent a másik kint..aztán csere.


    Pont a nagy fekete szőrös volt bent...éppen azon küszködtem, hogy rádumáljam menjen kifelé...az egyik kezemmel a nyakörvénél fogva húztam a másikkal kinyitottam az ajtót..és ott ült az ellenség! (elfelejtettem hogy kint van)


    Annyira megíjedtem, hogy közéjük vetettem magam, akkorát estem mint az ólajtó!


    A fejemet bevertem a cipős szekrénybe, a lábamon még most is ott a kék folt..de hogy a kisujjammal mi történt azt nem tudom..tiszta kék, zöld lett.


    Na, ezen a manőveren a kis francia buldog úgy meglepődött..látszott még a a szája is nyitva maradt..kihasználva ezt a hátammal visszatoltam a nagy fekete dögöt (irtó aranyos) és a lábammal becsaptam az ajtót.


    Viszont kellett 10 perc mire összeszedtem magam...addig ott feküdtem a nagy szőrös ölében..az meg azt hitte játszani akarok, nyalogatott meg dugta oda a nagy pofáját.


     

  42. 2016. július 20. 12:50252210.

    Sziasztok!


    Ma lenkéskedtem!


    Na, nem égettem, vágtam el semmimet hanem a sütimet rontottam el.


    Szerintem amúgy is vacak lett volna..hányszor megfogadtam nem sütök internetes receptet!!


    De nem szidom az alapvető hibát én követtem el.


    Kell egy tésztát csinálni..kevergetős. A végén bele kell a felvert t.habot keverni.


    Tepsibe..rá a fejtett meggy és egy pudingos, rumos krém a tetejére.


    Jól hangzik, nem?


    Azzal kezdtem, hogy elfelejtettem a t.habot belekeverni a tésztába..pedig már beleöntöttem a tepsibe..sőt ráraktam a meggyet..sőt rákanalaztam a krémet....aminél nem írták, hogy meg kell-e főzni..vagy nem?


    Puding+tej, cukor.


    Gondoltam majd megsül, olyan folyós tej volt.


    Akkor jöttem rá, hogy a hab kimaradt!


    Az egészet kiöntöttem egy tálba..bele a hab és vissza a tepsibe.


    És most ott tartunk..a hab feljött a tetejére..szép barnára megsült a többi ott lötyög a tepsibe!!


    Hogy ebből mi lesz?


    Adtam még neki 20 perc sülést!


     

  43. 2016. július 20. 10:06252209.

    Szervusztok.


    Beugrottam hátha lesznek hírek a betegeink és mindenki felől. Ma tevékeny napom van, már lemeszeltem egyszer a hátsó terasz befalazott alját, készülök egy gyors ebédet is összeütni mert nincs mit ennem . Sült máj lesz pirított krumplival és saláta, már előkészültem amennyire lehet, és megyek vissza meszelni. Levágtam a fűszernövényeket, nagy a káosz, összenőtt minden.


    Veronika kösz a reggelit, az aktuális napindítót. Ennem az évben olyan sok híresség távozik.


    Magdi, jó kis elfoglaltságod van a gyerekekkel.


    Mennem kell, majd még benézek.

  44. Torolt_felhasznalo_101801
    Torolt_felhasznalo_101801
    2016. július 20. 09:02252208.

    Jó reggelt kislányok!


    Nincs ragyogó napsütés, de remélem azért még lesz melegebb is.


    Elég nyugtalanul aludtam az éjjel, majdnem el is aludtam, még szerencse, hogy Laci ébresztett.. Hajat mostam, hogy jobb kedvem legyen magamtól. Most rajta van a kék hab, én mindig használom.


    Maradt a tegnapi fejtőbab levesből. Remélem ma sem fog megártani. Tettem bele szódabikarbónát.


    Köszönöm Veronkám a reggeli ellátásunkat, a napindítót és a finom reggelit! Sajnálom Somlót, sorban mennek el a nagy öregek, kortársaink, ifjúságunk zenészei.


    Balázs-Bálint is táborban van, nagyon szeretnek ott lenni. A főváros egyik legnívósabb tábora Kamaraerdőn. Az ára is ennek megfelelő. Hát igen, valóban már kicsi korban is incselkednek a lányokkal. Bálint jelentette, hogy Balázs szerelmes! Egy iskolába járnak, szünetben szoktak találkozni az udvaron. Balázs jól meg is kergette ezért az árulásért. Aztán kifaggattam Bálintot, hogy néz ki a lány. Hosszú barna haja van és Dorinának hívják. Bálint szerint is elég szép lány... Eszembe jutott Virág... akivel mindig összeboronálom Balázst. Ezek szerint jó ízlésem van...eltaláltam.. Gondolom Virágnak is sok hódolója van...


    Természetesen sokat gondolok Ilikére, jó lenne már az enyhülés.


    További szép laza napot mindenkinek!

  45. Torolt_felhasznalo_568468
    Torolt_felhasznalo_568468
    2016. július 20. 07:45252207.

    Szomorú aktualitás.


    A sok gond ellenére azért legyen szép mindenki napja..


    Készülődöm....ma sok elintéznivalóm is van.


    Vigyázzatok Magatokra!

    előzmény:
    veracsek (252203)
    2016-07-20  06:53
  46. 2016. július 20. 07:24252206.

    Borsika!


    Teszek el neked..nem engedem, hogy elfogyjon!!!!!


    Szép napot. Én 6-től megnéztem egy részt a doktorokból. Sajnos mennem kell, de úgy is hiányoznak részek..Tegnap nem tudtam permetezni a szél miatt..eső nem esett de a szél nagy volt, többször megkíséreltem. Most teszek megint egy próbát. 

    előzmény:
    BORS (252205)
    2016-07-20  07:08
  47. 2016. július 20. 07:08252205.

    Veronika, szia, jó az idézet, finom a reggeli. Szép napot kívánok Neked és Mindenkinek. Magdika, további jó "munkát".Te is gyermekké válsz újra az aprónép között. 


    Megyek vérvételre. Majd jelentkezem. 


    Ildike jobbulást kívánok. Gondolok rád. Ilikének  is szeretet, biztatást küldök:  bírd ki kérlek, még egy kicsit - a gyógyulásért -  ezeket a szörnyű megpróbáltatásokat. 


    Lányok, elajándékozom a reggeli részem. Nem ehetek most,  és mire jövök, ...úgy is elkapkodjátok!! 

    előzmény:
    veracsek (252203)
    2016-07-20  06:53
  48. 2016. július 20. 07:06252204.

    Falatozzunk!

  49. 2016. július 20. 06:53252203.

    Szervusztok!


    Napindítók:


    "Az ember furcsa lény. Hogy ki milyen értékrendet képvisel, hogyan él, abban szerepe van a gyarlóságának, a műveltségének, meghatározó lehet a környezete, a tapasztalás, a minta. Ezek mind befolyásolják azt, milyen értékrendet képvisel. Továbbá hat a társadalom is, hiszen nem mindegy, ott mi az érték, és mi nem."


    (Somló Tamás)

  50. Torolt_felhasznalo_568468
    Torolt_felhasznalo_568468
    2016. július 19. 21:46252202.

    Ma nagyon tevékenyek voltatok...sokat , érdekeset írtatok.


    Nagyon jó volt a délelőttöm. 25 gyerek van a táborban....profi, felkészült pedagógussal.Jól elment az idő ...megcsináltam a tízóraijukat,"megetettem " őket ....mire elmosogattam ...már mentünk ebédelni.Képzeljetek el egy régi árkádos éttermet...és benne 25 csicsergő gyereket.Szerencsére korán mentünk. Ebéd után tettünk egy sétát....megint olyan helyen jártam ahol még soha.Olyan jókat kuncogtam...a fiúk még a legkisebbek is...már incselkedtek a lányokkal ...persze őket sem kellett félteni.Holnap reggel megint megyek ...segítek elkészíteni a szendvicseket ....majd eljövök mert van dolgom.


     


     


    Ilikém ....a legkisebb gondod legyen ki mikor ünnepel.Majd jelentkezik....én pénteken vagyok Magdolna.Pihenjél ....és jó éjt kívánok mára is.


    Ildikém ..megjártad az injekcióval.Pedig úgy reménykedtem , hogy a ho. talál valami megoldást.A rosszullét ellenére a fájdalmad csökkent?Szerencse, hogy nem a városban kapott el.Pötyihez hasonlóan én is rosszul reagálok minden gyógyszerre.


     


     


    Saci ....a gyerekek "kendőzetlenül" mondták ki az igazságot....aranyosak.


    Julika ...jó a hajad.Engem ki idegelt ma a fodrászom.Nem vette fel azt a rohadt telefont ....végül hazafelé bementem ....így lett időpontom.Tele van a hócipőm.


    Gondolok Mindenkire...aludjatok jól!


     

Címlap

top