Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

MENEDÉKHÁZ Középkortól ..

Buriburi
Létrehozva: 2005. május 2. 13:38

Szervusztok régi és Új Barátaim, Ismerőseim!
Azt gondolom, hogy legalább egyszer az életében már mindenki érezte magát úgy, hogy szeretett volna elbújni egy kicsit a világ szeme elől.
Szeretett volna álmairól, titkairól beszélni valakivel, tanácsot kérni, vagy csak egyszerűen pihenésre vágyott.
Szeretett volna új emberekkel megismerkedni, segíteni másoknak, ha tud.
Szeretett volna mély fájdalmaira vígaszt találni, vagy valakitől jó szót, dicséretet, símogatás kapni.
A Menedékház befogad és oltalmaz Mindenkit, aki "jó szándékkal" érkezik. Az nem baj, ha valakinek más a véleménye! Itt, csak 1 szabály van: " nem szabad egymást megbántani!"
Sajnos a technika ördöge és a kelet-európai munkamorál megrtéfált, és a beígért időpontra nem tudtam kinyitni a HÁZ virtuális kapuját.
Így viszont több időm jutott a Vendégek fogadására! :)
Szépen feldíszítettem orgonával, violával és tulipánnal a házat, behűtöttem a pezsgőt, megsütöttem a krumplis pogácsát és a tortát, előkészítettem az esti gulyáspartihoz a bográcsot. Fát raktam a kandalló elé, ha kell, hát bedurrantunk! :)
Gondoltam az idősebbekre és a gyerekekre is, Nekik meleg takarót tettem a szobájukba.
A Menedékház ablakából messzire ellátni. A gyönyörű napsütésben mintha már látnék is valakiket felfelé kapaszkodni az eredei úton. Vajon kik ők? Rendszeres látogatók, vagy csak alkalmi kirándulók, akik eltévedtek? Netán egy "vihar" elől menekülő? Talán régi Barátok?
Akárkik is legyenek, szeretettel fogadom Őket! :))
A MENEDÉKHÁZ kapuja NYITVA áll!!
  1. 2017. február 27. 20:18263401.

    Marika itt viszont kőkemény a föld. Legalább 3 éve nem ért hozzá sem kapa, sem ásó. Igazad van a gyökerekkel kapcsolatban, Elsősorban a térdem sinylette meg a mai gyökérvadászatot. Igyekeznem kell, mert cserepekben vannak azok a növények-pl zsálya, levendula, rózsatő- amiket hoztam magammal, s ezeket jó volna kiültetni végleges helyre.

    előzmény:
    Sacika44 (263377)
    2017-02-27  16:50
  2. 2017. február 27. 20:13263400.

    Pötyike, ekkora öröm csak vigyázz az egészségedre. Ott lesznek a fiadék és Alexa is. Leonát nem hozza magával?


     


    Magdika, akkor egy kicsit kiszellőztél és megnyugodtál, hogy még várnod kell a kertezéssel. Bizony ahogy fiatalodunk ugy zsugorodik a kert. azért Te sem vagy semmi ,függönycsere, létra.


    Julika, pihenges. Tudod az eseményeket fel kell dolgozni.

    előzmény:
    potymama (263376)
    2017-02-27  16:28
  3. 2017. február 27. 19:58263399.

    Köszönöm....tovább adom

    előzmény:
    franci47 (263390)
    2017-02-27  18:37
  4. 2017. február 27. 19:48263398.

    Ildikém!


    Mindig hívnak, de valahogy nehezen indulok. Meg nem is tudom mikor jön Melinda. Ja, most jut eszembe, augusztus végén műtik, akkor már Kriszti dolgozik. De ígérem, egyszer beülök melléjük.....majd.csak győzzed kivárnimert vonattal nagy macera.

    előzmény:
    franci47 (263396)
    2017-02-27  19:03
  5. 2017. február 27. 19:22263397.

    Túl sok a kellék, NEM KÉREM!!!!!!

    előzmény:
    franci47 (263390)
    2017-02-27  18:37
  6. 2017. február 27. 19:03263396.

    Igen, akkor tudod, nem volt kicsi. Tavaly krumpli volt benne és egy kis tökföld, ja és oda vetettem isten tudja hányszor fehér és sárga répát. Megmakacsolta magát és csak pár szál kelt ki. 


     


    Te is jössz látogatni?  

    előzmény:
    Picivirág1 (263395)
    2017-02-27  18:55
  7. 2017. február 27. 18:55263395.

    Ildikém!


    Úgy csinálsz, mint ha nem tudnám hol volt a krumpli föld. Képben vagyok..nem felejtettem ám el..annyiszor voltam nálad. Erika mondta is a Keletiben, én oda haza járok. ..de valahogy már  egy  messzebbnek tűnik. Nászasszony is állandóan hív, de nekem elég Grazba menni. Szegénynek augusztusban műtik a szemét..akkora kapott időpontot. Bevérzett a szeme, nem húzódik le...alig lát..és csak akkor műtik. Akkor biztos mennek Krisztiék...

    előzmény:
    franci47 (263385)
    2017-02-27  18:31
  8. 2017. február 27. 18:54263394.

    Magdi..Alexa egyedül jön.


    Van egy márványbánya a közelükben és szokott nekik fordítgatni.


    Megkérték menjen el Londonba valami mintákat kell neki vinni és tárgyalni, fizették az utat és 1 hét szállodát.


    És ha már Londonig eljutott..csak egy ugrás Budapest (Brazil mérték szerint) így hazajön.

  9. 2017. február 27. 18:50263393.

    Köszönöm a gólyás képeket. 

    előzmény:
    macska54 (263389)
    2017-02-27  18:37
  10. 2017. február 27. 18:44263392.

    Szervusztok!


    Lassan kirúgom magam. 


    Ildi!


    Küldöm a két ölelést de ha figyelmesen olvasol megtalálod magadat. Nem emeltem ki feketével, új bekezdéssel..csak jártattam a szám, folyamatosan.


    Örülök, hogy csak sikerült Macsinak megint elsőnek lenni. Pötyi nagyon nagy izgalomban lehet. Jön a fia, unokája..nagyon izgis.


    Magdi!


    Azok a levelek nálunk is megjelennek, hiába zsákoljuk be...azok olyan kései levelek. Én még nem vágyom a kertbe. Öregszem? Lustulok? Azért bízom benne, hogy csak megjön az én kedvem is. 


    Holnap jön Nóri, most fogom köszönteni..házhoz jön a köszöntésértútba esek jövet menet..úgy is megy a boltba, meg élménybeszámolót tartok.


    Ma én is éreztem a meleg frontot...remélem holnap már hasznos leszek

    előzmény:
    franci47 (263382)
    2017-02-27  18:20
  11. 2017. február 27. 18:37263391.

    Az előbb akartam még az Oszkárról pár szót írni, csak jött Adrika.


    Kicsit beszélgettünk.Most ment el.


    Örülök az újabb sikernek.


    Ilyen még nem volt, hogy díjkiosztás előtt műsorra tűzi a TV.


    Tegnap este láttuk a Dunán.Nekünk tetszett.

    előzmény:
    Sacika44 (263378)
    2017-02-27  16:53
  12. 2017. február 27. 18:37263390.

    Hoztam egy hirdetést ki kéri??????????

  13. 2017. február 27. 18:37263389.

    Mindenkitől elnézést kérek ha nem reflektálok, de egész nap a fejembe vagytok csak hát most ez az időszak van. Ha már kotlanak akkor azért egy kicsit szabadabb leszek. Aztán megint szoros időszak jön. De hát még nincs itt csak egy kamerás gólyánk. Na akkor lesz ám had el had amikor mind a 13-15 fészek benépesedik. Akkor azt se tudom hova kapjak. És hát akkor szokott éhes és szomjas lenni mindig a Macim. . Hiába mondom hogy most  ez van. Nagyon nem hatom meg. Szóval csak arra akarok kilyukadni, hogy ne haragudjatok ha nem tudok mindenkinek személyesen válaszolni. Mindent olvasok és értek. Veletek vagyok. A mi kis betegeinket is ápolom a szívemben. Csak most ne várjátok a napközbeni simogatásokat. Tényleg veletek vagyok egész nap. Csak lelkiismeret furdalásom van. 

  14. 2017. február 27. 18:35263388.

    Ha-ha-ha

    előzmény:
    franci47 (263382)
    2017-02-27  18:20
  15. 2017. február 27. 18:33263387.

    Erika, lehet, hogy csak a halakra vonatkozik a munkautálat. 


    Ez én vagyok.  Holnapi mászkálás miatt nem tudom mire leszek képes. 


     

    előzmény:
    erry (263370)
    2017-02-27  11:14
  16. 2017. február 27. 18:32263386.

    Ez nagyon nagy öröm..ettől még el is lehet szédülniAkkor a Fiadékkal is találkozik.Volt már itthon Alexa a kiköltözés óta?Leonával jönnek?


    ..eredményes napod volt.Látom Tóbiás távollétében vendég járt a"házban".

    előzmény:
    potymama (263376)
    2017-02-27  16:28
  17. 2017. február 27. 18:31263385.

    Julikám a madzagos megoldás lehet, hogy visszatér. Nem volt ám ez akkora munka, csak nekünk volt hosszú. Le kellett szedni az ajtókat és visszarakni. Visszarakás Bence dolga volt. Nem mondom hogy passzolnak, de nem is voltak pontosak, így vissza tudtam rakni elég jól. 


    Elza jól körül tudja írni, amit  nem tud, te meg megfejted. 


    Bence folyton készül az érettségire.  Ma 12 órája volt. 


     


    Utazás? Már nem is kell messze mennem mai temetésre menet is kifárasztott. Érdekes .... itthon vagyok, nem leszek ennyire fáradt, mint ha kilépek a házból.


    Annuskám, a zsebkendőnyi kert csak egy kis rész, a többi többszörösen többszörös nagyság. Bár azt hiszem az idén nem lesz krumpli ültetvény. /Julika a pince előtti kert./ Én nem vállalom. 


     


    Holnap Zegmenet, ma nem mentem, mint írtam. 


    Megint oltári veszekedés van a fordítók között,  na van benne egy két felhaszáló, mármint ilyen mint  mi vagyunk.  Egy sorozatot akar fordítani, több ember is.  Nahát...... 


     

    előzmény:
    Picivirág1 (263373)
    2017-02-27  14:33
  18. 2017. február 27. 18:31263384.

    Jaj a kép lemaradt. Nálunk még üres a fészek.

    előzmény:
    ancsa46 (263383)
    2017-02-27  18:24
  19. 2017. február 27. 18:24263383.

    Talán Tóbiás is érezte, hogy " Este van, este van".

    előzmény:
    macska54 (263380)
    2017-02-27  18:13
  20. 2017. február 27. 18:20263382.

    Én sem lettem említve,  dupla ölelés kiváltható valamivel. 


     


    Olvasok tovább, csak itt mindjárt elakadtam. 


    Most tudtam belépni. 

    előzmény:
    ancsa46 (263381)
    2017-02-27  18:16
  21. 2017. február 27. 18:16263381.

    Szervusztok.


    Annyit dörömbölten nagyon nehezen tudtam jönni, igaz 1 napot kihagytam, azért nem kellett volna ennyire megsértődni.


    Tegnap, főztem-sütöttem, és jött Peti is. Aztán amikor indultak volna a buszhoz, nem indult az autó. Gyors telefon egy taxiért, aki a város túlsó felén járt éppen. Nagyon szépen meg lett kérve, hogy húzzon bele, mert 10 perc van a busz indulásáig, és csodával határos módon 3 perc még volt is az indulásig. Nálam meg itt maradt egy jó adag fejfájás az idegeskedéstől. Na minden jó ha a vége jó.


    Ma városi körjáraton voltam voltam délelőtt, ebéd után jött vőm egy vizitre, és betoltuk az udvarba az autót, talán holnap elviszik. Délután temetésen voltam, utána Ildivel beszélgettünk egy kicsit, és már este is van.


    Látom mindenki serénykedik, próbálgatjuk bejáratni magunkat amire megjön a jó idő.


    Pötyi, ez jó hír Alexáról, akkor  talán sikerül a fiadékkal is találkozni. Azért vigyázz a pakolászással, főleg a létra a mumus. Nem akármilyen szomszédod van, az már biztos.


    Annuska, nem csoda ha elfáradsz, ilyen "gyökeres" munkák sora vár. Nagyon óvatos legyél.


    Magdikám, ugye kívánkozol már Tómalomra, én is röstellem ahogy kinéz ez a kiskert, de még csak most kezdenek bújni a hagymások, lehet hogy a tulipánom ellenkező irányba indult el, mert egyet sem látok, egyébként meg még ragacsos a föld. Amikor a télen itt voltak Beatrix cicái, az egyik nálam is kinyitotta a kilincsre zárt ajtót, mondták is hogy zárjam kulcsra, nem akartam elhinni.


    Veronika remélem kitartott ma az elviselhető állapot, köszi a reggeli gondoskodásért.


    Sacika ugye gyógyulgatsz, szép lehet már a kerted a tavaszi virágokkal, nálam csak a hóvirág virít.


    Gabi, mindkettőtöknek jobbulást, jó lenne már ha nem kóvályognának össze-vissza a frontok. Sajnos én is érzem, ólomlábakon járok.


    Erika, hihetetlen energiád van, de ez nem új keletű, örülök neki.


    Julika, már biztos sikeres volt az akklimatizálódás, Melindának csak dicséret  jár, hogy Elzike így boldogul a magyarral.


    Macsek, csak hozd a gólyahíreket, ha nem is mindig mindent, de biztosan sokszor belenézek a képekbe. Kösz a reggeli finom kávét és szép képeket.


    Akit most nem említettem, ezer bocsánat, annak dupla ölelés jár Borsika szerint is. Igaz Őt mintha nem láttam volna ma.


     

  22. 2017. február 27. 18:13263380.

    Jó estét mindenkinek. Ma nagyon húzós volt a napom. Reggel 8-tól most este fél 6-ig folyamatosan a gemenci kamerára szegeződött a szemem. Ennyi ideig nem jött vissza Tóbiás. Az 9,5 óra. Na hát ez ilyen mikor gólyát szeretnénk lesni. Úgyhogy még semmit sem csináltam. Persze közben itt voltak a barátnőim. Enni adtam nekik, kávét, üdítőt. És folyamatosan a szemem a képernyőn volt. És sikerült is elkapnom fél 6-kor a berepülést. Ők is itt izgultak velem. Persze megint nekem sikerült elsőre betennem. Bár a társaim is nagyon ügyesek. De most ez így sikerült megint. 


    Julika!


    Berepülés.

  23. 2017. február 27. 17:29263379.

    Köszönöm Magdikám! A frontérzékenyeknek most elég nehéz lesz a változékony idő. 

    előzmény:
    harangvirag08 (263375)
    2017-02-27  15:32
  24. 2017. február 27. 16:53263378.

    HURRÁ!!! ÉLJEN-ÉLJEN!!!

    előzmény:
    potymama (263376)
    2017-02-27  16:28
  25. 2017. február 27. 16:50263377.

    Szervusztok!


    Macsinál megjött a tavasz.


    A reggeli képeket nézve már  itt van a kertek alatt.


    Julika Elzi ügyesen elmagyarázta mire gondol.


    Nálunk is van a rokonságban ahol kétnyelvűek a szülők.


    Csak dicsérni lehet őket, hogy próbálják a gyerekeket mindkét nyelvre oktatni.


    Pötyi legalább fiatal, vagy jóképű öregúr a szomszédod?


    Annuska vigyázz a gyökerekkel, nehogy meghúzd a derekad.


    Mindenki rámol, takarít.Úgy gondolom, ez is a szép idő közeledtét jelenti.


    Nagyon várom én is.A kertben még sár van, nem nagyon lehet dolgozni.Marad a lakás.


    Ildi köszönöm a FB-jelőlést.Lassan mindenki az ismerősöm lesz.


    Remélem nem fogtok csalódni bennem. 


     


     

  26. 2017. február 27. 16:28263376.

    Biztos ettől a melegtől..olyan szédelgős, tyapsa vagyok!!!


    Viszont boldog.


    Meg van Alexa repülőjegye..március 16.-án jön


     

  27. 2017. február 27. 15:32263375.

    Megjártam Tómalmot.....nem volt szívderítő....jobbra számítottam.Kezdenek bújni a hagymások ....de a krókusz sehol..Szélvihar is lehetett,mert a fenyőt megtépázta....és rengeteg lomb van mindenfelé.Csak tudnám ...honnan...hiszen az ősszel bezsákoltam mindent.Ha jobb idő lesz kimegyek és rendet rakok.Megvár.


    Pötyi jót nevettem a kutyakalandon.Nyitva volt az ajtajuk,netán a kutya ki tudja nyitni?Ne nevessetek...nem kérdezek hülyeséget.A Tómalmon csak kilincsre volt csukva a kapu.... Boscó a mancsával kinyitotta és ott bandázott két házzal arrább a rottweilirekkel....jó,hogy volt köztük kerítés.Azóta nagyon zárunk mindent.A szomszédod akkor járt volna jól ha olyan ajtaja van mint az enyém /gombos/ becsukódott volna...ott marad gatyában.Én már maradtam kint papucsban .....azóta nagyon vigyázok.


    Ildi ...jó ez a holdnaptár.Valamikor nagyon figyeltem ....aztán elmaradt.Nálam is kellene konyhaszekrényt rendezni....fele holmit az életben nem fogom már használni.


    Julika...nekem minden utazás után kell egy kis idő mire helyrerázódok.Igaz az utóbbi időben már ritkábban kelek útra.


    Annuska...nálam is egyre kisebb lesz a kertrész.Az ősszel vágtunk ki orgonákat...ott is van annyi gyökér...nem tudom,hogy boldogulok vele.


     


    Gabi ...jobbulást kívánok  mindkettőtöknek!

    előzmény:
    Nusimama (263374)
    2017-02-27  14:43
  28. 2017. február 27. 14:43263374.

    Pötyikém, ez tetszett. Mulatságos lehetett az öregúr gatyába , fogkefével. A palolással óvatosan főleg a felső polcra.


    Magdika, Te is beindultál akár csak Erika. Ha hétfő akkor hajrá gondoljátók?


    Veronka, ha nem is vagy 100-as, csak ne fájón nagyon, s akkor már minden jobb.


    Ildike, nagy munkát csináltók. A lábad, gerinced hogy birja? Bence készül az érettségire? Nálam is nem sokkal nagyobb egy méretes zsebkendőnél a kert, csak az a baj, hogy minden hol gyókés, gyökés hátán, s mire ezeket ki fogom bányászni azt hiszem csendben jajgatni fogok.

    előzmény:
    potymama (263371)
    2017-02-27  12:47
  29. 2017. február 27. 14:33263373.

    Szervusztok!


    Már én is olyan vagyok mint Ildi. Az utazást ki kell pihennem. És eddig azt tettem. Meg akklimatizálódom. Közben vissza gondolok az elmúlt hétre. Melinda elmondta, hogy Elzának fárasztó volt az egész napi magyarul való beszéd. De azért, mert nem akarta keverni a szavakat, amiknek nem tudta a jelentését, azt körbe írta. Mesélt egy viccet: utazik egy amerikai és egy...egy...egy...össze teszi a két kezét, imára és azt mondja: olyan emberrel aki az istent nézi. Ez a pap voltMelindával is magyarul beszél, de Melindának németül mondja azokat a szavakat amiket nem tud, Melinda megmondja és vagy megtanulja vagy ismét németül mondja. nekem egy német szót nem mondott. Persze én is segítettem ha láttam, gondolkodik. 


    Látom a front megteszi hatását. Szegény Macska! Jó, hogy most nem ér rá velünk foglalkozni. A Keletiben elmondta hogy egy kicsit elrettentette a sok betegség, majdnem megfutamodott, de aztán felfedezte milyen  jó kis társaság vagyunk. Persze lehet, fiatalabbakra gondolt, de a Keleti után már nincs vissza út...itt ragadt. kívánok neki sok sikert a gólya lesésben. Szívesen hallgatom a beszámolóit. 


    Meg mindenkét. Magdi olyan aktív, de Sopronban lehet is mászkálni, van látnivaló. És Ildi is aktív..olyat csinál amit én is tervezek. A konyhaszekrényt kell rendbe tenni. Melinda új konyhája után az enyém...na, nem is ragozom. Szóval megszüntetitek azokat formatervezett madzagos megoldást?Nekem nagyon tettszett. Olyan ötletes..persze ideig, óráig.....és azt hittel letelt az órája


    Mindenki takarít, Erikától már megszoktam, Pötyi meg ugye a fiának készíti a helyet. Emlékszel, legutóbb lefényképezted, mennyire betölti a szobát a kihúzott ágy. Már nem emlékszem ki mit írt..utána nézek..de először elmegyek a boltba. 

    előzmény:
    rezeda02 (263372)
    2017-02-27  13:24
  30. 2017. február 27. 13:24263372.

    Igazad van Pötyikém, még nem köszöntem be, a szokásosan, de le vagyunk robbanva emiatt a melegfront miatt. Lacit kínozzák a görcsök, nekem meg a forgóm fájdult meg újra. Most is 15 fok van, de semmi energiám nincs kimenni. Ráadásul, mivel éjjel sem tudtam megmozdulni, alig aludtam valamit. Lecsukódik a szemem, mindjárt iszom egy nem tudom hányadik kávét... nem túl erős, csak Ricoré. 


    Azért időnként benézek... 

    előzmény:
    potymama (263371)
    2017-02-27  12:47
  31. 2017. február 27. 12:47263371.

    Csaó!!!


    itt szép idő van és 16 fok!!!


    Rámolászok..ki kell tennem a szobámból mindent, hogy ki tudjuk nyitni a 2 személyes heverőt a sz.gép asztalom itt marad, de a varrógép asztalom és az ahhoz való sok cucc..kimegy.


    Meg a szekrényből is kipakoltam.


    És a pakolászás nálam is létrázással jár, mert az előszobában levő beépített szekrény felső részébe ment minden.


    Nem tudok mit írni..


    Az én energiámat nem tudja leszívni senki..mert nem találkozom senkivel.


    Csak ma reggel!


    Jövök haza a boltból..nyitom a lakásajtót mellettem huss berohan a szomszéd öregúr kutyája.


    A szomszéd meg utána alsógatyában és fogkefével a szájában...


    Aztán gyorsan hazaszaladt, magára kapott egy fürdő köpenyt..addig a kutya meg nálunk maradt.


    Szeret nálunk..ha teheti beszökik..és őt Dezső se bántja..biztos-ami biztos azért elbújt.


    Gabit,Picit nem láttam..ők szoktak reggel jönni.


    Verácska úgy örülök, hogy tudtál egy kicsit "tevékenykedni"..remélem javulgatsz tovább.


     

  32. 2017. február 27. 11:14263370.

    Francika!


     


    Nekem pont ma ment könnyebben a munka.....kész az ablak, függöny feltéve......és még a létráról is simán lejöttem.....Már a második mosás megy.....szerencsére bédet nem kell főzni, esszük a maradékokat.....


    Pihenésképp számlákat rendeztem....és ha már az íróasztalnál vagyok a gépet is bekapcsoltam.....


    A negatív embereket amúgy is igyekszem elkerülni......van olyan akit messziről elkerülöm, mert azt érzem, hogy szívja az energiámat...


    Megyek teregetni......

    előzmény:
    franci47 (263369)
    2017-02-27  10:51
  33. 2017. február 27. 10:51263369.

    Hétfőn még a halak Újhold hatásait érezhetjük. A munka nehezebben mehet.


    A koncentrálás is akadozhat. A legjobb, amit tehetünk, hogy sietünk haza a munka végeztével.


    Lehetőségünk van a megújulásra, azonban már most nem árt figyelnünk arra, hogy elkerüljük a panaszkodókat, a negatív energiát "kibocsájtókat". Ha még nem olvastad a részletes holdnaptárat erre a napra, akkor az ajánlott tevékenységekkel együtt ITT találod.


    Itt

  34. 2017. február 27. 10:25263368.

    Ma én is reggeliztem ....ettem egy kis kimcsit hozzá ...köszönöm.


    Szerencsésen "leérkeztem" a szekrény tetejéről.Tegnap Borsikát megróttam ....ma én is kipróbáltam..Ha már bent volt a létra leszedtem a függönyt....most már minden a helyén van és én is egyben maradtam.


    Itt süt a Nap.Voltam az udvarban ....nem érzékeltem annyira hideget.Korán ebédelek majd kinézek Tómalomra.Tényleg csak nézek....mert még vizes minden..


    Legyen szép a napotok ....ne vigyétek túlzásba a munkát....megvár.

  35. 2017. február 27. 09:45263367.

    Jó reggelt Mindenkinek. 


    Hideg az idő nálunk. Nem lehet mondani, hogy látom a tavaszt. DE tegnap láttam egy kis hóvirág kezdeményt a zsebkendőnyi kiskertben. A kismadarak is mennek az etetőben, ahol diót találnak. Annyira édesek a kis kerek, sárgahasú madárkák.


    Annuskám, nem végeztünk a konyhával, még  sok minden lenne, amit meg kell csinálni. Egyelőre a konyhaszekrény fogóját kell majd feltenni, de előbb meg kell vásárolni. Most még csak madzagok lógnak a helyén. Tegnap Bence is kivette a részét a munkából. Este 8-kor végeztünk, igaz késtünk a munkával. 


    Jobban tetted, hogy nem feküdtél az ágyra. 


    Ma zegi menetem lett volna, de meggondoltam magam, igaz egy napot késni fog a posta, de ami elkésett, az egy nappal már semmin sem segít. Holnap megyek, akkor h.orvoshoz is, gyógyszertárba, és akkor lesz a posta, valamint kis bevásárlás is, ami elfér nálam.


    Sajna fáj a kis ujjam, már jelzett egypár napja. 


    Ma temetésre is kell menni, nem  a családból  való az elhunyt. Tiszteletbeli lesz az utolsó útra való kísérés. 


     


    Nagyon örültem az Oszkárnak, gondoltam, hogy így lesz, hisz nagyon jó a kisfilm.


    Mindenkinek nagyon szép napot kívánok, jó munkát a betervezett feladatokhoz, persze, ha nem égetően sürgős, akkor csúszhat is egy kicsit  az elvégzése.


    Marikával ismerősök lettünk a FB-on.


    Megyek, mert ma a tornán kívül semmit sem csináltam, csak kávéztam.


     


    Hoztam a reggelihez egy kis látványosságot.


    Sajt a tányérkája, és kimcsi saláta van benne. Együnk Vera reggelijéhez.  


     

  36. 2017. február 27. 09:19263366.

    Megvagyok, Annuska, tegnap du. nagyon rá kezdett a fájdalom, de estére magától elcsendesedett, és aludni is tudtam. Most érzem kicsit, hogy nem 100%-os, de ez még tűrhető.

    előzmény:
    Nusimama (263364)
    2017-02-27  08:56
  37. 2017. február 27. 09:11263365.

    Napsugaras szép reggelt!


     


    Kék az ég, süt a nap, még madárcsicsergést is hallottam......kell ennél jobb nap és hét kezdet? Ráadásnak szép képek, okos gondolatok és hogy a hasunk is megteljen, finom ételek...


    Már jobb kedvűen állok neki a munkának......mert munka az mindig van......Csak nálam van így, vagy nálatok sem fogy el a munka?


    Nagyon örülök én is az Oscarnak....nem semmi eredmény, csak gratulálni lehet!!!!!


     


    Most csak ilyen röviden írok, vár a munka.....és félek itt ragadok.....


     


    Legyen szép a napotok!!!!!!!!

  38. 2017. február 27. 08:56263364.

    Szervusztok


     Itt szépnek igérkezzik a mai nap.Kék az ég és nem fúj a szél.


     Macsi, alaposan felkészültök a gólyák vonulásával  kapcsolatban. Tóbiás jól néz ki, nem viselte meg a hosszú út. Képeiddel vidáman inditottad a hetet.


    Ildike, lehet, hogy ott megfelelő ágyikó az, de én inkább maradtam a sajátom mellett. Sikerült a konyhai munkákat befejezni.


    Veronka, hogy vagy? Én szivesen elmennék személyesen megnézni azokat a szép palotákat. finom reggelit hoztál okos gondolattal.


    Csak gratulálni lehet a fiatal rendezőnek a téma választáshoz és a kivitelezéséhez, persze a szereplőknek is.


    Kellemes, eredményes szép hetet, persze fájdalommenteset kivánok.

    előzmény:
    rezeda02 (263363)
    2017-02-27  07:54
  39. 2017. február 27. 07:54263363.

    Én is most olvastam és büszke vagyok rájuk! Egyre több a mélyenszántó, gondolatokat ébresztő magyar film, amit nyugaton is értékelnek! 

    előzmény:
    veracsek (263362)
    2017-02-27  07:33
  40. 2017. február 27. 07:33263362.

    Én is most olvastam, nagyon büszke vagyok rájuk!

    előzmény:
    harangvirag08 (263361)
    2017-02-27  07:27
  41. 2017. február 27. 07:27263361.

    Jó reggelt Mindenkinek!


     


     


     


    Meg van az újabb magyar Oscar díj .....nyert a Mindenki!Gratulálok az alkotóknak!

  42. 2017. február 27. 07:22263360.

    Futok a konyhába:

  43. 2017. február 27. 07:16263359.

    Szervusztok!


    Napindítók:


    Ha igaz lenne, hogy egy ponton túl nem érthetjük meg a világot, ha a felfogóképességünknek lenne határa, akkor egyre tovább kellene tanítani a fiatalokat ahhoz, hogy új tudományos eredmények közelébe jussanak el. De nem e a helyzet. A legragyogóbb koponyák ma is nagyjából ugyanannyi idő alatt érnek el oda, hogy megrengessék a világot, mint ötszáz évvel ezelőtt.


    David Gross


     

  44. 2017. február 27. 04:44263358.

    Jó reggelt mindenkinek.

  45. 2017. február 26. 21:03263357.

    Köszönöm a válaszod. Ugyanezen a térképen nézi ő is. 


     


    Mindenkinek jó éjszakát kívánok. 


     


    Most csináltattam nektek ezt a remek koreai ágyat.  Vagy inkább őt fektessük bele?


    Aludjatok jól.

  46. 2017. február 26. 20:23263356.

    A nyomkövetővel lehet követni, ha küld jelet. De a satelitet az MME frrisíti. Na már most nem teszik minden nap. Vagy azért mert nincs kedvük vagy mert nem kapnak jelet. 25-én este volt új pozicíó. Azt közzé tették ma délelőtt. Még mindig Törökben van. Nem megállás nélkül vonulnak. Vannak pihenők is ami eltarthat akár 1-2 hétig is. 

    előzmény:
    franci47 (263355)
    2017-02-26  19:47
  47. 2017. február 26. 19:47263355.

    Kedves Macsek. 


    Lányom is figyeli a gólyákat, nem ennyire pontosan mint te, de éppen most kérte, hogy kérdezzem meg mi van Báróval, miért van még mindig Törökországban. A nyomkövetővel  pontosan lehet tudni, hogy még T.o-ban  van?


    Szóval ez a helyzet, remélem vele nem történt semmi sem. 

    előzmény:
    macska54 (263349)
    2017-02-26  18:17
  48. 2017. február 26. 18:34263354.

    Vissza érkezett a halboltból. 5 órát volt távol. Azt mind kivártam. 


    https://youtu.be/5ZixQzqAhWc

  49. 2017. február 26. 18:32263353.

    Na... asszem nagyjából válaszoltam többeteknek. Most egy kissé húzós a napjaim így, de reggeli kép az tuti, hogy fog jönni. Inkább korábban kelek még ettől is. De napközben kevés időm lesz. De azért bedobok egy-egy linket. Ha nem tudok jönni napközben azért este is jövök. Most már lassan nagyüzem lesz. Bár szerintem még van márciusig egy kis lazsálás. A legtöbb gólya akkor jön. Kb 2 hét múlva már gyülekeznek Izraelben és mennek a szélrózsa minden irányába. Teszek ide egy képet. Tavaly így érkeztek sorba a kamerás gólyáink. Ha valami kérdés van szívesen válaszolok. Szép estét mindenkinek. Maradok még gépnél. 

  50. 2017. február 26. 18:25263352.

    Későn értem ide, de lassan megszokjátok, hogy én vagyok az utolsó.


    Pötyi köszönöm Domaszékről feltett tali képeket.


    Nagyon szép volt a keretetek.


    Gondolom rengeteg munka lehetett vele, hogy így nézzen ki.


    A két fiú bemutatását is köszi.


    Magdi jó programod volt.


    Sopronban mindig van látnivaló.


    Biztos nem kell ringatni este.


    Borsika azért ne vidd túlzásba.


    Csak óvatosan megvár a munka.


    Szépek vagytok Patival.


    Sacika az biztos, hogy jól csináltátok.


    Szerető, kedves családod van.


    Julika csinosak vagytok.


    Finom lehetett az ebédetek.


    Én is meg tudtam volna enni a husit.


    Ildi lehet, hogy összebeszéltünk?


    Igaz te meg is csináltad a konyhaszekrényt, nálam csak tervben van.


    Pont ma mondtam az uracskámnak, hogy valamelyik nap segítsen a fenti résznél.


    Sajnos ennyi maradt a fejemben.


    Jó pihenést.


     


     

    előzmény:
    Sacika44 (263347)
    2017-02-26  17:59

Címlap

top