Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

MENEDÉKHÁZ Középkortól ..

Buriburi
Létrehozva: 2005. május 2. 13:38

Szervusztok régi és Új Barátaim, Ismerőseim!
Azt gondolom, hogy legalább egyszer az életében már mindenki érezte magát úgy, hogy szeretett volna elbújni egy kicsit a világ szeme elől.
Szeretett volna álmairól, titkairól beszélni valakivel, tanácsot kérni, vagy csak egyszerűen pihenésre vágyott.
Szeretett volna új emberekkel megismerkedni, segíteni másoknak, ha tud.
Szeretett volna mély fájdalmaira vígaszt találni, vagy valakitől jó szót, dicséretet, símogatás kapni.
A Menedékház befogad és oltalmaz Mindenkit, aki "jó szándékkal" érkezik. Az nem baj, ha valakinek más a véleménye! Itt, csak 1 szabály van: " nem szabad egymást megbántani!"
Sajnos a technika ördöge és a kelet-európai munkamorál megrtéfált, és a beígért időpontra nem tudtam kinyitni a HÁZ virtuális kapuját.
Így viszont több időm jutott a Vendégek fogadására! :)
Szépen feldíszítettem orgonával, violával és tulipánnal a házat, behűtöttem a pezsgőt, megsütöttem a krumplis pogácsát és a tortát, előkészítettem az esti gulyáspartihoz a bográcsot. Fát raktam a kandalló elé, ha kell, hát bedurrantunk! :)
Gondoltam az idősebbekre és a gyerekekre is, Nekik meleg takarót tettem a szobájukba.
A Menedékház ablakából messzire ellátni. A gyönyörű napsütésben mintha már látnék is valakiket felfelé kapaszkodni az eredei úton. Vajon kik ők? Rendszeres látogatók, vagy csak alkalmi kirándulók, akik eltévedtek? Netán egy "vihar" elől menekülő? Talán régi Barátok?
Akárkik is legyenek, szeretettel fogadom Őket! :))
A MENEDÉKHÁZ kapuja NYITVA áll!!
  1. 2017. Április 17. 19:27266151.

    Macsi egészséges dolgokat eszel, csak nem lesz most este nehéz. Egészségedre


    Pötyike,  a finom almásra megjöttek a vendégek.?

    előzmény:
    macska54 (266148)
    2017-04-17  19:12
  2. 2017. Április 17. 19:25266150.

    Szép estét


    Az én vendégeim is elmentek. Az aszpikos elfogyott, de  belaktak a levesből, rántott husból és a rizibiziből is. A süti is elfogyott. Szóval  nem panaszkodhatók volt étvágyuk.


    Magdika, szép napokjaid lehetettek. Ugye feltöltödtél?  Szépek a virágaid.


    Marika, aranyosak a gyerekek.


    Sacika kedves locsolóid voltak.


    Ildike, a tulik szépek és érdekesek. Te a rózsáidat félted. Én a kapott kardvirágot, mivel kikeltek és kb. 30 cm magasak már.


    Borsika szerencsésen megusztad a süti kalandot.


    Évike, bátrak voltatók, hogy ugy neki vetküztetek a séta alatt.


    Mindenkinek kellemes pihenést, az uton lévőknek sikeres hazatérést. A gyengélkedőknek jobbulást kivánok.

    előzmény:
    BORS (266147)
    2017-04-17  18:50
  3. 2017. Április 17. 19:23266149.

    Jól tetted.... .

    előzmény:
    macska54 (266148)
    2017-04-17  19:12
  4. 2017. Április 17. 19:12266148.

    Húúúúúú lányok az agyam szét szerkesztettem ma. Az előre tudott kirándulásokhoz készítettem a képeket. Nagyon sok volt. De most megéheztem és abba hagytam. Nézzétek csak mit ettem. Szalonnát, kenyér, és hagyma kíséretében. Állva. Bolond vagyok. 

  5. 2017. Április 17. 18:50266147.

    P.V.Julika, 


    szia,


    még reggel írtam 


    a szkájpra neked,


    ..most pedig megtoldottam. 

  6. 2017. Április 17. 18:48266146.

    Szépek a virágjaid.


    Hát én vezetek vele. Nem érzek semmit.

    előzmény:
    franci47 (266141)
    2017-04-17  17:56
  7. 2017. Április 17. 18:46266145.

    Ildike, ..de szerettelek most is  olvasni !!!  természetes,   érdekes, aranyos,  és gyengéd is, ..na mit is akartam?  Semmit. Ellógtam a napot. Olvastam, bambultam szunyókáltam. Nekem csak 3 cm-re jöttek ki  a tulipánok, biztos vacak, letaposott ott a föld. Az én hibám, jobban rá kellett volna figyelnem. kapálni, öntözni. Miért is kell a dió leveleket égetni? ..elfelejtettem már. 


     

    előzmény:
    franci47 (266141)
    2017-04-17  17:56
  8. 2017. Április 17. 18:44266144.

    Saci!


    Semmi baj, csak nem akartam idegen tollakkal illetve tulipánokkal ékeskedni.

    előzmény:
    silinga (266142)
    2017-04-17  18:29
  9. 2017. Április 17. 18:34266143.

    Sacika de helyesek vagytok. 

    előzmény:
    silinga (266138)
    2017-04-17  16:21
  10. 2017. Április 17. 18:29266142.

    Bocsánat Magditól......ma mindent összekeverek...Most meg elsőre úgy értelmeztem, hogy ő küldte a hagymáját neked...azért lassan helyre tettem a dolgot.....Mentségemre szolgáljon, hogy alig aludtam az éjjel.....este nem tudtam elaludni, pedig már jó késő volt...ezért aztán felkeltem és hajnali 4-kor feküdtem le újra, akkor már aludtam fél 8-ig..


     

    előzmény:
    Picivirág1 (266140)
    2017-04-17  17:02
  11. 2017. Április 17. 17:56266141.

    Kedves Lányok.


    Szép napsütéses idő v an, néha azért felhős is, meleg abszolut nincs. 


    Fázós vagyok ma.


    Volt egy locsolóm,  sógornőm kis unokája jött. Nagyon aranyos kisfiú. Azt mondta bútorra gyűjt.


    Bence már nem locsol,talán 3 éve abba hagyta. 


    Borsikám, szerencse sütid  segített neked, a mikró már nálam is szikrázott egyszer, nagyon megijedtem.


    Macskusz, megnéztem a videót, elküldtem Beának is.  Ekkora harcot régen láttam, és a tojót mindig elküldte a harcias apagólya, de magától is ment. Végre győztek a piros lábúak. A halványabb lábú az fiatalabb gólya?  Ezzel az allergiaellenes gyogyóval szabad vezetni? Egyszer szedtem valami kiütésre egy szert, - majdnem mást írtam - de nagyon  rosszul voltam tőle. A kiütés maradt,meg én is, mert abba hagytam a szedését.  Hideg allergiám volt, mostanában nem kapott el. Piros, dagadt,viszkető voltam, a lágy részeken. Egyszer a torkom is bedagadt. 


    Pötyi, tudom mit nézel, én még nem láttam,mert most a Szangdó 5o részest nézem. Mindig megfogadom, hogy  közbe nézek civil sorozatot is, de izgat,mi történik a köv.részben. 16 rész jön, ma volt időm kettőt is megnéztem.


    Nekem is nyílik egy nagyon világos tulipánom, egybe van, várom, hogy kinyíljon. Nem tudom honnan származik.  


    Marika, rózsáimból 3 nagyon szépen fejlődik, 2 átlagos, 1 stagnál. Hiányoltad a régi kölnit, én ma kaptam belőle. 


    Félek, hogy megfáznak csüt-pénteken, fagyot jeleznek. Már gondoltam füstölni kéne a diófa miatt is. Vajon mikor kell csinálni, éjjel, vagy kora reggel? Ki tudja????


    Na most lesnem kell,mert elfelejtettem mit akartam írni.


    Magdikám, azok az Ófalui esték biztos nagyon szépek. De még milyen szépek lehettek hajdanán. Hogy este már haza kívánkozol nem csodálkozom. 


    Ma én is kirándulni akartam a temetőbe, de mégsem tettem. Én már ma mostam is, sőt kétszer is. Jön vasalni valaki? Erika, te ne gyere, gyógyuljál csak.


    Ja... eszembe  jutott Annuska aszpikosa,nagyon szép,biztos finom  is. Egyszer csináltam én is.


    Láttalak Sacikám az éjjel.Nyitva maradt a gépem és felkeltem,h ogy kikapcsolja, de annyira töltött vissza az Utorrent, hogy  hagytam. 34 GB  feltöltésem lett reggelre.


    Remélem örülnek Gabi unokái, hogy láthatják egymást.


    Nekünk is szép napunk volt tegnap, kaptam egy csokor gyöngyvirágot is. Nagyon szeretem az illatát. 


    Holnap Zegre kéne menni, nincs magocskám,vagyis nem találom. Venni kell. 


     


     


     


     

  12. 2017. Április 17. 17:02266140.

    Saci!


    A tulipánokat Magdi küldte!!!!!!

    előzmény:
    silinga (266138)
    2017-04-17  16:21
  13. 2017. Április 17. 16:33266139.

    Én is riasztottam a családom az almás pitére...olyan finom lett..csak ha áll megpuhul és akkor már nem az igazi.


    Remélem jönnek. Vesztit hiába vártuk nem jött ár..nem volt ideje!!!!


    Persze mert közben megérkezett Mónika (a csaja)..péntek-szombaton ő is a családjánál volt és tegnap meg lejött vonattal....ma meg már elindultak, mert gondolván a részegekre..Veszti nem akart sötétben vezetni.

  14. 2017. Április 17. 16:21266138.

    Szép napot Mindenkinek!


    Jó sokat írtatok...jó olvasni...


    Magdi...bőséges a beszámolód, azért pár fotó is lehetne....


    Marika...én is megismertem a kerted....aranyosak a gyerekek....


    Annuska.....a te képeidnek is örülök...érdekes aszpikos dolognak még soha nem mertem nekiállni....biztos bonyolult..


    Julika...szépek a tulipánjaid...én délelőtt azzal foglalkoztam, hogy pár fajta tulipánt szín szerint megjelöltem...valami rendet kellene köztük tartani...


    Pötyike...olyan ügyes vagy, semmi perc alatt összeütsz valamit..


    Borsika...jó, hogy nem égett el semmi...a szag majd elmegy...


    Gabi...már biztos unokázol és örülnek nektek és az ajándékoknak...


    Macs...nekem főleg tavasszal jön elő az allergiám, amikor nyílni kezdenek a bokrok, fák....mogyoró, nyárfa,  én Lordestint szedek Avamys orrsprével kombinálva....., de csak ha nagyon muszáj...


    Látom egyedül én vártam csak locsolót....jött is dél körül....és a többiek is .....örültem, hogy végre megfogyott a maradékom....erre mindenki hozott valamit az ebédhez, mivel váratlanul jöttek....így aztán morzsa-partyt tartottunk...

  15. 2017. Április 17. 14:58266137.

    Szervusztok!


    De jó volt ennyit olvasni. Mindenkinél rendben, szeretetben lement az ünnep.Szerencsére Borsika szerencse sütije nem égette le a lakást......én továbbra is nosztalgiáztam, Pál utcai fiúkat néztem.  Persze ebből is az első tettszett jobban. De azért jó volt ez is. Aztán it volt Nóri...Ádámot kísérte ki a buszhoz, bejött. Náluk is csendes volt az ünnep, Ádám főleg a felesége családjánál volt. Ha haza jönnek Ádám Nóriékhoz, a felesége az ő családjához megy. mert ugye Pesten   sülve főve együtt vannak, így a családdal lenének, ha Ádám szíve és a feleség szava nem húzná Ádámot oda. de vasárnap ebédre azért haza kerül a fiú is,innen indul megpakolva Pestre. Ebe már Nóri kezd bele törődni..mit is tehetne mást?


    Végül nagyon szép, napos idő van, de szeles. remélem nem jön be az előre jelzés a nagy lehűléssel. 


     

  16. 2017. Április 17. 14:09266136.

    Fogalmam sincs. De már januárban és februárban is volt pár ilyen napom. De ennyire nem. A calciumsandoz nem segített semmit, tegnap ittam egyszer. Azért mentem a patikába.

    előzmény:
    potymama (266131)
    2017-04-17  13:32
  17. 2017. Április 17. 13:54266135.

    A képek lemaradtak.


    A harmadik képen ...egy nagyon szép nárcisz ....pátyolgatom ...alig van belőle.A szomszéd Imrének még az árokparton is ez nő.


    A barack nagyon szépen kötött...ez nagyon közeli felvétel.


    Olyan sok hibát vétek....van amikor leütöm a dupla mássalhangzót kétszer ....és a végén csak egy van ....meg kapkodok.Tudja valaki,hova sietek ?


    Évike-om óvatosan ...nehogy jöjjenek a tűzoltók ...húsvét napján ! Pihenjél a sok sütés után.

    előzmény:
    harangvirag08 (266134)
    2017-04-17  13:46
  18. 2017. Április 17. 13:46266134.

    Megtettem az első körömet. Szép napsütésben mentem , majd felhősödni kezdett.Gyorsan elültettem a kőkemény földbe amit hoztam virághagymát és jöttem haza.Csontszáraz minden.


    Pénteken gyönyörű napsütésben érkeztem Pécsre. A vonatút felejthető volt.Ünnep lévén elég sok utas volt.Máskor  mikor megyek alig van valaki.Volt mögöttem egy nő az végig pofázta az utat....még levegőt is alig vett.Beletemetkeztem a rejtvényembe.Annyit fejtettem ezen a hosszú úton ....kicsit immunis vagyok most rá.Szombaton reggel bementünk kicsit a városba, korán ebédeltünk aztán Évával és a fiával elmentünk Ófaluba.Mire kiértünk esett az eső ....csak éppen annyit,hogy vizes lett  minden ....aztán elállt.Renet raktunk a temetőben, majd bementünk a templomba.Nem vártuk meg a Feltámadást , mert nagyon későn kezdődött.Lementünk az unokatestvérem házába,találkoztunk ismerősökkel...beszélgettünk ....majd vissza Pécsre.Finom sonkavacsorát ettünk ...majd nosztalgiáztunk a régi húsvétokról....amikor még mindannyian együtt voltunk.Jókat nevettünk, időnként előjöttek a könnyek is...sőt régi át nem beszélt dolgok is.Emlegettük is ,hogy mikor élt még a Nővérem ...ő két héttel húsvét előtt mindenkit felhívott,régebben írt ....a Feltámadás szombaton  x órakor.Kommentár nem volt hozzá ....és szombaton mindenki ott volt...külföldről és az  ország különböző részeiből.Most másképp mennek a dolgok...de örülök, hogy a gyerekemnek és az unokáimnak ebben még része lehetett.


    Vasárnap délelőtt kicsit mászkáltunk....majd befejeztük az ebédet.Ilyenkor én nem mutatom, de már hazamehetnékem van.


    Azt még kihagytam,hogy szinte egyszerre indultunk pénteken reggel.Mikor leléptem a vonatról telefonált Judit,hogy ők most érkeztek meg Stuttgartba....erről ennyit.


    Most itthon vagyok...ebédeltem ...kicsit bambultam.A családom is jön hazafelé ....nem tudom a határon  milyen hosszú lesz a sor ....de majd megjönnek.Holnapra helyreáll a régi rend.....a sok ünnepnap után.


    Gabi ...jó utat....szeretgesd meg nagyon a gyerekeket.


    Újra megnéztem a húsvéti képeket....hangulatos szép volt az ünnep.


    Most nézem meg Macsi gólyás videóját.Javulást kívánok...hessentsd el az allergiát.


    Kicsit még "szanaszét" vagyok ....kell egy kis idő  vissza


    hangolódni.


    Ezt még el kell mondanom:tegnap este mikor haza értem csak kivettem a táskámból a kaját ....csapot-papot otthagytam az előszobában ....és mentem megnézni mi történt a Menedékházban .

    előzmény:
    macska54 (266129)
    2017-04-17  12:27
  19. 2017. Április 17. 13:45266133.

    Pötyike, szia, köszi a megtiszteltetést, süti témában. ..Nagyon szorgos vagy. Persze, ..nyugodtabb az ember lánya, ha van egy kis nasi otthon. Megőrültem teljesen, ..ma is sütöttem !!! Normális vagyok én? Ma vajas-tejfölös-sajtos éleztős pogit. Egészen jó lett! Szili segített a formával kinyomkodni. Most már kész - vége. Majdnem meggyuladt 



    mikróó!


    A tészta maradékból szerencse sütit akartam, és bent felejtettem a mikróba. Ebbe a falat tésztába szoktam kívánni mindenféle jót a szeretteimnek.Meg magamnak is. Nektek is. Aztán megeszem. Sajnos ez átégett. Füstfelhő  gomolygott a konyhában, amikor felfedeztem, hogy büdös van!! Jól kiszellőztettem, ..kimostam a mikrót, befújtam, légszivattam, ..ááá...csak büdi van, merta műanyag tálacska is megégett. A szomszédokat is megszivattam, ..pedig nem is akartam. ...Talán még a hangyák is világgámennek ettől a szagtól!!  : - )))


     

    előzmény:
    potymama (266131)
    2017-04-17  13:32
  20. 2017. Április 17. 13:44266132.

    Ildi


    képzeld..már 2 hónapja nem tudtam filmezni és tegnap csak úgy blindre belenéztem egybe és úgy ott ragadtam.


    Aztán utána néztem ..sok díjat elnyert ez a film és a siker listán is az elsők között van.


    Ez a Mon Lovers. (kosztümös)


    Egy a baj..annyi szép fiú szerepel benne..az első résznél még keverem őket..nagyon rossz az arcmemóriám..meg olyan egyformák!!!

  21. 2017. Április 17. 13:32266131.

    Sziasztok!


    Szia Magdi!


    láttalak az este, de már nem volt ingerencciám írni.


    Nem is tudom elhinni...Gabiék útnak indultak?


    Biztos örülnek a gyerekek...meg a szülők is..mindig kapnak valamit ami éppen szükséges.


    Marika


    aranyos a családod..és rögtön ráismertem a kertedre a múltkori kép alapján.


    Gondolom az a nagy fa meg lett mászva egy párszor.-


    Macsi tudod mire vagy allergiás?


    Persze teljesen mindegy ilyenkor amikor minden virágzik.


    Nálunk Lajos a gesztenyére és a kivire..nem a virágra, hanem a gyümölcsre.


    Neki feldagad a keze és az arca..és nagyon viszket.


    Azt mondják az orvosok a kalcium sandoz nem hatásos..pedig régen azt itattak az emberrel.


    Erika örülök, hogy jobban vagy..aztán tényleg tessék betartani..kevesebbet dolgozni és lassabban.


    Eddig még senki se volt nálunk!!!


    Főztem egy kis zöldbab főzeléket..muszáj már a sok sonka után egy kis egyszerűbb kaja..és sütöttem egy almás lepényt, Borsika receptje alapján.


     

  22. 2017. Április 17. 12:58266130.

    Macsikam, ma meg nyitva van a vasar. Vehetsz, nem tudom mennyi van. 

    előzmény:
    macska54 (266128)
    2017-04-17  12:25
  23. 2017. Április 17. 12:27266129.

    De jó lehetett. Köszi a képek. A szép és fiatal ifjúság. 

    előzmény:
    Sacika44 (266127)
    2017-04-17  12:22
  24. 2017. Április 17. 12:25266128.

    Ez nagyon aranyos. Jó lenne ajándéknak a darányi találkozóra. Minden évben van. Köszi a képet. 

    előzmény:
    007eva (266124)
    2017-04-17  11:58
  25. 2017. Április 17. 12:22266127.

    Sziasztok!


    Este elég későn értem ide.


    Mindent olvastam, láttam Magdi szerencsésen hazaért./Mindenhol jó, de legjobb otthon!/


    Gondoltam majd reggel írok, már úgyse jön senki.


    Ere mi történt?Saci éjnek idején itt járt.


    Nemsokára Macsi is ébredt.


    Jó hangulatban telt a vasárnap a családdal.


    Mindenki elemében volt.


    Először a fiatalok mentek el, dolgozni kellett.


    Hét órakor a kicsik. K.és S. segített rendet rakni, asztalok, székek ide oda rámolása.


    Mondtuk nyugodtan menjenek, mi majd megoldjuk, de ragaszkodtak hozzá.


    Eleget dolgoztunk, ők ráérnek és szívesen csinálják.


    Ma pihenős napot tartunk.


    Van maradék.Délután olvasok.Már megint gyűlnek a könyvek, mostanában mindig valami mással voltam elfoglalva.


    A család már tegnap meglocsolt, mást nem várunk.


    Ahogy mozgatom a fejem, úgy jönnek a különböző illatok.


    Emlékeztek azokra a régi kölnikre?


    Az a szerencse, hogy azokat már nem gyártják.


    Pár kép tegnapról.


     


     


     


     

  26. 2017. Április 17. 12:22266126.

    Nagyon guszta. 

    előzmény:
    Nusimama (266120)
    2017-04-17  11:37
  27. 2017. Április 17. 12:20266125.

    És már hatott is. És ennyi vény nélkül.

    előzmény:
    rezeda02 (266119)
    2017-04-17  11:14
  28. 2017. Április 17. 11:58266124.

    Macsi, ugye eldugtál a hátizsákjába nyomkövetőt? (én komolyan, megtenném!)
    Gondoltam Rád is tegnap, de csak ilyen utánzatot láttam!

    előzmény:
    macska54 (266117)
    2017-04-17  10:45
  29. 2017. Április 17. 11:56266123.

    aztaaaa! de ügyes vagy! csak nem aszpikos????

    előzmény:
    Nusimama (266120)
    2017-04-17  11:37
  30. 2017. Április 17. 11:51266122.

    Annuska, ha hozzáteszem, hogy férjem 1 szál pulóverben volt, és nem fázott, erős volt a napsütés.


    Julika,  csak látni kell a különbséget, és nem nehézám! Szerény vagy, és nagyon ügyes.


    1. Ez a csikos fiatalember nagyon kiváncsi :-)


    2. Én már el is fáradtam, vizszintesenlebegek!!! :-)

    előzmény:
    Nusimama (266092)
    2017-04-16  17:29
  31. 2017. Április 17. 11:44266121.

    Köszi, Annuska!


    Biztosan sikere volt...ugye? Érdemes így készíteni?

    előzmény:
    Nusimama (266120)
    2017-04-17  11:37
  32. 2017. Április 17. 11:37266120.

    Julika ezek a képek.

    előzmény:
    Nusimama (266118)
    2017-04-17  11:01
  33. 2017. Április 17. 11:14266119.

    Macsikám! Megírnád nekem annak az olcsó gyógyszernek a nevét? Én Claritint szedek, ha előjön, 1-2 szem után elmúlik. Egy 10 db-os doboz 1600 Ft. Amikor a szemem lett allergiás, a szemcsepp majdnem 3000 Ft volt. Azt mondta a patikus, hogy az allergia gyógyszerekre nincs támogatás, ha receptre íratnám, akkor is ennyibe kerülne. Talán változtattak rajta? 

    előzmény:
    macska54 (266115)
    2017-04-17  10:03
  34. 2017. Április 17. 11:01266118.

    Szervusztok


     Én nem kivánok senkinek igy magamnak sem a locsolókat.


    Magdika üdv a bázison. Minden esetre azért ne légy sokáig kint a kertben, mert nincs jó idő.


    Macsi kösz a reggeli és a képek is. Vigyázz magadra és inkább ma sokat pihizzél. Az allergia kellemetlen és dühitő baj. Macidnak szerencsés utat-


    Gabi akkor lesz nagy öröm. Jó, hogy mentek és ajándékot is visztek.


    Julika az igért képeket küldöm. Jó pihenést.


    Pötyike, ugye csak nincs csönd és unalom. Zsuzsa jól van?


    Erika, ne eröltesd magad. Mi lesz ha te is lerobbansz? Ki lesz a száguldó lány?


    Anikó, jó pihenést. Akkor nálad is tegnap volt a család. Nálam is. Ricsi már kint van. Szerencsésen megérkezett.


    Borsikám, csak lassan. tudod ahogy kopik az amber egyre több baj jön elő,


    Ildike, vajon felébredtél már? Bence biztos friss volt és már meglocsolt.


    Legyen szép és kellemes napotok

    előzmény:
    Picivirág1 (266116)
    2017-04-17  10:37
  35. 2017. Április 17. 10:45266117.

    Pedig azt mondta a patikús, hogy hatásos. Na kíváncsi leszek. Macin már robog a vonaton a célja felé. Képeket mentem amiket tesz a fb-ra és csinálok egy albumot neki. Már el is kezdtem csinálni, dokumentálni. Csak nem ír a képekhez semmit és nem tudom mit látok. 


     

    előzmény:
    Picivirág1 (266116)
    2017-04-17  10:37
  36. 2017. Április 17. 10:37266116.

    Szervusz Macska!


    Ilyen olcsó gyógyszert szedsz? És ha még hatni is fog...nagyon olcsó betegséged van. Korán keltén, tényleg rád fog férni egy kis alvás. Majd tudósíts minket Macikád "cammogásáról". hajrá Macija....kellemes zarándok utat kívánok!!!

    előzmény:
    macska54 (266115)
    2017-04-17  10:03
  37. 2017. Április 17. 10:03266115.

    Halihó kislányok!


    Lementem kávézni (azt muszáj ünnepkor is) és ha már úton voltam elszaladtam a patikába. Ugyan is tegnap dél óta olyan alergia gyötör, hogy muszáj volt venni rá valamit. Folyik az orrom, szemem, tüsszögök. Brrr.... A gyogyi 260 Ft volt, míg a ünnepi nyitva tartás miatt + 381Ft. Fő, hogy nyitva van valami. Ki tudtam fizetni.  Most bevettem. Azt mondta a patikus kisjány, hogy álmos leszek tőle. Mondtam nem baj nyögdíjas vagyok, ráérek aludni. El szerettem volna menni ma Rustba, de arra felé sok az eső, így maradtam. Macimmal ma 3-kor keltünk. Jött a taxi 4-re. És már meg is érkezett Párizsba, már ül a csatlakozó vonaton ami Belizbe viszi. És onnan kezdődik valahonnan a NAGY ÚT.

  38. 2017. Április 17. 09:23266114.

    Szervusztok.


    Szép napot, legalább olyat mint nálunk van, 7 ágra süt a nap, igaz kicsit még hűvöske az idő.Anikóék ma mentek Pannonhalmára, remélem kitart az idő amíg hazaérnek.


    Macsi szép képeket készítettél megint. A honfoglalásért vívott küzdelem keménynek látszik.


    Magdikám, jó hogy itthon vagy, hazatérni mindig jó.


    Gabi, jó utat, és nagyon szép találkozást kívánok, biztos lesz nagy öröm.


    Erika örülök hogy jobban vagy, szerencséd hogy vigyázó szemek sakkban tartanak.


    Nekem nagy lustálkodós napom lesz ma, filmeznem kell mert nincs helyem az újaknak.


    További szép ünneplést kívánok.

  39. 2017. Április 17. 08:35266113.

    Szervusztok!


    Remélem nem jön be Gabi jókívánsága a sok locsolóval. Én még éjszakai lengében vagyok. Hozzánk nem szoktak jönni...remélem így is marad. Annak viszont nagyon örülök, hogy Gabiék elindulnak, jó nagy üveg illatos vízzel, hogy az unokák el ne hervadjanak. 


    Üdvözlöm Magdit, jó hogy megint közöttünk van.


    Bár gondolatban úgy is itt volt, oda vissza gondoltunk egymásra.


    Semmi érdekeset nem tudok írni. tegnap néztem varrás közben a Nagy duettet, Vera is szerette nézni. Kasza Tibi követte a mostani trendet, különleges körülmények megkérni a barátnő kezét. Nos, ország világ előtt, egy nagyívű dal után kérte meg a leányzót, sírdogáltak egy kicsit aztán folytatódott a nem nagyon magas színvonalú műsor. Most meg az RTl megy ahol Sthol, Alföldi, Peller Anna és férje Miki hülyéskednek. van az a pénz amiért egy színész ott hagyja a színházat. Persze ha nívós lesz majd a reggeli műsor akkor,...akkor megkövetem őket, hogy kételkedtem ebben. nem hiszem, hogy állandó nézők leszek...na csak írtam valamit, hogy teljen a papír. Mindjárt megnézem a gólyákat


    Tegnap Németországban is esőről hóra váltott a csapadék. Egy ismerős tette föl a FB-ra

  40. 2017. Április 17. 08:34266112.

    Napsugaras szép reggelt!


     


    Julika olyan jót nevettem az akciódon: Állítsuk meg Erikát címmel....most aztán igazán be kell tartanom a fogadalmamat.....mert a végén tényleg vonatra ülsz és eljössz fejbe csapni........Az nem lenne baj ha jönnél, csak a fejbe vágás nem hiányzik......


     


    Magdi jó látni itthon, meg ha csak rövid időre, mert máris úton vagy Tómalom felé......ha "haha" jössz majd mesélsz?


    Sacika szépek vagytok.......köszönöm már jobban vagyok.....A Diclac gél és a torna segített a derekamon, az Aloa vera gél pedig a térdemen.....Már egészen jól mozgok, akár dolgozhatnék is, ha a fogadalmam nem tartana vissza......és a hercegem is, mert őt is felhatalmaztam egy fejbe verésre, ha túl hajtom magam. Most erősen figyel.....


    A sorsjegy ajándék nagyon jó ötlet, erről jutott eszembe elfelejtettem megvenni a szokásos havi sorsjegyemet, na majd holnap......


    Rendbe kell szednem magam, még itt ülök a kávé mellet pizsamában......de olyan jó lustálkodni.......Még megnézem Macsi videóját, aztán tényleg gatyába rázom magam.......


     


    Legyen szép napotok, ha szeretitek akkor sok locsolót......ha nem akkor bújjatok el.....

  41. 2017. Április 17. 08:14266111.

    Jó reggelt! 


    Mindenkinek sok-sok locsolót kívánok! 


    Engem már hajnalban meglocsoltak a BB-k. A kaparós sorsjegynek nagy sikere volt. Ők választottak. Amikor lekaparták, kitört a botrány: "Persze Balázs nyert 1000 Ft-ot és én nem!" Sejtettük, hogy ilyesmi lesz... aztán Papa igazságot tett: felezzétek el. A probléma megoldódott, Balázs nem örült, de legalább Bálint is megnyugodott. 


    Ebéd után megyünk Anikóékhoz meglocsolni a rengeteg lányt! Anikó mondta, hogy nem lesz nagy rend, mert bedöglött a porszívó. Nosza, viszünk nekik egyet. Volt elfekvőben egy porszívónk, amiről azt hittem elromlott, gyengén szívott. Vettünk egy másikat. Aztán Gáboréké elromlott és oda adtuk neki. Kiderült, hogy a csövében egy papirzsebkendő volt. Teljesen jó... Ők később kaptak Ági apjától egy nagyon szupert, munkadíj fejében, mert Gábor nagy felújításokat csinált a lakásában. Szóval volt elfekvőben egy porszívó... Nálunk minden elfekvő Anikónál landol... Ez lett a húsvéti ajándék, meg ugye egy rakat csokinyuszi, tojás. 


    Megsütöm a csirkecombokat, aztán ebéd után indulás! 


    Lehet, hogy készülnek képek, de az is lehet, hogy a nagy nyüzsiben elfelejtjük, meg nehéz őket fényképezni, állandó mozgásban vannak. 


    További kellemes ünnepet, pihizzetek, fogadjátok a locsolókat. 


    Laci is meglocsolt már az ágyban... ezt a versikét mondta: " Zöld a moha, zöld a páfrány,


        Meglocsollak házisárkány."

  42. 2017. Április 17. 07:57266110.

    Reménykedünk. 

    előzmény:
    BORS (266109)
    2017-04-17  07:54
  43. 2017. Április 17. 07:54266109.

    Szia Macsi!


    Ott hó van? Ezek a tojások ki fognak kelni?

    előzmény:
    macska54 (266107)
    2017-04-17  07:28
  44. 2017. Április 17. 07:54266108.

    Jó reggelt Mindenkinek!


     


     


    Jól esik, hogy örültök a haza érkezésemnek...    ez olyan jó dolog ....igaz haha...azt írtam tegnap.


    Mindent elolvastam az este ....gondolatban szóltam hozzátok....félek valami kimaradna ....így a gondolataimban vannak a történések...a sok szépség amit olvastam.


    Erikám ....ugye jobban vagy?


    Most felveszem a nyúlcipőket és irány Tómalom ....remélem az eső előtt még haza érek.Hoztam ültetni való virágokat ....ezt el kell rendeznem.


     


    Legyen szép a napotok!

    előzmény:
    macska54 (266107)
    2017-04-17  07:28
  45. 2017. Április 17. 07:28266107.

    Ez a kép ma készült Litvániában :(

  46. 2017. Április 17. 07:09266106.

    Szia Macsi! 


    Hallod, ..ez nagyon komoly csata volt. 


    Hihetetlen, micsoda elszántan harcolnak és mennyi erő van bennük! ..


    most vok a 3/4-énél... megnézem a győztest.

    előzmény:
    macska54 (266104)
    2017-04-17  04:41
  47. 2017. Április 17. 07:02266105.

    Szia Magdika!


    Légy üdvözölve újra itthon! Pihenj, aztán várjuk a mesédet. Kellemes húsvét Hétfőt kívánok      N e k e d    és


     


    M i n d e n k i n ek  !!!!


     

    előzmény:
    harangvirag08 (266099)
    2017-04-16  21:03
  48. 2017. Április 17. 04:41266104.

    Fészekharc! Nem is akár milyen, 11 perces, akit érdekel. 

  49. 2017. Április 17. 03:41266103.

    Jó reggelt mindenkinek!

  50. 2017. Április 17. 03:39266102.

    Örülök az érkezésednek. 

    előzmény:
    harangvirag08 (266099)
    2017-04-16  21:03

Címlap

top