Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Placido Domingo rajongók

Hóanyó
Létrehozva: 2005. július 3. 13:34

Kedves Ancsám!
Neked nyitottam ezt a topicot,a közelgő Névnapod alkalmából!
Kedves idelátogatók!Egy nagyon jó barátomnak szeretnék örömöt szerezni azok álltal,akik szintén szeretik a komolyzenét:))
Hamarosan lesz a nagy koncert és még előtte,cserélhettek eszmét,és kötődhet a zene kapcsán uj ismeretség ,barátság!
Érezzétek Magatokat nagyon jól ezen a felejhettlen,szivet-lelket gyönyörködtető esten!
  1. 2008. augusztus 1. 14:179901.

    http://www.rtlklub.hu/videotar/?vkatid=43&videoid=080831339&adasid=4991

     

    !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  2. 2008. augusztus 1. 13:249900.

    Ha már van, éljünk is vele, nézzük együtt innen!

    http://www.bama.hu/index.php?apps=cikk&cikk=163868

     

     

    A kép alatt "tekintse meg képgalériánkat!" - KATT!

    előzmény:
    moty (9899)
    2008-07-31  22:42
  3. 2008. július 31. 22:429899.
    Képgaléria a bama.hu-n!!!  
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  4. 2008. július 31. 10:269898.

    Mára már szárazabb, csendesebb szép napot MINDENKINEK!

    Hali Húgi! Hali Judit!


    Tudom, hogy az én vesszőparipám az adott szó "szentségének" elsőbbsége, így most elnézést is kérek Tőletek!

     

     

    Hiszem, hogy az ok, amiért a beígért "házi-koncert" elmaradt igazán itt és Tőletek a legelfogadhatóbb!

     

     

    Ahogy gondolom a fanatikusok hozzám hasonló része tette, én is a tv előtt kotlottam és a Forma--es csapat roppppant szimpatikus, mosolygós, vidám és nekem nagyon-nagyon kedves szövetségi kapitányát lestem ..... miközben a fülemen a fülhallgatóval -halmoztam az élvezeteket- a www.gportal.hu/komolyzenekedvelok portál JOBB, azaz DOMINGO-OLDALÁRA feltettem a 2006-os madridi Luisa Ferenanda előadás elérhető felvételeit.

     

     

    Ne haragudjatok, de kicsit úgy éreztem tán ezzel is együtt vagyunk, tudom nemcsak én lestem a sármos, spanyol tenort foci-mezben is felettébb snájding formájában

     

     

    Asszem most kezdem sajnálni, hogy nincs meg a L.Fernanda zenei anyaga CD-n. Mégis megvehettem volna a Theater an der Wienben .... kár! kár! késő bánat .....

    előzmény:
    moty (9896)
    2008-07-30  16:26
  5. 2008. július 30. 17:499897.
    Köszönöm a névnapi megemlékezést!!!Judit
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  6. 2008. július 30. 16:269896.
    Lányok! Köszönöm szépen!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  7. 2008. július 30. 14:429895.
    Kedves Juditok!Névnapotok alkalmából nagyon sok boldogságot Kívánok, sok szép zenei élményt és nagyon jó egészséget!Baráti öleléssel Kitty
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  8. 2008. július 30. 13:239894.

    Ma JUDIT-napja van!

     

    Kedves mi Juditunk és Jutkánk!

    Mai és az év MINDEN!!!! Judit-napján nagyon-nagyon sok szeretettel gratulálunk, sok szép együtt átélt örjöngős koncertet -természetesen DOMINGOOOOval a színpadon - kívánok Nektek és a Ti társaságotokban magamnak is !

    Legyen szép, szeretettel teli a mai napotok, csupa öröm és jó dolog érjen, történjen ma MINDKETTŐTÖKKEL!

    Aztán remélhetőleg legalább estére sikerül egy kis "házi-koncertet" összerakni. Vállalom a rizikót, hogy eltaláljam mit is .... a frászt!!! KIT IS !!! szeretnétek leginkább hallani.

     

    Eddig a közös, minden nlc-s Domingo-rajongó nevében, most a magam nevében;

     

    köszönöm Nektek életem egyik legkedvesebb, legemlékezetesebb élményét, azaz azt a szenzációs három napot Bécsben. Bevallom, ha Ti nem álltok mellettem, magamtól nem mertem volna elindulni. Ha Ti ketten nem intéztek mindent nekem, helyettem is, soha nem jutok ki, soha nem ismerem meg azt a fantasztikus, eufórikus érzést, amit így közösen átéltünk azon a bécsi Luisa Fernada-estén.

     

    Isten életessen MINDEKETTŐKET!

    Ancsa

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  9. 2008. július 30. 11:079893.

    Domingos szép jó napot MINDENKINEK!


    Kedves Szabolcs!
    Most is, így és itt is köszönjük szépen a figyelmességeteket, hogy gondoltatok ránk, azaz azokra akik ilyen módon juthatnak elvétve közös kedvencükről némi információhoz jutni.


    Természetesen tisztában vagyunk azzal, hogy erre a témakörre, a mi kedvenc hobbynknak megfelelő műsorra kevesebben tartanak igényt, pontosan ezért meglepő és kedves, biztató a tény, hogy a Hálózat TV ránk is gondolt.

     

     

    A segítséget pedig őszintén és komolyan gondoltam/gondoltuk, sose magyarázkodj, hiszen tegnapi leveledből egyértelmű, hogy nem rajtatok múlott. Szép lett volna, jó lett volna, vártuk is, de Tőletek legalább magyarázatot kaptunk, hogy miért maradt el.

     

     

    Maradjunk talán abban, hogyha sikerül adásra alkalmas állapotban hozzájutnotok a beharangozott Domingo-filmhez, akkor írsz nekünk itt, hogy ismét megtudjuk szervezni a tv-ből való felvételt. Nekünk már ez is nagy segítség, sajnos technikával nem állunk még a toppon, ehhez szervezésre, és egy áldozatkész ismerősre van szükség.

     

     

    Mindig szívesen látunk, Pécsen ígérem min. egy tiszta pillanat erejéig gondolunk Rátok, és mindazokra, akik valamilyen okból bár szintén Domingo-rajongók, mégsem lehetnek ott.

    Csak reménykedünk, hogy a Pécsen is előkerül egy tv-csatorna, aki felveszi a koncertet, hogy később azok is élvezhessék a Legszebb hangot, akik most nem tudnak majd ott ülni a nézőtéren.

     

     

    Köszönjük a figyelmességeteket, mindig szívesen látunk, ha esetleg akad más komolyzenei műsorotok, ígérem figyelem és írom itt és a www.gportál.hu/komolyzenekedvelok portálunkon is.

     

     

    Szép napot Neked és munkatársaidnak az nlc Domingo-rajongói nevében is:


    Ancsa

    Ui: a "színes szavak" zenét takarnak, tehát ezekre KATT! aztán HANGSZÓRÓ!! és remélhetőleg sikerül Nektek néhány perc kikapcsolódást szereznünk!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_549341 (9892)
    2008-07-30  10:04
  10. Torolt_felhasznalo_549341
    Torolt_felhasznalo_549341
    2008. július 30. 10:049892.

    Kedves Mindenki!

     

    Ancsának köszönöm, hogy segített nekem, a friss regisztrációm miatt csak privit tudtam küldeni, de hozzá nem szólhattam, így nem tudtam magam megosztani veletek a rossz hírt a Hálózat TV-s adás kapcsán. Amikor már biztossá vált, hogy nem kerül adásba "A reneszánsz király", akkor kezdtük el felkutatni a neten a Domingo-rajongókat, hogy ne várják hiába a műsort; így jutottunk el Hozzátok is.

     

    Nagyon köszönöm a felajánlott segítséget is, és szörnyen sajnálom, hogy - igaz, önhibánkon kívül - csalódást okoztunk Plácido Domingo hazai rajongóinak. Igyekezni fogok, hogy valahogyan jóvá tehessük!

     

    A pécsi előadáshoz nagyon jó szórakozást kívánok Nektek:

     

    Kunetz Szabolcs

     

     

    előzmény:
    Tsancsa (9888)
    2008-07-29  14:58
  11. 2008. július 29. 20:439891.
    Hali!  Itt vagy?
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  12. 2008. július 29. 20:429890.

    Akit érdekel, most kattintson a linkre!

    http://www.mr3-bartok.hu/

    a nyítóoldalon a JELENLEGI MŰSOR: sorban az ÉLŐ ADÁS melletti nyílra kattintva azonnal hallgathatjátok hangszórón át

    Richard Wagner: Walkür c. operájának III. felvonását -bocsi! csak most szúrtam ki!

     

    előzmény:
    doknagyi (9887)
    2008-07-29  14:39
  13. 2008. július 29. 15:429889.

    En olyan sajtmanias vagyok, hogy szinte minden fajtak kedvelek- de igazabol leginkabb a "balkani" izeket, a frissebb, ifjabb fajtat . Es itt a balkan fogalmat maximalisan pozitiv ertelemben idezem! Mindenkeppen legkedvesebb izeim forrasa a sokat emlegetett vitatott foldresz-ami valojaban sem foldrajzi sem etnikai sem tortenelmi ertelemben nem egsyeges.

    Igy a padlizsanok,  olajbogyok, sult paprikak, feta sajtok es halak vilaga nekem mindig nagyon kedves.

     

    Folyton  emlegetem kollegiumi eveim egyik kedves reszletet, bolgar  szobatarsnom vegyes , uveges savanyusagat amit mamajatol hozott szorgalmasan /valahol Pest kornyeken lakhattak/ Marija igazi tenyeres talpas kicsattano arcu es jo humoru leanyzo volt, eros akcentussal beszelte nyelvunket.

     

    Roppant sajnaltam mikor komoly konfliktusba keveredett a szoba legaprobb lakojaval .  Maca szeduletes ki csaj volt,  ugy nezett ki mintha Twiggy kishuga lett volna...es ALLANDOAN cigarettazott  alulmeretezett szobacskankban!

    Hatalmas szemei es felmeteres szempillai voltak, amit naponta nagy gonddal feketere mazolt. Reggelenkent erre ebredtem- ult az asztalnal, labait folrakta a masik szekre, cigarettaja a hamutartoban fustolgott...vagy a szaja szegleteben logott...mikozben  lelkesen  kopkokodott a kis fekete "cipopasztas" dobozba...

     

    Viszont neki volt az egyetlen igazi es komoly udvarloja, egy fogorvoshallgato fiatalember szemelyeben. Mindaddig amig Marija valahogy bele-nem keveredett kettojuk egyebkent is diszharmonikus vilagaba...es koltoznie kellett sajat testi epsege megorzese erdekeben.

     

    Igazi szappan opera volt ez , ami egyben a vegyes savanyusagot is elvitte eletunkbol.

     

    Ha Andreat megkerdezned, a leiras alapjan pillanatokon belul azonositana az aprobbik evfolyamtarsat- ha nem is a mi csoportunkban, de a szomszedosban masirozott...cigarettazott...kohogott...magol t.

     

    "Those were the days my friend...we thought it'll never end..."

     

    Na tessek, jol elkanyarodtam Beatrixtol es a Vasarcsarnoktol!!

     

    Olyan vagyok mint a ma reggeli kivansagmusor- sosem tudod mi kovetkezik- csupa Bach muvet jatszanak, de ahany annyifelekeppen atirva, athangolva. Most eppen valami xylofon szol...plim-plam...plimplim...plammm /szornyu!/

    hat persze, hogy igy nem tudok dolgozni!!

     

    előzmény:
    doknagyi (9887)
    2008-07-29  14:39
  14. 2008. július 29. 14:589888.

                                 HALIHÓ DOMINGO-RAJONGÓK!!!!

    Az előbb találtam rá egy roppant kedves, megható privát levélre, aminek bár a tartalma nem fog feldobni minket, mégis iszonyatosan meglepődtem, hogy valaki figyelt ránk és segítőkész kezet nyújtott.

     

    Bocsi a lassúságért, de mint tudjátok az nlc új módija másolni nem enged, így szavanként kell koppintanom ide-oda kattintgatva:

     

    "Feladó: Hálózat TV   -   címzett: Tsancsa   -   2008.07.29.12,38

     

     

    Tárgy: A reneszánsz király

     

     

    Kedves Ancsa!

    Bocsánat a zavarásért, de egy nagyon fontos információt szeretnék átadni Nektek..... ha esetleg be vagy jelentkezve, kérlek a 13,30-as jelzett adásidő előtt tedd közzé az alábbiakat:

     

     

    A HÁLÓZAT TV által a "Reneszánsz király"címmel meghirdetett műsor nem a Hálózat TV saját gyártású műsora, hanem azt, külső produceri iroda készítette, a Hálózat TV mindössze az adásba helyezést vállalta - mint kiderült hiába.

    A műsor vetítésében mi magunk is az utolsó pillanatig bíztunk, de az érintett műsorkészítő vállalkozás azt nem szállította, és jelenlegi információnk szerint bizonytalan, hogy adásképes minőségben megkapjuk-e az anyagot. Nem tudjuk, hogy mindennek mi az oka, magának a rendezvénynek médiatámogatói voltunk és vagyunk is, mivel nagyon fontosnak tartjuk és komolyan is vesszük a kultúraközvetítő szerepét.

     

     

    Nagyon sajnálom, hogy akaratunkon és önhibánkon kívül kellemetlenségeket okoztunk zeneszerető nézőinknek, s minden erőfeszítésünkkel azon leszünk, hogy a jövében hasonló ne fordulhasson elő!

     

    Hálózat TV"

     

    Hát eddig a privi, természetesen válaszoltam, megköszöntem, hogy figyeltek ránk és megosztották velünk ezt a számunkra fontos információt.
    Utólagos engedelmetekkel azt is megírtam, hogy szívesen vennénk ha az a jóérzésű kollegájuk aki most megtalált minket és írt, a jövőben is velünk maradna, természetesen minden kötelezettség nélkül.
    Felajánlottam, hogy ha valamiben az nlc Domingo-rajongói tudnak segíteni, állunk elébe .... igazam van ugye?

     

    Ennyi a kedves figyelmet észreveendő levél, mi pedig ígérjük meg -ahogy le is írtam-, hogy türelmesen kivárjuk és bármikor sikerül is adásba tenni, MINDIG FIGYELÜNK a Hálózat TV programjaira, ha ilyen csemegéket is felvállalnak.

     

    Ancsa

    előzmény:
    Limpi (9876)
    2008-07-28  17:42
  15. 2008. július 29. 14:399887.

    Katám!Most már megértem, hogy Beatrixnak a hazai olasz sajtok hiányoztak.

    A lánykám 3 féle francia sajtot hozott nekünk,valami isteni volt és sokkal ízesebbek, mint a hazaiak.

    Ne felejsd el, ha legközelebb jössz haza a Lehel piac födszintjén is, emeletén is különböző országok sajtjai találhatók,  mondjuk arany árban, de eszméletlen finomak.

    előzmény:
    MPiggy (9880)
    2008-07-28  19:57
  16. 2008. július 29. 14:349886.
    Nagyon jó érzés, hogy a rászoruló gyermekek javára fordítják a bevételt.
    előzmény:
    Tsancsa (9882)
    2008-07-29  09:11
  17. 2008. július 29. 14:339885.

    Jaj de megrázóan szép ez a Faust finálé. De azért a katpna indulót is meghallgattam ám.

    A Rusalka is egyik kedvencem.

    Ha belegondolok, hogy kislány koromban mennyivel jobban tudtam ezeket az opera részleteket.Annyi azért megmaradt, hogy ha vannak a Vágónak a kvíz műsorai a zenei kérdésekkel többnyire nincs gondom. Jó érzés ám nagyon, mert ezek a szépségek nem vehetők el tőlem. 

    előzmény:
    Tsancsa (9875)
    2008-07-28  17:28
  18. 2008. július 29. 09:289884.

    Szia Kata!

    Emlékszem még sok hónappal ezelőtt lehetett a youtube.com-on néhány felvételt találni a Francesca da Rimini elóadásból, ahol -teljesen véletlenül- PLACIDO DOMINGO énekelte Paolo szerepét.

    Háááát tudod nem azzzzzé mondom, de még ifjan, dús barna hajjal, azokkal a felejthetetlen szép szemekkel ..... szóval a zene is szép volt -ez most komoly!!!-, de Domingot nem lehet elfelejteni ebben SEM!, annyira jól alakította az eltiltott, halálosan szerelemes férfiút. Francescára nem emlékeszem sajna..... de a zene nagyon szép az már egyszer biztos.

     

     

    Egy ilyen történet, bármennyire is banálisnak tűnő, soha ki nem fogyó színpadi, irodalmi, film és egyéb jövedelmező téma, mégis a zene és a két énekes személye még szebbé tette.

     

     

    A Corvinákról érdekes lenne megtudni valójában merre lehetnek, hiszen a mindenféle művészetek pártolása mellett igazából tán ezt tudhatná a valós, szemmel látható formában látni is az boldog utókor.
    Mert azt tudjuk, hogy építészetben is sokat alakított, alkottatott igazságos Mátyásunk, csak azokat azóta hatvanhatszor átépítették az éppen aktuális "trendi" szerint. Pedig a visegrádi Salamon-torony pld. még szebbé tehetné a Duna-kanyart, a várról már nem is beszélve.

    Ha találsz valamit és idődbe is belefér írd le jó?

     

     

    Mostanában olvastam Yves Caldor könyvét, a Puszta gyermeke a címe és Mátyás idejéből való témát dolgoz fel, többek között Kemény Sándor életén át azt is, hogy Mátyás mennyit áldozott egy-egy még feltörökvőben lévő -ebben a könyvben pld. egy festőért- művészért. Azt nem sikerült ugyan kisilabizálnom, hogy honnan vette a hírét azoknak, akik még kevésbé ismert, mégis aztán igazán híressé vált emberek lettek. De az feketén-fehéren benne van, hogy nem sajnált se pénzt, se embert a magyar királyi udvarban a művészetek minden ágának teljesebbé tételéhez.

     

     

    Remélem ma nyugisíbb napod lesz, ma elkezdem mosni, válogatni azt a mind a két napra való !!! holmit, amit a böröndbe fogok rámolni pénteken este, aztán irány PÉCS!!!!!!

    Kicsit kóválygós a fejem még mindig ettől a fura bogyótól, de remélem lassan ez is elmúlik, mert aztán indul a vonat és nekem ott KELL lennem ugyebár?

     

     

    Szép napot MINDENKINEK:
    Ancsa

    előzmény:
    MPiggy (9880)
    2008-07-28  19:57
  19. 2008. július 29. 09:149883.

    Hát bocsi!  ez a szövetségi-kapitányos felsorolás tkp. egy táblázat volt .... de ez már ilyen tumultusban ment át, de a lényeget -szerencsére rá jár a kezem :o)- kiemeltem ... táblázat ide, vagy oda, tuti, ami tuti.....

     

    Akkor holnap este tapadunk a tv-re?

    előzmény:
    moty (9881)
    2008-07-28  21:27
  20. 2008. július 29. 09:119882.

    Jó reggelt Húgi!

    Hát ha "A reneszánsz király" c. filmet nem is, de találtam valami egyebet, ami azért megsimogatta pudvás belsőmet így kora reggel :o))

     

     

    Részlet egy, az origo.hu mai cikkéből:

     

    " Az idei találkozóra július 30-án, a Forma-1-es versenyt megelőző szerdán kerül sor az Üllői úti Albert stadionban. A kezdő sípszó 19 óra 30 perckor harsan majd fel.  .... A pilóták csapatába bekerült azonban egy kakukktojás is, hiszen Lipcsei Péter is Massáék oldalán küzd majd az Üllői úton. ...

     

     

    A szövetségi kapitány sem éppen a motorsport világából érkezett, Placido Domingo eddig jobbára éneklésre használta a hangját, ám a tenor most taktikai utasításokat kiabálhat majd fiainak. ...

     

    .... A teljes jegybevételt a rászoruló és beteg gyermekek gyógykezelésére és oktatására fordítják. Az már eldőlt, hogy a támogatandó alapítványok közül idén a rendezvénynek helyt adó Ferencváros kérésére a Tűzoltó utcai Klinika alapítványa kapja majd a támogatás legnagyobb részét....

     

     

    Hungarian All StarsNazionale di Piloti
    Szövetségi kapitány:
    Erwin KoemanSzövetségi kapitány:
    Placido DomingoErdei Zsolt
    (csapatkapitány)Michael Schumacher
    (csapatkapitány)Rudolf PéterFelipe MassaEperjes KárolyGiancarlo FisichellaSisa TiborNico RosbergKiprich JózsefSebastien VettelCsank JánosVitantonio Liuzziifj. Albert FlóriánRicardo PatreseBobby DavisonIvan CapelliKnézy JenőBaumgartner ZsoltKeller JózsefLipcsei PéterFarkasházy TivadarMaro EngelDobrády ÁkosMatteo MunariHajdú B. István Faragó Richard Szekeres Tamás

     

    a találkozót élőben közvetíti a Duna TV, amely jótékonysági árverést is tart a mérkőzés alatt."

     

     

    Na most akkor itt a kényes kérdés! MOST!!!!! melyik csapatnak drukkoljunk ????

     

    előzmény:
    moty (9881)
    2008-07-28  21:27
  21. 2008. július 28. 21:279881.
    Képzeljétek, már ma is ment volna ez a " Reneszánsz király" ( nem tévesztik össze vkivel?), erre SEMMI. Egy "Domingós" felhívta a Hálózat tv-t, ahol azt mondták, hoy "a Placigo (! sic) Domingo anyag nem érkezett meg".
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  22. 2008. július 28. 19:579880.

    Pedig milyen kedves szep Margit lehetett, latszik a kepen!

     

    Mit gondolsz, nehez lehet egy ilyen platinum lemez???

     

     

    Ki az a reneszansz kiraly??? /kerdi Pisitike artatlanul az ovodaban./

     

    Errol jut eszembe, egy erdekesnek tuno konyvet adtak ki /valahol errefele/ Hollos  Korvin Matyas vilaghiru konytararol.

     

    A keletkezeserol, az irasokrol..a kodexekrol, a regenyekrol. Szaketok szerint hatalmas szamu konyv volt, csak a Vatikannak volt azidoben nagyobb konyvtara. Nem lehet tudni hova tuntek- igen keves van mar csak meg, mutatoba.

     

    En csak az ujsagban az osszefoglalojat olvastam, aholis megjegyzik, a kiraly igazi ferfiember volt, az utleirasokat, kalandregenyeket, foldrajzi es tudomanyos konyveket kedvelte/ nana!./

    Rengeteg olasz muvesz /iro, illusztrator is/ latogatta a kiraly  akkoriban az udvarat-mondja a cikk iroja- ami az egyszerubb nepnek nem igazan tetszett. Az olasz asszony sem volt nagyon nepszeru- tobbek kozott azert sem mert nem kedvelte  a magyar konyhat.

     

     Novere kuldte neki rendszeresen a hazai sajtokat, olajbogyot...egyeb finomsagokat. /Gyorsfutarral-ami akkoriban tobb honapon at futott./,

    Korulnezek, hatha megtalalom a konyvet valahol.

    előzmény:
    Tsancsa (9875)
    2008-07-28  17:28
  23. 2008. július 28. 19:179879.

    Judit!!!!

    Minden elképzelésünket ilyen könnyű legyen megtalálni és elérni .... nézd csak mit találtam????

     

     

    http://www.cdbt.hu/index.html?csid=1500521&PHPSESSID=26d3d22bb72e9aeafed999459956fda3

     Zandonai: Francesca da Rimini [ ÉLŐ ]Riccardo Zandonai (1883-1944)Renata Scotto (szoprán), Isola Jones (alt), Plácido Domingo (tenor), Cornell MacNeil (bariton), Daniel Lewis Williams (basszus), Lorange Nicole (ének), New York-i Metropolitan Énekkara (vegyeskórus), Piero Faggioni (rendező), Brian Large (video rendező), James Levine (karmester), New York-i Metropolitan Zenekara(1984 / 2007)

     

     

    Borítófotó ugyan nincs hozzá, de gondolom nem is az a lényeg!


    DVD video5.922 Ft 

     

     

    Sajnos ennél többet nem találtam, merthát ugye Domingo-Paoloval és az eredeti zenével egészen más .... lenne

     

     

    Még tán itt látni a DVD-boritóját:
    http://www.fidelioshop.hu/index.php?item=cikk&id=10358

     

     

    Sajnálom, hogy nincsenek fent a régi szép felvételek,de tán a DVD-t lehet még kapni:
    Ancsa

    előzmény:
    sangrila (9853)
    2008-07-26  08:18
  24. 2008. július 28. 18:379878.

    Limpikém!!!!!!

    HIPP-HURRRÁÁÁÁÁ!!! ez aztán a jó hír!!!! KÖSZÖNJÜK előre is!

     

     

    Járt már Feléd a postás? kellene, figyelj rá!

     

     

    MÁS!
    Még mindig a bécsi napok idején felbukkant Francesca da Rimini-felvételeket keresem és képzeljétek, eddig Csajkovszkij oldalán találtam egy csomóóóó részletet.

    Most "nyomozok" érdekel? akkor is idemásolom amit találtam, mert izgatja a fantáziámat. Tuuudom, hogy csodás zene és Domingo még fénykorában szenzációs volt benne .... ennyi elég is igaz?

     

     

    Tehát:

    Riccardo Zandonai (1883-1944): Francesca da Rimini:
    Polenta Guido, Ravenna kényurának leánya, szül. 1258 körül, megh. 1288. 1275. férjhez adták Malatesta Gianciotto, Rimini kényurához, ki őt azonban a Pál öccsével folytatott szerelmi viszony miatt megölette. Dante óta (Inferno V.) sok költő és szinműiró panaszolta el F. sorsát ..... Rossini és Thomas Ambr. pedig mint operahősnőt örökítették meg ... "

     

    Pjotr Csajkovszkij művei között:

    FRANCESCA DA RIMINI — FANTÁZIA DANTE NYOMÁN, OP. 32

    A szimfonikus fantázia Dante Isteni színjátékának ihletése nyomán keletkezett, és ugyanabba a műfajcsoportba tartozik, mint a Shakespeare-inspirációra írt Rómeó és Júlia, valamint a Vihar című fantázia. Csajkovszkij 1876-ban írta és a következő évben Moszkvában mutatta be a művet.

    Témáját bölcs ökonómiával leszűkíti, és a dantei trilógia egyetlen — közismert — epizódjának tükrében mutatja be az elátkozott lelkek tragédiáját. A Pokol második körében találkozik Dante azokkal, akik szerelmükkel vétkeztek; közöttük felismeri Francesca da Rimini gyengéd és szomorú alakját, aki kérésére elmondja, miként szerették meg egymást bűnös módon Paolo Malatestával, miközben egy könyvből Lancelot szerelméről olvastak. A híres Ötödik ének e részletét a zeneszerző egyébként kinyomatta a partitúra elejére."

     

     

    Ha mást is érdekel, ezen az oldalon megtaláljátok Riccardo Zandonai: Francesca da Rimini c. operájának TELJES SZÖVEGÉT!!
    http://www.tarjangz.eu/libretto/szovegek/fdrim ini.txt

     

    Ancsa

    előzmény:
    Limpi (9876)
    2008-07-28  17:42
  25. 2008. július 28. 17:529877.

    Hali Húgi!

    ÓÓÓÓÓ! de még mennyire ott volt ..... és néha még most is ott van lélekben .... vagy ezt Te is tudod?

     

     

    Jaj! több opera, meg mondjuk zarzuelákat is ..... csak a vége!!!  Jajajajajjj! az a vége ne az lenne mindig ...... hát ki lehet ezt szárazon bírni??

    Felrakjam? összerakjam a gportálra a Luisa Fernandát???

    előzmény:
    moty (9871)
    2008-07-28  05:58
  26. 2008. július 28. 17:429876.
    Ancsur, a fiam felveszi holnap a "reneszansz király"-t, ha sikerül, majd szólok!
    Nem is akartam előre szólni, mert ki tudja, mi lesz belőle, de reménykedem.
    előzmény:
    Tsancsa (9874)
    2008-07-28  16:56
  27. 2008. július 28. 17:289875.

    Kedves egészségedre! kívánom magunknak, hogy még nagyon sokáig ünnepeljünk együtt!

    Tudom ám, hogy van még olyan kedvenced, ahol felcsendül egy bizonyos hang, amelyért én lelkesedem. Tán kössük össze a kettőt??? Hála Katinkának ma már ugyan hallgathatom teljes CD-n is ezt a szép hangot, de sajna a Faust-ból nem énekel rajta.

     

     

    Azért próbálkozom, hátha sikerül valamikor este ha géphez jutsz néhány gondtalan percet szerezni azzal, hogy meghallgatod ! legalább ennyi ideig pihensz .... oké?

     

     

    Jaj Kitty!
    Látod, hogy milyen apró örömök is érhetik az embert keresgélés közben?? nézd csak ugye a Portrait-szó tán minden nyelven a portréra következtethető .... és mindjárt 6 részlet van fent HURRÁ!

    Nézz bele milyen végtelenül kedves, közvetlen, egyszerű ember és hallgass bele, milyen szenzációsan szép a hangja!

    Na jó! itt a bozonyosság, hogy a Rusalka-Hold dala (bocsi! nem tudom kihagyni!) után igazából mivel? inkább kivel lopta be magát a szívembe. De hallgasd meg, hát nem gyönyörű? az Andrea Chénier tán legszebb részlete ez a duett .... hát persze hogy Benackova partnere PLACIDO DOMINGOOOOOO :o)) tisztára megleptelek igaz?

    Ancsa

    előzmény:
    doknagyi (9864)
    2008-07-26  22:34
  28. 2008. július 28. 16:569874.

    Szia Háló-szuszi!

    Még szép hogy megnézTÜNK!!!!! és természetesen meg is ismertelek, kár hogy csak így láthatunk ..... igazán elbírnám viselni hogy több ideig és többször csacsoghassunk egy kupacon :o))

     

     

    Okvetlenül várom a jelzést mikor hívhatlak, tudod itt a meglepid, azért azt szeretném ha nézhetnéd-láthatnád mielőbb.

     

     

    Erika!
    Ha jól sejtem, akkor nem sikerült hozzám közel lakó kedves ismerősöddel beszélni a Hálózat tv-ben holnap és utána még két napon át vetítendő " A reneszánsz király - PLACIDO DOMINGO" c. film felvételéről.
    Bocsi, hogy szívózok, de már csak Őbenne reménykedünk, másfelé nem tudtunk előbbre jutni a témában.


    Írj és én várlak:
    Ancsa

    előzmény:
    alchri (9866)
    2008-07-27  17:38
  29. 2008. július 28. 16:509873.

    Szervusz Klára!

    Jó régen "találkoztunk", jó látni, köszönöm, hogy nem felejtettél el minket.

     

     

    Hát bizony jó lett volna látni a Luisa Fernandát teljesen függetlenül attól a ténytől, hogy két hete élőben láttuk-hallottuk Bécsben :o))

     

     

    Nálam a bibi ott van, hogy szupernek egyáltalán nem mondható szolgáltatónk, 2 éve pikka-pakka úgy döntött, hogy elvette a MEZZO-csatornát. Hiába leveleztünk többed magammal, hiába kértük, nem adták vissza, ill. annyi "engedményt" tettek, hogy az alapcsomag (értsd.nulla) mellé már fizetett csatorna-csomagból kivették és betették egy harmadikba, amiben gyakorlatilag számomra egyedül a MEZZO lenne érdekes. Viszont ugye csak egyet nem lehet, viszont az ára így a 3-nak, igazán borsos ..... nem fér be.


    igen! három csodálatosan szép, eseményekben és élményekben gazdag napot töltöttünk odakint a Lányokkal.

     

     


    Tinka-Katinka ajándékát pedig az utazás előtti estén .... hááát tudod kívánom mindenkinek, hogy tapasztalja meg, milyen érzés tudni hogy olyan barátai vannak, akik még ezt is megteszik érte.
    Katóka meglepetése igazi kedves és nagyon-nagyon szép, örök élmény lesz. Halálosan büszke vagyok rá, hogy Kata ilyen egyedi meglepetéssel "indított" útra minket.

     

     

    Néha azért nézz be hozzánk, a gportálon biztosan többször jársz, de itt is igyekszem amikor időm engedi zenét feltenni, igaz mostanság csak egy hang tud beleférni a fülembe, agyamba, de ez talán ezen a nyáron érthető ugye

    Gyere máskor is örülnénk Neked:
    Ancsa

    előzmény:
    klára13 (9865)
    2008-07-27  17:10
  30. 2008. július 28. 10:309872.
        Tudom, Moty, Kata csak mesélt róla. Az ő jóvoltából az egyik kanadai rádióadó küldött Nektek egy Domingó áriát a nagy esemény alkalmából, hogy élőben látjátok a nagy művészt. Biztosan tudsz róla, így, elmesélve, hiszen másképpen, sajnos, nem juthatott el hozzánk.
    előzmény:
    moty (9871)
    2008-07-28  05:58
  31. 2008. július 28. 05:589871.
    Hát nem Katával, de jártunk..........Ancsa ott volt!
    előzmény:
    klára13 (9868)
    2008-07-27  18:23
  32. Torolt_felhasznalo_931851
    Torolt_felhasznalo_931851
    2008. július 27. 22:379870.

    Kedves Erika!

     

    Fogadja hálám jeléül! Köszönjük szépen az ajándékot! 

     

            Eszter

    ( Panna anyukája )

    előzmény:
    alchri (9866)
    2008-07-27  17:38
  33. 2008. július 27. 21:589869.
    Azért én is meglestelek.........
    előzmény:
    alchri (9866)
    2008-07-27  17:38
  34. 2008. július 27. 18:239868.

    Hűűűűűűűű!

    Hallotam, hogy ott jártatok, Katával. Hiszen ez így, képernyőn is gyönyörűség! 

    előzmény:
    moty (9867)
    2008-07-27  18:16
  35. 2008. július 27. 18:169867.

     Kedves Klára!

     

    Most megijedtem, hogy miről maradunk le, de ez az a Luisa Fernanda előadás, amit mi is láttunk Bécsben!

    előzmény:
    klára13 (9865)
    2008-07-27  17:10
  36. 2008. július 27. 17:389866.

    Ancsám, szia!

     

    Itt láthatsz engem és apósomat tegnap du.:

     

    http://www.dunatv.hu/felsomenu/nettv?video=1_450 070

     

    Az ágyú mellett állunk, befogom a fülem, meg fotózok is, biztosan megismersz.

     

    Hangulatos volt, sajnos a bálozókból nem sokat láttam, férjem velünk szemben állt, ö jobban járt.

     

    Szép kislány lett a Bál Szépe, a sok agyon cicomázott lány között én is öt választottam volna. Természetes, bájos kisugárzása volt.

     

    Nagyon, de nagyon meleg van és én ezt útálom!!!

     

    Szegény pék néni elaludt ma reggel, nem tudjuk mikor lesz a temetése, de férjemnek tuti énekelni kell, a halálos ágyán a Tavaszi szél vizet áraszt c. dalt énekelte el neki, akkor még reménykedett mindenki, hogy talán csoda történik...... Megismert bennünket, agyon pusziltuk és bögtünk, ismét valaki a gyerekkorunk emlékeiböl távozott.

     

    Ancsa, ma este anyukám jön le újra Peströl, nem tudom meddig marad, de minden nap gondolok Rád és valamikor már összejön a telefon, tuti!

     

    Mindenkinek kellemes nyári estét kívánok!

     

    Majd fotót is hozok, csak le kell töltenem és ki tudja feltölti-e ez a lassú net.

    előzmény:
    Tsancsa (9861)
    2008-07-26  15:48
  37. 2008. július 27. 17:109865.

    Szervusz, Ancsa!

    Bárcsak itt lennél!

    A Mezzo csatornán Domingo énekel madridi operaelőadásban.  Csodaszép. Üdv. Klára

    előzmény:
    Tsancsa (9860)
    2008-07-26  15:38
  38. 2008. július 26. 22:349864.
    Hát Ancsám!Nagyon köszönöm , hogy ezen a szép névnapon megkínáltál az imádott Csajkovszkíjjal. Igyaztán én is részt veszek a névnapi ünnepségen. Neked köszönöm, kicsiny Pannának puszi a popójára, arra a selymesre.
    előzmény:
    Tsancsa (9863)
    2008-07-26  18:02
  39. 2008. július 26. 18:029863.

    Te is Nagyi, én is nagyi, van még Nagyi ??? hol van Kata-nagyi???

    Szia Kitty!

    Köszönöm szépen a jelzőket és a kívánságokat is. Apró-pici-Pankának okvetlenül továbbadom, hiszen holnap mind a hárman bulizunk .... értsd: Pannával babázunk, Kristófkámmal sütünk, főzünk ...... s ha az időjárás is kegyes lesz hozzánk, akkor remélhetőleg a kerti tűz felelőseinek hála, a végén ehető állapotú grill ezt+azt ..... készíthetünk magunknak :o))

     

     

    Panka egyébként valóban ahogy cseperedik, -és én vagyok az elfogulatlan nagyanyja- napról-napra szebb, formásabb és főleg beszédesebb lesz :o))) csak tudnám kire ütött ????? ebben a csiszta szófukar családban

    Üres perceit is eltudja foglalni már most is a kiságyban, ebben is van akire ráismerni családon belül. Rámol-pakol, "jár" körbe, mindent elér és behúz a kiságyba, aztán rendddddkívüli odafigyeléssel "kóstolót" csócsizik belőle, utána pedig pacallá gyűrve "szóval is tartja".
    Tegnap ugyan a "Kiskacsa fürdik" c. leporelló mesekönyv lekapta a gyufát, mert ugyan még magára rángatnia sikerült, de sehogy se tudta bepakolni abba a mindenevő szájába ..... pedig tanúsíthatom, hogy igenn sok energiát és türelmet fektetett bele, hogy legalább egy kicsi részét megrágcsálhassa .....

     

     

    Szép ez a nap így, sok-sok Domingot hallgatok ... persze csak hogy Nektek kereshessek még szebbeket

     

     

    Neked viszont másra emlékszem, hogy kedveled, úgyhogy szépen meg is keresem .... elvégre csak így tudlak "megkínálni" ezzel a földi jóval!

     

     

    Nida már aaaa!!!! Hát nem rögtön ez akadt az egerem alá! a számokra emlékeztem, dehogy pont egy waldbühnei előadás-részletében találokrá, az a sors keze. Tudod az én Domingos-sorsomnak az ŐŐŐ keze, merthogy az én agyamban Waldbühne = Domingo és Húúúúgom-Jutka!

     

     

    Húha! ezt most találtam! ezt hallgassátok meg! gyönyörű és ráadásul Netrebko-Villazon előadásban ..... szuper!

    Igazán érdekes olvasni valót találtam itt Csajkovszkijról és másról is:
    http://zenetortenet.extra.hu/az_orosz_nemzeti_zenek ultura_kialakulasa.html

     

     

    Most egy kicsit megint be kell zárnom a zeneládikót, de még jövök, mert ma ezzel ünneplem magam!
    Ancsa

    előzmény:
    doknagyi (9862)
    2008-07-26  16:39
  40. 2008. július 26. 16:399862.
    Édes Ancsám!Topikunk legnagyobb szívű főasszonya!Nagyon boldog Névnapot kívánok Neked,mint nagyon értékes nagyinak és szépséges Pannádnak! Milló, milló, millió rózsa szál !!!!!
    előzmény:
    Tsancsa (9861)
    2008-07-26  15:48
  41. 2008. július 26. 15:489861.

    Húúúú! Erika remélem fotózni is tudsz majd!

     

    Anno apám mindig ígérte, hogy egyszer mi is elmegyünk, megnézzük hogy milyen is egy Anna-bál, de soha nem jutottunk el odáig.

     

     

    Hali Szobatárs!
    A világ legszebb zenéjével öszönöm a család minden névnapos tagja nevében a köszöntést, ugye tudod miért pont ezzel az opera-részlettel :o))

    Ma és mindig hálás leszek ezért!

     

    Ancsa

    előzmény:
    alchri (9856)
    2008-07-26  13:44
  42. 2008. július 26. 15:389860.

    Szia!

    De régen láttalak! Köszönöm a jó kívánságokat !

     

     

    Remélem Pécsen is valami ehhez hasonló, kellemes, kedves meglepetésen lesz részünk :o))

     

    Ancsa

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_671962 (9855)
    2008-07-26  09:38
  43. 2008. július 26. 15:339859.

    Jaj Húgi!

    Ha valaki Te aztán tudod, hogy amúgysem megyek a szomszédba némi sós vízért, de ez aztán talált, KÖSZÖNÖM!

     

     

    Ígérd meg, hogy mához egy hétre, ott lent Pécsen a sötét nézőtéren egymást fogjuk bátorítani amikor felcsendülnek az olyannyira kedves, sok-sok közös emléket rejtő dallamok. ....

    Hiszem!!! hogy az életben nincsenek véletlen találkozások! Pécs után mégtöbb emlékkel, közös élménnyel leszünk gazdagabbak, (bár az igazi dalnak csak a címét tudom itt mutatni) amitől méginkább "A" Húgi leszel, mert ugyebár Katánk ezt tökéletesen átfordította és soha nem változhat meg .... ezt Neked kerestem meg és tettem el a "Favoritok" közé, örülj, hallgasd velem pont MA!

     

     

    Ahogy mindegyik, de erről méginkább mindig Te fogsz eszembe jutni, rengeteg olyan, vagy tán egy sincs? amit ne hallgattunk volna együtt is végig!? kívánom magunknak, hogy még sokat és sokszor üljünk egy kupacon és "fogyasszunk" rengeteg papírzsebkendőt Domingot hallgatva!

    Te vagy a Húgi! érted?

    Ancsa 

    előzmény:
    moty (9854)
    2008-07-26  09:33
  44. 2008. július 26. 15:059858.

    Kedves LÁNYOK!

    Erika, Judit, Jutka, Kata, Kitty, Limpi ..... és Ti mindannyian, akik annyira közel álltok hozzám!

    Köszönöm, hogy vagytok, hogy Rátok mindig számíthatok, jóban és rosszban, örömben és örjöngésben ..... önmagamat ismételném ha megint leírnám, hogy milyen gazdag vagyok általatok!

     

    Inkább csak annyit, hogy

                JÖVÖRE ÉS MÉG UTÁNA SOK ÉVIG VELETEK UGYANITT !!!!

               MINDIG LEGYEN A BÉCSIHEZ HASONLÓ KÖZÖS ÖRÖMÜNK,

                                     LEGYEN OKUNK KÉSZÜLŐDNI,

                                   LEGYEN TÖBBSZÖR EGY DÁTUM,

                          AMIKOR SZEDJÜK A KOFFERT ÉS MEGYÜNK .....

                                 DOMINGOT HALLGATNI EGYÜTT !!

    mert ugye 

                AZ ÉLET DOMINGOVAL SZÉP! TINÉKTEK MAGYARÁZZAM?

    Ma, holnap és még nagyon sokáig

                                        LONG LIVE DOMINGO!  

     

                                      HASTALA VISTA MAESTRO! 

     

     

                           AUF WIEDERSEHEN in PÉCS PLÁCIDO!

     

     

    A mostanában legtöbbet dúdolt dallammal

     

    KÖSZÖNÖM NEKTEK !

     

    Ancsa

    előzmény:
    sangrila (9853)
    2008-07-26  08:18
  45. 2008. július 26. 14:139857.

    Szia Francika!

    Nagyon-nagyon szépen köszönöm, különösen a család többi szintén ünneplő tagjának nevében is :o))

    Bemutathatom Neked a legifjabbat? >>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>

     

    Ismerkedj meg Pankával, aki bőszen és határtalan mennyiségű boldog mosollyal uralja a család MINDEN tagjának életét immár 5. hónapja :o))

     

    Igazatok volt és van! egy unoka totálisan átformálja az ember gondolatait !

     

    Sokszor eszembe jutottatok az elmúlt hetekben, és ígérem gondolok Rátok jövő hétvégén is Pécsen, DOMINGO-koncertjén :o))) Bécs után Pécs ..... hát kell ennél szebb nyár??

     

    Köszönöm hogy gondoltál rám!
    Ancsa

    előzmény:
    franci47 (9852)
    2008-07-26  08:03
  46. 2008. július 26. 13:449856.

    Drága Ancsa, isten éltessen névnapod alkalmából!

     

    Ma elnézünk az Anna bálba, helyesebben csak a felvonulást kukkoljuk kicsit, utána meg sétálunk Füreden.

     

    Kellemes hétvégét Mindenkinek!

    előzmény:
    Tsancsa (9849)
    2008-07-24  23:09
  47. Torolt_felhasznalo_671962
    Torolt_felhasznalo_671962
    2008. július 26. 09:389855.

    Drága Ancsa!

    Boldog névnapot! 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  48. 2008. július 26. 09:339854.

    Kedves Tesó!

     

    Csatlakozom, SOK ÖRÖMÖT ÉS BOLDOSÁGOT kívánok Neked és Pannának!!!

     

    Kerestem egy jó kis képeslapot, de egyik sem tetszett, ezért:

     

    1.Hogyan kéne köszöntenem leghűségesebb rajongómat?

     

    2.Megvan...... 

     

    3 Minden jót Ancsa!

     

    4 Egyébként már Beverly Hillsen is van csillagom.....:) 

     

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  49. 2008. július 26. 08:189853.
    Szia Ancsa!Gondoltam,hogy én leszek az első ilyen korán,de látom,hogy már megelőztek!SOK BOLDOG NÉVNAPOT KÍVÁNOK,JÓ EGÉSZSÉGBEN,SOK ÖRÖMET PANNÁBAN, ÉS A MÚLT HETIHEZ HASONLÓ ÉLMÉNYEKET.Judit
    előzmény:
    Tsancsa (9849)
    2008-07-24  23:09
  50. 2008. július 26. 08:039852.

    Kedves Ancsa!

     

    Névnapod alkalmából sok szeretettel köszöntelek és minden jót kivánok Neked és családodnak:

    Ildikó 

    előzmény:
    Tsancsa (9849)
    2008-07-24  23:09

Címlap

top