Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Placido Domingo rajongók

Hóanyó
Létrehozva: 2005. július 3. 13:34

Kedves Ancsám!
Neked nyitottam ezt a topicot,a közelgő Névnapod alkalmából!
Kedves idelátogatók!Egy nagyon jó barátomnak szeretnék örömöt szerezni azok álltal,akik szintén szeretik a komolyzenét:))
Hamarosan lesz a nagy koncert és még előtte,cserélhettek eszmét,és kötődhet a zene kapcsán uj ismeretség ,barátság!
Érezzétek Magatokat nagyon jól ezen a felejhettlen,szivet-lelket gyönyörködtető esten!
  1. 2009. május 20. 07:5011051.

    Képzeld Kata!

     

    Már - az évekkel ezelőtti noszogatásod idején - megvettem a filmet, megnéztem! ( Szerintem kölcsön is adtam.....).

     Ha kéri vki ( a közelben), Szóljatok!

    előzmény:
    MPiggy (11050)
    2009-05-20  02:04
  2. 2009. május 20. 02:0411050.
    Ugye-ugye?! Mar evekkel ezelott noszogattalak titeket nezzetek meg EZT a filmet. Az nlc fooldala is hirdette akkoriban. Csodaszep kedves zene, jo tortenet, nagyon jo szereplogarda. A fiatal hegedumuveszt nemet fiu jatssza, kituno szinesz- egy idoben emlegettuk is Erikaval ha jol emlekszem ( a tortenetben lengyel menekult, dehat istenem, kicsire nem adunk) Igazi "regivagasu" szinvonalas film es mar csak a hegeduszolo miatt is kotelezo! A magyar cime "Holgyek levendulaban" ...Az elobb nem tudtam beirni, most magahoz tert az nlc. Ezzel egyutt, joccakat!!!!!
    előzmény:
    Tsancsa (11049)
    2009-05-19  18:28
  3. 2009. május 19. 18:2811049.

    Igen, persze!

     

     

     

    Ezt most találtam .... ezt meg KELL!! hallgatnod :O))) ha már "megfertőztél" a hegedű-hangja-bacival 

    előzmény:
    MPiggy (11048)
    2009-05-19  17:37
  4. 2009. május 19. 17:3711048.

    Milyen szep kepeket rakott fol az elso dalhoz.  Az El condo pasa-t meghallgattad mar Domingoval? nagyon szep...

     

    előzmény:
    Tsancsa (11047)
    2009-05-19  17:10
  5. 2009. május 19. 17:1011047.

    Szia!

     

    Ma is kaptam a francia csajtól egy videót, gyorsan idemásolom, nehogy megint eltűnjön!

    Bár az előbb beszéltem Judittal és Ő mondta, hogy a vasárnap estit is visszatette Danielle, már ott hallgatható. A címe  Nun Mme Sceta

     

     

     

     

    Amit pedig ma küldött,  El guitarrico

     

     

     

     

    A Kicsi-Felség? hát ismerős némiképpen a dolog, bár Panna még korban jócskán idébb tart, de Ő se nagyon szíveli ha bármiben is korlátozva érzi magát ..... tehát hatalmas kék szemeivel huncutul néz Rád, rázza azt az apró fürtös fejét,hogy "nem, nem szabad!" de közben a tördelt pici kezei egy szempillantás alatt lecsapnak a kiszemelt tiltott darabra.

     

     

     

     

    anno a gyerekeimnél bevált, de már jóval nagyobb korukban, hogy az örökös testvériesnek nem mindig mondható acsarkodás-marakodást úgy lehetett leállítani -rövid időre-, hogy mindenki ment a saját szobájába és harsányan elkiabáltam, hogy: "meg ne lássam, hogy bármelyikötők is beteszi a lábát a másikhoz!" ..... majdnem 10 percig is eltartott, míg az előszoba falán lévő tükörből megláttam az árnyékot, ahogy settenkedett, majd besurrant a másikhoz ..... és akkor szép csendben lapítottak, játszottak majdnem a következő fél óráig .... aztán kezdtük előlról :o)))

     

     

     

     

    Megyek megnézem írtál-e máshol is, aztán ha tudok még visszajövök, keserves nap volt a mai -is!- ezidáig, jól jönne egy kis felhőtlen öröm .... bár a francia csaj videója, pontosabban a puszta tény, hogy néhány szavas kisérő szöveggel ez már a negyedik .... azért felettébb jól esik, nem tagadom!
    Ancsa

     

    előzmény:
    MPiggy (11046)
    2009-05-19  03:45
  6. 2009. május 19. 03:4511046.
    Hat egy kis hosszu volt ez a ket es fel nap a Kis Meltosagossal...annal is inkabb mert aranyteremszete mellett azert meglehetosen eroszakos is ha akar valamit. leginkabb jatszani, meset olvasni...udvarra menni. Szoval foglalkoztatja a nagyszuleit rendesen. Foltehetoen ez azer otthon maskeppen van, mindket jobban ugraltat. Es az a baj, hogy a mi udvarunkon sajnos egy kisgyerek soha egy percig sem lehet egyedul. Ezt most mar jol tudja, megis ram hozta a szivbajt egy percre mikor Zsofikaval a telefonon beszeltem. Kint jatszott a teraszon es one zsinor leballagott a lepcson..tavaly ugye meg nem ksierelte volna a gradicsokat egyedul- eleg fura lepcso. Pedig van kis kapu a lejaratnal, szoval annak bezarasa egyelore azert megodlas-de most nyitva volt...en hibam. No aztan lattam az udvaron rendetlenkedik Rekaval es kerdesemre mikeppen is kepzeli ezt, azt valaszolt o akkor most megy a vizpartra horgaszni. Ez az amit szigoruan csak felnottel szabad, eddig nem is ksierelte maskeppen. SZoval nem lehet megbizni benne. Mikor igen hatarozottan kozoltem hogy masirozas befele es eszebe ne jusson, akkor ugy jott hogy egy lepest felem, kettot vissza, majd oldalazva...szeme sarkbol figyelve akkor most mi van. hat az l;ett, hogy eletemben eloszor, de igen hatarozottan folemeltem nagyanyai hangom. Most meg bevalt...de nem biztos legkozelebb is. mikor a lepcsore ert meg jobban lelassitott...leult....szoltam "mozgas" erre aszonygya "jovok, de LASSAN...." hat alig tudtam komoly kepem megorizni.....Reggel a pingvin itan massziv Titou-zas jott, van egy masik ami talan legjobban teteszik neki, az egy csoki-cukorgyar-futioszalagjan "jatszodik" es fenomenalisan jopfa a kisfiu es a nyuszi handabandazasa...Mas zen enem volt! No megyek, takarododo!! ..u.i a Csulokkel csak vicceltem-eletemben nem ettem meg csulkos bablevest, nem is szandekozom! Szerintem anelkul is szuper. Viszont Obudan az etteremben aprilis kozepen ettem 2 falatot (ferj tanyerjabol) MINDEN idok legjobb "csulke" volt, azt hiszem "gozolgo csulok"-nek neveztek...puha omlos...izes...mmmmm!! A szemem konnybe labadt........!!
    előzmény:
    Tsancsa (11044)
    2009-05-18  19:03
  7. 2009. május 18. 20:5711045.
    Nagyon jól, drága Ancsa, köszönöm szépen !!!!! Szilviéknek is!!!!Majd meghálálom valahogy nekik!
    előzmény:
    Tsancsa (11043)
    2009-05-18  18:39
  8. 2009. május 18. 19:0311044.

    Tinka-Katinka!

     

     

    Légyszííí szorongasd meg Ágnest, hogy többet, többször láthassunk ilyen fotókat ..... írtó aranyosak együtt a kicsik! Jó látni, hogy a Kicsi-Felség ennyire szereti a Húgocskáját!

     

    Bevallom, -tiszteletben tartva másokét- de én kifejezetten nem szeretem a "csülkös" változatát a bablevesnek .... én ebben is a sok-sok zöldséggel, aztán nagyanyámtól -a bőség idejéből- tanultam, hogy egy nagyobbacska krumplit bele kockázva ..... házi csipetkével és finom, friss fokhagymás-petrezselymes rántással .... hmmmmm!

     

     

    Nekünk még mára is maradt a csülök-pörköltből. Bár a zenének ehhez annyi köze, hogy főzés közben szól a rádió a konyhában, de elárulom, hogy ezt például szeretem készíteni. Miért? mert tanultam néhai szomszédomtól egy igen egyszerű, ám roppant nagyszerű módját az "egészségesebb" csülök-pörkölt-készítésnek.

    Ez azt jelenti, hogy a feldarabolt csülökhúst, a rennngeteg apróra vágott vöröshagymát, paprikát-paradicsomot, sót, csipet majorannát, sok fokhagymát és jócskán mérve a pirospaprikát ... ezt mind belepakolom egy vastagtalpú lábasba. Aztán felöntöm annyi langyosvízzel, hogy ne lepje el teljesen ..... és az első forrástól visszaveszem takarékra, fedő alatt 2-3 óra alatt omlós, finom puhára fő. jó sűrű szaftja lesz és NEM LESZ CSAK ANNYI ZSÍRJA, AMENNYIT MAGA A CSÜLÖK KIAD!!! főtt krumpli és a házi vödrös savság ..... na most megejtettem a vacsorát is :o))) 

    A másik amivel picit másabb a hagyományosnál, hogy én a csülökhús-darabok közé mindig teszek egy kevés sovány lapockát ... felkockázva azt is .... azoknak akik nem kedvelik a csülök bőrős részét, ill. most pld. Pankának, mert Ő is igen jó étvággyal, jóízűen falatozott a színhúsból, krumplival .....

     

     

     

    Ma is kettesben töltöttük a nap nagyobbik részét, persze a zene folyamatosan szólt .... aztán ma is Titou és a pingvin-dalokra aludt el :o))

    A délelőtti alvás után viszont Csajkovszkij: Diótörő CD-jét indítottam el .... és a kisasszony nem tiltakozott, nem reklamált .... jött-ment, "intézte" ügyes-bajos dolgait és közben időnként felnézett a gépre, ahol a vízcseppeket imitáló mozgó kép ugye ritmusra mozog .... és ez azért érdekes volt ... hallgattuk zokszó nélkül.

    Viszont az eperrel nem sikerül barátságot kötnie, azt szombaton is, ma is próbáltuk, de hiába. Aranyosan bekapni bekapja a szép piros szeletet, kettőt fordít a szájában .... aztán szorgalmasan kiveszi a szájából és adja Eszternek, hogy "tetté" .... és megy tovább :o))

     

     

     

    Mit hallgattál ma? sikerült már elcsípned odahaza a Bartók rádió adását? ahányszor látom, hogy ezen a héten Berlioz zenéjét adják minden nap, mindig ott vagy a gondolataimban.

     

     

     

    Kicsit kókadt vagyok, nem fehér embernek való ez az egyik nap 7 fok, másnap 27 .... ma 30 fok volt árnyékban itt a bejárati ajtó mellett, de már mondják a lehűlést .... ez nekem nem jó, ezt nagyon megérzem!

    Írj ha időd engedi, legalább pár szót ... jó?
    Ancsa

    előzmény:
    MPiggy (11039)
    2009-05-18  01:35
  9. 2009. május 18. 18:3911043.

    Jó estét!

     

     

     

     

    Erika kedves!

    Megkértem Kassai Szilvit -ismered elmondásunkból-, aki még nálunk is elszántabb és sokkal, de sokkal régebbi Domingo-rajongó ....

    Ő szívesen felveszi Nektek Licitrát mindkét szerepben ..... ha nem baj, hogy DVD-re !

    A nevedben voltam bátor azt mondani, hogy nem baj ha korong és nem kazetta lesz :o)))

     

     

     

    Jól tettem?
    Ancsa

    előzmény:
    alchri (11042)
    2009-05-18  07:34
  10. 2009. május 18. 07:3411042.

    Köszönöm Ancsa, hogy segíteni akarsz, csak ha nem gond! Férjem is örülne neki nagyon.

     

    Nagyon édesek a képen! Irigy,irigy...

    előzmény:
    Tsancsa (11037)
    2009-05-17  20:38
  11. 2009. május 18. 07:3211041.
    Kata, beállok én is az irigyesek sorába! Tüneményesek!
    előzmény:
    MPiggy (11040)
    2009-05-18  01:37
  12. 2009. május 18. 01:3711040.
    Ami kesik, nem mulik Judit! Az ilyesmit nem lehet siettetni.
    előzmény:
    sangrila (11035)
    2009-05-17  19:59
  13. 2009. május 18. 01:3511039.
    Holnap reggel lesz mit mutatni megint a kolkocskenek! Immar elaludt, hosszu nap volt a mai. Delutanra elallt az eso, akkor ki lehetett kicsit menni- sajnos a bogarak is rogton elotuntek, az egyikunk sem szereti..de azert elultettunk vegre nehany viragot.Latnod kellett volna mekkor felhajtast csaptunk, aso-kapa-volt ott minden meretben, mindenkinek jutott....Nagyon finom bablevest foztem- pedig semmifele csulkom nem volt a haznal...de minden mas Jokai volt benne! Van az a csodas bab otthonrol-nem tudom MI a neve?? lapos es tarka...es eszmeletlenul finom, mint a gesztenye. Utana almas palacsinta volt, sajnos a kapkodasban elegge egettre sikeredtek. ...Csak Nonit nem erdekelte egyik fogas sem, csak a nyafogas....pedig egyebkent jo evo, mikor nem tul faradt gondolom. Mar ujabb trukkoket is produkal a szonyegen- ulesbol 2 pillanat alatt hasra huppan, mint a szemfenyveszto. De ELORE meg nemigen halad, csak korbe-korbe mint a ringlispil. Haja egyre "komolyabb" szemmel lathatoan szoszi, olyan Panna szinu o is. Apja volt ilyen meg 2 nagynenje is, godnolom jomagam is ( ki emlekszik??).Megyek valami felnottesebb elfoglaltsagot keresni- pl konyhatakaritas....netan egy kis olvasas is osszejon.
    előzmény:
    Tsancsa (11038)
    2009-05-17  20:47
  14. 2009. május 17. 20:4711038.

    Katóka!

    Szépek vagytok, aranyosak vagytok .... és külön öröm látni Nonit is!!!

     

     

     

    Én ma délelőtt ilyesmikkel foglalkoztam ..... már van ami sikerült, van ami nem, de nem adom fel ígérem és ha sikerül összegyűjteni, akkor száll Feléd is :o))) mondhatnám úgy is a mi tapasztalataink alapján, hogy "miért legyen Nektek más??"

    De nem bántalak semmi pénzért sem, ezért tudom, hogy Nálatok is sikere lesz, lesznek "nyugodt" percek ezek hallgatáa közben !!

     

     

     

     

    No és kicsi kostoló a srácoknak Panna újabb kedvenceitől .... hátha Ők is bejönnek Nálatok is!

     

     

     

     

    Megyek kicsit hallgatom a SZÉP BÁCIT, mert most néztem, hogy Danielle jócskán belehúzott, "dolgozik" a jobbnál-jobb, szebbnél-szebb videók készítésén .... megfogalmazom már azt a pár mondatot .... szégyellem magam, hogy ennyi ideig nem válaszoltam Neki.

     

     

     

    Írjál, várlak:
    Ancsa

    előzmény:
    MPiggy (11034)
    2009-05-17  19:32
  15. 2009. május 17. 20:3811037.

    :o)))

     

     

    >>>>>> ez egy mai felvétel ....

    természetesen tökéletesen át- és megértem a "kínálamadat"! Ma "beszéltem" Pankával telefonon!!! hát igaz csak odáig jutottunk, hogy "öööö!" meg hogy a Borsó kutyus azt mondja: "bau-bau-bau!" de azért már ez is szenzációs öröm tud lenni .... 

     

     

     

    Holnap a család többi tagja megy pakolni, Pannával ketten leszünk itthon .... gondolhatod ki fog énekelni nekünk :o)))) 

    Emlékszel az esküvői fotókra? szemüveg+szakál ...... no ez a felvétel Panka kedvence .... ül az ölemben, mancsikolja két kicsi kezét, nézi a BÁCIT és "énekel" Vele .... időnként megragadja az én okulámat is .... aztán bök a BÁCIRA! Igen, Neki is van szemüvege ....

     

     

     

     

    Szép napokat Neked/Nektek!
    Ancsa

    előzmény:
    sangrila (11035)
    2009-05-17  19:59
  16. 2009. május 17. 20:1211036.

    Szép estét!

     

     

     

    Igen tudom, emlékeztem rá, ezért másoltam ki Neked ..... valamit próbálok kitalálni jó?

    Hátha van akinek lenne rá lehetősége .... mert ha jól értelek, akkor Neked videókazettán is jó lenne igaz?

    Ha egyetlen mód van rá, megkeresem Neked oksi?
    Ancsa

    előzmény:
    alchri (11033)
    2009-05-17  17:19
  17. 2009. május 17. 19:5911035.

    Hát igazán "irigy" vagyok,hogy Ancsa is és Te is sorban teszitek fel az aranyos képeket az unokákról. Én már kedvet kaptam,de sajnos a lányom még nem.

    (pesrsze ő nem is látja a képeket!!)

    előzmény:
    MPiggy (11034)
    2009-05-17  19:32
  18. 2009. május 17. 19:3211034.
    Roppant lassu az nlc, de vegre hagyott 3 kepet folrakni. Kar, hogy Noni masik kepe amin "halas koznseg" gyanant elvezi a babszinhazat nem volt valamiert koser-roppant aranyos amint elvezi az eloadast.Ha mult hetvege anyak napja volt akkor ez most gyereknap lehet, mert ugye kikoltoztek hozzank holnap estig. Vejem festi a hazat, otthon magytak. Megyek is vissza fozni a vacsorat- felutin abbahagytam mert kdierult nemcsak a konyhapulton rohangalnak a hangyak de a kredencben meg sokkal tobben vannak...most felig kiramoltam, duhonten csaptam koztuk szet-persze erofolenyben azaz letszamfolenyben vannak. A harc kimenetele nem ketseges. Kedden majd maskeppen lesz, amikor kinyitnak az uzletek. Simon kozben megjelent es koveteli akkor hagyjam beken a kompjutert vegre...Igy lesz.
    előzmény:
    Tsancsa (11030)
    2009-05-17  16:43
  19. 2009. május 17. 17:1911033.

    Szia Ancsám!

     

    Ne is mondd, ilyen pipa vagyok, hogy itt nincsen mezzo.Otthon anyunak Balatonon van csak.

     

    Imádom Licitrát! Felejthetetlen vele az Aida!

     

    Látod, lehet, hogy veszek egy olcsó videót és felszerelem anyunál, ha jönne valami hasonló csoda amikor otthon vagyok a mezzon, felvenném. Hogy milyen okos vagyok.

     

     

    előzmény:
    Tsancsa (11031)
    2009-05-17  16:52
  20. 2009. május 17. 17:1811032.

    Szia Judit!

     

    azért gondolok ám azokra is akiknek -sajnos- nincs MEZZO-juk :o))

     

     

     

     

     

                                            MR3 (BARTÓK) - 2009-05-23 - 19.35 >>:o))

     

     

                           Weber: A bűvös vadász - Háromfelvonásos opera

    Közvetítés a Genfi Nagyszínházból

    előzmény:
    sangrila (11026)
    2009-05-15  20:44
  21. 2009. május 17. 16:5211031.

    Jaj Erika!!!

     

     

     

    Miért nincs Nálad MEZZO ?????? tudom, hogy ezeknek az előadásoknak naggggyyyyonnn-nagyon örülnél :o)))

     

     

     

     

                                         Mezzo - 2009-05-23 (jövő SZOMBATON!!)- 20.30-tól

     

     

     

                                                 Leoncavallo: Pagliacci

     

    m.: A genovai Teatro Carlo Felice kórusa és zenekara Bruno Bartoletti vezényletével. Fsz.: Svetla Vassileva, Salvatore Licitra, Alberto Gazale, Juan Francisco Gatell, Roberto de Candia. Rendezô: Paola Longobardo

     

     

     

     

    RÖGTÖN UTÁNA !!!!

     

     

     

                                     Mezzo - 2009-05-23 (jövő SZOMBATON!) - 21.55-től

     

     

     

    a világ legcsodálatosabb zenéje ..... egy másik Turidduval ....

     

     

     

                                            Mascagni: Parasztbecsület

     

     

     

    m.: A genovai Teatro Carlo Felice kórusa és zenekara Bruno Bartoletti vezényletével. Fsz.: Susan Neves, Salvatore Licitra, Paola Gardina, Vittorio Vitelli, Ambra Vespasiani. R.: Paola Longobardo

     

     

     

    Nem is olyan régen volt a kezemben egy kedves emlék .... Salvatore Licitra "Ananak" dedikált fotója :o))) emlékszel rá???

    előzmény:
    alchri (11027)
    2009-05-16  17:09
  22. 2009. május 17. 16:4311030.

    Kata!!!!

     

     

     

                               Jövő héten, -május 18-22- a BARTÓK RÁDIÓBAN

     

     

     

     

                                                 MINDEN NAP 14,00 órától

     

     

     

                         

                         A hét zeneszerzője: Hector Berlioz

     

     

    naponta 60 perces műsor, sajnos ennél részletesebb műsort nem találtam .... de emlékeim szerint kedveled Berlioz zenéjét .... vagy legalábbis van amit kedvelsz a művei közül!!

    Kellemes zenehallgatást!
    Ancsa

      

    előzmény:
    MPiggy (11005)
    2009-05-14  16:15
  23. 2009. május 17. 16:3811029.

    Szép vasárnap délutánt!

     

     

     

    Még mindig kicsit Erika ajándékának hatása alatt, zenét szeretnék hallgatni .... de a MEZZO-n most még clippek mennek .... nemigzán erre vágyom!

     

     

     

    Elkezdtem keresgélni, hátha még időben más is benéz és találunk valami szépet ma estére is!

     

     

     

                                     2009-05-17 - 17.00 - MEZZO                          Gounod: Rómeó és Júlia
    Km.: a salzburgi Mozarteum zenekar Yannick Nézet-Séguin vezényletével. Fsz.: Nino Machidze, Rolando Villazon, Mikhail Petrenko, Russell Braun. Rendezte: Bartlett Sher

     

     

     

                                       Mezzo - 2009-05-17 - 20.00                                    Hamupipőke
    Jean-Christophe Maillot balettje három felvonásban, Prokofjev zenéjére. Km.: a monte-carlói balett és Bernice Coppieters

     

     

     

                                 Mezzo - 2009-05-19 (kedd)- 20.30                    Daniel Barenboim szólókoncertje

     A zongoraművész pályájának 50. évfordulója alkalmából. Műsoron Mozart: C-dúr szonáta (K 330), Beethoven: „Appassionata" szonáta (op. 57) és Albeniz: Ibéria szvit (részletek)

     

     

     

     

     

     

    előzmény:
    moty (11022)
    2009-05-15  19:56
  24. 2009. május 16. 18:1611028.

    Erika drága!

     

    Néhány perc ezelőtt "néztem be" a gmailre .... Eszterrel .... így amit találtunk, leges-legelőször együtt, egymás mellett ülve néztük-hallgattuk .... és nem tudtunk szóhoz jutni a meglepetéstől, örömtől, meghatottságtól .... én meg már koromnál fogva, persze a könnyektől sem ....

     

     

     

    Írtam Neked ott is, de világgá ordítom itt is, hogy az igazi értékeket -nem bukszást!- tekintve,

     

     

     

     

    BORZASZTÓ GAZDAG EMBER VAGYOK, HOGY ILYEN BARÁTAIM VANNAK MINT TE/TI !!!!

     

     

     

    Köszönöm szépen, jól kisírom magam ..... ma is kerítésépítős nap volt, azaz Pankás-nap ... most kicsi pihi .... de Panna ma is Halász Judit hangjára aludt el, ahogy az utolsó képsort Te is feltetted :o))

     

     

     

    Viszont hatalmas öröm hallgatni, hogy tegnap Katának mondta kristálytisztán, hogy "Kata", Jutkát rendszeresen "keresi" a telefonban .... és ma pihenésképpen megbeszéltük, hogy most kicsit üljünk le jó? hallgassunk zenét! így persze rögtön telepedik az ölembe itt a gépnél és a SZÉP BÁCSI hangját hallgattuk .... és Panna -most komolyan- igen jól tűri, sőt Danieplaci dallamosabb videóin hintázik is úgy hallgatja .... no persze ehhez azért az is hozzátartozik, hogy ma azzal az egyik videóval kezdtünk, amelyiken Domingo karmesterként egy próbán SZEMÜVEGBEN VAN!! tehát Pannának a szemüvegesek már eleve piros ponttal indulnak ... de aztán a zene győzőtt, mert azt hallgatta, nézte a BÁCIT, és hintázott a dallamra ...

    alakul ez!!! nem lehet elég korán kezdeni, és beérik a zeneszeretete ...

     

     

    Ancsa

    előzmény:
    alchri (11027)
    2009-05-16  17:09
  25. 2009. május 16. 17:0911027.

    Ancsám, nemsokára kukkants be a mail címedre.

     

    Judit, Jutka, Kata Ti is.

     

     

     

    Meghallgattam a pápás cd-t, csodálatosan szép

     

    Lányok biztosan élmény lesz Párizs, júniusban mentem volna én is a férjemmel, de megváltozott a programmjuk, 2 és fél nap lett az egy hétböl, így kihagyom, közvetlen utána meg megyünk haza. Kicsit sokat költekeztünk a lakásba / otthoniba/ , ezért most nem ugrálok. 

     

    Szép estét Mindenkinek, én nézem az Euroviziós dalfesztivált, bár a magyarok sajnos nem jutottak be ahogy látom, de a németek valami nagy cirkuszt okoztak az elödöntön, megnézem mi maradt belöle .

     

     

     

     

    előzmény:
    Tsancsa (11019)
    2009-05-15  19:39
  26. 2009. május 15. 20:4411026.
    Csak még nem nőtt meg a szakálla..............
    előzmény:
    moty (11018)
    2009-05-15  19:39
  27. 2009. május 15. 20:2211025.

    Ezt most olvastam el ....

     

     

     

     

    Zeneáradat - közel 300 CD, akár 50% kedvezménnyel

                                                       a www.bookline.hu-n

     

    40 Most Beautiful Arias - A világ 40 legszebb operaáriájaLemezek száma: 2

    Carmen, Figaro házassága, Turandot, A varázsfuvola, Sámson és Delila, Traviata, Aida, Norma, Bohémélet stb. Maria Callas, Kiri Te Kanawa, Susan Graham, Jennifer Larmore, José Cura, Plácido Domingo, Roberto Alagna, Jerry Hadley és mások.      ár: 3.031.- ft

     

     

     

     

    Diana Krall: Quiet Nights (EE version)

    Napjaink legnagyobb sikerű énekesnőjének új stúdióalbumát west coast jazzből és bossa novából (három Jobim-szám!) „keverték” kedves munkatársai: Claus Ogerman arrangeur, Tommy LiPuma producer és Al Schmitt hangmérnök. A kísérő Clayton – Hamilton kvartetthez Paulinho Da Costa ütőhangszeres is csatlakozott.

    1.Where Or When2.Too Marvelous For Words3.I’ve Grown Accustomed To Your Face4.The Boy From Ipanema5.Walk On By6.Guess I’ll Hang My Tears Out To Dry7.Este Seu Olhar8.So Nice9.So Nice10.You’re My Thrill11.How Can You Mend A Broken Heart?12.Every Time We Say Goodbye

    á: 3.411.-

     

     

     

    Apex-Harnoncourt: Mozart:Szöktetés a szerájból

    á: 1.511.-

     

     

    előzmény:
    sangrila (11016)
    2009-05-15  08:27
  28. 2009. május 15. 20:0611024.
    megyek a gmail-re!
    előzmény:
    moty (11022)
    2009-05-15  19:56
  29. 2009. május 15. 20:0511023.
    :o))) ez most jó hír ugye? jó ilyennek látni :o))
    előzmény:
    moty (11022)
    2009-05-15  19:56
  30. 2009. május 15. 19:5611022.
    Igen, mostani fotó!
    előzmény:
    Tsancsa (11021)
    2009-05-15  19:42
  31. 2009. május 15. 19:4211021.

    Azzzzé legyünk őszinték így szúk magunk között ..... mi az hogy nem rossz???? 

    szerintem egyenesen szuper-klasszul-strammul néz ki .... mikori fotó? ugye már a riadalmat okozó rosszullét utáni?????

     

    Jól néz ki mindig ..... itt is és két hét múlva még csodásabb lesz Cyranoként ..... ííííííííííígy szoríííítok!!!

    előzmény:
    moty (11018)
    2009-05-15  19:39
  32. 2009. május 15. 19:4011020.
    Ja, Classical Brit Awards 2009.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  33. 2009. május 15. 19:3911019.

    Sziasztok!

     

     

    Szia Erika!

    vártalak az este, de aztán győzőtt a alhatnék ..... most viszont megmutatom a mai legggfonnnntoooosaaaabbb elfoglaltságomat :o)))

     

     

     

    >>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>> >>>

     

     

     

    Aki már igen, annak folyamatosan, akinek még nem volt része ilyen "feladatban", annak pedig sok-sok-sok alkalommal legyen módja átélni, ahogy először "énekel és táncol" a zenére .... utána pedig nézi, figyeli és fokozatosan elhalkul a "danászás" és egyszer csak kanapének nézi a nagyanyját és még hasra is fordul úgy elalszik a zenére ..... földöntúli érzés!

     

     

    Még próbálok visszajönni, de most egy kicsit muszáj felrámolni táncos topogóimat:
    Ancsa

    előzmény:
    alchri (11012)
    2009-05-14  20:48
  34. 2009. május 15. 19:3911018.
    Nem rossz.................
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  35. 2009. május 15. 09:0811017.

    Judit!!!!

     

     

     

    LA-ba nem a pogikért repülünk, hanem a LEGSZEBB HANGÉRT!!!!!! 

    a Hajtovány-sütiket csak útravalónak visszük a repülőre :o)))

     

     

     

    Pécsről majd meséltek, nekem sajnos az idén az is messze van!

     

     

     

    Na akkor gyömiszköljek a telefonba sajtos-hajtoványokat????

     

    Panka már itt ródeózik a bébikomppal, hajta szegény kutyusokat .... közben elmélyülten "énekel" .... időnként megtámadja a szgépet, az Ice-Ice...(ájsz-ájsz Papaért) aztán békésen dudorászva megy további nagy célok felé  vccccxcxcc   mint  pld. a  s z o v   sd szoba-bicikli, vagy az új, roppant könnyed fote+l ... ezzel sajnos nee mn  n vb b bb bbbb       kkk  számoltunk, hogy a "könnmyű" butor nemcsak nekünk lesz könnyű :o))

     

     

       hhgvvffffffffffffffffkkllu h  

     

    most meg yünk a konyhába kettesben (meg)próbálunk bableves  t főzni mire Anya, meg Apa érkezzziik,mk

     

    Ancsa

    előzmény:
    sangrila (11015)
    2009-05-15  08:20
  36. 2009. május 15. 08:2711016.
    Más számot még nem hallgattam Josh Grobantól. De ebben az egyben szép hangja van.
    előzmény:
    Tsancsa (11008)
    2009-05-14  20:40
  37. 2009. május 15. 08:2011015.

    Szia!

     

    Most meg reggelire kapom a "képeket", én meg eszem a teljes kiörlésű kiflit. Miért kell Los Angelesbe repülni a pogikért ? Pécs is megteszi.

    előzmény:
    Tsancsa (11010)
    2009-05-14  20:45
  38. 2009. május 14. 21:3311014.

    Húha!!!

     

     

     

    Valami szép, mondjuk mint a Parasztbecsület :o))))

     

     

     

    Hallottad már a "Pápás" CD-t? sikerült meghallgatnod? hogy tetszett? ugye milyen szép??
    Na az ott éneklő Josh Grobanról írtam Juditnak .... olvasd el hátha ....

     

     

     

    Még egy picit maradok, aztán hajcsi, mert ma a dagasztás .... holnap pedig Panna-Lina .... jobban teszem ha bevonulok az ágyba, próbálok felkészülni az én kis csacsogó-csiripelő-örökmozgómra :o))

    Szédítően jó érzés látni a szemeit, mikor megszólal a zene, hallani mikor próbál mindent utánunk mondani .... kicsit kevésbé örömteli, mikor képtelen vagyok utolérni .... Ő meg hangosan kacarászik, azt hiszi játékből loholok utána ....

     

     

     

     

    Néhány fotó, .... remélem gond nélkül .... nézd csak szívszorító, de >>>>

     

     

     

     

    Jó éjszakát Mindenkinek:
    Ancsa

    előzmény:
    alchri (11012)
    2009-05-14  20:48
  39. 2009. május 14. 21:1611013.

    Te Gyuri!!!

     

     

    Elképesztő, hogy mennyire a toppon kell lenned, hogy mindenről ennyire előre tudj!!

    Kívánom, őszintén és komolyan, hogy ezek a csodaszép programok sok-sok zenekedvelőnek hatalmas élményt, Neked pedig a munkasiker érzése mellett a zene hallgatása,     szintén örömöt nyújtson.

     

     

     

    Ismered Webber:      Requiemjét????

    Sarah Brightman,     Domingo (Hosanna a 4,0 perctől) és       egy Fiúkórus        énekli .... 

     

     

     

    de van Domingonak egy echte Fiúkórussal énekelt CD-je is, ami szintén nagyon szép!

    Várjál mindjárt próbálok mutatni belőle! ha van időd, hallgasd meg, Domingo Hosanna-ja nagyon szép, bár való igaz, a 7,46-os felvétel első 3 perce a kórusé, csak utána jön a fiatal, sármos, akkor is-ma is- csodás hangú Placido Domingo :o)))

     

     

     

     

    Köszönöm, ma Veled jutottam egy kis zenehallgatás, de legfőképpen Domingo hangjához ..... ami a leghatásosabb gyógyír mindenre, mindenkor:o))
    Ancsa

    előzmény:
    gyuribacsi68 (11006)
    2009-05-14  19:38
  40. 2009. május 14. 20:4811012.
    Igen. Most egy meglepetésen dolgozom Neked.
    előzmény:
    Tsancsa (11011)
    2009-05-14  20:45
  41. 2009. május 14. 20:4511011.
    Itt vagy még?
    előzmény:
    alchri (11009)
    2009-05-14  20:44
  42. 2009. május 14. 20:4511010.

    Öregszem!

     

    Ha éhes voltál, miért nem szóltál? ma még majdnem teli a nagy kék doboz, örültem volna ha itt elmajszolsz párat .... :o))))

     

     

    Ha nem lenne a dagasztás nehéz kézi munka, mondanám hogy küldöm a receptet, mert egyszerű, olcsó és tényleg nagyon finom, sajtosna, tepertősnek egyaránt .... na ha nyerek a lottón, repülünk LA-ba egy szép, sármos, meleg barna szemű fickó után .... akkor sütök és viszek MINDENKINEK ! 

    Álmodik a nyomor ..... de legalább had álmodjak?

    Ancsa

    előzmény:
    sangrila (11007)
    2009-05-14  20:00
  43. 2009. május 14. 20:4411009.

    Ancsa, nagyon köszönöm a képeket, gyönyörüek, édesek vagytok!

     

    előzmény:
    Tsancsa (11008)
    2009-05-14  20:40
  44. 2009. május 14. 20:4011008.

    Szia!

     

     

    Igen, valóban nagyon örülök én is, főleg, hogy mindez ez azt is jelenti, hogy a "lufi-méretek" kisit összébb mentek, tehát ha a lufi-effektust elképzeljük, akkor ha kisebb lett, akkor ugye a szívizom, kicsit stabilabb lett?!! legalábbis én így fordítottam magamnak, ezt dédelgetem magamban.

     

     

    Judit!

    A "pápás" CD-n Domingoval éneklő Josh Groban hangja hogy tetszik??? teljeen véletlenül itt van Groban sok-sok dala .... és valóban szép hangja van a fickónak. Kora ellenére nem pop-nem rock, nem ugri-bugri ..... hanem szép dallamos, lágy zenéjű számok .... nekem teccccikk!

     

    Írj! oké?

    Ancsa

    előzmény:
    sangrila (11007)
    2009-05-14  20:00
  45. 2009. május 14. 20:0011007.

    Szia Ancsa!

     

    Úgy látszik mégiscsak a pace maker segít ! Örülj a jó hírnek!!!!

    Egyébként a leveledet délután néztem meg 4 óra körül, de csak most tudok válaszolni. A Sajtos süti fotója övön aluli ütés volt,mert addígra már nagyon éhes voltam, a büfé meg kifosztva..

    előzmény:
    Tsancsa (11004)
    2009-05-14  15:01
  46. 2009. május 14. 19:3811006.

    Kedves Ancsa !

     

    Először is mielőbbi javulást a lábadnak, hogy  ha a heLYzet úgy hozza fel tudj szökellni az operaház legfelső emeletére....

    Erikáék produkciójára 4500 ft-os közel háromszoros jegyár volt, de a kakasülő első két sorát az útonállás határát súroló 8000 ft-os árért vesztegették,a  földszint hátulja már ötszámjegyű volt!!!

    Amúgy három hónappal előtte már a maradék jegyeket kotorták nekem össze....szét is szórták a csoportot mint a fűmagot.....

     

    Amúgy normál helyáras előadásra 3200---1200 között szokott lenni odaföntre helytől föggően.....

     

    A szeptemberi gálát még nem tudom....gondolom az a brutálisabb árkategória felé fog tendálni + ugye 5% áfaemelés júliustól (A"Gordonka-kíséret(tet)" felára...

     

    Most szombaton irány Steierország    -30.-án meg Baden -Wien Musikverein Wiener Mozart Ortschester Mozart Strauss koncert

    a Goldener Saalban !!!!

     

    November 13-án pénteken Budapastre érkezik a világhírű Wiener Sengerknaben fiúkóros a Müpába !!!!!!

    Készülök gyorsan megvenni a fél harmadik emeletet....ha összejön

    a nagybusznyi nép...szerintem igen akkor adok Neked egy tiszteletjegyet mint a Topik háziasszonyának, ha elfogadod......

     

    Jó zenét kívánok üdv !

    Gyuri

    előzmény:
    Tsancsa (11003)
    2009-05-14  14:43
  47. 2009. május 14. 16:1511005.

    Vajon milyen "rogzitore" gondolnak- foltehetoen a hagyomanyos elasztikus, gyogyszertarban kaphato nem elegendo, ha recept kell hozza...Gondolod, hogy olyasmi kene mint a"csima" a bokara...valami szilardabb? Mindennel fontosabb lenne, hogy pihentsd, folrakd, hogy ovatos legy. Persze a gyogytorna jo lenne, de a helyi kozlekedesi viszonyokat es a mobilitasodat ismerven en sem tudom elkepzelni ?HOGYAN?

    A szivmukodes nagyon jo hir. annal is inkabb mert az a tavalyi igen igen gyenge muzsikalas ha belegondolunk ANNAL minden jobb...De azert ne szaladgalj sokat...hm.

    Az a 2 szep fotel vajon a tied, te tronolsz majd benne, avagy a fiatalok tulajdona??

    A glukozamin tenyleg draga mulatsag-de hasznal......!!

    A sajtos pont olyan jol nez ki, ahogyan elkepzeltem. A tobbi fotoval meg ados vagy am! latni szeretnem a "falatkakat" etc.

     

    En ma este tespiben sutoben "rantott" rantottcsirket csinalok, jonnek ki a gyerekek vacsorazni es ennel gyorsabb, konnyebb nem jutott eszembe, hiaba tortem a fejem hajnalban. Kishazukat piacra tettek ami azt jelenti allandoak haptakban kell allni, takaritani...aztan eltakarodni mikor valamki meg akarja nezni. Ez pedig 2 kicsivel NEM konnyu. Fozni sem nagyon illik, neadjisten etelszagu lesz a lakas..ajjaj. Az erdeklodok egymasnak adjak a kilincset...osztan senki sem allt elo ajanlattal megse.Nem szeretnem ha egesz nyaron igy menne. pedig en csak a partvonalrol latom.

     

    Franciaul ugyan nem tudok, de ha angolul akarsz irni szivesen segitek-mi a szoveg??? Ha nagyon muszaly talalok azert valakit aki franciaul is -  itt nem ritka, tudod! Pl. Agnes is eleg jol beszel ha belegondolok...

    Nna, Kata munkara fel, ne locsogj-fecsegj annyit!

    előzmény:
    Tsancsa (11004)
    2009-05-14  15:01
  48. 2009. május 14. 15:0111004.

    Halihó KisKató!

     

     

     

    Forog, pörög, zajlik körülöttem az élet, talán kicsit jobban is mint amennyi még nekem elfogadható lenne.

    Így aztán fogalmam nincs írtam-e, hogy kedden este sikerült a térdemmel orvos elé kerülnöm .... vizsgálat, röntgen, aztán újból megtekergette a térdem, amitől áttudtam élni, milyen lehet megkísérelni a magas C-t kiénekelni..... megkérdezte ez fáj-e????

    Megállapította, hogy háát ez ronda!!! - amivel nem mondott újat, de azért nem mertem rákérdezni konkrétan mire gondol?

    Kaptam 3 hónapra elegendő bogyót, fájdalomcsillapítót (10 ezerből egy darab kerek 10.- ft-ost adtak vissza!) és felírt a szimpatikus jó ember 10 alkalomra szóló gyógytornát ..... 

    Stabil idegei vannak, nem rázta meg a kérdésem, hogy "ne haragudjon, hogy jutok én el ide gyógytornára??? ha járni tudnék, nem lennék itt!" ..... rám nézett, aztán közölte: oldja meg!

     

     

     

     

    Aztán tegnap R.-nál kaptam hatalmas ölelést és puszikat ..... az eredemény, a tavaly júliusival szemben 48-50 % !!!!!!

    Értitek????? tavaly júliusban 30 % volt a szívem tudománya, ma már 48-50 között!!!

     

    még mondott jó híreket ..... igaz, lemart rendesen, mikor betotyogtam a vizsgálóba és elmeséltem miért sántítok .... kiabált velem, hogy miért nincs rögzítve ez a térd .... és Ő is elkezdte mancsikolni .... én meg hangosan cidrizni ......

    megesketett, hogy lemegyek az eü.kártyával megpróbálok venni valami térdrögzítőt, de sajna nem tudtak adni.

    Ma pedig itt Ktúron is azt mondták, hogy csillagászati az ára, szerezzek receptet, de hogy hogyan? azt senki nem tudja megmondani .... csak abban értenek egyet,hogyha nem rögzítem, mégegyszer megcsavarodik -már 2-3x megtörtént-, akkor hátralévő életemben így maradok .... 

     

     

     

    azért az életnek haladni kell, enni kell ... kedden végre megérkezett az ajándék ülőgarnitúra>>>>>

    ma meg nézd csak mit gyártottam? megkínálhatlak????

     

     

     

     

    Most kicsi pihi, aztán jövök gportált tölteni, ill. a francia csajnak megfogalmazni azt a néhány mondatot .... bár eddig senki nem reagált a kérdésre, én mégis megpróbálom Jutka segítségével:
    Ancsa

    előzmény:
    MPiggy (10993)
    2009-05-11  19:35
  49. 2009. május 14. 14:4311003.

    Szia Gyuri!

     

     

     

    Hát a beszámolód alapján tényleg fantasztikus élményben volt részed!

    Miklósa Erikát én élőben eddig csak a2005-ös Domingo-koncerten hallottam, de akkor is valóban borzongatóan szépen énekelt.

    Nem voltam/vagyok nagy népdal-tudós-rajongó, de azon az estén Erika hangján a szinte néma csendben .... minden hangszeres kíséret nélkül .... tényleg elképesztően szép élmény volt.

    DVD-n vannak az évfordulós, ill. az éves koncertjei közül ... élőben egészen biztosan még hatalmasabb öröm lehet hallani.

     

     

     

    Ha nem titok elárulod, hogy a Magyar Állami Operaház kakasülőjére mennyibe kerül egy jegy????

     

     

     

    Legközelebb merre veszed az irányt? Prága???? 

    Gondoltam Rád most valamelyik nap, a lábam miatt megint szobafogságba estem, itt bóklásztam a neten miközben az egyetlen Gabriela Benackova CD-t hallgattam ..... valahol a Te M.Erika élményed közeli a hatása Benackova hangjának nálam ....

    Ha egyszer úgy adódik, hogy eljuthatnék szlovák területre, biztos hogy még a kaja pénzemet is minimumra csökkentve az Ő elérhető korongjait vásárolnám föl!!! 

    Ha ..... és itt meg is rekedt most aztán végképp a dolog, mert .... nyugdíjasként gondolom nem is kell magyaráznom többet.

     

     

     

    Ezért aztán változatlan szorgalommal csak írd, meséld merre jártál, kit? mit hallottál! legalább így jussak/sunk egy kis friss csemegéhez:

    Ancsa

    előzmény:
    gyuribacsi68 (10994)
    2009-05-11  19:46
  50. 2009. május 14. 14:3211002.

    Ha én gazdag lennék .... ja-di-dam-dam .....

     

     

     

    Szia!

    :o)))

     

     

     

     

    Jutká k és az itthon élőnél!!!!!

     

     

     

     

    Kellő tisztelettel érdeklődöm van-e Valakinek valami mentő ötlete erre az idei új MET-jegyvásárlásra??

    Mert ugye a 12.000 sem sok ha visszaosztom, megha nem eccccere kéne kifizetni .... ráadásul úgy teljesen őszintén és igazából az az egy lenne számomra az álmok netovábbja, ahol a LEGSZEBB énekel .... azaz a február 6.-ai SIMONE BOCCANEGRA.

    Mindazzal együtt, hogy nekem amúgy is az első 4 lenne a szimpatikusabb ..... nincs ötleteket?

    Nincs valakinek ismerőse a MűPa környékén????

     

     

     

     

    Nem nagyon merek építeni, vagy hinni abban, hogy szeptemberben lesz szóló jegy pld. Domingora ...... és múlt szombaton is csak egy kettesem volt a lotttón :-(((

     

     

     

    Találjunk már ki valamit! jó????

    Ancsa

    előzmény:
    sangrila (10998)
    2009-05-13  07:37

Címlap

top