Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

MAMMOGRÁFIA

Babaa
Létrehozva: 2005. október 17. 09:23

Sziasztok!

Ha érzek valamit a mellemben..(mint laikus, persze..), mivel fogalmam sincs,h milyen tapintása van egy csomónak, vagy mirigynek.., na mindegy..,csak azt olvastam,ha már fáj is ahol tapogatod, nem árt elmenni orvoshoz.

Nos, a nőgyógyász megnézi, de nem elég alaposan.., ő küld el a mammográfiára? vagy mehetek egyböl oda?? és melyik helyet ajánljátok? esteleg nőhöz menni jobb??

  1. Torolt_felhasznalo_870311
    Torolt_felhasznalo_870311
    2009. szeptember 2. 15:0336.
    Sziasztok.Én is észleltem egy csomót a mellemben el is mentem nőgyógyászhoz és adott beutalót a mammográfiára.Mondta az orvos hogy fel kell hivni a telefonszámot ami a beutalón van, fel is hivtam aznap és mondták hogy akkor telefonáljak legközelebb ha mensszeszem megjön mert akkor úgy tudnak viszonyítani.De érdekes mert nekem ez a csomó nem fáj.Szerintetek a fogamzásgátlótól is lehet?(4hónapja szedem!)
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  2. Torolt_felhasznalo_454526
    Torolt_felhasznalo_454526
    2005. október 18. 10:0035.
    Én is a tapasztalatomat írtam le, és csak segíteni akarok mindazoknak akik mellükben csomót találnak.
    Az én tapasztaltom viszont nem 1 eset, mint mondtam SZÁZÁVAL ismerem rákos és nem rákos nők betegségének történetét, elsőkézből. Ki hogyan mikor miér fedezte fel, kihez fordult és mennyi idő telt el a diagnózisig....
    Ezért korrigáltam azt amikor a nőgyógyászokhoz és CSAk a nőgyógyászokhoz irányítottad a pácienseket.
    A magánügyed hogy TE nem bízol a háziorvosodban, de ezt nem szabad általánosítani, és a téma részletes ismerete nélkül akaratlanul félrevezetni a topikolókat.

    nem vagyok sértett, csak a rettentes sztorik orvos főszereplői hmmm ... "gyakran" nőgyógyászok....
    előzmény:
    koralvirág (34)
    2005-10-18  09:45
  3. 2005. október 18. 09:4534.

    Úgy gondolom, hogy a topic célja nem a kioktatás, hanem a segítés. Én nem fogok veled vitatkozni, ha nem érted meg, amit jóindulatúan írni akartam. Úgy érzem, hogy személyes támadásnak vetted a soraimat. Sajnálom!

    Ha majd te is ilyen helyzetbe kerülsz - nem kívánom -, Te döntöd el, hogy kiben bízol és kihez mész. Én a tapasztalatomat írtam le.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_454526 (33)
    2005-10-17  20:40
  4. Torolt_felhasznalo_454526
    Torolt_felhasznalo_454526
    2005. október 17. 20:4033.
    Mág azért elmondom, hogy aki beteget vizsgál, akkor tud csak a topon maradni mint diagnoszta, ha VISSZJELZÉST kap arról amit talált.

    A radiológus tapint, rtg-nez, UH-z, megszúratja ha kell és megkapja a szövettant: tehát pontosan tudja, hogy amit tapitott, mi volt....

    háziorvos tapint valamit, elküldi kivizsgálásra a beteget, és hozzá jön vissza mindenki aki műtétre kerül tumorral: van visszajelzés. De arról is tud akinek negatív lett az eredmény.

    sebész? kivizsgált, egyértelmű pozitív eseteket kap, tapint, műt.

    nőgyógyász? véletlenszerűen, egyszer-egyszer, olykor-olykor kap visszajelzést arról, hogy akit mammo-ra küldött, tumoros volt.
    Arról, akit NEM küldött oda, mégis kinőtt a rák.... sajnos szinte sosem....
    Így nagyon nehéz ám minőségi munkát végezni, szvsz.
    előzmény:
    koralvirág (31)
    2005-10-17  18:47
  5. Torolt_felhasznalo_454526
    Torolt_felhasznalo_454526
    2005. október 17. 20:2532.
    a háziorvos a szakterületét naponta gyakorló orvos, és mint ilyen, kompetens a tapintásos mamma-szűrés elvégzésében, ha a gyanú felmerül, akkor a beutalásban.
    Sajnálom ha nem érted meg hogy NEM csak a nőgyógyász ORVOS, a háziorvos másik neve gyakorló orvos, hallottad már?
    a nőgyógyászoknak Magyarországon nem ez a szakterülete, sajnálom ha ezt hiába mondom neked......
    előzmény:
    koralvirág (31)
    2005-10-17  18:47
  6. 2005. október 17. 18:4731.

    Nem vitázom. Sajnálom, ha nem érted, hogy mit próbálok elmagyarázni. Akkor nyugodtan fordulj a háziorvosodhoz bármikor, ha neked mindegy, hogy egy szakterületét ismerő felkészült szakember, aki naponta gyakorolja a hivatását vagy egy utoljára ilyenről a orvosi tankönyvben olvasó doki vizsgál-e meg.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_454526 (30)
    2005-10-17  18:03
  7. Torolt_felhasznalo_454526
    Torolt_felhasznalo_454526
    2005. október 17. 18:0330.
    már bocs, de miért gáz? Miért lenne nagyobb orvosi feladat egy női emlő megtapintása, mint a torkodba belenézés? vagy a tüdőd vizsgálata? a végbél ujjal való szűrővizsgálata? ezek mind a belgyógyászati fizikális vizsgálat szerves része. Most akarják bevezetni, (Nyugaton sok helyen rutin ) hogy a nőgyógyászati kenetet is a háziorvosi rendelőben vennék le.... mondjuk ez itt és most elég vad ötlet szvsz.
    Az emlővizsgálathoz a belgyógyász, háziorvos pont annyira ért és pont annyit tapintott kórházi orvos korában, mint a nőgyógyász....

    egyébként ha egy nő azt ÁLLÍTJA hogy egy csomó, egy új valami van a mellében, akkor azon nincs mit tapogatni..... ha érzi az orvos, azért kell beutalót adnia, ha nem érzi, akkor azért: a nő saját önvizsgálata bizonyítottan érzékenyebb (kisebb elváltozásokat vesz észre ) mint a vizsgáló orvos keze.

    Azokról meg akik "tejmirigy" meg "ez jóindulatú" meg hasonló diagnózisokat állítanak fel az ujjukkal, nos azokról van véleményem, utaltam is rá....
    néhány ritka kivételtől eltekintve NEM lehet nőgyógyászati , háziorvosi, sebészi rendelőben emlő elváltozást diagnosztizálni......
    előzmény:
    koralvirág (29)
    2005-10-17  17:25
  8. 2005. október 17. 17:2529.

    Bocsi, de ha a belgyógyász háziorvosom ad beutalót mamográfiára az még ok, de hogy ő megvizsgáljon az már azért elég gáz, nem?! Mert csak azért nem nagyon adnak beutalót, mert azt mondom.....

    Viszont ha műtenek, nem nőgyógyász műt, hanem sebész! Egyébként meg hát a nőgyógyászati rákszűrés része az emlővizsgálat....

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_454526 (23)
    2005-10-17  10:50
  9. 2005. október 17. 13:5028.
    Ok, értem.  
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_454526 (26)
    2005-10-17  11:20
  10. 2005. október 17. 11:5927.

    Nem irtam azt, hogy a két melle bárkinek is egyforma..hanem ha csomót érez az egyikben, mert van olyan ember aki csomónak érzi a mirigyállományt is akkor ne ijedjen meg.

    Csináltam én életemben már annyi mammót mint égen a csillag.

    előzmény:
    zanya2 (19)
    2005-10-17  10:17

Címlap

top