Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Kanadai vandorlelkek

Bagoly
Létrehozva: 2002. november 13. 15:31
Remelem, senkit nem tart vissza a baratsag fenntartasatol ez az uj forum-stilus. Minden csoda harom napig tart, majd ebbe is beleszokunk, csak talaljuk meg egymast!
  1. 2016. január 30. 17:5655651.

    Itt csak egyfele a szalonna: bacon. Ha megmagyarazod, a magyaroknal hanyfele-fajta szalonna van, rogton gyomorrontast kapnak az itteniek. Egyszer regen joindulatu magyar ferfiu osszehivta amerikai baratait (ez USA-ban tortent, az egyik meghivott vendeg meselte, a borzalom jol latszodott az arcan); szoval, a magyar pasas gondolta, most olyannal lepi meg a mitsemsejto embereket, amiben eddig meg nem volt reszuk: szalonnasutest rendez! Bejarta a kornyeki uzleteket, hogy hozzajusson magyar szalonnafelesegekhez. Palcikakat faragott. Magyar kenyeret is vett. Mire a vendegek jottek, mar mindnt elkeszitett. Izzott a parazs. Talcakon varakozott a szalonna. Ferfiu megmutatta, mit kell tenni: felfuzte a feherlo darab zsirt... es ez volt az orokre emlekezetukbe vesodott pillanat, amikor nemelyik vendeg elszaladt a bokorba, nemelyik halalravaltan elfordult... A meselo vendeg ezzel fejezte be: meg eleteben olyan undorito dolgot nem latott! Gondoltam, latná apamat, amikor a telken jol vegzett munka utan leul, bicskaval a kezeben, elotte voroshagyma, 3 fele szalonna, egy pohar hazibor es ebedel!

    előzmény:
    liat (55650)
    2016-01-30  16:54
  2. 2016. január 30. 16:5455650.

    Szerintem a bacon csak a fustolt husos szalonna. Mert pl. a sima zsirszalonnabol keszult fustoltnek mar nem ez a neve. A paprikas csecsi, a sos, a csaszar, a sult csaszar, az angol,  mind csak mezei modon szalonna. Mindegy, en mindent szeretem! Itt is arulnak paprikas szalonnat magyar szalonna neven, az oroszoknal. Nem rossz, de nem az igazi. Szoktam venni, altalaban van itthon.


    Van meg olyan hiba is, hogy championgomba. Azaz gombagomba. Ott is csak a szep feherrre ervenyes a champion nep. 


    A tobbiek csak gombak. 


    Neha ez a kulfoldi kifejezesek zavara. 

    előzmény:
    P.F.Dia (55649)
    2016-01-30  14:57
  3. 2016. január 30. 14:5755649.

    na igen,  intelligencia hianya, tarsitva figyelmetlenseggel, es "cseppnyi" rosszindulattal fuszerezve  - ha mar fozunk 


    Egyebkent erdekes ez a bacon - szalonna felvetes. Itthon sokan esnek abba a - nyelvi - hibaba, hogy azt mondjak "baconszalonna". Megmosolyogjuk, pedig itthon az idosebb korosztaly eloszeretettel hasznalja. Kanadai bacon neven aruljak ugye nalunk a vakumfoliaba zart vekonyra szeletelt fustolt, husos szalonnaszeleteket. Sokfele husos es kevesbe husos, fustolt szalonnafeleseget arulnak mar, ezek egy resze mar nem is mondhato szalonnanak, kozelebb all a sonkahoz. Nyaron egy tolunk par kilometerre levo hus-hentesaru boltban lattam olyan csodaszep angolszalonnat, amin a zsirreteg egeszen minimalis volt. Kertem, szeleteljen geppel belole 25-30 dekat, mert sokkal jobban megeri, mint a gyari csomagolasu "bacon". Szo nelkul levagta a hejat (vekony,de kemeny hej boritotta) majd felszeletelte. Szendvicset is keszitettunk belole, sutottunk-foztunk vele, isteni volt. Legkozelebb ujra elmentunk, kertem ugyanugy, mint korabban. Azt mondta, nem lehet geppel vagni a heja miatt, de arul elore csomagoltat. Hmm. Igaz, mas volt az elado, es nyilvan kioktattak, hogy a csomagoltbol is fogyni kell. Na mindegy, vettem egy darabban a frissbol, es mi szeleteltuk fel. Persze nem sikerult ugy, mint a gepi...es el is ment a kedvem tole. Azota nem voltunk ott, valahogy nem esik utba vagy tenyleg elszallt a lelkesedesunk (?)


    Van meg az olaszok "pancsettaja" - szep magyarosan kiejtve, ez meg nem terjedt el ugy, mint a bacon, de fozomusorok mar emlegetik, elobb-utobb az is beepul a magyar koznyelvbe. Amugy ugy tudom, az a hasaalja szalonna.

  4. 2016. január 30. 04:3155648.

    Orulok neki hogy vegul is megkaptad ma az uj computer, akkor nemsok update volt rajta amit be kellett potoljon en hatarozottam emlekszem, hogy tobb mint 24 orat toltotte le az en computerem a sok updatet. Te batrabb vagy mint en mar tul is teszed magad es attersz a Windows 10-re, en meg nem tettem meg.


    Ami azt illeti valoban a Mazda SUV-t amit az uzletben lattal egy nyugdijas nagypapa nemigen tud ajandekozni az unokajanak, de hatha holnap megoldodik ez a problema is.


    Nagyon olcson megusztad a bevasarlast, en is el voltam, de csak 2 utan mentem el delutan, kegyetlen hideg ido volt ma, meg amikor elmentunk akkor is -6 volt, de mivel eros szel fujt -16-nak lehetett erezni, igy aztan sem allat sem emberkinzas nem volt, a seta elmaradt, az igaz amikor azt a keves havat ami rafagyott a kocsifelhajtora akkor egy kicsit kint volt velem Ebony amig letoltam, de mivel ma napsuteses ido volt kb. a felerol kellett csak letolni mert a masik felerol mar leolvadt. Az utobbi idoben az idojaras josok jovendolese altalaban bejott, de most alaposan melle fogtak, mert ilyen hideget nem igertek. Meg az ejjel is hideg lesz aztan jon egy par nap amik a plusszok lesznek, na majd kiderul hogy mi jon be es mi nem. 

    előzmény:
    nidda (55646)
    2016-01-29  21:23
  5. 2016. január 30. 00:2655647.

    Az en fankom sohse szivja magaba az olajat, konnyu es szalagos! Miota Ferj nincs, azota nem sutottem, ő nagyon szerette. A receptet a tobb, mint 100 eves szakacskonyvbol vettem, de elfeleztem: 12 tojas sargajat irt, muszaj volt leredukalni. A szalonnaba tekeret majfalatokat en ugy csinalom (nagyon ritkan); hogy belerejtek egy szelet "waterchestnut"-ot is, nagyon finom. Egyszer valaki azt mondta, a waterchestnut - sulyom. Hat otthon se nem hallottam, se nem kostoltam. 


    Ja, a zuccinibol keszult trutyma olyan, mint a tocsni, semmi keppen nem galuska!

    előzmény:
    P.F.Dia (55643)
    2016-01-29  20:04
  6. 2016. január 29. 21:2355646.

     


    Most ismerkedünk egymással, én és az új computer. Holnapra nagyon rossz idöt ígértek sok széllel, sok esövel és lehüléssel. Ez azután arra ösztönzött, hogy még délelött elmenjek bevásárolni. Sok minden nem hiányzott,-meg is úsztam tizenhét euróból az egészet. A helyi Mazda kereskedö mindenféle kedvezményes akciót hirdetett meg mára és holnapra. A Mazda most amúgy is jubielumi "rabattal" csalogat, hát tettem egy kitéröt hazafelé hozzájuk. Elöbb persze informálódtam az internetröl. A SUV, amit Zsuzsa szeretne egyetlen "extrával" mégpedig piros króm lakkozással kedvezményesen huszonegyezer euró az interneten. Kiderült, hogy az alaptipussal ök nem foglalkoznak, náluk az "igényesebb" modellek vannak. Egy állt is ott náluk,-hatalmas gép,-de kedvezményesen harmincnyolcezer euró. Köszönöm szépen, ez nem a nyugdíjas nagyapáknak készült. Mondjuk még nem terveztem be egy új jármü vásárlását, csak reméltem, hogy a kedvezmény elég jó ahoz, hogy már most megvegyem. Itthon, csak úgy megszokásból kinyitottam a levelesládát,-mielött elmentem akkor is belenéztem,-benne a cédula, hogy a küldeményet délután három órától hozhatja el "Mónika Videóthékájából". Azokkal van ugyanis szerzödésuk a csomagforgalomra. Eddig ezt én sem tudtam. Ezekkel valahogyan nincs szerencsém, ha várom nem jön, amikor nem várom, akkor jön.  Talán annyiból jó is, hogy tettem egy nagy sétát, mert gyalog mentem el érte. Itthon vártam egy félórát miután kicsomagoltam, mert a kinti hidegböl a lakásba behozva könnyen képzödik kondenzvíz lecsapódás és az nem használ az elektronikának. Minden müködik. A Windows nyolc, miután letöltött mindent, ami szükséges bejelentette, hogy jogosult vagyok az ingyenes Windows tízre, amennyiben akarom lecseréljük. Most a háttérben tölti le a tízest, remélem nem lesz probléma a telepítéssel sem, ha mégis, akkor még mindíg ott van az, amit eddig használtam.
     

    előzmény:
    WestHill (55642)
    2016-01-29  04:06
  7. 2016. január 29. 20:1055645.

    Itt nincs túl hideg, de rémesen ködösek a reggelek, esték, és tegnap esett is az eső - nem valami kellemes az idő.

    előzmény:
    WestHill (55638)
    2016-01-28  04:11
  8. 2016. január 29. 20:0855644.

    Ejnye! Most normális gépről írtam, és nem telefonról, mégis van egy csomó "baki" benne - elnézést. (vesszőhibák, és felesleges t, ami nem kell, nem múlt idő )

  9. 2016. január 29. 20:0455643.

    Kicsit mindig félek az olajban sült ételektől - az évek során majd'hogy nem le is szoktam, róla, amit tudok, sütőben sütök, vagy egészen kevés zsiradékon serpenyőben v wokban. Nem tudom, hogy ezt a cukkini-galuskafélét például lehet-e így sütni, ha igen, meg is csinálom. Salátába gyakran vágok friss zsenge cukkinit, de van még egy rettentő egyszerű és finom étel belőle. Tulajdonképpen egy jó rántotta vagy omlett kiegészítője: az apróra vágott szalonnát (bacont) és hagymát megpirítom, utána azonnal jöhetnek a cukkini kockák, hogy azok is kis színt kapjanak. S mielőtt a - sóval, borssal, villával felkevert - tojásokat ráütném, gyorsan egy kis zúzott fokhagymát rakok a szalonnás serpenyőbe. Pillanatok alatt kész. A sült szalonna, sült cukkini és a fokhagyma hármasa az egyik legjobb, ami csak lehet. Illata, íze mennyei.


    Még egy villámgyors étel: ma Barbi lányom "ütötte össze" amikor hazaértünk a tornáról. Friss csirkemájat kb egyforma darabokra vágott, bebugyolálta vékony bacon szeletekkel, és a forró sütőben 10 perc alatt megsütötte. (serpenyőben is lehet) Én Anyóstól kapott paradicsomos káposztával (nagyon szeretem!), Ő tegnapról maradt padlizsános-gombás krumplival ette, amit szintén sütőpapíron, sütőben készítettünk. Ettem volna hozzá szívesen avokádó salátát, de nem vettem, nagyon drágán árulják most. Megvárom, amíg kedvezőbb lesz. A héten többször is bent voltam Pesten (munka miatt), volt lehetőségem üzleteket nézni, tájékozódni a gyümölcs és zöldség árakról - nem túl biztató


    Farsangi időszak van, aki szeret, csináljon fánkot! Én éppen az olajossága miatt kerülöm, nem szeretem. Tudom, nagyon finom - baracklekvárral a tetején, és valószínűleg nálunk is lesz. Anyós esküszik rá, hogy nála nem szívja meg magát olajjal. Majd kiderült. Tavaly kipróbálta kókuszzsírban, jobb volt, nem éreztem rajta az olajat.

    előzmény:
    Bagoly (55639)
    2016-01-28  17:14
  10. 2016. január 29. 04:0655642.

    Ma reggelre az igert lepelnyi hobol nem lett semmi, elenben most estere esett, de ugy nekiindult mint ami meg sem akar allni, de vegul is olyan 1 cm eshetett, vagy meg kevesebb de az is olyan olvados, mert +1 van, a szomoru, hogy ejjelre -3-at iger es reggelre -4-et, igy biztos jol le fog fagyni.


    Meg jo, hogy a garazsba nem indult a lanyodnak a robogo, kellemetlen lett volna, ha a hev parkolojan lett volna problemaja vele na es te is konnyebben megoldottad a problemat otthon a garazsba, de jobb ha felkeszulsz ra, hogy ki kell cserelni.


    Az igaz, hogy nem surgos az uj computer, de ha mar kifizetted akkor jobb lenne, ha nalad lenne es nem eppen az uton feled.


    Mi voltunk vasarolni, igaz nem sok penzt koltottem, majd holnap, ha az ido megengedi bepotolom.


    Egesz nap borus ido volt es ma is eleg hideg szel fujt, de azert a szokasos setara sor kerult.


    Megprobalom ma megint a niagarai naplementet feltenni, hatha most sikerul. 

    előzmény:
    nidda (55640)
    2016-01-28  22:12
  11. 2016. január 28. 22:1855641.

    Jónak  és egyszerünek tünik,-majd egyszer kipróbálom....

    előzmény:
    Bagoly (55639)
    2016-01-28  17:14
  12. 2016. január 28. 22:1255640.

    A tizenöt fok helyett, csak tizenegy jutott el hozzánk. Én azért annak is örültem. Az elkövetkezendö napokban nálunk is az lesz, mint nálatok,-plusz öt-hét fok, szél és idönként esö. A computer úton van,-ezt írta ki a küldeménykeresö. Sajnos azokkal jön, akik egyszer már nem tudták a redönygurtnit kikézbesíteni, mert postafiók címet adtam meg. Miért vállalják el, ha tudják, hogy a postafiók nekik elérhetetlen. Na mindegy, most a lakcímemet adtam meg,-tanulva a multkori esetböl. Persze náluk így is körülményesebb, mint a postával, mert minden állomásukon várnak, amíg pár darab küldemény együtt van egy "célterületre". Most konkrétan Drezdából MajnaFrankfurtba. Szóval így szerintem majd csak a jövö héten kapom kézhez. Mondjuk nekem nem sürgös.

    Annyira nem értek a számítógépekhez, de mert a billentyüzet vezeték nélküli, van hozzá egy kis egység, amit egy USB aljazatba kell bedugni és azt mondjuk a Windows XP már nem ismeri fel. A leírásban egyébként az áll, hogy Windows 7-hez, vagy attól újabbhoz használható. A windows 10 matricát meg gondolom ráragasztották, mert részben igaz, részben meg lehet reklám is.

    Tegnap estére feltöltödött az akku, de reggelre tizenkettö Volt helyett, csak tizenegyet mutatott a mérömüszer. Attól függetlenül bekötöttem. Müködik minden,-a kérdés az, hogy meddig. Úgy emlékszem, hogy négy éve vettem újonnan és itt általában négy év alatt "elfáradnak". Jobb, ha felkészülök egy új beszerzésére.
    Ma csak a postán voltam,-az volt a napi séta..

      

    előzmény:
    WestHill (55638)
    2016-01-28  04:11
  13. 2016. január 28. 17:1455639.

    Nehogy a Juca-muca egyik (vagy szazadik) alneve alatt ne tudjon meltatlankodni, mondvan, itt mindig csak sutunk-fozunk, hoztam nektek  "fritter"-t. Ez olyan zsirban sult pogacsa fele, nagyon hasonlit a "tocsni"-ra, de nem burgonyabol keszul, hanem zuccinibol. Sot, lehet sargarepabol, edeskrumplibol, vagy akar ezek keverekebol is csinalni. En nem nagyon szeretem a zuccinit, ha nagyon friss es zsenge, belevagdalom vegyes-salataba, de ez izlett: 2 poharnyi reszelt zuccini, 2 egesz tojas, 1/2 pohar reszelt hagyma, so, bors. Alaposan osszekevered, ha ugy veled, kisse hig, hintsd meg liszttel (ha nincs inyedre a liszt, zabpehellyel), vizes evokanallal szaggasd forro olajba. Hamar elkeszul. En felszeleteltem egy paradicsomot meg avokadot, leontottem ecetes level es azzal ettem. Na, mit mondjak? Fejedelmi etel! 

  14. 2016. január 28. 04:1155638.

    Na akkor az elso resz a computerhez megerkezett, nem ertem mi az osszefugges a billentyuzet es hogy milyen Windoshoz hasznalod? Ma meg csak szerda van, szerintem penteken meg fogod kapni, hiszen nagyon gyorsan meg szoktad kapni, ha rendelsz valamit. Most nem a magyar  postas volt a helyettesito?


    Vegul mi lett a motor akumulatoraval ujat kellett vegyel?


    Itt minden nagyon szep es rendezett, nagyon sok parkos resz van es minden gondozott. Par eve zartak, be hogy a parkok parkolojara telen nem lehet bemenni, nagy fene sporolasban vannak, megtakaritjak a ho eltakaritasat.


    Ma reggelre egy nagyon vekony holepel volt az uton, amit a nap sugarai egy-ketto elolvasztottak, holnapra ugyanezt igeri, aztan megint magasabb plusszok lesznek igaz  vasarnaptol 6-7 fok lesz meg eso, hogy hova kivanom, ezzel az erovel a nap is suthetne. Ma termeszetes megint voltunk setalni, fazni nem faztunk mert mindig "eroltetett menetben" setalunk, tudja Ebony, hogy az jo nem az andalgas, ha mar setalunk valjon az egeszsegunkre.


    Nalatok bejott a 15 fok?


    Ha megjelenik a kep a Niagara Vizeses es naplementekor fenykepezte a kep keszitoje.

    előzmény:
    nidda (55637)
    2016-01-27  21:11
  15. 2016. január 27. 21:1155637.

    Valószínüleg, csak szombaton ér ide a számítógép. Ma délután kettö órakor adták fel az értesitést, hogy a küldött összeg megérkezett a számlájukra. A lehetö leggyorsabban postázzák -majd meglátjuk,-és arról is értesítenek. A billentyüzet megérkezett fél kettökor. Úgy látszik még mindíg helyettesítésre szorul a kézbesítés, mert az állandó alkalmazott háromnegyed tíz és negyed tizenegy között szokott jönni. Ma éppen készültem lemenni a garázsba, mert tegnap este szólt a lányom, hogy a moped akkumulátora lemerült és nézzek utánna mit lehet vele kezdeni, amikor csengetett. Kicsomagoltam és csak úgy szemre megvizsgáltam. Rajta van a jelölés, hogy a windows tízhez is használható. Ez már megnyugtató.

    A videóval nem untatsz, mert mindíg is érdekeltek az ötletes technikai megoldások. Érdekes itt is, hogy a süllyedö tartály a súlyával valószínüleg rásegít az emelésre. Ami ismét feltünt, hogy a környezet olyan szép zöld és ápolt. Az azt követö videón a skóciai emelö volt, amiröl a wikipedia oldalát belinkeltem. Azon a környezet úgy néz ki, mintha a skótok az angol pázsitot sem hajlandók elfogadni, pedig csapadék van biztosan böven.

    A technikárol jut eszembe, amikor a vándorköszörüs útja során elér a Lánchídhoz. A közepén megállva végignéz rajta, majd megszólal: Hát igen! Mi,-iparosok!

    A huskys videót pedig rögtön feltettem a facebookra, mert nagyon "jópofák" és a "fordítás" is nagyon jól el van találva, ráadásul nem is komplikált szöveg....
    A városban itt sincs szúnyog, ezért is voltam meglepödve, amikor október elején egy éjszaka a fülemnél döngicsélt. Jó, jó eltévedt, de azért a naptárt is megnézhette volna


    előzmény:
    WestHill (55635)
    2016-01-27  03:37
  16. 2016. január 27. 19:0055636.

    Haha, Miska es Lajka! Az egyik egy lusta kutya, nem hajlando megmozdulni!

    előzmény:
    WestHill (55635)
    2016-01-27  03:37
  17. 2016. január 27. 03:3755635.

    Akkor csutortokon vagy penteken megkapod a computer is, meg lesz a hetvegei szorakozasod. Szamits ra, hogy az updatek legalabb 24 orat fognak tartan, lehet tobbet, legalabb is nalam ugy volt. Az okos Tv-vel kapcsolatba, majd kiderul, hogy sok turelemmel mennyi okossagot fog kipreselni belole.


    Meg egy videot mutatok aztan nem untatlak vele, ez Peterboroughba van 1904-ben epult, ha jol emlekszem amikor az elejen az ember emlitette es ez a vilag legmagasabb emeloje 65 feet https://youtu.be/ZxPOEpydycc


    Itt is enyhe ido volt persze meg sem kozelitette a 15 fokot, csak a 7-et, ejjel esett egy keves eso, meg egy kis napsutes is volt, amikor 2 utan volt mar fel 3 is elmentunk setalni mar felszaradt a jardarol a eso nyoma, eleg erosen fujt a szel.


    Itt is emlitettek a braziliai virusos fertozest amit a szunyogok okoznak es a gyerekek szuletesi hibaval jonnek a vilagra.


    Nalatok irtjak a szunyogokat nyaron, vagy a varosban nemigen van? Nekem itt nincs panaszom rajuk csak a cottageba, de itt nem irtjak oket.


    Ezt a videot ma lattam, kulonosen kutyabaratoknak ajanlott, igaz te csak kutyavendeglato es kutyasetaltato vagy neha, de lehet neked is fog tetszene a ket beszelgeto, veszkedo husky https://youtu.be/4S-N7xWWrbo


     

    előzmény:
    nidda (55634)
    2016-01-26  22:05
  18. 2016. január 26. 22:0555634.

    A mai E-mailok között volt egy, amiben értesítenek, hogy a billentyüzetet útba indították ma délben. Holnap délelöttre remélem már itt is lesz. A számítógépet gondolom holnap postázzák, amennyiben ma megérkezett hozzájuk az átutalt ellenérték.
    Szépek a video felvételek. Az, amin a híd is látható különösen tetszett a fából készült zsilipkapuk miatt. Valahogyan jobban összhangban van a vízzel, a természettel. Egyébként is a környezet szép, tiszta, ápolt.,-nem hiszem, hogy szemetelne ott bárki is.
    Lehet hogy már láttad ezt a figyelemreméltó emelörendszert.
    Érdekes megoldás.

    Egyébként az "okos TV" nem is olyan okos, mint ahogyan elvárná az ember ezért is jobb megoldás az, ha az internetröl filmeket, videókat számítogépröl játszok rá át,-mondom én most, azután majd a gyakorlatban látom meg az eredményt.
    Itt most megint jön a tavasz,-plusz tizenöt fok várható. Az enyhe idöjárás sok kellemetlen rovarnak kedvez, mint például az ázsiai tigris-szúnyognak. Itt javasolják a terhes anyáknak, hogy ne utazzanak dél-és közép amerikába, -ahol már nagyon el vannk terjedve,-mert olyan vírust terjesztenek, amik a magzatot károsítják.....

    előzmény:
    WestHill (55633)
    2016-01-26  04:48
  19. 2016. január 26. 04:4855633.

    Valoban Canadaban szebben beszelik a nyelvet, mint Amerikaban, de meg mindig jobb, mint a british angol.


    Valoban, ha szereted es lepest tartasz a technikaval akkor jol dontottel, majd a nagyobb befektetes, ha tokeletes lesz mar. Varom majd a beszamolot amikor megkaptad es sikerul majd az okos TV-vel osszehozni, gondolom egy-ket napig elfoglalt leszel vele.


    Itt ma nagyon szep ido volt napsutessel plusszba voltunk, ejjelre sem megy le minuszba, de holnapra egesz napra boru es esos ido varhato, meg jo hogy voltunk setalni ki tudja lesz e alkalom holnap.


    Most mutatok meg ket videot ez is epitett hajozasra alkalmas viziutak, vagyis arra vannak, hogy akar a nagy tavakra is el lehet jutni rajtuk, zsiliprendszerrel mukodnek es majustol oktoberig bonyolitjak le a forgalmat aki kis hajokon  szereti tolteni a nyari hetvegeket es a szabadsagat. Ez a Trent Severn Waterway, 386 km hossz es nagyon sok zsliprendszer van rajta.


    A masodik video a Fenelon Fallsin latszik a hid amin at szoktunk menni, ez fel ut a cottagehoz.


    https://youtu.be/qgRX3RNsZcA


    https://youtu.be/xhzw4pnT0Hg


      


     


     


     

    előzmény:
    nidda (55631)
    2016-01-25  22:20
  20. 2016. január 26. 03:4955632.

    Nalunk is bableves volt, meg az osszel a melyhutobe elrakott fejtett babbol, zoldsegesen es sok-sok csipetkevel (igaz 1 tojasbol keszult a csipetke, de mivel a leves nem olyan sok,- igy is biztos haromszor is eszunk belole- nagyon apro csipetkeket szoktam csinalni igy soknak latszik) A masodik fogas egy fel csirkemellet felszeleteltem es szinten meg az osszel lefagyasztott karfiolbol kirantottam, volt meg zoldseges rizs hozza es eros paprikabol salata, meg is jegyeztem, hogy ettol rosszabbat sose egyunk.


    Sutemenyt se tegnap se ma nem ettunk, talan holnap majd sutok valamit, egy par falat kekszre rakott fagylalttal potoltuk, hogy megis komplett legyen a vacsora. 


     

    előzmény:
    Bagoly (55628)
    2016-01-25  20:44
  21. 2016. január 25. 22:2055631.

    Köszönöm a videót. Nagyon tetszett. Lehet, hogy csak nekem tünt úgy, de a hölgy aki kommentálta nagyon szépen és tisztán beszél angolul. Azt a pár szót, amit tudok mind kiértettem belöle. Csak mint ellenpélda,-idönként a TV csatornák között ráakadok a CNN-re, hát az valami rémes. Akinek lenne kedve angolul tanulni ott biztosan elveszti...

    Persze ez csak magánvélemény.
    A számítogépet valószínüleg a hét vegén fogom megkapni, mert ma utaltattam át az árát. Sokáig keresgéltem-mérlegeltem és végül egy mini PC mellett döntöttem. Háromszáztizenkilenc euroba kerül. Szombaton délután rendeltem meg, ezért tudtam csak ma a pénzt átutalni. Vasárnap rendeltem hozzá egy vezeték nélküli billentyüzetet, mert a computert majd az "okos" TV-vel együtt is akarom használni. Ez most tulajdonképpen egy átmeneti megoldás. Engem nagyon érdekelnek a technikai újdonságok és ebben az évben már kapható lesz az
    Oculus Rift
    Persze még nagyon "gyermekcipöben jár", de egy computer amivel megfelelöen müködtethetö most kb. ezerötszáz euróba kerül. Annyi pénzt meg majd akkor áldozok rá,-talán két év múlva-amikor az már meg is éri. Virtuálisan eljuthatok olyan helyekre, amiket egyébként sohasem tudnék megfizetni, vagy fizikai erövel bírni. Teszem azt Antarktisz, Himalája ...stb.
    Itt ma még dél elött kisütött a nap. A hömérséklet plusz tizenegy fok volt, ennek ellenére csak a bankban voltam gyalog, na meg vissza...

    A befagyott Ridaue Canal-ról jutott eszembe, hogy állítólag a sárospataki diákok a karácsonyi szünetben a befagyott Tisza jegén korcsolyával "vitorláztak" hazafelé az ezernyolcszázas években. Nagy "malaclopó" köpenyük alját egy keresztbe helyezett bottal feszítették ki. Visszafelé gondolom már nem müködött a dolog mert, ha déli szél volt, akkor már jég nem volt.
     

    előzmény:
    WestHill (55626)
    2016-01-25  04:06
  22. 2016. január 25. 21:1955630.

    Erdemes elkesziteni, hidegen-melegen egyforman finom. Mostanaban sokszor me gsutom, az unokak is nagyon szeretik. Latod, most etvagyam gerjedt ra! Utoljara almat es cranberryt kevertem ossze, ma is igy keszitem, megyek is, mert még meggondolom magam.

    előzmény:
    P.F.Dia (55629)
    2016-01-25  21:10
  23. 2016. január 25. 21:1055629.

    Megint feldtad a lecket, Bagoly: mi az a cobbler (?) Gyorsan rakerestem, es talaltam par remek receptet.

    előzmény:
    Bagoly (55628)
    2016-01-25  20:44
  24. 2016. január 25. 20:4455628.

    Szerencsere itt tiszta es napsugaras ido van, ho mar csak elvetve lathato a kertekben es az ut szelen. Kicsit fuj a szel, latom, himbaloznak az agak, de 1C fok van, raadasul +!!! Ejjel viszont felebredtem, hogy ejnye, valami nincs rendben - es igazam volt, elment az aram. Par oran keresztul javitgattak az utca vegen, valoszinu a transformatort. Most fol a vegyes-leves: van benn (szaraz) bab, (negy fele); lencse, haromfele borso meg ki tudja, meg mi, en tettem bele hagymat, sargarepat es arpagyongyot. Egy szep kover debreceni is fott benn, de kiettem belole! Nezegettem a szakacskonyveimet, sussek-e hozza valamit, pogacsat, vagy cobblert, ez itt a kerdes. Cobbler sokkal egyszerubb, gyorsan megy es nagyon szeretem. Na, majd meglatom...


    Remelem, a randa ido, ami a szegeny amerikai baratainkat nyomorgatta, nem jon ide! Azt olvastam, vonul Anglia fele.

    előzmény:
    P.F.Dia (55627)
    2016-01-25  19:25
  25. 2016. január 25. 19:2555627.

    Sziasztok! A geptol lejottem, de gondoltam, benezek en is - csak "innen", telefonrol. Epp a hireket hadartak a tv-ben: Velenceben elkezdodott a karneval, egy pasas Pavarottinak oltozott (pont ugy is nezett ki), a spanyoloknal foldrenges volt, aztan egy romaniai presszo-verekedest mutattak, most hallgatom az idojarast: tovabb enyhul az ido. Ma jocskan esett. A delelotti torna alatt sokan nezelodtek ijedten az ablakon, hogy mennek/megyunk haza, mert mint kiderult, nem csak mi lakunk hegyen. Szep latvany a ho, de kenyelmesebb es nyugodtabb az elet, ha nem esik.


    előzmény:
    Bagoly (55625)
    2016-01-25  01:48
  26. 2016. január 25. 04:0655626.

    Nagyszeru, hogy uj computered lesz, nem ujsagoltad el, hogy milyet vettel es mikor kapod meg?


    Az XP-re mar tavaly megszunt az update.


    Ma kellemes ido volt egesz nap, de sajnos napsutes nelkul, talan holnap +2 lesz es ha szerencsenk van meg a napot is fogjuk latni.


    Ep ma emlitettek, hogy Ottawaba megnyilt a vilag leghosszabb termeszetes jegpalyaja a Ridaue Canal, ami 7.8 km, ahol korcsolyazni lehet, egyebkent 202 km hosszu es ez egy viziut, ra lehet hajokazni rajta az Ontario tora Kingstonnal.


    Mara befagyott annyira, hogy biztonsagos korcsolyazni rajta https://youtu.be/AmIEzfPYxrc.


     


     

    előzmény:
    nidda (55624)
    2016-01-24  23:01
  27. 2016. január 25. 01:4855625.

    Gondoltam, benezek, mielott nyugodalmasabb helyre megyek: az ágyamba. Ha nem talalok semmit ebben a nyavalyas TV-ben, kenytelen leszek olvasni, vagy valami filmet keresni. Kislanykamnak ajanlottam egyik kedvencemet, reges-regi feher-fekete, mar regen lattam es  most a napookban mutattak: The ghost (kisertet) and Mrs. Muir. Erdemes megnezni! 

  28. 2016. január 24. 23:0155624.

    Az út egyenrangú útkeresztezödésnek számít, azaz a jobbkéz-szabály érvényes. Kihajtásnál általában balra fordulunk, mert úgy jutunk el a városközpontba, illetve onnan tovább. Olyankor nekünk kell elengedni a jobbról jövö jármüveket és ahoz meg kell állnunk. Én most direkt jobbra fordultam-így nekem volt elsöbségem- és szorosan a jobboldalon is maradtam arra az esetre, ha mégis jönne valami jármü. Úgy húsz méterrel odább már nem volt gond a megfordulás. Erre a megoldásra akkor jöttem rá, amikor úgy nyolc éve szintén télen, de még téli-nyári gumikkal kellett a behavazott úton kihajtanom. A lányom fennt állt az út másik oldalán és intett, amikor nem jött semmi. Mire felértem már jött. A lányom próbálta megállítani, de az nem volt hajlandó, hát én álltam meg. Eltartott egy darabig, amire sikerült többszöri próbálkozás után feljutnom. Szóval saját káron, de rájöttem a megoldásra.
    Amúgy szokták az utakat sózni, de az ilyen kis "sikátorokról" magunknak kell gondoskodni. Szombaton hajnalban meg még mindenki az igazak ákmát aludta.

    Ma is esett az esö, de enyhe a hömérséklet, így felfagyásra nem kell számítanunk.
    Délután a lányoméknál voltam süteményre-kávéra, mert neki is ma van a születésnapja.
    Megrendeltem én is egy újabb számítógépet, mert a Gooogle Chrome böngészöm,-miután a legújabb változatát telepítettem- most minden alkalommal azzal üdvözöl: Sajnáljuk, de a jövöben Windows XP-re és Vistára nincs több "update". Nekem meg ugye az utóbbi van. Szóval rákényszerítenek egy másik készülékre. Azon ugyan még Windows 8,1 van, de egy kis "ismerkedés" után átállok én is a tízesre.... 

    előzmény:
    WestHill (55622)
    2016-01-24  03:39
  29. 2016. január 24. 03:4755623.

    En is el voltam maradva nem emlekszem hanyadik resznel kezdtem nezni, de utolertem, de most is ket reszt meg nem lattam, mert most eppen mast is nezek, de azt hiszem jovo heten bepotolom.


    Nekem ez jobb nem szeretem a feliratost, a filmeket sem legyen vagy magyar szinkron vagy angol szovegu.


    Mi ujsag a kutyussal, mivel nem nagyon irsz rola igy elfelejtettem a nevet, lanyoddal milyen baratsagban van?

    előzmény:
    liat (55615)
    2016-01-23  16:31
  30. 2016. január 24. 03:3955622.

    Koran kezdodott a napod meglepetessel, biztos felebredtel a jeges meredek kocsifelhajto lattan, ott nem szokas felsozni a csuszos utakat? Igaz ez volt az egyeduli lehetoseg nyugodtan egyszuszra megallas nelkul felmenni, szerencse, hogy amikor felertel nem jott semmi es a haz oldalaval valo talalkozast is sikerult elkerulni.


    Ahogy irod teljesen felesleges volt, hogy elment, mert senki nem kockaztatott, hogy ilyen jeges idoben elmenjen az allatorvoshoz.


    Itt szep napos ido volt es -3 volt egesz nap, ejjelre megint a hullamvasutido lesz -11-el aztan holnap -1 aztan egesz heten mar nem lesznek ilyen hideg ejszakak es a nappalok is pluszba lesznek, egy kis csapadek is be van igerve egy nap eso formajaba 1mm az meg be sem nedvesiti az utakat, ugyanigy a ho igeret is 1centimeterek, egy napra 2-4 cm, na majd kiderul.


    A mara betervezett vagyis a pince rendbetetele elmaradt, na majd valamelyik delelott megcsinalom, hosszu idot beszelgetessel toltottem a telefonon, amire szinten szukseg van, aztan meg a computerrel foglalkoztam, most ugy nez ki meglehetosen jol mukodik, majd osszegubancolom, (hatha nem) mert le akarom tolteni a Windows 10-et valamelyik nap a jovo heten.


    Szornyu a hovihar Amerikaba, szerencsesek vagyunk, hogy nem mifelenk vette az utjat, mar reggel 9 hallotat mondott ki tudja mennyi lesz mire vege lesz.


    A feltett kepek, ha megjelennek az amerikai hoviharbol "izelitok"

    előzmény:
    nidda (55621)
    2016-01-24  00:03
  31. 2016. január 24. 00:0355621.

    A jegesedéssel kapcsolatban csak az idöpontban tévedtek. Este helyett éjszakára jött meg. Százötven baleset volt, ebböl egy súlyos sérüléssel,-frontális ütközés. Engem reggel hét óra harminc perckor kicsengetett az unokám az ágyból, hogy nem tud kiállni a garázsból. A lányom ugyan azt állította, hogy Zsuzsának nem kell dolgoznia, de sajnos ez nem így volt. Mondjuk beoszthattak volna a mai napi három óra hosszára egyet azok közül, aki Frankfurtban lakik. Csendes mellékutcában lakunk, de azért az út közepén már lehetett látni pár keréknyomot. Viszont oda elöször fel kell jutni, mert a garázs egy lejtö alján van. Jégpáncélon lejtön felfelé meggondolandó, mert jégen a téligumi sem sokat használ. Nekivágtam próba szerencse alapon, mert láttam, hogy nagyon kétségbe van esve, hogy nem jut be a munkahelyére. Annyiban volt szerencsém, hogy egy "kanyarral" sikerült kifordulnöm a garázsból, mert ez a lejtös út nagyon keskeny és általában meg kell állni és kicsit visszatolatni hogy el ne vigyük a szemközti ház falát. Így viszont folyamatosan megállás nélkül, kevés gázzal fel tudtam gurulni a föútra. A lényege az, hogy nem szabad megállni, mert jégen és lejtön álltóhelyböl megindulni felfelé biztosan nem fog sikerülni. Féltizenkettöre már vissza is jött, mert nem volt "kuncsaft". A rádió is azt tanácsolta, aki teheti ne mozduljon ki a lakásból majd csak délután,-addigra eltünik a jég.
    Mutatták itt is a nagy havazást az USA-ban. Sajnálom öket, mert ök rosszabb helyzetben vannak, mint mi. Nálunk ez a "csoda" csak egy napig tartott, de ott most több százezren vannak már áram nélkül és lesznek is még pár napig.
    Amikor dolgoztam vittem be a munkahelyre naponta egy nagy üveg vizet, amit rekeszekben vásároltam és itthon tároltam. Amióta nyugdíjas vagyok megelégszem a teával...

     

    előzmény:
    WestHill (55611)
    2016-01-23  03:15
  32. 2016. január 23. 21:0855620.

    Na, a boszorkányos Wass Albertet előkerítem, megkérdezem a baráti kört, vagy a könyvtárat..Erről jókat hallottam, majd kiderül....Még karácsonyról is vannak új könyveim, illetve a tavalyi híres fiatal ausztrál írónő könyve is félben-rettentő vastag-.Közben kölcsön volt unokahugnál Keszthelyen, sógornőm is kiolvasta, tetszett nekik, az is magyar vonatkozású de holokauszt is van benne....


    Már harmadszor takarítja szomszédom a járdát a hótól, mindíg esik utánpótlás. Ilyennek kellett volna lenni karácsonykor....


    Annyira nem izgatom magamat, mert itt előttünk alig van gyalogos forgalom, legfeljebb , akik a kutyafuttatóhoz járnak..Szomszéd eltakarította előttünk is, meg Zoli is mielőtt elment letolta a nagyját....reggelig maradhat így.

    előzmény:
    Bagoly (55617)
    2016-01-23  16:37
  33. 2016. január 23. 18:0155619.

    Az emlitett konyvet tovabb adtam, vegul kikotott a Magyar Nyugdijasok Hazanal - Floridaban. 


    Miert illene olvasni olyan irotol, akit nem kedvel az ember? 

    előzmény:
    P.F.Dia (55618)
    2016-01-23  17:34
  34. 2016. január 23. 17:3455618.

    Sziasztok! Máraiért én sem vagyok oda, bár illene olvasnom tőle - állítólag az iskolákban is "kötelező" .   Jelenleg Wittenbach kétkötetesének, a Ferenc József szerelmeinek 2.részénél tartok, holnap este be is fejezem, adom tovább Anyunak.. Szórakoztató és érdekes.


    Szulejmánt nézem, kitartóan - ha már egyszer elkezdtem, de a délutáni ismétléseket semmiképpen (olyankor nem nézek tv-t).  Anyós megszállottam nézi, annak idején lemaradt az elejéről.


    Őszirózsa, írtad a vasat: annak idején velem is etették terhesség alatt - most eszembe juttattad. Juj,de régen volt. A Csajok már felnőtt NŐK.


    Na, "megyek" vissza a tervezéshez, sziasztok - jó volt pihenésképpen az "igazi géptől" benézni!


     
    előzmény:
    őszirózsa (55612)
    2016-01-23  11:59
  35. 2016. január 23. 16:3755617.

    Hetedikes voltam, amikor kolcsonkaptam egy iskolatarsamtol  a megvitezult iro harom kotetes konyvet ( Ne sargulj, fuzfa, Viragzik a mandula, A Rajna kodbevesz.) Emlekszem, nagyon tetszett. Zilahyt is faltam, a Halalos tavasz nagy csalodast okozott, szerelmi regenyek nem ugy szoktak vegzodni, A ket fogoly jobban megragadott. A Dukayeket itt vettem ki a konyvtarbol, angolul. Nyirot mai napig is olvasgatom, apam egyik kedvence volt. Ha Wass Albertnek adsz egy eselyt, olvasd el az Elvesz a nyom. Leghiresebb konyve viszont a Futineli boszorkany, nagyon eredeti, nagyon erdekes. Ezt a ket konyvet tartottam meg, s raadasnak a Magyar mondak, Magyar nepmesek. Ezeket angolul, majd valamelyik  unoka orokli.


    Valaha regen en is jartam iskolatarsakkal papirt gyujteni, nagyon orultem, amikor konyveket adtak. Kivalagottam oket es megtartottam - illetve megmentettem jo nehanynak a letezeset.


    Itt ragyog a napsugar, de -10C van, ho viszont nincs. Nagy sajnalattal latom a hirekben a keleti reszen elo tobbmillio amerikai borzongato sorsat. Egyre vagyok kivancsi: mar egy hettel ezelott ijesztegettek oket, hogy jon a hovihar, meltoztassanak otthon maradni, cudar ido lesz --- miert nem maradtak otthon? Van olyan, aki mar majdnem egy napja vesztegel az orszagut szelen es varja a felmentohadsereget. 

    előzmény:
    őszirózsa (55612)
    2016-01-23  11:59
  36. 2016. január 23. 16:3555616.

    Forditva gondolkodtam. Te most a 157-nel jarsz, ami kb. 78-79, resz. Na igy mar stimmel. En a komplett 100-at lattam, ami nalad 200 lenne. Huhhh..de nagy melo volt vegiggondolni!Mentsegemre legyen mondva, meg bamba vagyok a szombat delutani alvastol...

    előzmény:
    liat (55615)
    2016-01-23  16:31
  37. 2016. január 23. 16:3155615.

    En mostanaban a youtuben nezem. Ez is hetente kerul fel. De!! Nagy elonye, hogy egesz resz van fent, igaz kette bontva, feliratosan. 


    En most a 100. reszt lattam, ami a tv szerint az 50 resz mert mindig csak a felet adjak le hetente. Rengeteggel el voltam maradva, gondolom te is. Most mar utolertem magam, igy en is csak hetente latom, de akkor majdnem 2 oraban.


     


    Te most hanyadik resznel vagy?

    előzmény:
    WestHill (55614)
    2016-01-23  15:49
  38. 2016. január 23. 15:4955614.

    Hol nezed a neten en itt de itt egyidoben megy a magyar tv adasaval, vagyis egy nappal kesobb lathato

    előzmény:
    liat (55613)
    2016-01-23  12:46
  39. 2016. január 23. 12:4655613.

    Nezheted a neten is. En csak itt nezem. Nagyon nagyon elore vagyok mar a sorozatban. Voltak reszek amik mar unalmasak voltak, de most ismet fellendult a sorozat. Van mar par halott....

    előzmény:
    őszirózsa (55612)
    2016-01-23  11:59
  40. 2016. január 23. 11:5955612.

    Máraival én is úgy vagyok, mint Te...Még apunak volt a háború előttről aA gyertyák csonkig égnek, meg is van nálam, azt hiszem az osztozásnál hozzám került...Fiatalon olvastam, de annyira nem élveztem, értettem, az emigrációban írtakból meg nem vettünk már, mikor szabadott!!A rádióban hallgattam meg nemrég egy önéletrajzi kisregényét folytatásokban, mikor már a felesége nagy beteg lett....lehangolt inkább. Szégyen?


    de Wass Albertről én csak mostanában hallottam, de semmi ingerenciám sincs olvasni tőle....


    Arra jól emlékszem, hogy az 50-es évek elején-amire már halványan -emlékeztem- a cserépkályhában sok "tiltott" könyv égett el...Volt egy sorozata háboru közeli időben a "fajelmélet stb", mondjuk, azok jobb ha nem kerültek volna besugók kezébe....De Márai, vitéz Somogyvári Gyula, Nyírő József kötetek a hátsó sorokban megbújhattak, ezért is nem okozott újdonságot, mikor már nem voltak tiltó listán.Azt hiszem közös kedvencünk bezzeg a Zilahy Lajos.Tőle, amit tudtam megvettük, sőt a kint írt angolból visszafordított Dukay család is nagyon tetszett...


    Most kezdik újra vetíteni-már előbb ment- a Saul fia film, azt hiszem erre lelkileg fel kell készülni, a Nobel díjas Sorstalanságot sem néztem meg, a könyvet is folytatásokban az író felolvasásában hallgattam-főzés közben- a rádióban...Megvárom az Oscart  még, mi lesz???Lehet, hogy mégsem nyer, volt ilyen sokszor.....


    Kicsit enyhébb volt itt a reggel, állítólag itt  a környéken lesz több hó, felhősödik erősen...Azért már a nagy sötétségen túl vagyunk, hosszabbak a napok, ez is bíztató....


    G erincem , derekam állapota változó, csak rosszabb ne legyen. Ellenben aktuális pár szokásos vizsgálat, nagyon nem tetszik, de muszáj, nagyon vérszegény lettem, utána akarnak nézni, honnan mehet el, vagy egyéb baj van....Gyerekkoromtól "vasbort" itattak velem, meg a terhességek alatt is szedtem vasat, meg kaptam vért is .Utólag gondolom, hogy nagy szerencsém volt, mert akkor még nem "szűrték ennyire " a donorokat, rengetegen összeszedtek betegségeket, nekem is megcsinálták az összes tesztet, mikor gondjaim voltak...


    Hollandusom napo nta tájékoztat a vasút ügyeiről, ott is félnek a téltől, múlt hetekben fagyott erősen, de hó nem volt...Ilyenkor pár cm hó is gondokat tud okozni a vasuti közlekedésben-a váltóknál-, nagyon sűrű a forgalom, félóránként , negyedóránként közlekednek a vonatok, ha gond van feltorlódnak.Tavaly volt fél nap, mikor leállt egy fővonalon a közlekedés, sokan nem tudtak éjjelre hazajutni, másnap a vasuti vezetőség mehetett a Minisztériumba "magyarázkodni"..Juniusban a holland Antillákon lesz egy óriási kongresszus-Hollandiához tartoznak-, csak jó távol, oda adott be pályázatot,hamarosan kiderül, mehet-e..Lassan a Távol -Kelet, Ausztrália kivételével szinte mindenfele járt már.Remélem arrafele nem lesznek merényletek, meg bombariadók a gépen....már sehol nincs biztonság.


    A Szulejmánnál még mindenki él -kivéve  a szultán édesanyját, meg aki vele volt mindíg-,éppen a Musztafa megölésére felkért ágyast kapták el, és ugrott ki az erkélyről, Hürrem majdnem lebukott....Ezek szerint jócskán le vagyunk maradva még.


    Ritkán nézek Tv-t, néha későn belefutok olyan filmekbe, amiket elkezdek nézni, és ha úgy érzem érdemes megnézni, felveszem inkább, mert hajnali 2-ig nem virrasztok, úgyis keveset alszom , mint a nyúl...

    előzmény:
    Bagoly (55608)
    2016-01-22  22:34
  41. 2016. január 23. 03:1555611.

    Orulok neki, hogy mellefogtak es nem lett jegeseso, nem kell izgulj, hogy Zsuzsa szerencsesen hazaerjen.


    Itt is szaraz ido van, hala Istennek elkerul minket az a szornyu hovihar ami Amerika keleti partjat eri, biztos hallottad meg Washington DC-be is 60 cm havat josolnak. Igazabol kellemes volt az ido ma, vasarolni is voltunk es setalni is, ellenben ejjelre 10 fokra hul es holnapra -5-ot iger, egy-ket nap huvos utan jonnek a plusszok, ugylatszik tovabb folytatodik az enyhe idojaras.


    A bevandorlassal kapcsolatba, nem ugy van ahogy az uj miniszterelnok elgondolta, mindegy ez volt az egyik oldala, hogy o lett a miniszterelnok, hogy beigerte, hogy az elmult ev vegere 25000-et hozat be, eszet azt nem adtak neki amivel gondolkodhatott volna, hiszen a 25000 embert el is kell szallasolni, gondoskodni roluk. Mar tobb varos bejelentette koztuk Toronto is, hogy alljon meg a menet, amig a kb 10000-rol gondoskodnak, de nem is 10000, mert ezeknek is a nagyobb resze privat garanciaval jott.


    Akkor vizet egyaltalan nem fogyasztasz csak teat? A vizet venni szoktad? Ha igy van kellemetlen de szukseges kiadas, en csak egyszer egy evbe veszek 24 feliteres vizet, amit a cottageba viszek fel, ha veletlen nem lenne villany es nem mukodik a vizfelszivo pumpa es a viztisztito es amig el nem inditom a pumpat es osszel meg amikor megszuntetem a vizet es esetleg meg felmegyunk legyen ivovizunk, mert ugye milyen az ember na meg a kutya is mindig az kell ami nincs.


     

    előzmény:
    nidda (55609)
    2016-01-22  22:43
  42. 2016. január 22. 23:0155610.

    Sejtettem, hogy ott is lehet egy rejtélyes lény. Még Magyarországon a Hanság mocsaraiban is "élt" egy Hanyistóknak nevezett, -az emberek elöl rejtözködö alak. Egy akkora országban, mint Canada biztosan láttak az emberek valami "szokatlant". A wikin olvastam, hogy az Ogopogót annyira komolyan vették, hogy egy idöben a tavon átkelö kompok fegyveres kíséretet kaptak. Így nem is csoda, ha elköltözött békésebb vidékre.
      

    előzmény:
    Bagoly (55603)
    2016-01-22  00:39
  43. 2016. január 22. 22:4355609.

    Ma szép napos és száraz idöjárásunk volt, de meglehetösen hideg "uralkodott". Délután megembereltem magam és elmentem csak úgy sétálni egyet. Odavoltam majdnem egy órahosszat. Kint a szabad területen enyhe szél fújt, de állandó erösséggel. Kis idö kellett hozzá és a kötöttsapka fölé még a kabát "csukjáját" ráborítottam. Visszafelé már valamivel kellemesebb volt az út, mert a szelet hátulról kaptam, de így is a lakásba belépve az a tizenhat fok trópusi melegnek tünt.

    A spagettira mirelit spenótot öntöttem,-szeletekre vágott virslivel. Tegnap estére el is fogyott az egész.
    A redönyt felhúzva az elöbb néztem ki az ablakon,- itt még minden száraz, esönek nyoma sincs és Zsuzsa már ithon van. A lépcsöház fából van és jól hallható, ha valaki "közlekedik" rajta,-ezért tudom. Holnap nem kell dolgoznia és estére már elmúlik a jegesedés veszélye.
    A víz elég kemény,- a fém mosogató tálcán lehet látni, ahogyan kifehéredik, ha csak egyszerüen letörlöm róla a vizet. Az itteni házi asszonyok tippje, hogy a tisztítás után dörzsöljük át babaolajjal a felületet. Tisztán egyébként én sem iszom a csapvizet. Teát készítek és ahoz fel kell forralni a vizet. Persze a vízforralót is idönként tisztítani kell a lerakódott vízkötöl.
    Olvastam ma, hogy Canada március közepétöl megszigorítja a beutazás feltételeit. Ide sem ártana a keményebb ellenörzés....
     

    előzmény:
    WestHill (55604)
    2016-01-22  03:53
  44. 2016. január 22. 22:3455608.

    Sajnalom, nem hallottam Hay Ferencrol, pedig apam nagyon lelkesen tamogatta a magyar irokat, koltoket - halala utan amit lehetett eladogattam, mert nem voltak kedvemre valok. Volt vagy 10 Marai konyve is. Nem szeretem. Wass Alberttol is csak harmat tartottam meg, a tobbi ment. Szulejmant neztem egeszen a mohacsi veszig, akkor abbahagytam, de eleg jol ismerem a tortenelmet, tisztaban vagyok a szereplok sorsaval. Most eppen hol tartanak? Ibrahim megkapta mar a selyemzsinort? Hany fia maradt meg a szultannak?


    Finom eteleket emlegettel, karfiolt mar en is ennek, de nagyon draga es annyira nem szeretem, hogy a sok penzt kiadjam erte. A FB-ban szinte naponta negyszer emlegetik a madartejet, van vagy 40 eve, hogy utoljara ettem, kezd etvagyam kerekedni ra, lehet, hogy egyik nap megemberelem magam es keszitek, habar nagyon ritkan eszem edesseget, ha megkivanom, sutok "cobbler"-t, ez csupa gyumolcsbol all es egy vekony kis tesztabol a tetejen. Foleg akkor csinalom, ha valamelyik unokamat varom, ok is szeretik. 


    Nalunk Januar volt a forgalmas honap, vejem, menyem, 1 unokam es 3 dedunokam szultesnapjat unnepeltek!

    előzmény:
    őszirózsa (55607)
    2016-01-22  22:06
  45. 2016. január 22. 22:0655607.

    Valéria, mint irodalom tudós.Ma hallottam a rádióban, hogy most jelenik meg egy kötete a Torontóban élt magyar költőnek, HAY


    Ferencnek, akit Márai is nagyon elismert, komoly ,értékes költőnek tartott.1921-ben született.Ludovikán végzett tiszt volt, a háboru után elvett valami magas rangú pártfőnők lányát, és mikor kitudódott a származása, üldözték, és meglépett 1956-ban, és Torontóban kötött ki..Ott élt végig..


    Egy, két verse már valamikor megjelent -suttyomban- de most ez lesz az első teljes kötet...Te hallottál róla egyáltalán???? Vagy még a 60-as években szüleid járhattak Magyar Otthonba, összejövetelekre stb....ahol szóba.kerülhetett...


    Jön talán az enyhülés, Rotterdamban már ma plusz volt, és eső esett, múlt héten ott is némi fagy volt, és erős hideg szél.Elszoktunk a téltől.A tegnap olvastam azt is, hogy mióta rendszeresen mérték a hőmérsékletet itthon az 1800-as évek vége fele, a tavalyi év volt a legmelegebb, meg az előtte  2014 is....remélem az idén nem döntünk újabb meleg rekordot...Főzés...Zoli-ma szabin volt- bevásárolt...Csodálatos óriási karfiolt vett, cukkinit, brokkolit, meg végre finom leves, édes pomelót, és fehér szőlőt.


    Brokkolikrémleves, rakott karfiol, csirkemájas- zöldborsós rizottó lesz, ahhoz kapott olasz rízst, ami ehhez kell.Desszerten gondolkodok, sütni nem sok kedvem van...Annyira régen volt madártej, az nem nagy  kaland, tegnap hoztak faluról friss tojásokat.A habot egy tálban fel kell verni, és a mikróban pár percig "főzni", és bele lehet szaggatni a sodóba....Állítólag jó lesz, és egyszerűbb, mint kifőzögetni....de ha nem lesz hangulatom, sógor hoz az ismerős cukrászdából francia krémest, meg hatlapost.Bár fogyózni kéne inkább, és csak gyümölcs....


    A Szulejmán "sírjának" állítólagos megtalálásáról énis hallottam, állítólag az idén nagy építkezések, kutatások lesznek, ha bejön, akkor jönnek a török turisták majd! Gimnáziumi kirándulás alkalmával voltam Szigetváron is, de akkor nagyon romos volt a vár, alig lehetett megnézni, meg még szobrok sem voltak...


    Ne nevess ki, de megy a Szulejmán sorozat aktuális része, amikor már felnőttek a hercegek, ezt is nézem, de ez csak hetente egyszer megy.Az elejétől meg ismétlik, még most sem tartok ott, ahol bekapcsolódtam, azt minden délután adják, de fel szoktam venni több részt és egyben megnézem....Egyre jobban szembesülök, hogy az Ibrahim , milyen ember is valójában.....


    Jövő hét végétől sorra jönnek a születésnapok a családban, bátyám menye 40 éves, utána hétvégén bátyám 70 éves, és március 1-én unokahugom fia 20 éves lesz, Őt irigylem.... Közben meg Zsuzsanna névnap a szokott barátokkal, múlt szombaton kezdődőtt az év Piroskával.


     


     


     


     

    előzmény:
    Bagoly (55606)
    2016-01-22  15:42
  46. 2016. január 22. 15:4255606.

    Kimerito beszamolodat vettem, lattam, olvastam. Akarhogy fütünk, az iden - eddig - nagyon jol eltelt a tel, ho alig volt, ket alkalommal elsepruztem az ajtom elott. Varom a tavaszt.


    Tegnap este egesz veletlenul lattam egy musort, valami pasas jarja a vilagot, s eppen Istambulban volt, ahol megmutattak neki Nagy Szulejman sirhelyet, s tudattak vele, hogy keresik a szivet, mert azt valahogy otthagyta Magyarorszagon. Nosza, az  idetlen utazo rohant Budapestre es mindjart le a titkos folyosokhoz, barlangokba, mintha oda rejtettek volna. Ez az egesz egy nevetseges kerulout volt, persze kikotott Szigetvaron, ahol eppen gyonyoru nyar volt, ott is elkezdett kapirgalni a szolohegyen, vegul levittek valami parszaz eves borpincebe, ott aztan megengedtek neki, hogy kiasson egy nagy darab kovet. Vegul visszatert Isztambulba, a nezokkel meg tudadtak, hogy igen, keresik a fenseges padisah szivet es majdnem bizonyosan meg is talaljak... majd. Az egeszbol a legerdekesebb a sok szep felvetel volt, sajnalom, hogy soha nem kerultem el Szigetvarra. Mutattak a ket szobrot is, Szulejmanet es a horvat Zrinyiet, aki hosiesen vedte a varat magyar vitezekkel egyutt! 


     


     

    előzmény:
    őszirózsa (55605)
    2016-01-22  14:29
  47. 2016. január 22. 14:2955605.

    Sziasztok Vándorlelkek!


    Hallgatom a rádiót, éjjelre  15-20 fokig lehet minuszt várni, szóval ettől elszoktunk...Jó pár éve nem emlékszem itt komoly hóra , meg maximum - 4, 7 fok ha lehetett.Talán 4 éve-szomszédasszony kinthagyta a teraszon az óriás leánderját, semmi baja nem lett, akkor talán pár napig esett fagypont alá picit a hőmérséklet egész télen..


    A fűtéshez....Lehet, mi nagyon pazarolunk, de a 16-17 fok a nappaliban, fürdőben, nekem borzongató....Mi a szélfogó pici belépő és a gardrobnak használt szoba kivételével, mindenhol fűtünk, illetve a radiátorok nyitva.Ja, még a garázsban szereltettük le a hosszú radiátort régen, mert felesleges volt, és csak foglalta a helyet, ott most egy régebbi konyhaszekrény alsó eleme van.


    30 éves, földszint és tetőteres 124 négyzetméteres sorház közepén lakunk, két oldalt fűtenek, a tájolás K-Ny, csak az utcai kis szoba nyugati .20-21 fokra van állítva a termosztát napközben-mikor teszek, veszek, nem üldögélek, ha megjön a fiam, ő azonnal felteszi 22-re minimum, a tetőtéri ablakok nem  olyan jól-meg kell javíttatni és mielőtt zuhanyozik fent, még egy picit feljebb viszi, hogy meleg legyen a radiátor.....Utána én éjjelre 19-re visszaveszem, de ha fúj a szél, akkor hallom, hogy be-bekapcsol a kazán.


    Férjem fázós volt, sokat nézett TV-t, fejtett rejtvényt, olvasott, de nem betakarózva, szabadidőruha, alatta poló...


    Már akkkoriban is kívülről szigetelték a falakat, de most akik tataroznak, ablakokat cserélnek-ujabb réteg szigetelést rakatnak fel.Második szomszéd is így tett a nyáron, kiváncsi leszek, észre vették-e a változást.


    A nem fűtött helyiségek is elszívják a meleget inkább.A szakemberek szerint is jobb az átlagosan tartott meleg, pár fok eltéréssel, mert csak a különbözetet kell újra felfűteni.Mindenhol nyitva vannak a belső ajtók, kivéve a gardrobot, előteret, fürdőket.Ha süt a nap, a kisszobámban olyan meleg tud lenni, hogy szellőztetni kell inkább, meg lefekvés előtt is 5-10 percet kicsit nyitvahagyok egy szárnyat, míg a fürdőben vagyok.


    Annyit tudok-összehasonlításul-hogy itt a környéken vannak 3 szintes társaslakások 64 nm-esek, egyedi gázkazán fűtéssel-lakásonként-, meg egy másik lakótelepen távfűtéses hasonló méretű lakások, és ők is nagyon hasonlóan fizetnek, a gázközpontisok  meg azért kevesebbet.Már-szinte mindenhol-egyedi mérőórák vannak a távfűtésnél is, tehát tudják szabályozni, de gondot is okoz, mert mindenki a szomszédtól várja a meleget, és muszáj ráengedni a fűtést.Nálunk 2 éve hirdették meg a rezsicsökkentést, azért észrevenni, pár ezer ft-al kevesebb mint szokott, havonta.Tavaly az éves elszámoláskor vissza is kaptam...Bocsi, hogy ilyen terjengős voltam, de ez a helyzet.Amíg-bírjuk- ezen nem spórolunk, hogy fagyoskodjunk, meg takarók alatt nézzük a Tv-t,plussz vastag öltözet.


    Bojánánál sem lehet könnyű ilyen hidegben, a cserépkályhába is kétszer be kell fűteni.Otthon is, anyu ebéd után ujra egy nagy adagot rárakott, és reggelig langyos volt, és maradt annyi parázs, hogy újragyulladt.


    Csak sokáig ne tartson..


    W.Évi! csodálatosak az Ontarió tavi képek, olvastam , hogy a tórendszer kb. a 4.ik legnagyobb édesvízi tó a világon, az első a Bajkál tó....


    Megpróbálom elküldeni az irományt, mert félő, hogy elszáll...


     


     


     

    előzmény:
    Bagoly (1)
    2002-11-13  15:31
  48. 2016. január 22. 03:5355604.

    A 16 fok nagyon keves abba tobb reteg ruhaba lehet csak ucsorogni.


    Mivel etted a spagettit? Nekem is mar tobbszor eszembe jutott, hogy kene csinaljak spaghetti szosszal es persze a szoszba daralt marhahussal es sok sajttal a tetejen, en a vekonyabb formajat szoktam venni a spagettinek a spaghettinit, nagyon reg ettunk mar.


    Ma voltunk vasarolni, a szokasos elso napi korut, megint vettem sargadinnyet Quatemalabol hozzak az utobbi idoben vettem vagy negyet, de mind nagyon finom volt es nagysagra is eleg nagyok.


    Az ido eleg borongos volt, ma is tartotta a -4-et, de azert ma mar erot vettem magamon nem gonoszkodtam Ebonyval voltunk setalni is.


    Sajnos a jeges eso eleg veszelyes, de hatha nem jon be csak eppen olyanjuk van, hogy kicsit idegesitsek az embereket.


    Kemeny a viz azert kell vizlagyitot venni? Ha kemeny akkor ivasra is alkalmatlan nem? Azt mondtak a kemeny viz nem veszi el a szomjat.


    Valoban nagyon jo itt lakni es nagyon szep a kornyek, mindegy hogy tel van vagy nyar mindig szep.

    előzmény:
    nidda (55601)
    2016-01-21  22:48
  49. 2016. január 22. 00:3955603.

    En is olvastam a hosszu, mely arokrol, hol a Nessi rejtozhet.  Canadanak is van Nessije, ugy hivjak, hogy Ogopogo, British Columbia egyik tavaban el, idonkint felbukkan es halalra ijeszti a bekesen csonakazo, vagy halaszo embereket. De mar nagyon regen nem lattak, lehet, hogy elkoltozott bekesebb videkre.

    előzmény:
    nidda (55602)
    2016-01-21  23:12
  50. 2016. január 21. 23:1255602.

    A képek átjöttek. Nagyon szép kék a színe és irígylésre méltóan közel laksz hozzá. Írtad, hogy nagyon mély. Nincsenek indián legendák "különös tólakókról"?
    Skóciában találtak egy árkot a tóban, ahol "Nessy" rejtözködhet.
    Láttak szemtanúk a Bajkál tóban és valahol Japánban is "szörnyeket".
     

    előzmény:
    WestHill (55598)
    2016-01-21  05:09

Címlap

top