Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Kanadai vandorlelkek

Bagoly
Létrehozva: 2002. november 13. 15:31
Remelem, senkit nem tart vissza a baratsag fenntartasatol ez az uj forum-stilus. Minden csoda harom napig tart, majd ebbe is beleszokunk, csak talaljuk meg egymast!
  1. 2003. október 11. 18:034901.
    En is szoktam csinalgatni. meg az egyik baratnom ert hozza. Olyan virag koltemenyeket almodik az asztal kozepere, hogy en is csak lesek. isteni izlese van. Es az uzletben meg is lehet hozza venni mindent.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_450656 (4899)
     
  2. 2003. október 11. 18:014900.
    Ne is mond a vizet. Az nagyon hianyzott. De majd en is bemegyek Jamivel a YMCA-be egy kicsit amikor lehet mindenkinek uszkalni. Hogy egy kicsi zsirt leegessek en is. csak aztan utanna megtudnek enni mindent. Olyan ejes leszek.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_450656 (4897)
     
  3. Torolt_felhasznalo_770932
    Torolt_felhasznalo_770932
    2003. október 11. 18:004899.
    Hi, juj ezek irtó aranyos kis dolgok, csak csináljad szorgalmasan, ha arrafelé ilyeneket nem igen lehet kapni, ha 1x a bolt beindul, megy majd hidd el, csak türelmes legyél. Isteni dolgokat lehet összehozni és nekem is nagyon tetszenek a száraz és selyem virágkészitmények, igazán ötletes. Gratula
    előzmény:
    nekezd (4884)
     
  4. 2003. október 11. 17:594898.
    Koszonom szepen. megyek mar. csak fel kene allnom innen. Csak ha ra gondolok, a ket oras trancsirozasra el megy a kedvem. Pedig amugy imadok fozocskezni. ezt is dietasan csinalom majd. De igy Jamikem is szereti legalabb. neki foztem finom Europai boros virslit is reggelire. csak hat meg mindig alszik. De nem akarom felkelteni. Hagy aludja ki magat.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_450656 (4895)
     
  5. Torolt_felhasznalo_770932
    Torolt_felhasznalo_770932
    2003. október 11. 17:584897.
    Szia bogárkám, nagyon finom meleg volt, nem ám mint itthon nyáron, a fenét, igen nagyon kellemes száraz meleg volt és a vizben isteni volt elviselni. Nem volt semmi gáz és gőz sem. hahaha a beszámoló mingyá jön még vigyázz magadra
    előzmény:
    bibic1945 (4889)
     
  6. 2003. október 11. 17:574896.
    Ne is betegeskedjel nekem. Azt hagyd meg masoknak. Es legyel mindig vidam. Imadom a humorodat.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_450656 (4894)
     
  7. Torolt_felhasznalo_770932
    Torolt_felhasznalo_770932
    2003. október 11. 17:564895.
    Szia babám, azért tulzásba ne vidd ám a diétát, lehet enni fincsi kis natur husikát, és én már csináltam pulykahusból töltött káposztát, nagyon nagyon finom volt. Ne keseregjél, szép az élet és vannak nagyon fincsi diétás kaják is. Gyógyuljál és további szép napot és jó fözöcskézést családot is puszkálom
    előzmény:
    csipogo (4892)
     
  8. Torolt_felhasznalo_770932
    Torolt_felhasznalo_770932
    2003. október 11. 17:544894.
    Szia, igazad van, belefér az évekbe még, én meg amig mozogni tudok és ilyen aktiv vagyok, addig megyek mig lehet és tudok.
    előzmény:
    snebaj (4887)
     
  9. Torolt_felhasznalo_770932
    Torolt_felhasznalo_770932
    2003. október 11. 17:534893.
    Hi, nekem ugyan tök mindeggy hogy hernyó avagy kukac, mind randa nagyon
    előzmény:
    Bagoly (4882)
     
  10. 2003. október 11. 17:474892.
    Szerbusztok. Szp jo reggelt. Napot mindenkinek. En is megyek majd pulykat trancsirozni. De meg kicsit huzom az idot. Irigylem aki tud fogyozni. Bat ki tudja. En elkezdtem de annyi savam lett a tul egyhangu kajatol, hogy nembirtam. Egyszeruen nem ment. Most sem eszem sokat. De muszaj valltoztatni mert a sav elintez teljesen. Miota csinaltam par valltoztatast, hat a savam is eltunt. En a cukros dietat csinalom muszajbol, hozza adva a kileszterinest is. Oke cukor nincs tovabbta sem. meg ha lehet nem eszem zsirosat. De eszem. mert belehalok. A sok salata, meg kenyertelenseg nemtudom mi csinalta de nem megy ugy, ahogy ok azt elkepzelik. Mindenesetre most nem vagyok annyira levert sem. Egy szlet piritosy ettem, vaj nelkul, hozza egy szelet 2%-os zsirtartalmu sonkat, zoldpaprikat, egy tojast, es 3-pici szelet sajtot, meg cukor nelkuli teat. de enntit muszajvolt. Igy jol is laktam. Es meg eszek ra egy db diabetikus Choklet Chips sutit, hogy megkoronazzam. Egy ora mulva koveti egy fel banan. Es majd ket ora korul jon az ebed. Jaj de utallatos dolog a dieta. Semmi nem megy ami eddig ment. Ha nem lenne a Grill masinam mar elkoboroltam volna banatomban. Mert azon legalabb zsiradek nelkul pirithatok egy kis husit. Es eszem hozza parolt zoldseget. Meg elotte jo husilevest zsir nelkul. de a benne fott husit azt megeszem, az nem zsiros. hat megette a fene mar ezt. Ugy ennek egy kis porkoltet, meg toltottkaposztat. Majd eszem is csak varok meg egy kicsit. es probalom majd a zsirjat leszedni. meg teljesen zsirtalan husibol csinalni. Hallottam a pulykabol is lehet toltottkaposztat csinalni es finom. Hat majd kiprobalom azt is. Mindenkinek jo keszulodest. Mar nem kohogok annyit. Es jo etvagyat az unnepi ebedhez. szerbusztok.
    előzmény:
    Bölcssali (4891)
     
  11. 2003. október 11. 16:074891.
    Estébe hajlik a reggelünk, de ha gondolod én megeszem annak az egy lánynak-vejnek az adagját. :))
    Bizony, az ősz már csak ilyen: jön, ha hívod ha nem - jobb hát beletörődni. Majd aztán jön a tél, és várhatjuk a tavaszt. . . . . :))
    Kellemes főzőcskézést.
    előzmény:
    Bagoly (4890)
     
  12. 2003. október 11. 16:044890.
    Mindenkinek szep jo reggelt (napot, estet) kivanok, mindjart osszeszedem magam es nekikezdek sutni holnapra, az iden annyit beszeltetek a tokrol, hogy "pumpkin pie" lesz, de en jobban szeretem, ha kremsajtot is teszek bele, meg persze tejszint a tetejere, hogy ehetobbe tegyem. A masik sutemeny pecan-pie lesz, ez nagyon finom es mar regen csinaltam. Egy leanyzo meg egy vej nem eszik, az idegeimre mennek a szigoru Atkins dietajukkal, de az o gondjuk. Azt hiszem, huvos van kinn, legalabbis ugy nez ki, "A nyar hegedujen Osz banata szol. " Tudtam, hogy elobb-utobb megerkezik.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  13. 2003. október 11. 14:254889.
    Sziasztok ünneplö Kanadaiak!
    Mindenkinek szép ünnepet kivánok, jó pulykasütést és mindenféle finomságot:))
    Bözse hát visszajöttél? Nem volt nagyon meleged? Várjuk a további élménybeszámlót!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  14. 2003. október 11. 04:384888.
    Szerbusztok!!!!! Szerbusz Bozsikem. hat itt vagy megint? Na vegre. Jol utaztal? Minden jo volt? Olvastam a beszamolodat. Meg tobbet is irjal. Es ha veletlenul osszefutunk a Massangeren, vagy a Jahoon, akkor bekapcsolom a kamerat es tudol latni is. Ha en nem is latlak, de te igen. Mar a DFH-val is beszeltunk igy. Szoval jol erezted magadat. Es az allataid is epsegben megvoltak. Boni mar eszik rendesen. Jamikem koszoni szepen, hogy nem feledted el ot. En itt irogatok es iszogatom a teat. estere inni fogom lefekves elott a voroshagyma teat is. ma vettem egy csomo voroshagymat. de en teszek bele hagymat is. En szeretem. kicsi sot teszek hozza. Es finom. Vagy ugy ne hsznal? Mitgondoltok. meg mindig kohogok sajnos. De talan nem annyit. ma volt a Kisfoam iskolajaban a Thanks Giving megemlekezes. hat nagyon szepre sikeredett, Megemlekeztek mindenrol. Az ehezokrol, a hontalanokrol, a beteg tanitonenujukrol. Nagyon meghato volt. Mindig hivjak a csaladtagokat is, hogy aki tud jojjon el. Igy en is elmentem. De nem bantam meg. Holnap en is darabolom mnajd a pulykat. Mar bent olvadozik a hutoben. Egy jo darabot megsutok a szokasos receptem szerint. Es hat ha ketten is de csak megesszuk. Mire A ferjem hazajon addigra is csinalok. Ot sem hagyom ki. Nagyon fog neki orulni. Nincs oda a pulykaert. De igy meg o is megeszi azert. Igy a gyereknek ketszer lessz halaadas diner. De legalabb nincs az, hogy az apu mindig hianyzik. Nekunk meg a Szenteste is sokszor akkor van amikor Istvan hazer. Volt, hogy 28-an bontogattunk. De nem bantuk meg. mert igy szebb volt, egyutt. Bar Jamikemnek mindig eldugtam mindennap egy valami ajandekot. Hogy azert a karacsony ertelme is meglegyen neki. A szeretet es minden benne legyen. Jaj de jo lessz nektek lanyok talalkoztok szemlyesen. Most irigykedem. de csak egy picit. Hiszen nyaron en is talalkoztam, Bogival. Rvic-el, Bibiccel, Bozsevel. De azert most is talalkoznek folyamatosan mindenkivel. De azert igy is jo gepen keresztul. Happy Thanks Giving mindenkinek. Bozsikem neked is es a hazaiaknak is mind. Szerbusztok. es mindenkinek jo unneplest. Es sok puklykat kivanok az asztalra. szerbusztok.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_450656 (4881)
     
  15. 2003. október 11. 04:374887.
    Bozse! Te nagyon jofej tyuk vagy! Olvastam az uti beszamolodat. Hat irigyellek, oda egyszer en is szeretnek eljutni. De meg fiatal vagyok:-{ van idom!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_450656 (4881)
     
  16. 2003. október 11. 04:354886.
    Nekem is. . . mire odaerek. Ugye?
    Olyan zsakvasznasat!
    Hi-hi!
    előzmény:
    nekezd (4884)
     
  17. 2003. október 11. 04:204885.
    Itt vagyok, megjottem.
    előzmény:
    nekezd (4884)
     
  18. 2003. október 11. 01:274884.
    Szia Bozseeee! Elmeny volt olvasni az beszamolodat, szinte lattam magam elott, ahogy keversz-kavarsz a piramisok toveben, a reszletes beszamolot is varjuk:))
    Szoval: karacsonyi (es nem csak karacsonyi) viragdekoraciokat gyartok szarazviragbol, illetve adott esetben igenyesebb selyemviragbol, kiegeszitve, termesekkel, csigaval, kovekkel stb. Pl. ma zsakvaszonbol csinaltam karacsonyi dekort, a haziak kertek, hogy nekik is csinaljak. Kb. errol van szo, ezek az en remekmuveim:)))
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_450656 (4880)
     
  19. 2003. október 11. 01:044883.
    :DDDDDDDD a konyveles meg raer azt hiszem:))))
    Persze, mit lehet tudni, lehet, hogy tenyleg beindul az uzlet:))))
    előzmény:
    Bogie (4871)
     
  20. 2003. október 11. 00:164882.
    Ez nem szep toletek, kukacoskodni, mondom, hogy nem kukac, hanem hernyo, azok kozul is a felsobbrenduek fajtajahoz tartozik. A kukac az, ami elodugja kis fejet, amikor beleharapsz az almaba!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_450656 (4881)
     
  21. Torolt_felhasznalo_770932
    Torolt_felhasznalo_770932
    2003. október 10. 21:264881.
    Hali, teeeeeeeee, ezek a kukacok iszonytató ocsmány férgek, méghogy a barna? anyukám, a barna is meg a fehér is randa látvány. . . . . . . . emigy is, meg amugy is. . . . . miket tudol te? honnan gondolod, hogy a tél nagyon hideg lesz ebből? Persze hogy hideg, tavasszal tavasz van, nyáron nyár és meleg, ősszel szinesednek a levelek és atermészet készül a megujulásra a tél után, naná hogy hideg van, akkor van az ideje. Tudod amikor a 12 hónap mesefilmet láttam, abban voltak ilyen bölcs gondolatok, de kukacokról szó nem volt? Szegény Sali, most képzeld el, ha még a denevértől is borzadozik, akkor a kukac, meg a pók? de azért én ha nem udorodnék a poktól szintén, csak összefogdosnám üket és egy kis dobozban postára adnám neki, hogy hadd sikitozzon a munkahelyxén, pláne, ha egy lökött ügyfél pont bepróbálkozik nála. . . .
    Fujj de rossz vagyok. . . . alig értem haza és itt disznokodom, BOCSÁNAT
    Nem birok magammal, pedig az előbb kint voltam szellőzködni, mert igen nagyon nem kedvező az éghajlat erre felé. Igen bizony, vissza kell állnom a régi kerékvágásba, annyira ki tud zökkenteni, biztos mások is igy vannak ezzel.
    De a kukacok? Arra felé amerre jártam, nem is láttam ilyeneket. Ja és hoztam magammal egy hatalmas ganajturo bogarat, ami állitólag az egyiptomiaknál szerencsét hozott, hát hatalmas, jó egy kávésbögre nagyságut, meg aprókat is, Ahmed mondta vigyorogva, hogy csak tegyem el, ő tuggya én meg csak hallgattam. És papiruszra is csináltattam a nevemet, nagyon nagyon érdekes lett és szép.
    előzmény:
    Bagoly (4873)
     
  22. Torolt_felhasznalo_770932
    Torolt_felhasznalo_770932
    2003. október 10. 21:144880.
    Hi, véletlenül snebajnak cimeztem aszt, hogy mi van a müremekeiddel? Mit gyártottál? Vagy mi van? Na láccik hogy messziről jöttem nem tudom merre a ? méter, ugye? Kérlek világosicsál mán fel. Valamit gyurmázol? vagy minek örültök ennyire, hogy még Bogie is nekiáll könyvelni? És én akkor mit csináljak? Ja bámulom a falat és elmélkedem a Bagoly kukacain, mert hogy: a barna kukac rettentő ordenáré és gusztustalan, de a fehér sem piskóta, akármilyen fehér, randa és kész. Méghogy ezekről megállapitja hogy hideg tél lesz, eszem áll meg.
    Egyenlőre én még a Mózes-hegyen ádigálok, mert ott meg sok minden nem fér a fejembe, az Isten által adott kőtáblákkal. . . . . hm, na de ez az én egyéni szociális problémám, ugye?
    előzmény:
    nekezd (4868)
     
  23. Torolt_felhasznalo_770932
    Torolt_felhasznalo_770932
    2003. október 10. 21:094879.
    Szia te hétalvó, még hogy a törököt a várából? Teeeeeeeee, aki hulla az hogyan tud álmodni és kialudni a várából mint törököt? Hm. . . . érdekes egy elgondolás, lehet nálatok arrafelé igy van, de én ha hulla vagyok, akkor nem tudom kialudni a törököt a várából, te erre mit lépsz? De azért csak alugyál nyugodtan és pihikézzél. . . . . . jóccakát neked
    előzmény:
    Bölcssali (4872)
     
  24. Torolt_felhasznalo_770932
    Torolt_felhasznalo_770932
    2003. október 10. 21:064878.
    Na és megent mindenkinek:
    GILING GALANG SZÓL A HARANG, BOLDOGSÁGOM HATÁRTALAN, LENT A DOROZSMAI HATÁRBAN DE SOK PACSIRTA MADÁR DALOL. . . . .
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  25. Torolt_felhasznalo_770932
    Torolt_felhasznalo_770932
    2003. október 10. 21:054877.
    Hi, mit gyurmázol te, hogy ennyire oda vannak a termékeidért? Hallgatom. . . . . . vagyis olvasnám, ha megosztanád velem is a titkot
    előzmény:
    snebaj (4874)
     
  26. 2003. október 10. 21:004876.
    Ok! Legkozelebb hozzad megyek!

    Kepzeld en is 2 hete kaptam egy Sony video kamerat! es elvezem hogy fotozni is lehet vele! De azert az en kis egyszeru Kodak gepemet sem felejtem el, rendszeresen kattogtatom. Ha megirod az e-mailodat akkor elkuldom neked az en mokusomat is, mert en is fotoztam am. Minden ami az utamba kerul. Szegeny ferjem mar lehet hogy megbanta azt hogy ezt vette mert egyszer egy virag folott alltam vagy 30 percig, mert 4-5 mehecske ropkodott rajta ide-oda, en meg keszultem a pillanatra hogy most. . . na addigra mindig odebb szallt.
    előzmény:
    kirandulas (4865)
     
  27. 2003. október 10. 21:004875.
    Ok! Legkozelebb hozzad megyek!

    Kepzeld en is 2 hete kaptam egy Sony video kamerat! es elvezem hogy fotozni is lehet vele! De azert az en kis egyszeru Kodak gepemet sem felejtem el, rendszeresen kattogtatom. Ha megirod az e-mailodat akkor elkuldom neked az en mokusomat is, mert en is fotoztam am. Minden ami az utamba kerul. Szegeny ferjem mar lehet hogy megbanta azt hogy ezt vette mert egyszer egy virag folott alltam vagy 30 percig, mert 4-5 mehecske ropkodott rajta ide-oda, en meg keszultem a pillanatra hogy most. . . na addigra mindig odebb szallt.
    előzmény:
    kirandulas (4865)
     
  28. 2003. október 10. 20:554874.
    Hurra! Hurra!
    Megyek hozzad!
    Vigyek paplant, vagy valamit. . . Ird meg!
    előzmény:
    nekezd (4869)
     
  29. 2003. október 10. 20:074873.
    Jee, Bozse megerkezett, orulok, hogy ismet itt vagy koztunk. Amint latod, mi is szepen szaporodunk. Bizonyos rosszindulatu lelkeknek felhivom figyelmet, hogy nem kukac volt a fereg, hanem elegans, szinesbundaju hernyo es juszt is kemeny, hideg telet josolt. S most olvastam, hogy ha a fak nem hullajtjak el leveleiket, hanem sokaig megtartjak oket, akkor is hideg tel lesz. Itt pedig meg minden fan rajt van minden szem level. Ja, s vizsgaljatok meg a lovak sorenyet, tehenek, baranyok szoret - minel dusabb, annal rosszabb ido varhato. Azt ne kerdezzetek, hol talalhatok eme allatok, de mi a nyaron egy lovat lattunk, alldogalt a kerites mellett es busan potyogtatott. (megalltunk egy utszeli gyumolcsarusnal es ott volt. ) A kis fickoim rettenetesen orultek neki, s atfutott az agyamon, hogy ha visszamennek az iskolaba es dolgozatot kell irni nekik a nyari szunet fenypontjarol, ezt nevezik meg - lattak egy lovat citromokat hullajtani. Itt almanak nevezik: horse-apple, ha veletlenul erdekel valakit.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  30. 2003. október 10. 19:224872.
    Hát kinek a kukakaca érdekelne?:))
    Jaj, ezt nem bírtam ki!:))
    Amúgy én irtózom mindentől aminek több lába van mint négy- meg sokmindentől, aminek egyáltalán nincs is lába, de azt tudjátok-e vajon, hogy kicsi pók ugyanúgy nem létezik mint nagy csoki? Mert a póktól aztán végképp irtózom, és persze a denevértől, pláne, ha a saját lakásomban van. Meg a humortalan emberektől, és azoktól, akik önhibájukból két napnál régebben mosakodtak. Mondjuk, aki a tegnapi napot kihagyta már azzal szemben is vannak fenntartásaim.
    Na, most akkor jól kibeszéltem mit nem szeretek, jöhet az öröm is?
    Örvendek Bözse, hogy épségben hazaértél, meséljél még, ha lesz erőd!
    És javulást a betegeknek, jó pihenést a szabad hétvégéseknek, és egyáltalán midnenkinek minden jót, én most kialszom a törököt a várából, mert hulla vagyok.
    előzmény:
    Bogie (4870)
     
  31. 2003. október 10. 18:014871.
    Nekezd :)) Gratula a muremekeidhez :)) Lehet igazuk van akik mondjak, hogy keletje lenne annak amit csinalsz :)) Ha beindul a business, ne feledkezz meg rolam, csinalom a konyvelest neked :))))))
    előzmény:
    nekezd (4869)
     
  32. 2003. október 10. 17:594870.
    Ugy latom minden intezodik :)) Snebaj remelem olvassa ami Nekezd irt, es eltoltenek egy kellemes weekendet egyutt :))
    Bozse, nagyszeru a kis beszamolod :)) , amint latod itt talalgattuk, hogy ugyan melyik teve hatan talaltal egy kompjutert :DDDDDDD
    Bagoly, nem erdekel a kukacod :DDDD
    Tolem olyan barna lehet amilyen akar, nem akarok hideg telet !!!!
    Amugy meg keszulodok, a haz kisuvickolva, ami kell mindent bevasaroltam, kezdodhet a sutes-fozes :))))
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  33. 2003. október 10. 17:444869.
    Nem csak Bozsenek es Snebajnak , mindenkinek cuuuuppppp, most megyek a levegore, mert csodalatos ido van, kar lenne a gep elott uldogelni. (egyebkent keszulnek a muremekeim is, a szobam is mar majdnem kifestve, szoval nem unatkozom egy percet sem. A muremekeimet megneztek egy paran es mindenki azt mondta jol keresnek vele, ha arusitanam oket. Szoval orulok most)
    Mindenkinek szep napot!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  34. 2003. október 10. 17:394868.
    Kedves Bozse, ha olyan mozgalmas, elmenydus volt az utad, mint ez a kis levelke, akkor csuda klassz lehetett:))))
    Cuppp
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_450656 (4866)
     
  35. 2003. október 10. 17:344867.
    Sziasztok! Snebaj AZONNAL GYERE HOZZANK!:)))) Csavargunk annyit, hogy csuda!!!! VARLAK!!! GYERE!!!!Szoba is van!!!Rengeteg gyonyoru hely van erre, sok to, meg amit csak akarsz!
    előzmény:
    snebaj (4858)
     
  36. Torolt_felhasznalo_770932
    Torolt_felhasznalo_770932
    2003. október 10. 16:564866.
    Hahó lányok, megjöttem. Szeretettel köszöntök minden kedves lelkecskémet, de jó, hogy itthon vagyok. 1 hatalmasat aluszkáltam a saját helyemen, és mondok beköszönök hozzátok, mert sokat gondoltam ám rátok. Látom -kicsit visszaolvastam hogy tudjam hol tartotok-, kiegészült csapatunk, de jó.
    Na és képzeljétek ugy irhattam, hogy Ahmed az idegenvezetőnknek volt 1 laptopja és addig kunyeráltam, mig elővarázsolta a nlcafet és irhattam 3 szót nektek, a szálloda halljából. Csodálatos helyről. De az a pláne benne, hogy a fickó a barna nagy szemeivel kis gömbölyü ficko volt, hogy nézeget engem, alaposan, valahonnan mintha már látott volna. Hát most képzeljétek, ennyi embert elvezetget és akkor ilyeneket mond. Nekem egyből bekattant, hogy honnan ismerem. Amikor legelőször jártam Egyiptomban, akkor is ő volt az idegen vezetőnk. Hopsz, ez az én hapim, gondoltam. Duma ide oda, örültünk egymásnak, kapott tőlem ajándékot akkor is, most is, és ezért irhattam nektek. Na nem ám csak ugy a vakvilágba. . . célzottan. Akkorát örültem, mintha a kutyámnak mondtam volna, hogy most szabad örülni. És azok hogy örültek, hogy gazdi hazajött, istenem, aranyos percek voltak. Most mindenki megnyugodott.
    Kellemesek voltak a banyák, de miután keveset voltam velük, mert örökké mentem fakultativ, igy nem volt fennakadás. Voltam a Szent Katalin kolostorban és a Mózes hegyen, majd elmesélem mekkora hatalms tura volt, de megérte. Ehhez hasonló csak Hong Kongban volt, amikor akkorát másztam lépcsőkön, hogy azt gondoltam már a világ tetején leszek. 300 lépcsőt kellett felmenni a kolostorba este mentünk, ez kb. 3-4 órába tellett. Ott bámuldozás és onnan le, hajnalban értünk le, mert megnéztük a napfelkeltét is. Hát mit mondjak. . . . . . ennél szebbet nem láttam, de már vagy 3x. Finom kajákat ehettem, nem volt baj a gyomrommal, semmi f. . . s, hah, hallgattam a tanácsra és csak palackos viz.
    Na mindegy, majd mesélek, ha kicsit kisszusszantam magam.
    Drága d. ilikém: Örülök, hogy itt vagy, és nagyon sajnálom, hogy nem tudtunk talizni, talán én is hibás vagyok, de nem szeretek erőszakoskodni. Köszi, hogy emlékszel rám.
    Te Salikám: már megent tudtál türelmes lenni, mint velem. . . .
    Csipogo: tán beteg vagy, mintha azt olvasnám, gyógyulj meg mielőbb, most már teljes vállszélességben itt vagyok
    Szóval mindenkinek hatalmas cuppantással köszönöm, hogy velem lehetett és gondolt rám. Hah, akkorákat vigyorogtam, hogy mások azon vigyorogtam ahogy én vigyorogtam, értitek? Isteni volt.
    Most kicsit még összekapom magam, mert igen szétszórt vagyok, és jövök vissza hozzátok holnap, de előbb meglátogatom szüleimet.
    Mindenkinek további kellemes napot, mert itthon nagyon hüvi van, ott meg jó meleg volt 25 fok, és a viz meg 23 körül. Jól kiáztattam magam, hehehehe Cuppantássssssssssssss JAMINEK IS
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  37. 2003. október 10. 13:234865.
    Az en ferjem is akart venni digitalis kamerat, csak sikerult lebeszelnem rola:)) A video kameraba van digitalis fenykepezo gep is, ezenkivul nekem van egy fenykepezo gepem amit csattogtatok szorgalmasan, es mindig ugy tudok izgulni hogy valjon hogy sikerult a kep amit keszitettem. Mindig a harom napos varakozas izgalma szamomra a legjobb meg nem tudom milyenek a kepek. Ez anyira fokozodik, hogy meg egyszer sem alltam meg hogy a kocsiba beulve azonal atnezem a kepeket:))))
    előzmény:
    donnaBe (4848)
     
  38. 2003. október 10. 13:174864.
    Foztel hagyma teat a vegen?! En is kivanok neked mihamarabbi gyogyulast:)))
    előzmény:
    csipogo (4855)
     
  39. 2003. október 10. 13:164863.
    Szep jo reggelt mindenkinek:))) En Torontotol delre lakom 60 km. -el. Gyere ide gyakran es kialakul minden. Nekem is honvagyam volt az elso ket evben, pedig meg nyelvi nehezsegeim sem voltak. De ahogy telt az ido ugy halvanyodott a honvagy is. Ma mar egyaltalan nem gyotor, itt erzem magam itthon, mar ide huz a honvagy:))
    En is szeretek fenykepezni, eleinte mindent lefenykepesztem meg a mokust is !!
    előzmény:
    snebaj (4857)
     
  40. 2003. október 10. 13:104862.
    Drága Csipogóm, köszönöm a fer play-díjat, tudod én 30 éve csinálom ezt, és megtanultam tolerálni az emberi baromságot- ami végtelen- de ez az eset még engem is kiakasztott egy picinyég!:))Mondják egyébként a kolléganőim is, hogy áldott türelmem van- hát ami igaz az igaz, igyekszem kerülni a konfliktusokat- és azt is, hogy jrákáltassam az embereket, mert másnap is hozzám jönne vissza, akkor meg nem nyertem semmit ha ma elküldöm. Bevallom, néha még engem is meglep, hogy bírom cérnával- nade ha kiakadok, akkor aztán !:)) Kő kövön nem marad!:))
    Bözsikénk lassan megjelenik a saját gépe előtt, legalábbis azt ígérte, addig is mindenkinek mindent jót, kellemes napot, én megyek kicsit még dolgozni.
    előzmény:
    csipogo (4855)
     
  41. 2003. október 10. 05:594861.
    Jajj! Csak a magyar klubba es a magyar templomba ne kuldj. nincs tul jo velemenyem roluk.
    Ezert is probalkozom inkabb itt. . . hatha.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_223767 (4860)
     
  42. Torolt_felhasznalo_223767
    Torolt_felhasznalo_223767
    2003. október 10. 04:414860.
    Snebaj a barátnö keresésre nagyobb eselyed van , mert mint nekem, mert Én Montreálban érdeklödtem a magyar boltban és egyéb magyar emberektöl, hogy milyen lehetöség van kapcsolat tartásra magyarokkal (könyvtár, klub vagy valami) mindenki csak azt tudta mondani, hogy a magyar "életnek itt vége, szinte minden már csak Torontoban van. Ezért is vettük tavaly meg mi is a számítógépet, hogy valamilyen magyaros kapcsolatom legyen. Hú de csunyán fejeztem ki magam, de azért értitek?
    Pár nappal ezelött még beszélgetem is a fiammal egy program segítségével. A web kamerát mi haza vittük a fiúknak így a legközelebbi befektetés az lesz és akkor láthatom is Őket.
    Mondjátok ez nem csoda?
    Nem tudom Bözsénk helyileg hova utazott, de Én nekem tavaly sikerült elmennem Thaiföldre és a nettezés nem volt egy lehetetlen dolog. Egy kis üdölö városkában több helyet is lehetet találni. Egyiptom sem olyan elmaradott HA turisztikailag látogatott helyre mész.
    előzmény:
    snebaj (4857)
     
  43. 2003. október 10. 04:324859.
    Bocs!
    Na ezt jol elkuldtem privibe :-{

    Most mar mindegy!
    Ha valaki tud valami jo programot vasarnapra es hetfore, az kiabaljon!

    Koszi!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  44. 2003. október 10. 04:304858.
    Nekezd!
    Itt vagy valahol?

    Kepzeld a ferjemtol kaptam 2 szabad napot, mert ugye a kicsi fiammal lassan mar osszenovunk, mert mindenhova viszem magammal, es kisse elfaradtam. Masfel ev alatt nem toltottem a sallangok nelkul 10 percet sem! Meg a WC-n is ram nyit valamelyik hogy hol vagyok.
    Azt kertem a ferjemtol, hogy adjon nekem legalabb hetvegen nehany orat amikor egyes egyedul elmehetek valahova(boltba. . . ). Mivel szeretek fotozni ugy gondoltam kimegyek a termeszetbe, beulok egy nagy fa ala es szivom az energiajat magamba. es lefotozok mindent ami megtetszik. Eredetileg ugy terveztem hogy elmegyek Azotthoz, de nekik most csaladi programjuk van. Igy feletek indulok, mert arra mar dombok is vannak, egyszer mar jartam arra. Most osszel biztosan gyonyoru.
    Holnap fozok az etteremben legalabb 40 toltottkaposztat, es ugy gondoltam, hogy beugrok, viszek nektek, ha otthon lesztek. Irj! Ha tudsz egy olcso szallast akkor ird meg, mert lehet hogy ott is alszom. Vegre egyszer delig aludhatnek, es nem arra kell ebredni hogy anya ehes vagyok.
    Ird meg hogy mit erdemes megnezni Barrie-ben. Hogy kell leirni?
    Irj surgosen, mert vasarnap zarva lesz az etterem es mar delelott el akarok indulni.
    Puszi! Andi
    előzmény:
    nekezd (4824)
     
  45. 2003. október 10. 04:014857.
    A kerdesedre a valasz az hogy gyonyoru!!!
    Nekem a haloszoba ablaka epp keletre nez es ilyenkor a "tobol" jon fel a nap. Fantasztikus latvany!

    Lenne egy kerdesem mindenkihez: Ki az aki itt el Torontoban? En mar! masfel eve vagyok itt es nagyon nehezen szoktam meg, raadasul sokaig gyotort a honvagy is. Most kezdem magam jobban erezni, amiota mar gagyogok egy kicsit angolul is. A gondom az hogy sokat vagyok egyedul, es nincs lehetosegem ismerkedesre. Jo lenne olyan emberekkel, foleg nokkel megismerkedni, akik itt elnek. Nekem hianyzik az otthoni nyuzsges es az hogy ha gondom vagy oromom van akkor valakivel megoszthassam, es megbeszelhessem.
    Tehat baratokat keresek. Irjatok. Koszi, Andi
    előzmény:
    kirandulas (4843)
     
  46. 2003. október 10. 03:024856.
    Bagoly, en is elokerultem, bezartuk mi is a cottaget, de meg felszandekozunk menni egy kicsit levelet soprogetni majd ha hullani kezd. Kirandulas a nap felkelte es a napnyugta is csodalatos latvany, a termeszet szepsege ram mindig jo hatassal van lenyugozo es megnyugtato. A termeszet szeretete csak az allatszeretetemmel vetelkedik. Nehez helyzetbe lennek, ha valasztani kene. Bogie a kodos to pont remek alafestes volt Halloween-ra, csak a szellemek hianyoztak. Sali enszerintem tul nagy turelmed van, s igy sokan visszaelenk vele. Csipogo gyogyulj meg minel hamarabb! Sziasztok
    előzmény:
    Bagoly (4850)
     
  47. 2003. október 10. 01:014855.
    Salikam lehet en megbillentettem volna azt a kukacos palit. De hogy zaras utan megmondom neki, hogy menjen haza a papirert. Es jojjon vissza holnap az tuti. Nem eleg, hogy rendes vagy vele, es nem kuldod a fenebe el. meg o hgisztizik. Jellemzo. Na ne idegeskedj, te nagyon is finom es batarsagos votal vele. Fer play-dijjat kaptal erte tollem.
    előzmény:
    Bölcssali (4851)
     
  48. 2003. október 10. 00:584854.
    Szerbusztok. Kepzeljetek el az elobb mar irtam egy levelet. es az el tunt. Egyszer csak gepeles kozben nezem. Hat mar nincs ablak. Remelem ezt betudom fejezni. Ismerem en is az a B-betus gyogyszert. de salynos azt az en gyomrom kirakja. parszir probaltam, de nem marad meg. Ugy utalom!!!!Na a gep nagyon jol mukodik mind a 3-funkciojaval. Nagyon szepen kinyomtatja a szines , kepeimet is. igy en pa-pat intek a fotosoknak. lefotozom digi kameraval amit akarok. Kinyomtatom es szebb mint amiket ok csinalnak. Legalabb ahoz, hogy anyukamnak kuldjek egy par kepet magunkrol nem kell elohivatni egy vagonravalo masikat is ami esetleg nem is sikerult. Igy aztan nallam 4-funkciot is betolt. es nem kell cserelgetni a tintat benne, hogy most kiveszerm mert fekete kell. Most meg cserelem mert eppen szines kell. benne van mind a ketto. Egy gombnyomas es mar a gep csinalja is, hogy milyennel akarom lontomtatni. Vegre anyunak megint tudok itt levelet irni es nyimtatni. Nagyon jo gep. Lexmark. IBM-gyartmany csak adtak neki egy fantazia nevet. es nagyon jo volt az ara is $128-fizettem erte. de ha mindened mukodik ne csereld le azert. En igy mindent a fiamnak adtam mert neki minden jo, hosz regen az o gepe az enyem volt4-eve, vettuk azt is. amire kell neki minden addigra mar tudja o is hasznalni mert lessz mindene. Igy meg erte lecserelni mert nem a szemetbe dobtuk. Hat remelem azert Bagolykam nem volt olyan nagyon szeles az a fekete sav. Mert a tavaji tel eleg volt nekem. Az iden mar nyugit akarok. Igy jolenne ha enyhebb lenne. Vagy a hideg csak Ontariora vonatkozott? Remelem. Szrbusztok. Gyorsan elkuldom mielott el megy ez is a vilagurbe.
    előzmény:
    donnaBe (4847)
     
  49. 2003. október 9. 23:574853.
    Ellenkezoleg, nagyon allatbarat - akarom mondani emberbarat voltal. Nemelyik ember azert szuletik, hogy masoknak az eleteben zurzavart okozzon. Ez a pasas is olyan lehetett. --- Micsoda csodalatos ido van, minden ablak tarva-nyitva, hallom, hogy valaki fuvet vag, lehetseges, hogy ebben az evben utoljara? Elmeselek egy szivmelengeto tortenetet, most hallottam. Egy magyar turista csoport eltevedt es kikotott egy kis szigeten, ahol emberevok laktak. Nosza, tuzet gyujtottak, szeleteltek a zoldseget es a nagy konder fele lokdostek a jobbsorsa erdemes utazokat. Azok persze obegattak, s egyikuk cifran elkezdett karomkodni. Erre odarohan a torzsfonok, oleli, csokolja oket, konnyek folynak orcajan es azt mondja, hazam fiai, hat ti is magyarok vagytok? Aztan megvendegeli oket (vegetarian ebeddel) s elmeseli, hogy '56-ban eltevesztette az iranyt, itt kotott ki, s az emberevok nem, hogy nem ettek meg, de megtettek torzsfonoknek. Aztan megint osszeolelkeztek. S ez a kis tortenet legyen pelda, hogy lam, lam, elofordul, hogy magyarok osszejonnek es nem faljak fel egymast.
    előzmény:
    Bölcssali (4852)
     
  50. 2003. október 9. 20:414852.
    Bocs, Bogiera gondoltam- mert priviztem Vele- és persze, Bagoly az állatbarát, elnézést kérek az érintettektől!:))
    előzmény:
    Bölcssali (4851)
     

Címlap

top