Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Abortusz

*csinszka*
Létrehozva: 2002. november 25. 11:31
  1. 2003. június 7. 05:412326.
    En is ajanlanam, hogy tajekozodj. Kanadaban is megszakithato a terhesseg az utolso percig, sajnos. Mi is eleg bargyu modon vettunk tudomast rola
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_422813 (2317)
     
  2. 2003. június 7. 02:022325.
    Provokátor neked a nénikéd, legalább kérj elnézést, te seggfej.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_422813 (2317)
     
  3. 2003. június 7. 01:302324.
    A cikket Magyar weboldalon találtam, ha valaki kiváncsi rá, itt megtalálhatja:

    http://www. amazona. hu/cikk. php?cikk=627

    Akik meg különféle mocskos privikkel bombáztak, ezek után üzenem: kapják be.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  4. 2003. június 7. 01:272323.
    Az amerikai képviselőház jóváhagyta a bírálók által "részleges szülésnek" nevezett terhesség-megszakítási módszer betiltását.

    (1 hozzászólás)
    nyomtatható verzió cikk továbbküldése hozzászólás nagyobb betű

    A képviselők közép-európai idő szerint csütörtökön rendkívül éles vita után, 282 szavazattal 139 ellenében fogadták el a törvényt, amely először nyilvánít bűncselekménynek egy abortusz-eljárást azóta, hogy a legfelsőbb szövetségi bíróság 1973-ban megerősítette a terhesség megszakításának a jogát.

    A törvénytervezet támogatta George Bush amerikai elnök is. A Fehér Ház borzalmas módszernek minősítette a terhesség-megszakítás most betiltott formáját.

    Ez a beavatkozás általában a terhesség ötödik vagy hatodik hónapjában történik. A magzatot először fogóval kihúzzák a vaginába, a koponya tartalmát kiszívják, végül a magzat testét eltávolítják. A szenátus márciusban csaknem a mostanival megegyező törvényt fogadott el. A kisebb eltérés kiküszöbölése után az elnök aláírja a törvényt. Ha a jogszabály kiállja az alkotmányosságát megkérdőjelező jogi támadások rohamát, akár két év börtönnel is sújthatják majd a "részleges szülést" levezető orvosokat, akik ellen polgári peres eljárást is indítható.

    A kongresszusban 1995 óta újra és újra felmerült a módszer betiltása. Bill Clinton elnök egy korábbi törvényt megvétózott, mivel az nem biztosított kivételt azokra az estekre, amelyekben a beavatkozás a nők életének vagy egészségének védelmét szolgálja.

    A törvény támogatói szerint a "részleges szülés" a gyilkosság egy válfaja. Abortusz-ellenes csoportok a tilalmat a magzati jogok védelmének nevezték, míg a terhesség-megszakítás pártolói szerint a törvény támadás az emberi jogok ellen. Érvelésük szerint a törvény megfogalmazása elég tág, így a tilalom értelmezése a terhesség megszakítás más formáira is kiterjeszthető, és nem veszi figyelembe a nők életének és egészségének védelmét sem. Aggodalmuk szerint a törvény csak az első lépés a terhesség megszakítás teljes betiltásának az útján.

    A két tábor nem ért egyet abban, hogy mennyire elterjedt a módszer. Az Élethez Való Jog Országos Bizottsága szervezet évi több ezerre teszi számukat. Egyes adatok szerint az abortusz esetek kevesebb, mint fél százaléka esett a most betiltott kategóriába. 2000-ben 1, 3 millió abortuszt hajtottak végre az Egyesült Államokban.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  5. 2003. június 6. 19:122322.
    3 honap. De inkabb 6-ot szoktak javasolni az orvosok. De miert kell az abortusz, ha utana megint gyereket akartok????
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_999116 (2321)
     
  6. Torolt_felhasznalo_999116
    Torolt_felhasznalo_999116
    2003. június 6. 19:092321.
    Kérdésem: ti, mit tudtok, abortusz után mi az a legkorábbi időpont amikor már neki lehet állni ismét gyermeket "gyártani"? A beavatkozás után regenerálódási idő ami miatt kérdem.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  7. Torolt_felhasznalo_275715
    Torolt_felhasznalo_275715
    2003. május 26. 08:122320.
    Újra itt vagyok Mégegyszer elolvastam amit írtál. Dönteni pedig neked kell és minél hamarabb. A barátod támogatásának mibenléte nem derül ki. aBBAN TÁMOGAT, HOGY VETESD EL, VAGY ABBAN HOGY TARSD MEG VAGY ABBAN HOGY TE DÖNTSÉL. nEM MINDEGY. De ha abban hogy te döntsd el, akkor az jó. Mert ezt mindenképpen neked kell érezned, hogy ha már manapság ilyen idétlenek voltatok akarod-e vagy sem. Ha úgy érzed semmiképp sem akarod, sűrgősen menj nőgyógyászhoz és bizz benne hogy ott segítenek. Inkánn vetesd el, minthogy akaratod ellenére szüld meg. A szüleid meg elég furcsák lehetnek, mert manapság már erről beszélgetni szoktak. És ne vedd cseszegetésnek, de annyi megoldás van arra, hogy ez ne fordulhasson elő.
    előzmény:
    *kisangyal (2307)
     
  8. Torolt_felhasznalo_275715
    Torolt_felhasznalo_275715
    2003. május 26. 08:032319.
    Szia Kisangyal! Hát én nem hiszem hogy külföldre kellene mennde. Nagykorú vagy nem kell a szüleid beleegyezése, és egy nap alatt kész vagy vele. Gyengélkedés címén meg lehet pihenni még egy pár napot, ha végképp úgy döntöttél hogy nem kell. Itthon is elég sokba kerül külföldön pláne.
    előzmény:
    *kisangyal (2307)
     
  9. 2003. Április 25. 03:502318.
    Ha már hozzászoltál, jó lenne ha valóban megirnád, hogy hol található amit irtál. Kicsit már uncsi, hogy azóta is mindenki engem cseszeget.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_827546 (2314)
     
  10. 2003. Április 24. 21:232317.
    Gyerekek, kerlek szepen higgyjetek el nekem, hogy
    ILYEN NINCS !!!!!!! AMERIKABAN!
    Jott egy provokator, talan gondolta, hogy jopofa ha ilyen hulyesegeket leir (nem tudom, vajon mi motivalhatta ot?), es sajnos van aki ezt komolyan vette.
    Ismetlem: AMERIKABAN biztos hogy nincs ilyen dolog (es talan mashol sem a Nagyvilagban!)
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_758452 (2316)
     
  11. Torolt_felhasznalo_119142
    Torolt_felhasznalo_119142
    2003. Április 24. 11:482316.
    Uram Isten! Mindjárt elájulok. És milyen nők lehetnek, akik ilyet kérnek? Kiment az vér az ereimből, amikor olvastam az írásod. Borzalom. Borzalom. Ha ez nem halálos bűn, akkor mi? Annak járna ez, aki ilyet tesz vagy kéri, hogy tegyék. Nesze neked amerika!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_827546 (2314)
     
  12. Torolt_felhasznalo_827546
    Torolt_felhasznalo_827546
    2003. Április 23. 16:032315.
    Nomen est omen
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_670135 (2279)
     
  13. Torolt_felhasznalo_827546
    Torolt_felhasznalo_827546
    2003. Április 23. 15:592314.
    Tenyleg van ilyen. En is hallottam, nemregiben hoztak valamilyen törvenyt is ellene az USA-ban. Majd leirom hol nezhettek utana. Iszonyu dolgok vannak a Nap alatt. Nagy babakat is abortalnak el. Pl. korai szüles meginditas, csaszar-metszes, aztan hagyjak meghalni, felrerakjak, mint egy eltavolitott epekövet. DE vannak brutalisabbak is: felnyul az abortör(szandekosan nem irok orvost, mert az ilyen nem az, hanem rohadt gyilkos, es remelem a pokolban gebed meg)felnyul a mehszajon at egy olloval es beszurja az ollot a baba koponyajaba, vagy egy meg hosszabb eles targgyal, es az egesz kis testet összeszurkalja. Aztan az elhalt baba miatt magatol meg fog indulni a szüles par napon belül, altalaban. VAn egy ilyen internetes oldal, en mondom, mindjart rosszul leszek, ha erröl irok, vagy erre gondolok. Kepek is vannak, de azt csak erös idegzetüeknek szabad megnezni. En majdnem összeestem. . .
    előzmény:
    Prókátor13 (2286)
     
  14. 2003. Április 20. 20:302313.
    Hello. én még gyerek vagyok, de szerintem az abortusz egy szörnyű dolog. röviden gyilkosság.
    egy nőnek az életében egy gyerek az áldás és saját akaratbol nem kihordani, rendellenes. ez a véleményem a dologrol.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  15. 2003. Április 18. 08:062312.
    Ha esetleg erdekel, van mas alternativa is pl. nyilt orokbefogadas.
    www. communio. hu/meh/adopt. htm vagy
    www. bolcso. hu talalsz infot.

    Azzal, hogy helyben vagy Mo-on szeretned elvetetni a babad nem oldasz meg semmit, elobb-utobb kiderul (abortusz utani deptresszio stb. ), szerintem jobb elotte a szuleiddel beszelni. Az elso sokk utan valoszinuleg ok lesznek a legboldogabb nagyszulok!
    előzmény:
    *kisangyal (2307)
     
  16. Torolt_felhasznalo_119142
    Torolt_felhasznalo_119142
    2003. Április 17. 12:382311.
    Úristen! Csak most olvastam a topicot. Hát ez borzasztó, ha tényleg igaz, akkor kötél járna érte, ha pedig csak beetetés, akkor a prókártor13 őrült, elmebeteg, barom. Ilyet kitalálni?
    előzmény:
    Prókátor13 (2286)
     
  17. 2003. Április 10. 09:092310.
    Tudnod kell, hogy ha nem döntesz azzal is döntöttél, hiszen az idő megy közben és csoda nem történik. Azt nem értem, egy 18 éves lány miért nem mondhatja el ezt a szüleinek, szerintem elég idős vagy ahhoz is, hogy elmondd és ahhoz is, hogy Te dönthess és ne ők. Persze a véleményüket nem árt meghallgatni.
    előzmény:
    *kisangyal (2307)
     
  18. 2003. Április 9. 12:492309.
    Én nem hagynám ennyiben, inkább felkeresném a Fogyasztóvédelmit a Blahán, mert minden árura 6 hónap garancia van! Próbáld meg!
    előzmény:
    Marcelle (2309)
     
  19. 2003. Április 8. 16:302308.
    Kisangyal!

    Gyorsteszttel nézted meg, hogy terhes vagy-e?
    Én most 35 éves vagyok, és annak idején 17 évesen szültem meg lányomat. Ezzel nem rábeszélni akarlak, sőt! Jól gondoljad meg és beszéld meg barátoddal és minél előbb keress fel egy nőgyógyászt.

    Szinte a lányom is lehetnél. Azért probáld megbeszélni szüleiddel is. Magamból kiindulva én bizony összetörnék, ha lányom nem mondaná el, ha terhes.

    Remélem még időben írtam, vigyázz magadra
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  20. 2003. Április 3. 22:282307.
    Sziasztok!
    Segitséget kérnék olyanoktól akik már átestek rajta, vagy akik még csak gondolkodnak. 18 éves vagyok és két hete tudom, hogy terhes vagyok. Orvosnál nem voltam, nem is mehetek, mert azt megtudnák a szüleim. Ha elvetetem külföldön kell. Magyarországra gondoltam. . . Nem tudjátok, hogy hol és hogyan? Továbbá az érdekelne, hogy ki hogyan élte meg. Barátom támogat, akárhogy döntök is, de én nem akarok dönteni. Abban reménykedek, hogy amikor reggel felkelek rájövök, hogy csak valami rossz álom volt az egész. Hülyeség mi? Pedig tudom, hogy egy gyerek a legnagyobb ajándék. . .
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  21. 2003. március 25. 17:102306.
    Én két évig voltam rosszul miatta, ha nincs ttkriszti nagyon is tárgyilagos hozzászólása eszembe nem jutott volna vissza kérdezni, szentűl meg voltam róla győződve, hogy igy van. A vicc, hogy a páromnak is meséltem és többször felmerült, ám ő, aki egyébként roppant józan gondolkodású, szintén elhitte. ((
    Ez csak egy kicsivel kevesebb teher igy, még mindig ott vannak azok a gyerekek akik megszületnek teljesen egészségesen, de az "édesanyjuk" nem akarja őket, és mehetnek a nylonszatyorba, vagy a kukába. . .
    Mégegyszer elnézést kérek azoktól akiknek esetleg rossz napot okoztam.
    előzmény:
    batkaman0 (2305)
     
  22. Torolt_felhasznalo_633068
    Torolt_felhasznalo_633068
    2003. március 25. 16:102305.
    Jaj, hal Istennek, hogy csak felreertes, a ferjemmel napokig rosszul voltunk:((, illetve meg most is ha eszembe jut:((((
    előzmény:
    maszi (2304)
     
  23. 2003. március 24. 19:352304.
    Jó-jó, oké bedőltem a dumának! Jobban belegondolva tényleg hülyeség volt ezt elhinni!
    előzmény:
    Marcelle (2309)
     
  24. 2003. március 23. 00:552303.
    Ja, és igy születnek a pletykák. . . jön egy lökött, félreérti, továbbadja. . . ha még más is hozzátesz esetleg, tömegmészárlás lesz belőle. . .
    előzmény:
    Prókátor13 (2302)
     
  25. 2003. március 23. 00:532302.
    Mindenkinek igaza van aki nem hitte el.
    Mivel többen állitották, hogy ez képtelenség, felhivtam a barátnőmet aki elkisért akkor. Emlékezett az esetre, mert őt is nagyon megrázta. Csak éppen ő emlékezett arra is, ami a forditásnál elsiklott. Az emlitett eset a hölgynek a lányával történt meg, és nem egy nem kivánt terhesség volt, hanem súlyosan sérült volt a baba. Nem császározták, hanem meginditották nála a szülést. És ezt is elég nehéz volt elintéznie.
    Azt mondta a barátnőm, hogy amiért én félreérthettem az a hölgy nemtetszése volt, ő ugyanis azon a véleményen volt , hogy a baba szülessen meg betegen is, ők segiteni fognak felnevelni.
    Ebből a szempontból nem sajnálom, hogy végülis leirtam a történetet, mert igy a segitségetekkel sikerült helyrerakni egy olyan félreértést ami időnként ha eszembe jutott, elég komoly leleki fájdalmat okozott. Főleg ha ránéztem az én aranyos csepp "kölykömre" és közben elgondoltam, hogy olyan babákat mészárolnak le akik már teljesen életképesek.
    Kedves Marcelle, ettől én még nem érzem magam provokátornak, de remélem te sem gondoltad komolyan. -))
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     

Címlap

top