Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Cseh konyha

.Mosomedve
Létrehozva: 2005. november 23. 20:04
Sziasztok!!
Nagyon imadom a cseh konyhat de sajnos nem tudok egy etelt sem csinalni...Eddig csak knedlire talaltam receptet,de jo lenne ha valaki tudna mondani jo eleleket..
  1. 2018. január 15. 07:1431476.

    Tegnap elmentem egy közeli boltba. Nyitom az ajtót, abban a pillanatban kitódul rajta három kigyúrt fickó. Esélyem sem volt bemenni. Ők meg zsebretett kézzel masíroztak kifelé. Mintha  láthatatlan lennék, ahogy fogtam az ajtót. Mondtam de nagyon udvariasak vagytok, de semmi, mintha automata ajtónyitó  lettem volna. Ilyenkor nagyon megrendül az emberekbe vetett bizalmam, milyen férjek, apák lesznek "ezekből"? Arra már régen rájöttem, hogy köszönni nem divat, megköszönni valamit az sem nagyon. Én meg állandóan macerálom a gyerekeket, hogy köszönni kell, ha a másik neked valamit segít pl, azt köszönd meg, a másik meg mondja azt, hogy szívesen. Maradi vagyok vagy mi? 

  2. 2018. január 15. 06:5731475.

    Itt a kávéééééééééééééééé  Sziasztok, jó reggelt.


    Akinek kukás napja van, ideje felserkenni. Aki esetleg kuka az igyon kávét, (nem megsértődni). Én szerencsére csak akkor alszom kukára magam, ha napközben fekszem le. Ami éppen ezért nagyon ritka. Olyankor azt sem tudom leány vagyok-e vagy fiú, nem tudom milyen napszak van stb. Sokszor csodálom is, hogy tudtok aludni én folyamatos "öntudatlanságban" lennék.


    Pannika köszönjük a részletes információt. Nem rojtosak és nem hosszúszőrűek a szőnyegeim, hanem úgy mintás, hogy a szövése szerint vannak benne 1-3 mm-es vastagság eltérések a kockák közt. Azt tudná-e kezelni? Én porszívózáskor is mindent felpakolok, mert úgy haladósabb. Sokkal drágábbra számítottam, hajrá lányok lehet spórolni. Az akció után sem lehet annyira vészes.


    Egyébként ezek a ráncfelvarrósok jól cserben hagytak minket.

  3. 2018. január 15. 04:0731474.

    Verának kissé megkésve kellemes névnapi üdvözletem, mindenki másnak pedig forró mindenféle kávé kiséretében jóóóóóóó reggelt kivánok.


                 Scorpions - Still Loving You ( lyrics ) - YouTube


    Joe, aki majdnem minden kaját szeret.

  4. 2018. január 14. 21:4731473.

    Íme a délutánból este lett ,de itt vagyok ragyogok!


    Szóval a Robiról itt olvashattok.


    https://edigital.hu/robotporszivo/navon-relax-delux-robot porszivo-felmoso-funkcioval-p532992


    A youtube-on nem találtam erről a márkáról videót. Valószínű azért mert még ez a gyártó most jött ki először robotporszívóval ,


    gondolom én. Egyébként a piacon mobiltelefonokkal, híradástechnikai és számítástechnikai  termékekkel van jelen. Mindenki kezdi


    valahol.


    Kérdéseitekre válaszom a következő:


    Kerek a formálya, 34cm az átmérője és 7,5 cm a magassága.Ezért ennél kisebb helyre nem tud beférkőzni pedig nagyon szeretne.


    A székeket  fel szoktam rakni az asztalra, hogy ne akadályozza , mert ha nincs elég hely akkor ott nem tud dolgozni.


    Ezeken a helyeken én úgy csinálom, hogy fogom a gyorsfelmosot, vagy az alacsony helyeken a lapos felmosót a zsenillia fejjel és


    azzal feltörlök. 


    Vagy ott a hagyományos porszívót, de én azt már nem szeretem elővenni.


    Kettő db kefécskélye van az oldalán, ezzel befelé söpri a szemetet,az alján van egy forgó tengelyre felszerelt puha szőrből és


    gyapjuból kefe, ami szintén összegyűjti a szemetet és beszívja a tartályába. Van még egy gumiból készült lap is ami a szőnyeg


    tisztításánál tesz jó szolgálatot. Ebben van egy mosható mikroszűrő és egy hepaszűrő, amiből pót db is van. A mosótartály elé is


    felrakható egy kis porgyűjtő, ez a mosás előtt szedi össze a koszt. Nekem kis szöszöket gyűjtött össze, ami a felmosásnál


    keletkezett.


      Érzékeli ha a szennyeződés nagyobb fokú, ha sok koszt érzékel, akkor turbóra kapcsol, automatikusan beállítja a szívóerőt.


    Hagjelzést ad ha valami problémája van, pl.megakad,ill kiírja a hibakódot, így lehet tudni mit kell tenni.Pl tele a porzsák, kifogyott a


    víz a mosótartályból. 


    Van egy un.infrasorompója, amit ha beállítjuk akkor azon a területen nem dolgozik.pl ha a konyhában dolgozok akkor oda nem


    engedem bejönni, és így nem kell félni, hogy útban van.


    A legfinomabb mikroport is feltakarítja.


    Nem ütközik a bútorokhoz és egyéb tárgyakhoz mert érzékeli azt.


    Nem esik le a lépcsőn mert azt is érzékeli.


    Van egy dokkoló ,töltö állomása, amire automatikusal rááll ha: Lemerül, ha elvégezte a munkát,vagy ha én ráküldöm.


    Előre be lehet programozni, hogy mikor dolgozzon.


    Van távirányítója is.


    A készülék alján van egy felpattintható vileda törlőkendő, porszívózásnál szárazan ragyogóvá feltörli a parkettát, járólapot.


    Vizes mosásnál a törlőkendő közepén végighúzódó ritkább szövésű csíkon permetezi ki a vizet, és a törlőkendő következő része


    pedig törli fel a vizet. Hamar felszárad,mivel nem sok vízzel dolgozik, és a mikroszálas kendő jól szívja a vizet.


    Inteligens a vízadagolása is,hiszen kevesebbet, pl parkettára ,ill. többet a szennyezett járólapra is tud adagolni.


    A hosszú szőrű, rojtos szőnyegen nem tud dolgozni mert feltekeredik a kefécskéjére. Nekem kb 1cm vastag a szőnyegem nagyon


    szépen kiporszívózza.


    Másfél órát tud egy töltéssel dolgozni.


    Én személyesen vásároltam a madarasban. A kiállítási darabot hoztam el. Dec 27- jan 10-ig fehér hetek akció volt. 60 ezerért


    vettem akciósan. A neten 69 ezerért is láttam, érdemes körbenézni az árakat.


    A hugomnál a padlószőnyegen szintén szépen dolgozik.


     


    Pénteken én sütöttem a süteményt a konyhába, Robika meg porszívózott a szobába ahol az unokáim szoktak lenni.Utánna meg


    felmosta az ebédlőt.


    Nagyon szeretem, és élégedett vagyok vele.ugyanúgy mint a többi háztartási gépemmel, hiszen mind az én kényelmemet szolgálja.


     


    Ennyit tudtam elmondani egy szuszra. Most már nyugodt szívvel merem ajánlani ezt a márkát, és már a mosási funkciót is láttam .


    Ezért is írtam meg később a tapasztalataimat.


     


    Ha mégis valami nem világos, vagy van még kérdés szivesen válaszolok.


     


     Jó éjszakát, szép álmokat!


     


     


     


     

  5. 2018. január 14. 15:0431472.

    Sziasztok!


    Nem sok hó esett, este még elolvadt ahogy földet ért, reggelre volt egy kevéske, 1 cm. A fenyőfáról lassan lefújja a szél, de állítólag olvad is. Azt írta az újság, /emlékeztek erre a kabaré jelenetre?/, hogy holnaptól ónos eső lesz. Volt egy emlékezetes őnos eső azt hiszem a 70-s évek közepén? a vizslakutyám nem bírt megállni a hosszú lábain szétcsúszott neki. Én is csak a kerítésekbe kapaszkodva tudtam haza menni.


    Köszönöm a köszöntéseket, ez van, ha az ember év elején tartja minden ünnepét, könnyű elfelejteni. Az meg már a másik dolog, hogy én is elfelejtettem. Mikor tegnap délben kiugrottam az ágyból, minden más járt a fejemben, a lányom köszöntött fel, akkor mondtam neki , hogy neked is.


    pénteklen vettem egy újabb kalapot ezek az évek számával egyre rosszabbul állnak. Egy üzletre való van már, kidobni nincs szívem, mert a maga nemében mind jól néz ki, csak rajtam nem. És érdekes, hogy mind nagy lett, pedig a frizurám kb mindig ugyanolyan, és egyre hízik, a fejem meg úgy látszik aszalódik össze, mint azok az aszalt indián fejek.


    Ez is elég nagy, szoktam belülre varrni egy vastagabb anyagból lévő csíkot, attól kisebb lesz, mert ha nagyon lecsúszik, nem csak ronda, de belenyomja a frufrumat a szemembe, a szemüveg alá, és az nagyon rossz érzés. Lassan leájulok a székről, megettem egy nagy tányér tárkonyos csirkelevest szárnyából, most kezdem érezni, hogy nagyon jól laktam. Ezt még apa is szereti, pedig minden van benne tejszín, tejföl, ecet.


    Tartottam tőle, hogy mama nem fogja szeretni, mert a keresztlányom esküvőjén nem tetszett neki, ott cipóban szolgálták fel, szerintem nagyon jó volt az is. Szépen összevagdostam neki nagyon apróra a zöldséget, kicsontoztam a húst, azt is összevagdaltam. Van egy ollóm, azzal csinálom, a koreaiaktól tanultam, ollóval  vágják csíkokra még a rántott húst is, milyen meglepő náluk is van rántott hús, és úgy könnyebb megfogni a pálcikával, már akinek, én nem tudok pálcikával enni. De már ott is kezd úri körökben bejönni a kés, villa.


    Most aztán lefekszem, elrámoltam a konyhát, és azonnal elájulok, megint rám jött a rosszullét. Sziasztok, legyen jó a további napotok.


     

    előzmény:
    Tete (31467)
    2018-01-13  20:34
  6. 2018. január 14. 10:3631471.

    Keves Vera! Mindenek előtt Neked  kívánok    Boldog Névnapot és jó egészséget!     


       


     


    Kedves Lányok!


    Elnézést hogy még nem válaszoltam Robival kapcsolatos kérdeseteikre, nagyon elfoglalt voltam, délután mindent elmesélek, csak


    győzzétek olvasni.


     


    Addig is megiszom a finom forrót.


     


    Legyen napsütéses vidám kedvetek!   /Miért nincs itt napocskás smiley/


     


     

  7. 2018. január 14. 09:3731470.

    Vera bocsbocsbocs. A jeles napokat a tavalyi naptárba jegyeztem fel, még nem írtam át őket. Igaz a 2018-ast még elő sem vettem.


    Isten éltessen sokáig a névnapodon, békességben, nyugalomban és főleg egészségben. Kapcsolódjon a tegnapi névnapodhoz a mai, szóval élj Bóóóódogságban! Elővettem a naptáromat.


    Ez mindenmentes torta, amit Te is ehetsz. Kellemes ünneplést.


    Spenótot főzök, krumplipürét meg lisztes húst. Tegnap Aprajafalva kievett a "vagyonból". De így a jó.

  8. 2018. január 14. 07:2231469.

    Jó reggelt!


    Ürítem kávémat Verára, /tegnap volt a névnapja!!!/ utólag is minden jót kívánok Neki. Isten éltesse névnapján is. Torta nincs, mert az áááárt!


    Nálunk is gyönyörű fehér minden, mesebeli a táj.


    Szép napot mindenkinek.


    Klári köszönöm a kávét, még tényleg forró volt.

  9. 2018. január 14. 05:4431468.

    Minden hófehér. Gyönyörű. Jelenleg is apró, de sűrű pelyhekben hull a hó. Juhééééééééééééé! Sőt, jupijééééééééééé!


    Lassan kortyolgatni, még forró, az ébredezésetekig az is marad.


    Na, a hóhányók dóóóógozhatnak.

  10. 2018. január 13. 20:3431467.

    Láttátok a meteomókus előrejelzést? -15 fokot mondtak hétfőn hajnalra.


    Olyan jó filmet láttam a HBO-n. Kincsem volt a címe és természetesen a híres lóról szólt. Kosztümös, izgalmas, fordulatos. Végre egy normális magyar film.

  11. 2018. január 13. 14:4831466.

    Sziasztok!


    Ma nagyon meg vagyok keveredve, este éppen elaludtam, amikor a kiskutya bevándorolt az ágyam alá, és a számítógép zsinórokban kevergett. Kiszedtem, átvittem az ebet apa szobájába és rázártam az ajtót. Jó gonosz vagyok. Naná, hogy nem bírtam elaludni reggel 5-ig. Először gondoltam maradok sötétben, de muszáj volt ugrálnom az ágyban, pedig aztán tegnap kimászkáltam magam, 4 órát voltam távol gyalogosan. Akkor a telefonomat kezdtem piszkálni, találtam egy videót, ami megkérdezte akarom-e TV-n nézni. Akartam. Akkor bekapcsoltam a tv-t, és elkezdtem nézni egy baromi egyhangú koreai filmet koreaiul, egy árva kukkot sem értettem. Érdekes a történelmi filmeket jobban megértem, közelebb vannak ahhoz a nyelvtanhoz, amit a könyvekből tanulni lehet.


    Aztán álmomban valami miniszteri fogadásra főztem, és előételnek hosszában félbevágott ropikat kentem meg valami kenőccsel, amire még rábűvészkedtem díszítéseket is. Nem volt elég kistányér, nem volt elég szalvéta, azzal ébredtem déli 12 órakor, hogy holnap veszek vagy 60 db. kistányért.


    Mindennek meg van a maga oka, hogy ezt álmodtam, este belenéztem egy miniszteres filmbe, a 12 db. kistányéromból pedig kb csak a fele van meg, tegnap határoztam el, hogy megkérdezem a lányomat mi lett velük, mert ezt a készletet hozták vissza, mikor elköltözött volt egy lakásavató, akkor vitte el, ezer éve. Most kaptak karácsonyra a rokonoktól egy másik készletet, így kevés lett a helyük. Nekünk is elkopott azóta 2 készlet, mikor a falra szerelt szárító leesett, mindkettőből van pár db. nem zavar engem, ha nem eszünk egyformából, de ha vendégek vannak előveszem valamelyik készletet. Van egy amit szinte soha nem veszek elő, mert annyira vékony, hogy félek eltörik.


    Nem tudom a RIGÓ még kinek jó, a bérleteseknek is jó, a vonattal utazóknak is, meg persze a kedvezményezetteseknek is.


    Az én jogsim is lejárt, ki is fizettem az orvosnál a hosszabítást, aztán mégse lett meghosszabbítva. Egyébként mióta anyukám hozzánk költözött, már nem is volt értelme, mert csak hozzá jártam kocsival, aztán a kocsim is tönkre ment, a másikat meg mindig apa használja. Egyszer mentem át vele anyukámhoz, és ott ragadtam beszélgetni, mert miért mentem, azért hogy beszélgessünk. Apa óriási hisztivel fogadott, hogy hol voltam, már azt hitte baja esett az autónak. Érted? az autónak.


    Még nem kezdtem el főzni, mert csirkeszárnya van , csak kevés. Már készültem, hogy csinálom a pörköltet, mikor apa telefonált, hogy hoz még hozzá, mert szép van a Sp.-ban. Tegnap itt láttam a hentesnél hatalmas halom szárnyat, mire hazajöttem és apa visszament, már csak másfél kg volt, Az nekünk a fél fogunkra sem elég, egyébként rántani akartam, rántva meg állandóan rájárunk, valaki mindig rágcsálgat.


    Hiába aludtam délig, olyan álmos vagyok, hogy nem látok.


    Személyesen fogom megnézni jövő héten a Robit működés közben, a szomszédos butikos barátnémnak van, nem mos fel, de oda már nem megy még egyszer ahol már járt, szereti. A boltban látom, hogy a fal mellett is és minden hajlatban tisztaság van, nem porszívóz mással.  majd, ha már semmi sem fog hiányozni a háztartásomból, akkor én is veszek, de mi lesz a morzsaporszívóval összekötött zsinór nélkülivel? Annak az az egyedüli baja hogy nagyon hamar megtelik. Gondolom a Robi is. Azt írják, hogy alá megy a bútoroknak, akkor pedig nem lehet túl nagy. Szóval hiába adtam meg 100 nm-t, ahol kiszámolták melyik típus kell nekem, szerintem annyit egy menetben úgyse tud megcsinálni. Ebben az lenne a szép, ha elmész pl. dolgozni, addig egyedül megcsinálja az egész lakást. A mosogatógéppel is azt szoktam csinálni, hogy este bekapcsolom, vacsi után, mire lefekszenek a fiúk elmosogat, és reggel kiszedek belőle. Van neki éjszakai járata is, de dupla idő, és úgyis olyan halk, hogy nem hallatszik be a szobába a napi töltetes üzemmód sem. A mosógép sokkal hangosabb, a hűtőről ne is beszéljünk.


    Sziasztok, csinálok valamit, mert azonnal elalszom.

    előzmény:
    Tete (31465)
    2018-01-13  11:46
  12. 2018. január 13. 11:4631465.

    Pedig a férfiak nagyobb hányada szereti. Ez is olyan pasis kaja, mint a pacal meg a körömpörkölt. A legtöbben főzni is enni is szeretik. Nálunk most zöldséges borsóleves készül, meg végre a többször is elhalasztott guba. Csak mákkal és az a kívánság, hogy ne bajlódjak a gubatortával vigyorogva mondták, hogy lecsúszik az a la natúr is.


    Vicc: Hazaér a fiú a munkából, éhes, emelgeti a fedőt a fazékon. Kérdezi az anyját, Anyám mit tehetek a gombócra? Mire az anyja, a fedőt fiam, mert még Apád sem evett.


    Este lesz egy kis limonádé film a Dunán, ha nem találtok érdekesebbet. 20.35-kor.


    Kimicsinál?


    Pannika várunk még részleteket Robiról. 

    előzmény:
    Sheriff-2 (31462)
    2018-01-13  05:00
  13. 2018. január 13. 05:1231464.

    Sziasztok jó reggelt. Itt a friss főzet Melegen tartom, mert még biztosan szunyókáltok.


    Ez a  "madár"dolog a pestieket érinti vagy azt aki elmúlt 65 meg sokat közösségi közlekedik. Miért nem volt jó a tömegközlekedés amikor inkább tömeg mint közösség van egy-egy "világszínvonalú" járművön? Én évek óta nem újítattam meg a jogosítványomat, nekem nem buli, hogy egyedül menjek valahová. Kényelmesebb a "jobbosban" üldögélni. Szeretek nézelődni, és nem a közlekedési táblák meg a forgalom érdekel. Meg tudok mindent oldani. Múltkor láttam egy spanyol filmet és azt néztem, hogy ott is használják a banyatankot, de ott tolják maguk előtt.


    Ááááá, még nagyon furcsa, hogy csend van körülöttem. A hat nap, egy hét az biztos. Csak már ez a sok sötétség múlna el. Tegnap reggel még nyolckor is olyan sötét volt, egész nap "petymergett" valami. Egyik hajnalban kimentem a teraszra, olyan "harapható" tavaszi levegő meg illat volt. Azóta sem. Mindegy akkor is a tavasz felé haladunk. Csak ne legyen majd böjtje ennek a januári enyhe időnek. Mert majd kapjuk az életmentő üzenetet, hogy üljünk át egy másik autóba. Azért az ilyen meg hasonló "személyes" üzeneteken meg leveleken a "könnyekig" meg tudok hatódni. Olyan kár, hogy nem lehet válaszolni rá, pedig időnként lenne pár szavam. Kigonoszkodtam magam korán reggel. Legyetek rosszak, huncutok, sokkal szórakoztatóbb.

  14. 2018. január 13. 05:0231463.

    Mai kávék...


                 Chris Rea "And You My Love" - YouTube

  15. 2018. január 13. 05:0031462.

    "Tényleg, lehet, hogy a pocsolyaíz hiányzik a halból és azért nem ízlik?"


    Szerintem én soha nem szoktam hozzá a pocsolyaízhez, mivel nem ettem.Egészen pontosan,életemben egyszer ettem halászlevet,pár kanállal,nem fejeztem be a tányérral,nagy hősen reeengeteg kenyérrel legyűrtem, miközben a hányinger kerűlgetett.Gondolom nagyon meglátszott rajtam, ezért nem is erőltették.


    Nahhhhhh,hogy bocsássa meg nekem a mindenre fennható, hogy létezik egyetlen étel amit nem szeretek......


    Itt is van tőlem nem messze minden ősszel nagy halászlé főzés, olyankor messziről elkerűlöm a (fél)szigetet.


                    door county fish cookout - Google Search

    előzmény:
    arirangarirang (31438)
    2018-01-09  20:02
  16. 2018. január 12. 21:5931461.

    Jó estét!


    Klári volt délután magányos pihenés? Most ki tudja hogy meddig leszel még szalma?


    Vera nekem áprilisban jár le a jogsim, akkor megint hosszabbíttatni kell, fotó stb... akkor majd megcsináltatom ezt a füttyös madarat is. Addig meg remélem nem kell mennem tömegközlekedéssel. Egyébként nem volt nagy hírverés körülötte, de az ördög nem alszik. Azzal a robottal /porszívó/ nekem is az lenne az aggályom, hogy nem tudom elképzelni, hogy a sarkokból, a bútorok lába melletti helyekről hogy tudja felszívni a port? Pláne felmosni!! Nálunk a konyhában nagyon sok szék és asztalláb van, kiugrások stb. Én már csak megmaradok a jól bevált felmosónál. Én is szeretem levenni a fejet és csak a csővel kiszívatni a kritikus helyeken a port.


    Nálunk - sajnos - a fal, ill. a tapéta annyira rusztikus, hogy ha nem vigyázok, még a hajamat is kiszedi, ha hozzáérek. Csakis porszívóval lehet a pókhálókat leszedni, mert különben szétkenődik, nem adja meg magát, hiszen fogja a tapéta. grrrrrrrrr Soha többet ilyen hülyeséget nem csináltatnék, de ha leszedetnénk, egy egész vagyon lenne az új tapétázás.


    Ma kimentem a kertbe, hogy megnézzem van-e már hóvirág, de nálunk egyébként is minden sokkal később nyílik. Persze nem találtam semmit sem, viszont a garázsban már hetek óta látom, hogy a leander bimbósodásnak indult. /na ezt szépen megmondtam /


    Holnap már megint szombat, kész őrület, hogy rohannak a napok, hetek.


    Aludjatok jól, jó éjszakát.

    előzmény:
    Tete (31459)
    2018-01-12  09:23
  17. 2018. január 12. 12:1031460.

    Sziasztok!


    Na erről beszélek, a RIGÓ-t nem is hallotta még a 3/4 ország, akkor nem lehet, hogy már be is vezették január 1-től.


    Állítólag lesz egy újabb fényképes kártya, amivel lehet tömegközlekedni. De előbb az önkormányzatban kell hozzá papírokat kérni. Pl. Ha elmúltál ennyi, meg annyi, és ingyenesen mehetsz egyébként is, eddig megmutattad a személyidet, amit meg se néztek, csak elő kellett venni, vagy valaki miatt kedvezményesen utazhattál, mint kísérő, ez lesz rajta Csak azt nem értem, ha van, vagy lesz egy univerzális személyink amivel még gyógyszert is kiválthatunk, akkor ez mi a fenének, miért nem teszik ezt is rá.? Halló! okostojások, ott a felsőbb házban!


    El kell tárolnom a mélyhűtőbe a fél tepsi rakottkáposztát, mert mindenki hascsikarást kapott tőle. Majd pár hét múlva egyszer megint megkockáztatom, és előveszem. De hogy mi a túrót főzzek helyette, ráadásul el kéne mennem, de a káposzta miatt nem nagyon merek. Anyós is nyavalyog, neki meg éppen hogy nem használt, és olajat akar inni, mi meg nem akarunk adni neki, mert ha elmegyünk, és hat az olaj, erről jobb nem beszélni, volt már rá példa.


    Halló Pannika! kérdésem lenne a Robi ügyében. Pl. olyan sarokba, ahonnan csak fogkefével tudom kipiszkálni pl. a fenyőtüskét? be tud-e jutni Robi, mert amit én olvastam, ez az igen drága, azt írják, hogy olyan helyen is kitakarít, ahová nekem eszembe sem jutna benyúlkálni. Csak nem hiszem el. Én pl. Le szoktam venni a porszívó fejét, és a csővel a fal mellett, a sarkokban, a küszöbök mellett is kiszivattyúzom még a fugaanyagot is, nem csak a port, vagy morzsát. Nekem mindig olyan gondolatom van ezekkel a Robikkal kapcsolatban, hogy csak ott takarítanak, ahol a papok táncolnak.


    Ha valakinek más infója van szóljon.


    Sziasztok, próbáljátok feldobni a napotokat, mert ronda sötét van.


     


     

    előzmény:
    Tete (31459)
    2018-01-12  09:23
  18. 2018. január 12. 09:2331459.

    elment, nem is tudom megmondani mikor voltunk három hétig együtt utoljára. Már fura volt, hogy ennyit itthon van, most meg fura, hogy üres a ház.


    Ha valakinek főzési ötletek kellenek írok pár dolgot. A héten készült lapcsánka, aztán hamburger, a husit is én csináltam, fergeteges sikert aratott. Elvivősnek csináltunk fokhagymás tarjaszeletet, hagymás-majorannás csirkemájat, zöldbabfőzeléket. Tegnap lencselevest és hamis túrógombócot. A lencseleves vörös lencséből készült, nagyon tetszett mindenkinek. Én most főztem először, a családom most evett először. Hamar megfőtt, fokhagymával, babérlevéllel. A végén behabartam tejföllel, amibe egy lapos mokkáskanál keményítőt tettem. Nincs héja teljesen krémesre főtt. Egyik nap spenótot fogok készíteni, illetve van nyúlcomb a madarasból amiből gombás tejszínes dolgot tervezek. A gyerekeknek gubatorta lesz a hétvégén azt hiszem fele diós, fele mákos, hogy mindenkinek kedvére tegyek. A krumplipüré nemzeti eledel, azt bármihez, akár magában is szeretjük.  Anyósomtól kaptunk piros husis sonkát. Az a füstölt nyers parasztsonka, illetve rendelt nekünk kövesztett szalonnát, ne tudjátok meg a párom egyik nap reggelire ebédre vacsorára azt evett. Tényleg nagyon finom. Kifejezetten süteményt nem tervezek, a guba meg a túrógombóc elég édességnek. Zserbóm még van a fagyasztóban. Ma megint mosok, illetve "körletrendezés" lesz. Délután olvasás, rejtvény, levelezés. Szóval teljes magányos pihenés.

  19. 2018. január 12. 06:2831458.

    Sziasztok, jó reggelt.


    Mi az a RIGO? Valami amiről mindenkinek tudni illene?

  20. 2018. január 12. 01:5631457.

    Azt nem tudom, hogy az új sütőm milyen, a régieknek órájuk van, csörögnek ha lejár a beállított idő, de nem kapcsolnak ki. Ha véletlenül senki sem hallja meg a csörgést, akkor elég. Persze szoktam én is ránézni, de nem a kedvenc foglalatosságom a konyhában lenni. Majd ha a lányomék visszahozzák a tv-t és berakjuk az étkezőbe, talán jobban fogom szeretni a konyhát. Látni akkor sem fogom, pont a hátam mögött lesz, de legalább hallom. Meg ha már mindent lehet benne használni.


    Azelőtt hiába volt nappali, senki sem akart a konyhából bemenni, ott üldögéltünk még ebéd után is. A baj mindig is a tv-vel volt, egyvalaki mindig háttal ült neki. Habár mióta felnőttek a gyerekek, nem nagyon szoktunk tv-zni evés közben.


    Aludjunk, sziasztok, jóccakát!

    előzmény:
    Tete (31454)
    2018-01-11  13:11
  21. 2018. január 12. 00:5431456.

    Féééééélelmetes!!! A kutya felébredt, aztán én is. Őrülten ugatott, mindenáron ki akart menni. Ki is nyitottam az ajtót, amikor meghallottam azt a jól ismert borzasztó hangot: róka ugatott. Olyan, mintha valaki sikoltozna. Persze nem engedtem ki a négylábút, de eszembe jutott, hogy már többször volt ez a látogató a teraszunkon. Este kitettem egy csomó ételt a teraszra... jáááááj. Tavaly fényes nappal jött be egy a kertünkbe. Milyen aranyosak a rókicák a mesékben. Maradjanak is ott.


    Aludjunk tovább, jóccakát.

  22. 2018. január 11. 20:3831455.

    Sziasztok!


    Mi megvettük azt a csodát, amit vettünk, azóta csak azt használjuk, a többi porszívó dobozolva. Kivéve amit a garázsban használunk,  mert arra sajnálnám ezt a "családtagot". Az utcában építkezések, és ami földet, sarat behoz a 4 kerék, az nem emberi!


    Gondolkozom azon, hogy azt a szuper-szuper-szuper /de tényleg az!/ porszívómat eladom, mert ez a mostani is tud annyit, csak éppen sokkal könnyebb és zsinór nélküli.


    Van egy pár olyan tárgyunk, amit nem adnék semmiért. Persze ezeknek áruk is van.


    Vera küldtem emilkét a RIGO-val kapcsolatban. Ha tudsz közelebbit, szólj légy szíves.


    Mindenkinek jó éjszakát.

    előzmény:
    arirangarirang (31451)
    2018-01-11  09:16
  23. 2018. január 11. 13:1131454.

    A legtöbb sütő programozható, én nem használom, szeretem látni, ahogy alakul.

    előzmény:
    arirangarirang (31451)
    2018-01-11  09:16
  24. 2018. január 11. 10:0131453.

    Na én megtaláltam. Kitöltöttem egy tesztet, és megállapították, hogy melyik kell nekem, alig 200ezer alatt már van. Erősen felvitte hogy vannak kutyák a lakásban. Viszont jobban felvillanyozott a robotfűnyíró, közel 500ezerért. Az jobban kellene, hogy apát tehermentesítsük a nyári minden hétvégi fűnyírás alól. Jó, hogy a vejem jön, ha hívjuk, de gondolom nekik is lennének programjaik, és vasárnap nem lehet füvet nyírni elvileg. Mint ahogy flexezni sem, de ez a szomszédot nem érdekli.


    Apa azzal rémisztget, hogy befizet egy Japán-Koreai körútra, 2 hét, idegenvezetővel, minden megszervezve. Vannak olyan napok, mikor egész nap gyalogolni kell, tudom az milyen, ha csoportosan megy az ember. Londont is végig loholtuk, akkor még bírtam. Nekem olyan út kéne, ahol a saját tempómban lassúzhatnám végig az országokat, ebben meg az előre szervezettség a vonzó a lehető legjobb repülőtársasággal. Ami nem tetszik, hogy 1 egész napot szánnak a demilitarizált övezetre, távcsövön bámuljak át Észak-Koreába, engem ez nem érdekel sőt egyáltalán nem érdekel. Régen egyszer kérdeztem, azt mondták, ha nem akarok menni, akkor egy nap szabadfoglalkozás Szöulban. Jó lenne, de félek, hogy nem bírnám a tempót.


    Na most már tényleg megyek főzni.


     


     

    előzmény:
    arirangarirang (31451)
    2018-01-11  09:16
  25. 2018. január 11. 09:5031452.

    Fogalmam nincs, hogy mit lehet kiírni vagy mit nem. Gondolom Pannika majd eldönti mennyit meg mit oszt meg velünk. Én is nézegettem már TV reklámban, de mivel nálunk a nappaliban több szőnyeg is van, úgy gondoltam nem működne. Felszedni meg nagyobb munka, mint kiporszívózni. Ráadásul a szőnyegeink  kockásak és a kockák más-más szövésűek, más-más vastagsággal.

    előzmény:
    arirangarirang (31450)
    2018-01-11  09:05

Címlap

top